W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
masz darmowy program?uważaj !  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
3 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 1743
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
merdek_69




Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 332
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:56, 29 Wrz '08   Temat postu: masz darmowy program?uważaj ! Odpowiedz z cytatem

Kurde,odinstalować czy czekać na dzwonek do drzwi o 6 rano?

Cytat:
Czytelnicy zwrócili mi uwagę na ciekawy wątek dotyczący działań Policji. Sprawa nie jest nowa, bo post zaczynający wątek pojawił się na forum secondlife.pl 29 listopada 2007 roku. Chociaż to prawie rok temu i wydaje się, że sprawa jest już wyjaśniona, to jednak odnotuję to "dla porządku" w archiwum. Post zaś brzmiał: "Komenda Powiatowa Policji w Międzyrzeczu zabezpieczyła mój komputer i w dniu dzisiejszym przedstawiła mi zarzuty z artykułu 278 § 2 kk o to że ukradłem w celu uzyskania korzyści majątkowej grę sieciową Secondlife (...)"

Chodzi o oprogramowanie dostarczane przez Linden Labs użytkownikom sieciowej gry Secondlife. Są różne programy stosowane w tej grze, jednak podstawowa przeglądarka - The Second Life Viewer - dostępny jest na zasadach jednej z "wolnych" licencji (the GNU General Public License, version 2.0, with a FLOSS exception). Jest też licencja komercyjna, ale to dla tych wszystkich, którzy chcieliby kod przeglądarki zaimplementować w jakichś komercyjnych produktach (por. Second Life Viewer Licensing). Ciekawych tej dyskusji odsyłam do źródła: Zarzuty za kradzież gry Secondlife. Ja podobne tematy gromadzę w dziale gry i policja. Od zainteresowanego można było dowiedzieć się m.in., że:

policja na legitymację zabezpieczyła w moim mieszkaniu mój komputer pod pretekstem innej sprawy, którą umorzono. Do dnia dzisiejszego od lipca prokurator nie zatwierdził nakazu przeszukania. Komputer badał biegły, który stwierdził,że wszystko w kompie jest legalne oprócz plików gry SL. Pani policjantka oświadczyła mi dzisiaj, że jak jej przedstawię fakturę na zakup gry SF lub oryginalną płytę instalacyjną lub choćby "pudełko" w którym zakupiłem grę to odzyskam kompa. Jak roześmiałem się jej w twarz twierdząc, że jest to nierealne, bo samolot mogę ukraść ale gry sieciowej się nie da, to dała mi zarzuty z art. 278 § 2 kk

Wydaje się (chociaż przeoczyłem to wówczas), że sprawą zainteresowały się media i "po interwencji telewizji TVN Fakty prokuratura zabrała akta sprawy". Dla przypomnienia umieszczę jeszcze link do tekstu Śledztwo umorzono, bo nie wiadomo kto zainstalował, pod którym również dyskusja...

I również dla porządku, bo w tym tekście idealnie pasuje, wypada przywołać "krążący po Sieci" już od dawna, a przywoływany czasem przez innych autorów, skan:


Zarzuty dotyczące "uzyskania oprogramowania bez zgody uprawnionego" czym ktoś "działał na szkodę firmy GNU General Public License Free Software Foundation Inc. w Cambridge USA"...

http://prawo.vagla.pl/node/8138
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jabba




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 1186
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:11, 29 Wrz '08   Temat postu: Re: masz darmowy program?uważaj ! Odpowiedz z cytatem

merdek_69 napisał:
Kurde,odinstalować czy czekać na dzwonek do drzwi o 6 rano?
http://prawo.vagla.pl/node/8138


Lać na to, śmiać się, a jak sporządzą jakiś akt oskarżenia to w necie opublikować. Będzie niezła beka.

No chyba że używasz takiego softu w firmie. Wtedy robi się duży problem. Bo US określa jego cenę na podstawie najdroższego odpowiednika i uznaje że skoro za ten soft nie zapłaciłeś, to miałeś przychód i od tej ceny jaką US ustalił liczy ci podatek.
Przy oprogramowaniu sieciowym to mogą być grube setki tysięcy złotych do odprowadzenia.

Ale i na to jest sposób.
Kupujesz jakąś gazetę z Linuksem na płycie. Koniecznie na fakturę i już mogą cie cmoknąć. Bo zapłaciłeś za soft.
_________________
http://republika.pl/blog_fa_550912/991430/sz/zwoliludu.gif
________________________________
A na drzewach zamiast liści wisieć będą komuniści
i LEWACY

Raz sierpem raz młotem w czerwoną hołotę
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


masz darmowy program?uważaj !
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile