W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Czy to legalne? mam pytanie  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
7 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 3131
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Wyspa




Dołączył: 28 Lis 2007
Posty: 1242
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:26, 02 Wrz '08   Temat postu: Czy to legalne? mam pytanie... Odpowiedz z cytatem

Mam pewną stronke www.vismaya-maitreya.pl i prowadze ją z pewną osobą z Kanady... w dziale zakryte zagadki http://www.vismaya-maitreya.pl/zakryte_zagadki.html jest duzo filmów (pełnych) wiadomo o jakiej tematyce... i dzisiaj na ksiedze gosci taki wpis:

http://net3.pl/uslugi/ksiega.php?p_user=roseofsharon&p_nrksiegi=0&p_cod=

--------------------

Autor: Aleksandra Szkudłapska

Dzień dobry,
Proszę usunąć ze strony film "A Crude Awakening - The Oil Crash". Udostępnianie całości filmu jest nielegalne; jeśli nie zniknie on z tej strony w najbliższym czasie, reżyser i Telepool w Niemczech mają przesłanki, żeby wszcząć proces o naruszenie praw autorskich. Radzę więc go usunąć z Państwa strony. Pozdrawiam - Aleksandra Szkudłapska, Zeitgeist Films.

--------------------

Moja odpowiedz:

Autor: Dobry_Samarytanin (Wyspa)

Aleksandra Szkudłapska: po pierwsze ten film jest na google.video wiec prosze pisac do google.video a nie do nas a po nastepne to ten film był w TV (kanał: Planete) wiec nie sadze aby jego udostępnianie było nie legalne ale skoro tak to prosze kierowac uwagi do google.video bo tam jest film załączony a nie na naszym serverze... nasza www daje tylko mozliwosc obejrzenia go ale poprzez google.video! na naszym serverze nie ma tego film... Pozdrawiam!

--------------------

I co Wy o tym sądzicie? lepiej usunąć film a moze nic nie mogą mi zrobic? moze dac tylko link do google.video i po sprawie? hmm? co o tym sadzicie?

Znalazlem tez link http://criticaldocs.wordpress.com/2008/07/29/a-crude-awakening-2006/ ktory tez jak moja stronka pokazuje ten film! wiec ją tez beda musieli oskarzyc Very Happy hmmm moze znajde wiecej takich stron....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wunderwaffel




Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 425

PostWysłany: 17:50, 02 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Google juz jest podane do prkuratury o naruszenie łamania praw autorskich (zmamieszczane teledyski filmy etc.) a że ty to rozpowszechniasz...mogę ciebie pociągnąc do odpowiedzialności karnej. Nie wazne skąd masz filmik - nie kupiłes go, nie masz licencji a to ze był na Planete to żadna wymówka (telewizja zazwyczaj sobie kupuje licencje...).
Poprostu chamsko łamiesz prawo Rolling Eyes
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
przebudzony




Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 968
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:17, 02 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jest legalne bo to nie ty jesteś udostępniającym, lecz Google.
Ty jesteś czymś w rodzaju pomagającego ten film znaleźć.
W razie skargi właścicieli filmu, najwyżej google usunie film i to wszystko.
_________________
Nie sprzeczaj się z Bimim. Nie krytykuj tego tego co mówi Bimi. Zawsze zgadzaj się z tym co mówi Bimi. Kochaj gejów tak jak Bimi. Nie krytykuj gejów. Inaczej dostaniesz 1 post na dzień. To się nazywa wolność słowa w rozumieniu Bimiego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20417
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:22, 02 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jesli nie trzymasz filmu na własnym serwerze tylko na google video to mogą ci skoczyć - to problem google i ewentualnie naszego forumowego wafla.

natomiast jeśli trzymasz film na własnym serwerze to poproś kobietę o udowodnienie, że faktycznie jest właścicielem praw do tego filmu, którego darmowej dystrybucji sobie nie życzy... gdyż w samym filmie nie znalazłeś stosownej klauzuli, a sam zdobyłeś go bezpłatnie z legalnie odstępnego źródła.

w końcu skąd masz wiedzieć po jednym mailu że babka nie jest jakąś zakompleksioną przybłędą, typu cudowny wafel, czy pan prezes szklarski?
różne świry są w internecie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
iaro




Dołączył: 01 Sty 2008
Posty: 1147
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:31, 02 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To może być nawet prowokacja-mój kolega swego czasu robił podobne prowokacje na blogach Wink.
_________________
Systemu nie można niszczyć, trzeba go reformować.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyspa




Dołączył: 28 Lis 2007
Posty: 1242
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:07, 02 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie trzymam filmu na wlasnym serverze Smile -> jest na google.video Smile -> zobaczymy czy cos odpisze Wink bo jak na razie jest cisza Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mijak




Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 505
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:01, 02 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NIE, to NIE jest legalne.
- Koniec -
_________________
Nie ma rzeczy niemożliwych. Są tylko nielogiczne i mało prawdopodobne.
GG 7434411
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
p4lm




Dołączył: 12 Sie 2008
Posty: 1865
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:42, 02 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sprawa jest dwustronna. tak jak paser nie bedzie oskarzony o kradziez tylko o rozpowszechnianie tak ty nie bedziesz oskarzony o lamanie praw autorskich a za wspoludzial. moim zdaniem jak jest tylko link na stronie to nie moga ci nic zrobic.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
franek12




Dołączył: 14 Kwi 2008
Posty: 664
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:37, 04 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wunderwaffel napisał:
Google juz jest podane do prkuratury o naruszenie łamania praw autorskich (zmamieszczane teledyski filmy etc.) a że ty to rozpowszechniasz...mogę ciebie pociągnąc do odpowiedzialności karnej. Nie wazne skąd masz filmik - nie kupiłes go, nie masz licencji a to ze był na Planete to żadna wymówka (telewizja zazwyczaj sobie kupuje licencje...).
Poprostu chamsko łamiesz prawo Rolling Eyes


co zA glopoty wypisujesz, on go nie ma, zamiescil link, nie rozumiesz tego to sie nie wypowiadaj...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mijak




Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 505
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:22, 04 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mijak napisał:
NIE, to NIE jest legalne.
- Koniec -


To nie ja napisałem, tylko mój (chamski) brat z mojego konta.
Ja się znim kompletnie nie zgadzam.
Nawet jeśli jest prawo, które tego zakazuje (jak brat mówił, ja nie sądzę, ale z drugiej strony nie znam sie na tym) to dla mnie jest ono głupie i powinno zostać usunięte/zmienione.
_________________
Nie ma rzeczy niemożliwych. Są tylko nielogiczne i mało prawdopodobne.
GG 7434411
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Manix




Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 292
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:37, 04 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niewiem jak jest gdzie indziej ale w tych popierdolonych niemczech jest takie prawo ze jako Admin ponosisz pelna odpowiedzalnosc za linki znajdujace sie na swojej stronie i niewazne gdzie sie ten material fizycznie znajduje.
Imalo tego odpowiadasz w pelni za wszystkie wpisy na twoim Forum tak jak bys to ty sam wpisal.
Zyja sobie z tego bardzo dobrze adwokaci internetowi ktorzy wysylaja napoczatek upomnienia w wysokosci okolo 1800 euro jako zekomi przedstawiciele swoich klientow ktorych prawa zostaly naruszone.
No i takie cos o dziwo jest legalne.
I niech mi ktos powie ze to nie jest zastraszanie wlasciceli niezaleznych portali internetowych doprowadza do tego ze wiekszosc ludzi woli dac sobie spokoj z internetem zeby nienarobic sobie klopotow.
Tym bardziej ze naglasnia sie takie sprawy w gazetach ze jakis tam handlaz intrnetowy zaplacil kare 8000 euro bo przelinkowal zdjecie produktu od producenta na swoja oferte w eBay no i pisze sie o tym z pelnym potempieniem jak on mogl w taki sposob ukrasc sobie to zdjecie.
Jak dla mnie to sie poprostu w glowie nie miesci i uwazam ze jest to podstepna walka z drobna konkurencja i przyslowiowym Kowalskim zeby lepiej w internecie glosu nie zabieral.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyspa




Dołączył: 28 Lis 2007
Posty: 1242
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:54, 04 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

prawo w Niemczach a my jestesmy w Polsce hmmm... a wlasciciel (formalny) strony jest w Kanadzie Very Happy a na dodatek nie mają ani moich danych ani danych osoby z Kanady z którą prowadze strone... wiec troche im zajmie dowiedzenie sie tego hehe Very Happy a ciekawe jakby nie bylo ksiegi gosci to jakby poinformowali "Nas" o tym ze to jest nielegalne? no wlasnie ciekawe jak : p -> a po nastepne jak juz sie mocno przyplują to dam link do filmu i problem z głowy bo linkow do tego filmu jest dziesiątki w internecie lol : P
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyspa




Dołączył: 28 Lis 2007
Posty: 1242
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:49, 05 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://video.sarin.pl/A+CRUDE+AWAKENING+.....02701.html znalazłem kolejny link z tym wideo w necie Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Czy to legalne? mam pytanie
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile