W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Amerykanie zrzekają się obywatelstwa   
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
7 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 2168
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:07, 11 Sie '13   Temat postu: Amerykanie zrzekają się obywatelstwa Odpowiedz z cytatem

Gdzieś czytałem też, że władze USA planują coś z tym zrobić, aby zrzekanie się obywatelstwa w celu unikania płacenia podatków nie było możliwe.

Pewnie więc ludzie korzystają z ostatniej okazji, póki jeszcze jest to możliwe - i dlatego w tym roku z paszportu USA rezygnuje już 6 razy więcej ludzi niż w poprzednim.. Smile


Amerykanie zrzekają się obywatelstwa z powodów podatkowych
2012-04-17

W zeszłym roku co najmniej 1800 osób podjęło taką decyzję, informuje agencja Reuters. Przyczyną jest nadmierna dociekliwość i nachalność IRS wobec Amerykanów mieszkających zagranicą. Stany są jedynym krajem, który wymaga od swoich obywateli płacenia podatków nawet wtedy, jeśli pracują i zarabiają zagranicą.

Wolno im zarobić do 95 tys. dol. rocznie bez podatków. Kto jednak przekracza swoimi dochodami ten limit musi płacić mimo to, że zapłacił już  w kraju, w którym mieszka i pracuje.  Ale obowiązek rozliczenia ma każdy, nawet jeśli nic nie jest winny fiskusowi w USA. Dociekliwość IRS jest tak wielka, że wymaga od Amerykanów ujawnienia wszystkich zagranicznych kont bankowych,  także tych współnych z małżonkami, którzy nie są Amerykanami. Na tym tle dochodzi często do konfliktów. – Mój mąż absolutnie nie zgadzał się na ujawnianie informacji o sobie amerykańskiemu urzędowi podatkowemu  –  mówi Genette Eysselinck,  Amerykanka mieszkająca w Belgii. Problemy  z IRS przez całe lata były tak wielkie, że Genette podjęła decyzję o rezygnacji z obywatelstwa. – Zrobiłam to z ciężkim sercem,  musiałam złożyć w konsulacie przysięgę, że zrzekam się wszelkich związków z USA. Mój ojciec był patriotą i wojskowym, urodziłam się bazie w Karolinie Pólnocnej. Było to dla mnie bolesne, ale musiałam to zrobić. Mieszkam w Belgii od lat i zostanę tu. Obywatelstwo amerykańskie stało się dla mnie tylko źródłem problemów – mówiła Eysselinck dla Reutersa. Do podobnych wniosków dochodzą co rok tysiące Amerykanów zagranicą.


dalej: http://www.se.pl/usa/amerykanie-zrzekaja.....51929.html


Americans abroad rejecting US citizenship as tax hikes loom
2013-08-10

The number of Americans who decided to renounce their citizenship in the second quarter of 2013 increased sixfold the same period in 2012, a number the federal government attributes to strict impending financial disclosure rules.

The United States is the only country out of 34 in the Organization for Economic Co-operation and Development (OECD) that continues to tax citizens regardless of where they live around the world.

Now, facing a high national debt and drastic cuts in government spending, US tax enforcers are employing stricter asset-disclosure laws under the Foreign Account Tax Compliance Act (FACTA). For that reason, more Americans living abroad are weighing whether it is worth holding on to their US passport.

In the three months through June, 1,131 American expatriates turned over their passports at US embassies around the world. It was a drastic surge from the same time span in 2012, when just 189 people renounced their citizenship, according to the Federal Registry. The first six months of 2013 alone has seen 1,810 such instances, compared to 235 in all of 2008.


dalej: http://rt.com/usa/americans-refuse-citizenship-tax-317/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Amerykanie zrzekają się obywatelstwa
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile