W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Reakcja na 11 września była nadmierna  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
3 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 1127
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Waldek




Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 1253
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:05, 18 Paź '08   Temat postu: Reakcja na 11 września była nadmierna Odpowiedz z cytatem

Cytat:
B. szefowa wywiadu MI5: reakcja na 11 września była nadmierna

Szefowa brytyjskiego kontrwywiadu MI5 w latach 1992-96 Stella Rimington sądzi, że zamachy terrorystyczne z 11 września 2001 roku były kolejnym "terrorystycznym incydentem", a nie wydarzeniem "jakościowo odmiennym", za które przywykło się je uważać.
- Miałam do czynienia z terrorystycznymi wydarzeniami przez wiele lat życia zawodowego i, jeśli o mnie chodzi, 11 września był kolejnym wydarzeniem z całej serii - powiedziała Remington w wywiadzie dla sobotniego wydania dziennika "Guardian".

Zarówno prezydent USA George W. Bush, jak i ówczesny brytyjski premier Tony Blair uznali zamachy na World Trade Center w Nowym Jorku, dokonane z użyciem uprowadzonych samolotów pasażerskich, za wydarzenie bez precedensu i powód do wszczęcia wojny z terroryzmem. W atakach zginęło ponad 3 tys. ludzi.

Według byłej szefowej MI5 reakcja Waszyngtonu na zamachy z 11 września była "niewspółmiernie duża", a inwazja na Iraku sprawiła, że młodzi Brytyjczycy pochodzenia muzułmańskiego zwrócili się w stronę terroryzmu.

Blair po zamachach w Londynie z 7 lipca 2005 roku kategorycznie zaprzeczał, jakoby miały one związek z wojną w Iraku.

Rimington twierdzi, że większość establishmentu wywiadowczego i służb specjalnych prywatnie była przeciwna praktykom wprowadzonym w ramach wojny z terroryzmem (więzienie bez wyroku i nadzoru sądu w Guantanamo, tajne przewożenie podejrzanych o terroryzm z kraju do kraju), a także atakowi na Irak w marcu 2003 roku.

W przekonaniu Rimington zagadnienia bezpieczeństwa narodowego są w W. Brytanii "nadmiernie upolityczniane". Politycy, łącznie z szefową MSW Jacqui Smith, usiłują przelicytować się w stanowczości, jeśli chodzi o kwestię zwalczania terroryzmu, a kwestia ta wywołuje polityczne podziały - uważa była szefowa MI5.
http://wiadomosci.onet.pl/1846602,12,item.html

_________________
Waldek1984.info
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
inecki




Dołączył: 19 Sie 2008
Posty: 465
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:32, 18 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trochę dziwne... czyli co? poluźniamy więzi między koroną, a USA? Bryci wracają z Iraku?
_________________
storyofstuff
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Reakcja na 11 września była nadmierna
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile