W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Dla wytrwałych i cieprliwych  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena: Brak ocen
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Gospodarka i pieniądze Odsłon: 1095
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Millais




Dołączył: 06 Gru 2007
Posty: 291
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:40, 04 Sie '08   Temat postu: Dla wytrwałych i cieprliwych Odpowiedz z cytatem

Gdzie wkleić nie wiedziałem. Ale bardzo polecam. Laikom w temacie podpowiem, żeby przebrnęli do końca, bo na prawdę warto. Jeśli pojmie się choć część tekstu, patrzy się na rzeczy inaczej.

http://www.nowakrytyka.pl/spip.php?article265
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
inecki




Dołączył: 19 Sie 2008
Posty: 465
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:09, 30 Sie '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rzeczywiście ciekawe. Jednak wydaje się, że opisywanie świata z perspektywy zewnętrznej, przy użyciu języka drugiego rzędu, a więc języka opisującego sam język, tworzącego obraz rzeczywistości na podstawie semantyki jest rozrywką zajmującą intelekt, dającym mu ukojenia zadaniem... a nie sposobem uposażenia naszej troski o byt w narzędzia poznawcze.

W tym temacie każdy jest laikem, a filozof znaczy dokładnie "miłośnik mądrości" i zdaje mi się, że na tym forum zamiłowanie do prawdy i mądrości kwitnie.
Na tym forum aż chce się zacytować jednego z ponadczasowych myślicieli "Prawdą jest powiedzieć, że byt istnieje, a niebyt nie istnieje. Kłamstwem zaś, że byt nie istnieje, albo że niebyt istnieje" - ciekawe kto pamięta z kogo jest cytat.

Wierzącym jest łatwiej, bo mogą modlić się o mądrość, aby móc odróżnić prawdę od fałszu...
Każde kłamstwo jednak musi zawierać w sobie części prawdy bo w czystej postaci jest niemożliwe i z kłamstwa można wiele wywnioskować o tym co jest i co może być.
Dlatego metafizyką bym się tak bardzo nie przejmował (bynajmniej nie na na tym forum).

Chociaż ucieczka tam, gdzie odnoszą nas myśli Baudrillarda jest kusząca, wolę się w chleb wgryzać niż go definiować. I choć platońskie idee napawają mnie optymizmem i jestem wielkim zwolennikiem Platona, to na tym forum znalazłem ołtarz złożony informacji. Tak już jakoś jest, że słowo ciałem się staje na TYM świecie i po coż rozważać inne perspektywy skoro jakoś wszyscy jesteśmy TU i mniej wiecej teraz? Poza tym zwykłem z większym entuzjazmem słuchać ludzi szczęśliwych i spełnionych od których bije "dobro", niz tych u których dominują słowa i myśli przykre i brzydkie.



Smile


TU JEST ZAJEBIŚCIE!!! I może być jeszcze lepiej! Taka jest idea. Apokalipsa Baudrillardowska, jak każda inna, jest przykrym końcem dla jednych, a obiecujacym początkiem dla innych i dzieje się od zawsze, tak jak od momentu narodzin człowiek umiera...

Czym bardziej skomplikowany system tym łatwiej w nim kłamać - nie prawda?

Dzięki za link do tekstu Millais, czuje T. dobre intencje - a to jest szalenie miłe!
Fajnie być na tym forum Very Happy Pozdrawiam wszystkich!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Gospodarka i pieniądze Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Dla wytrwałych i cieprliwych
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile