W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Specjaliści wiedzą co robią  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena: Brak ocen
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Gospodarka i pieniądze Odsłon: 796
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20438
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:55, 08 Paź '08   Temat postu: Specjaliści wiedzą co robią Odpowiedz z cytatem

Banki bankrutują gdyż pożyczyły tyle forsy, że nie wystarcza im depozytów na obsługę bieżących wypłat...

Nie trzeba być ekspertem od ekonomii by wiedzieć, że podstawowym (i najpewniejszym) instrumentem ochrony przed tego typu sytuacją jest podwyższanie stóp procentowych.

Tymczasem banki... obniżają stopy procentowe. Tym samym zachęcają z jednej strony do zaciągania dalszych kredytów, a z drugiej do likwidowania depozytów.

Czy tylko dla mnie jest to chwytaniem się brzytwy?
Czy oni chcą uratować, czy ostatecznie pogrążyć pieniądze?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Co to jest prawda




Dołączył: 19 Lis 2007
Posty: 34
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:01, 08 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprawa zaplanowanego kolapsu finansowo- gospodarczego ( lub najogólniej: ekonomicznego a więc związanego z aktywnością i wytwórczością ludzi ) zawiera wiele aspektów , które będą ujawniać się stopniowo ale coraz szybciej . Widać wyraźnie, że autorzy tego planu prezentują nieprzeciętną inteligencję oraz możliwości realizacji swojego zamierzenia . Również zadziwiające jest , że tak niewiele osób w pełni uświadamiało sobie konsekwencje wirtualizacji ekonomii i życia na permanentnym i narastającym długu . Kolega ze Szwajcarii powiedział mi wczoraj , że ja tak już od 20 lat " cassandrycznie " przepowiadam przyszłość świata i dalej nic się nie dzieje. Rzeczywiście! 20 lat temu zetknąłem się z publikacjami wydanymi w Toronto , podpisanymi przez Pana Romualda Gładkowskiego , w których opisywał funkcjonowanie finansów światowych oraz kreowanie pieniądza jako długu nałożonego na wszystkich ludzi .
Ten dług jest w tej chwili wielopoziomowy :
1. zadłużone są pojedyńcze osoby
2. zadłużone są w większości ich miejsca pracy ( firmy korzystające przynajmniej z kredytów obrotowych , akredytyw, leasingów itp. )
3. zadłużone są gminy i miasta
4. zadłużone są państwa
5. zadłużone są pokolenia w formie zobowiązań emerytalnych
Łączne zadłużenie przekracza 20 razy PKB wypracowywane rocznie na całej kuli ziemskiej .
To co mamy w tej chwili ujawnione , to może 1 % całości problemu i ktoś wyraźnie stopniuje nam napięcie jak w dobrym trillerze... .
Moim zdaniem możliwe są dwa scenariusze:

Pierwszy: doprowadzenie do takiego chaosu i biedy na całym świecie , że zdesperowani ludzie zgodzą się na każde warunki Nowego Porządku , Nowego Światowego Ładu , które zostaną im wspaniałomyślnie zaproponowane przez Wielkich Planistów lub

Drugi : doprowadzenie do kolejnego światowego konfliktu , gdzie walczyć będzie każdy za każdym , co doprowadzi do zasadniczej depopulacji , wykasowania kont na poziomy zerowe i budowanie Nowego , Wspaniałego Świata ( cokolwiek to miałoby znaczyć )

Obydwa warianty są dla mnie nie do przyjęcia , a może ktoś z Szanownych Forumowiczów widzi inne rozwiązanie ( oprócz oczywiście nadprzyrodzonej interwencji w bieg spraw... )
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Genezyp_Kapen




Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 303
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:35, 08 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedyś napisał bym, że grozi nam rewolucja, chaos, wyrzynanie się nawzajem..
NO niestety teraz wiem, że rewolucja to fikcja..nie ma spontanicznej i chyba nie było światowej, spontanicznej rewolucji. Mam pewne przeświadczenia, że każda z ostatnich rewolucji była misternie zaplanowana przez Ekipę. Rewolucja tzw "Bolszewicka"
"Solidarność" i zryw narodowy.. Niestety, chyba ktoś za tym stał, na pewno ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Rivera




Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 801
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:32, 08 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nasze dlugi, zobowiazania wedruja po prostu w rece rzadow, bankow centralnych - to jest tak zwana centralizacja dlugów.

Mowilo sie ze swiatowa finansjera dazy do tego ze coraz wiecej pieniedzy jest w coraz mniejszej ilosci rak - prawda, ale teraz jak na dloni widzimy ze im nie chodzilo o pieniadze, tylko o dlug! Albowiem pieniadze to nic innego jak dlug! Teraz coraz wiecej dlugu (czytaj: przede wszystkim zwyklych ludzi, malych i srednich firm ktore sa zadluzone) nalezy, literalnie mowiac, do rzadow i bankow centralnych, w coraz to mniejszej ilosci brudnych lap ktore predzej czy pozniej zagarna to co do nich nalezy. Tu nie chodzi tyle o pieniadze, tylko o dług, a za długiem stoja miliony/miliardy ludzi, ktorzy do tej pory byli winni poszczegolnym bankom, teraz beda dluznikami rzadow i bankow centralnych.

Modern day slavery - najlepsze okreslenie na to co sie dzieje. Wszystko dazy do centralizacji
_________________
THE THREE FORCES
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JerzyS




Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 4008
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:46, 08 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Genezyp_Kapen napisał:
Kiedyś napisał bym, że grozi nam rewolucja, chaos, wyrzynanie się nawzajem..
NO niestety teraz wiem, że rewolucja to fikcja..nie ma spontanicznej i chyba nie było światowej, spontanicznej rewolucji. Mam pewne przeświadczenia, że każda z ostatnich rewolucji była misternie zaplanowana przez Ekipę. Rewolucja tzw "Bolszewicka"
"Solidarność" i zryw narodowy.. Niestety, chyba ktoś za tym stał, na pewno ?


Na pewno nie stał , tylko siedział!
Oni nie stoją!
-Nie ma takiej potrzeby.

W reszcie:
-masz rację!

Ja zawsze odsyłam do:

Volkoffa
i
Kosseckiego

chociaż doskonale wiem , że i tak nikt tego nie przeczyta ze zrozumieniem i nie wyciągnie prawidłowych wniosków!Smile

.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Manix




Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 292
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:37, 08 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szykuje sie powtorka z histori 1929
http://video.google.com/videoplay?docid=.....crash+1929
Przydalo by sie zrobic napisy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Gospodarka i pieniądze Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Specjaliści wiedzą co robią
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile