W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Obama vs Mc Cain  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
3 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 1862
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
merdek_69




Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 332
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:31, 27 Wrz '08   Temat postu: Obama vs Mc Cain Odpowiedz z cytatem

Po obejrzeniu starcia Obama vs Mc Cain doszedłem do wniosku ,że tak czy siak USA wywoła jeszcze nie jedną wojnę a czasami miałem wrażenie, że spierają się kandydaci na prezydenta izraela . Ciagle pieprzyli ,że Iran obiecał wymazać izrael z mapy świata i USA na to nie pozwoli itd,itd.Jak zwyle straszyli ludzi wirtualna alkaidą i inymi potworami.Czekam teraz na jakiś zamach "terrorystyczny" Rolling Eyes. Preludium było już w niemczech, złapano dwóch potencjalnych zamachowców
Cytat:

Kandydaci na prezydenta USA, senatorowie Barack Obama i John McCain, przez półtorej godziny spierali się na temat kryzysu finansowego i sytuacji na świecie w pierwszej debacie telewizyjnej, która odbyła się w Oxfordzie w stanie Mississippi na stanowym uniwersytecie.

W rezultacie, w ocenie komentatorów, Obama wypadł lepiej w części poświęconej sprawom gospodarczym, a McCain wykazał się większą wiedzą w polityce zagranicznej.


Debata, prowadzona przez znanego dziennikarza telewizji PBS Jima Lehrera, który z rzadka tylko przerywał ją pytaniami, dała kandydatom okazję do żywej wymiany zdań i ostrych polemik. Początkowo miała być w całości poświęcona sprawom międzynarodowym, ale obecny kryzys finansowy w USA skłonił organizatorów, aby pierwszą część przeznaczyć na kwestie ekonomiczne.

Obama, kandydat Demokratów, potępił rosyjską inwazję na Gruzję w niemal równie ostrych słowach, co Republikanin McCain, i wyraził poparcie dla aspiracji Gruzji i Ukrainy do NATO.

Zważywszy na to, co stało się w ostatnim miesiącu w Gruzji, musimy zrewidować całe nasze dotychczasowe podejście do Rosji. Rosyjska akcja w Gruzji była nie do przyjęcia - powiedział Obama. Dodał, że za jego prezydentury Stany Zjednoczone będą pilnować, aby Rosja dotrzymała porozumienia o wycofaniu wojsk z Gruzji. Podkreślił, że USA będą nadal popierać aspiracje Gruzji i Ukrainy do NATO i zapewnił o swej solidarności z krajami Europy środkowowschodniej.

Musimy potwierdzić poparcie dla wszystkich młodych demokracji w tym regionie - Litwinów, Łotyszów, Estończyków, Polaków i Czechów. Musimy nalegać, żeby Ukraina i Gruzja mogły dołączyć do NATO, jeśli spełnią wymagane warunki, i objąć je natychmiast planem pomocy w uzyskaniu członkostwa sojuszu (tzw.plan MAP) - powiedział kandydat Demokratów.

Obama zaznaczył jednak, że nie chce powrotu do zimnej wojny, gdyż z Rosją należy w pewnych sferach współpracować, np. w zapobieganiu proliferacji broni nuklearnej.

McCain wytknął rywalowi jednak początkową umiarkowaną reakcję na kryzys gruziński - kiedy Obama wezwał "obie strony" do powściągliwości - oraz skrytykował jego rezerwę wobec obrony antyrakietowej, a także plan wycofania wojsk z Iraku w ciągu 16 miesięcy.

McCain potępił Rosję w ostrzejszych słowach, mówiąc m.in., że jest rządzona przez "aparatczyka z KGB" (premiera Władimira Putina). Pochwalił przy okazji inicjatywę prezydentów Polski, Ukrainy i trzech krajów bałtyckich, którzy w pierwszych dniach kryzysu gruzińskiego przyjechali do Tbilisi, aby wyrazić solidarność z napadniętym przez Rosję krajem. Zapowiedział też pilne śledzenie sytuacji na Ukrainie.

Senator GOP skrytykował także rezerwę Obamy wobec obrony antyrakietowej, co porównał do opozycji Demokratów wobec planów jej budowy przez prezydenta Ronalda Reagana w latach 80., który - jak przypomniał - dzięki forsowaniu zbrojeń, w tym "wojen gwiezdnych", czyli obrony antyrakietowej w kosmosie, "wygrał zimną wojnę"

Obaj kandydaci polemizowali na temat Iraku. McCain utrzymywał, że Ameryka "zwycięża" w wojnie dzięki zmianie strategii - w tym wzmocnieniu wojsk - czego, jak przypomniał, sam się domagał wbrew początkowej strategii prezydenta Busha.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Flimon




Dołączył: 18 Wrz 2008
Posty: 175
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:15, 27 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

McCain już zapowiedział, że jeśli będzie potrzeba to przez następne 100 lat zostaną w Iraku. O ile w ogóle dożyje, ma przecież 72 lata i przed każdym przemówieniem musi brać lekarstwa żeby lepiej wyglądać. Wybory w USA są liczone elektronicznie. Oprogramowania dostarcza izraelska firma. Myślę, że wygra McCain a wojna na pewno będzie z tym że nie wiadomo gdzie. Rosja już wie o co chodzi i pokazała pazyry w Gruzji. Zobaczymy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sikorski




Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 1898
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:41, 28 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No postanowiłem jednak stracić tego posta. Na to całe pieprzenie o Izraelu to mi się tak k... wymiotować chciało, że po prostu nie mam już żadnych wątpliwości, że USA rządzą żydzi po prostu nie mam. Oni się nawet z tym nie kryją jeśli Amerykanie tego nie widzą to ja pier.... oni są chyba jacyś tępi i ślepi do potęgi. No ja pier.... no szczena mi opadła.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
8N




Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 267
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:08, 28 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wczoraj w domu zostałem zapytany, kto wygra te wybory. Dodam, że rodzinka zafascynowana Obamą, że wygra i zrobi porządek Laughing
Odpowiadam na to: wynik tych wyborów został ustalony przed rozpoczęciem kampanii wyborczej i postawie całe swoje oszczędności, ze wygra ten dziadek. Na co usłyszałem odpowiedź: że znów gadam jak nawiedzony. No cóż, nie da się w kilku zdaniach opisać praw rządzących Ameryką komuś kto ogląda TVNowskie Fakty Rolling Eyes
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:36, 28 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
inecki




Dołączył: 19 Sie 2008
Posty: 465
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:22, 10 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

BN napisał:
Wczoraj w domu zostałem zapytany, kto wygra te wybory. Dodam, że rodzinka zafascynowana Obamą, że wygra i zrobi porządek Laughing
Odpowiadam na to: wynik tych wyborów został ustalony przed rozpoczęciem kampanii wyborczej i postawie całe swoje oszczędności, ze wygra ten dziadek. Na co usłyszałem odpowiedź: że znów gadam jak nawiedzony. No cóż, nie da się w kilku zdaniach opisać praw rządzących Ameryką komuś kto ogląda TVNowskie Fakty Rolling Eyes


Ja od początku mam wrażenie, że właśnie wszystko jest ustawione pod Obamę. Kiedyś liczyłem ilość dynamicznych i ostrych ujęć Obamy vs Hilaryji w CNN, ogólnie czystego przekazu z obliczem, tego czy innego poltyka.

Teraz zauważyłem n.p. że prowadzący debatę Dżim mówi w pewnym momencie o McCainie per on (zwróć się bezpośrednio do niego) po czym w odwrotnej sytuacji poprawia się (do niego.. yhh do senatora Obamy)

Jak i też plany wbrew pozorom nie są symetryczne- widać to w linku w temacieGoski tu http://prawda2.info/viewtopic.php?p=54371#54371

Obama wie, kiedy jest filmowany z ukosa i zwraca się w tą stronę podczas kilku krytycznych wypowiedzi McCaina - na odwrót nie bardzo. W sumie może to oznaczać lepszy talent Obamy, albo jego sztabu. Nie mniej nie wyobrażam sobie, żeby !Baraku nie wygrał, jeśli nie nastąpi jakiś hokus-pokus. Ale wiadomo liczy się ostatnia prosta, wszystko może się zmienić.

Mimo wszystko fajnie zobaczyć taki poziom debaty (styl) i aż dziwne, że w porównaniu z R.Poulem - to ci dwaj panowie się wcale nie różnią... a jednak to oni są kandydatami...
_________________
storyofstuff
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:37, 10 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmmm...
kolejny odcinek wolnej amerykanki?
nie ważne kto wygra, wszyscy wiedzą że to ściema, ale każdy ogląda... walkę twardzieli Smile
wybory to niezła ściema. współczesne igrzyska, coś dla ludzi, żeby mieli rozrywkę

w polsce mamy to samo, ale amerykański show jest o wiele ciekawszy - zrobiony z większym rozmachem
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
XTC88




Dołączył: 14 Lut 2007
Posty: 1823
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:00, 11 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ważne kto wygra. Ważne, że prezydentem USA zostanie Sarah Palin ( jeszcze przed 2012 ) w wyniku choroby McCaina. A kim jest Sarah Palin ??
Cytat:
Sarah Palin jest produktem skrajnego skrzydła amerykańskiego ruchu ewangelicznego znanego jako Third Wave Movement (Ruch Trzeciej Fali), zwanego też New Apostolic Reformation (Nową Apostolską Reformacją), albo też Armią Joela, będącej częścią tak zwanego dominionizmu.

"Third Wave jest wznowieniem teologii Ostatniego Deszczu ożywionej w latach 1950-tych i 1960-tych, kierowanej przez Williama Branhama i innych.

Opiera się na założeniu, iż w czasach ostatecznych dojdzie do zesłania ponadnaturalnych mocy na grupę Chrześcijan, którzy przejmą władzę nad istniejącym kościołem i światem. Wierzący Chrześcijanie z całego świata zostaną zreorganizowani przez Pięciokrotną Posługę, a kościół zrestrukturyzowany przez władzę Proroków i Apostołów, oraz innych namaszczonych przez Boga. Młode pokolenie utworzy "Armię Joela", aby powstać i stawić czoła w walce ze złem i przejąć z powrotem ziemię dla Boga."

Sarah H. Leslie, była przywódczyni Chrześcijańskiej Prawicy, tak opisuje ideologię dominionizmu:

,,Ewangelia Wyzwolenia będzie osiągnięta poprzez ustanowienie "Królestwa Bożego" jako dosłownego fizycznego królestwa, które ma się 'rozwinąć' na Ziemi w obecnych czasach. Niektórzy dominioniści przyrównują nowotestamentowe Królestwo do Izraela ze Starego Testamentu znajdując w ten sposób usprawiedliwienie dla chwytania za miecz czy innych metod wymierzania kar w wojnie z przeciwnikami ich królestwa.

Dominioniści głoszą, że na człowieku można wymóc lub wymusić wkroczenie do królestwa. Przypisują oni prawa i obowiązki Kościołowi należące się wg Biblii jedynie Jezusowi Chrystusowi. Zawiera się w tym ezoteryczna wiara, że wierni mogą "ucieleśniać" Chrystusa i funkcjonować jako Jego ciało na Ziemi, aby ustanowić Jego rządy. Ogromny nacisk kładzie się na ludzki wysiłek; doktryna suwerenności Boga jest umniejszana."

"Teologia Dominium opiera się na trzech podstawowych przekonaniach: 1) Szatan przywłaszczył sobie ludzkie dominium na Ziemi w wyniku kuszenia Adama i Ewy; 2) Kościół jest narzędziem Bożym mającym odebrać dominium z rąk Szatana; 3) Jezus nie może lub nie będzie w stanie powrócić, dopóki Kościół nie odbierze dominium poprzez zdobycie kontroli nad ziemskimi rządowymi i społecznymi instytucjami."

,,Żołnierz końca czasów w armii Boga''

Wszystkie dowody wskazują na to, że Palin była starannie wybrana przez kierownictwo Partii Republikańskiej, spółkę Bush-Cheney-McCain, aby poderwać do czynu ewangeliczną podstawę partii, czego McCain nie byłby w stanie zrobić.

Pewne teologiczne i polityczne elementy historii Armii Joela czy ruchu Third Wave, jak jest inaczej zwana, są instruktażowe. Nauczają fundamentalistycznego wyznania wiary, a mianowicie że jej członkowie muszą aktywnie angażować się w politykę, aby zostać, jak siebie określają, "żołnierzami w Armii Boga."

Ruch Armii Joela skupia się na rekrutowaniu młodych ludzi do sesji, podczas których wiją się po podłodze w niekontrolowanej ekstazie, nazywając to znakiem "Ducha Świętego". Już pięcioletnie dzieci mówią o "byciu uratowanym". Ruch jest niezwykle autorytarny według tych kościołów chrześcijańskich, które badały sprawę i otwarcie sprzeciwiały się sekcie jako heretyckiej. Naucza on dogmatu będącego odzwierciedleniem manichejskiej wypowiedzi Georga Busha po szoku 11 września 2001 roku: "Są na świecie dwa rodzaje ludzi: Ci, którzy kochają Jezusa i ci, którzy Go nie kochają".

"Generałem" w Armii Joela jest 32-letni Kanadyjczyk, Todd Bentley. W jednym przypadku, na portalu YouTube, jego filmy z najbardziej dramatycznymi uzdrowieniami zostały skrócone do 3-minutowego, zawierającego najlepsze momenty. Bentley mówi, że Bóg kazał mu kopać starszą kobietę po twarzy. Raport opublikowany przez grupę Southern Poverty Law Center tak opisuje techniki rekrutowania stosowane przez Bentleya:

"Todd Bentley ma przed sobą długą noc, kiedy to będzie przywracał do życia zmarłych, uzdrawiał niewidomych oraz niszczył rakotwórcze guzy. Począwszy od 3 kwietnia, 32-letni, obtatuowany, wykolczykowany kanadyjski kaznodzieja z ogoloną głową prowadzi stałe "nadprzyrodzone uzdrawiające ożywienia" w centralnej Florydzie. By pomieścić ponad 10-tysięczne tłumy z całego świata, Bentley wynajmuje stadiony baseballowe, areny i hangary lotnisk za ceny sięgające 15 000 dolarów za dzień. Wielu uczestników zgromadzeń stanowią pastorowie wierzący, iż Bentley jest prorokiem, i nawet nie mrugną okiem, gdy mówi im, że widział Króla Dawida i rozmawiał z Pawłem Apostołem w niebie Na jego piersi widnieją wytatuowane nieśmiertelniki z napisem "Armia Joela". Stanowią dowód jego przywództwa w szybko rosnącym apokaliptycznym ruchu, który nie został zauważony przez stróżów teokratycznego prawa. Według Bentleya i kilku innych "hiper-charyzmatycznych" kaznodziejów wysuwających na pierwszy plan tę samą agendę, Armia Joela jest przepowiedziana do bycia gotową na Armagedon siłą militarną złożoną z młodych ludzi, mającą zlecone przez Boga zadanie narzucenia chrześcijańskiego "dominium" niewierzącym."

Sarah Palin wywodzi się z kręgów takich siatek dominionizmu. Palin była ochrzczona w wieku dwunastu lat w kościele Zgromadzenia Bożego w Wasilla. Uczęszczała do kościoła od kiedy ukończyła dziesięć lat aż do 2002 roku, czyli ponad dwadzieścia osiem lat. Jej związek ze Zgromadzeniem Bożym w Wasilla trwał niemal do dnia, w którym została wybrana przez senatora Johna McCaina w 2008 na kandydatkę na urząd vice prezydenta.

Tak przedstawia się historia kobiety, która może zostać vice prezydentem u boku 72-letniego prezydenta Johna McCaina, człowieka mającego podobno poważnego raka skóry i inne problemy zdrowotne.
Według konstytucyjnego prawa sukcesji, nieważne, czy McCain stanie się ubezwłasnowolniony z powodu choroby, czy umrze podczas sprawowania urzędu, Sarah Palin zostanie prezydentem.



Więcej
[pracownia4.wordpress.com/2008/10/09/najgrozniejsza-sekta-swiata/#more-292]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Obama vs Mc Cain
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile