W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Powszechny pobór jeszcze do 2013 roku  
Podobne tematy
Amnestia dla uchylających się od wojska 
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
2 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Polska i Polacy Odsłon: 2926
Strona: 1, 2   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Koles




Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 8
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:20, 05 Wrz '08   Temat postu: Powszechny pobór jeszcze do 2013 roku Odpowiedz z cytatem

Uzawodowienie wojska przebiega zbyt wolno, żeby już w 2009 r. mogło nie być poboru powszechnego. To jest możliwe dopiero w 2012 r.
Ministrowie spraw wewnętrznych i administracji oraz obrony narodowej sporządzili projekt w sprawie przeprowadzenia poboru w przyszłym roku. Ogólne zasady i terminy nie ulegają zmianie.

Pobór ma trwać od 2 lutego aż do 30 kwietnia. Członkowie rządu tłumaczą, że jego termin został rozciągnięty w czasie po to, aby powołanie przed komisje nie stanowiło utrudnienia, w szczególności dla uczniów klas maturalnych.Przede wszystkim do poboru wezwani zostaną mężczyźni, którzy w tym roku ukończyli 18 lat. Ponadto przed komisjami stawić się mają również urodzeni w latach 1985 – 1989, którzy wcześniej nie wypełnili tego obowiązku, złożyli wnioski o ponowne ustalenie zdolności do służby wojskowej lub upływa im okres orzeczonej czasowej niezdolności do jej odbycia.Zostaną wezwane także osoby, które same do obrony ojczyzny wyraziły chęci. Zgodnie z uzasadnieniem załączonym do projektu, ma to być wstęp do realizacji założeń programu wprowadzenia w Polsce armii zawodowej.Obowiązkowi poboru mają podlegać także kobiety urodzone w latach 1981– 1991, które w roku akademickim 2008/2009 ukończą naukę w szkołach medycznych, weterynaryjnych lub na kierunkach psychologicznych, oraz kobiety posiadające zgodę rektora wyższej szkoły morskiej na odbywanie zajęć wojskowych.

Termin ogłoszenia poboru, wspólny dla wszystkich szczebli jednostek samorządu terytorialnego, został wyznaczony na 15 stycznia 2009 r.

Jak poinformował Sztab Generalny Wojska Polskiego, w związku z planami profesjonalizacji armii pobór zostanie stopniowo zmniejszany. Do 2012 – 2013 roku projekt rządowy przewiduje całkowite jego zawieszenie.

Projekt rozporządzenia jest dostępny w Biuletynie Informacji Publicznej, a ten można znaleźć na stronie internetowej MSWiA.

http://www.rp.pl/artykul/4,185643_Powszechny_pobor_jeszcze_do_2013_roku.html

Jak to przeczytałem to mało z krzesła nie spadłem bo tera się woja na pewno doczekam jak to prawda.Jest to mój pierwszy post na tym forum więc witam wszystkich forumowiczów. co o tym sadzicie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Veritatis




Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 1065
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:28, 05 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem, czy mam się śmiać czy płakać... Donald kilka tygodni temu obiecywał, że w grudniu tego roku pobór odbędzie się po raz ostatni...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
XTC88




Dołączył: 14 Lut 2007
Posty: 1823
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:36, 05 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

heheheheehe Laughing nie wiem czy to jest oficjalne info, ale jeśli to prawda, to już niedługo kolejna szala Polskiej młodzieży wyjedzie do Anglii( przed WKU ). albo pójdą do szkół policealnych, wtedy WKU jest niegroźne.

p.s A tak swoją drogą to wiedziałem, że ta sprawa jest podejrzana. Exclamation zniesiony nabór w 2008 r.. mission imposiible.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rivera




Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 801
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:17, 05 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Haha a ja sie dziwilem ze dzisiaj nagle tacy moi dwaj zanjomi po maturze zaczeli mnie wypytywac o moja uczelnie, do kiedy mozna zlozyc papiery, czy miejsca wolne i czy trzeba "ostro wkuwac". Laughing
_________________
THE THREE FORCES
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
piotr147




Dołączył: 25 Sie 2006
Posty: 498
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:43, 05 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

komunistyczny kraj ...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
p4lm




Dołączył: 12 Sie 2008
Posty: 1858
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:46, 05 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

załamałeś mnie stary tym njusem. jestem rocznik 81'
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
piotr147




Dołączył: 25 Sie 2006
Posty: 498
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:55, 05 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja jestem `85, ale mam kat. D.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AQuatro




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:02, 05 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O ile to prawda,
to mogło okazać się że ogólnopolska akcja naboru na zawodowych, która jest prowadzona od sierpnia, - nie wypaliła !
Do końca września mają ostro reklamować.
Widocznie masa ludzi ma w dupie wojsko.

Mając otwarte granice młodym mogą dzisiaj naskoczyć.
Będą musieli to wcześniej czy później zrealizować.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
XTC88




Dołączył: 14 Lut 2007
Posty: 1823
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:08, 05 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@piotr147 kategoria D ???? Co ty kaleką jesteś ???
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jabba




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 1186
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:27, 05 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

panowie nie marudzić. Dobre wojsko jest dobre. I każdemu się przyda.
_________________
http://republika.pl/blog_fa_550912/991430/sz/zwoliludu.gif
________________________________
A na drzewach zamiast liści wisieć będą komuniści
i LEWACY

Raz sierpem raz młotem w czerwoną hołotę
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Koles




Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 8
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:08, 06 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zawsze można pójść na pacyfistę Razz, polski rejon dróg wita. U moich znajomych to jest sprawdzony sposób na odrobienie woja i sam to tera nad tym myślę
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:07, 06 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jabba napisał:
panowie nie marudzić. Dobre wojsko jest dobre. I każdemu się przyda.

a cóż to za aksjomat? rónie dobrze można powiedzieć, że każdemu przyda się udział w ustawce kiboli, dwa lata w seminarium duchownym, albo chociaż... stosunek homoseksualny Smile

w twoim przypadku jabba na pewno wojsko pomogło... pogłębić nacjonalistyczny obłęd
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
harvard




Dołączył: 25 Sie 2008
Posty: 55
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:19, 06 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

napiszę po raz setny: ja kurwa emigruję.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
XTC88




Dołączył: 14 Lut 2007
Posty: 1823
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:08, 06 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też emigruje ( za 3 lata - jak skończe studia ). Nie mam ochoty mieszkać w kraju, który jest rządzony przez CIA, VATYKAN I KGB Exclamation Exclamation


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mijak




Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 505
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:02, 06 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

XTC88 napisał:
Ja też emigruje ( za 3 lata - jak skończe studia ). Nie mam ochoty mieszkać w kraju, który jest rządzony przez CIA, VATYKAN I KGB Exclamation Exclamation


Jak to?! Z kraju wybranego przez BOGA?! Laughing

Ja też nie zamierzam do wojska iść. Studia, albo emigracja, albo studia i emigracja, albo emigracja i studia...
_________________
Nie ma rzeczy niemożliwych. Są tylko nielogiczne i mało prawdopodobne.
GG 7434411
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kondrix




Dołączył: 14 Cze 2008
Posty: 205
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:12, 06 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dochodze do wniosku ze jak rodzic dziecko to na całkiem na lewo.
bez dowodu os., bez państwa, bez niewoli.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
XTC88




Dołączył: 14 Lut 2007
Posty: 1823
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:47, 08 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KONIEC POBORU

@Koles mam dobrą wiadomość Razz

Kod:
 Dziś Minister MON po raz kolejny przypominał, że w 2009 rok będzie już rokiem bez poboru. - Jeśli 19 latek nie będzie chciał iść do wojska, to nikt go do tego nie zmusi - uspokajał Klich. Obowiązkowe będą jednak badania w Wojskowych Komisjach Uzupełnień. Chodzi o to, aby np. w razie wojny MON dysponował listą osób, które są zdolne do służby wojskowej.


http://www.tvn24.pl/0,1564064,0,1,zaczynamy-budowac-wlasna-tarcze,wiadomosc.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
camera




Dołączył: 06 Wrz 2008
Posty: 50
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:19, 08 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Jeśli 19 latek

A co ze starszymi?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
iaro




Dołączył: 01 Sty 2008
Posty: 1147
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:03, 08 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A u nas dzisiaj pan na P.O mówił że poboru nie będzie Very Happy .
_________________
Systemu nie można niszczyć, trzeba go reformować.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
przebudzony




Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 968
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:19, 08 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

XTC88 napisał:
KONIEC POBORU

@Koles mam dobrą wiadomość Razz

Kod:
 Dziś Minister MON po raz kolejny przypominał, że w 2009 rok będzie już rokiem bez poboru. - Jeśli 19 latek nie będzie chciał iść do wojska, to nikt go do tego nie zmusi - uspokajał Klich. Obowiązkowe będą jednak badania w Wojskowych Komisjach Uzupełnień. Chodzi o to, aby np. w razie wojny MON dysponował listą osób, które są zdolne do służby wojskowej.


http://www.tvn24.pl/0,1564064,0,1,zaczynamy-budowac-wlasna-tarcze,wiadomosc.html


To żaden dowód. To jest kłąpanie gębą pod publikę. Póki nie pokarzą ustawy o zaprzestaniu poboru, nie uwierzę że cokolwiek się zmieni.
Jak do tej pory nie ma żadnej ustawy ani nawet projektu zmiany ustawy.
_________________
Nie sprzeczaj się z Bimim. Nie krytykuj tego tego co mówi Bimi. Zawsze zgadzaj się z tym co mówi Bimi. Kochaj gejów tak jak Bimi. Nie krytykuj gejów. Inaczej dostaniesz 1 post na dzień. To się nazywa wolność słowa w rozumieniu Bimiego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kacper




Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 808
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:42, 08 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Link z pierwszego posta się nie otwiera, tj nie znajduje takiego artykułu, natomiast jest inny na ten temat, z tego samego dnia:

Cytat:
Pobór jednak nie zniknie
Edyta Żemła , Michał Kuliński 05-09-2008, ostatnia aktualizacja 05-09-2008 01:13

Jest rozporządzenie o poborze do wojska wiosną 2009 roku. WKU nadal będą prowadzić ewidencję

Politycy Platformy Obywatelskiej zapowiedzieli, że od przyszłego roku pobór do armii zniknie. – W 2009 roku poboru w Polsce już nie będzie. Oznacza to, że z dniem 1 stycznia 2010 roku w polskich koszarach nie będzie już żadnego żołnierza służby zasadniczej – zapowiadał premier Donald Tusk na początku sierpnia w Krakowie.

Wcześniej tak samo twierdził minister obrony Bogdan Klich. Wygląda jednak na to, że politycy używali zwrotu „pobór” w złym znaczeniu.

– Pobór i powołanie do armii to są dwie różne sprawy – wyjaśnia gen. Stanisław Koziej, były wiceminister obrony. – Pobór to po prostu rejestracja osób, na których ciąży obowiązek służby wojskowej. One wcale nie muszą być powołane do służby – podkreśla.

Taką ewidencję na podstawie ustawy z 1967 r. o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej przygotowuje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Pobór to po prostu rejestracja osób, które wcale nie muszą być powołane- Generał Stanisław Koziej, były wiceminister obrony

Co roku powstaje tam projekt rozporządzenia, który określa, jakie roczniki i kiedy muszą się stawić w wojewódzkich komendach uzupełnień. Tym razem dokument zakłada, że na wiosnę komisje wojskowe będą musieli odwiedzić mężczyźni urodzeni w 1990 roku i kobiety urodzone w latach 1981 – 1991. Nie oznacza to, że zostaną oni wcieleni do wojska.

Rozporządzenie musi przejść przez konsultacje w resorcie obrony. – Jeszcze do nas nie trafiło – zastrzega Robert Rochowicz, rzecznik prasowy MON.

Następnie dokument powinien przyjąć rząd. Czy tak się stanie? – Sądzę, że tak. Na razie nie ma innego sposobu ewidencjonowania osób w wieku poborowym, a państwo nie może sobie pozwolić na lukę – ocenia gen. Koziej.

Chodzi o to, by w razie wojny lub innego zagrożenia władze miały wiedzę o tym, kogo mogą powołać do służby wojskowej.

W MON i w Sztabie Generalnym trwają prace nad projektem elektronicznej ewidencji takich osób. Nie wiadomo, kiedy będzie gotowy. Na razie więc młodzi ludzie w tzw. wieku poborowym muszą się liczyć z wezwaniem przed komisje poborowe.

Pojawia się też pytanie, czy po badaniach w WKU te osoby mogą dostać wezwania do armii. – Gdyby tak się stało, byłaby to ogromna kompromitacja rządu. Nawet jeśli zabraknie ochotników do armii zawodowej, jestem przekonany, że władze nie zdecydują się uzupełnić braków przymusowymi wcieleniami do armii – mówi gen. Koziej.


http://www.rp.pl/artykul/186326.html

Pobór może się odbywać nawet co roku w celu określenia zdolności do służby wojskowej każdego odpowiedniego rocznika, nie znaczy to jednak, że poborowy dostanie bilet jeśli zdrowy i nic nie robi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marius




Dołączył: 08 Paź 2008
Posty: 1
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:20, 08 Paź '08   Temat postu: Przeniesienie do rezerwy Odpowiedz z cytatem

Witam jestem nowy na forum Prawda2, ja również nie spodziewałem się, że pobór zostanie tak nagle zawieszony a do wojska pójdzie ten co chce. Ostatnio zauważyłem coś ciekawego w WKU, do którego jestem co jakiś czas zapraszany Wink Tym razem starali się mnie naprawdę zwerbować (kampania reklamowa "zawód żołnierz") we wcześniejszych latach nawet nie spotkałem w WKU mundurowego hehe, ale do rzeczy otóż ostatnio wygrzebałem coś ciekawego na stronie MONu dokładniej treść rozporządzenia Ministra Obrony Narodowej (Dz. U. nr 169 poz. 1045 z dnia 19 września 2008 r.) o przeniesieniu części poborowych do rezerwy:

http://www.mon.gov.pl/pl/artykul/5761

najbardziej interesujący dla mnie i osób, które mają odroczoną służbę wojskową ze względu na naukę wydaje mi się następujący zapis:

§ 2. Poborowych, o których mowa w § 1 pkt 1:

1) korzystających z odroczenia zasadniczej służby wojskowej lub przeszkolenia wojskowego - przenosi się do rezerwy po złożeniu przez nich, nie później niż do dnia 31 grudnia 2008 r., wniosku w sprawie przeniesienia do rezerwy;

Ja korzystam z takiego odroczenia (dzięki studium policealnemu), zanim znalazłem wzmiankę o tym rozporządzeniu to w lokalnym WKU dowiedziałem się, że sami nie wiedzą jak z tym poborem jest i mają przygotowaną listę na przyszły rok czyli 2009.

W najbliższym czasie (oczywiście przed 31 grudnia 2008) wybiorę się do nich z takim wnioskiem i zobaczę co mi powiedzą

pozdrawiam przyszłych rezerwistów Smile

/////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

Poniżej pełna treść rozporządzenia Ministra Obrony Narodowej z dnia 14 sierp- nia 2008 r., w sprawie przeniesienia części poborowych do rezerwy:

Na podstawie art. 46 ust. 7 ustawy z dnia 21 listopada 1967 r. o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. z 2004 r. Nr 241, poz. 2416, z późn. zm.1)) zarządza się, co następuje:

§ 1. Wojskowi komendanci uzupełnień przeniosą do rezerwy:

1) do dnia 31 stycznia 2009 r. poborowych przeznaczonych do odbycia zasadniczej służby wojskowej, służby w obronie cywilnej lub przeszkolenia wojskowego:

a) którzy stali się absolwentami szkół wyższych w 2008 r. lub wcześniej, o ile studia rozpoczęli przed rokiem akademickim 2002/2003,

b) którzy nie ukończyli szkoły podstawowej lub posiadają tylko wykształcenie podstawowe i nie ukończyli szkoły gimnazjalnej albo posiadają tylko wykształcenie gimnazjalne, które uzyskali z dwuletnim lub większym opóźnieniem łącznie na etapie edukacji w szkole podstawowej i gimnazjalnej, lub ukończyli szkołę specjalną,

c) których ojciec, matka, ojczym, macocha, przysposabiający, brat lub siostra w czasie odbywania czynnej służby wojskowej, o której mowa w art. 55 ust. 1 ustawy z dnia 21 listopada 1967 r. o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej, zmarli lub zostali uznani za inwalidów wojskowych, o których mowa w art. 30 ust. 1 ustawy z dnia 29 maja 1974 r. o zaopatrzeniu inwalidów wojennych i wojskowych oraz ich rodzin (Dz. U. z 2002 r. Nr 9, poz. 87, z późn. zm.2));

2) z dniem ukończenia szkół i ośrodków szkolenia Policji i Państwowej Straży Pożarnej, absolwentów tych szkół, którzy bezpośrednio po ich ukończeniu podjęli służbę w Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służbie Kontrwywiadu Wojskowego, Służbie Wywiadu Wojskowego, Policji, Straży Granicznej, Biurze Ochrony Rządu, Służbie Więziennej lub Państwowej Straży Pożarnej, po złożeniu przez nich udokumentowanego wniosku w tej sprawie;

3) z dniem ukończenia szkół wyższych, absolwentów tych szkół, którzy bezpośrednio po ich ukończeniu podjęli służbę w Centralnym Biurze Antykorupcyjnym.

§ 2. Poborowych, o których mowa w § 1 pkt 1:

1) korzystających z odroczenia zasadniczej służby wojskowej lub przeszkolenia wojskowego - przenosi się do rezerwy po złożeniu przez nich, nie później niż do dnia 31 grudnia 2008 r., wniosku w sprawie przeniesienia do rezerwy;

2) niekorzystających z odroczenia zasadniczej służby wojskowej lub przeszkolenia wojskowego - przenosi się do rezerwy z urzędu, z dniem spełnienia warunków formalnych, o ile w ciągu 30 dni od dnia wejścia w życie rozporządzenia lub od dnia spełnienia warunków nie złożą pisemnego wniosku o nieprzenoszenie ich do rezerwy;

3) przenosi się do rezerwy również w przypadku, gdy orzeczeniem właściwej komisji lekarskiej zostali uznani za czasowo niezdolnych do służby wojskowej;

4) lit. c, przenosi się do rezerwy po złożeniu przez nich, nie później niż do dnia 31 grudnia 2008 r., udokumentowanego wniosku w tej sprawie.

§ 3. Przepisu § 1 pkt 1 nie stosuje się do poborowych, którzy złożyli wnioski o przeznaczenie do służby zastępczej albo których przeznaczono do odbycia tej służby.

§ 4. Traci moc rozporządzenie Ministra Obrony Narodowej z dnia 21 czerwca 2007 r. w sprawie przeniesienia części poborowych do rezerwy (Dz. U. Nr 121, poz. 834).

§ 5. Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

______
1) Zmiany tekstu jednolitego wymienionej ustawy zostały ogłoszone w Dz. U. z 2004 r. Nr 277, poz. 2742, z 2005 r. Nr 180, poz. 1496, z 2006 r. Nr 104, poz. 708 i 711 i Nr 220, poz. 1600 oraz z 2007 r. Nr 107, poz. 732 i Nr 176, poz. 1242.
2) Zmiany tekstu jednolitego wymienionej ustawy zostały ogłoszone w Dz. U. z 2002 r. Nr 181, poz. 1515, z 2003 r. Nr 56, poz. 498 i Nr 210, poz. 2036, z 2004 r. Nr 121, poz. 1264, Nr 191, poz. 1954, Nr 210, poz. 2135 i Nr 281, poz. 2779, z 2005 r. Nr 10, poz. 65 oraz z 2007 r. Nr 82, poz. 559.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
XTC88




Dołączył: 14 Lut 2007
Posty: 1823
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:02, 05 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Szef MON : Wczoraj zakończył się ostatni pobór w historii Wojska Polskiego. Osoby, które uchylały się od odbywania służby wojskowej, nie zostaną przymusowo wcielone . Decyzja o uchyleniu karty powołania dotyczy 83 tys. osób
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
00116789




Dołączył: 25 Lis 2008
Posty: 15
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:39, 05 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Pobór jednak nie zniknie
Edyta Żemła , Michał Kuliński 05-09-2008, ostatnia aktualizacja 05-09-2008 01:13

Politycy Platformy Obywatelskiej zapowiedzieli, że od przyszłego roku pobór do armii zniknie.



A miał zniknąć? ... miały zniknąć wcielenia, a nie pobór.
Dziennikarze mylą notorycznie te dwa pojęcia...

Pzdr.

EDIT: aaach przepraszam,
to informacja 05 z września, a dziś mamy 05 grudnia Embarassed
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gerwazjana




Dołączył: 04 Lis 2008
Posty: 611
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:02, 05 Gru '08   Temat postu: Re: Powszechny pobór jeszcze do 2013 roku Odpowiedz z cytatem

...
Wiadomosc zmieniona- bo juz nie aktualna.. mozna usunac
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Polska i Polacy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona: 1, 2   » 
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Powszechny pobór jeszcze do 2013 roku
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile