W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Watykan zmienia imię Boga   
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
16 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 7066
Strona:  «   1, 2, 3   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wysłannik




Dołączył: 29 Gru 2007
Posty: 297
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:50, 16 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ad. 1)Na najważniejsze pytanie już odpowiedziałem.
Cytat:
Chrystus Jezus jest prawdziwym, jedynym oczekiwanym i zapowiedzianym Mesjaszem, który niedługo ponownie powróci na Ziemię, co Sam zapowiedział .....

Gdy człowiek sam sobie odpowie na pewne pytania, wtedy dopiero to zrozumie. (Wiedzieć o czymś, a rozumieć to coś to są dwie rożne rzeczy np. wiedzieć o burzy i rozumiec zjawiska zachodzące podczas burzy) Gdy odpowiedzi zostaną podane na tacy to są z reguły niedoceniane i szybko odrzucane. Gdy człowiek odpowie sobie sam, czy powyższy cytat jest prawdziwy czy nie, to będzie znał odpowiedź na następne pytania:
Cytat:
To dlaczego to nie przekonuje innych ludzi? I w rzeczy samej dlaczego to nie przekonuje samych żydów? i w takim razie samych jezuitów i całego Watykanu?

Ciekawe jak została ta odpowiedź zrozumiana?(Ad. 2) (Dla kogoś zapewne będzie oznaczała bardzo wiele, można powiedzieć nawet, że wszystko, a dla niektórych na pewno będzie ta wypowiedź nic nie warta)
Dla mnie jest to Święta Prawda i jestem pewny, że nie jest to tylko moje subiektywne nastawienie.
Ad. 3) Dlatego, w dyskusji ważne jest ustalenie na początku pewnych terminów, przy tym także można się wiele nauczyć i poprawić własne błędy w rozumowaniu.
Ad. 4) Masz racje. Ja tego nie potrafię, a nie chce tylko wyśmiganych frazesów rzucać lub wypowiedzi, które mogą być źle zrozumiane.
_________________
Miłość niszczy strach i rozwija intelekt. A strach niszczy miłość i inteligencje. Więc co wybierzesz?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tańcząca




Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 2461
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:28, 16 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Drogi wysłanniku jestem wdzięczna ,że potrafisz powiedzieć i przyznać się ,że czegoś nie potrafisz...Smile
Cytat:
Ad. 4) Masz racje. Ja tego nie potrafię, a nie chce tylko wyśmiganych frazesów rzucać lub wypowiedzi, które mogą być źle zrozumiane.

dlaczego wdzięczna? Bo większość z forumowiczów nie potrafi się do tego przyznać publicznie...Ty jesteś tą osobą i Rivera , który odpowiedział mi:
Cytat:
Nie wiem. To jest pytanie do kogoś takiego jak KiaOra

wysłannik:
Cytat:
Gdy człowiek sam sobie odpowie na pewne pytania, wtedy dopiero to zrozumie. (Wiedzieć o czymś, a rozumieć to coś to są dwie rożne rzeczy np. wiedzieć o burzy i rozumiec zjawiska zachodzące podczas burzy)

Czy można przypuszczać,że żydzi , jezuici i Watykan nie odpowiedzieli sobie sami na te pytania?
A jeśli nie odpowiedzieli to jest to zadziwiające biorąc pod uwagę ich wiedzę teologiczną
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wysłannik




Dołączył: 29 Gru 2007
Posty: 297
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:44, 16 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zapewne odpowiedzieli sobie negatywnie na te pytanie.
Tylko czy taka odpowiedź jest zgodna z rzeczywistością? ("Poznacie po czynach")
Pozdrawiam Smile
_________________
Miłość niszczy strach i rozwija intelekt. A strach niszczy miłość i inteligencje. Więc co wybierzesz?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
waha123




Dołączył: 01 Cze 2007
Posty: 1270
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:44, 16 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tańcząca z wilkami napisał:
Cytat:
Wniosek prosty, albo religia żydowska(judiazm) jest prawdziwa i Chrystus jest fałszywym prorokiem (mesjaszem) i co za tym idzie całe chrzescijaństwo (w tym i instytucja Watykanu)
albo religia chrześcijańska jest prawdziwa, a religia żydowska jest fałszywa. (Żydzi jeszcze czekają na mesjasza, ponieważ odrzucili Chrystus
a.


Będzie bajka...

Ktoś postanowił założyć szkółkę i hodować w niej osobniki. Po co to robił niech zostanie jego tajemnicą, jako że hodowani w swojej masie nie byli w stanie w ogóle zauważyć tego, co się z nimi wyprawiało. Po pewnym czasie zaczęli sobie zadawać pytania typu....

Wniosek prosty, albo nasza piaskownica jest prawdziwa i Chrystus jest fałszywym prorokiem (mesjaszem) i co za tym idzie całe chrzescijaństwo (w tym i instytucja Watykanu)
albo nasza piaskownica nie jest prawdziwa, a religia żydowska jest fałszywa. (Żydzi jeszcze czekają na mesjasza, ponieważ odrzucili Chrystusa

Czy gdybyście mieli taką hodowlę i byli zdegenerowani do cna, czy nie założylibyście hodowanym dwóch religii...jedna polegałaby na wierze w boga z nieba a druga na wierze we własny umysł...
Ja bym tak zrobił Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
wysłannik




Dołączył: 29 Gru 2007
Posty: 297
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:25, 17 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
"12 Jeżeli zatem głosi się, że Chrystus zmartwychwstał, to dlaczego twierdzą niektórzy spośród was, że nie ma zmartwychwstania?
13 Jeśli nie ma zmartwychwstania, to i Chrystus nie zmartwychwstał.
14 A jeśli Chrystus nie zmartwychwstał, daremne jest nasze nauczanie, próżna jest także wasza wiara.
15 Okazuje się bowiem, żeśmy byli fałszywymi świadkami Boga, skoro umarli nie zmartwychwstają, przeciwko Bogu świadczyliśmy, że z martwych wskrzesił Chrystusa.

16 Skoro umarli nie zmartwychwstają, to i Chrystus nie zmartwychwstał.
17 A jeżeli Chrystus nie zmartwychwstał, daremna jest wasza wiara i aż dotąd pozostajecie w swoich grzechach4.
18 Tak więc i ci, co pomarli w Chrystusie, poszli na zatracenie.
19 Jeżeli tylko w tym życiu w Chrystusie nadzieję pokładamy5, jesteśmy bardziej od wszystkich ludzi godni politowania.
20 Tymczasem jednak Chrystus zmartwychwstał jako pierwszy6 spośród tych, co pomarli.
21 Ponieważ bowiem przez człowieka [przyszła] śmierć, przez człowieka też [dokona się] zmartwychwstanie.
22 I jak w Adamie wszyscy umierają, tak też w Chrystusie wszyscy będą ożywieni7,
23 lecz każdy według własnej kolejności. Chrystus jako pierwszy8, potem ci, co należą do Chrystusa, w czasie Jego przyjścia.
24 Wreszcie nastąpi koniec, gdy przekaże królowanie Bogu i Ojcu i gdy pokona wszelką Zwierzchność, Władzę i Moc.
25 Trzeba bowiem, ażeby królował, aż położy wszystkich nieprzyjaciół pod swoje stopy9.
26 Jako ostatni wróg, zostanie pokonana śmierć.
27 Wszystko bowiem rzucił pod stopy Jego10. Kiedy się mówi, że wszystko jest poddane, znaczy to, że z wyjątkiem Tego, który mu wszystko poddał.
28 A gdy już wszystko zostanie Mu poddane, wtedy i sam Syn zostanie poddany Temu, który Synowi poddał wszystko, aby Bóg był wszystkim we wszystkich.
29 Bo inaczej czegoż dokonają ci, co przyjmują chrzest za zmarłych?11 Jeżeli umarli w ogóle nie zmartwychwstają, to czemuż za nich chrzest przyjmują?
30 Po co też i my wystawiamy się na niebezpieczeństwo każdej godziny?
31 Zapewniam was, przez chlubę, jaką mam z was w Jezusie Chrystusie, Panu naszym, że każdego dnia umieram12.
32 Jeżeli tylko ze względu na ludzi potykałem się w Efezie z dzikimi zwierzętami13, to cóż mi stąd za pożytek? Skoro zmarli nie zmartwychwstają, to jedzmy i pijmy, bo jutro pomrzemy13.
33 Nie łudźcie się! "Wskutek złych rozmów psują się dobre obyczaje"14.
34 Ocknijcie się naprawdę i przestańcie grzeszyć! Są bowiem wśród was tacy, co nie uznają Boga. Ku waszemu zawstydzeniu to mówię.
1 List do Koryntian, rozdział 15"

_________________
Miłość niszczy strach i rozwija intelekt. A strach niszczy miłość i inteligencje. Więc co wybierzesz?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tańcząca




Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 2461
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:50, 17 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
12 Jeżeli zatem głosi się, że Chrystus zmartwychwstał, to dlaczego twierdzą niektórzy spośród was, że nie ma zmartwychwstania?

Któż nich tak twierdzi? KRK czy Żydzi czy też jezuici?

21''Ponieważ bowiem przez człowieka [przyszła] śmierć, przez człowieka też [dokona się] zmartwychwstanie''.
Największa myśl z tych powyższych myśli moim zdaniem...

I dalej troszkę nie pojmuję tego:
Cytat:
28 A gdy już wszystko zostanie Mu poddane, wtedy i sam Syn zostanie poddany Temu, który Synowi poddał wszystko, aby Bóg był wszystkim we wszystkich.


A nade wszystko nie mogę zrozumieć dlaczego Jezus krzyczy na krzyżu:
ELI, ELI, LEMA SABACHTHANI?, TO ZNACZY: BOŻE MÓJ, BOŻE MÓJ, CZEMUŚ MNIE OPUŚCIŁ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kacper




Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 808
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:17, 17 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wtrącę się tylko na chwilę,

@Tańcząca z wilkami

"Nie doszukujmy się znaczeń symbolicznych, bo to co ludzkie - w Chrystusie upadało" (z filmu "wszyscy jesteśmy chrystusami" do opisu Jezusa przewracającego sie pod krzyżem). Uginanie kolan pod ciężarem krzyża ma swoje analogiczne odbicie w psychicznym upadku. Jezus nie miał taryfy ulgowej w postaci nie odczuwania smutku, bólu albo żalu. Krzyknąć sobie na krzyżu mógł tak samo jak prosić o odsunięcie od niego przytłaczającego dla niego obowiązku zniesienia kary na krzyżu. Facet się bał i to logiczna reakcja dla zdrowego umysłowo człowieka. Co w tym widzisz niezrozumiałego, że Jezus zawołał tymi słowami?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tańcząca




Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 2461
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:23, 17 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szanowny Kacprze
Sam przecież odpowiedziałeś sobie na to pytanie:
Cytat:
"Nie doszukujmy się znaczeń symbolicznych, bo to co ludzkie - w Chrystusie upadało"
czyli upadło to co ludzkie czyli powinien upaść i strach wg tego co przytoczyłeś...
Kacper
Cytat:
Facet się bał i to logiczna reakcja dla zdrowego umysłowo człowieka. Co w tym widzisz niezrozumiałego, że Jezus zawołał tymi słowami?

Czego się bał?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kacper




Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 808
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:40, 17 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No ale ja nie pytam siebie Wink Pytam czego Ty nie rozumiesz

Tańcząca z wilkami napisał:
A nade wszystko nie mogę zrozumieć dlaczego Jezus krzyczy na krzyżu:
ELI, ELI, LEMA SABACHTHANI?, TO ZNACZY: BOŻE MÓJ, BOŻE MÓJ, CZEMUŚ MNIE OPUŚCIŁ?




Bał się cierpienia, znęcania się psychicznego i fizycznego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tańcząca




Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 2461
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:48, 17 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1)Skoro Jego Bóg opuścił to jakim cudem w nas ma się dokonać zmartwychwstanie??? Shocked
Kacper:
2)
Cytat:
Bał się cierpienia, znęcania się psychicznego i fizycznego.

To już było po fakcie już Jezus wisi na krzyżu już się dokonało cierpienie...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kacper




Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 808
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:56, 17 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wcale nie było po fakcie tylko w trakcie tegoż faktu. To była kulminacja cierpienia, "odpoczynek" na krzyżu z świeżo wydartymi ranami, przed sobą tylko zgon (nic tylko skupić się na tym co mnie przed chwilą spotkało, co mnie boli i jak długo jeszcze to potrwa). Niby wesoła perspektywa ten zgon, biorąc pod uwagę jego stan zdrowia i psychiczne wykończenie, nie przeszkadza to jednak w przeżywaniu "na gorąco" swoich bólów, o których zdecydowanie nie dało się zapomnieć jak o bólu głowy czy zęba.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tańcząca




Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 2461
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:06, 17 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1)I wg. Ciebie dlatego zawołał na krzyżu Boże dlaczego żeś mnie opuścił ?
Bo bał się cierpienia kulminacyjnego? I było ono tak wielkie(to cierpienie) ,że koniec końców stwierdził, że Bóg go opuścił?
2) A ja nie rozumiem jak możesz Ty rozumieć ten krzyk bardzo jestem ciekawa Twojej lub kogoś innego interpretacji?
I powtarzam pytanie:
3)Jak my w sobie mamy się zmartwychwstać (ze swoich grzechów, pokonać samych siebie skoro Jezus krzyczy ,że Jego Bóg opuścił)???
4)I teraz żydzi , krk, czy Jezuici? czy też i oni nie okazali się za słabi skoro nam fundują to całe zło , konspiracje, wojny, morderstwa, NWO?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kacper




Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 808
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:25, 17 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zapomniałem o tym pierwszym pytaniu.

1. Wg mnie Jezus był człowiekiem i może się żalić jak mu się podoba. Nie wiem co znaczą słowa "czemuś mnie opuścił" i raczej nie szukam w nich metaforycznych wyjaśnień, ale uważam, że to forma wyrażania emocji, które tłumił przez ostatni dzień, a które się z każdą sekundą pewnie nawarstwiały. Tak to mogę opisać słowami, jak płacz, śmiech i biadolenie. Miał prawo do tego by tak powiedzieć i nie był to grzech. Podobnie grzechem nie byłoby zrzucenie się ze skały i podparcie się aniołami albo zamiana kamienia w chleb. Ile razy ludzie narzekają na brak obecności Boga przy nich w chwili niedoli? Nie oburzaj się gdy czytasz, że Jezus się przewrócił, "bo jakże by mógł? Przecież był Synem Bożym!".

2. Moją interpretację opisuję od 4 postów.

3. To już wiele trudniejszy temat, bo teorii o zmartwychwstaniach jest jak mrówek, a złe rozumienie tego terminu owocuje złą interpretacją związanych z tym sprawami. Nirvana, oczyszczenie, mokuso czy jeszcze jakieś inne określniki bardziej szczegółowo opisujące to zjawisko? Że to odrodzenie sie duchowe, w świecie niematerii itd? Dla mnie zmartwychwstanie oznacza ponowne ożywienie po śmierci. W tym samym czy w innym ciele - bez znaczenia. A i nie chcę przeszkadzać nikomu, kto twierdzi, że zmartwychwstanie to nowa wola życia czy jakieś inne psychiczne przebudzenia, niech sobie to interpretują jak chcą, dla mnie mowa w końcu ewangelii o zmartwychwstaniu to mowa o ponownym wzbudzeniu do życia martwego osobnika. Tak więc jeśli szukasz jakiegoś sposobu na radzenie sobie z kompleksami albo osiągnięcia nirvany to ja Ci nie pomogę.

4. Nie jestem w temacie Wink Musiałbym czytać od początku.


Sory, jeśli źle zrozumiałem któreś pytanie bo podejrzewam, że przynajmniej 2 odpowiedzi są nie takie jakie chciałabyś usłyszeć.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tańcząca




Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 2461
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:43, 17 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szanowny Kacprze
1)
Cytat:
Nie wiem co znaczą słowa "czemuś mnie opuścił" i raczej nie szukam w nich metaforycznych wyjaśnień, ale uważam, że to forma wyrażania emocji, które tłumił przez ostatni dzień, a które się z każdą sekundą pewnie nawarstwiały. Tak to mogę opisać słowami, jak płacz, śmiech i biadolenie.

Ten fragment uważam za Twoją projekcję (i wcale nie piszę tego w pejoratywnym znaczeniu w stosunku do Twojej osoby)
2)
Cytat:
Podobnie grzechem nie byłoby zrzucenie się ze skały i podparcie się aniołami albo zamiana kamienia w chleb.

Nie rozpatruje tutaj ja tego w kontekście grzechu i dogmatów
3)
Cytat:
Ile razy ludzie narzekają na brak obecności Boga przy nich w chwili niedoli?

Właśnie...tu pozostawiam pytanie otwarte, gdyż jest ono analogiczne do pytania o wołanie Jezusa z tym ,że Jezus nie był tylko człowiekiem!?
4)
Cytat:
Tak więc jeśli szukasz jakiegoś sposobu na radzenie sobie z kompleksami albo osiągnięcia nirvany to ja Ci nie pomogę.

A tu mnie troszku rozbawiło...
radzenie z kompleksami to przepracowuje na bieżąco w ramach rozwoju zawodowego;) Nirwany echu echu raczej wątpię ,żeby dało mi się dokonać tego..ja bym ujęła to oświecenia..wątpię bo kiedyś mi ktoś powiedział ,że żeby dokonać tego za tego życia to musiałbym się urodzić w Indiach (karma)
Czego szukam odpowiedzi takich ludzi jak wysłannik i Kiaora, którzy są święcie przekonani o wyższości religii chrześcijańskiej nad innymi religiami to szukam ich odpowiedzi w tym kontekście, głębiej szukam Boga:)
5)
Cytat:
Sory, jeśli źle zrozumiałem któreś pytanie bo podejrzewam, że przynajmniej 2 odpowiedzi są nie takie jakie chciałabyś usłyszeć.

Mimo wszystko dziękuję za podjęcie tematu:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kacper




Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 808
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:41, 17 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie bardzo rozumiem odpowiedzi pkt 1, coś w związku z tym? Smile Nie lubię niedomówień.

Jeszcze dodam swoje 2 grosze do istoty Jezusa, uważam, że był w pełni człowiekiem, a nie żadnym pół Bogiem, Bogiem czy aniołem na ziemi. Z tym, że miał dobre kontakty, co w zupełności nie zmienia jego postaci. Co do interpretacji słów z krzyża powszechne jest także tłumaczenie tego zjawiska "rodzicielstwem", bo który z ojców chciałby patrzeć na swojego syna gdy ten kona na krzyżu? Odstąpienie Boga na czas trwania zgonu Jezusa było słychać właśnie w tym szczególnym gorzkim żalu na krzyżu. (Ja się pod tym nie podpisuję, przytaczam w razie czego, może się okazać pomocne, niektórzy ludzie właśnie tak to tłumaczą).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
waha123




Dołączył: 01 Cze 2007
Posty: 1270
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:59, 17 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

" Trzeciego dnia zmartwychwstał jak powiada pismo"....

Tylko nie wiemy, czy
1. To był ten sam Jezus
2. Jaki był charakter zmartwychwstania
3. Kto pisał pismo i....
4......kto włożył w usta "jezusa" ( o opuszczeniu go przez ojca)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Tańcząca




Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 2461
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:06, 17 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ja się pod tym nie podpisuję

hehe ok, tylko zauważ ,albo zadaj sobie pytanie dlaczego akurat taką a nie inną interpretację przytaczasz? Jakby to ująć wszystko ma znaczenie mimo ,że oficjalnie i świadomie pod czymś się nie podpisujemy...
Cytat:
bo który z ojców chciałby patrzeć na swojego syna gdy ten kona na krzyżu

Tu np. jest znowu sobie taka projekcja ...większość ludzi zapewne nie chciało by patrzeć jak kona (i tak nam się wydaję bo mierzymy to wydarzenie swoją miarką, patrzymy oczyma na jakieś wydarzenie z własnej subiektywnej perspektywy)
Tak samo jak pytamy jaka matka mogła to zrobić własnemu dziecku...a jak widać dużo ojców i matek może własnym dzieciom wyrządzać nieobliczalne krzywdy...
A już tym bardziej nie można dokonywać projekcji jak to Bóg patrzy na swojego syna...bo Bóg jest dla człowieka moim zdaniem bardzo niepojęty, a co do tego ,że Jezus był jego synem, a przecież my wszyscy stajemy się dziećmi Boga po przez chrzest no to jestem w punkcie wyjścia zagadnienia nr 3) mojego ostatniego postu Very Happy
A już kompletnie nie pojmuje jak to przy swojej wiedzy teologicznej Jezuici , KRK ,Żydzi odwalają takie zło na świecie!!!
Więc się pytam tych co po latach poszukiwań stoją za Chrystusem murem jak to jest ,że Ci wyżej za nim nie stoją, a nie można np, odjąć im inteligencji , wiedzy, mądrości.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rivera




Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 801
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:30, 17 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wracajac do pierwotnego tematu, oto co ma do powiedzenia osoba ktora ma ogromna wiedze o religii, okultyzmie etc - Jordan Maxwell na temat slowa "Yahweh" - przedstawiac pana mysle nie trzeba

Cytat:
YAHWEH - is not the name of God in Hebrew, it's an expressing term such as the release of energy. In the ancient Hebrew the release of dynamic energy was called Yahweh. It's always been associated with sex. In the ancient Caananite system, the Orgasm was known as being at one with Yahweh (the explosion of Divine creativity), thats why our Jewish physicists told us our Universe came into existance by a big bang, an explosion. -Jordan Maxwell


Wnioski niech sobie kazdy wyciagnie, lub nie. Faktem jest ze taka wiedza bankowo jest znana najwyzszej hierarchii Watykanu. W seminariach zapewne tego nie ucza.
_________________
THE THREE FORCES
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tańcząca




Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 2461
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:43, 17 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

YAHWEH - is not the name of God in Hebrew,

To teraz Rivera bądź tak uprzejmy i powiedz jakie jest prawdziwe imię Boga? jeśli to powyżej nim nie jest?
Bo dajesz cytat na coś co podważa imię Boga , a nie dajesz cytatu z alternatywą ?!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JerzyS




Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 4008
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:12, 17 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kobieta zmienia nazwisko , jak WYCHODZI ZA MĄŻ!

Mężczyzna zmienia nazwisko jak BANKRUTUJE!

Doprawdy nie wiem który z tych wielu przypadków ma tu zastosowanie?
_________________
JerzyS
"Prawdziwa wiedza to znajomość przyczyn."
Arystoteles
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JerzyS




Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 4008
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:16, 17 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tańcząca z wilkami napisał:
YAHWEH - is not the name of God in Hebrew,

To teraz Rivera bądź tak uprzejmy i powiedz jakie jest prawdziwe imię Boga? jeśli to powyżej nim nie jest?
Bo dajesz cytat na coś co podważa imię Boga , a nie dajesz cytatu z alternatywą ?!


Mó BÓG:
Nie ma imienia
nie ma nazwiska
Nie ma nazwiska rodowego, ani paneńskiego
Nie ma regonu
Nie ma pesela
Nie ma miejsca zamieszkania
( choć wielu uważa że Bóg zamieszkuje kościoły)

Nie używa paszportu
Nie ma obywatelstwa
ani narodowości
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wysłannik




Dołączył: 29 Gru 2007
Posty: 297
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:19, 18 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tańcząca z wilkami napisał:
A nade wszystko nie mogę zrozumieć dlaczego Jezus krzyczy na krzyżu:
ELI, ELI, LEMA SABACHTHANI?, TO ZNACZY: BOŻE MÓJ, BOŻE MÓJ, CZEMUŚ MNIE OPUŚCIŁ?

Specjalnie dla Ciebie odpisze na Twoje pytanie.
Polecam przeczytać cały ten rozdział uważnie, jeśli ktoś jest zainteresowany.
http://members.optusnet.com.au/~mpjaworski/P187.htm
I odnośnie imienia Jahwe:
http://members.optusnet.com.au/~mpjaworski/P96.htm
_________________
Miłość niszczy strach i rozwija intelekt. A strach niszczy miłość i inteligencje. Więc co wybierzesz?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
respondent




Dołączył: 15 Wrz 2008
Posty: 269
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:55, 18 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zwoje znad Morza Martwego
Rok 1947 okazał się początkiem nowego, fascynującego okresu w dziejach rękopisów hebrajskich. W grocie nieopodal Wadi Qumran (Nachal Qumeran), w okolicach Morza Martwego, znaleziono pierwszy zwój z Księgą Izajasza oraz inne zwoje biblijne i niebiblijne. Wkrótce udostępniono uczonym komplet zdjęć tego dobrze zachowanego Zwoju Izajasza. Uważa się, że pochodzi on z końca II wieku p.n.e. Jest to naprawdę niebywałe odkrycie. Badania porównawcze tych dokumentów upewniają nas, że Pisma Hebrajskie zostały zachowane do naszych czasów zasadniczo w takiej formie, w jakiej pierwotnie spisali je natchnieni słudzy Boży. Poza tym zwój ten jest DOWODEM na to iż imię Boże występuje w Biblii.


Zwój Izajasza 10:14 to 11:12 znaleziony w Qumran z I wieku n.e. Poniżej kawałek tłumaczenia oraz zdjęcie tego zwoju:

1. or chirped. (15) Shall the axe exitself above the one chopping with it or the saw make itself greater than the one moving it as though it shook itself
2. a rod or make itself greater than the one lifting it up as if it could lift itself as though it were not wood. (PP)
3. (16) Therefore the Lord YHWH of Hosts shall send among his fatlings leanness and instead of His glory he shall light a flame like the burning of a fire.
4. (17) And the light of Israel shall be for a fire and his Holy One for a flame and it shall burn and devour his thorns and his briers in one day.
5. (1Cool And the Glory of His forests and His fields of produce both spirit and flesh shall be consumed. And they shall be as the melting of a standard bearer. and the remnant of the number of the trees of His forest
6. can be written by a youth. (PP)
7. And it shall be in that day that the remnant of Israel will no longer lean on the one who caused his wounds and the escaped of the house of Jacob
8. but shall be supported by YHWH the Holy one of Israel in truth The remnant shall return, the remnant of Jacob to the Mighty God (22) Although
9. your people Israel shall be as the sand of the sea a remnant shall return to it. The completion determined will overflow with righteousness. (23) Because a completion and that determined
10. shall the Lord YHWH of Hosts make in the midst of the whole earth.(PP)
11. (24) Therefore thus says the Lord YHWH of Hosts my people…


Na powyższym skrawku zwoju z Qumran, aż 6 razy widzimy tetragram Imienia Bożego,
zapisany (w przeciwieństwie do reszty tekstu) starohebrajskimi literami JHWH
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
respondent




Dołączył: 15 Wrz 2008
Posty: 269
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:56, 18 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy mozecie mi powiedziec jak wkleić tutaj zdjęcia?
z góry dziekuje
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
respondent




Dołączył: 15 Wrz 2008
Posty: 269
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:02, 18 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.rumburak.friko.pl/BIBLIA/JHWH/imie_boze.php


Zachęcam do odwiedzenia tej stronki
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3   » 
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Watykan zmienia imię Boga
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile