W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Papież chce obalić "czarną legendę" Watykanu   
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
3 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Religie, wiara, okultyzm Odsłon: 2838
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
8N




Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 267
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:18, 18 Wrz '08   Temat postu: Papież chce obalić "czarną legendę" Watykanu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Papież chce obalić "czarną legendę" Watykanu

Benedykt XVI powiedział w czwartek, że Pius XII nie szczędził wysiłków w niesieniu pomocy Żydom w czasie II wojny światowej, organizując ją - jak dodał - dyskretnie i po cichu.

O "odważnym i ojcowskim oddaniu" papieża Pacellego na rzecz Żydów Benedykt XVI mówił w czasie audiencji dla uczestników międzynarodowego sympozjum na temat Piusa XII, zorganizowanego w Rzymie przez amerykańską fundację "Pave the Way".

To kolejna inicjatywa na rzecz obalenia "czarnej legendy" papieża czasów wojny, wykreowanej, jak wcześniej podkreślano, po to, by go zdyskredytować.

- Dzięki ogromnej liczbie materiałów dokumentalnych, zebranych przez państwa, wspartych przez wiele wiarygodnych świadectw, sympozjum to oferuje opinii publicznej możliwość pełniejszego poznania tego, co Pius XII uczynił dla Żydów, prześladowanych przez nazistowskie i faszystowskie reżimy - podkreślił papież.

Dodał następnie: - Wiadomo, że kiedy tylko było to możliwe, nie szczędził wysiłków, interweniując w ich obronie albo bezpośrednio albo poprzez instrukcje wydawane innym osobom czy instytucjom Kościoła katolickiego".

Benedykt XVI zwrócił uwagę na liczne interwencje papieża na rzecz Żydów, podejmowane - jak stwierdził - "sekretnie i po cichu, precyzyjnie, z uwzględnieniem konkretnej sytuacji tego trudnego historycznego momentu".

- Tylko w ten sposób - mówił - było to możliwe, by uniknąć najgorszego i uratować największą liczbę Żydów.

- To odważne i ojcowskie oddanie zostało uznane i docenione w czasie tego straszliwego konfliktu światowego i później przez wspólnoty żydowskie i poszczególne osoby, które okazały wdzięczność za to, co papież dla nich zrobił - przypomniał Benedykt XVI.

Stwierdził również: "Kiedy ktoś przyjrzy się bliżej postaci tego szlachetnego papieża, wolnego od ideologicznych uprzedzeń, jest się nie tylko pod wrażeniem jego duchowej i ludzkiej wielkości, ale także jest się poruszonym wzorem jego życia i niezwykłym bogactwem jego nauczania".

W przemówieniu Benedykt XVI nie odniósł się do procesu beatyfikacyjnego Piusa XII, który jest na bardzo zaawansowanym etapie. Niedawno papież polecił "pogłębienie" studiów nad dokumentacją, co uznano nawet za zatrzymanie procesu.

Źródło: http://wiadomosci.onet.pl/1827677,12,item.html

Czytając tytuł myślałem, że chodziło o powiązania z szatanem Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rivera




Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 801
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:00, 18 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.spirituallysmart.com/croatia2.html
http://www.spirituallysmart.com/nazi.html

Pius XII byj jak najbardziej pro-nazistowski. Watykan chce obalic cos co jest nie do obalenia.

Polecam ksiazke:


_________________
THE THREE FORCES
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rivera




Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 801
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:19, 18 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba jednak Benkowi XVI nie uda sie obalic czarnej legendy Watykanu. Czas by ludzie zrozumieli ze III Rzesza i Watykan mialy, delikatnie mowiac, zbiezne poglady Smile

http://wiadomosci.onet.pl/1846502,12,item.html

Cytat:
Pius XII kłamał ws. mordu Żydów - ujawniono nowe dokumenty


Dwa dni po przeprowadzonej przez SS w rzymskim getcie w październiku 1943 roku łapance Żydów, wywiezionych następnie do Auschwitz, papież Pius XII milczał na ten temat podczas rozmowy z brytyjskim dyplomatą, mówiąc jedynie, że Niemcy zachowują się "poprawnie" wobec Watykanu. Zachowanie Piusa XII w czasie wojny określa się mianem "czarnej legendy Watykanu".
O tym nowym wątku pisze agencja Ansa, powołując się na dokumenty z brytyjskich i amerykańskich archiwów, do których dotarli badacze Mario J. Cereghino i Giuseppe Casarrubea. Dokumenty te mają zostać przez nich wkrótce opublikowane.

Według tych źródeł, 18 października 1943 roku, a więc dwa dni po aresztowaniu ponad tysiąca rzymskich Żydów, w Watykanie doszło do spotkania między papieżem a brytyjskim dyplomatą D'Arcy Osbornem.

Z archiwów wynika, że Pius XII przy tej okazji milczał na temat łapanki w getcie i mówił tylko o trudnej sytuacji żywnościowej w Wiecznym Mieście. Zapewnił także, że nie opuści Rzymu, nawet jeśli będzie do tego zmuszany.

Brytyjski dyplomata był poruszony brakiem reakcji papieża na wydarzenia w getcie i poprosił go o to, by z większą determinacją odgrywał swą rolę jako autorytet moralny. Od Piusa XII usłyszał, że Niemcy do tej pory szanowali neutralność Stolicy Apostolskiej i zachowywali się poprawnie.

Kiedy to mówił, zauważa Ansa, pociąg z rzymskimi Żydami odjeżdżał właśnie do Auschwitz.

Według badaczy archiwów to kolejny, nowy dokument na temat stanowiska papieża czasów wojny wobec holokaustu. Został on ujawniony kilka dni po 50. rocznicy śmierci Piusa XII, którego proces beatyfikacyjny dobiega końca.

_________________
THE THREE FORCES
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
respondent




Dołączył: 15 Wrz 2008
Posty: 269
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:29, 18 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Parę pieknych starych fotografii Mad

http://img60.imageshack.us/my.php?image=berlinneukollnagosto193zd6.jpg
http://img60.imageshack.us/my.php?image=hiszpnj1.jpg
http://img60.imageshack.us/my.php?image=hitlerorsenigoxn3.jpg

I bardzo ciekawa kompilacja 9 filmów.

http://www.rumburak.friko.pl/
_________________
„Największe prawdy są zarazem najprostsze - tak też jest z największymi ludźmi”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sikorski




Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 1898
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:42, 20 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wie ktoś może jak to było z tym przemytem nazistów przez Watykan pod koniec wojny do Ameryki Południowej?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rivera




Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 801
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:38, 20 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sikorski napisał:
Wie ktoś może jak to było z tym przemytem nazistów przez Watykan pod koniec wojny do Ameryki Południowej?


Jest duzo zrodel na temat owego przemytu, zwanego potocznie z angielskiego "Vatican Ratlines". Pisalem o tym w ponizszym topicu:

http://prawda2.info/viewtopic.php?t=3889

Wpisz w google "Vatican Ratlines" wyskoczy duzo odnosnikow
_________________
THE THREE FORCES
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Astan




Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 388
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:58, 21 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://fakty.interia.pl/newsroom/news/ap.....xii,908354
http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,992
ciekawy temat
Pius XII w 1939 r. tuż przed wybuchem II wojny światowej zaproponował, by Polska zgodziła się na żądania niemieckie, 31.08.1939 pobłogosławił Hitlera, niecałe dwa lata później, przed najazdem na ZSRR, znów pobłogosławił Hitlera Smile.
BTW. Przypomnę tylko, że dziś papieżem jest Niemiec, który za młodu należał do Hitlerjugend. Co za zbieg okoliczności, że tak broni Piusa XII


Cytat:
- w 1939 opuścił diecezję chełmińską bp. Okuniewski. Po jego ucieczce powstał vacat. Papież zgodził się mianować bpem chełmińskim polakożercę bpa Spletta, byłego biskupa gdańskiego. Było to sprzeczne z postanowieniami konkordatu, który Watykan w 1925 dobrowolnie podpisał, zobowiązując się jednocześnie do jego przestrzegania.

- jeszcze w tym samym roku Splett przystąpił do brutalnej germanizacji swojej diecezji, obejmującej m.in. zakaz odprawiania modlitw i sakramentów po polsku; współpracował też z hitlerowskimi organami bezpieczeństwa, "opiniując" polskich księży, co wykorzystywano później przy ich represjonowaniu; za powyższe przestępstwa Splett został po wojnie skazany na 5 lat pozbawienia wolności;

brak jest dotychczas jakiejkolwiek wzmianki wskazującej na krytykę SPletta ze strony papieża;
Splett podejmował działania godzące w polsko-watykański konkordat z 1925, który Watykan dobrowolnie podpisał, zobowiązując się jednocześnie do jego przestrzegania.

(ale jak Polska przejmie ziemie odzyskane, to kościół przez 27 lat będzie utrzymywać stan tymczasowości. 27 lat !!! A po bandyckim napadzie na Polskę zalegalizowanie stanu faktycznego odbywa się po 2 miesiącach! I to ma być "bezstronność")

- w 1942 Niemcy zrobili podział diecezji poznańskiej albo gniezneńskiej - już nie pamiętam: osobny na katolików polskich i niemieckich. Zażądali od papieża, by ten mianował osobnych administratorów. Dokonano tym samym podziału grupy wyznaniowej na grupy narodowe - proszę mnie skorygować, jeśli się mylę, ale to chyba bezprecedensowe. Było to oczywiście sprzeczne z konkordatem z 1925, który Watykan dobrowolnie podpisał, zobowiązując się jednocześnie do jego przestrzegania.

link
_________________
Polityka trucizną dla nas jak i naszych ojców.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
goracypiach




Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 111
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:31, 16 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Michał Tyrpa: "Czekiści, pożyteczni idioci i "papież Hitlera""

Rewelacje rumuńskiego szpiega na temat kampanii zniesławienia Piusa XII rzucają ciekawe światło na dzieje Europy. Stanowią także ważny przyczynek do analiz historyków literatury.


fot. Papież Pius XII

Kiedy przed laty Gustaw Herling-Grudziński zauważył, że komunizm i nazizm to jednojajowe bliźniaki totalitaryzmu, jego wypowiedź wzbudziła oburzenie zachodnich intelektualistów. Pod adresem Polaka padały najróżniejsze zarzuty. Od „antyradzieckiego” skrzywienia, po ignorancję i złą wolę. Wielu z tych, których Lenin określił mianem „pożytecznych idiotów” - pisarzy, intelektualistów, dziennikarzy, którzy korzystając z dobrodziejstw liberalnych demokracji z pobudek ideowych wspierali interesy „ojczyzny proletariatu”, nie przebierało w słowach. W środowiskach marksistów, którzy po Jesieni Ludów na początku lat 90. nagle przedzierzgnęli się w koryfeuszy ponowoczesności, idee klasyków (i praktyków) komunizmu pozostają żywe po dziś dzień. Odziedziczone po poprzedniej epoce dogmaty postępu i historycznego determinizmu każą wielu z nich z niepokojem spoglądać na „młodszą” Europę, gdzie w dalszym ciągu znaczna część społeczeństw tkwi w oparach „opium dla ludu”. W sercach wielu zatroskanych zachodnich intelektualistów (a także ich lokalnych cieni) owo wschodnie „zacofanie” wzbudza odruch cywilizacyjnej misji, która wszak stanowi warunek konieczny modernizacji i prawdziwego zjednoczenia Europy. Oczywiście i tym razem okazuje się, że barierę dla rozwoju demokracji oraz indywidualnej samorealizacji jej obywateli stanowią relikty patriarchalnej kultury przednowoczesnej. Jednym z najważniejszych jest Kościół.

Owo przekonanie dzisiejszych rzeczników wyzwalania z rozmaitych okowów nie jest niczym nowym. Już w latach 60. XX w. towarzysze radzieccy nie mieli wątpliwości, że jedno z największych zagrożeń dla budowy świetlanej przyszłości stanowi właśnie katolicyzm. Moskwa i jej satelici robili co w ich mocy, by w krajach „demokracji ludowej” ograniczyć wpływy rzymskiego Kościoła. W związku z tym komunistyczne służby specjalne przedsięwzięły szereg gier operacyjnych. Starano się coraz głębiej infiltrować środowiska księży. Jak wiemy, niektórzy z nich zdecydowali się na najdalej idącą współpracę. Ci zaś, którzy okazali się niepokornymi zapłacili ogromną cenę. Także cenę życia.

Polityka represji okazała się jednak nie w pełni skuteczna. Dlatego też komunistyczne władze postanowiły uderzyć w Kościół na płaszczyźnie ideowej. Jednym z celów było zniszczenie wśród wiernych autorytetu papieża. Temu miała służyć zakończona wielkim sukcesem akcja skompromitowania Piusa XII jako rzekomego gorliwego współpracownika Hitlera. Zgodnie z uświęconą zasadą kagiebistów, działania rozpoczęto już po śmierci papieża. Wtedy nie mógł się już bronić..

Wobec papieża, któremu życie zawdzięcza ogromna rzesza niedoszłych ofiar niemieckiego ludobójstwa, wytoczono oskarżenie wspierania hitlerowskiej polityki „ostatecznego rozwiązania kwestii żydowskiej”. Liczne dokumenty i świadectwa niedoszłych ofiar stały się nagle nieistotne. Jak przypomina rabin i profesor historii David G. Dalin „Podczas wojny i po niej wielu znanych Żydów — Albert Einstein, Golda Meir, Moshe Sharett, Rabbi Isaac Herzog i in. — publicznie wyrażali swoją wdzięczność Piusowi XII. W książce „Three Popes and the Jews” („Trzech papieży i Żydzi”) z 1967 r. dyplomata Pinchas Lapide (który pracował jako izraelski konsul w Mediolanie i przesłuchiwał tych, którzy przeżyli włoski Holocaust) stwierdził, że Pius XII przyczynił się do uratowania co najmniej 700 tys., a prawdopodobnie nawet 860 tys. Żydów od pewnej śmierci z rąk nazistów.” ( Pius XII and the Jews, “The Weekly Standard Magazine” nr 23/2001). To właśnie postawa papieża spowodowała również, że w lutym 1945 sam naczelny rabin Rzymu, Izrael Zolli i jego żona Emma zdecydowali się przyjąć chrzest. (Zobacz: Eugenio Zolli „Przed świtem: Naczelny rabin Rzymu: Dlaczego zostałem katolikiem”)

W styczniu 2007 na łamach „National Review” Ion Mihai Pacepa, zbiegły na Zachód w 1978 r. były szef wywiadu „Orła Karpat” ujawnił, że w dwa lata po śmierci Piusa XII (zm. 9.10.1958) na polecenie Nikity Chruszczowa funkcjonariusze rumuńskiego wywiadu umożliwili fałszerstwo dokumentów skradzionych z watykańskiego archiwum. Po odpowiedniej obróbce, dokonanej przez moskiewskich specjalistów, sowiecki as wywiadu Iwan Agayants przekazał je młodemu niemieckiemu pisarzowi, Rolfowi Hochhuthowi. W ten sposób fałszywki stały się kanwą głośnej sztuki pt. „Namiestnik. Tragedia chrześcijan”, przedstawiającej Piusa XII jako gorliwego współpracownika Hitlera. Samemu Hochhuthowi sztuka zapewniła rozgłos i opinię bezkompromisowego pisarza, z odwagą konfrontującego jeden z największych autorytetów moralnych świata z jego czarną przeszłością. Dzisiaj już wiemy, że Rolf Hochhuth zawdzięcza swą literacką sławę wyrafinowanej zagrywce czekistów. W realnym życiu hołubiony autor okazał się nie tyle wybitnym dramaturgiem, co marionetką w rękach KGB.

Z czasem pewnie dowiemy się, ilu takich bezkompromisowych ludzi pióra o wrażliwym sumieniu było w rzeczywistości zaledwie pożytecznymi idiotami, którzy swój autorytet zbudowali na oszczerstwach i kłamstwie.

http://www.konserwatyzm.pl/publicystyka.php/Artykul/1335/

Jak by nie patrzeć to tu pisze zupełnie coś innego niż wy piszecie.
Z tego co napisano w tym artykule wynika że powtarzacie to co kiedyś spreparowała propaganda komunistyczna.

Pytanie teraz czy to tak sami od siebie, se przeczytałem sensacje i se napisze ? Czy macie zlecenie i jest to kontynuacja perfidnej roboty specsłużb różnej nacji, różnej religi i różnych interesów.

Prosze o odpowiedź.
____________________________
## nie ma pytań ważniejszych od pytań naiwnych ## myśl w kategoriach przyczyny i skutku ##Nie ma zbiegu przypadków, są tylko nieuświadomione okoliczności. #### Szukaj tam gdzie nikt nie szuka a znajdziesz więcej niż sie spodziewałeś.##
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aya Sophia




Dołączył: 23 Gru 2008
Posty: 1227
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:58, 16 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście że działamy za plecami popleczników i kontynuatorów GRU i KGB, co do tego nie ma chyba wątpliwości ? Laughing


Widze że cytujesz z konserw ^^ Czytałeś coś z myśli konserwatywnej czy tak udajesz zagubionego w czasie i przestrzeni ? A przejdź się kiedyś do bibliteki, weź jakieś wypociny Burke'a, ok ?
_________________
"W pozornie beznadziejnej walce, rozwiązanie tych problemów jest proste. Jedyną broń jaką mają przeciwko nam jest ukrywanie przed nami wiedzy. Musicie dużo czytać, by
poznać prawdę i dostrzec korzenie zła"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
goracypiach




Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 111
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:18, 16 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ani Ty ani ja tego nie widziałem co wtedy było. Cytuje bo zastanawia mnie czemu Rabin Rzymu tuż po zakończeniu wojny przechodzi na chrześcijaństwo. Zaiste szokująca decyzja Żyda, Rabina, człowieka który widział to na własne oczy, nie rozumiem wiec pytam.Zadziwia mnie to w kontekście tego co zostało powyżej napisane.

Czytam i myślę i chce wyciągać wnioski SAM. Podziel się swoimi refleksjami z tej książki która proponujesz.

---------------------------------------------------------
Można być mądrym nie przeczytawszy ani jednej książki; wierząc zaś we wszystko, co jest napisane w książkach, nie można nie być głupcem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aya Sophia




Dołączył: 23 Gru 2008
Posty: 1227
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:35, 16 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znakomicie że chcesz wyciągać wnioski sam :

- "Dociekania filozoficzne o pochodzeniu naszych idei wzniosłości i piękna" (1757, wyd. pol. 1968)
- "Rozważania o rewolucji we Francj" (1790)
- "Edmund Burke na ścieżkach wolności". Poznań 2005/E. Rydz chyba


Dla odmiany, T.Paine ! :

- Zdrowy rozsądek (Common Sense – 1776)
- Prawa człowieka (Rights of Man – 1791-1792)
- Wiek rozumu (The Age of Reason – 1794, 1795 i 1807)

Powodzenia Wink
_________________
"W pozornie beznadziejnej walce, rozwiązanie tych problemów jest proste. Jedyną broń jaką mają przeciwko nam jest ukrywanie przed nami wiedzy. Musicie dużo czytać, by
poznać prawdę i dostrzec korzenie zła"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
goracypiach




Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 111
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 06:01, 18 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aya Sophia Napisałem, "Podziel się swoimi refleksjami z tej książki która proponujesz."
Nie czytałem żadnej z wymienionych przez ciebie książek.
Jak sądzę, obecnie nie są w kręgu moich zainteresowań abym po nie sięgał.
Dlatego też napisałem "Podziel się swoimi refleksjami z tej książki którą proponujesz"
Mam w domu wiele książek ,które bardziej mnie interesują i wiedza w nich zawarta bardzo by mi się przydała,a jeszcze ich nie przeczytałem Sad.
Dlatego też napisałem "Podziel się swoimi refleksjami z tej książki którą proponujesz"

W międzyczasie zapoznałem się z życiorysem pana Burke', przejrzałem kilka stron....
"...Burke był zwolennikiem ewolucyjnych zmian, szacunku dla twórczości, dziedzictwa wcześniejszych pokoleń.."
Jeżeli Burke' miał takie poglądy to w zakresie tego jednego zdania zgadzam się całkowicie. Co do reszty nie mam informacji na temat
jego twórczości żeby się określić i nie chce mi się wczytywać.


To że cytuje artykuł z portalu konserwatyzm nie znaczy ,że jestem konserwatystą. Mało tego, mogę wcale nie mieć pojęcia co to jest konserwatyzm i wcale to może mnie nie interesować i pewnie tak jest i wcale a wcale tym się nie przejmuje.
Mam swoje zdanie bez żadnej deklaracji ideowej.
NO i może jestem spostrzegawczy jak cześć osób na tym forum.
NO i po prostu ciekawi mnie jak to jest naprawde.
A jedyny interes jaki mam w tym co pisze, to przekonanie że szlak trafi taki oszustów ,złodziej manipulantów, fałszerzy historii, zdrajców sprzedawczyków.

Jeżeli przeczytałaś wszystkie te książki to twoja sprawa,
Kto zechce skorzystaj z podanych tytułów.A jeżeli ich nie przeczytałaś to po co je polecasz jak nie wiesz co tam jest.


Cytat:

W styczniu 2007 na łamach „National Review” Ion Mihai Pacepa, zbiegły na Zachód w 1978 r. były szef wywiadu „Orła Karpat”
ujawnił, że w dwa lata po śmierci Piusa XII (zm. 9.10.1958) na polecenie Nikity Chruszczowa

funkcjonariusze rumuńskiego wywiadu
umożliwili fałszerstwo dokumentów skradzionych z watykańskiego archiwum.
Po odpowiedniej obróbce, dokonanej przez moskiewskich specjalistów, sowiecki as wywiadu Iwan Agayants przekazał je młodemu niemieckiemu pisarzowi, Rolfowi Hochhuthowi.

W ten sposób fałszywki stały się kanwą głośnej sztuki pt. „Namiestnik. Tragedia chrześcijan”, przedstawiającej
Piusa XII jako gorliwego współpracownika Hitlera. Samemu Hochhuthowi sztuka zapewniła rozgłos i opinię bezkompromisowego pisarza, z odwagą konfrontującego jeden z największych autorytetów moralnych świata z jego czarną przeszłością. Dzisiaj już
wiemy, że Rolf Hochhuth zawdzięcza swą literacką sławę wyrafinowanej zagrywce czekistów.

W realnym życiu hołubiony autor okazał się nie tyle wybitnym dramaturgiem, co marionetką w rękach KGB.

Z czasem pewnie dowiemy się, ilu takich bezkompromisowych ludzi pióra o wrażliwym sumieniu było w rzeczywistości zaledwie pożytecznymi idiotami, którzy swój autorytet zbudowali na oszczerstwach i kłamstwie.


Aya Sophia po przeczytaniu odpowiada:
"Oczywiście że działamy za plecami popleczników i kontynuatorów GRU i KGB, co do tego nie ma chyba wątpliwości ? Laughing"

Akurat TO, TU mnie nie śmieszy.
brak rozwagi w pisaniu? głupota ?
celowe działanie?

Kto korzysta na oczernianiu przez was Piusa XII, komu na tym zależy?
Warto udzielić sobie tej odpowiedzi. Jakie macie propozycje?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goracypiach




Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 111
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:50, 12 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aya Sophia

Burke'a pisał w czasach kiedy toczyłay się"wojny wandejskie"
Wandea -- proponuje się zapozanć.

Ty Aya Sophia tez , bo nie masz pojecia co krytykujesz.


Rivera
Co według Ciebie przedstawia zdjęcie jakie dołączyłes do posta?

----------------------------------------------
##Nie ma zbiegu przypadków, są tylko nieuświadomione okoliczności. ## ## myśl w kategoriach przyczyny i skutku ##
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
DarkTech




Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 1218
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:02, 12 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wyborcza jak zwykle chadza swoimi ścieżkami. Michnik nakazuje Papieżowi skamleć i łasić się żydom do stóp:
Cytat:
"Gazeta Wyborcza” bezceremonialnie krytykuje Benedykta XVI za to, czego nie powiedział podczas wizyty w Yad Vashem

"Gazeta" sugeruje, że papież powinien podczas wizyty w Yad Vashem odnieść się do "wielowiekowej wrogości Kościoła wobec Żydów" będącej „dla wielu usprawiedliwieniem nienawiści”.
"Jego słowa pozostawiają niedosyt. Podobny jak po wizycie w Auschwitz, gdzie zbyt słabo mówił o odpowiedzialności narodu niemieckiego za Holocaust, o współodpowiedzialności Kościoła za antysemityzm" - pisze w "Gazecie" Katarzyna Wiśniewska.
"Benedykta XVI to wielkie mea culpa jego poprzednika ciągle chyba przerasta" - pointuje autorka artykułu.
Artykuł gazety komentuje na swoim blogu publicysta "Rzeczpospolitej" Igor Janke. Przypomina, że podczas wizyty papież bardzo ostro potępił antysemityzm. Zauważa, że w sprawie antysemityzmu Benedykt XVI i jego poprzednik wypowiadali się jednoznacznie a słowa dziennikarki "Gazety" są nie na miejscu.

http://niezalezna.pl/article/show/id/20434
_________________
Prawda nieraz jest bardzo trudna do ustalenia, ale nigdy nie jest tak niedostępna jak wówczas kiedy jest niewygodna.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goracypiach




Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 111
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:13, 14 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pod cytowanym, przez DarkTech, artykułem "MICHNIK POUCZA PAPIEŻA", przeczytałem ciekawy komentarz.
Cytat:

Tylko Michnik tak umie
Skócił Polaków teraz cham bezszczelny skłóca katolików i żydów

Podobną próbę wywoływania ogulnego antysemityzmu, zauważyłem na
http://prawda2.info/viewtopic.php?t=6827 "Żydzi i pogańska słowiańszczyzna "
Czyżby chodziło o odruchowe warunkowanie Polaków, na słowo Żyd?
Bez sensu i bez argumentów ale ma być antysemityzm!
Po co to komu potrzebne i na co?

##NIE MA PYTAŃ WAŻNIEJSZYCH OD PYTAŃ NAIWNYCH## myśl w kategoriach przyczyny i skutku ##NIE MA ZBIEGU PRZYPADKÓW, SĄ TYLKO NIEUŚWIADOMIONE OKOLICZNOŚĆI. #### Szukaj tam gdzie nikt nie szuka a znajdziesz więcej niż sie spodziewałeś.##Ufaj ale kontroluj#
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Religie, wiara, okultyzm Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Papież chce obalić "czarną legendę" Watykanu
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile