W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
pasożyt Google Chrome + nowe dowody w Polsce  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
2 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 1252
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
p4lm




Dołączył: 12 Sie 2008
Posty: 1865
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:38, 04 Wrz '08   Temat postu: pasożyt Google Chrome + nowe dowody w Polsce Odpowiedz z cytatem

Coraz wieksza inwigilacja.

Nowa przegladarka Google Chrome i jej licencja:

Cytat:
Olbrzymia liczba osób pobrała wczoraj i zainstalowała przeglądarkę Google Chrome. Byli jednak tacy, którzy zawahali się widząc, jak olbrzymią liczbę ograniczeń nałożono na użytkownika korzystającego z Chrome.
Wszyscy wiemy, jak niewygodne dla właściciela komputera mogą być licencje EULA. Użytkownicy Skype zgadzają się, by z ich łącza, dysku i procesora korzystali bez ograniczeń wszyscy inni posiadacze aplikacji, właściciele Visty i Internet Explorera dla odmiany muszą pozwolić na okresowe sprawdzanie oryginalności oprogramowania - czy tego chcą, czy nie.

W Google Chrome sytuacja wygląda podobnie. Twórcy aplikacji rezerwują sobie prawo do automatycznego pobierania i instalowania uaktualnień do Chrome, pozwalasz też Google na użycie twoich dzieł w celu wypromowania usług korporacji (zrzuty ekranu). Nie wiadomo też, jak będzie wyglądała kwestia reklam - nie należy się jednak spodziewać, że firma pozwoli użytkownikom na wycinanie ogłoszeń.


źródło: http://www.idg.pl/news/165139.html

a tutaj sama licencja:
Cytat:

Moments ago, Google went live with its Chrome Web Browser. I immediately clicked download, but not before I saved a copy of its terms of service. I like to know what I am agreeing to.
CNET News Poll
Browser wars, redux
What browser is in your future?

Google Chrome
Internet Explorer
Firefox
Safari
Opera
Other



View results

Here are a few things that stood out to me.

1. Google reserves the right to automatically update and install Chrome.

This is becoming standard fare with much software these days, but worth noting.

"The software which you use may automatically download and install updates from time to time from Google. These updates are designed to improve, enhance and further develop the services and may take the form of bug fixes, enhanced functions, new software modules and completely new versions. You agree to receive such updates (and permit Google to deliver these to you) as part of your use of the services."

2. Although you retain any copyrights to content you own and use in the browser, Google says it has a right to display some of your content, in conjunction with promoting its services. Here's their exact wording.

"By submitting, posting or displaying the content you give Google a perpetual, irrevocable, worldwide, royalty-free, and non-exclusive license to reproduce, adapt, modify, translate, publish, publicly perform, publicly display and distribute any content which you submit, post or display on or through, the services. This license is for the sole purpose of enabling Google to display, distribute and promote the services and may be revoked for certain services as defined in the additional terms of those services."

3. Don't be surprised to see more ads.

Traditionally, it is Web pages and not the browser itself that serves ads. Google isn't saying it will change this paradigm, but its terms of service don't rule that out either.

"Some of the services are supported by advertising revenue and may display advertisements and promotions. These advertisements may be targeted to the content of information stored on the services, queries made through the services or other information.

The manner, mode and extent of advertising by Google on the services are subject to change without specific notice to you."

Also worth paying attention to are the settings when you install it. By default, Chrome will add all manner of shortcuts, so if you don't want it to do that, be sure to click "customize these settings." Of note, it does not make itself the default browser without a user agreeing to do so.


źródło: http://news.cnet.com/Meet-Chrome%2C-Goog.....=mncol;txt


Od 2011 nowe dowody osobiste. Śmieszniejsze sa argumenty ich wprowadzenia niz sam pomysl.

Cytat:
Szykuje się kolejna wymiana dowodów osobistych. Od 2011 roku nasz dokument będzie miał zakodowane dane biometryczne i elektroniczny podpis - pisze "Dziennik".- To będzie prawdziwy skok cywilizacyjny - zapewnia w rozmowie Grzegorz Schetyna.
Całość operacji ma kosztować 370 milionów złotych, ale aż 80 procent środków rząd zamierza pozyskać z funduszy unijnych. Według pomysłodawców, biometryczne zdjęcie ułatwi naszą identyfikację, przede wszystkim komputerową. A elektroniczny podpis ułatwi nam życie w urzędach.

MSWiA planuje, że nowy dowód będzie miał specjalny chip. Dane na nim zawarte będzie można na bieżąco korygować.
REKLAMA Czytaj dalej

Jest jednak sporo wątpliwości co do tego projektu - pisze "Dziennik". W Finlandii e-podpisu używa tylko 2 procent obywateli i na zmianę się nie zanosi - mówi Krzysztof Komorowski z Instytutu Sobieskiego. - Poza tym, jeśli dane będzie można zmieniać w każdym miejscu w kraju, to dostęp do nich może mieć nawet 100 osób - w praktyce więc te dane leżą na ulicy - ostrzegają eksperci z Instytutu.

Więcej w dzisiejszym "Dzienniku".


źródło: http://wiadomosci.onet.pl/1818824,11,item.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wunderwaffel




Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 425

PostWysłany: 07:58, 04 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Szykuje się kolejna wymiana dowodów osobistych. Od 2011 roku nasz dokument będzie miał zakodowane dane biometryczne i elektroniczny podpis - pisze "Dziennik".- To będzie prawdziwy skok cywilizacyjny - zapewnia w rozmowie Grzegorz Schetyna.


Tylko nie wiem czy wiesz ze jak sie ktos ukrywa to robi sobie operacje plastyczna i jedynie nienaruszone czesci twarzy to kosci policzkowe, kosci czola etc. To ma pomoc w ujmowaniu ucieinierow ktorzy zmieniaja IMAGE - jak np ten co teraz jest w Hadze...Karadzic - zobacz sobie jak sie gosc zapucil, jak jest w ogole niedopoznania sprzed pojmania. Rolling Eyes

Cytat:
Jest jednak sporo wątpliwości co do tego projektu - pisze "Dziennik". W Finlandii e-podpisu używa tylko 2 procent obywateli i na zmianę się nie zanosi - mówi Krzysztof Komorowski z Instytutu Sobieskiego. - Poza tym, jeśli dane będzie można zmieniać w każdym miejscu w kraju, to dostęp do nich może mieć nawet 100 osób - w praktyce więc te dane leżą na ulicy - ostrzegają eksperci z Instytutu.


Wszystko zalezy czy danym na panstwie zalezy czy nie - jestes w soim kraju wiec i tak cie nie powinno dziwic ze panstwo wie ze masz kredyt etc..

O co tyle wrzasku? Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
p4lm




Dołączył: 12 Sie 2008
Posty: 1865
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:04, 04 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mnie bardziej w oczy kluja takie artykuly w ktorych przedstawia sie najpierw negatywna i wlasciwa czesc opisanego zdarzenia/przedmiotu a na koniec smiesznym argumentem na sile poprawia nastroj artukulu. tutaj tym zdaniem jest:
Cytat:
A elektroniczny podpis ułatwi nam życie w urzędach


zycie w urzedach moga nam ulatwic lepsze przepisy i mniejsze kolejki.

a tutaj metamorfoza Karadzica:
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
R4S




Dołączył: 04 Sie 2008
Posty: 524
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:42, 04 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NWO inc.: Google Eugenics Plan

zobaczcie jak Google troszczą się o Ciebie...


http://pl.youtube.com/watch?v=SplVd1m4gRo
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20417
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:34, 04 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli byłbyś tak miły, na przyszłość nie mieszkaj proszę tematów, które nie mają ze sobą żadnego związku.

Nowego browsera nie próbowałem, ale z tego co wiem jest open source, w przeciwieństwie do np. Windowsa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyspa




Dołączył: 28 Lis 2007
Posty: 1242
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:36, 04 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja sciagnąłem wczoraj to chrome ale wywalilem za kilka minut bo jakos za bardzo jestem przyzyczajony do IE 6.0 -> jako chyba jedyna przeglądarka ma takie cos do ftpa ktore jest mi potrzebne a mianowiscie ze mam gdy wchodze na ftpa foldery! Very Happy ani w fire foxie ani w operze czy ie7.0 ani nawet chrome tak nie ma : P co mnie denerwuje bo wolalbym miec np inna przeglądarke niz ie6.0 Wink chodz do niej tak sie juz przyzwyczailem Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
p4lm




Dołączył: 12 Sie 2008
Posty: 1865
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:47, 04 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sory Bimi chcialem zaoszczedzic miejsca.

Wyspa a sproboj sobie ftp w windows commander. bardzo mily interfejs
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AQuatro




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:59, 04 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przeglądarka jest bardzo dobra!
Najszybsza, jaką dotychczas widziałem.
Wykryłem już kilka błędów, ale to jedna z pierwszych wersji.
Ogólnie OK.
O ile wysyła ona dodatkowo jakieś dane, w świat, to zawsze da się to zhakować. Smile i wykroić chorą część kodu. Smile

Moim zdaniem, większość ludzi przesiądzie się na nią w przyszłości.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Veritatis




Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 1065
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:05, 04 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kusiło mnie, żeby ściągnąć Google Chrome. Ale pomyślałem sobie - najpierw sprawdzę, czy na tym forum są już jakieś cenne informacje na ten temat. Teraz już wiem - nie warto tego instalować. Dzięki. Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jabba




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 1186
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:26, 04 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie działa na linuksie, nie blokuje reklam, nie sprawdza błędów. Na Vbox'ie działa całkiem szybko. ale ogólnie kupa. Poza tym kod nie jest otwarty.
Nie polecam.
_________________
http://republika.pl/blog_fa_550912/991430/sz/zwoliludu.gif
________________________________
A na drzewach zamiast liści wisieć będą komuniści
i LEWACY

Raz sierpem raz młotem w czerwoną hołotę
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20417
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:00, 04 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jabba napisał:
Poza tym kod nie jest otwarty.

To akurat nieprawda.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:30, 04 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeżeli mam do wyboru firefoksa lub operę a z drugiej strony produkty MS lub Google - wybór jest jasny

poza tym FF 3.0 to najszybsza i najbardziej "dopasowywalna" do moich potrzeb przeglądareczka (dziesiątki pluginów), no ale trzeba być trendy...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
jabba




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 1186
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:27, 04 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
jabba napisał:
Poza tym kod nie jest otwarty.

To akurat nieprawda.

masz rację to cos jest oparte na khtml'u czy czymś podobnym podobno. ale i tak im nie wierzę że czegoś paskudnego tam nie zasadzili.
_________________
http://republika.pl/blog_fa_550912/991430/sz/zwoliludu.gif
________________________________
A na drzewach zamiast liści wisieć będą komuniści
i LEWACY

Raz sierpem raz młotem w czerwoną hołotę
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


pasożyt Google Chrome + nowe dowody w Polsce
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile