W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Przekazy podprogowe w filmach Disneya  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
12 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Odsłon: 31850
Strona:  «   1, 2 Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mashine




Dołączył: 11 Wrz 2008
Posty: 164
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:10, 31 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://sub-lim.blogspot.com/

Bardzo ciekawa strona o przekazach podprogowych. Klikając na prawie każdy obrazek podświetli Wam się gdzie szukać przekazu. Jednak najważniejsze żebyście spróbowali sami je znaleźć.

Byłem pod nie lada wrażeniem tej strony i dzisiaj będąc na mieście znalazłem dziesiątki ukrytych przekazów (szczególnie na billboardach). Starałem się podejść do tego maksymalnie krytycznie i jestem w szoku jak bardzo reklamy są przesiąknięte erotyką. Znalazłem kilka ukrytych słów SEX. Najbardziej mnie zaskoczyła, że ukryte słowo SEX jest na mojej teczce, którą noszę na studia. To jak znaleźć słonia w swoim pokoju.

Kilka przykładów dla leniwych:



Znajdziesz sam? Wątpię.

Highlight:




Highlight:
^^
Spróbujcie zweryfikować te zdjęcia sami. Na przykład poprzez wyszukiwarkę obrazków.

I na koniec fragment filmu "They Live", który mówi dokładnie o tym:

_________________
TRUTH IS OUT THERE:
arrowwww.911truth.org
arrowwww.whatreallyhappened.com
arrowhttp://www.youtube.com/user/stopcenzurze
arrowwww.korwin-mikke.pl
arrowwww.partiawip.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
inecki




Dołączył: 19 Sie 2008
Posty: 465
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:42, 31 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ludzie - sex jest po prostu bardzo atrakcyjny. Wszyscy zdrowi i 99% chorych - wszyscy chcą seksu. Nikogo nie dziwi, że najlepiej sprzedają się płyty najbardziej sexownych "artystek", a nie te z najlepsza muzyką.
Część przypadków to wygłupy autorów, część to chęć podniesienia atrakcyjności przekazu, a część to doszukiwanie się na siłę - taki test Rorschacha. Facet patrzy na kubek śmieci, a potem krzyczy "kto takie świństwa wypisuje":


Za to znalazłem w Twoim linku Mashine, świetne, bardzo zabawne i sugestywne reklamy, które zdecydowanie musiały działać. Rewela!

kilka z nich "dla leniwych" Wink








sex party w tle - a my utożsamiamy się z postacią w niebieskim, spokój i odpoczynek - a przygoda na wyciągnięcie ręki. GIT
_________________
storyofstuff
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
mashine




Dołączył: 11 Wrz 2008
Posty: 164
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:19, 31 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O ile przekaz podprogowy w reklamach można tłumaczyć chęcią zysku i podniesienia sprzedaży to ukrywanie takich przekazów w bajkach, fotografiach czy na pieniądzach jest bardzo niepokojące. Szczególnie jeśli są to takie wyrazy jak OBEY (posłuszeństwo).

Wygląda na to, że na naszych oczach odbywa się programowanie społeczeństwa. Zresztą NWO się z tym nie kryje. Zapraszam przed TV na kolejny PROGRAM Smile

PS: W podanym przeze mnie linku jest fotografia Bono z U2 z jakiejś gazety i ponoć (ja tego nie widzę) jest tam ukryty przekaz "Kill Him" albo "Pedophile" a także pełno SEXów ;] Tutaj (http://www.youtube.com/watch?v=ydbbhWDNqZw, cz.6, ogólnie cały film jest o przekazach podprogowych, polecam) jest film z trasy koncertowej ZOO TV, która ponoć miała przekonać ludzi aby nie oglądali telewizji. Ale chyba nikt nie zrozumiał Razz

EDIT:
adgolek: poprawiłem link do U2. Wcześniej omyłkowo wkleiłem link do They Live z poprzedniego postu. Ale oba działają u mnie.
_________________
TRUTH IS OUT THERE:
arrowwww.911truth.org
arrowwww.whatreallyhappened.com
arrowhttp://www.youtube.com/user/stopcenzurze
arrowwww.korwin-mikke.pl
arrowwww.partiawip.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
adgolek




Dołączył: 16 Paź 2008
Posty: 435
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:28, 31 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mashine, w Twoim linku mam tekst - "We're sorry, this video is no longer available." Możecie sprawdzić na swoich łączach ten film?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8564
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:00, 23 Lut '21   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pomyśleć sobie, że całe pokolenie wychowało się na "obraźliwych treściach" Wink .

Cytat:
Każdy, kto transmituje „The Muppet Show” na Disney +, najpierw zobaczy deklamację - ostrzeżenie przed „obraźliwymi treściami”.

Disney wypuścił pięć sezonów kultowego programu do streamowania w piątek, umożliwiając widzom oglądanie Kermit the Frog, Miss Piggy, Fozzie Bear i ich sławnych gości w ramach usługi za 6,99 USD miesięcznie.

Oświadczenie pokazane przed każdym odcinkiem ostrzega widzów, że w serialu występują „stereotypy” i „złe traktowanie ludzi lub kultur”.

„Ten program zawiera negatywne przedstawienia i / lub złe traktowanie ludzi lub kultur. Te stereotypy były błędne wtedy i są błędne teraz” - stwierdza zrzeczenie się odpowiedzialności.

„Zamiast usuwać te treści,wyciągnij z tego wnioski i zainicjuj rozmowę, aby wspólnie stworzyć bardziej włączającą przyszłość ”, stwierdza wyłączenie odpowiedzialności .

„Disney jest zaangażowany w tworzenie historii o inspirujących i aspiracyjnych motywach, które odzwierciedlają bogatą różnorodność ludzkich doświadczeń na całym świecie” - dodaje oświadczenie.

Nie podano dokładnie tego, co Disney uważa za obraźliwe w serialu , ale niektóre postacie przedstawiają rdzennych Amerykanów, ludzi z Bliskiego Wschodu i Azji.

A w piątym sezonie legendarny piosenkarz country Johnny Cash występuje przed flagą Konfederacji .

Ostrzeżenie pojawi się również przed niektórymi kultowymi filmami, takimi jak „Arystokaci”, „Dumbo”, „Piotruś Pan” i „Robinson szwajcarski”.
https://www.sott.net/article/449136-Disn.....disclaimer

Flaga konfederacji w Muppetach, to były czasy Very Happy

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8564
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:50, 31 Mar '22   Temat postu: Odpowiedz z cytatem


Cytat:
Disney obiecał, że co najmniej 50% wszystkich postaci w jego filmach / bajkach będzie przedstawicielami LGBT i mniejszości narodowych

"Większa integracja w produkcji. Gigant rozrywki pracuje nad tym, aby do końca roku niedostatecznie reprezentowane grupy, takie jak mniejszości rasowe i społeczność LGBT, stanowiły co najmniej 50% postaci" - pisze The New York Post.
https://chervonec-001.livejournal.com/4059704.html
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
King Crimson




Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 1992
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:12, 31 Mar '22   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wniosek nasuwa się jeden: Jebać Disneya, albo Zawsze i wszędzie Walt Disney jebany będzie Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
easy russian




Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 2578
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:18, 28 Maj '22   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolejna dywersja wśród najmłodszych - stworek Huggy Wuggy
Tu wyjaśnienie, https://www.facebook.com/nauka.jest.niesamowita/videos/490099979563190/
Jest to mroczna postać z jakiejś gry.
_________________
"istnieje tylko jedno dobro - WIEDZA, oraz tylko jedno zło- IGNOROWANIE WIEDZY "

- Sokrates
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Przekazy podprogowe w filmach Disneya
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile