W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Sex od 16 , a narkotyki dopiero od 65 roku  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
11 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 3757
Strona: 1, 2   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
JerzyS




Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 4008
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:19, 11 Paź '08   Temat postu: Sex od 16 , a narkotyki dopiero od 65 roku Odpowiedz z cytatem

Zastanawiam sie?

"Chcącemu nie dzieje sie krzywda!"

a wiec na jakiej zasadzie jakiś tam rząd zabrania komuś , kto chce umrzeć z przedawkowania dopełnienia swojej woli.

Jeśli wierzymy w Boga, to KK powinien bronić naszej wolnośco do narkotyków , a nie zniewalać.
Jeśli odrzucamy KK to:
Skoro mam prawo do eutanazji , to czy mam prawo do wyboru sposobu jej realizacji?

Jeśli chce umrzeć z przedawkowania ,
to kto i jakim prawem mi to w chrześcijańskiej cywilizacji ktoś tego zabrania?

Uważam , że jesli jest ograniczenie sexu dopiero od 16 roku zycia, ani jednego dnia wcześniej!,
to dlaczego nie pozostawić ludzi po 65 roku jako zupełnie dorosłych i świadomych swych wyborów i zapewnic im prawo do uzywania narrkotyków od 65 roku i ani dnia wcześniej!

A może własnie wczesniej?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyspa




Dołączył: 28 Lis 2007
Posty: 1242
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:40, 11 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JerzyS: narkotyki to zło nie wiesz o tym Razz -> ktos kto bierze dragi nawet po 65 roku zycia dalej jest nie swiadomy tego co robi Razz bo kto normalny by sie wyniszczał? : P
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Imran Zachajew




Dołączył: 06 Paź 2008
Posty: 104
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:23, 11 Paź '08   Temat postu: Re: Sex od 16 , a narkotyki dopiero od 65 roku Odpowiedz z cytatem

JerzyS napisał:

Uważam , że jesli jest ograniczenie sexu dopiero od 16 roku zycia, ani jednego dnia wcześniej!,
to dlaczego nie pozostawić ludzi po 65 roku jako zupełnie dorosłych i świadomych swych wyborów i zapewnic im prawo do uzywania narrkotyków od 65 roku i ani dnia wcześniej!



Dlaczego chcesz czegoś zabraniać lub coś nakazywać ludziom? Jesteś ich starą czy jak? Laughing
_________________
"Prawda jest kwestią formy" - Oskar Wilde
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Niosący Światło




Dołączył: 07 Paź 2008
Posty: 80
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:07, 11 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmmmm, a Ty jesteś anarchistą, że tak bezceremonialnie odrzucasz nakazy i zakazy? Ludzie są słabi, a uwalniając niektóre specyfiki można by zrobić wiele złego. Co innego maryha - ten "drag" jest bardzo nie na rękę ludziom od NWO - zbyt bardzo uwalnia i naturalizuje użytkownika - mogliby go "uwolnić", jednak raczej nigdy tego nie zrobią.

Dragi legalne po 65 roku życia - ciekawy pomysł.
_________________
Filozofia Twisted Evil
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aqua




Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 1450
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:09, 11 Paź '08   Temat postu: Re: Sex od 16 , a narkotyki dopiero od 65 roku Odpowiedz z cytatem

JerzyS napisał:
[...]dlaczego nie pozostawić ludzi po 65 roku jako zupełnie dorosłych i świadomych swych wyborów i zapewnic im prawo do uzywania narrkotyków od 65 roku i ani dnia wcześniej!

A może własnie wczesniej?


Uważasz, że to jest dobry sposób na rozwiązanie problemów finansowych w ZUS? Wink
_________________
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko mało prawdopodobne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
piotr147




Dołączył: 25 Sie 2006
Posty: 498
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:57, 11 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Swego czasu kokaina nie uzależniała no chyba, że odosobnione przypadki takie jak obecnie TV czy coś.
Mafia zechciała zwiększyć zyski więc zrobili kokainę uzależniającą czysty marketing.
W Columbii z liści krzaku koki robi się do dziś herbatę i nie jest to szkodliwe!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tomkiewicz




Dołączył: 11 Gru 2007
Posty: 989
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:59, 11 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Konkretów, w sensie źródła i nazwisk nie pamiętam, ale kiedyś czytałem, że przeprowadzono doświadczenie z "narkotykiem". Grupie osób podano placebo, sugerując, że to heroina. Odlecieli.

PS: Narkotyki wydają mi się być dla ludzi z problemami. By się oddzielić od siebie. Grass paliłem okazyjnie, haszysz przypaliłem okazyjnie. Były imprezy - jak u większości. Gdy o tym teraz myślę, to wiem, że te błędy wynikały z braku świadomości i integralności psyche.
Nie wyobrażam sobie , by inaczej to określić - człowiek doprowadzający się do niekorzystnego stanu, nie akceptuje siebie. Zwalcza siebie. Nakazy i zakazy, to w takich przypadkach oczywista żenada.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
piotr147




Dołączył: 25 Sie 2006
Posty: 498
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:15, 11 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Żeby zapomnieć na chwile o problemach powszechnie stosuje się alkohol ...
Jeśli ktoś wybiera jedna lub oba środku trudno ...

Narkotyki są jeszcze stosowane w przestępczości bo dodają siły fizycznej i znieczulając ból.
Dodatkowo są do wspomagania zdania egzaminów jak widać rynek napędza rynek ...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
inecki




Dołączył: 19 Sie 2008
Posty: 465
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:40, 11 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tomkiewicz napisał:
człowiek doprowadzający się do niekorzystnego stanu, nie akceptuje siebie. Zwalcza siebie. Nakazy i zakazy, to w takich przypadkach oczywista żenada.


Osobiście uczyłem się o tym trochę inaczej... narkotyki są zażywane dla korzyści, osoby z problemami mogą uwolnić się od stresu i frustracji. Ciekawe, że jak lekarz przepisuje haloperydol, brom, estazolam, metadon, diazepam czy prozac to jest to super terapia - ale jak ktoś przypala - to doprowadza swój organizm do wyniszczenia. Laughing

Narkotyki muszą pozostawać nielegalne, żeby nabijać kasę mafii. Zobaczcie jak stworzono mafię w stanach - zakazano alkoholu.

Jestem przeciwnikiem wykańczania "dołów społecznych" heroiną, po to aby za ich pieniądze organizować akcje służ specjalnych.

Ale zobaczcie jakie to genialne:

Zamiast zajmować się "patologiami" ludźmi wypchniętymi na margines, krzywdzonych przez całe dzieciństwo - dajemy im heroinę.

Heroinę możnaby wytwarzać "za darmo" i wtedy chociaż szybko by się wykańczali - to nic byśmy z tego nie mieli. OK - prohibicja. Wykańczamy patologie i jeszcze muszą nam za to słono płacić, pieniądze są poza systemem więc nikt nie wie, że trafiają do nas. Czyli narkomani, nie dość, że się wykańczają - to jeszcze oddają nam wszystko co mają, a nawet dla nas kradną. Eliminujemy problem społeczny i jeszcze mamy za to kasę na finansowanie działań typu 911 i t.p.
No - niestety istnieje THC, które w odróżnieniu od metadonu nie uzależnia wtórnie i może wyprzeć heroinę z rynku. Niedobrze. Surowo zakazać! etc., etc.
.... tak to widzę.

W jednym się z Tobą zgadzam Tomkiewicz, wykańczanie się alkoholem, prochami - czy czymkolwiek, jest bez sensu jeśli mamy dobre życie na jawie.
_________________
storyofstuff
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Tomkiewicz




Dołączył: 11 Gru 2007
Posty: 989
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:18, 11 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

inecki napisał:
Osobiście uczyłem się o tym trochę inaczej... narkotyki są zażywane dla korzyści, osoby z problemami mogą uwolnić się od stresu i frustracji. Ciekawe, że jak lekarz przepisuje haloperydol, brom, estazolam, metadon, diazepam czy prozac to jest to super terapia - ale jak ktoś przypala - to doprowadza swój organizm do wyniszczenia. Laughing.



By skutecznie leczyć frustrację, ani trankwilizatory ani środki pobudzające, nie są wyjściem. Tu szuka się przyczyny pierwszej. Leki psychotropowe nie pozwalają zobaczyć problemu.
Oczywiście, można podać żyjącemu w ciągłym stresie oxazepam, relanium czy hydroxizinum , tylko , że wówczas klient zostanie otumaniony, a problem będzie istniał nadal.

Ciekawe, że alkoholu nie traktuje się w kategoriach narkotyku, bo przecież z definicji wynika, że każdy środek, każda substancja naturalna czy syntetyczna zmieniająca stan świadomości, jest właśnie narkotykiem.
A może wszystko jest narkotykiem, bo przecież stan świadomości to też stan emocjonalny. Stan zamroczenia w początkowym stadium miłości, zwykle wiąże się z aktywnością fenyloetyloalaniny (chyba nie przekręciłem) co też ma efekt działania narkotyzujący.
Oczywiście, zgadzam się z tym, ze delegalizacja używania narkotyków służy zbijaniu na nich kasy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
inecki




Dołączył: 19 Sie 2008
Posty: 465
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:28, 11 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to się podpisuję po Twoim postem. (w sensie, że się z nim w pełni zgadzam )

Co do alkoholu i nikotyny - to może znasz wagi uzależnień i spustoszenie organizmu?
Masakra.
_________________
storyofstuff
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Tomkiewicz




Dołączył: 11 Gru 2007
Posty: 989
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:15, 11 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To znaczy, w jakim sensie mam znać ?
Po prostu, interesujemy się z Żoną m.in. psychologią. Cóż, znam jedynie ze swoich doświadczeń efekty najzwyczajniejszego w świecie okresowego, dość rzadkiego przedawkowania alkoholu i nikotyny. Wódka uwalnia duże dawki histaminy. U mnie powodowało to nieznośny ból stawowy. Od co najmniej 6, 7 lat jestem zdecydowanym abstynentem (typ niepijąconiepalący) i napawa mnie to absolutną dumą. Faje rzuciłem, gdy poczułem się szczęśliwy - z dnia na dzień. Imprezy towarzyskie przestały mnie interesować zupełnie. Alkoholu odmawiam jak mogę, a wiecie jak w tym kraju postrzega się takich ludzi.
Co do papierosów. Mówi się, że uspokajają. U mnie było inaczej. Wzrastał puls i nerwowość - widać organizm się bronił przed trucizną jak mógł. Nigdy nie wpadłem w żaden nałóg. Paliłem raczej, powiedzmy, rytualnie - nie więcej jak 3/4 paczki dziennie. To była raczej kwestia przyzwyczajenia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Imran Zachajew




Dołączył: 06 Paź 2008
Posty: 104
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:43, 11 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niosący Światło napisał:
Hmmmm, a Ty jesteś anarchistą, że tak bezceremonialnie odrzucasz nakazy i zakazy?


Zapoznaj się z rzymskimi podstawami prawa, chocby "Consensus facit legem" albo przytaczanym zwykle w takich przypadkach "Volenti non fit iniuria", to pogadamy o zakazach.
_________________
"Prawda jest kwestią formy" - Oskar Wilde
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
SQRW




Dołączył: 24 Sie 2005
Posty: 235
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:28, 11 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W zwiazku z tematem - ostatnio zalozylem sie z gosciem - zaklad brzmial od jakiego wieku prawnie w polsce mozna uprawiac sex . goscu mowil ze od 16 lat , a ja sie uparlem i stwierdzilem ze od 15 .Jak myslicie wygralem zaklad czy przegralem?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
otelodreiP




Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 611
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:47, 12 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i masz babo placek.
Kolejny watek o "narkotykach"

Kazda substancje mozna tak traktowac.
Nie wiecie ze najwiekszym narkotykiem na tej planecie jest H2O(a o niuchaniu O2 to uz nawet nie wspomne)
To juz wiecie ze jestescie narkomanami.

Sprobujcie wytrzymac bez tego narkotyku tydzien Laughing Laughing

Narkomani Laughing
_________________
Czego sie nie dotkne to spierdole !
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Niosący Światło




Dołączył: 07 Paź 2008
Posty: 80
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:19, 12 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Imran Zachajew napisał:
Niosący Światło napisał:
Hmmmm, a Ty jesteś anarchistą, że tak bezceremonialnie odrzucasz nakazy i zakazy?


Zapoznaj się z rzymskimi podstawami prawa, chocby "Consensus facit legem" albo przytaczanym zwykle w takich przypadkach "Volenti non fit iniuria", to pogadamy o zakazach.


Odwiedź najbliższą placówkę Monaru, to pogadamy. Ludzie są słabi. Jako satanista mam ich głęboko - jest tak, jak sam napisałeś - przyzwalają na własną krzywdę, więc co nas to? Jednak mimo wszystko jako pedagog stwierdzam, że nie powinniśmy pozwalać komuś nieświadomemu na krzywdzenie siebie. To tak jak z NWO - ludzie nieświadomie krzywdzą siebie zezwalając np na VeryChip. Co z tym zrobisz?
_________________
Filozofia Twisted Evil
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Imran Zachajew




Dołączył: 06 Paź 2008
Posty: 104
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:11, 12 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niosący Światło napisał:

Odwiedź najbliższą placówkę Monaru, to pogadamy. Ludzie są słabi. Jako satanista mam ich głęboko - jest tak, jak sam napisałeś - przyzwalają na własną krzywdę, więc co nas to? Jednak mimo wszystko jako pedagog stwierdzam, że nie powinniśmy pozwalać komuś nieświadomemu na krzywdzenie siebie. To tak jak z NWO - ludzie nieświadomie krzywdzą siebie zezwalając np na VeryChip. Co z tym zrobisz?


To żaden argument, a nawet anty-argument. Odwiedź złomowisko samochodów. Ilu ludzi zginęło w wypadkach? Najczęściej na skutek brawury i słabych umiejętności. Czyli własnej głupoty.
Właśnie wprowadzanie NWO polegać będzie na stopniowym zakazywaniu rzeczy "niebezpiecznych", najpierw posiadania broni (w tej chwili w Polsce mają ją głownie bandyci i politycy - dla nich nie jest widać niebezpieczna), potem przyswajania "niebezpiecznych" substancji a w końcu robienia tych wszystkich strasznie "niebezpiecznych" rzeczy które jakiś urzędas uzna za niebezpieczne w swoim małym rozumku.
Wszystko z miłości i dla dobra poddanych.
Jeszcze wracając do narkotyków - widzę że uległeś medialnym uproszczeniom i wrzucasz do jednego worka różne substancje podpisując je łatwym hasłem "narkotyki". Skoro tak, to jednym z najniebezpieczniejszych i najbardziej niszczących narkotyków jest wysokoprocentowy alkohol. Na drugim miejscu papierosy. Dalej - zmieniające świadomość wyroby o wyskiej zawartości cukru - np. cola. Itd. Trzeba tego wszystkiego jak najszybciej zakazać, na szczęście w UE już są takie plany.

Cytat:
Jednak mimo wszystko jako pedagog stwierdzam, że nie powinniśmy pozwalać komuś nieświadomemu na krzywdzenie siebie.


Ja, (choć nie jestem satanistą Laughing) nie widzę NAJMNIEJSZEGO powodu, żeby dla tego iż niektórzy są debilami traktować wszystkich jak debili.
I na tym może zakończę udział w tym kiepskim temacie.
_________________
"Prawda jest kwestią formy" - Oskar Wilde
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
inecki




Dołączył: 19 Sie 2008
Posty: 465
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:32, 12 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:

Ja, (choć nie jestem satanistą Laughing) nie widzę NAJMNIEJSZEGO powodu, żeby dla tego iż niektórzy są debilami traktować wszystkich jak debili.


ładne Very Happy i treściwe
_________________
storyofstuff
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Tomkiewicz




Dołączył: 11 Gru 2007
Posty: 989
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:50, 12 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To może ustalmy dla porządku, że narkotykiem jest wszystko to, co MUSI być powtarzalne z przyczyn psycho-fizjologicznych i co powoduje zmianę w organizmie dla niego niekorzystną.
I po problemie. Zgadzacie się ?

ps: Od dawna forsuję teorię, że wielu ludzi pojada duże ilości glukozy, fruktozy czy sacharozy w celu zadośćuczynienia swojemu patologicznego , narkotycznemu chceniu kolejnego i kolejnego wyrzutu insuliny. Oczywiście, odbywa się on przy psychologicznych doznaniach typu krótkotrwała przyjemność. Bo to co później trudno nazwać przyjemnym (ferment jelitowy, wzdęcia, rozrost grzybów w organizmie, miażdżyca, ale przede wszystkim RAK).
Syndrom odstawienia słodyczy jest upierdliwy jak cholera. Ale jakie korzyści z wypieprzenia tego śmiecia do kubła na trash Shocked
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JerzyS




Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 4008
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:20, 12 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na samym początku napisałem:

"Chcącemu nie dzieje sie krzywda!"

Tu nie chodzi o szkodliwość narkotyków, tylko o wolność!
O to czy bliźni traktuje mnie jak człowieka i szanuje wole Bożą, czy traktuje mnie jak bydło , za które zapłacił i jest jego własnością .

Przecież to sam Bog dał nam wolną wole. Pozwolił nam z niej korzystać. Dlaczego wiec ktoś z boku nam ją ogranicza. Jasno napisałem, że skoro mam prawo do samobójstwa, to równie z mam prawo do wyboru jego sposobu.
Mogę wykupić sobie na nie licencje u państwa płacąc akcyzę od wyrobów tytoniowych i powoli truć się , aż dostane raka i bólach umrę.
Na to Państwo daje swoją zgodę , bo czerpie z tego korzyści.
Dlaczego więc odmawia mi prawa, do używania narkotyków skoro opinie na temat ich szkodliwości są rozbieżne.
Dlaczego dopuszcza do obrotu leki które okazują sie szkodliwe, a broni nam leki bez recepty, a nie ma jednocześnie możliwości legalnego zakupu środków które ktoś zakwalifikuje jako szkodliwe.
Ostatnio spotkałem sie z tym że przed przedszkolem rosną cisy które maja bardzo trujące czerwone owoce i równie trujące igliwie.
Wiadomo , że jak kolorowe, to każde dziecko chętnie pcha do gęby.

Dzwoniłem wszędzie.
Sanepid, Policja Urząd Starosty i , Urz. Marszałka.
Każdy odpowiadał że to ich nie obchodzi.
Trafiłem do gazety, obiecano poruszyć ten problem, ale "zapomniano"
Wiec?
Dziecko może się otruć owocem cisa, ale dorosły nie może sobie zapalić marihuany, bo nie opłacił państwu , lub mafii akcyzy!
Dziwne?

Równie dziwne jest prawo które zabrania jazdy gdy mamy więcej niż 0,02promila , gdy w Anglii i Włoszech można mieć cztery razy więcej, a i tak wypadków maja cztery razy mniej.

Oświecił mnie dopiero pewien pan , asystent europosła.

Wytłumaczył mi że prawo to zostało uchwalone na potrzeby mafii narkotykowej.

Narkotykami łatwiej handlować niż wódka, a i zyski lepsze, i trudniej jest je wykryć. Policjanci są wprawdzie szkoleni , ale musieli by mieć ze sobą całe laboratorium i być laborantami
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rabarbar




Dołączył: 10 Paź 2008
Posty: 264
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:30, 12 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

człowiek świadomy tego co robi, nie może zarzucać nikomu, że wcześniej nikt mu nie powiedział, że np. branie narkotyków zrujnuje mu zdrowie, i nie może obwiniać nikogo poza sobą samym, za to że nie słuchał dobrych rad

nie sądze żeby umierający, a szczególnie umierający w bólu, nie miał świadomości tego, że w swoim życiu niewiele może zrobić, poza oczywistym 'godnym odejściem' z niego, dlaczego więc przedłuża sie jego męki, dlaczego tak kościołowi zależy na jego cierpieniu, żeby trwało do granic jego możliwości (bo Chrystus tak cierpiał, ktoś powie)
dlatego, że burzy to system wartości tak głęboko wpajany nam hipokrytycznie zresztą od najmłodszych lat przez instytucje które mają ingerować w wychowanie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JerzyS




Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 4008
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:35, 12 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podręcznik Mądrości tego Świata - Józef Bocheński


"2.1
Gdy dalsze życie wydaje ci się na pewno i bezwzględnie nieznośne popełń samobójstwo.
Starożytni mędrcy zwykli byli mówi „Porto semper a perta esf - „Brama jest zawsze otwarta". Uzasadnienie tej zasady powinno być jasne. Wyobraźmy sobie człowieka, który cierpi straszliwie, i który wie, że nie znajdzie ulgi w tym cierpieniu, a więc, że nie ma żadnej możliwości prowadzenia dobrego życia. Widać intuicyjnie, że w takim położeniu popełnienie samobójstwa jest celowe.
Na pytanie, co należy uważać za życie nieznośne, nie nożna odpowiedzieć przed omówieniem drugiej połowy podstawowego przykazania, które każe starać się mieć powodzenie, to jest dobre życie."

Skoro sam Bocheński uważa żę:"że w takim położeniu popełnienie samobójstwa jest celowe." Tym samych jesli dany osobnik ma takie prawo , to ma prawo do tego żeby swoją śmierć uczynić miłą i przyjemna. Jeśli jest estetą to chciałby , również , aby nie była ona szokująca dla otoczenia.
Dlatego też skoro uważamy że człowiek ma prawo do eutanazji, to przyznajemy mu że może wybrać ją metodą " zrób to sam"
Jeśli tak, to powinien mieć prawo do odpowiednich środków.
Przecież trudno mu pójść do lekarza i zażądać trucizny.
Skoro jego Państwo odmawia mu refundacji z NFZ tego leku, to powinien mieć prawo legalnego nabycia.
Skoro Państwo daje mu jedynie legalny dostęp po opłaceniu haraczu zwanego akcyzą do trutek wolno (papierosów, nie mówiąc o jedzeniu) działających to ....
Dlaczego ma sie truć np trutką na szczury, jedynym specyfikiem do którego ma legalny dostęp?
_________________
JerzyS
"Prawdziwa wiedza to znajomość przyczyn."
Arystoteles
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kabul14




Dołączył: 26 Sty 2008
Posty: 131
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:31, 13 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawa debata na temat:"legalizować czy nie?"



pozostałe części:

http://pl.youtube.com/watch?v=2-ZJOSBQB7o&feature=related
http://pl.youtube.com/watch?v=wuFzRltxS6I&feature=related
http://pl.youtube.com/watch?v=pl52g1IpngU&feature=related
http://pl.youtube.com/watch?v=P4wBdgkkpcQ&feature=related
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Niosący Światło




Dołączył: 07 Paź 2008
Posty: 80
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:55, 13 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Imran Zachajew napisał:


Właśnie wprowadzanie NWO polegać będzie na stopniowym zakazywaniu rzeczy "niebezpiecznych", najpierw posiadania broni (w tej chwili w Polsce mają ją głownie bandyci i politycy - dla nich nie jest widać niebezpieczna), potem przyswajania "niebezpiecznych" substancji a w końcu robienia tych wszystkich strasznie "niebezpiecznych" rzeczy które jakiś urzędas uzna za niebezpieczne w swoim małym rozumku.
[...]
Ja, (choć nie jestem satanistą Laughing) nie widzę NAJMNIEJSZEGO powodu, żeby dla tego iż niektórzy są debilami traktować wszystkich jak debili.
I na tym może zakończę udział w tym kiepskim temacie.


Masz rację - większość rzeczy uzależnia. Ale czy odbierają motywację do pracy, do zycia? Znam to z autopsji. Przypalam od dłuuuugiego czasu, wielokrotnie próbowałem innych specyfików i moge uczciwie stwierdzić, że niekontrolowana podaż "narkotyków" jest ZŁA i do niczego pozytywnego nie doprowadzi. Nawet gandzi. Nie wiem, o co się spierasz? Ludzie po 65 roku życia? Ja bym stawiał na 50 rok życia! Coffe Shopy zrobiłyby w Polsce furorę, jednak ja twierdzę, ze tak łatwy dostęp zniszczyłby społeczeństwo. Juz widze "blokersów", którzy mogą JAWNIE i LEGALNIE jarać baty, łazić na grzybach czy na kwasie. Wolność wolnościa, ale czy tego własnie chcesz??? Ludzie sa słabi, więc trzeba ich chronić.
Jasne - alkohol i fajki są legalne, bo przynosza niebagatelne zyski. Jednak skutki spozycia sa na tyle kosztowne, że przemysł tytoniowy UPADA. Myślisz, ze NWO pozwoliło by na to mając tak olbrzymie udziały w np Philip Morris? To nie jest kolejny atak na naszą wolność. Pogadaj z jakimkolwiek lekarzem, czy przypierdalanie fety jest zdrowe. Albo lepiej - z kimś, kto z tego wyszedł. Jasne - mam do tego prawo, bo jestem wolny, ale co z tego, skoro po takim tygodniowym meetingu wygladam i czuję się jak szmata??? Gandzia jest ewenementem, bo pomaga conieco zrozumieć, nie szkodząc przy tym fizycznie, a wręcz pomagając. Jednak tak jak juz pisałem właśnie to jest tym ludziom nie na rękę, i to oni wrzucają ją do jednego wora z heroiną. Dlatego w Las Vegas jak Cię złapią z jednym jointem to masz przesrane. Grając w grę strategiczną w której masz możliwość przydzielania uzywek dasz swojemu społeczeństwu coś, co je osłabi, zdemotywuje i podburzy przeciw Tobie (hera, gandzia), czy coś, co je wzmocni i uczyni sterowalniejszymi (alkohol)???

A wypowiedzi o traktowaniu wszystkich jak debili na podstawie kilku przypadków debilizmu kompletnie nie rozumiem. Sens był taki: rób co chcesz - Twoje zycie, Twoje ciało. Jesteś tak samo wolny jak ja, jednak nie interesuje mnie w jaki sposób wykorzystasz własną wolność i co się z Tobą dzięki temu stanie, więc nie proś mnie o pomoc i nie pytaj co dalej robić. Ale jako pedagog zrobić tego nie potrafię. Znów nie zrozumiałes tego, co napisałem. Fakt, temat słaby. Pozdrawiam.

Mały żarcik tematyczny (click)
_________________
Filozofia Twisted Evil
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
inecki




Dołączył: 19 Sie 2008
Posty: 465
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:01, 13 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Lucyper
Cytat:
niekontrolowana podaż "narkotyków" jest ZŁA



Możesz mi wyjaśnić, gdzie w satanizmie jest mowa o regulacji innej niż tej kierowanej poprzez zasadę "czyń swoją wolę..."?

Z tego co rozumiem, prometeańskie światło jest zwracaniem wolności...

Czy jako Gwiazda Zaranna, nie powinieneś dawać ludziom wiedzy i wolności - zamiast zabobonów i zakazów?

Wink
_________________
storyofstuff
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona: 1, 2   » 
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Sex od 16 , a narkotyki dopiero od 65 roku
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile