W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Chrobacja - kolejna tajemnicza mapa  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
3 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Polska i Polacy Odsłon: 5390
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
AQuatro




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:05, 10 Cze '08   Temat postu: Chrobacja - kolejna tajemnicza mapa Odpowiedz z cytatem

Skoro przy mapach jesteśmy.
To mamy kolejne tajemnicze mapy, oraz temat, którego z tego co wiem, nie akceptują polscy historycy.
Chodzi o państwo Chrobację, które ponoć znajdowało się na terenie Polski.
Więcej tutaj:
http://chrobacja.svasti.org/
Czytałem o walkach zbrojnych pogan z terenu Polski, gdy naszych przodków siłą chrystianizowano. Być może kościół wymazał to państewko z kart historii, bo było ostatnią kolebką naszej pogańskiej kultury ?...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Papekk27




Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 309
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:32, 10 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Muszę ci przyznac drogi Panie kolego Very Happy ,że baaaardzo ciekawy temat poruszyłeś.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:38, 10 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chrobacja (Kroacja) to rzecz jasna w obecnej polszczyźnie Chorwacja (org. Krowacja)

Nie sposób określić kiedy przyjęła się nazwa Wiślan dla wspólnoty osadniczej w dorzeczu górnej Wisły.

Według Konstantyna Porfirogenety w VI wieku w górnym biegu Wisły i północnych Czechach miało istnieć państwo Białochorwackie ze stolicą w Krakowie. W VII wieku 7 plemion chorwackich miało wyruszyć z ziem polskich na Bałkany (na terytorium dzisiejszej Chorwacji) na zaproszenie cesarza Bizancjum Herakliusza, by bronić granic cestarstwa. Przeczą temu jednak na razie badania archeologiczne, w oparciu o które powstanie grodu w Krakowie datuje się na VIII wiek.

Innym źródłem, które może wskazywać na obecność Chorwatów w Małopolsce jest przekaz Orozjusza, który lokuje ich "na północ od Moraw". Niektórzy zwolennicy teorii o wędrówce Chorwatów z ziem polskich uważają, że objęła ona tylko część plemion, podczas gdy reszta pozostała na ziemiach polskich. Po VII wieku nazwa Chorwatów w odniesieniu do Małopolski już się jednak nie pojawia. Nie jest wiadome czy Wiślanie pochodzą od Białych Chorwatów, czy tez napłynęli ze wschodu na ich terytorium, po przemieszczeniu się Chorwatów na zachód i południe.

Kraj Wiślan nie wyróżniał się szczególnym zaludnieniem na tle innych ziem polskich. Prawdopodobnie aż do połowy VIII wieku miejscowa ludność nie budowała grodów, co mogło wynikać z częstego przemieszczania się.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Veritatis




Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 1065
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:27, 11 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo ciekawy tekst. Czytałem kiedyś w "Polityce" (no przecież każdy kiedyś zbłądził Razz) artykuł o władcy Polski panującym bodajże pomiędzy Mieszkiem I a Chrobrym. "Wymazano" go z historii, gdyż chciał przywrócić pogaństwo. Ma ktoś może o tym jakieś informacje?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tomaszek




Dołączył: 07 Maj 2008
Posty: 91
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:44, 11 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Veritatis napisał:
Bardzo ciekawy tekst. Czytałem kiedyś w "Polityce" (no przecież każdy kiedyś zbłądził Razz) artykuł o władcy Polski panującym bodajże pomiędzy Mieszkiem I a Chrobrym. "Wymazano" go z historii, gdyż chciał przywrócić pogaństwo. Ma ktoś może o tym jakieś informacje?

http://www.historycy.org/index.php?showtopic=35380

chyba o to chodziło...?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:53, 11 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nikogo nie wymazano a władca ten nazywał się Bezprym:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Reakcja_poga%C5%84ska

co ciekawe, Bezpryma poparli książęta ruscy, natomiast Kazimierz Odnowiciel spacyfikował pogańskią rebelię po kilku latach przy "pomocy" wojsk cesarskich, czyli niemieckich

przypomina mi to trochę spacyfikowanie Kaczyńskiego i jego antykomunistycznej wizji kraju przez Tuska przy pomocy niemieckich mediów Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Easy_Rider




Dołączył: 18 Sty 2007
Posty: 1884
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:21, 12 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli mówimy o Wiślanach, to nie sposób pominąć faktu, że pod koniec IX w (prawdopodobnie 880 r.) przyjęli oni chrześcijaństwo, ale według obrządku wschodniego. Dlatego fakt ten, jako nieporawny politycznie i religijnie, należy do kategorii "Zakazanej historii". W każdym razie, w szkołach o tym nie uczą.

A tekst o Chrobacji - wręcz szokujący. Okazuje się, że fałszowanie historii to też jeden z najstarszych zawodów swiata. Takich tematów nam trzeba.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
waha123




Dołączył: 01 Cze 2007
Posty: 1270
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:33, 12 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kto w czasie linearnym rządzi historią, ten rządzi terażniejszością...kto utrzyma terażniejszość wpłynie na przyszłość...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:13, 16 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przeczytałem wszystko... Artykuł jest krótko mówiąc zajebisty! Potwierdza sie to co czytałem o badaniach genetycznych ludzi z Polski. Polacy są bezpośrednimi potomkami Scytów i Sarmatów - przodków Irańczyków, Irakijczyków i Afgańczyków. Z tego co pamiętam chodzi o jakąś mutację chromosomu Y, który posiadają Polacy w przeważającej ilości. Mógłby to ktoś znaleźć? Bo kurcze szukam na ten temat teraz informacji i nic nie ma... O jaki gen chodzi itd?

Kolejna ciekawostka Sarma oznacza buddyzm. Sarmaci to buddyści...

Znalazłem!! ---> http://pl.wikipedia.org/wiki/R1a1

Cytat:
W Indiach haplogrupa R1a1 jest spotykana zarówno wśród populacji najwyższych kast (43%), jak i plemion (12%-4%). Znacznie wyższe procenty są wśród ludów na północ od Indii[7], co może wskazywać na kierunek rozprzestrzeniania się R1a1 do Indii.


Cytat:
Mutacja tworząca R1a1 powstała u osoby zamieszkującej Europę nad Morzem Czarnym 10 000 lat temu w cieplejszej strefie klimatycznej nazywanej ukraińską ostoją LGM. Badacz Semino pierwszy wykazał związek R1a1 z kurhanowcami (ich potomkowie to Scytowie i potem Sarmaci), pierwszymi ludźmi mówiącymi w językach praindoeuropejskich, oraz pierwszymi, którzy oswajali konie, dosiedli ich i rozprzestrzenili haplogrupę R1a1 po Europie i Azji.


Zobaczcie sobie Scytów i Sarmatów

http://pl.wikipedia.org/wiki/Kurhan czyżby nazwa wzięta od KurhanówSmile?

Jeszcze coś dodam. Kurcze jestem prawie pewien, że kiedyś na wikipedi na temat r1a1 było coś o Sumerach... Możliwe, że my jesteśmy ich potomkami, a przecież Sumerowie są przez niektórych uważani za tą dawną prawdziwą Atlantydę ze względu na ich ogromną wiedzę.
Wojna na bliskim wschodzie to wojna z naszymi braćmi Sad. Czyżby wielki spisek przeciwko r1a1? Żeby wytępić te ludy w tym polaków za pośrednictwem UE? Dobra popadam w paranojęRazz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:05, 16 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie tylko Polacy mają wysoki odsetek ale ogólnie Słowianie

Easy, jeśli szukasz kolejnych "zakazanych" faktów historycznych to rzucę tutaj dwa tematy:

- kwestia etnogenezy Słowian: kłamliwe historie rozprzestrzenianie jeszcze za czasów PRL że Slowianie pochodzą od tzw. Pra-Słowian (kultury łuzyckie i inne) -> problem w tym że do IV w. ziemie słowiańskie zamieszkiwali Goci i Celtowie, Słowianie to ludy napływowe ze Wschodniej Europy a nie Środkowej (absurdalne historie o kolebce nad wisłą)

- Słowianie pojawiają się wraz... z inwazją Hunów, więcej pisać nie muszę... ogromna armia Hunów znika z historii a jej miejsce zajmują ludy słowiańskie...

- z Irańczykami łączy nas nie tylko kwestia tych chromosomów ale również identyczne słownictwo sakralne, o czym obszernie pisał bodajże Bańkowski

- mnie samego zastanawia zbieżność słów starosłowiańskich i ... szumerskich np. KUR (GOR, GOL) oznacza góry (od GAL - wielki)i to jeden przypadke z wielu tożsamości zwrotów geograficznych

nawet taki ORZEŁ, orlik, ma pochodzenie szumersko-ugrofińskie gdzie orzeł = światło (irra), ale też głowy nie dam bo nie mam przed sobą tych tekstów, amiałem całą tabelkę...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
otelodreiP




Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 611
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:25, 16 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co się orientuje nasz język ma też dużo wspólnego z sanskrytem, ale dokładnie już nie pamietam co konkretnie.Wydaje mi się że tworzenie słów przedrostków itp i niektóre słowa mają wspólną podstawe słowotwórczą.Językoznawcą nie jestem ale czytając Bhagavad gite dało się to zauważyć co nie powiem wtedy mnie bardzo zaintrygowało Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AQuatro




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:50, 16 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JA napisał:
Z tego co pamiętam chodzi o jakąś mutację chromosomu Y, który posiadają Polacy w przeważającej ilości. Mógłby to ktoś znaleźć? Bo kurcze szukam na ten temat teraz informacji i nic nie ma... O jaki gen chodzi itd?


Tak w formie żartu. To pewno ten gen odpowiedzialny za to, że możemy wypić litra na łeb i więcej i nic nam nie jest. Inne ludy tego nie mają Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:20, 17 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Voltar napisał:
nie tylko Polacy mają wysoki odsetek ale ogólnie Słowianie

Easy, jeśli szukasz kolejnych "zakazanych" faktów historycznych to rzucę tutaj dwa tematy:

- kwestia etnogenezy Słowian: kłamliwe historie rozprzestrzenianie jeszcze za czasów PRL że Slowianie pochodzą od tzw. Pra-Słowian (kultury łuzyckie i inne) -> problem w tym że do IV w. ziemie słowiańskie zamieszkiwali Goci i Celtowie, Słowianie to ludy napływowe ze Wschodniej Europy a nie Środkowej (absurdalne historie o kolebce nad wisłą)
(ciach)


Ja tam był bym trochę ostrożny w rzucaniu oskarżeń typu fałszowania historii, zwłaszcza tej pradawnej.
Nauki cały czas się rozwijają, przed II wojną światową w Polskich Podręcznikach wyglądało to jeszcze inaczej.
Zmieniają się czasy, zmienia się technika.
Kto w latach 1950 myślał o badaniu historii za pośrednictwem DNA?
Tak więc nauka może nam nie jedną niespodziankę jeszcze przynieść i wcale nie będzie to oznaczało "fałszowania historii" a jedynie korygowanie znanych nam faktów.
A napisałem to, bo mnie za PRL-u uczono, że Słowianie pochodzą z północnych terenów Afganistanu i było to za bardzo głębokiego PRL-uSmile
Dlatego temat ten wcale zaskoczeniem dla mnie nie jest.
Nawet w Encyklopedii PWN wydanej w w 1976 roku jest (chyba) to napisane.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:43, 17 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piszę na podstawie tego co mnie nauczano za prl i posiadanej encklopedii pwn z lat 80., gdzie wyraźnie przeważa hipoteza autochtoniczna

znalazłem bardzo ciekawy artykuł:
http://grzegorj.w.interia.pl/lingwpl/pochoslo.html

i tak przy okazji:

Cytat:
* Rzymianom nie udało się wynarodowić Traków na terenie dzisiejszej Bułgarii.
* Rzymianom udało się natomiast zromanizować Dację i to pomimo krótkiego okresu zależności tej prowincji od Rzymu.
* Słowianom udało się zeslawizować Trację.
* Słowianom nie udało się jednak wynarodowić Rumunów na terenie dawnej Dacji.
* Zarówno romańska Rumunia, jak i słowiańska Bułgaria, oparły się turkijskim Bułgarom, Pieczyngom i innym.
* Słowiańska Panonia oparła się Awarom.
* Słowiańska Panonia uległa jednak najeźdźcom madziarskim (Węgrom).
* Turkom seldżuckim i osmańskim udało się sturczyć Anatolię, gdzie wcześniej rozwijała się wysoko rozwinięta kultura helleńska.
* Turkom nie udało się natomiast sturczyć Bałkanów, zamieszkałych przez stosunkowo prymitywnych Słowian.
* Rzymianom nie udało się zromanizować przedceltyckich Basków.
* Rzymianom udało się jednak zromanizować Celtów w Galii i na Płw. Iberyjskim.
* Wizygotom, Wandalom i Frankom nie powiodła się natomiast germanizacja tych obszarów (sami ulegli romanizacji).
* Nie powiodła się również arabizacja Płw. Iberyjskiego, mimo długotrwałej obecności rozwiniętej kultury arabskiej na tych terenach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:11, 18 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wybaczcie mi mały offtop. Za czasów, gdy Galia nie należała jeszcze do Imperium Rzymskiego Galowie posiadali drogi, które łączyły wiele wielkich miast na terenie dzisiejszej Francji i zachodnich Niemiec. Po za tym byli w posiadaniu wielu kopalni złota, a sami Galowie niemalże dosłownie spali na złocie. To był między innymi powód zdobycia Galii przez rzymian. Potwierdza to też fakt, że rzymianie przed zdobyciem Galii nie posługiwali się złotem. Galia to było spore i silne państwo z zdecentralizowanym system o dziwo jak na tamte czasy. Dlaczego rzymianie wymazali historie i zrobili z Galów nieokrzesanych, niecywilizowanych barbarzyńców? Dopiero najnowsze odkrycia archeologiczne potwierdzają fakt, że Galia to było bogate i duże państwo.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:18, 18 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...które upadło pod ciosami jednego człowieka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Veritatis




Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 1065
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:47, 27 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odkopuję temat, bo przypadkiem natknąłem się na ten artykuł z Polityki, o którym pisałem wcześniej.

Voltar kiedyś tam napisał:
nikogo nie wymazano a władca ten nazywał się Bezprym


Otóż nie, nie chodziło mi o Bezpryma, tylko o... Bolesława. Oto link do tego artykułu:
http://wiadomosci.onet.pl/1443806,1292,1,kioskart.html

Tak sobie pomyślałem, że może kogoś to zainteresuje. Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Cham




Dołączył: 04 Gru 2008
Posty: 448
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:22, 05 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Voltar napisał:
Chrobacja (Kroacja) to rzecz jasna w obecnej polszczyźnie Chorwacja (org. Krowacja)

Nie sposób określić kiedy przyjęła się nazwa Wiślan dla wspólnoty osadniczej w dorzeczu górnej Wisły.

Według Konstantyna Porfirogenety w VI wieku w górnym biegu Wisły i północnych Czechach miało istnieć państwo Białochorwackie ze stolicą w Krakowie. W VII wieku 7 plemion chorwackich miało wyruszyć z ziem polskich na Bałkany (na terytorium dzisiejszej Chorwacji) na zaproszenie cesarza Bizancjum Herakliusza, by bronić granic cestarstwa. Przeczą temu jednak na razie badania archeologiczne, w oparciu o które powstanie grodu w Krakowie datuje się na VIII wiek.

Innym źródłem, które może wskazywać na obecność Chorwatów w Małopolsce jest przekaz Orozjusza, który lokuje ich "na północ od Moraw". Niektórzy zwolennicy teorii o wędrówce Chorwatów z ziem polskich uważają, że objęła ona tylko część plemion, podczas gdy reszta pozostała na ziemiach polskich. Po VII wieku nazwa Chorwatów w odniesieniu do Małopolski już się jednak nie pojawia. Nie jest wiadome czy Wiślanie pochodzą od Białych Chorwatów, czy tez napłynęli ze wschodu na ich terytorium, po przemieszczeniu się Chorwatów na zachód i południe.

Kraj Wiślan nie wyróżniał się szczególnym zaludnieniem na tle innych ziem polskich. Prawdopodobnie aż do połowy VIII wieku miejscowa ludność nie budowała grodów, co mogło wynikać z częstego przemieszczania się.


Muszę przyznać, że pasjonujące. Czytając co nieco o historii Chorwacji dowiedziałem się, że tamtejsze ludy przywędrowały na bałkany z okolic Ukrainy. Były to ludy niezwykle wojownicze, które kontrolowały (!!!) drogę morską, napadając i rozkradając statki handlowe zmierzające do księstwa wenecji. Dawali się we znaki do tego stopnia, że księstwo wenecji wysłało dwukrotnie wojska przeciwko Chorwatom i dwukrotnie regularna armia (nie wiem czy wenecka czy też najemne wojska) dostała spore lanie od Chorwatów, w końcu widząc, że nie dadzą rady zwyciężyć z Chorwatami za każdy przepuszczony statek płacili odpowiedni okup. Przedziałów czasowych owych zdarzeń nie jestem w stanie przytoczyć, a informacja pochodzi z przewodnika turystycznego, brak bliższych danych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Polska i Polacy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Chrobacja - kolejna tajemnicza mapa
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile