W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Sex od 16 , a narkotyki dopiero od 65 roku  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
11 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 3758
Strona:  «   1, 2 Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Niosący Światło




Dołączył: 07 Paź 2008
Posty: 80
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:29, 13 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma takiego zapisu. Czyń swoja wolę. Nie daję nikomu zabobonów i zakazów. Mówię zapal, ale uwazaj, żebys nie zaczał taplac się we własnym gównie. Wszystko jest dla ludzi. Chyba tez nie zrozumiałes tego, co napisałem. Spółeczeństwo istnieje TYLKO I WYŁĄCZNIE dzięki takim regulacjom. Nie zabobonom czy nielogicznym zakazom. Gwałt tez jest zabroniony. Ale ja gwałcę, bo taka mam wolę, ochotę i nikt nie moze mi tego zabronic, bo jestem wolny, a te wszystkie zakazy to jakieś próby usidlenia i zabobony. Przeciez to jest co najmniej niedorzeczne. Dlaczego dzieci potrzebują rodziców, i dlaczego to własnie owi rodzice ponoszą odpowiedzialność za czyny swoich pociech. Myślał kto nad tym trudnym zagadnieniem Rolling Eyes ?
_________________
Filozofia Twisted Evil
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
otelodreiP




Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 611
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:45, 13 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niosący Światło napisał:
Nie ma takiego zapisu. Czyń swoja wolę. Nie daję nikomu zabobonów i zakazów. Mówię zapal, ale uwazaj, żebys nie zaczał taplac się we własnym gównie. Wszystko jest dla ludzi. Chyba tez nie zrozumiałes tego, co napisałem. Spółeczeństwo istnieje TYLKO I WYŁĄCZNIE dzięki takim regulacjom. Nie zabobonom czy nielogicznym zakazom. Gwałt tez jest zabroniony. Ale ja gwałcę, bo taka mam wolę, ochotę i nikt nie moze mi tego zabronic, bo jestem wolny, a te wszystkie zakazy to jakieś próby usidlenia i zabobony. Przeciez to jest co najmniej niedorzeczne. Dlaczego dzieci potrzebują rodziców, i dlaczego to własnie owi rodzice ponoszą odpowiedzialność za czyny swoich pociech. Myślał kto nad tym trudnym zagadnieniem Rolling Eyes ?



Czyn swa wole ale nie wolne ci wplywac na wole innych jednostek wiec gwalcic to mozna siebie i nikt ci tego nie broni Wink
Z wlasnym cialem mozesz robic cokolwiek ci sie podoba bo to twoja jedyna wlasnosc az do smierci.Wszelkie zakazy prowadza do frustracji i klopotow z otoczeniem.
Kto ci powiedzial ze dzieci potrzebuja rodzicow ?
i jakich my tu dzieciach mowimy (niemowleta 2-3 10 latki ?)

Dlatego odpowiadaja bo sa za nie odpowiedzialne prawnie w naszej kulturze w a dawnych czasach bylo inaczej.I dziecko bylo traktowane jak dorosly wiec jak cos zrobilo nieswiadomie to mialo marne szanse na przezycie.
_________________
Czego sie nie dotkne to spierdole !
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
inecki




Dołączył: 19 Sie 2008
Posty: 465
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:46, 13 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Niosący Światło
"Every man is a star" - tak długo jak nie ranisz innych, czyń swoją wolę. Ten świat jest pełen przyjemności i tylko wiara w zabobony sprawia, ze jesteśmy niewolnikami.

Dlatego twierdzenie, że "każdy człowiek jest gwiazdą" jest tak niebezpieczne dla obecnego ładu, hamowania rozwoju świadomości etc.

Zamiast "idźcie na rzeź w spokoju owieczki boże", mamy tu "daję Ci Twoje życie, w Twoje ręce zrób z niego użytek".

Jedyne przykazanie - to imperatyw kategoryczny. (Postępuj tylko i wyłącznie według takiej zasady, według jakiej chciałbyś aby postępowali wszyscy)


To jest filozofia wyzwolenia, wolności... a sam Bóg dał nam wolną wolę.

Oczywiście analogiczne rozumowanie można przeprowadzić w ateistycznym ujęciu (właściwie to z ateizmu się wywodzi - zostało jednak przetransponowane na język religijnych alegorii przez sir Crowleya i innych)


Uderza mnie brak kongruencji w Twoim systemie. Jesteś satanistą, który nie ma nic przeciw zniewoleniu jednostki w imię aksjomatycznych założeń?

Ale miło się z Tobą dyskutuje. - Może powinniśmy przenieść dyskusję na priva??
_________________
storyofstuff
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Niosący Światło




Dołączył: 07 Paź 2008
Posty: 80
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:07, 13 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

otelodreiP napisał:

Czyn swa wole ale nie wolne ci wplywac na wole innych jednostek


Hehehe, wiem. Przykład z gwałtem był fasktycznie z sufitu Embarassed Generalnie chciałem tylko pokazać, że nie wszystkie regulacje działają w ten sposób (zniewalają). Wg mnie nie wola innej jednostki jest najwazniejsza. Tak jak ze wspomnianymi dziecmi. Licze się intencyjność. mówiąc nie rób tego, wrecz nie pozwalając Ci na coś nie mam zamiaru Cię zniewalać. Nie wiem, może jestem za bardzo przesiąknięty nieszczęsną pedagogika, szanuję wolność innych ale trudno mi się pogodzić z tym, co widziałem i nadal widze.
Kto mi powiedział że dzieci potrzebują rodziców? Nikt - sam ich miałem i dlatego twierdze,że dzieciom sa oni potrzebni - to naturalna kolej rzeczy: męzczycna+kobieta=dziecko. To my je tu sprowadzamy, i to my jesteśmy za nie odpowiedzialni - do pewnego czasu/momentu.

A codo mojego satanizmu... Nie, nie jestem zwolennikiem aksjomatów. Raczej wolności od aksjomatów, dlatego sam sprawdziłem co to sa dragi i czy na prawdę są az tak niebezpieczne ze nalezy ich zabraniać/ograniczać. Tego nie da się porównac z coca-colą czy tytoniem. Oprócz tego nie możemy rozpatrywac problemów społecznych w takich aspektach. Wg tego, co mówicie trzebaby zostawić ludzi poszkodowanych przez własna wolność samym sobie. Ja mimo wszystko mam serce. Mimo tego, że jestem sam sobie musze żyć w tym społeczeństwie i chciałbym dać coś z siebie. Satanizm to zaiste filozofia wyzwolenia, ale nie zapomnienia czy zaslepienia. Jedyne co moge powiedxieć to "nie rób tego, ponieważ...". Zabraniał nie będę. Nie moje zycie.

p.s. dyskusja ok, ale priv raczej zbędny. pozdrawiam
_________________
Filozofia Twisted Evil
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
inecki




Dołączył: 19 Sie 2008
Posty: 465
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:09, 13 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
"nie rób tego, ponieważ..."
to cytat z rajskiego Boga... (!?)

Myślałem, że Wąż powiedział: "Zastanów się, co takiego jest w tej jabłoni, że Bóg nie chce byś jej skosztował/a? Możesz żyć swoim dotychczasowym życiem lub skosztować owocu i poznać prawdę"


Wydaje mi się, że wolność łączy się z autonomicznym wyborem. Manipulując (nie rób tego bo: umrzesz, pójdziesz do piekła, stracisz pracę) odbieramy prawo do wolnego i suwerennego wyboru, zresztą kusząc też(skocz, trzeba mieć jaja - nic ci się nie stanie).

Jeśli chcemy w sposób odpowiedzialny edukować, powinniśmy starać się przekazać jak najwięcej wiedzy, jednak szanując wolność przekonań i nie narzucając moralności.

Osobiście wierzę w człowieka i ufam, że moralność rozwija się w warunkach dobrego i pełnego wzrostu.
Dlatego wolę powiedzieć:
"Jeśli to zrobisz to najpewniej(...), jeśli nie zrobisz to(...) ale decyzja jest Twoja i jakkolwiek nie wybierzesz, mam nadzieję, że postąpisz słusznie i mądrze
."

Upieram się tak strasznie, bo wolność woli jest fundamentalną różnicą między nami, a innymi ssakami - i dlatego jest dla mnie tak cholernie ważna, i dlatego też chcę ją budzić w ludziach - n.p. poprzez udział w Twojej inicjatywie releasu, czy pisując na tym forum.
_________________
storyofstuff
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Niosący Światło




Dołączył: 07 Paź 2008
Posty: 80
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:01, 13 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie założenie jest bardzo podobne - nie rób czegoś, ponieważ..."jeśli to zrobisz to najpewniej(...), jeśli nie zrobisz to(...)" Moje zdanie na ten temat znasz, "ale decyzja jest Twoja. Jednak zanim wybierzesz przemyśl to jeszcze raz.

Dla mnie nie ma znaczenia czy ktoś pójdzie moją drogą - nikogo nie będę namawiał. Nie mam w zamiarze "budzenia w ludziach wolnej woli" poprzez tego release'a, - chciałbym im tylko pokazać swój własny punkt widzenia. Nie interesuje mnie, czy ktoś w to uwierzy, czy nie - i to właśnie ze względu na wolną wolę.
_________________
Filozofia Twisted Evil
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Sex od 16 , a narkotyki dopiero od 65 roku
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile