W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Prośba o radę  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
1 głos
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Gospodarka i pieniądze Odsłon: 751
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
respondent




Dołączył: 15 Wrz 2008
Posty: 269
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:24, 09 Paź '08   Temat postu: Prośba o radę Odpowiedz z cytatem

Wycięte stąd: viewtopic.php?t=3055
Bimi



W związku z całą ta sytuacją mam pytanie do osób które faktycznie moga mi cos doradzić. Rolling Eyes
Od 3 lat spłacam kredyt mieszkaniowy w złotówkach ,rata wzrosła od 599 do 773zł w ciągu tego okresu,ostatnio przymierzałem sie do zmiany waluty w ramach tegoż kredytu i ewentualnym doborze niewielkiej kwoty np na remont przechodząc np na franki szwajcarskie ..Kwota kredytu to 105 tyś.I co ja mam teraz zrobic? Crying or Very sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
waha123




Dołączył: 01 Cze 2007
Posty: 1270
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:16, 09 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hiob napisał:
W związku z całą ta sytuacją mam pytanie do osób które faktycznie moga mi cos doradzić. Rolling Eyes
Od 3 lat spłacam kredyt mieszkaniowy w złotówkach ,rata wzrosła od 599 do 773zł w ciągu tego okresu,ostatnio przymierzałem sie do zmiany waluty w ramach tegoż kredytu i ewentualnym doborze niewielkiej kwoty np na remont przechodząc np na franki szwajcarskie ..Kwota kredytu to 105 tyś.I co ja mam teraz zrobic? Crying or Very sad


Właściwie nie daje rad....ale zrobię wyjątek, bo dokonałeś "zakupu samochodu marki SAAB za kwotę 99 999 zł". Daj ogłoszenie na nieruchomościowe portale internetowe i do gazet, że chcesz kupić mieszkanie...zadzwoni do ciebie kupa "doradców inwestycyjnych". Umówisz się na spotkanie,zaprzyjaznisz, przedstawisz problem, że chcesz kupić większe mieszkanie, niż posiadasz, bo planujesz "powiekszenie rodziny". Doradcy znają "wyceniających pod kredyt", którzy mają swoje oferty. Jest teraz bardzo możliwe, że znajdzie się większe mieszkanie, niż posiadasz, za tę samą cenę. A zawsze lepiej "schodzić z metrażu, niż z ceny". Bank się ucieszy, bo oni lubią "kreatywnych klientów" a boją się, przynajmniej na razie, "grupowo" wystawiać pod młotek, tych co nie spłacają. Jak będziesz miał dużego farta, to ugrasz na tym nawet 13 Laughing metrów kwadratowych. Dopiero wtedy pomyśl o zmianie waluty i o remoncie. Remont wiekszego mieszkania jest wbrew pozorom tańszy, niż mniejszego, bo można wygospodarować wolną przestrzeń, która może na siebie zarabiać.
_________________
Piłeś...nie jedź!
Nie piłeś...napij się!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
respondent




Dołączył: 15 Wrz 2008
Posty: 269
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:47, 09 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

waha123 napisał:
Właściwie nie daje rad....ale zrobię wyjątek, bo dokonałeś "zakupu samochodu marki SAAB za kwotę 99 999 zł". Daj ogłoszenie na nieruchomościowe portale internetowe i do gazet, że chcesz kupić mieszkanie...zadzwoni do ciebie kupa "doradców inwestycyjnych". Umówisz się na spotkanie,zaprzyjaznisz, przedstawisz problem, że chcesz kupić większe mieszkanie, niż posiadasz, bo planujesz "powiekszenie rodziny". Doradcy znają "wyceniających pod kredyt", którzy mają swoje oferty. Jest teraz bardzo możliwe, że znajdzie się większe mieszkanie, niż posiadasz, za tę samą cenę. A zawsze lepiej "schodzić z metrażu, niż z ceny". Bank się ucieszy, bo oni lubią "kreatywnych klientów" a boją się, przynajmniej na razie, "grupowo" wystawiać pod młotek, tych co nie spłacają. Jak będziesz miał dużego farta, to ugrasz na tym nawet 13 Laughing metrów kwadratowych. Dopiero wtedy pomyśl o zmianie waluty i o remoncie. Remont wiekszego mieszkania jest wbrew pozorom tańszy, niż mniejszego, bo można wygospodarować wolną przestrzeń, która może na siebie zarabiać.


Dzięki za informację i poddanie mysli, mieszkanie kupiłem przed tym szleństwem cenowym.43 metry za 105 tyś w centrum dużej dzielnicy Gdyni.Dzis jest warte jakieś 220 tyś. Trza cos wykombinować,może ktos ma jeszcze inne pomysła Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
NWO




Dołączył: 29 Sie 2008
Posty: 63
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:59, 09 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprzedaj razem z kredytem do splacenia. Kup ziemie na wsi i wybuduj tani, zdrowy dom (np z drewna, gliny i słomy).

Uratuj siebie i swoich bliskich od życia w blokhausie. Zacznij życie w lepszym świecie.

Według mnie to najlepsze co możesz zrobić. Pieniędzy jeszcze Ci zostanie na założenie warzywniaka, wybudowanie szopy i kupienie samochodu 4x4 zasilanego olejem roślinnym.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
waha123




Dołączył: 01 Cze 2007
Posty: 1270
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:24, 09 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NWO napisał:
Sprzedaj razem z kredytem do splacenia. Kup ziemie na wsi i wybuduj tani, zdrowy dom (np z drewna, gliny i słomy).
Uratuj siebie i swoich bliskich od życia w blokhausie. Zacznij życie w lepszym świecie.
Według mnie to najlepsze co możesz zrobić. Pieniędzy jeszcze Ci zostanie na założenie warzywniaka, wybudowanie szopy i kupienie samochodu 4x4 zasilanego olejem roślinnym.


Bez urazy NWO, ale to jest modlitwa. Owszem, może się spełnić, ale w swiątyni zwanej "bankiem" nie będą czekać do końca mszy ani jej przedłużać. Rozgrzeszenia nie dostanie, tylko podsuną mu tacę na "niekończący się datek"....

Nie dadzą mu również pojeżdzić na oleju roślinnym.....żaden "bank" nie zrezygnuje z akcyzy..
_________________
Piłeś...nie jedź!
Nie piłeś...napij się!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Greg




Dołączył: 30 Sty 2008
Posty: 112
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:28, 09 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też jestem za taką opcją, sprzedaj razem z kredytem, moim zdaniem będzie tylko gorzej, zastanów sie kiedy zaczniesz brac pożyczki na spłate rat za mieszkanie Question Przy racie 1000zł, 1200zł, 1500zł to naprawdę jest możliwe Exclamation

Osobiście mieszkam w domu poza miastem wykonuję wolny zawód także nie musze dojeżdzać do miasta Very Happy

Co do samochodu na olej roślinny to polecam, szczególnie nadają się do tego diesle z lat 80'tych. Wogóle uważam że stare auto to same zalety, zwłaszcza w czasach kryzysu, łatwe naprawy(wszystko robię sam), dostępność częsci, i brak strachu przed kradzieżą, stłuczkami itd.

Do OR najbardziej nadają się:
Mercedes W123, W124, Volvo 740 2.4TD, VW Golf I, II z 1.6D czyli wszystkie diesle bez zaawansowanego systemu wtrysku (HDI, TDCI, CDI, itp)

Olej roślinny kupisz za 1 do 2zł, np w pobliskiej knajpie Cool przepalony po frytach jest najlepszy Very Happy
Pamietaj tylko że jest nie legalne (jak wszystko co tanie i dobre) Rolling Eyes
waha123 napisał:

Nie dadzą mu również pojeżdzić na oleju roślinnym.....żaden "bank" nie zrezygnuje z akcyzy..

Olej roślinny jest nie wykrywalny Twisted Evil
Policja dysponuję testerami tylko do oleju opałowego, poza tym od razu widać bo jest zabarwiony na czerwono Rolling Eyes
Dziś kosztuje ponad 3zł, także traci powoli sens ekonomiczny Rolling Eyes

hiob napisał:
Sam ma golfa II tyle że zagazowany jak nic....chyba że wstawie nowy silnik Crying or Very sad


Swap silnika nie jest opłacalny, sprzedaj i kup z dieslem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
respondent




Dołączył: 15 Wrz 2008
Posty: 269
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:30, 09 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sam ma golfa II tyle że zagazowany jak nic....chyba że wstawie nowy silnik Crying or Very sad

Podali godzinę temu w temacie spirali ....

http://www.dziennik.pl/gospodarka/articl.....tacza.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
waha123




Dołączył: 01 Cze 2007
Posty: 1270
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:57, 09 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Greg napisał:
Też jestem za taką opcją, sprzedaj razem z kredytem, moim zdaniem będzie tylko gorzej, zastanów sie kiedy zaczniesz brac pożyczki na spłate rat za mieszkanie Question Przy racie 1000zł, 1200zł, 1500zł to naprawdę jest możliwe Exclamation

Olej roślinny jest nie wykrywalny Twisted Evil
Policja dysponuję testerami tylko do oleju opałowego, poza tym od razu widać bo jest zabarwiony na czerwono Rolling Eyes
Dziś kosztuje ponad 3zł, także traci powoli sens ekonomiczny Rolling Eyes


Nie straszcie chłopaka. Przy ratach rzędu 1500zł żadna szyba w żadnym banku się nie ostanie. Evil or Very Mad

Szef Lehman Brothers pobity na siłowni
http://ww.hotmoney.pl/artykul/4448/1/szef-lehman-brothers-pobity-na-silowni.html

Warto zwrócić uwagę na tę "matczyną, dobrą twarz"....psychopatyczną...


Ty dom już masz a hiob dopiero "będzie budował" Laughing

Nie potrzeba testera do oleju roślinnego...śmierdzi jak w frytkowni....
_________________
Piłeś...nie jedź!
Nie piłeś...napij się!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
NWO




Dołączył: 29 Sie 2008
Posty: 63
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:33, 09 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale nos policjanta nie ma homologacji i nie moze służyc jako tester wykrywania oleju roślinnego czy też posmażalniczego.

Poza tym przy globalnym kryzysie nikt nie będzie si zajmował Twoim zbiornikiem paliwa.

Państwo z nas kpi, więc czas , żebyśmy my kpili z niego.

Jak ropa drożała, to paliwo na stacjach drożało z dnia na dzień, jak ropa jest rekordowo tania, to paliwo na stacjach dlaej jest drogie.

Pies ich wszystkich je....

Trzeba sobie radzić samemu.
_________________
Mam prawo chronić swój wizerunek, dlatego noszę kominiarkę każdego dnia i jeżdże w niej samochodem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AQuatro




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:47, 09 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Warto zawsze wozić ze sobą pudełko frytek.

Jak glina cię zatrzyma, i stwierdzi, że za twoim samochodem śmierdzi frytkami,
to ty wyciągasz pudełko z frytkami i mówisz:
- faktycznie może śmierdzieć, bo właśnie zakupiłem porcję. Smile
A policjancji jak wiadomo, są bardzo głupi więc uwierzą.
Jeszcze za czasów komuny, było takie powiedzenie: "głupi, czy z milicji ?" Smile
Nie może w stu procentach udowodnić, że jedziesz na oleju roślinnym, lub opałowym.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
waha123




Dołączył: 01 Cze 2007
Posty: 1270
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:51, 10 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

AQuatro napisał:
Warto zawsze wozić ze sobą pudełko frytek.

Jak glina cię zatrzyma, i stwierdzi, że za twoim samochodem śmierdzi frytkami,
to ty wyciągasz pudełko z frytkami i mówisz:
- faktycznie może śmierdzieć, bo właśnie zakupiłem porcję. Smile
A policjancji jak wiadomo, są bardzo głupi więc uwierzą.
Jeszcze za czasów komuny, było takie powiedzenie: "głupi, czy z milicji ?" Smile
Nie może w stu procentach udowodnić, że jedziesz na oleju roślinnym, lub opałowym.


O, świetny pomysł...
_________________
Piłeś...nie jedź!
Nie piłeś...napij się!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Gospodarka i pieniądze Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Prośba o radę
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile