W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Woda  
Podobne tematy
Trzymać łapy na wodzie 27
Prywatyzacja zasobów wody22
Blue Gold World Water Wars 12
Flow For The Love Of Water 1bez ocen
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
13 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 4566
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tad




Dołączył: 14 Lip 2008
Posty: 66
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:00, 17 Wrz '08   Temat postu: Woda Odpowiedz z cytatem

Unia podniesie nam ceny wody
» Unia podniesie nam ceny wody Zamknij X
Unia podniesie nam ceny wody
fot. REUTERS/FORUM / REUTERS/FORUM
Unia podniesie nam ceny wody

Unia Europejska chce wymóc na państwach członkowskich podwyżkę cen wody, by zmusić nas do jej oszczędzania. Jej wysokość oraz sposób wprowadzenia zależy od rządów państw członkowskich: mogą to być specjalne podatki lub odgórne regulacje. Wiadomo, że podwyżka ma nastąpić do 2010 roku - pisze DZIENNIK.

Z raportów Komisji Europejskiej wynika, że marnujemy aż 40 proc., a przekonanie, że nigdy nam jej nie zabraknie, to kompletny mit. "Już teraz co dziesiąty obywatel Unii cierpi z powodu braku wody. Atakują nas też susze. Ta z 2003 r. dotknęła aż jedną trzecią terytorium Unii i ponad 100 mln ludzi. Straty naszych gospodarek oszacowano na prawie 9 mld euro" - mówi nam Richard Seeber z komisji środowiska Parlamentu Europejskiego.



Naukowcy i politycy ostrzegają, że w przyszłości takie zjawiska jeszcze się nasilą. - Mimo naszych starań, by ograniczyć negatywne skutki globalnego ocieplenia, wzrost temperatury o 2 - 3 stopnie Celsjusza w najbliższych latach jest nieunikniony. A to oznacza jeszcze dotkliwsze susze - ostrzegła ostatnio hiszpańska minister środowiska Elena Espinosa.

Mimo tak dramatycznej sytuacji Europejczycy nie troszczą się o oszczędzanie wody. Aby to zmienić, Komisja postanowiła uderzyć nas po kieszeni. Dlatego zgodnie z Ramową Dyrektywą Wodną, która została już przyjęta przez UE, państwa członkowskie mają "zaangażować się w zrównoważone gospodarowanie wodą". A jednym z głównych instrumentów dyrektywy jest nakaz wprowadzenia do 2010 r. przez wszystkie państwa Wspólnoty nowej polityki cenowej, co w praktyce oznacza, że za wodę będziemy musieli płacić więcej.

O ile? Wysokość podwyżki mają ustalić same państwa członkowskie. Także dla sposobu jej wprowadzenia "27" otrzymała wolną rękę: w części państw będą to odgórne regulacje, w innych może to być specjalny podatek lub wprowadzenie kilku taryf. To ostatnie rozwiązanie już obowiązuje w Wielkiej Brytanii. Jeśli zużywamy więcej niż 300 litrów wody dziennie, za wodę płacimy co najmniej dwa razy więcej.

To nie koniec. Unijna dyrektywa przewiduje również osiągnięcie "dobrego stanu" wszystkich wód na terenie Wspólnoty. A to oznacza, że przedsiębiorstwa wodno-kanalizacyjne będą musiały sporo zainwestować w modernizację wodociągów i oczyszczalni ścieków. Skąd wezmą na to środki? Także z naszej kieszeni.

Polscy wodociągowcy już mówią, że ceny wody mogą wzrosnąć w niektórych miastach nawet czterokrotnie. Prezes Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej jednak uspokaja. - To spora przesada. Najprawdopodobniej ceny wody wzrosną, ale na pewno nie aż tyle - mówi "Dziennikowi" Andrzej Sadurski. - Nie demonizujmy unijnej dyrektywy, bo już działa u nas instrument ekonomiczny, który wymusza oszczędności. Od kilku lat niemal wszyscy posiadamy wodomierze, czyli płacimy za ilość zużytej wody. I zaczęło to przynosić pierwsze efekty - dodaje. Bo jeszcze w latach 80. ubiegłego wieku statystyczny Polak zużywał dziennie ponad 200 litrów wody. Teraz zaledwie około stu.

za dziennik.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mashine




Dołączył: 11 Wrz 2008
Posty: 164
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:05, 17 Wrz '08   Temat postu: Re: Woda Odpowiedz z cytatem

Tad napisał:
Unia podniesie nam ceny wody
» Unia podniesie nam ceny wody Zamknij X
Unia podniesie nam ceny wody
fot. REUTERS/FORUM / REUTERS/FORUM
Unia podniesie nam ceny wody


Dobra, załapałem za pierwszym razem ]:>
_________________
TRUTH IS OUT THERE:
arrowwww.911truth.org
arrowwww.whatreallyhappened.com
arrowhttp://www.youtube.com/user/stopcenzurze
arrowwww.korwin-mikke.pl
arrowwww.partiawip.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
jabba




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 1186
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:06, 17 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przy wodzie z prywatnej studni też będą gmerać?!?
_________________
http://republika.pl/blog_fa_550912/991430/sz/zwoliludu.gif
________________________________
A na drzewach zamiast liści wisieć będą komuniści
i LEWACY

Raz sierpem raz młotem w czerwoną hołotę
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
GRZE_GAL




Dołączył: 22 Sty 2008
Posty: 13
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:15, 18 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak karzą ci odprowadzać ścieki do publicznej oczyszczalni i cię rozliczą
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Glopez




Dołączył: 13 Lip 2008
Posty: 367
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:43, 20 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jeśli przestaniemy marnować 40% wody, susze przestaną nas nawiedzać i wszystko będzie ok?

Zgadzam się, że marnujemy wodę. Nie lubię natomiast wiązania ze sobą zupełnie nie związanych problemów i "rozwiązywania" ich przy pomocy kolejnych podatków.

Coraz częściej myśle o powrocie do Irl. Mimo tego, że przez resztę europy traktowani są jako wioska, ludzie mają jeszcze jakiś szczątkowy poziom samostanowienia, poza tym u nich woda jest "dobrem narodowym" i jest za free.
_________________
"Nie jest miarą zdrowia być dobrze przystosowanym do głęboko chorego społeczeństwa"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azizami




Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 1070
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:45, 15 Mar '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

woda stanie sie towarem luksusowym, media donoszą, że moze podrozeć nawet o 400 % :/
http://fakty.interia.pl/wiadomosci/news/.....72334,4199
http://biznes.onet.pl/woda-zdrozeje-o-400-procent,18512,5058672,1,news-detal
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
aximia




Dołączył: 20 Gru 2011
Posty: 3996
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:59, 15 Mar '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

h3xer napisał:
woda stanie sie towarem luksusowym, media donoszą, że moze podrozeć nawet o 400 % :/
http://fakty.interia.pl/wiadomosci/news/.....72334,4199
http://biznes.onet.pl/woda-zdrozeje-o-400-procent,18512,5058672,1,news-detal


pewnie tak będzie, mają tam taką ramową dyrektywę wodną z 2000, która daje podstawę do jednej wspólnej polityki, prawa i opłat w gospodarce wodnej... dodajmy jeszcze, że pod koniec grudnia wygasa stary protokół z kioto (C02) i będą szły już na 100% odpłatne certyfikaty na emisje CO2, dodajmy 20 % poziom ograniczenia tej emisji w UE - co spowoduje również horrendalny wzrost cen elektyczności, dodajmy ceny ropy, ceny żywności... szykuje się wielki ucisk społeczny
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=a6EnyQ0Dy50
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Venom




Dołączył: 19 Lut 2009
Posty: 1888
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:51, 15 Mar '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.cena-wody.pl/?p=1&iw=a&am.....&da=gd


Tak na marginesie. Do paliwa przyzwyczailiśmy się, że w cenie przeważa podatek. Natomiast w przypadku wody jest to amortyzacja, czyli też nieźle w chuja można przywalić. Wydaje mi się, że dowalają ją ze względu na to, że na przestrzeni lat popyt na wodę malał (leciutkie tylko okresowe wzrosty latem), więc kurwy chcą sobie teraz to odbić i nie ma to związku ze wzrostem ceny energii, bo naprawdę jest to nikły procent z ceny w porównaniu do amortyzacji jaką sobie naliczają.

Cool

Tak jak łatanie dziur na "drogich" polskich drogach Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
shanyo




Dołączył: 01 Mar 2011
Posty: 111
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:56, 15 Mar '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak zawsze remedium na całe zło tej planety jest dowalenie szarym obywatelom kolejnego podatku Laughing

Ciemny lud Egiptu bał się zaćmień słońca, teraz "kapłani wiedzy" przepowiadają ocieplenie klimatu i jako daninę lud składa większe podatki. Ocieplenie i ziębienie na planecie były, są i będą , niezależnie od człowieka. Przypisywanie jakieś roli w tym ludziom jest przejawem megalomani.
Planecie nie stanowi nasza obecność, nawet jak się wszyscy powybijamy do nogi, ona dalej będzie krążyła wokół Słońca, kręcąc się radośnie Very Happy

Jak już koledzy wyżej pisali: nie ważne jak bardzo będziesz oszczędzał prąd, gaz czy wodę to ile zapłacisz już zaplanowali za Ciebie. Cool
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Venom




Dołączył: 19 Lut 2009
Posty: 1888
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:37, 15 Mar '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

już nawet zdefiniowano tą katastroficzną dla nas erę geologiczną, w której obecnie żyjemy i nazywa się antropocen. Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aspelta




Dołączył: 11 Mar 2012
Posty: 268
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:44, 15 Mar '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze za czasów komuny, albo już w III RP była akcja oszczędzania wody poprzez naprawę cieknących kranów.

Wtedy też, paręnaście lat temu w ramach studiów miałem zajęcia z Ochrony środowiska, i pamiętam dyskusję/ćwiczenia z jednym z asystentów, który powiedział, że jest to najgłupsza rzecz jaką można było zaproponować. Dlaczego?
Otóż cieknące krany rozcieńczały ścieki do stężeń z którymi "radziły" sobie złoża biologiczne w oczyszczalniach. Uszczelnienie kranów złoża te by po prostu zabiły.
Nie sprawdzałem czy od tego czasu coś się w tym zakresie zmieniło, ale wątpię - bakterie są w stanie przerobić tyle ile są w stanie.

Obawiam się, że przy skoku cen wody, efekt może być podobny.
ścieki zostaną na podobnym poziomie, a ludzie przestaną sie tak często myć Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
czekan




Dołączył: 17 Sie 2009
Posty: 1410
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:53, 15 Mar '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

forum DI taka sama psiarnia Very Happy

człowiek z wiekiem mądrzeje i staje się odważny .

CHÓJ WAM W ZAD POLICYJNE KURWY !
_________________
bankierska lichwa - nowoczesne niewolnictwo -złudzenia na raty /
NIE WIERZĘ POLITYKOM -NIE . / bo to sprzedajne marionetki i cyniczni psychopaci /
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:16, 16 Mar '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spokojnie, spokojnie.
Jak widzicie, pierwszy tekst o wymuszonej podwyżce wody przez UE pochodzi z 2008 roku, 4 lata minęły i wcale woda nie podrożała jak tam piszą, owszem drożała ale zgodnie z innymi towarami i nie było żadnego drastycznego skoku. Pomijam już fakt, że w Polsce płaci się nie tylko za wodę ale i za kanał razem z wodą (tak przynajmniej było).
Minęły 4 lata i było cicho. Dlaczego więc dziś UE ma nam podnieść cenę o 400%?
Z tego co czytam, to sprawa nie tyle dotyczy wody ale kary finansowe nałożone na Polskę za niewybudowanie i nie zmodernizowanie oczyszczalni ścieków do 2014 czy 2015. I już wiadomo, że Polska nie zdąży więc UE nałoży drastyczne kary.
To ja się ;pytam:
Kto KURWA wizą pieniądze z UE na modernizacje i budowę oczyszczalni i je ZAJEBAŁ?
Dlaczego żadne gazety o tym nie piszą? Skoro UE coś wymaga to znaczy, że dała na to kasę. Więc pytam kto zajebał te środki?
UE nie daje kasy na piękne oczy, wraz ze słowną deklaracją "na oczyszczalnie proszę". By wziąć kasę z UE trzeba mieć projekt, biznes plan, odpowiednie zabezpieczenie kredytowe wystawione przez banki - dlaczego nie pisze się co się stało, że kasę wcięło i nie ma oczyszczalni? Kto nas okradł?
I popatrzcie jak łatwo wami zmanipulować - ilu z was psioczyło na UE przy okazji ten informacji?
Tak was w Polsce nauczyli "My" święcie - to wszystko wina UE ona się uwzięła i nam utrudnia...
Przestańcie więc narzekać na UE a zaczniecie analizować. To wasi idole z PO, PiS, SLD, PSL, dUPR Palikoty was jebią od tylca a wy jeszcze podskakujecie z radości.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
shanyo




Dołączył: 01 Mar 2011
Posty: 111
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:20, 17 Mar '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

goral_ przenikliwość analizy, której dokonałeś poraża Laughing

Pomijam niespójność wypowiedzi :
"Kto nas okradł?"
a już niżej
"Tak was w Polsce nauczyli" lub "To wasi idole z PO, PiS, SLD, PSL, dUPR Palikoty was jebią od tylca a wy jeszcze podskakujecie z radości." Shocked

1. Nie zależnie gdzie wiedziesz swój żywot, ciebie też jebią ciebie od tylca ( nie wiem czy podskakujesz i się cieszysz, ale jak widać o tym nie wiesz)

2. Cała gawiedź polityków to jedna sitwa, nie zależnie z jakiego kraju i wspólnie wyjebali do żydowskiej kieszeni całe społeczeństwo europejskie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:47, 17 Mar '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

shanyo napisał:
goral_ przenikliwość analizy, której dokonałeś poraża Laughing


W zasadzie to się Ci n ie dziwie, wszak nawet nie potrafisz zrozumieć co czytasz. Widać umiejętność rozumienia tekstu czytanego w Polsce to rzadkość. Faktycznie dla większość ludzi w Polsce trzeba pisać a jeszcze lepiej filmować wyjaśnienie co się pisze.
Cytat:

Pomijam niespójność wypowiedzi :
"Kto nas okradł?"
a już niżej
"Tak was w Polsce nauczyli" lub "To wasi idole z PO, PiS, SLD, PSL, dUPR Palikoty was jebią od tylca a wy jeszcze podskakujecie z radości." Shocked


Stwierdzenie "ktoś nas okradł" pochodziło ze zdania co gazeta/dziennikarz w Polsce powinien napisać zapytać - barani łbie.

Cytat:

1. Nie zależnie gdzie wiedziesz swój żywot, ciebie też jebią ciebie od tylca ( nie wiem czy podskakujesz i się cieszysz, ale jak widać o tym nie wiesz)

2. Cała gawiedź polityków to jedna sitwa, nie zależnie z jakiego kraju i wspólnie wyjebali do żydowskiej kieszeni całe społeczeństwo europejskie.


Głupiś.
Mały rozumku, to, że ja nazywam polskich polityków z PO, PiS, Palikota i dUPRu złodziejem nie oznacza, że innych chwalę kretynie. Czy naprawdę nie dotrze do ciebie, że nie tylko jest czarne i białe? Zresztą ty i tak tego nie pojmiesz. Pojmujesz jedynie co TV ci powie, więc nadstawiaj dalej pośladki.... I pamiętaj! Winna jest UE nie polak który rucha cię od tyłu... on cię rucha bo tak mu UE każeSmile))

ps. Poczytaj trochę o czytaniu ze zrozumieniem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20407
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:26, 17 Mar '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

goral_ napisał:
ps. Poczytaj trochę o czytaniu ze zrozumieniem.

hehe, toś mu dał radę Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
shanyo




Dołączył: 01 Mar 2011
Posty: 111
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:29, 19 Mar '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
goral_ napisał:
ps. Poczytaj trochę o czytaniu ze zrozumieniem.

hehe, toś mu dał radę Smile


No dał, nie ma co Laughing

Przepraszam wrażliwych użytkowników za użyte poniżej słownictwo, ale do osób o IQ zbliżonym do temperatury ciała inaczej nie można.

goral debilu jak mam czytać o czytaniu ze zrozumieniem, przecież nie zrozumiem co tam napisali Shocked

To co dla ciebie jest intelektualnym sufitem dla mnie jest podłogą, także swoje mądrości spisz na kartce i wsadź sobie w buty będziesz wyższy, bo nie mądrzejszy.
Jak pisałem wcześniej nie ma znaczeni matole czy mieszkasz w Polsce, Niemczech Hiszpanii czy Grecji, politycy zadłużyli społeczeństwa i to jest wyruchanie.

Bimi kurwa następny intelektualista Laughing Zamiast argumentów "gówno mnie to obchodzi" i moja prawda jest najprawdziwsza, ta emigracja naprawdę wam we łbach popierdoliła Laughing
Jeszcze trochę a głąby założą polski rząd na emigracji Cool
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20407
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:37, 19 Mar '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

shanyo napisał:
Bimi kurwa następny intelektualista Laughing Zamiast argumentów "gówno mnie to obchodzi" i moja prawda jest najprawdziwsza, ta emigracja naprawdę wam we łbach popierdoliła Laughing
Jeszcze trochę a głąby założą polski rząd na emigracji Cool

Pfi, też mi wielka emigracja; gdzie okiem nie sięgnę, wszędzie ci sami polscy debile.
Jedyna korzyść, że psów nie ma, a za to coffee shop za rogiem - poza tym praktycznie to samo; dalej mi w TVP i TVN mówią, że mam głosować w polskich wyborach oraz składać pity - to rzekomo moje obywatelskie obowiązki.
Różnica między Holandią a Polską jest dziś taka jak między Zieloną Górą a Cigacicami. Z tym, że co ty możesz o tym wiedzieć, jak ze swej wioski od urodzenia dupy nie ruszyłeś?

Żal ci dupę ściska, że zamiast dalej rozrzucać z tobą gnój na wsi, wolałem przeprowadzić się do większego miasta?
Oj, nie pierwszy raz i zapewne nie ostatni w moim życiu - w przeciwieństwie do ciebie ja nie jestem starym drzewem; po to mam nogi żeby się przemieszczać i mieszkać tam gdzie mi najlepiej. A ty się kiś na wiosce i wmawiaj sobie że pójdziesz od tego do nieba, bo emigracja jest dziełem szatana. Laughing

A swoja drogą, skoro jesteś takim wielkim white power ą-ę katolickim kurwa patriotą, to nie kumam dlaczego wybrałeś sobie na forum jakieś murzyńskie imię @shanyo... Bimi czy góral - to przynajmniej brzmi jak człowiek, a nie jak część od roweru.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Astre Occlu




Dołączył: 13 Maj 2009
Posty: 209
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:50, 19 Mar '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzieńdobry

Wchodzę tu raz na jakiś czas a widzę notorycznie ten sam marazm. Zero inteligencji werbalnej, zero banów tylko nieustanne tyranie w trosce o ilość odsłon, rankingi, zauważalność etc.

Pracuje na frachtowcach i zwiedziłem pół świata jak nie lepiej. Holandia to także ciemna muzułmańska dupa... sprzeczanie się kto jest skąd, wchodzenie tym na ambicję jest kokieciarstwem. Nie jestem patriotą, nie pałce podatków w Polsce, większość roku spędzam poza krajem... ale no kurwa. Na szacunek do pochodzenia własnej matki i rodziny powinieneś sobie odpuścić.

Ja wiem że sam mam zjebany nick ale ...bimi bardziej brzmi jak postać z dragonball-a.

Nie mam na celu ci ubliżenia bo naprawdę robisz dobrą robotę i jesteś inteligentnym facetem ale kurwa... szybko tracisz cierpliwość. Wyluzuj.

pozdrawiam.
_________________
Vitam impendere vero.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20407
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:16, 19 Mar '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wybacz, ale nie przyjmuję porad psychologicznych pd pacjentów co nazywają Holandię "ciemną muzułmańską dupą".
Głównie dlatego, że jestem już dość stary by wiedzieć, że głodnemu chleb na myśli...
A poza tym nie wiem co to znaczy "ciemna muzułmańska dupa" - wiem za to doskonale co znaczy "polski katolicki ciemnogród".

Domyślam się, że Holandię to znasz ino ze slamsów Rotterdamu - zgaduję, że z całego miasta, największego portu w Europie, wybrałeś na zwiedzanie akurat to miejsce, bo tam były najtańsze kebaby.

Naprawdę, pomyślałeś sobie przez chwilę, że interesuje mnie co sądzi na mój temat taki zjeb jak ty?
To doprawdy przesłodkie Smile
Niestety jednak muszę cię rozczarować: nie interesuje mnie... Jakbym się miał przejmować opinią każdego jednego zjeba na mój temat, to bym chodził w stresie od rana do nocy. A ostatnio, odpukać, na nadmiar stresu nie narzekam - zwłaszcza odkąd spierdoliłem z polskiego katolickiego ciemnogrodu.
A swoją droga słyszałem że teraz policja ma tam srebrne samochody - nie no wypas, normalnie Ameryka! Ciekawe kto im przemalował i za ile... No ale psy w srebrnych samochodach, znaczy: nie czarna dupa Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:28, 19 Mar '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Astre Occlu napisał:
Wchodzę tu raz na jakiś czas a widzę notorycznie ten sam marazm. Zero inteligencji werbalnej, zero banów tylko nieustanne tyranie w trosce o ilość odsłon, rankingi, zauważalność etc.


A widzisz gdzieś jakieś reklamy? Bo ja nie widzę żadnej, więc po co komu zbijać liczbę odsłon?
To chyba jedno z nielicznych jak nie jedyne forum w j. polskim gdzie nie reklam. Już samo to robi z tego forum pewien fenomen Polski, gdzie na każdym kroku masz reklamy, za chwilę na czołach będą naklejać ludziom reklamy.

Cytat:

Pracuje na frachtowcach i zwiedziłem pół świata jak nie lepiej. Holandia to także ciemna muzułmańska dupa... sprzeczanie się kto jest skąd, wchodzenie tym na ambicję jest kokieciarstwem. Nie jestem patriotą, nie pałce podatków w Polsce, większość roku spędzam poza krajem... ale no kurwa. Na szacunek do pochodzenia własnej matki i rodziny powinieneś sobie odpuścić.


Nie wiem na jakich frachtowcach pracujesz, ale z twojej wypowiedzi sądzę, że mówisz tylko po polsku i masz kontakt tylko z Polakami i Polska telewizją, radiem. Więc się nie dziwię, bo mimo, że pływasz po rożnych morzach, to nadal jesteś cały czas w polskim środowisku i nie możesz mieć tego co mam ja czy Bimi perspektywy odległości i czasu oraz skali porównawczej. Pomieszkaj rok w jakimś kraju, nie na statku. Pożyj w innym systemie czy to w Holandii czy w UK. Wówczas zrozumiesz o czym piszę ja czy ktoś inny mieszkający za granicą dostatecznie długo.
Pieprzenie o "nie sraniu we własne gniazdo" jest dla idiotów, Bo będą cię okradać Polacy i też powiesz, że będziesz się cieszyć bo okradł cię Polak?
Jak już tu napisałem, jak się zesrasz we własne łóżko i matka na ciebie nakrzyczy, że tak nie wolno, to też jej powiesz, że nie ma szacunku dla rodziny?
Z drugiej strony to fenomen, Polakowi wystarczy nagadać o patriotyzmie, katolicyzmie oraz jaki to on nie wspaniały i puścić całą serię pochwał a Polak już ogonem będzie machał i zrobi wszystko.
Innymi słowy, czy naprawdę Polak jest taki tani i głupi, że parę słówek będzie robić co zechcesz?

Cytat:

Ja wiem że sam mam zjebany nick ale ...bimi bardziej brzmi jak postać z dragonball-a.

Nie mam na celu ci ubliżenia bo naprawdę robisz dobrą robotę i jesteś inteligentnym facetem ale kurwa... szybko tracisz cierpliwość. Wyluzuj.


Dokładnie tobie to polecam, zwłaszcza postaraj się otworzyć oczy. I będąc w różnych portach porozglądaj się jak to tam działa a jak w Polsce.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20407
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:42, 19 Mar '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

goral_ napisał:
Astre Occlu napisał:
Pracuje na frachtowcach i zwiedziłem pół świata jak nie lepiej. Holandia to także ciemna muzułmańska dupa... sprzeczanie się kto jest skąd, wchodzenie tym na ambicję jest kokieciarstwem. Nie jestem patriotą, nie pałce podatków w Polsce, większość roku spędzam poza krajem... ale no kurwa. Na szacunek do pochodzenia własnej matki i rodziny powinieneś sobie odpuścić.

Nie wiem na jakich frachtowcach pracujesz, ale z twojej wypowiedzi sądzę, że mówisz tylko po polsku i masz kontakt tylko z Polakami i Polska telewizją, radiem.

Tak - a zwłaszcza z polską telewizją Trwam oraz radiem Maryja. Smile

Umówmy się, przecież koleś nie ma nawet bladego pojęcia o czym bredzi - plecie jak oszołom, co mu ślina na język przyniesie, byle się dowartościować za pośrednictwem własnej głupoty.

Jaki to niby miałby być brak szacunku do mojej matki, że mieszkam w Holandii?
Moja mama akurat bardzo lubi Holandię - czasem mi pilnuje kotów jak gdzieś wyjeżdżam i mówi, że tu odpoczywa. Przy okazji dostaję wtedy darmowe sprzątanie całej chaty i ogrodu - to już niestety może zahaczać o brak szacunku, ale naprawdę nie mam wyboru - wielokrotnie protestowałem Smile
Zresztą nie znam nikogo z mojej rodziny kto by Holandii nie lubił. Za to Astre Occlu ma niewątpliwie nieźle zryty beret - podobno choroby psychiczne są częste wśród marynarzy. Co prawda nie tak częste jak wśród policjantów, ale jednak... Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Astre Occlu




Dołączył: 13 Maj 2009
Posty: 209
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:29, 20 Mar '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzieńdobry

Wiesz…powinienem ci podziękować za ten przejaw faszyzmu w postaci jednego postu na dobę. Mój skromny, tępy umysł ma dzięki temu więcej czasu na skonstruowanie posta.


Wyrazem sprecyzowania a nie ratowania ludzkiego omylnego ego wysyłam ten post. Nie musze nikomu nic dowodzić. Mam nadzieje że przemówi ci do… rozum masz więc napiszę: rozsądku.

Nie martw się, nie zdenerwowałem się, nie musisz stosować wobec mnie arsenału obrony. Jestem nikim, serio… i to właśnie pragnę rozwinąć kontynuując:

Chociaż piszesz że srasz na mnie że nie interesuje cię moja gierka psychologiczna… odpisujesz ochoczo z dostrzegalnym bagażem emocjonalnym co jest dowodem że czekasz z jakichś powodów na odpowiedz. Jak cię mogę skutecznie zaatakować? Bimi…. co ja mogę ci kurwa wyrządzić, udowodnić? W czym cię mogę utwierdzić? No? Bimi… no w czym? W niczym bo jestem dla ciebie nikim. Po co więc odpisujesz w zaprezentowany sposób? Boisz się że stracisz autorytet? Z czym ty walczysz? Wyrwij się z tej prymitywnej kategoryzacji.

Nie warunkuje cię jak ludzie którzy mieli bezpośredni wpływ na twoją tożsamość więc wiec że nie mam w tym interesu. To nie gra. Mam swoje osobiste życie… piszę to z czystej, platonicznej troski… kurwa uzmysłów to sobie. Wyrwij się z tego dziecinnego systemu rywalizacji przed oceną ludzi których nawet nie poznałeś empirycznie, osobiście. To nie jest boisko. Nie chcę cię upokorzyć zrozum, nie musisz grzmieć.

Nikomu nie udowodnisz że jesteś lepszy i mądrzejszy wśród ludzi którzy już tysięczny raz przechodzili z tobą ten dialog. Wielu ( nie wszyscy ) z nich było bardzo inteligentnych i mądrych jednak nie mogli przemówić ci do rozsądku gdyż wypowiadali się w kategoriach innej dialektyki niż tej zaawansowanej którą sobie upodobałeś z uwagi na intensywne doświadczenia intelektualne. Nie będą cię uczyli kretyni! Oni nie wiedzą kim jesteś i przez co przeszedłeś. Więc to nie jest gra w której możesz coś stracić… zrozum. Tu zasady są proste. Mnie nie interesuje czy wyjdę z tej potyczki z jakimiś zyskami czy stratami. Mam jednak nadzieję że za tym chujcem spoczywa wrażliwa persona która doceni jeśli nie teraz to w przyszłości ten post.

Świat który zrozumiałeś przyniósł ci wypadkową w postaci wiedzy o negatywnych systemach. Rozumiesz to więc kurwa zrozum że większość ludzi w tym i użytkowników tego forum są za głupi by opierać się umyślnie na tych schematach! To nie są wrogowie a zagubieni uczniowie, amatorzy, adiutanci!! Dialektyką typu: agresja siłą przekazu: nie nauczysz ich swojego spostrzegania bo jest ona wszędzie. Utrwalisz tylko w dotychczasowym poglądzie że osoby sprawujące władze to łajdacy!! Nikomu nie zaufają… dalej będą się kręcić wokół anachronicznych autorytetów… widzisz to? To dlatego są te twoje sprzeczki. Nowi użytkownicy trafili na te forum bo zauważyli że coś jest kurwa nie tak z systemem. W to należy inwestować. A ty ich utwierdzasz nie w odrodzę ku wyzwoleniu a w drodze ku walce ze swoimi sprzymierzeńcami! Takim cudem tracisz na poważnej publice. Powinieneś swoje forum uczynić końcem drogi a nie jej kolejnym polem bitwy.

…Ale rozumiem cię bo twoja chwiejna tożsamość jest wynikiem wyrwania się z syfu który niesie ten świat. Przykładowo psioczysz na policję więc nie trudno zrozumieć że czujesz się jedynym obrońcą swojego życia… nie reaguj jednak przesadnie. Z sukcesem stałeś się tak odmienną osobą od której byłeś że pałasz nienawiścią do jakichkolwiek przejawów wspomnień wiążących się z postami użytkownikami o mniejszym rozumie. Powinieneś wyciągnąć wnioski z lekcji. Napisz czasami: przepraszam, wytłumacz jak dziecku, nauczaj a nie obrzucaj obelgami. Niczym w tym stanie rzeczy nie wyróżniasz się od sfer z których starają się wyrwać. No kurwa ubliżanie sobie jak za czasów podstawówki nie jest przejawem wyzwolonej dorosłości.

Zrozum że jesteś człowiekiem agresywnym intelektualnie, popierasz pewne ideologię w przesadny sposób…nie mogę się obyć wrażeniu że wprowadzałbyś je siłą gdybyś mógł. Nie jeden policjant jest tak samo przekonany o swojej racji. Wystarczyłoby cię ubrać w mundur. Systemy na które tak psioczysz nauczyły cię rywalizacji czaisz? To nią się kierujesz.

Nie oceniaj ludzi swoją miarą. Że napisałem że pracuje na statkach nie znaczy że chciałem się wywyższyć czymkolwiek, to że napisałem że jestem z polski nie znaczy że jestem katolikiem no kurwa… na chuj ci te stereotypy? Chodzisz na zbyt duże skróty Bimi. Fakt… wyrwanie się z ryz katolicyzmu zajęło mi 22 lata jednak to nie oznaka upośledzenia a wyjątkowej precyzji w procesach intelektualnych. Jestem osobą dorosłą która zaczyna się zastanawiać jakim prawem państwo przyjebało mi stempel PESEL przy narodzinach. Nie oglądam telewizji od kilku dobrych miesięcy. Nikt nie musi mnie przekonywać że 9/11 to wielki chuj i że rydzyk powinien wisieć. Jestem człowiekiem a nie interpretacją prawną jednak ciągłe mam uwstecznienie do ludzi nie posiadających kultury osobistej.

Kocham cię stary z uwagi na twoją pracę… i dlatego ubolewam dlaczego ciągle jesteś nieprzyjemny. Przeglądałem twoje pierwsze posty i pomyślałem sobie: ja pierdole jaki to był miły facet. Na jakich skurwieli musiałeś trafić? Zmiana twojego zachowania jest osobliwym przejawem zwycięstwa tych idiotów.

No i co mi teraz odpiszesz powiedz ty mi? Postarasz się mnie ośmieszyć? Jaki w tym cel? Przed kim możesz mnie ośmieszyć skoro nie posiadam ego? Co mi zależy, wal śmiało. Jak kulą w płot. Kiedy napiszesz kilka : kurew, debili i wieśniaków przerzucających gnój… z pewnością w oczach swojej wierchuszki będziesz zajebisty. Być może tak trzeba by dać sobie czas na przetworzenie paru informacji na spokojnie poza „forum”.

Napisałem w cudzysłowie gdyż forum to nie miejsce obrzucania obelgami. Na skuteczne wyładowanie emocji w necie są strony porno albo typu quakelive… swoją drogą zapraszam na duel.


Góral… kuriozalny przykład braku reklam i banerów nie świadczą o braku pewnych wznioślejszych niż kasa korzyściach. Potrafisz je podać?

Podpowiem ci zaledwie jedną kwestię:

Cytat:
Już samo to robi z tego forum pewien fenomen Polski…


Do reszty twojego postu się nie ustosunkuje literalnie, zapytam tylko czy poważnie myślisz że miejsce zamieszkania ma być kryterium gnozy? Uważasz że polska dalej jest za żelazną nacjonalistyczną kurtyną?

To przypomina sprzeczkę w piaskownicy. Dobra stary… Masz lepsze zabawki!!!

Macie rację pisząc że nie mieszkam za granica w dokładnym znaczeniu słowa. Przykładowo Rotterdam znam faktycznie z portowych dzielnic ( trudno by znaleźć inne )…wracam jednak z uśmiechem na twarzy na swoje śmieci nawet z Sydney gdyż…tak to już kurwa jest. Tego uwarunkowania raczej się nie pozbędę. Nie chodzę jednak z podniesionym czołem, nie uważam że mam magiczną różdżkę typu : wiem lepiej bo widziałem więcej.

Kurwa…gdziekolwiek byś mieszkał ciągle żyjesz w usraelu… wam mam to tłumaczyć?!! Na chuj te przywoływanie miejsca zamieszkania?! Zamienił stryjek siekierkę na kijek. Na tym świecie nie ma już poważnych granic państwowych. Ciągle jednak istnieją światopoglądowe w których to nie ja jestem ograniczony.

Nawet gdybym pochodził z Afryki i nie miałbym czegokolwiek… miałbym kulturę osobistą.

Bimi… twoja praca jest dobra. Naprawdę niewielu ośmiela się tak prowadzić życie. Ale tutaj koniec!! Nie jednoczysz. Zbyt często wypadają ci z rąk owoce pracy. Jeśli takie jest założenie tej strony trudno. Masz duży potencjał który najprościej marnujesz.

Cokolwiek byś odpisał nie odpowiem. Za uwagę dziękuje.

pozdrawiam.
_________________
Vitam impendere vero.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20407
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:35, 20 Mar '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Astre Occlu napisał:
Wiesz…powinienem ci podziękować za ten przejaw faszyzmu w postaci jednego postu na dobę.

Nie ma za co - cała przyjemność po mojej stronie.

Ale dalej, jeśli pozwolisz, nie będę już czytał - to za długie, a tak się składa, że brednie nie są akurat moją ulubioną formą literacką.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Kapitan_Nemo




Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 498
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:00, 21 Mar '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.youtube.com/watch?v=-2dWovfvmB8
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Woda
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile