W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Kto to jest Szatan?   
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
18 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Religie, wiara, okultyzm Odsłon: 12087
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5, 6   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
orion




Dołączył: 26 Lip 2007
Posty: 603
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:14, 20 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Szatana wymyślili ci, którym on był potrzebny do sprawowania władzy przy pomocy religii. Strach bowiem pomyśleć, co by było, gdyby okazało się, że szatana nie ma - wtedy może cały Krk nie byłby potrzebny? Po co np. byłby chrzest, skoro nie można by wymawiać formułki "czy wyrzekacie się szatana?".


Pobożne życzenie! Laughing

Miliony ludzi uprawiają czarną i białą magię, miliony kupują płyty kompaktowej gloryfikujące Szatana, setki religii mówi o Szatanie, okultyści składają mu ofiary a ludzie w najwyższych sferach nawet składają ofiary z ludzi.

Czy uważacie, że to wszystko dzieje się jedynie dla wymyslonej nie istniejącej postaci?

Głowy państw, czołowi biznesmeni, cały świat intelektualny, polityczny, religijny jest uwikłany w jakiegoś rodzaju obrzęd ku czci Szatana. Aby panować nad ludźmi, wystarczy dobry kij i Szatan jest do tego zupełnie niepotrzebny. Chiny czy inne państwa ateistyczne wraz z komuną w Polsce czy Rosjii udowodniły jasno i wyraźnie, że nie potrzebują straszyć ludzi Szatanem aby trzymać ludzi w ryzach!

Przemoc i tyrania nie potrzebują Szatana do umocnienia swojej władzy.

Owszem, każdy z nas może podać swoją opinię, która jest w sumie nie istotna, ponieważ nie zmienia ona faktu, że on istnieje. Jest nieważne, czy wierzymy w to, że pociąg przyjedzie czy też nie. Jego przyjazd udowodni, że jeden z wierzących miał rację, a ten, kto nie wierzył w ten posiąg... no cóż, jego wiara czy raczej jej brak nie zmieniła rzeczywistości.

Podobnie rzecz ma się z Szatanem. Aby poznać prawdę, nie należy kierować się opiniami, które bez konkretnych dowodów są niczego nie warte, ale należy przeprowadzić okreslone poszukiwania w celu poznania Prawdy.

Forum nosi nazwę Prawda. Jezeli chcemy szukać Prawdy, zacznijmy coś konstruktywnego, bardziej sensownego niż opinia.

Można mieć opinię na temat życia w Nowej Zelandii ale to nie oznacza, że opinia ta jest zgodna z rzeczywistością.

Badałem przez kilka lat ten temat i wiem, że Szatan istnieje i są wielkie ilości dowodów na jego istnienie. Ukrywa się on przed nami. Są ku temu dowody także.

O czego mam zacząć? Very Happy
_________________
Łukasza 12:3 Dlatego wszystko, co powiedzieliście w mroku, w świetle będzie słyszane, a coście w izbie szeptali do ucha, głosić będą na dachach.

http://www.zbawienie.com/
http://zbawienienews.blogspot.com/
http://www.youtube.com/thewordwatcher
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
AQuatro




Dołączył: 24 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:44, 20 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To zacznij może od tych dowodów... Smile
Gdyby ludzie faktycznie wierzyli w szatana, boli by się w ogóle wypowiedzieć jego imię, lub odezwać się o nim słowem...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Fanalityk




Dołączył: 04 Paź 2008
Posty: 517
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:35, 20 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ta chetnie zobacze te dowody.. glownie z ciekawosci
_________________
www.DavidIcke.pl
"Nasze poglady sa wyuczone, co nie znaczy ze sa prawdziwe.." Bill Hicks
Wiara to Ja, a Wiedza to moj Miecz.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Kacper




Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 808
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:12, 20 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

AQuatro napisał:
Gdyby ludzie faktycznie wierzyli w szatana, boli by się w ogóle wypowiedzieć jego imię, lub odezwać się o nim słowem...


Bzdura2

Nawet nie chcę pytać skąd to przekonanie.

Nie jestem ani trochę zdziwiony, żeś ateistą, jeśli właśnie tak myślisz o Bogu, szatanie, aniołach itd.

Ba, w stosunku do takich dyrdymał to i ja jestem ateistą Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dr02d2u




Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 426
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:22, 20 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

orion napisał:
Aby poznać prawdę, nie należy kierować się opiniami, które bez konkretnych dowodów są niczego nie warte, ale należy przeprowadzić okreslone poszukiwania w celu poznania Prawdy.

Też tak myślę. Ja nawet takie badania przeprowadziłem i znalazłem w sobie coś co można śmiało przypisać istnieniu Boga. Nie znalazłem natomiast nic co można by było przypisać szatanowi. To coś sprawia, że mi się "w pale nie mieści", aby Bóg stworzył szatana. Oczywiście nie znaczy to, że nie ma istot czyniących szkodę. Istnieją, ale dobrze jest wiedzieć (i rozumieć!), że "zło" które czynią wynika z ich zaślepienia i przyzwolenia (prowokacji) ofiary, i nie ma ono charakteru uniwersalnego. Ci którzy wierzą w szatana wierzą w cokolwiek co sobie za tego szatana poczytują. Podobnie jak z wiarą w Boga. Chciało by się na koniec zaapelować Smile Ludzie porzućcie swe wierzenia i zajmijcie się prawdą, którą w sobie nosicie, ale nie będę tego czynił. Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
orion




Dołączył: 26 Lip 2007
Posty: 603
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:33, 21 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niemal wszystkie religie świata istnieją z powodu działania Szatana. Wszystkie znane kulty, obrzędki, rytuały są scenariuszem podanym przez Szatana.

Jak podałem wcześniej, do rządów na ziemi religie są niepotrzebne. Owszem, pomagają one w utrzymywaniu władzy ale nie są nieodzowne. Religie służą jednemu ważnemu dla Szatana celowi. Ludzie wielbią Szatana pod postacią wielu bóstw.

Marduk, Baal. Osiris, Izyda. Artemida, Ester, Ra, Królowa Niebios, Diana, Atena, Pan, Bakchus czy wiele innych to nic innego jak wielbienie Szatana w najrozmaitszych formach.
Niemal każda droga w kierunku badań, jak karate, reiki, różdżkarstwo, astrologia, czary, wróżbiarstwo, kontakty ze zmarłymi, UFO itd, prowadzi do wierzchołka drabiny, na szczycie której siedzi on, Szatan.

Kiedy odszedłem od ŚJ w 1995 roku, byłem w sumie zagniewany na wszystko w Bogiem włącznie. Przestałem w Niego wierzyć i zacząłem poszukiwać sensu życia. Pierwszym moim krokiem było atakowanie ŚJ gdzie tylko było to możliwe. Równolegle z tym zacząłem poszukiwania UFO. Zacząłem studiować wiele stronek, sprawozdań z obdukcji, widzeń, obejrzałem wszystkie możliwe zdjęcia na necie. Na końcu tej drabiny siedział... Szatan.

To on okazał się sprawcą wszystkich widzeń, przywidzeń i raportów o UFO.

Zacznijmy od początku. Kim jest Szatan? Satanos - przeciwnik. Jest on przeciwnikiem Boga, którego odrzucił on jako swego Stwórcę i zapragnął on doświadczyć uwielbienia od stworzonego przez Boga rodzaju ludzkiego.

Bóg, stworzywszy pierwszą parę ludzką, uczunił ich dokonałymi i zycie tej pary miało trwać bezkresnie. DNA pierwszych ludzi było doskonałe i śmierć nie była w programie Boga.

Jedna mała uwaga. Uważam, że piszę do ludzi, z których większość nie wierzy w teorię ewolucji a więc wierzy albo w Boga, Stwórcę, albo w... Annuaki, jako rasa z odległej przestrzeni, która stworzyła rodzaj ludzki. Większość z nas wie, że grzech w Edenie pozbawił rodzaj ludzki mozliwości zycia wiecznego i jako rezultat odziedziczyliśmy choroby oraz śmierć. Śmierć osoby stworzonej czy przez Boga czy przez gości z Kosmosu jest pozbawiona logiki. Sama śmierć sugeruje, że coś jest nie w porządku, że ktoś coś zawalił, ponieważ posiadając taką technologię, jaka wystarczyła do konstrukcji człowieka, nie dano mu zycia wiecznego, to wykazuje wyraźnie, że coś się gdzieś wyraźnie zepsuło.

Można to porównać z programistą, który zaprogramował wspaniały program, który bez jego kontroli po 10 minutach sam się zamyka! Czy jest to mozliwe? Czy można byc aż takim programistą, aby zrobić powiedzmy Windows, ale wyłączają się one po 10 minutach użytkowania?

Nie wygląda to zbyt logicznie, ponieważ wiedza konieczna do zaprogramowania Windows jest taka olbrzymia, że wyklucza takiego rodzaju błąd!

Podobnie jest z człowiekiem. Sama konstrukcja komórki człowieka jest znacznie bardziej skomplikowana niż Windows i ktoś, kto potrafił taki program stworzyć nie mogł popełnić takiego prostego błędu w DNA, który powoduje starzenie się człowieka oraz jego śmierć.
Proces taki nie ma sensu z kilku powodów. Człowiek im starszy tym mądrzejszy. (Odrzucamy Alzaimera czy inne choroby!) Kazdy z nas patrząc wstecz naszego życia widzi, że dzisiaj zrobił lepiej cokolwiek zrobił w przeszłości.

Wyobraźmy sobie człowieka żyjącego 1000 lat.

W pierwszym stuleciu swego życia taki człowiek byłby najbardziej wykształconym człowiekiem na ziemi, posiadającym wiele fakultetów naukowych i najprawdopodobniej byłby autorem wielu wynalazków. Tymczasem po 70-ce większość z nas powoli obumiera za życia i końcem naszej niezwykle krótkiej drogi jest śmierć.

Zupełny nonsens!


Jedynie sprawozdanie z ogrodu Eden wyjasnia nam nasz błąd genetyczny, który kosztuje nas nasze życie. Jedynie sprawozdanie z Księgi Rodzaju daje nam odpowiedź na owe pytania a postawa węża w Edenie wyjaśnia nasz mozół ziemski, choroby oraz śmierć.

Jeżeli ktokolwiek ma inne, bardziej wiarygodne wyjaśnienie tych rzeczy, proszę o podzielenie się tymi informacjami. Do dowodów na temat Szatana dojdziemy we właściwym czasie.

Cool
_________________
Łukasza 12:3 Dlatego wszystko, co powiedzieliście w mroku, w świetle będzie słyszane, a coście w izbie szeptali do ucha, głosić będą na dachach.

http://www.zbawienie.com/
http://zbawienienews.blogspot.com/
http://www.youtube.com/thewordwatcher
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Niosący Światło




Dołączył: 07 Paź 2008
Posty: 80
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:27, 21 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmmmm... błąd dna powodujący starzenie... ciekawe... ale co wobec tego z błędem dna powodującym rozmnażanie??? Wtedy to dopiero kolesie od NWO mieliby co robić z przeludnieniem.

p.s. jesteś peweien, że odszedłeś od ŚJ? bo mam wrażenie, jakbym stał przy drzwiach i właśnie jednego słuchał.

p.s.2 ...a szczątki prehistorycznych żyjątek podrzucił nie kto inny jak Szatan, żeby podważyć waszą wiarę w eden...
_________________
Filozofia Twisted Evil
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mijak




Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 505
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:58, 21 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Do dowodów dojdziemy we właściwym czasie"...

I tak nie spodziewam się dowodów. Co najwyżej argumenty, bo to kwestia wiary przecież.
To, czy ja wierze w Szatana jest tu mało istotne, ale nie bardzo wierzę, że masz DOWODY.
_________________
Nie ma rzeczy niemożliwych. Są tylko nielogiczne i mało prawdopodobne.
GG 7434411
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Fanalityk




Dołączył: 04 Paź 2008
Posty: 517
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:09, 22 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

popieram Mijaka, zgadzam sie z Niosacym Swiatlo co do PS 1.. hehe
blad genetyczny hehe.. szatan na czubku drabiny..
wiesz ja wychodze z zalozenia, ze zlo to dobro, zakazane przez prawdziwe zlo czyli dobro!
Cytat:
Zacznijmy od początku. Kim jest Szatan? Satanos - przeciwnik. Jest on przeciwnikiem Boga, którego odrzucił on jako swego Stwórcę i zapragnął on doświadczyć uwielbienia od stworzonego przez Boga rodzaju ludzkiego.

a czemu by nie.. bog okazal sie egoista i nie dal porzadzic swojemu najlepszemu aniolowi..
Cytat:
Nie wygląda to zbyt logicznie, ponieważ wiedza konieczna do zaprogramowania Windows jest taka olbrzymia, że wyklucza takiego rodzaju błąd!

im wiecej do programowania, tym wiecej bledow.. to chyba logiczne..
Cytat:
czlowiek im starszy tym madrzejszy

kategorycznie sie z toba nie zgadzam.. czlowiek moze i ma wiecej doswiadczenia i wiedzy, ale napewno nie madrzeje.. ewentualnie uczy sie na bledach.., czy to jest madrosc?
Cytat:
W pierwszym stuleciu swego życia taki człowiek byłby najbardziej wykształconym człowiekiem na ziemi, posiadającym wiele fakultetów naukowych i najprawdopodobniej byłby autorem wielu wynalazków.

co za bzdury,
PS jest wielu stulatkow na swiecie i bynajmniej nie sa oni jakimis guru w czymkolwiek, choc to tylko argument.
Cytat:
Marduk, Baal. Osiris, Izyda. Artemida, Ester, Ra, Królowa Niebios, Diana, Atena, Pan, Bakchus czy wiele innych to nic innego jak wielbienie Szatana w najrozmaitszych formach.

niezle ci SJ i szatan namieszali w glowie.. Ra=szatan=atena LMAO
...
wystarczy porownac szatana do prometeusza.. za to ze ludziom ulatwil zycie zostal skazany na wieczna meke..
to samo z lucyferem, wg chcial dac ludziom wolna reke w podejmowaniu decyzji.. bogu oczywiscie to niepasilo bo to dyktator i wymagal absolutnego posluszenstwa od ludzi..
jeszcze raz przypomne.. bez Satana dalej bysmy jedli gruszki, jezdzili na lwach i niewiedzieli co to jest kolo i ogien.. w takim stanie nie bylibysmy w stanie nic wymyslic, no i wg twojej teorii, nie byloby nas, zylby tylko adam i ewa Razz
_________________
www.DavidIcke.pl
"Nasze poglady sa wyuczone, co nie znaczy ze sa prawdziwe.." Bill Hicks
Wiara to Ja, a Wiedza to moj Miecz.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
orion




Dołączył: 26 Lip 2007
Posty: 603
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:39, 22 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli praktycznie nie mam praktycznie oponentów w stosunku do tego, co napisałem. Very Happy

Możemy więc przyjąć, że sprawozdanie biblijne opisujące nam historię stworzania człowieka, jak i utratę jego zdolności do życia bez chorób i śmierci jest jedynym opisem wyjaśnianjącym tak powstanie doskonałego człowieka, jak i utratę jego doskonałości oraz przyczynę chorób i śmierci.

Na wyjaśnienie tych najważniejszych rzeczy dla każdego człowieka nie posiadamy nawet logicznej TEORII!

Ewolucja jest jedynie teorią pozbawioną logiki oraz dowodów a więc poza nielogiczną teorią nie posiadamy... NIC! Wrócmy więc do Szatana... Biblia nazywa go wężem. To on spowodował według opisu w Księdze Rodzaju bunt człowieka przeciwko Bogu, który to spowodował śmierć rodzaju ludzkiego.

W tym momencie ów anioł stał się przeciwnikiem Boga czyli... Szatanem.

Idźmy dalej tym tropem. W dalszych wersetach biblijnych mamy ciekawą informację. Szatan oraz jego współaniołowie zaczęli przybierać postacie ludzkie, stając się w ten sposób hybridami, mieli oni seks z kobietami, które rodziły im potomstwo.

Cytat:
Rodzaju 6:1 A kiedy ludzie zaczęli się mnożyć na ziemi, rodziły im się córki. 2 Synowie Boga, widząc, że córki człowiecze są piękne, brali je sobie za żony, wszystkie, jakie im się tylko podobały.
3 Wtedy Bóg rzekł: «Nie może pozostawać duch mój w człowieku na zawsze, gdyż człowiek jest istotą cielesną: niechaj więc żyje tylko sto dwadzieścia lat». 4 A w owych czasach byli na ziemi giganci; a także później, gdy synowie Boga zbliżali się do córek człowieczych, te im rodziły. Byli to więc owi mocarze, mający sławę w owych dawnych czasach.


Z tych wersetów widać, że duchowe stworzenia Boga zrezygnowały ze swego zadania wspomagania stworzonego człowieka i zaczęły uciechy seksualne, przybierając w tym celu ciała ludzkie. W rezultacie kod genetyczny człowieka został zupełnie skażony i Bóg nie widział innego wyjścia, jak zniszczenie skażonego w ten sposób rodzaju ludzkiego.

W tym przykłądzie widać wyraźnie cel owych aniołów, wynaturzony i zabroniony przez Boga seks anioła z człowiekiem. Aniołowie ci stały się demonami. Jest to istotna ciekawostka, która wyjasnia nam wiele innych aspektów manifestacji demonów oraz... UFO. UFO a demony to to samo. Zauważmy, że w kręgach UFO ekspertów wiele się mówi o Drakonianach czy też Reptilianach.



Na temat tych istot mamy sporo materiałów na wikipedii po angielsku.

http://en.wikipedia.org/wiki/Reptilian_humanoid

Reptilian to.. wąż, gad.

Tak więc nomenklatura Reptilianów jest zgodna z... Biblią.

C.D.N.
_________________
Łukasza 12:3 Dlatego wszystko, co powiedzieliście w mroku, w świetle będzie słyszane, a coście w izbie szeptali do ucha, głosić będą na dachach.

http://www.zbawienie.com/
http://zbawienienews.blogspot.com/
http://www.youtube.com/thewordwatcher
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Fanalityk




Dołączył: 04 Paź 2008
Posty: 517
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 04:29, 22 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dlaczego zakladasz ze biblia jest autentycznym slowem boga..
biblia zostala napisana przaz czlowieka, nie mozna sie na niej opierac, bo czlowiek zawsze przeinaczy rzeczy na swoja korzysc..

Nephilim czyli synowie i corki ze zwiazku aniola i czlowieka, to juz jest daaaawno po wygnaniu z edenu.. szatan zbuntowal sie duzo wczesniej.. Nephilim to skutki przechodzenia innych aniolow na strone "ciemnosci", dolaczajac tym do szatana.... zmieniasz temat idac jakims pochybym tropem anielskiegoufo, bo co jesli to bylo prawdziwe ufo a nie aniolowie, na co zreszta wskazuja starozytne malowidla w jaskiniach praczlowieka..
...
Cytat:
W tym przykłądzie widać wyraźnie cel owych aniołów, wynaturzony i zabroniony przez Boga seks anioła z człowiekiem. Aniołowie ci stały się demonami.

dlaczego zabronione..
ludzie mieli taka sama przyjemnosc z obcowania z nimi jak sami ufo/aniolowie.. chyba ze.. lol ... to raz
czego bog mogl sie obawiac od polaniolow/polUFO..
to tak jaby prezydent zabronil ci obcowania z murzynami,
jakim Prawem, mowie, JAKIM PRAWEM ktokolwiek moze ci zabronic czegokolwiek.!! po dal ci szatan wolna wole, zeby z niej korzystac!!
ja tam bym chetnie taka ufolke/aniolke pojechal Twisted Evil
Bog ktory zabija, i niszczy wszystko co moze zachwiac jego boskoscia.. zeby zabic caly swiat (arka noego) bo swiat byl zly!? jedyny powod? to ze zyli na nim Nephilim, musialy zginac miliony ludzi razem z nimi.. (hehe widocznie ludziom Demony/Nephilim/UFO zylo sie dobrze razem).. oczywiscie bog ni moze pozwolic na to zeby czlowiek byl szczeliswy, On dazy do tego zeby czlowiek w cierpieniu dazyl do szczescia, ale nidgy go nie osiagnal.
To jest wasz bog!
Amen Ra
_________________
www.DavidIcke.pl
"Nasze poglady sa wyuczone, co nie znaczy ze sa prawdziwe.." Bill Hicks
Wiara to Ja, a Wiedza to moj Miecz.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
rabarbar




Dołączył: 10 Paź 2008
Posty: 264
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 05:11, 22 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szatan, bóg, aniołowie i wszystko co z nimi związane to wytwór świadomości ludzi sprzed wielu wielu wieków, prehistoria,
kultywowany do dzisiaj
prawdziwym bogiem, szatanem jest natura a człowiek jest jej częścią
każde obrazowanie boga jako czegoś, kogoś, motywów jego działania, decyzji jest błędnym założeniem
niedoskonałość nigdy nie zrozumie doskonałości, a każda próba zakończy się uproszczonym rozwiązaniem, takim które mogłaby swoim pojmowaniem 'objąć'
dopóki nie 'zrozumiemy', że jesteśmy częścią wszystkiego co nas otacza, będziemy błądzić jak te owieczki, 'becząc' w poszukiwaniu pasterza
podziwiam niektórych was za determinację w szukaniu odpowiedzi, lecz zanim zaczniecie w nie wierzyć, upewnijcie się, że to nie 'sen'
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Fanalityk




Dołączył: 04 Paź 2008
Posty: 517
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 05:21, 22 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja osobiscie jestem ateista, podoba mi sie twoj punkt widzenia rabarbar.. i staram sie to pojac czemu ldzie tego nie rozumieja..
wszystko jest duzo prostsze do zrozumienia, a zarazem napedza cie do poznawania nowych tajemnic natury i wszechswiata..
PS ale do rozmowy z np wierzacym uzywam argumentow z jego wlasnej wiary, bo taki ktos nie zrozumie inaczej
_________________
www.DavidIcke.pl
"Nasze poglady sa wyuczone, co nie znaczy ze sa prawdziwe.." Bill Hicks
Wiara to Ja, a Wiedza to moj Miecz.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Astan




Dołączył: 13 Paź 2008
Posty: 388
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:32, 22 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ewolucja jest jedynie teorią pozbawioną logiki oraz dowodów a więc poza nielogiczną teorią nie posiadamy... NIC!

No NIC... zupełnie nic... naprawdę wierzysz w to co piszesz?? Niech Twój Bóg Cię oświeci... Obalasz ewolucję jednym zdaniem, bo mówisz, że nie ma podstaw. Powaliło mnie to -.-
Cytat:
Wrócmy więc do Szatana... Biblia nazywa go wężem.

Dalej. Biblia- z tego co kojarzę - mówi, że Szatan przypiera postać węża, a nie nim jest.
Cytat:
To on spowodował według opisu w Księdze Rodzaju bunt człowieka przeciwko Bogu, który to spowodował śmierć rodzaju ludzkiego.

hehe. To co Ja tu robię??
Cytat:
Możemy więc przyjąć, że sprawozdanie biblijne opisujące nam historię stworzania człowieka, jak i utratę jego zdolności do życia bez chorób i śmierci jest jedynym opisem wyjaśnianjącym tak powstanie doskonałego człowieka, jak i utratę jego doskonałości oraz przyczynę chorób i śmierci.

Mnie się wydaje, że tam jest napisane coś o wypędzeni ludzi z Edenu. W Biblii nie ma napisane nic o tym, że ludziom zmieniono DNA.
Przed chwilą ktoś pisał ,,a więc poza nielogiczną teorią nie posiadamy... NIC!"
Na resztę odpiszę potem. Teraz nie mam czasu, bo muszę przejść do meritum.
Czemu wszyscy nieateiści wychodzą z założenia, że Bóg istnieje na podstawie książki?? Co gorsza, przyjmują wnioski, zasady i obowiązki, które są w niej podawane, bez ówczesnego sprawdzenia ich sensu. Ja nie widzę powodu dla którego miałbym sądzić, że Bóg istnieje więc nie wierzę.
Ja po prostu nie widzę powodu dla którego miałbym wierzyć, że Bóg istnieje. Przyjmując bezpodstawnie, że istnieje, czemu miałbym go wielbić? Bo on każe mi to robić i karze jeśli tego nie zrobię. Jeśli tak, to jest to chore i wypaczone rządzenie słabszymi, przez silnego despotę.

P.S. Poważnie proszę o jakiś dowód na to, że nas stworzono przez Boga, Reptiliana(?), Jahwe itd., bo jak go nie dostanę to nie będę wierzyć, bo wiara w bożki to głupota
P.S.2(?) Jeśli coś mi się powaliło w kwestiach biblii, to proszę o poprawienie mnie:).
_________________
Polityka trucizną dla nas jak i naszych ojców.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Niosący Światło




Dołączył: 07 Paź 2008
Posty: 80
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:05, 22 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

orion napisał:
Czyli praktycznie nie mam praktycznie oponentów w stosunku do tego, co napisałem. Very Happy

Możemy więc przyjąć, że sprawozdanie biblijne opisujące nam historię stworzania człowieka, jak i utratę jego zdolności do życia bez chorób i śmierci jest jedynym opisem wyjaśnianjącym tak powstanie doskonałego człowieka, jak i utratę jego doskonałości oraz przyczynę chorób i śmierci.


Przecież napisałem, że życie wieczne musiałoby być zrównane z niemoznością rozmnażania się. Po "kilku" latach brakłoby miejsca na ziemi. No, chyba że uważasz, że ziemia to nieskończona płaszczyzna Laughing Czysta logika i matematyka. Co do reszty Twojego posta - no comments - trollizm jakich mało.

p.s. błagam was nie zapominajcie, że biblia to ALEGORIA pisana przez ludzi! Nic więcej.
_________________
Filozofia Twisted Evil
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Easy_Rider




Dołączył: 18 Sty 2007
Posty: 1884
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:45, 22 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na podstawie własnych przemyśleń mogę stwierdzić, że

Szatan jest po prostu innym obliczem Boga.

Nie mogę zapomnieć jednego zdania, którego pochodzenia nie pamiętam - prawdopodobnie nie pochodzi ono z samej Biblii tj. z zestawu kanonicznego ksiąg, lecz z jednego z tzw. dzieł apokryficznych (cytuję z pamięci):

Cytat:
Ja jestem początek i koniec, dobro i zło ...

To jedyne logiczne wytłumaczenie tych pozornych sprzeczności między rolą Boga i Szatana - z jednej strony, niby antagonistycznych względem siebie, a z drugiej strony - realizujących tę samą politykę. Jak bowiem może istnieć sprzeczność między tym, który nagradza za dobre uczynki, a tym, który karze za uczynki złe? Sprzeczność byłaby wtedy, gdyby B. nagradzał za dobre uczynki, a Sz. nagradzał za złe uczynki.

Na planie boskim prawdopodobnie nie istnieje pojęcie dobra i zła - to jest wytwór ludzkiej filozofii i humanistyki, w dużym stopniu wypaczony wpływami religijnymi. Nie neguję tego dorobku ludzkości, ale chciałbym zwrócić uwagę na to, że mówienie o B. jako tylko dobrym jest jakimś nieporozumieniem. W Biblii jest cała masa przykładów, kiedy B. albo sam morduje, albo nawołuje do mordowania całych społeczności, łącznie z kobietami i dziećmi i później ma z tego powodu radochę. Wystarczy przypomnieć plagi egipskie, w ramach których w jedną noc miały zginąć wszystkie pierworodne dzieci całej społeczności egipskiej - co one zawiniły, że trzeba je było skazać na śmierć za to, że faraon nie pozwolił Żydom na exodus? Czy tutaj też mówimy o tym samym B., który jest ponoć samą dobrocią?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tańcząca




Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 2461
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:25, 22 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przypomniała mi się pewna bardzo banalna kwestia , a jakże przydatna w takich tematach Very Happy
Tak jak mówi Easy zgadzam się z tym:
Cytat:

Szatan jest po prostu innym obliczem Boga.


Punkt widzenia zależy od doświadczenia danego człowieka.
Czyli kolokwialnie rzecz ujmując punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
Nie ma rzeczy złych czy dobrych ...to nasze myślenie...sposób myślenia je takim czyni...,że określamy coś jako złe lub dobre.

''Nic nie jest dobre ani złe, to myśl czyni je takim.”
William Shakespeare

”Nie ma rzeczywistości samej w sobie, są tylko obrazy widziane z różnych perspektyw.”
Albert Einstein

Także Bóg/Szatan do kogo nam bliżej...z jakiej perspektywy na to patrzymy zależy od naszego sposobu spostrzegania otaczającej nas rzeczywistości.
Czyli Bóg/Szatan Yin i Yang nie mogą bez siebie istnieć ani nie mogą istnieć jako indywiduum.
To nasze wyobrażenie czyni coś absolutnie dobrym i absolutnie złym.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rivera




Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 801
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:57, 22 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rabarbar napisał:
szatan, bóg, aniołowie i wszystko co z nimi związane to wytwór świadomości ludzi sprzed wielu wielu wieków, prehistoria,
kultywowany do dzisiaj
prawdziwym bogiem, szatanem jest natura a człowiek jest jej częścią
każde obrazowanie boga jako czegoś, kogoś, motywów jego działania, decyzji jest błędnym założeniem
niedoskonałość nigdy nie zrozumie doskonałości, a każda próba zakończy się uproszczonym rozwiązaniem, takim które mogłaby swoim pojmowaniem 'objąć'
dopóki nie 'zrozumiemy', że jesteśmy częścią wszystkiego co nas otacza, będziemy błądzić jak te owieczki, 'becząc' w poszukiwaniu pasterza
podziwiam niektórych was za determinację w szukaniu odpowiedzi, lecz zanim zaczniecie w nie wierzyć, upewnijcie się, że to nie 'sen'


Zgadzam sie z Rabarbarem.

Uwazam ze Bog / Szatan to spersonifikowane i subiektywnie postrzegane dobro oraz zlo w naszej ludzkiej naturze, i tylko w naszej ludzkiej naturze.

Zauwazcie, ze zwierzeta, procesy w naturze nie potrzebuja Boga i Szatana. Wszystko co sie tam dzieje to wynik albo przypadku, albo lancucha pokarmowego, albo wynik naturalnych cykli (mozna dodac do tego dzialalnosc czlowieka). Tak wiec po co ludziom wiara w Szatana i Boga? Bo jako jedyni rozrozniamy wzglednie i subiektywnie dobro i zlo (chociaz dla jednego dobro to zlo a dla drugiego na odwrot) i mamy zdolnosc do wyobrazni i myslenia abstrajcyjnego. Dlatego ze nie rozumiemy wielu rzeczy personifikujemy dwie strony naszej natury i nadajemy im atrybuty. Pytanie - po co ta otoczka? Im wczesniej zdamy sobie sprawe z tego ze wszystko jest w naszych rekach i przestaniemy patrzec na wyimaginowane sily/bostwa, tym lepiej dla nas. Wszystko zalezy od czlowieka i natury.
_________________
THE THREE FORCES
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tańcząca




Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 2461
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:08, 22 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Zauwazcie, ze zwierzeta, procesy w naturze nie potrzebuja Boga i Szatana
Laughing
Zwierzęta są na innym poziomie intelektualnym ...to taka mała dygresja Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rivera




Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 801
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:17, 22 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tańcząca z wilkami napisał:
Cytat:
Zauwazcie, ze zwierzeta, procesy w naturze nie potrzebuja Boga i Szatana
Laughing
Zwierzęta są na innym poziomie intelektualnym ...to taka mała dygresja Laughing


Zupelnie nie zrozumialas tego co napisalem. Przeczytaj pare razy moze dojdziesz do sedna tego co chcialem przekazac.
_________________
THE THREE FORCES
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Easy_Rider




Dołączył: 18 Sty 2007
Posty: 1884
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:31, 22 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chciałbym zwrócić uwagę na to, że o ile dobro i zło są bytami abstrakcyjnymi, to krzywda i cierpienie istot ludzkich i zwierzęcych są czymś realnym i one właśnie powinny być podstawowym kryterium określania dobra czy zła. Tylko, jak w takim razie moralnie usankcjonować masowe zabijanie przez człowieka zwierząt ze względu na mięso, hodowanych często w warunkach powodujących cierpienie? Wyższością istoty ludzkiej? Walką o byt, będącą prawem naturalnym? Na to nie ma prostej odpowiedzi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tańcząca




Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 2461
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:36, 22 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Im wczesniej zdamy sobie sprawe z tego ze wszystko jest w naszych rekach i przestaniemy patrzec na wyimaginowane sily/bostwa, tym lepiej dla nas. Wszystko zależy od człowieka i natury.

O to sedno ci chodzi?
Nie muszę dochodzić... Laughing
Gdybyś przeczytał mojego wcześniejszego posta wiedziałbyś ,że doszłam do tego (niby sedna...) Twojego postu...
Co nie zmienia faktu ,że przytoczenie przez Ciebie zdanie ,iż zwierze nie potrzebuje Boga ...było moim zdaniem niepotrzebne , gdyż zwierze nie potrzebuje Boga bo jest na takim , a nie innym etapie rozwoju ewolucyjnego. Zapewne gdyby rozwinął u siebie intelekt tak jak człowiek to ów zwierzę wymyśliło by sobie Boga/Szatana.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rivera




Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 801
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:50, 22 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chodzilo mi o to:

Cytat:
Bo jako jedyni rozrozniamy wzglednie i subiektywnie dobro i zlo (chociaz dla jednego dobro to zlo a dla drugiego na odwrot) i mamy zdolnosc do wyobrazni i myslenia abstrajcyjnego


Gdybys zrozumiala to zdanie, nie potrzebowala bys mnie uswiadamiac ze zwierzeta maja, cytuje "inny poziom intelektualny" bo to oczywiste. Ehh, polecam szachy, rozwijaja inteligencje Wink
_________________
THE THREE FORCES
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
orion




Dołączył: 26 Lip 2007
Posty: 603
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:26, 23 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Chciałbym zwrócić uwagę na to, że o ile dobro i zło są bytami abstrakcyjnymi, to krzywda i cierpienie istot ludzkich i zwierzęcych są czymś realnym i one właśnie powinny być podstawowym kryterium określania dobra czy zła.


Wpajana ludziom doktryna lucyferiańska przynosi rezultaty. Oto główny motyw owej doktryny, przedstawiony powyżej.

Skoro dyskusja zboczyła nieco w tym kierunku, określmy ZŁO i DOBRO oraz prawa Boga i nasze prawa.

Posłużę się prostym przykładem. Mam zdolności konstrukcyjne i skontsruowałem piękny rower. Wspaniale jeździ, wygląda prześlicznie ale... pewnego dnia wypiłem za dużo i porąbałem go na kawałki. Czy miałem prawo do zniszczenia dzieła własnych rąk? Oczywiście że tak! Czy popełniłem Zło? Nie!

Wróćmy do Boga. Skoro stworzył Wszechświat, Ziemię człowieka oraz masę aniołów, wszystkie te stworzenia są dziełem Jego rąk i czy ma on prawo zniszczenia ich kiedy tylko zapragnie? Oczywiście że tak!

Niemniej On tego nie robi!

Dał nam swoje Prawo i określił co jest złem a co jest dobrem. Dobro jest jego Prawem oraz posłuszeństwem wobec Jego Prawa. On dał nam prosty wybór. Ciesz się zyciem i bądź posłuszny mojemu prawu, a otrzymasz ode mnie jeszcze więcej.

Adam otrzymał od Stwórcy wspaniały podarek. Na poszątku Adam był sam a podarkiem była przesliczna żona, Ewa!

Czyli... dobrem jest posłuszeństwo wobec Stwórcy, zło to nieposłuszeństwo.

Wielu od razu postawi pytanie, dlaczego Bóg wymaga posłuszeństwa wobec Jego Prawa?

Odpowiedź jest prosta. Bóg stworzył człowieka oraz inne istoty w celu radosnego życia oraz doskonalenia się ku wyższym celom. Bóg ma dalsze plany wobec wszechświata i naważniejsza Jego cecha - Prawo jego to miłość do człowieka.

Wszystko, co człowiek robi, to jest dla człowieka PRZYJEMNOŚCIĄ - Jedzenie, picie, sex!

Jednakże Bóg dla OCHRONY człowieka przed problemami dał mu prawo, którego celem jest ochrona przed zgubnymi skutkami zła, czyli nieposłuszeństwa wobec Prawa.

Pierwszą istotą która złamała owo Prawo był własnie Szatan i to on spowodował złamanie Prawa przez Ewę a ta z kolei wciągnęła w to męża, Adama. Rezultat? Chorujemy, starzejemy się i koniec nas jest niezwykle smutny. ŚMIERĆ!

Team Prawa Bożego oraz jego implikacji jest tematem bardzo obszernym i przykładów tak stosowania się do tego prawa jak i brak posłuszeństwa jest wiele.

Wymownym przykładem jest Izrael jako naród wybrany, który za poszłuszeństwo był sowicie wynagradzany, a za nieposłuszeństwo karany.

http://www.zbawienie.com/murphy.htm


Cytat:
Gdyby Izrael do dzisiaj wypełniał swoje powinności wobec Boga, panowałoby dzisiaj na ziemi... Królestwo Boże pod władzą króla izraelskiego a miłość do Boga i jego przykazań byłaby powszechną rzeczą na całym ziemskim globie!


Cytat:
Wyjścia 19:5 Teraz jeśli pilnie słuchać będziecie głosu mego i strzec mojego przymierza, będziecie szczególną moją własnością pośród wszystkich narodów, gdyż do Mnie należy cała ziemia.


Izrael jest niezwykle wymownym przykładem tak posłuszeństwa jak i nieposłuszeństwa wobec Boga.

http://www.zbawienie.com/izrael.htm

Niewielu ludzi wie, że w pewnym okresie historii Izrael był największą potęgą na ziemi. Było to za czasów Dawida oraz jego syna, Salomona. Był to rezultat posłuszeństwa wobec Boga. Kiedy dobrobyt udezył im do głowy i zaczęli służyć Lucyferowi, ich klęska do dzisiaj dźwięczy głośno w uszach niemal każdego człowieka.

Wystarczy poznać historię Izraela, aby zrozumieć cel prawa Bożego, głównie ochrony nas przed... nami oraz przed naszym wrogiem, Lucyferem czyli Szatanem.
_________________
Łukasza 12:3 Dlatego wszystko, co powiedzieliście w mroku, w świetle będzie słyszane, a coście w izbie szeptali do ucha, głosić będą na dachach.

http://www.zbawienie.com/
http://zbawienienews.blogspot.com/
http://www.youtube.com/thewordwatcher
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Astan




Dołączył: 13 Paź 2008
Posty: 388
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:45, 23 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Zapewne gdyby rozwinął u siebie intelekt tak jak człowiek to ów zwierzę wymyśliło by sobie Boga/Szatana.

Wyjdź na ulicę. Prawię 100% tych zwierząt w to wierzy Smile

Orion. Nie wiem jak ty, ale Ja uznaję tylko rzeczy, które można poprzeć dowodami, albo przynajmniej logicznym tokiem rozumowania.
Cytat:
Posłużę się prostym przykładem. Mam zdolności konstrukcyjne i skondtruowałem piękny rower. Wspaniale jeździ, wygląda prześlicznie ale... pewnego dnia wypiłem za dużo i porąbałem go na kawałki. Czy miałem prawo do zniszczenia dzieła własnych rąk? Oczywiście że tak! Czy popełniłem Zło? Nie!

Źle prawisz. Ten konstruktor nie skonstruował roweru, tylko wydał na świat żywą istotę-człowieka. Gdzieś w tej całej biblii powiedziane jest, że Bóg stworzył człowieka na wzór siebie, a rower (chyba), nie przypomina człowieka?! Jeśli Ty nie widzisz nic złego w zabiciu własnego dziecka po pijaku, to.... szkoda gadać. Wychodzę z założenia, że tak nie jest.
Cytat:
czy ma on prawo zniszczenia ich kiedy tylko zapragnie? Oczywiście że tak!

Niemniej On tego nie robi!

Cytat:
Chorujemy, starzejemy się i koniec nas jest niezwykle smutny. ŚMIERĆ!

,,Spojrznij" na txt za nim go wyślesz.
Cytat:
Niewielu ludzi wie, że w pewnym okresie historii Izrael był największą potęgą na ziemi.

Nie wielu ludzi? Śmiem mieć inne zdanie.
Cytat:
Bóg ma dalsze plany wobec wszechświata

Cytat:
Pierwszą istotą która złamała owo Prawo był własnie Szatan i to on spowodował złamanie Prawa przez Ewę a ta z kolei wciągnęła w to męża, Adama. Rezultat? Chorujemy, starzejemy się i koniec nas jest niezwykle smutny. ŚMIERĆ!

Cytat:
Był to rezultat posłuszeństwa wobec Boga.

Pierwsze z brzegu przykłady Twojej nadinterpretacji. Poprzyj to dowodami, bo inaczej każdy taki txt to będzie kula w płot. -.-
Teraz przejdę do meritum. Czemu nie odpowiadasz na zarzuty np. Niosącego Światło? I czemu uznajesz, że nie masz oponentów, skoro kilka osób powiedziało, że się z Tobą nie zgadza?
P.S. Zdaje mi się, że karmię trolla..?
P.S2. Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale czy van Helsing nie pisał podobnych rzeczy??
_________________
Polityka trucizną dla nas jak i naszych ojców.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Religie, wiara, okultyzm Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5, 6   » 
Strona 3 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Kto to jest Szatan?
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile