W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Sabaton - 40:1   
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
6 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Odsłon: 4849
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Pablo-ya




Dołączył: 16 Lut 2008
Posty: 179
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:52, 21 Cze '08   Temat postu: Sabaton - 40:1 Odpowiedz z cytatem

Zaintrygował mnie utwór szwedzkiego zespołu Sabaton pt. 40:1, który podrzucił mi kolega:





A wy co o tym kawałku myślicie??

Moim zdaniem kawałek z punktu widzenia Polaka jest wspaniały, ale zastanawia mnie trochę heroizacja polskich żołnierzy przez Szwedów.


A tutaj coś o zespole: http://pl.wikipedia.org/wiki/Sabaton
_________________
http://fa.most.org.pl/obrazki/bannery/logo.jpg
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:56, 21 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

świetne, przypomniała mi się od razu miesięczna obrona irakijczyków przed wojskami USA i brytyjskimi - Termopile do kwadratu

zresztą, liczebność to ni wszystko, liczy się morale, wyszkolenie, wykorzystanie terenu, heroizm walki...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
zaspany




Dołączył: 23 Gru 2007
Posty: 115
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:23, 21 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tragiczny w skutkach(bo w koncu padli) lecz jakze przepiekny w symbolice powod do tego by poczuc sie dumny z bycia POLAKIEM . Dziwi tylko troche fakt -jak wspomnial Pablo-ya - ze propagowanie wiedzy o tamtych czasach umknelo naszym historykom a robi to szwedzki zespol.Albo nasi historycy -poza nielicznymi wyjatkami- sa tacy proniemieccy ze nie chca Niemcom robic wstydu a dodawac ducha Polakom naglasniajac publicznie o tejze bitwie kampani wrzesniowej, albo prawda o calej kampani 39, celowo przez "naszych" historykow jest ukrywana by w polskiej glowie nie zaswitalo ze skoro mozna bylo w 700 zolnierza wytrzymac napor 42 tysiecy uzbrojonych "po zeby" Niemcow ,to moze mozna by i w 1 000 000 uzbrojonych w podobny heroizm polskich zolnierzy wytrzymac napor 5 czy nawet 10 milionow Niemcow? Ale do tej wojny musialby przygotowac Polske ktos o sercu krystalicznie polskim a nie taki jak "dziadzio Pilsudski"- agent austro-niemiecko-rosyjski ,mason,szkodnik i dywersant, celowo prowadzacy taka a nie inna polityke by ta(polityka) zaowocowala dokladnie takimi jakimi musiala zaowocowac skutkami- zostalismy sami wobec dwoch poteznych wrogow ktorych wczesniej draznil swa polityka wobec nich.Reszty dopelnili zachodni masoni nie chcacy "umierac za Gdansk".(zostawili nas bez pomocy) i liczni ulomni zdrajcy -generalowie Armii Polskiej ktorzy w kampanii wrzesniowej ujawnili swa "sile w nogach" i wprost celowa destrukcje w szeregach obrony. Jakie to cudowne ze ktos mial odwage swiecic przykladem mestwa w walce.
A dzis bez najmniejszego niemal oporu kilku Zydkow robi co chce z 40 000 000 narodem. Czasy sie zmieniaja ,tak to prawda. Najgorsze w tym ze nas tez zmienily- na gorsze.
Pozdrawiam i dzieki za ten film
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goldbug




Dołączył: 27 Lis 2007
Posty: 1202
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:24, 21 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Pablo-ya

Sabaton oddaje hołd wielu dzielnym żołnierzom walczącym podczas II wojny światowej w tym także Niemców. Heroizacja Polaków wynika ze znajomości historii tamtych czasów, którymi bardzo mocno interesuje sie wokalista zespołu. Sami nie mają żadnych powiązań z Polską. Warto sprawdzić też inne utwory. Dobra lekcja historii i bohaterstwa żołnierzy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:43, 21 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jest komentarz SAbatonu na ich stronie apropos tego teledysku:
Cytat:
This is just awsome!
This polish fan-video made from a song from the new album has had over 59 000 wievs since may 27!

Its so great to feel that this song has a big meaning in Poland and we are very happy to announce 2 cool tourdates (so far) in october.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
aro_klb




Dołączył: 10 Lut 2007
Posty: 1484
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:54, 23 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.dziennik.pl/kultura/article25.....akach.html
Nawet na głównym portalu w dzienniku o tym napisali Wink
_________________
Jestem pisowskim aparatczykiem z małym penisikiem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sikorski




Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 1898
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:07, 23 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wielki wstyd dla polskich artystów, że ktoś obcy robi taką muzykę. A u nas kurwa-doda dupę wypina. Feee WSTYD.

Niech pamięć o nich nie zginie!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Fanalityk




Dołączył: 04 Paź 2008
Posty: 517
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:33, 24 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdyby nie polska chora polityka, bylibysmy najpotezniejszym panstwem swiata.. a przynajmniej Eurazji
Tak, jesteśmy aż tak dobrzy..
...
i nawet dziś mimo ucisku, żądań europy, podatków, kościelnej daniny, wysokich cen, Kryzysu.. dalej Polak niewzruszony stoi..
...
chyba że jak w tym video, bedzie 40:1
_________________
www.DavidIcke.pl
"Nasze poglady sa wyuczone, co nie znaczy ze sa prawdziwe.." Bill Hicks
Wiara to Ja, a Wiedza to moj Miecz.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
M8




Dołączył: 08 Cze 2008
Posty: 612
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:03, 24 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

świetne, szkoda że nie umiem grać bo też bym taki power metalowy zespół założył hmm, ale mógłbym śpiewać i pisać teksty Smile
_________________
Zapraszam na forum o ezoteryce i okultyźmie: http://transgresja.em8.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Tańcząca




Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 2461
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:34, 04 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Polityka": Do kancelarii prezydenta wpłynął wniosek o uhonorowanie grupy Sabaton Krzyżem Kawalerskim Orderu Zasługi Rzeczpospolitej. Prezydent nie mówi "nie", ale "nie podjął jeszcze decyzji w sprawie".

Zespół miałby być odznaczony za piosenkę "40:1", która opowiada o bitwie pod Wizną w 1939 roku, gdzie 720 polskich żołnierzy stawiło czoła 42 tys. Niemców.

- Piosenkę usłyszało w Internecie ponad półtora miliona ludzi. Dostali lekcję historii, odwagi i męstwa. Polska ma problem z wizerunkiem, a "40:1" na pewno wpłynie na niego korzystnie - mówi "Polityce" Krzesimir Heliński, jeden z pomysłodawców.

Źródło: onet.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
iron32




Dołączył: 25 Wrz 2008
Posty: 106
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:43, 04 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teraz tylko czeka trzeba az zostanie nakrecony film ale nie w Polsce tylko pewnie w USA
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Volv




Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 107
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:03, 05 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

M8 napisał:
świetne, szkoda że nie umiem grać bo też bym taki power metalowy zespół założył hmm, ale mógłbym śpiewać i pisać teksty Smile


Szkoda, że mieszkasz tak daleko od Lublina. Dałoby radę cośz tym zrobić Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lestar




Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 557
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:29, 14 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piosenka rewelacyjna, aż się wzruszylem...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dr02d2u




Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 426
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:20, 15 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od strony muzycznej zupełnie nie moje klimaty, kojarzy mi się z jakimś gotyk-metalem. Ale jak to dziś się mówi(?), daje radę. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
moonwalk




Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 466
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:25, 16 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tańcząca z wilkami napisał:
"Polityka": Do kancelarii prezydenta wpłynął wniosek o uhonorowanie grupy Sabaton Krzyżem Kawalerskim Orderu Zasługi Rzeczpospolitej. Prezydent nie mówi "nie", ale "nie podjął jeszcze decyzji w sprawie".

Zespół miałby być odznaczony za piosenkę "40:1", która opowiada o bitwie pod Wizną w 1939 roku, gdzie 720 polskich żołnierzy stawiło czoła 42 tys. Niemców.

- Piosenkę usłyszało w Internecie ponad półtora miliona ludzi. Dostali lekcję historii, odwagi i męstwa. Polska ma problem z wizerunkiem, a "40:1" na pewno wpłynie na niego korzystnie - mówi "Polityce" Krzesimir Heliński, jeden z pomysłodawców.

Źródło: onet.pl




Taaa
Poltora miliona uslyszalo piosenke, dumni patrioci.

Ale jak trzeba oprocz biernego sluchania,
wykazac sie jakas drobna, drobniutenka inicjatywa,
chocby poswieciec te kilkadziesiat sekund na podpisanie petycji online,
to w pol roku zebralo sie kompromitujace 3 tysiace osob

A sam linka wrzucalem na kilku popularnych forach


http://www.polishprofessionals.org.uk/content/view/62/1/lang,pl/

bezposredni link do petycji
http://www.thepetitionsite.com/5/campaig.....nd-and-its



PS. sugeruje NIE dopisywac zadnych komentarzy, a juz w szczegolnosci uczulam,
zeby jakis nadgorliwiec, nie wpadl na pomysl wpisu typu "jebac zyda, polska pany"
_________________
"Nigdy nie pozwoliłem szkole stanąć na drodze mojej edukacji".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
p4lm




Dołączył: 12 Sie 2008
Posty: 1865
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:49, 29 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

opis bitwy pod Wizną : click
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nobody




Dołączył: 25 Wrz 2007
Posty: 524
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:11, 29 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzę, że 40-1 ruszyło wielu - REWELACJA!
Ja przyznam, że miałem podczas pierwszego słuchania ciary i bynajmniej nie dlatego, że lubię ten rodzaj muzyki.
Obecnie na Jewtubie jest przeszło 1,7 mln odwiedzin - potęga sieci jest nieskończona!
Doskonała lekcja historii - czy będzie jakiś efekt? Może nie za 1, nie za 2 ale jak w 10 filmie zobaczymy obraz, z którym z dumą będziemy się chcieli utożsamiać - zadziała, jestem przekonany.

Co do polskich filmów... no cóż. Ostatnio rozstrzygana była kwestia Westerplatte, chuj mnie strzela na samą myśl i na wszystkie brednie jakie słyszałem na ten temat. Naród potrzebuje wzorów i komuniści to rozumieli, ale żydowsko-liberalne ścierwa chyba nie (i w deptaniu tych wzorców widzą cel). Pytam - czy Ameryka dopuściłaby się czegoś podobnego?

sic!
_________________
amicus Plato, sed magis amica veritas
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Sabaton - 40:1
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile