W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
przysłowia i mądrości niewolnika  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
13 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 7278
Strona:  «   1, 2, 3 Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tad




Dołączył: 14 Lip 2008
Posty: 66
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:26, 29 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lara wyluuuuuzuuuuj Smile Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
q8ic




Dołączył: 21 Gru 2007
Posty: 487
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:33, 29 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O, a ja przytoczę powiedzonko ojca - jak coś robi to do końca a jak coś nie idzie po z góry założonym torze to jest (naprawdę) źle !

"Odkładane to są dobre pierogi" Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lara




Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 1108
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:06, 29 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie mam zamiaru być w kółku wzajemnej adoracji. Piszę to co myślę. A jak Wam się nie podobają ja i moje posty, to nie czytajcie. Nie zależy mi na Waszej opinii, bo z tego co czytam wielu z Was nie grzeszy osobowością. Myślicie ze stanowicie jakąś indywidualność? Wink Nie sądzę. Powtarzacie te same utarte slogany jak papugi. A raczej stanowicie coś w rodzaju sekty, która każe myśleć i mówić w ten sam sposób. Wystarczy że jeden mnie zaatakuje, a okazuje się że pociąga za sobą dziesięciu którzy robią to samo. Zupełnie jak stado bezmyślnych baranów. A może to dlatego że jestem kobietą? Bo zauważyłam że Wy mężczyżni między sobą tak się nie zachowujecie. Jesteście bardziej wyrozumiali, mówicie sobie "sorry". Wink No bo jeśli tak, to żal mi Waszych żon, czy dziewczyn. Nie cierpię maskilistów. I ja jedna potrafię się wychylić i napisać co myślę. Mam więcej odwagi od Was. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kacper




Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 808
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:38, 29 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Al Kohol

Ale ja nic nie mówię, że Ty coś powiedziałeś, ładnie mi się skomponowało to napisałem Wink Wcale agresywny nie jestem. Ty chyba zbyt wrażliwy, choć nie posądzałbym Cię o to nigdy wcześniej. Wink Nie neguję tego co mówisz, choć przejawiam bardziej pacyfistyczne poglądy, pokojowo chciałbym otrzymywać wynagrodzenie, ażebym czasem nie trafił przypadkowo na Ciebie "w pracy" gdzieś w parku po 22.00 z bejsbolem, znam paru ludzi zarabiających w podobny sposób na weekendowe piwo, na szczęście z ich strony mi nic nie grozi. Absolutną rację przyznaję Ci co do marzeń, choć to bardzo często tłumiony motor życiowy przez zimną rzeczywistość i beznadziejnych (nie mających nadziei) bliskich. Cenię ludzi z marzeniami. Wszystko zależy od osobowości, siły charakteru i szczęścia, gdzie sie urodziłeś.

Ps. Lara, chyba nie mówisz o mnie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lara




Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 1108
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:52, 29 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie, Ty Kacper zawsze piszesz w taki sposób żeby nikogo nie urazić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
M8




Dołączył: 08 Cze 2008
Posty: 612
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:59, 30 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lara napisał:
Nie mam zamiaru być w kółku wzajemnej adoracji. Piszę to co myślę. A jak Wam się nie podobają ja i moje posty, to nie czytajcie. Nie zależy mi na Waszej opinii, bo z tego co czytam wielu z Was nie grzeszy osobowością. Myślicie ze stanowicie jakąś indywidualność? Wink Nie sądzę. Powtarzacie te same utarte slogany jak papugi. A raczej stanowicie coś w rodzaju sekty, która każe myśleć i mówić w ten sam sposób. Wystarczy że jeden mnie zaatakuje, a okazuje się że pociąga za sobą dziesięciu którzy robią to samo. Zupełnie jak stado bezmyślnych baranów. A może to dlatego że jestem kobietą? Bo zauważyłam że Wy mężczyżni między sobą tak się nie zachowujecie. Jesteście bardziej wyrozumiali, mówicie sobie "sorry". Wink No bo jeśli tak, to żal mi Waszych żon, czy dziewczyn. Nie cierpię maskilistów. I ja jedna potrafię się wychylić i napisać co myślę. Mam więcej odwagi od Was. Smile

Ty piszesz na tym forum żeby się dowartościować, nie?

Wracając do tematu niewolniczych powiedzonek:
Sprawa jest prosta, bierzemy biblie, ewangelie, otwieramy na byle której stronie i na 90% właśnie trafiliśmy na nowe schematy służące do tresowania niewolników xD

Kiedyś bardzo dawno temu był podział ludzi na wolnych i niewolników, ludzie wolni pracowali zawsze na swoim, nigdy dla kogoś, np. lepili garnki ale robili to tylko dla siebie. Potem okazało się że nie opłaca się utrzymywać niewolnika, bo trzeba go wyżywić, ubrać, leczyć itp. Praca najemna okazała się tańsza i w ten sposób zniesiono niewolnictwo i większość ludzi stała się niewolnikami. Wszystko byłoby jeszcze w porządku gdyby ludzie pracowali jeden dla drugiego za odpowiednie wynagrodzenie, ale niestety państwo zabiera większość tego wynagrodzenia przez co wszyscy stają się niewolnikami państwa.
Nie jesteśmy już obywatelami, jesteśmy niewolnikami, jesteśmy własnością państwa, bo inaczej jakim prawem państwo może korzystać z owoców naszej pracy nie dając nic w zamian? Kiedyś był podatek od ziemi który był dość słuszny(ziemia należy do państwa - system feudalny), a teraz jest dochodowy, VAT(który też jest dochodowym tylko inaczej się nazywa) i inne gówna. Musimy się zbuntować! zrobić coś z tym, rozpocząć rebelie!!! Zacznijcie uświadamiać wasze otoczenie, ale nie mówcie im o WTC, tylko o podatkach. Musimy coś z tym zrobić inaczej nasze dzieci będą rodzić się, dorastać i umierać w kajdanach.
Do boju rodacy !
Racja nic nie znaczy, gdy nie jest poparta siłą.
Gdy dojdzie do kryzysu(już niedługo) musimy poprowadzić rozwścieczony tłum.
_________________
Zapraszam na forum o ezoteryce i okultyźmie: http://transgresja.em8.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
q8ic




Dołączył: 21 Gru 2007
Posty: 487
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:10, 30 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lara napisał:
10 - 12 godzin pracy, do wymysł kapitalistów. W minionym komuniźmie czy socjaliźmie był ośmiogodzinny dzień pracy. Wg zasad marksistowskich, że każdemu należy się osiem godzin snu i osiem godzin wypoczynku. O to walczono z kapitalistami na przełomie XIX i XXw. Poza tym od 20 lat w Europie nie ma już komunizmu.

Przeciez to "kapitaliści" finansowali i finansują komunizm - stworzyli go.
Przecież UE to socjalistyczny zamordyzm podszyty ekologicznymi kłamstwami, które KK z Benedekiem na czele wspiera i utwierdza.
Wszystko Ci się pokiełbasiło :c
Ja nie chce mieć "prawa', które jest w rzeczywistości obowiązkiem do 8-godz. dnia pracy.
Z tego co widzę Laro to nie jest tak, że wszyscy się na Ciebie rzucili.
Raczej tak, że głosisz socjalistyczne herezje, z którymi po prostu większość się nie zgadza.
Większość tutaj bo do ludu takie rzeczy trafiają ..
Co ciekawe Bimi też lewakuje - więc może przyjdzie Ci z odsieczą Wink
M8 napisał:

Do boju rodacy !
Racja nic nie znaczy, gdy nie jest poparta siłą.
Gdy dojdzie do kryzysu(już niedługo) musimy poprowadzić rozwścieczony tłum.

Tylko pod jakimi hasłami ?
Lud tego nie kupi cokolwiek byś nie wymyślił - chyba, że zełgasz Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lara




Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 1108
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:32, 30 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

M8, zamiast prowadzić swoje agitacje, zacznij od siebie i pokaż jak się walczy z niewolnictwem. Smile Na początek wyrzuć dowód osobisty, prawo jazdy i inne niewolnicze dokumenty. Czy potrafisz? Laughing A poźniej dopiero ucz swoich mądrości wolnego czlowieka, jeśli oczywiście uda ci się egzystować w ten sposób.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kacper




Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 808
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:54, 30 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

M8 napisał:
Zacznijcie uświadamiać wasze otoczenie, ale nie mówcie im o WTC, tylko o podatkach. Musimy coś z tym zrobić inaczej nasze dzieci będą rodzić się, dorastać i umierać w kajdanach.
Do boju rodacy !


Kolejny...


Wg mnie 8h pracy i 16h do zagospodarowania na własne potrzeby jest zdrowym rozkładem czasu.

@Lara, no to mi ulżyło Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
GRZE_GAL




Dołączył: 22 Sty 2008
Posty: 13
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:20, 30 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A wg mnie 4h pracy i 20h do zagospodarowania na własne potrzeby jest jeszcze zdrowszym rozkładem czasu. A tak poważnie to każdy powinien sam sobie z pracodawcą ustalać czas pracy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
iaro




Dołączył: 01 Sty 2008
Posty: 1147
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:04, 30 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

GRZE_GAL napisał:
A wg mnie 4h pracy i 20h do zagospodarowania na własne potrzeby jest jeszcze zdrowszym rozkładem czasu. A tak poważnie to każdy powinien sam sobie z pracodawcą ustalać czas pracy.

A co za tym idzie odpowiednią płacę.
_________________
Systemu nie można niszczyć, trzeba go reformować.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Alvin88




Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 98
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:04, 03 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ci którzy tak się boją pracować - bo im Państwo zabiera, bo im to, bo im tamto, bo system tworzy z nich niewolników - proponuję przeprowadzkę do dżungli amazońskiej czy na inne tereny pustkowia Australii.

No, ale problem jest taki, że tam nie Internetu, prądu i jest dużo węży, paskudnych pająków i innych wrednych insektów.

No i zaraz okaże się, że tam też trzeba pracować - zbudować sobie szałaś czy inną ziemiankę, posadzić maniok, chodzić na polowania czy łowić ryby. KAŻDY TAM PRACUJE i nie ma wyjątków - a nawet dzieci muszą się uczyć, bo jak się nie nauczą jak strzelać z łuku dzisiaj to jutro mają problem.

I nie ma tam podatków VAT'ów, PIT'ów i innych cudów. Ciekawym co na to powiecie - tam też mają system niewolniczy, bo facet MUSI chodzić na polowania, a KOBIETA żarcie gotować codziennie?

I przestrzegać reguł jeszcze bardziej niż w społeczeństwach zachodnich. Dżungla ma swoje reguły i to znacznie bardziej ostre niż cywilizacja - w mieście złamiesz nogę - masz szanse na ratunek - w dżungli no raczej słabiej to widzę.

No bo jak nie - to zaraz przyjdzie jaguar czy inny lew i będzie po Tobie tylko wspomnienie.

Tak, że chyba nie sama praca jest problem, tylko podatki, a raczej, system ich redystrybucji i ta banda urzędasów, którzy je przejadają.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
q8ic




Dołączył: 21 Gru 2007
Posty: 487
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:23, 04 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie jest zasługą vatów i pitów, że tu jest internet @ Mi chodzi tylko o to żeby było normalniej. Żeby wartość przeze mnie wypracowana zostawała przynajmniej w większości u mnie. Żeby za normalną pracę dało się utrzymać rodzinę składającą się z tata mama + kilkoro dzieci. A nie za zapi*rdol obojga rodziców ledwo było na 2+2 z żadnymi szansami a swoją chatę. No chyba, że się będzie kradło kombinowało, brało i dawało łapówki ew. wyjedzie się na kilka lat gdzieś żeby na tą chatę zarobić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
M8




Dołączył: 08 Cze 2008
Posty: 612
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:07, 04 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wystarczy porównać ile można zarobić tutaj a ile w Holandii i zastanowić się dlaczego tak jest. Wynik jest prosty: jesteśmy okradani przez państwo na każdym kroku. Trzeba coś z tym zrobić...
Jakimś sposobem pozbycia się złodziei jest ich karanie, bierzcie się więc do roboty...
Ich nie jest dużo, ich jest mało, nas jest więcej - możemy wygrać tylko trzeba odpowiednio uderzyć.
_________________
Zapraszam na forum o ezoteryce i okultyźmie: http://transgresja.em8.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
suspenser




Dołączył: 20 Sty 2008
Posty: 669
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:12, 09 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

M8 napisał:
Wystarczy porównać ile można zarobić tutaj a ile w Holandii i zastanowić się dlaczego tak jest. Wynik jest prosty: jesteśmy okradani przez państwo na każdym kroku. Trzeba coś z tym zrobić...
Jakimś sposobem pozbycia się złodziei jest ich karanie, bierzcie się więc do roboty...
Ich nie jest dużo, ich jest mało, nas jest więcej - możemy wygrać tylko trzeba odpowiednio uderzyć.


Prowokujesz takimi stwierdzeniami ... to bardzo dobrze.

Kiedyś tak sobie myślałem, że wystarczyłoby, żeby część ludzi, którzy mają już dość i chcą ze sobą skończyć świadomie zabrała ze sobą skur... polityków, którzy jakby nie patrzeć przyłożyli się do ich cierpień swoimi działaniami lub ich brakiem to szybka wymieniłaby się tzw. klasa polityczna a następni braliby pod uwagę interes zwykłego obywatela.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Al Kohol




Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 1198
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:46, 10 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przypomnial mi sie film pixara "dawno temu w trawie" Wink o mroweczkach co harowaly na koniki polne. jesli ktos nie widzial to polecam! w ogole pixar robi swietne filmy ktore mozna ogladac w nieskonczonosc. obie czesci toy story widzialem moze ze trzydziesci razy (tak to bywa jak w rodzinie sa dzieci) i za kazdym razem byla to dla mnie przyjemnosc. jedynie ratatuj jakos mnie odrzuca - ta nachalna indoktrynacja: "nie kradnij, nie kradnij", no i ten pizdowaty syn gustou zupelnie nie wzbudza sympatii - gdyby w filmie ktos by go poslal strzalem w glowe do krainy wiecznych lowow to nawet by mi powieka nie zadrgala Wink

i se taki oftopik zrobilem hihi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8564
Post zebrał 0.100 mBTC

PostWysłany: 13:18, 02 Sie '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakiś czas temu wchodząc do klubu zamiast kasować ludzi za wstęp wymyślili że każdy kto chce wejść musi powiedzieć jakieś polskie przysłowie . Powiem , zaskoczyli mnie , po chwili zastanowienia ( kurwa ale się dłużyła ta chwila kiedy jesteś "porobiony" ) wypaliłem ; Przysłowia są mądrością narodu Smile i wszedłem .

I tak mnie to zaintrygował . Od tamtego czasu coś tam czytając natrafiłem na Polskie przysłowie :
"Hulaj dusza piekła nie ma"
Czyli że co można robić co się chce a kary nie będzie , otóż nie owe myślenie że kary nie będzie wynika z wychowania w chrześcijańskim świecie . Ale po kolei . Obecnie fraza ta jest - być może - znana jako pijacka przyśpiewka . Tym razem wkrada nam się element oczerniania dawnych ustnych - przedchrześcijańskich - tradycji przez judeochrześcijaństwo .

Zwrot, przysłowie , stara mądrość , jak zwał tak zwał zapewne pochodzi z okresu kiedy pogaństwo Słowian zetknęło się z misjami Chrześcijan , stawiam na X wiek Wink . U pogańskich Słowian nie występuje "Piekło" tak rozumiane jak by to chcieli Chrześcijanie . Istnieje świat "podziemny" Welesa , ale to nie to samo .
Dlatego : Hulaj dusza piekła nie ma , uderza w jeden z filarów na których jest oparte Chrześcijaństwo . Uderza w strach . My na dziś dzień nie jesteśmy sobie w stanie wyobrazić że ludzie przedchrześcijańscy żyli w całkowicie innej nie wypaczonej filozofii . Nie trzeba nikogo straszyć "piekłem" żeby ten ktoś postępował - nazwijmy to - właściwie . Ludzie rozumieli i wiedzieli czym jest odpowiedzialność za swoje czyny . Nie byli pizdami epoki chrześcijaństwa .
Owo powiedzenie , polskie przysłowie uderza - bezpośrednio - w chrześcijaństwo z tym swoim "piekłem" na ziemi Wink . Musiało być dość powszechnie stosowane , że przetrwało w formie ustnej do naszych czasów i nie udało "IM" się go wyplenić .
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jerzy Ulicki-Rek




Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 9351
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:23, 02 Sie '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

AQuatro napisał:
Nic dziwnego w tym.
Zauważcie, czego uczymy małe dzieci:
"Na tapczanie siedzi leń, nic nie robi cały dzień"

Ukazuje się lenia, jako kogoś bardzo złego. Szprycuje się tym dziecko, aby wyrobić odpowiednie podejście do roboty.
Jak już wspomniałem, często daje się za zły przykład lenia - murzyna z afryki,
który oczekuje, aż owoc sam spadnie z drzewa.
Jako krytykę przedstawia się to, że nie chce mu się wyjść na drzewo zerwać owocu,

Ale tak naprawdę postawa murzyna jest słuszna.

U nas jest nieco gorzej.
Ktoś musi utrzymać państwo i kościół.
A sami urzędnicy i duchowni nie są zbyt przyzwyczajeni do pracy fizycznej... jest problem.



Pozwol ,ze dodam od siebie:
Byla kiedys taka piosenka ,nie pamietam juz kto to spiewal o 'pojsciu na chorobowe">

Tym ,z mojego rocznika nie musza mowic jakim cudem w prl bylo uzyskanie lekarskiego zwolnie nia z pracy. ( L 4 )

Madrsoci w tej piosence byly takie:cytuje z pamieci moze nie byc zgodne w 100% z oryginalem) :

"Pozno wrocilim wczoraj z ochlaju
od kaca cizka mam glowe
Po co sie bede meczyl dla kraju
pojde se na chorobowe

(...)

Zaraz za torem
jest taki plac
(...)
Ledwo tam siade znika mi kac
i nic mnie nagle nie boli

Potem jest jeszcze cos o tym ,ze po chwili "schodza sie same ,och ,same chore..."

To byly czasy.... Smile

Leb pod pacha musiales przyniesc aby dostac zwolnienie stad dowcip:
Przychodzi facet do lekarza i mowi:
-Panie doktorze ,jestem chory i nie moge isc do pracy..
-Nic panu nie jest
Po paru minutach facet odwala orla na podlodze.
Lekarz mowi:
-Ale lewus..Wolal umrzec niz isc do pracy...

Jerzy





"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8564
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:44, 15 Wrz '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wedyjskie nauki arianizmu zachowane w przysłowiach ludowych :


"Biednemu wiatr wieje w oczy , przed bogatym biedni noszą zasłony"

"Pieniądze rządzą światem . Chcesz rządzić ? Pamiętaj , żebyś był bogaty"

"Dom budując , nigdy nie zatrudniaj najdroższego rzemieślnika w mieście , każdy drogi zbuduje ci dom solidnie"

"Po siedmiu latach tłustych nastaje siedem lat chudych . Oszczędzaj , kiedy masz z czego . Żebyś nie głodował w latach chudych i córki z biedy nie oddał do nierządu"

"Pracowitemu i oszczędnemu Bóg daje . Lenia i rozrzutnika karze biedą"

"Bogatemu byk się ocieli , biednemu nie chce ocielić się krowa . Pamiętaj , żebyś nie był biedny"

"Biedak rodzinę ma dużą i potrzebuje pieniędzy . Zapłać mu , będzie ci służył"

"Wszyscy szanują bogatych, biedaka nikt . Pamiętaj żebyś nie był biedny"
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3
Strona 3 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


przysłowia i mądrości niewolnika
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile