W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Wikipedia i inne media   
Podobne tematy
Wikipedia86
Stabilizacja Iraku1
Skubiszewski w Wikipedi 1
Wiki90
7 lat propagandy kłamstw14
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
8 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Odsłon: 3578
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
michalwd




Dołączył: 23 Wrz 2008
Posty: 11
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:45, 23 Wrz '08   Temat postu: Wikipedia i inne media Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich,
Przejrzałem właśnie opis zmagań Bimi z Wikipedią (Rocznica 11 września - 7 lat kłamstw) i szczęka opadała mi po raz kolejny. NIe chodzi nawet o zawarte tam informacjie ale o podejście adminów: My wiemy lepiej i nie mamy ochoty z tobą dyskutować EOT. A potem blokada, żebyś nie podskakiwał.

Z czystej ciekawości wpisałem na naszej wolnej encyklopedi hasło "Kredyt bankowy" i przeczytałem np.:
"Prawo udzielania kredytów mają wyłącznie banki, a środki na ten cel pochodzą z depozytów powierzonych bankowi przez ich klientów, dlatego umowy kredytowe reguluje prawo bankowe."

Tym co nie wiedzą co jest nie tak polecam "filmik dla dzieci" Money as Debt, jest z polskimi napisami. Ciekawe jak zachowała by się wikipedia gdybym postanowił poprawić to zdanie na coś w stylu: "Banki pożyczają obietnicę dostarczenia pieniędzy, których nigdy nie miały i które zostały stworzone w momencie udziealania kredytu, a zniszczone zostaną w momencie jego spłaty".

A teraz chyba najlepsze. Na Discovery leciał (może jeszcze leci) program "Mythbusters". Program moim zdaniem dość ciekawy a prowadzących uważałem za kompetentnych i inteligentnych. Eksperymenty były przemyślane, w razie czego pytali ekspertów.
Jakiś czas temu miałem (nie)szczęście oglądnąć 2 odcinki na temat "Darmowej energii" i "Antygrawitacji". Z racji swoich zainteresowań i pracy przeglądnąłem nieco internet i inne źródła w poszukiwaniu jakiegoś info na te tamaty i uważam że akurat tutaj to co nieco wiem.
Tymczasem Pogromcy mitów badając darmową energie sprawdzili podczas godzinnego programu kilka bezsensownych sprzedawanych w internecie "generatorów darmowej energii", oczywiście udowadniając że nie działają. Te generatory były na pozimie przedszkola, wystarczy minimalna wiedza elektroniczno-fizyczna, że stwierdzić że to kłamstwo obliczone na wyłudzenie kasy.
Co ciekawe zrobili to po rzekomym wnikliwiym przeglądnięciu internetu. Gdy ja przeglądałem internet to znalazłem może jeden taki "generator", ciągle natomiast przewijają się hasła: Dysk Faradaya, Homopolar Generator, Bruce de Palma, Nikola Tesla. W programie nie padło ani jedno z nich.

Sytuacjia dokładnie identyczna przy antygrawitacji. Tu przynajmniej pokozali coś ciekawego - eksperymanty z efektem Biefelda-Browna. W internecie można znaleźć opisy tego efektu ale pod hasłem :efekt Biefelda-Browna. Słowa na temat wirujących mas, słowa na temat japońskiego eksperymentu z szybkością opadania giroskopów.

Jak już pisałem prowadzący są raczej kompetentni i nie wierze że nie natrafili na któreś z podanych haseł, ani że nie wiedzieli jakie projekty sprawdzają przy darmowej energii. Te 2 odcinki miały po prostu przekonać widzów że wszystko już wiemy i nie ma co się zastanawiać nad takimi "absurdami" jak antygrawitacjia, czy darmowa energia. Do tego jeszcze traktują wszystkich jak idiotów, naprawdę nie trzeba być guru elektroniki aby znać wyniki pokazanych eksperymentów na długo przed ich zakończeniem.

Wtedy właśnie uznałem że kilka razy zastanowię się zamin przyjmę oficialną wersję czegokolwiek za prawde. Interesuje mnie też kto tak posterował tym programem, bo wątpię że to prowadzący postanowili zrobić z częsci widzów idiotów (a w oczach innej części sami wyszli na idiotów) z własnego kaprysu.

Bimi: Dużo tego ale po twoim wpisie o wikipedii postanowiłem też się wypowiedzieć. Nie spodziewam się że szybko zacznę przekraczać dobowe limity postów, czy produkować inne tego typu wypowiedzi, ale od dłuższego czasu chciałem poruszyć tamat wiarygodności "naukowych" programów w TV. Ta wikipedia przesądziła.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lukup




Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 719
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:50, 25 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nic nie jest przypadkowe w mediach, wszystko ma na celu manipulcje ludzmi. Nie jest przypadkiem ze ciagle mowi sie o Big Bang a jednoczesnie ludzie nie maja zielonego pojecia o teori Swiata Elektrycznego.
_________________
Wolność słowa na internecie.

Wolność - albo wszyscy sa wolni, albo nikt nie jest. Inna mozliwosc nie istnieje.
Jesli nie jestes czescia rozwiazania, to jestes czescia problemu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
turbos11




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 37
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:17, 03 Sie '09   Temat postu: Re: Wikipedia i inne media Odpowiedz z cytatem

michalwd napisał:
Witam wszystkich,
Przejrzałem właśnie opis zmagań Bimi z Wikipedią (Rocznica 11 września - 7 lat kłamstw) i szczęka opadała mi po raz kolejny. NIe chodzi nawet o zawarte tam informacjie ale o podejście adminów: My wiemy lepiej i nie mamy ochoty z tobą dyskutować EOT. A potem blokada, żebyś nie podskakiwał.


Są troszeczkę pomyleni, ale taki Bimi skasował mi wszystkie hasła na wiki2 za to że dodałem hasło 'OKO'. I jak to skomentować?

Cytat:

Tym co nie wiedzą co jest nie tak polecam "filmik dla dzieci" Money as Debt, jest z polskimi napisami. Ciekawe jak zachowała by się wikipedia gdybym postanowił poprawić to zdanie na coś w stylu: "Banki pożyczają obietnicę dostarczenia pieniędzy, których nigdy nie miały i które zostały stworzone w momencie udziealania kredytu, a zniszczone zostaną w momencie jego spłaty".

Pewnie by usunęli, ale nie jest tak źle. Jest hasło 'kreacja pieniądza' i w haśle 'inflacja' wspomnieli że jedną z przyczyn jest 'pożyczanie na procent'. Czym więcej ludzi będzie świadomych tego tym szybciej admini wiki się ugną. Tam jest raczej podawana wiedza uśredniona, mająca popularność, to co większość uznaje za prawdę, a nie obiektywna prawda.

Cytat:

Jakiś czas temu miałem (nie)szczęście oglądnąć 2 odcinki na temat "Darmowej energii" i "Antygrawitacji". Z racji swoich zainteresowań i pracy przeglądnąłem nieco internet i inne źródła w poszukiwaniu jakiegoś info na te tamaty i uważam że akurat tutaj to co nieco wiem.
Tymczasem Pogromcy mitów badając darmową energie sprawdzili podczas godzinnego programu kilka bezsensownych sprzedawanych w internecie "generatorów darmowej energii", oczywiście udowadniając że nie działają. Te generatory były na pozimie przedszkola, wystarczy minimalna wiedza elektroniczno-fizyczna, że stwierdzić że to kłamstwo obliczone na wyłudzenie kasy.

Widziałem ten odcinek, ale do końca nie pamiętam co tam było. Zdaje się że pokazali silnik Adamsa. Z tego co kojarzę to na Forum Niekonwencjonalnych Wynalazków był koleś z jednym egzemplarzem i termometrem i pokazywał że silnik ten ochładza otoczenie, niewiele - o 0,1 stopnia Celsjusza. Każde urządzenie są dość długo dopracowywane zanim osiągną maksymalną wydajność, więc zdziwiłbym się gdyby ci od Pogromców zrobili na szybko zwykły silniczek i im zadziałał ze sprawnością silników fabrycznie produkowanych. A co mówić o ponad 100 procentowej wydajności w urządzeniach opartych na nieznanych zasadach fizycznych (te generatory albo działają na nieznanych zasadach lub to po prostu lipa, innej możliwości niema).

Cytat:

Co ciekawe zrobili to po rzekomym wnikliwiym przeglądnięciu internetu. Gdy ja przeglądałem internet to znalazłem może jeden taki "generator", ciągle natomiast przewijają się hasła: Dysk Faradaya, Homopolar Generator, Bruce de Palma, Nikola Tesla. W programie nie padło ani jedno z nich.

'Dysk Faradaya', 'Homopolar Generator' i 'N-machine' DePalmy to to samo. Urządzenia te zostały już dawno uznane za działające na całkiem znanych zasadach fizyki (całkowicie odwracalnych - mogą robić za silniki elektryczne) i nie generujące dodatkowej energii. Obejrzyj te wytłumaczenie - Dysk Faradaya. Pracuje teraz teoretycznie nad generatorem bez ruchomych części opartym na tej samej zasadzie, ale korzystającym z kręcenia się Ziemi - darmowa energia.
A co do Tesli to nikt nie twierdzi że udało mu się skopiować jego pomysły na darmową energię, brak też schematów. Wiec zrozumiałe że Pogromcy nie wzięli na warsztat jego odkryć.
Pozdrwiam
--
RAR PLAYER
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20407
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:18, 03 Sie '09   Temat postu: Re: Wikipedia i inne media Odpowiedz z cytatem

turbos11 napisał:
Są troszeczkę pomyleni, ale taki Bimi skasował mi wszystkie hasła na wiki2 za to że dodałem hasło 'OKO'. I jak to skomentować?

Smile nie ściemniaj, ciołku.

"wszystkie hasła" czyli 2 - słownie: dwa (wliczając w to OKO) Smile
plus usunąłem też 2 słowa ze strony głównej, które dodałeś: homoseksualizm i zoofilia.
ot i twoje "wszystkie hasła".
nie wiem skąd się biora takie mendy jak ty, ale zakładam że przychodzą z wikipedii.

nie peniaj.
usunięte strony mam w historii, więc zapostuję ci tu treść pająka, cobyś nie płakał - kazdy neich sobie sam oceni wartośc twych cudownych wypocin.
Cytat:
'''Jan Pająk''' - polski uczony, który opracował teoretycznie [[komora oscylacyjna|komorę oscylacyjną]] - czyli elektromagnes o dużej mocy, który według jego oszacowań umożliwi unoszenie się pojazdów (magnokraftów) poprzez odpychanie się od ziemskiego pola magnetycznego. Po opublikowaniu swojego odkrycia dostał od czytelników szereg informacji wskazujących na to że pojazdy tego typu zostały już zbudowane i są obecne na Ziemi - UFO(latające spodki). Od tego czasu zajął się tym zjawiskiem i doszedł do wniosku że za UFO stoją kosmici(naturalne lecz pozaziemskie pochodzenie pojazdów).

W ostatnich latach stwierdził że dobry [[Bóg]] pozwala kosmitom na obecność na Ziemi tylko po to by zmotywować ludzi do działania. Nagle zaczął twierdzić że kosmici nie istnieją nieustannie tylko są tworzeni przez Boga według potrzeby(nadnaturalne pochodzenie kosmitów). Od dawna nazywał ich szatańskimi i jest przekonany że [[diabeł|diabły]] to te same istoty tylko inaczej nazywane. Teoria boskości ufoli dobrze tłumaczy że mimo panowania ufoli na Ziemi nie zdołali oni zabić Jana Pająk, wszystkie próby kończyły się fiaskiem.

Takie zachowanie Boga ma dać impuls ludziom do działania:
*wypracowania obrony przed UFOlami
*umożliwienia podejrzenia ludziom zaawansowanych technologi maszyn latających i ich szybszego rozpracowania

Ma podobne twierdzenia co do [[ewolucja|ewolucji]]. Czyli że dowody na ewolucje są podłożone przez Boga w celu dostarczenia ludziom materiału do przemyśleń i badań nad formami życia i wspaniałością organizmów stworzonych przez Boga.
==Zobacz też==
[http://pajakowo.blogspot.com/2009/07/jan-pajak.html Jan Pająk] - z tej strony pochodzi pierwotny artykuł, za zgodą autora.


OKO natomiast było żywcem skopiowane w wikipedii - kopię znajdziesz tutaj: http://pl.wikipedia.org/wiki/Oko
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
turbos11




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 37
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:26, 05 Sie '09   Temat postu: Re: Wikipedia i inne media Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
turbos11 napisał:
Są troszeczkę pomyleni, ale taki Bimi skasował mi wszystkie hasła na wiki2 za to że dodałem hasło 'OKO'. I jak to skomentować?

Smile nie ściemniaj, ciołku.

"wszystkie hasła" czyli 2 - słownie: dwa (wliczając w to OKO) Smile
plus usunąłem też 2 słowa ze strony głównej, które dodałeś: homoseksualizm i zoofilia.
ot i twoje "wszystkie hasła".
nie wiem skąd się biora takie mendy jak ty, ale zakładam że przychodzą z wikipedii.


Wink Z tego co się orientuje to TY jesteś mendą i ciołkiem, a nie ja.
Ja nie ściemniam jak mi to insynuujesz tylko podaje fakty które zresztą potwierdzasz.

Bimi napisał:

nie peniaj.
usunięte strony mam w historii, więc zapostuję ci tu treść pająka, cobyś nie płakał - kazdy neich sobie sam oceni wartośc twych cudownych wypocin.

Jakich wypocin? Co chcesz od tego hasła, konkretne i treściwe. Jeśli uważasz że można by było konkretniej to to zrób, jak nie potrafisz to niech powisi do czasu aż na nie trafi ktoś to będzie potrafił i on wprowadzi zmiany. Na tym polega Wikipedia.
I TY nie peniaj.
To TY płaczesz że ci na Wikipedii hasełko skorygowali, a później usuwasz mi hasło i rzucasz teksty żebym nie płakał. Żałosne.
1. To że ci hasło na wiki ocenzurowali to oczywistość, żalenie się na to to jakbyś pierwszy raz śnieg widział i płakał że wszystko zasypie. Co roku pada i nic się nie dzieje.
2. Przedstawiasz swoje wiki jako alternatywę dla Wikipedii, a odwalasz gorsze numery niż na wiki. Kasujesz wszystkie hasła nawet bez podania powodu. Hasło 'Jan Pająk' to mi nawet na wiki zostawili, co prawda w formie bardzo ocenzurowanej ale jest.
3. Sam wiesz że nie o to chodzi żebyś na forum podał treść hasła. Chodzi o to żeby była na wiki i każdy mógł ja modyfikować. Jak by ci chodziło o podanie na forum to byś [/b]nie płakał[/b] że ci na wiki korygują (przecież zostaje w historii i masz kopię).
Pozdrawiam
--
Jan Pająk - blog na temat twórczości tego kontrowersyjnego uczonego
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20407
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:08, 06 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

uj tam. nie przesadzaj. każdy może modyfikować hasła na naszej wiki.
z wyjątkiem ciebie Smile

ale i tak nikt jeszcze nie chce, więc zbędny twój trud Laughing
poczekaj aż się zacznie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
dexterxx




Dołączył: 29 Lip 2009
Posty: 8
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:31, 07 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dajcie spokój. Nawet niech definicja będzie chaotyczna, jak turbos powiedział, przyjdzie ktoś kto napisze lepszą i będzie po sprawie.. W sumie to wiki nie jest jedynym kompendium wiedzy w internecie więc jak nie tu, to gdzieś indziej znajdzie ktoś odpowiadającą mu definicję.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:30, 07 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Takie zachowanie Boga ma dać impuls ludziom do działania:
*wypracowania obrony przed UFOlami

BRAWO...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Wikipedia i inne media
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile