W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Linux Xubuntu logowanie  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena: Brak ocen
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Sprawy techniczne Odsłon: 3237
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kacper




Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 808
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:50, 15 Paź '08   Temat postu: Linux Xubuntu logowanie Odpowiedz z cytatem

Wersja skrócona:


Nie mogę się zalogować do linuxa Xubuntu, choć poprawnie wpisuję hasło i login.
Nie mam czytnika płyt, ani linuxa na żadnej płycie, dysponuję tylko dyskiem twardym.
Co mogę zrobić, żeby uruchomić linuxa, przywrócić hasło, albo dowiedzieć się jak ono brzmi, a ostatecznie je usunąć, bo mi nie potrzebne.

Proszę o pomoc i wyrozumiałość.



Wersja full:


Zainstalowałem sobie Linuxa Xubuntu 8.04, istalowałem z pulpitu, ściągnąłem .iso i otworzyłem Daemonem. Mówię to po to ktoś czasem mi nie zalecał odpalania czegoś z cd-romu, bo nie mam linuxa na płycie, a nagrywarka mi wczoraj się zawiesiła, więc nawet bym go nie nagrał. Ale do rzeczy, chodzi o to, że zainstalowałem to na swoim kompie, przy instalacji wytypowałem hasło (bo nie dało się obejść bez, a próbowałem). Wpisałem login i hasło jakie chciałem, bez ąęćżź itd. proste zwykłe literki. Po instalacji przeszedłem do logowania i tu się zaczyna. Podaję hasło i login, w zamian otrzymuję komunikat, że mam niepoprawny login albo hasło. Próbowałem czegoś takiego:

przy ładowaniu klikam escape, wchodzę do menu, zaznaczam wiersz "ubuntu, kernel....", klikam "e", żeby edytować (wg jakiegoś opisu z neta) i teraz mam dodać coś takiego "nw init=/bin/bash" i kliknąć enter w celu zmiany hasła i loginu. Ale jak i gdzie to mam dodać to nie wiem, wybrałem "o", wklepałem wierszyk, otworzyło mi się okno na wzór wiersza polecenia i chyba jakiś error wybiło, nie pamiętam już co, w każdym razie nie ładowało się dalej, mogłem się tylko cofnąć. Cofnąłem się i usunąłem wiersz, który stworzyłem. Były tam chyba jeszcze jakieś 3 inne, nie wiem czy któryś mam edytować, czy cokolwiek z tym zrobić, chcę się zalogować do ubuntu. Nie chcę mieć hasła. Wpisywałem już na wszystkie sposoby hasła jak się tylko dało, choć jestem pewien w 100% jak ono brzmi, razem z loginem, bo się niczym nie różnią. Uff. Jestem laik, kompletnie zielony co mam zrobić, pomóżcie! I proszę, nie używajcie fachowych opisów jak ten:

"Jak chcesz zmienić hasło na root'a wpisujesz :
sudo passwd
Ogólnie : aby zmienić hasło dla użytkownika np user1 wpisujesz :
passwd user1
Po prostu - musisz poczytać jak działa passwd
Pozdrawiam,"

bo ***** rozumiem, co wpisuje, gdzie wpisuje, jak i kiedy Sad

Jeśli znacie jakiś sposób, żeby zmienić to hasło z poziomu windowsa byłoby genialnie, a totalny odlot to gdyby ktoś wytłumaczył mi co, gdzie i kiedy klikam, co wpisuje itd. Jak używacie jakiegoś fachowego zwrotu to zorientujcie mnie pokrótce o czym mowa, żebym zrozumiał, bo jestem totalny laik, pierwszy raz stykam się z linuxem.

Proszę o wyrozumiałość Cool
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
amros




Dołączył: 03 Sty 2008
Posty: 144
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:04, 15 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak jak napisałeś
przy ładowaniu:
Escape
Wchodzisz do menu zaznaczasz ten wiersz i klikasz e
i na końcu lini dodajesz rw init=/bin/bash
klikasz enter
klawisz b

System się uruchamia i jestes w shelu roota (# ...)
Tu zmieniasz hasło (passwd)

Masz literówkę w opisie: nie "nw" a "rw" (od readwrite - chodzi o zamontowanie systemu w trybie zapisu/odczytu)

Amros
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kacper




Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 808
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:08, 15 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oho, tak tak, powinno być "rw", przez przypadek pisząc posta źle odczytałem z kartki.

Zaraz spróbuję jeszcze raz, za jakiś czas wyedytuję posta i zdam relacje.



no więc tak, uruchamiam ponownie komputer, wybieram linuxa, klikam esc i pojawia się menu:

Ubuntu 8.04.1,kernel2.6.24-19-generic
Ubuntu 8.04.1,kernel2.6.24-19-generic (recovery mode)
Ubuntu 8.04.1 memtest86+

Edytowałem najpierw 1, wpisując (spacja)rw init=/bin/bash
klikam enter, potem "b", resetuje się i znów jestem w oknie logowania i podaje, że hasło jet niepoprawne.

Potem edytowałem drugi, to samo.
trzeciego nie edytowałem*
...


Coś pewnie robię źle, ale ja się kompletnie na tym nie znam, powiedzcie co.

*poprawka, napisałem, że edytowałem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kacper




Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 808
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:51, 16 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Temat można zamknąć, jest druga w nocy ale uporałem się z tym i co najlepsze, chyba najtrudniejszą z możliwych dróg, w dodatku tłumaczył mi to jakiś obcokrajowiec, a ja myślałem, że kompletnie nic nie rozumiem. Za mało w siebie wierzę Cool Radziłem się chyba 15 polaków i wszyscy w 5 zdaniach odpowiadali, co mam zrobić, a tamten kolo wyłożył mi wykład o linuxie na dwie strony i jak za dotknięciem różdżki po 5 minutach wpisywania czarów marów do komputera - volia! Laughing

Temat można nawet usunąć.

dobrej nocy Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
J a s n y




Dołączył: 20 Sie 2019
Posty: 1060
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:42, 27 Sty '24   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chcę zrobić pendrajwa z linuksem



ale ten jebany "uniwesal usb installer" pokazuje mi jedynie opcję że mogę sobie najpierw przygotować urządzenie (bez tego nie mogę przejść do punktu drugiego i trzeciego) . Ale kiedy włączę to jebane "prepare this device" - to robi mi z pendrajwa format RAW - i wtedy już nic z tym gównem nie mogę zrobić bo ten pierdolony uniwersal usb installer nie widzi takiego stworzonego przez siebie pendrajwa ...w sensie null , nie można tego używać oczywiście - BO TO PIEPRZONY RAW!!

Oczywiście inni nie mają takich problemów (https://www.youtube.com/watch?v=i5zfb2Bjlis) ----WIĘC O CO TU KURWA CHODZI?????

Co to za pieprzona opcja która spierdala wszystko po kolei ale inni nie mają tego problemu https://www.youtube.com/watch?v=i5zfb2Bjlis Rolling Eyes
_________________
" Nie wiem o jakim elektronicznym funcie piszesz, bo takowy nie istnieje " ~@goral_
# demokracja to komunizm w powijakach #
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
oko




Dołączył: 25 Lis 2016
Posty: 1775
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:17, 27 Sty '24   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

J a s n y napisał:
Chcę zrobić pendrajwa z linuksem



ale ten jebany "uniwesal usb installer" pokazuje mi jedynie opcję że mogę sobie najpierw przygotować urządzenie (bez tego nie mogę przejść do punktu drugiego i trzeciego) . Ale kiedy włączę to jebane "prepare this device" - to robi mi z pendrajwa format RAW - i wtedy już nic z tym gównem nie mogę zrobić bo ten pierdolony uniwersal usb installer nie widzi takiego stworzonego przez siebie pendrajwa ...w sensie null , nie można tego używać oczywiście - BO TO PIEPRZONY RAW!!

Oczywiście inni nie mają takich problemów (https://www.youtube.com/watch?v=i5zfb2Bjlis) ----WIĘC O CO TU KURWA CHODZI?????

Co to za pieprzona opcja która spierdala wszystko po kolei ale inni nie mają tego problemu https://www.youtube.com/watch?v=i5zfb2Bjlis Rolling Eyes


treść powiązana lingwistycznie

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Sprawy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Linux Xubuntu logowanie
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile