W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Kto to jest Szatan?   
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
18 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Religie, wiara, okultyzm Odsłon: 12089
Strona: 1, 2, 3, 4, 5, 6   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dino2008




Dołączył: 17 Wrz 2008
Posty: 67
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:18, 04 Paź '08   Temat postu: Kto to jest Szatan? Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Szatan - w judaizmie, chrześcijaństwie i islamie naczelna personifikacja zła oraz jego sprawca. W Księdze Liczb anioł Pana stanął na drodze Balaama jako jego "przeciwnik"; w dziełach gnostyckich nazywany czasem Azazelem.

Inne imiona Szatana to: Mastema, Belial, Gadriel, Satanael, anioł Edomu. W tradycji rabinicznej nosi on przydomek "szpetny". [...]


http://pl.wikipedia.org/wiki/Szatan

Zastanawia mnie jedno:

Jeżeli Bóg jest jedynym stwórcą świata, miłosiernym stworzycielem wszystkiego, Panem miłości...to ja się pytam:

co w naszym świecie robi tzw szatan?
skąd się wziął?
kto go stworzył?
czy bóg go stworzył?
jeżeli tak to na czyje podobieństwo?
jaki jest tego cel?
a jeżeli nie to co on robi w naszych umysłach?

te wszystkie wiary, czy to chrześcijaństwo, czy to judaizm czy islam - wszystkie ledwo trzymają się kupy, praktycznie na żadne konkretne pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi...
czy to nie jest przypadkiem znowu manipulacja naszymi umysłami?
_________________
Linkin Park - Cure For The Itch

Apoptygma Berzerk - Kathy's Song
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kacper




Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 808
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:33, 04 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szatan to taki pół koziołek pół człowiek, z ogonem i widłami, ma czarną bródkę i płaszczyk, stworzył go Bóg, żeby kusił ludzi, których potem karze piorunami. Równowaga musi być. Szatan żyje pod ziemią, piecze ludzi w tzw piekle, bo tak się już przyjęło, choć samo słowo ma zupełne inne znaczenie.

Człowieku! przejrzyj to forum zanim coś znowu wymyślisz. Zapewniam Cię, że w 5 minut znajdziesz dziesiątki odpowiedzi tu na forum na Twoje powyższe i jeszcze inne z innych wątków pytania. Śledząc odpowiednie dyskusje, wnioski same będą się nasuwać, nie bądź leniwy i czytaj, a potem pisz. Nie jestem złośliwy więc nie wyjeżdżaj mi tu z jakimś głupim tekstem zaraz, po prostu daję Ci dobre rady.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mashine




Dołączył: 11 Wrz 2008
Posty: 164
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:47, 04 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak ludzie personifikują zło, keidy się boją przyznać, że to ich wina.
_________________
TRUTH IS OUT THERE:
arrowwww.911truth.org
arrowwww.whatreallyhappened.com
arrowhttp://www.youtube.com/user/stopcenzurze
arrowwww.korwin-mikke.pl
arrowwww.partiawip.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kredki




Dołączył: 06 Gru 2007
Posty: 232
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:55, 04 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jam jest... grrrrr...

A tak serio, to zgadzam się z Kacprem (tak, kółeczko wzajemnej adoracji) Wink

dino, poczytaj sobie o wolnej woli każdego człowieka (i wyciągnij wnioski) to wtedy sprawy Boga, dobra i zła, staną się dla Ciebie o wiele prostsze.
_________________
Kochaj Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dino2008




Dołączył: 17 Wrz 2008
Posty: 67
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:06, 04 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kacper napisał:
Szatan to taki pół koziołek pół człowiek, z ogonem i widłami, ma czarną bródkę i płaszczyk, stworzył go Bóg, żeby kusił ludzi, których potem karze piorunami. Równowaga musi być. Szatan żyje pod ziemią, piecze ludzi w tzw piekle, bo tak się już przyjęło, choć samo słowo ma zupełne inne znaczenie.

Człowieku! przejrzyj to forum zanim coś znowu wymyślisz. Zapewniam Cię, że w 5 minut znajdziesz dziesiątki odpowiedzi tu na forum na Twoje powyższe i jeszcze inne z innych wątków pytania. Śledząc odpowiednie dyskusje, wnioski same będą się nasuwać, nie bądź leniwy i czytaj, a potem pisz. Nie jestem złośliwy więc nie wyjeżdżaj mi tu z jakimś głupim tekstem zaraz, po prostu daję Ci dobre rady.


Dziękuje za takie rady!
Ja też nie jestem złośliwy...do czasu - gdy ktoś mnie nie wytrąci z "równowagi" o której piszesz...
Ty to robisz nagminnie, praktycznie prawie w każdym moim temacie specjalnie mnie prowokujesz ciągle dokładając do ognia... to może być takie porównanie do szatana, jak sam napisałeś, który ma za zadanie utrzymać równowagę.. Evil or Very Mad

Co do tego szukania na forum, to szukałem i czytałem niektóre tematy i właśnie przez to powstały takie oto pytania... ponieważ satysfakcjonującej odpowiedzi nie uzyskałem postanowiłem zadać ten temat..

Kolejną sprawą jest to, że ty nie możesz wiedzieć czy czytałem czy nie czytałem, czy przeglądałem czy nie przeglądałem... nie ma takiej możliwości żebyś wiedział o czym myślę, o czym czytam, co widzę, kim jestem i dlaczego napisałem ten temat...dopóki o tym nie powiem publicznie.

Więc nie wymądrzaj się jeśli piszesz o kimś nie wiedząc o nim dosłownie nic! Robisz wtedy z siebie kompletnego barana.

I wiesz co, mam do ciebie prośbę - jeżeli masz honor to...
proszę cię, nie udzielaj się w tematach zadanych przeze mnie.
Bo twoje posty tylko prowokują do kłótni i nic nie wnoszą sensownego, żadnej konkretnej odpowiedzi, żadnego przemyślenia.. a ja z natury jestem bardzo skłonny do kłótni, więc nie potrzebnie będziemy zaśmiecać tematy i forum

yo Evil or Very Mad
_________________
Linkin Park - Cure For The Itch

Apoptygma Berzerk - Kathy's Song
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kredki




Dołączył: 06 Gru 2007
Posty: 232
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:13, 04 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dino, ale Ty do tego źle podchodzisz. Słuchaj co Ci powiem. Nikt z nas nie wie kim jest szatan! Nikt z nas Ci tego nie powie! Bo niby skąd mamy wiedzieć?
Najprawdopodobniej niektórych z forum darzysz większym szacunkiem, jesteś bardziej skłonny im uwierzyć. I błąd!! Wszystko co czytasz (szczególnie na tematy dotyczące wiary) jest tylko domniemaniem. Musisz sam szukać i wyciągać wnioski. Nie wierzyć do końca nikomu i myśleć.
_________________
Kochaj Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kacper




Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 808
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:47, 04 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Dino

W takim razie świadczy to o tym, że Ty masz ze sobą problemy. Nie będę się ograniczał ze względu na Ciebie, żeby tobie było wygodniej pleść bzdury. Zauważyłem, że masz tendencje do przeinaczania treści, jak np to powyżej, nie wspominając o reszcie, więc traktuję Cię mniej poważnie, co nie znaczy, że prowokuję albo wyśmiewam, ostatnia rzecz jaką chcę robić to się spierać z dzieciakiem o słówka. Ty po prostu jesteś ograniczony przez swój krytyczny stosunek do jakiegokolwiek niezgadzania się z Tobą lub poprawiania Cię. Sam robisz sobie wrogów. Szczególnie uparłeś się na mnie. Gdybyś porozmawiał z Klakierem chyba wybuchłaby 3 wojna światowa. Musisz się pogodzić z tym, ze na forum każdy jest strofowany, nie jesteś wyjątkiem, więc nie rób szumu o byle co, że napisałem posta w Twoim temacie czy coś innego, jest opcja ignoruj więc korzystaj. W ogóle nie rozumiem jakiej ty logiki używasz, pomijając sens Twoich tematów, co ma honor do wypowiadania się w nich? Żebyś jeszcze czytał co piszę.. Sory za nienajlepszą reklamę, ale sam sobie to wszystko fundujesz.

Mam nadzieję, że nie będę musiał więcej czytać z Twojej strony obraźliwych tekstów kierowanych w moją stronę tylko dlatego, że coś napisałem w Twoim temacie i że nie marnuję posta na darmo. Wiem, że to marzenia ściętej głowy, ale zawsze warto spróbować Wink

Ja też sobie muszę radzić tak samo jak Ty. Wszyscy musimy.

Miej więcej dystansu do forum.
Więcej czytaj i mniej pisz.
A teraz weź coś na uspokojenie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jabba




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 1186
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:50, 04 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

straszne durnoty wychodzą, gdy ktoś sprawy wiary bierze dosłownie
_________________
http://republika.pl/blog_fa_550912/991430/sz/zwoliludu.gif
________________________________
A na drzewach zamiast liści wisieć będą komuniści
i LEWACY

Raz sierpem raz młotem w czerwoną hołotę
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mijak




Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 505
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:57, 04 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Schizowata hipoteza teologiczna (lubię takie wymyślać):

Bóg stworzył ten świat, ale Szatan pochodzi z tego samego miejsca, co Bóg i jest (niemal) równie potężny (co wymaga założenia, że Bóg jest niewyobrażalnie potęęęęęęęęężny, ale nie wszechpotężny, zakładając oczywiście, że wogle istnieje).
Albo jeszcze lepiej: Szatan jest "szefem", albo nauczycielem Boga i chce sprawdzić jak sobie poradzi, gdy on będzie mu przeszkadzał. (Ale bluźniercze herezje... Ja w to nie wierzę, ale nie można przecież niczego wykluczyć).

I to by było na tyle. Krótko zwięźle i (mam nadzieję) na temat.
_________________
Nie ma rzeczy niemożliwych. Są tylko nielogiczne i mało prawdopodobne.
GG 7434411
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dromek




Dołączył: 02 Wrz 2007
Posty: 487
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:25, 04 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szatan to model destrukcji, spersonifikowany dla uproszczenia przez człowieka ( no bo przez kogo).
Sposób na podnoszenie entropii - dla fizyków
Antybóg - dla wierzących
Archetyp zła - dla psychologów
We wschodnich filozofiach chyba mniej kłopotów z jego pojmowaniem mają, bo nie wypierają się tego, że zło jest w nas tak bardzo jak ludzie z naszego kręgu kultyrowego. Nie muszą wypartego zła oglądać w wyobraźni w formie oddzielonej od właściciela....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dino2008




Dołączył: 17 Wrz 2008
Posty: 67
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:41, 04 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kredki napisał:
Dino, ale Ty do tego źle podchodzisz. Słuchaj co Ci powiem. Nikt z nas nie wie kim jest szatan! Nikt z nas Ci tego nie powie! Bo niby skąd mamy wiedzieć?
Najprawdopodobniej niektórych z forum darzysz większym szacunkiem, jesteś bardziej skłonny im uwierzyć. I błąd!! Wszystko co czytasz (szczególnie na tematy dotyczące wiary) jest tylko domniemaniem. Musisz sam szukać i wyciągać wnioski. Nie wierzyć do końca nikomu i myśleć.


może i źle podchodzę.. a może i nie.
Czy nie wydaje Ci się to dziwne, że ludzie nie wiedzą kim on tak naprawdę jest a ciągle o nim mówią jakby znali wszystkie odpowiedzi świata? Sieją przez to strach i przerażenie... może to jest odpowiedź..hmm. To fakt, niektóre wypowiedzi mnie bardziej przekonują od innych, to fakt, że niektórych darzę większym szacunkiem i zaufaniem..ale to wcale nie znaczy że to jest błąd.
Według mojej opinii aby można było wyciągnąć jakieś wnioski, musi być jakaś akcja. Po akcji powstaje reakcja. Moją akcją było wstawienie tematu z pytaniami o tzw szatanie... jaka była reakcja sam możesz ocenić a ja zadam pytanie:

Jak z takiej reakcji (odpowiedzi przedstawionej przez Kacpra) można wyciągnąć pozytywne wnioski na ten temat? :

kacper napisał:

Człowieku! przejrzyj to forum zanim coś znowu wymyślisz. Zapewniam Cię, że w 5 minut znajdziesz dziesiątki odpowiedzi tu na forum na Twoje powyższe i jeszcze inne z innych wątków pytania. Śledząc odpowiednie dyskusje, wnioski same będą się nasuwać, nie bądź leniwy i czytaj, a potem pisz. Nie jestem złośliwy więc nie wyjeżdżaj mi tu z jakimś głupim tekstem zaraz, po prostu daję Ci dobre rady.


Piszesz, że nikt nie zna odpowiedzi...

kredki napisał:
Słuchaj co Ci powiem. Nikt z nas nie wie kim jest szatan! Nikt z nas Ci tego nie powie! Bo niby skąd mamy wiedzieć?


odpowiedź podał Kacper:

Kacper napisał:
Szatan to taki pół koziołek pół człowiek, z ogonem i widłami, ma czarną bródkę i płaszczyk, stworzył go Bóg, żeby kusił ludzi, których potem karze piorunami. Równowaga musi być. Szatan żyje pod ziemią, piecze ludzi w tzw piekle, bo tak się już przyjęło, choć samo słowo ma zupełne inne znaczenie.


Czyżby wielki znawca?

kredki napisał:
Wszystko co czytasz (szczególnie na tematy dotyczące wiary) jest tylko domniemaniem. Musisz sam szukać i wyciągać wnioski. Nie wierzyć do końca nikomu i myśleć.


ok, mówisz że wszystkie odpowiedzi są jedynie domniemaniem, zgadzam się w 100%...
ale zapytam:

skąd się bierze domniemanie...musi być jakieś źródło, prawda? Czyżby tzw znawcy wymyślali sobie takie bajki we własnej głowie a potem przekazywali to do świata rzeczywistego?

Jeżeli wszystko jest domniemaniem to znaczy że prawdy nigdy nie odnajdziemy...
...a jeżeli nigdy jej nie odnajdziemy to można przyjąć, że jej po prostu nie ma i nie było...
...a jeżeli jej nie było a jest przedstawiana w jakichś księgach, pismach, forach itp to znaczy, że została wymyślona przez człowieka, a jeżeli jakaś "prawda" na temat religii jest wymyślona przez człowieka to znaczy, że jest FIKCJĄ.


mashine napisał:
Tak ludzie personifikują zło, kiedy się boją przyznać, że to ich wina.


To jest konkretna i inteligentna odpowiedź a nie jakieś wymyślanki o koziołkach matołkach typu:

kacper napisał:
Szatan to taki pół koziołek pół człowiek, z ogonem i widłami, ma czarną bródkę i płaszczyk,


nazwano mnie dzieciakiem za moje wypowiedzi:
kacper napisał:
ostatnia rzecz jaką chcę robić to się spierać z dzieciakiem o słówka.


A jak ktoś pisze o tym że szatan jest pół kozłem pół człowiekiem...
to kim taka osoba jest? I na dodatek ta osoba karze innym więcej czytać niż zadawać pytań. Jest wielkim znawcą czy dzieciakiem, który został zmanipulowany przez to że za dużo czytał takich bzdur...

kacper napisał:

W takim razie świadczy to o tym, że Ty masz ze sobą problemy. Nie będę się ograniczał ze względu na Ciebie, żeby tobie było wygodniej pleść bzdury. Zauważyłem, że masz tendencje do przeinaczania treści, jak np to powyżej, nie wspominając o reszcie, więc traktuję Cię mniej poważnie, co nie znaczy, że prowokuję albo wyśmiewam, ostatnia rzecz jaką chcę robić to się spierać z dzieciakiem o słówka. Ty po prostu jesteś ograniczony przez swój krytyczny stosunek do jakiegokolwiek niezgadzania się z Tobą lub poprawiania Cię. Sam robisz sobie wrogów. Szczególnie uparłeś się na mnie. Gdybyś porozmawiał z Klakierem chyba wybuchłaby 3 wojna światowa. Musisz się pogodzić z tym, ze na forum każdy jest strofowany, nie jesteś wyjątkiem, więc nie rób szumu o byle co, że napisałem posta w Twoim temacie czy coś innego, jest opcja ignoruj więc korzystaj. W ogóle nie rozumiem jakiej ty logiki używasz, pomijając sens Twoich tematów, co ma honor do wypowiadania się w nich? Żebyś jeszcze czytał co piszę.. Sory za nienajlepszą reklamę, ale sam sobie to wszystko fundujesz.


Mam problemy, domyślam się, że każdy je ma. Moim problemem są powyższe pytania, które zadałem.. szukam odpowiedzi na to czy to są bzdury wymyślone przez człowieka czy jednak coś w tym jest.

- czy zadawanie pytań można zaliczyć do bzdur?
- a ja myślę, że to odpowiedzi uważane są jako bzdury.
- tak, sprowokowałeś mnie... takie jest moje odczucie.
- tak, mój stosunek jest krytyczny ale jak na razie tylko do ciebie, ponieważ nie zgodziłeś się z moim zdaniem - ok, ale nie podałeś żadnej konkretnej i sensownej odpowiedzi a kazałeś mi czytać więcej niż pisać. Ja nie czytam tak jak ty o koziołkach matołkach tym bardziej nie wierzę ślepo w takie bzdurne moim zdaniem stwierdzenia.

- może i sam robię sobie wrogów jak to określiłeś... ale przynajmniej wiem z kim mam doczynienia.
- nie jestem ignorantem.
- nie zadałem tego tematu żeby siebie reklamować, w przeciwieństwie do ciebie...
_________________
Linkin Park - Cure For The Itch

Apoptygma Berzerk - Kathy's Song
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Nero12




Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 92
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:11, 04 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

po prostu mysl... kto pyta nie bladzi - a czy bladzenie jest zle ? Wiara jest jednym z miejsc gdzie najlepiej samemu znalezc droge, jesli bedziesz szukal podpowiedzi i drogowskazow to wszystkie religie i sekty przyjma Cie z otwartymi dlonmi.

Ja potrzebowalem 2-3 lat aby w koncu dojsc do punktu nazywanego deizmem. Dobrze ze tak wczesnie, czuje sie wolny w sprawach wiary. Dotarlem do punktu ktory okazal sie dla mnie szczytem a potem okazalo sie ze wpadlo na to tez wielu innych ludzi (czyt ponownie: deizm).

Szatan ma prawie taka sama role jako bog z jakiejkolwiek religii. Tylko ze Bog ma byc nagroda jesli bedziesz sie 'NAS' sluchal a szatan kara jesli nie bedziesz sie 'NAS' sluchal. Ot taki kij i marchewka w jednym.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Al Kohol




Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 1198
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:16, 04 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kacper musze ci powiedziec ze zaskakujesz mnie. podjecie takiego tematu jak "kto to jest szatan?" to jak skok na glowke z wesolym okrzykiem do kanalizacji Very Happy (inny genialny temat z tego cyklu to "bog - fikcja czy rzeczywistosc?") podziwiam cie, widac ze przyswieca tobie idea pracy u podstaw. a myslalem ze ostatni przedstawiciele pozytywizmu juz dawno wygineli. jestes troche jak mooniek. mi by sie nie chcialo w tym babrac. szczerze Wink

tutaj delikatna sugestia dla Bimiego. 4 posty na dobe naprawde ucza pokory i szacunku do forum. ja juz dostalem nauczke i wyciagnalem z niej wnioski (a przynajmniej tak mi sie wydaje Laughing )
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Kacper




Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 808
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:46, 04 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Dino

Naprawdę musisz zacząć ćwiczyć czytanie ze zrozumieniem. Przeczytaj o koziołku i o reklamie jeszcze raz, bo zmieniłeś sens, zresztą non stop to robisz, nie tylko w tych przykładach, o czym pisałem wcześniej.

Cisną sie na usta dotkliwe słowa, ale ktoś musi ustąpić..

Chciałem jak najtreściwiej, nie zatracając wydźwięku.

@Al Kohol

przecież wszyscy wiemy, że szatan to koziołek z widłami, chciałem być pierwszy żeby się zareklamować Smile
Podzielam pomysł kolegi odnośnie wyciszania krzykaczy, też chciałem zasugerować, ale w relacjach ja - bimi, niestety nie jestem optymistą więc nawet nie próbowałem Wink

Ps. właśnie usłyszałem w wiadomościach, że koziołek matołek obchodzi dziś 75 urodziny Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Al Kohol




Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 1198
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:59, 04 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

doszedlem do wniosku ze moja wypowiedz odnosnie ograniczenia limitu moze dotyczyc niewlasciwego adresata. pozwole sobie zatem sprecyzowac. pytania odnosnie boga i szatana byly stawiane od poczatku ludzkosci. nikt nigdy na nie nie odpowiedzial i nie odpowie bo sa to kwestie poza naszymi zdolnosciami poznawczymi. brakuje do kolekcji jeszcze tylko pytania "gdzie konczy sie nieskonczonosc?" oraz "jak wyglada zycie w jedenastym wymiarze?". takie rozmowy sa dobre po pijaku ale na trzezwo jest to po prostu niesmaczne. mam nadzieje ze teraz wyjasnila sie kwestia komu moim zdaniem przydaloby sie delikatne zwrocenie uwagi Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
AQuatro




Dołączył: 24 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:11, 04 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odpowiedź jest bardzo prosta.

Większość ludzi, chce żyć jak najdłużej, nie wiadomo czemu, ale
jak by mogli to chcieli by żyć nawet dłużej niż czas trwania normalnego życia na ziemi.

Duchowni zapewniają im ten komfort psychiczny, oczywiście nie za darmo.

Ale jest mniejsza grupa ludzi, którzy nie koniecznie chcą żyć wiecznie, wystarczy im te kilkanaście lat.
I tutaj pojawia się problem, bo z tych ludzi nie da się "pociągnąć".
Wymyślamy szatana, i wieczne męki.
I wszystko się kręci.
Jak nie boisz się śmierci, to na pewno przestraszysz się wiecznych cierpień.

A serio, to szatan jest nikim, podobnie jak bóg i reszta cudaków.
Są postaciami mitologicznymi wymyślonymi przez naszych odległych przodków.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
iaro




Dołączył: 01 Sty 2008
Posty: 1147
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:52, 05 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

AQuatro napisał:
Odpowiedź jest bardzo prosta.

Większość ludzi, chce żyć jak najdłużej, nie wiadomo czemu, ale
jak by mogli to chcieli by żyć nawet dłużej niż czas trwania normalnego życia na ziemi.

Duchowni zapewniają im ten komfort psychiczny, oczywiście nie za darmo.

Ale jest mniejsza grupa ludzi, którzy nie koniecznie chcą żyć wiecznie, wystarczy im te kilkanaście lat.
I tutaj pojawia się problem, bo z tych ludzi nie da się "pociągnąć".
Wymyślamy szatana, i wieczne męki.
I wszystko się kręci.
Jak nie boisz się śmierci, to na pewno przestraszysz się wiecznych cierpień.

A serio, to szatan jest nikim, podobnie jak bóg i reszta cudaków.
Są postaciami mitologicznymi wymyślonymi przez naszych odległych przodków.


Jak możesz tak bluźnić Exclamation Laughing

@Dino:
Mniej pytaj a wiecej samemu poszukuj odpowiedzi.Szatanem niech będzie dla ciebie to,co dla CIEBIE jest największym złem.Ja wierzę w Boga (chociaż ostatnio moja wiara została dość mocno nadżarta) a co za tym idzie wierzę w uosobione zło/szatana.Ale TY masz wierzyć w to co wydaje ci się najbardziej podobne do prawdy i masz sam szukać,a mniej pytać,bo staniesz się bezwolną owieczką,a takich ludzi nwo wlasnie potrzebuje.
_________________
Systemu nie można niszczyć, trzeba go reformować.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dino2008




Dołączył: 17 Wrz 2008
Posty: 67
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:03, 05 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Al Kohol napisał:
Kacper musze ci powiedziec ze zaskakujesz mnie. podjecie takiego tematu jak "kto to jest szatan?" to jak skok na glowke z wesolym okrzykiem do kanalizacji Very Happy (inny genialny temat z tego cyklu to "bog - fikcja czy rzeczywistosc?") podziwiam cie, widac ze przyswieca tobie idea pracy u podstaw. a myslalem ze ostatni przedstawiciele pozytywizmu juz dawno wygineli. jestes troche jak mooniek. mi by sie nie chcialo w tym babrac. szczerze Wink

tutaj delikatna sugestia dla Bimiego. 4 posty na dobe naprawde ucza pokory i szacunku do forum. ja juz dostalem nauczke i wyciagnalem z niej wnioski (a przynajmniej tak mi sie wydaje Laughing )


hahaha powiedz mi stary... czy ty każdemu tak liżesz dupsko? haha
"Kacper muszę ci powiedzieć ze zaskakujesz mnie" lol
"podziwiam cie, widac ze przyswieca tobie idea pracy u podstaw" haha

...szczerze mówiąc stary to nie szanuję kompletnie takich pedałów jak ty i twój adorator w sumie nawet nie wiem kto w tym związku robi za kobietę..
po za tym nie od dziś wiadomo że pedały mają coś nie tak z głową..

ponad to pedale Al Kohol... wciąłeś się w temat jak Żurom z dissem na Peje...
widać że macie coś wspólnego..i wiesz co, mam to w dupie czy będę miał 8 postów na dobę czy 4... ja się cieszę że wyczaiłem że na forum udzielają się 2 pedały haha
ale jedno jest pewne:
jesteś takim samym pedałem którzy stosowali takie same metody w czasach komunizmu:
"delikatna sugestia" tsss - po prostu dajesz sugestie aby przymknąć krzykaczy Very Happy typowe dla komunistów, stosujesz te same triki...

kacper napisał:
Naprawdę musisz zacząć ćwiczyć czytanie ze zrozumieniem. Przeczytaj o koziołku i o reklamie jeszcze raz, bo zmieniłeś sens, zresztą non stop to robisz, nie tylko w tych przykładach, o czym pisałem wcześniej.

Cisną sie na usta dotkliwe słowa, ale ktoś musi ustąpić..

Chciałem jak najtreściwiej, nie zatracając wydźwięku.

@Al Kohol

przecież wszyscy wiemy, że szatan to koziołek z widłami, chciałem być pierwszy żeby się zareklamować Smile
Podzielam pomysł kolegi odnośnie wyciszania krzykaczy, też chciałem zasugerować, ale w relacjach ja - bimi, niestety nie jestem optymistą więc nawet nie próbowałem Wink

Ps. właśnie usłyszałem w wiadomościach, że koziołek matołek obchodzi dziś 75 urodziny


ty kobieto lepiej już się nie udzielaj... bo jeszcze kogoś zarazisz...
-kolejny potomek komunistycznej propagandy

ch*j wam w dupe PEDAŁY hehe
_________________
Linkin Park - Cure For The Itch

Apoptygma Berzerk - Kathy's Song
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
iaro




Dołączył: 01 Sty 2008
Posty: 1147
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:21, 05 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to teraz nie licz nawet na 4 posty,bo chyba dostaniesz 1 TROLLU.
_________________
Systemu nie można niszczyć, trzeba go reformować.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dino2008




Dołączył: 17 Wrz 2008
Posty: 67
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:36, 05 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

iaro napisał:
No to teraz nie licz nawet na 4 posty,bo chyba dostaniesz 1 TROLLU.


kolejny Żurom na scenie hahaha
_________________
Linkin Park - Cure For The Itch

Apoptygma Berzerk - Kathy's Song
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
iaro




Dołączył: 01 Sty 2008
Posty: 1147
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:42, 05 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dino2008 napisał:
iaro napisał:
No to teraz nie licz nawet na 4 posty,bo chyba dostaniesz 1 TROLLU.


kolejny Żurom na scenie hahaha
Rozumiem,że mogły puścić ci nerwy,ale przesadziłeś i powinieneś mieć pojechane po limicie.
Mi też by puściły,ale obowiązują tu pewne zasady (tak myślę) i tak dość liberalne,bo na innym forum wyleciałbyś z banem albo przynajmniej dostał ostrzeżenie.Pomyśl zanim coś napiszesz-po to zresztą są limity.
-bez odbioru-
_________________
Systemu nie można niszczyć, trzeba go reformować.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
otelodreiP




Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 611
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:49, 05 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wow coz za metamorfoza z socjologa na socjopate..
Wnioskuje o bana dla tego dzieciaka...
Dzieciom Neo mowie stanowcze NIE.
_________________
Czego sie nie dotkne to spierdole !
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tańcząca




Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 2461
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:51, 05 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miałam już nie pisać na prawdzie:D, ale się nie mogę powstrzymać Laughing
Dino pamiętaj jedno nie możesz na tym forum zadawać niewygodnych pytań Laughing
Bo co niektórzy użytkownicy Ci na to nie pozwolą Laughing
P.S Zadawaj , zadawaj Wink
Nie ma głupich pytań są tylko glupie odpowiedzi Laughing Laughing Laughing
Bez odbioru Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
iaro




Dołączył: 01 Sty 2008
Posty: 1147
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:27, 05 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tańcząca,nie wiem co widzisz niewygodnego w pytaniu "kim jest szatan?".
Pytanie jedno z wielu na tym forum,a dino2008 po prostu dał się sprowokować i sam obniżył poziom tego wątku do poziomu określanego jako dno absolutne,lub "dzieci neostrady".
A szkoda,bo w sumie pytanie postawione w wątku dość istotne.
_________________
Systemu nie można niszczyć, trzeba go reformować.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tańcząca




Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 2461
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:19, 05 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skoro temat Ci się ,aż tak podoba to dlaczego dałeś 1 w ocenie?:]
To Wy nie lubicie odpowiadać na pytania Laughing tylko je dyskredytować i dawać taki wydźwięk w swoich wypowiedziach.... (widać to po ocenach kompletnie nie obiektywnych...każdy wątek jaki dino zakłada ma pojechne po ocenach Laughing
Tacy jesteście właśnie kurwa obiektywni Wy poszukiwacze prawdy...
BEZ ODBIORU !!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Religie, wiara, okultyzm Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona: 1, 2, 3, 4, 5, 6   » 
Strona 1 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Kto to jest Szatan?
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile