W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Prawo każdej samotnej kobiety do samoobrony   
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
3 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 2091
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
JerzyS




Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 4008
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:08, 20 Kwi '13   Temat postu: Prawo każdej samotnej kobiety do samoobrony Odpowiedz z cytatem

Prawo każdej samotnej kobiety do posiadania broni palnej w celu obrony swej czci i cnoty przed męskimi szowinistami i zboczeńcami!

Czy jakiś postępowiec odważy się zanegować to prawo?
Takie prawo może zakwestionować tylko potencjalny zboczeniec.

Juz pod zaborami car znając problem zagrożenia przez terrorystów i zboczeńców zapewnił każdemu obywatelowi prawo do posiadania broni krótkiej (1905 rok)
Tak w okupowanej Polsce mój pradziadek i moja prababka mieli takie prawo!

Dopiero Hitler i jego naśladowcy odebrali im to prawo!

W każdej minucie setki tysięcy kobiet są zagrożone i molestowane, oraz są gwałcone przez męskich zboczeńców i szowinistów

Dlaczego to odmawiać kobietom , lub gejom prawa do samoobrony?

Tylko zacofany prostak , cham i zboczeniec , - może odmawiać kobietom , lub feministkom swobodnego dostępu do broni palne w celu obrony swej czci i cnoty!

TYLKO Zboczeńcy i Gwałciciele, odmawiają feministkom swobodnego dostępu do broni i samoobrony!

Jeśli nie jesteś zboczeńcem, lub gwałcicielem, to musisz poprzeć dostęp kobiet i gejów do broni palnej!

Bo tylko jeśli jesteś zboczeńcem i potencjalnym gwałcicielem , to jest to naturalne , że będziesz przeciw!

_________________
JerzyS
"Prawdziwa wiedza to znajomość przyczyn."
Arystoteles
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JerzyS




Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 4008
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:14, 20 Paź '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dostęp do broni palnej we Włoszech
Danuta Łukasz
Informacja nr 510
Prawo dostępu obywateli do broni nie jest w ustawodawstwie włoskim sformułowane wprost. Ustawy o ochronie porządku publicznego i uprawnieniach służb policyjnych określają jedynie wymagania, warunki oraz ograniczenia dotyczące produkcji, sprzedaży, zakupu, posiadania i noszenia broni.
W świetle ustawy o bezpieczeństwie publicznym z 1931 r. z późniejszymi poprawkami (R.D. 18 giugno 1931, n. 773 Approvazione del testo unico delle legge di pubblica sicurezza) za broń uważa się wszystkie rodzaje broni palnej oraz wszelkiego rodzaju narzędzia i urządzenia z natury swojej przeznaczone do atakowania, a także bomby i innego rodzaju urządzenia zawierające materiały wybuchowe, gazy trujące, duszące itp.
Ustawodawca włoski rozróżnia dwie podstawowe grupy broni:
a) broń bojowa (armi da guerra),
b) zwykła broń strzelecka (armi comune da sparo).
Broń bojowa definiowana jest jako wszelkiego typu broń, która ze względu na siłę rażenia może być lub jest używana przez siły zbrojne we Włoszech lub w armiach innych państw. Do broni bojowej zalicza się również broń, do której można stosować amunicję używaną w broni bojowej, broń samoczynną (automatyczną), a także broń posiadającą cechy balistyczne lub użytkowe analogiczne do broni bojowej.
Definicja obejmuje również części takiej broni oraz amunicję (i jej części) do niej stosowaną, a także bomby i ich części, narzędzia i urządzenia wybuchowe i zapalające, urządzenia wykorzystujące gazy trujące, duszące i rażące.
Na mocy ustawy o ujednoliceniu przepisów dotyczących kontroli broni, amunicji i materiałów wybuchowych z 18 kwietnia 1975 r. (L. 18 aprile 1975, n.110 Norme integrative della disciplina per il controllo delle armi, delle munizioni e degli esplosivi) zakazano posiadania, gromadzenia i przechowywania takiej broni przez osoby fizyczne. Ustawa przewidywała termin 180 dni na przekazanie posiadanych egzemplarzy upoważnionym jednostkom (armii lub innym instytucjom).
Zgodnie z ustawą z 18 kwietnia 1975 r. do zwykłej broni strzeleckiej zalicza się:
- strzelby powtarzalne i samopowtarzalne z lufami niegwintowanymi;
- strzelby powtarzalne z dwoma lufami gwintowanymi;
- strzelby powtarzalne z dwoma lub trzema lufami mieszanymi (gwintowanymi i niegwintowanymi);
- strzelby, karabiny i muszkiety, powtarzalne i samopowtarzalne, z jedną lufą;
- strzelby i karabiny, w których używa się amunicji bocznozapłonowej, o ile nie są one samoczynne;
- rewolwery;
- pistolety samopowtarzalne;
- kopie modeli broni starej (sprzed 1890 r.) ładowanej od przodu.
Do kategorii zwykłej bronii strzeleckiej zalicza się też strzelby i karabiny, które mogłyby stanowić wyposażenie wojskowe, ale ze względu na cechy charakterystyczne nadają się wyłącznie do użycia jako broń myśliwska lub sportowa, posiadają ograniczony zasięg strzału i są przystosowane do używania amunicji innego typu niż amunicja bojowa.
Zwykłą bronią strzelecką w rozumieniu ustawy jest także krótka i długa broń gazowa i pneumatyczna, broń miotająca (kusze) oraz wszelkiego rodzaju strzały i strzałki zakończone ostrym grotem.
Amunicja używana do zwykłej broni strzeleckiej nie może zawierać pocisków o rdzeniu perforującym, pocisków świecących i zapalających, pocisków z ładunkiem wybuchowym, pocisków rozszerzających się oraz samonapędzających się. (Ustawa o ujednoliceniu przepisów....z 1975 r., art. 2)
Warunki i procedura przyznawania pozwolenia na broń
Zezwolenie na posiadanie broni może uzyskać osoba, która ukończyła osiemnaście lat. Pozwolenie na posiadanie broni myśliwskiej może uzyskać osoba, która ukończyła 17 lat, za zgodą opiekuna prawnego i po udowodnieniu biegłości w posługiwaniu się bronią. Pozwolenie na długą broń palną wydaje kwestor (szef policji w prowincji); pozwolenie na rewolwery, pistolety i laski z ukrytym ostrzem (nie dłuższym niż 65 cm) wydaje prefekt (przedstawiciel rządu w prowincji i zwierzchnik wszystkich sił bezpieczeństwa publicznego).
Wniosek o przyznanie pozwolenia składa się w formie druków i formularzy, tworzących dossier wnioskodawcy, które zawiera:
- książeczkę z miejscem na fotografę, dane osobowe i dane o broni;
- formularz lub formularze wniosków o przyznanie pozwolenia na długą broń palną, rewolwer (pistolet), laskę z ukrytym ostrzem;
- wypis z rejestru sądowego potwierdzający niekaralność (ważny przez 30 dni od wystawienia);
- dowód wpłaty wymaganych opłat oraz zakupu znaczków skarbowych (dowód wpłaty musi zawierać imię i nazwisko oraz adres zamieszkania wnioskodawcy);
- dwie aktualne fotografie, format półbiust, z odkrytą głową o wymiarach 8 x 6 cm;
- zaświadczenie o odbyciu przeszkolenia strzeleckiego w wypadku osób, które nie odbywały służby wojskowej;
- zaświadczenie lekarskie o spełnieniu warunków fizyczno-psychicznych.
Po weryfikacji wszystkich danych zawartych w dossier przez odpowiednie urzędy, przy wydawaniu pozwolenia wnioskodawca podpisuje w obecności właściwego urzędnika, książeczkę oraz formularz pozwolenia. Pozwolenie odnawia się co roku poprzez wymianę formularza pozwolenia po wniesieniu stosownej opłaty. Książeczkę odnawia się co pięć lat wraz ze zdjęciem. Odnowienie pozwolenia nie wymaga złożenia zaświadczenia o niekaralności, chyba że właściwy organ tego zażąda.
Pozwolenie dotyczy konkretnego egzemplarza broni.
Zaświadczenie o spełnieniu warunków psycho-fizycznych wydają upoważnieni lekarze lokalnej służby zdrowia lub służby medyczne wojskowe i policyjne. Badania obejmują ogólny stan zdrowia, stan słuchu, wzroku, zdolności motorycznych.
Nie spełniają warunków osoby, u których stwierdzono:
- przebycie ataków epileptycznych w okresie dwóch ostatnich lat;
- zaburzenia umysłowe, osobowości i zachowania, a w szczególności uzależnienie od substancji psychotropowych, alkoholu i narkotyków.
Pozwolenia na broń nie przyznaje się osobom, które:
- zostały skazane na karę pozbawienia wolności za przestępstwa zagrażające zdrowiu i życiu popełnione przy użyciu przemocy, gwałt, porwanie, wymuszenie;
- zostały skazane na karę pozbawienia wolności za przemoc lub stawianie oporu władzy, przestępstwa przeciwko państwu lub przeciwko porządkowi publicznemu;
- zostały skazane za dezercję w czasie wojny, nawet jeżeli zostały objęte amnestią, lub za nielegalne posiadanie broni.

Pozwolenia na broń nie muszą posiadać członkowie zarejestrowanych krajowych stowarzyszeń strzeleckich oraz członkowie sekcji strzeleckich w zarejestrowanych klubach sportowych, o ile nie posiadają broni na własność, korzystają jedynie z broni przechowywanej na terenie klubu i nie przenoszą broni poza miejscem jej przechowywania.


Zakup broni
Zakupu broni można dokonać tyko osobiście na podstawie pozwolenia na broń lub zezwolenia (nulla osta - zaświadczenia o braku przeciwskazań) wydawanego przez kwestora.
Niezależnie od posiadanego pozwolenia na broń, każdy kto wszedł w posiadanie broni musi zgłosić ten fakt odpowiednim władzom bezpieczeństwa publicznego (policji).
Zakazany jest korespondencyjny zakup broni, chyba, że zainteresowany uzyska pozwolenie prefekta prowincji, w której zamieszkuje (korespondencyjnie mogą zamawiać broń osoby zajmujące się handlem bronią). Każda przesyłka broni, niezależnie od wielkości, musi być zgłoszona do urzędu bezpieczeństwa publicznego lub na posterunku karabinierów (Ustawa o ujednoliceniu przepisów... z 1975 r., art. 17)


Ograniczenie ilości posiadanej broni
Nie wolno posiadać więcej niż trzy sztuki zwykłej broni strzeleckiej i nie więcej niż sześć sztuk broni sportowej.

Przechowywanie większych ilości broni wymaga osobnego pozwolenia na kolekcję broni. Maksymalnie kolekcja może się składać z jednego egzemplarza każdego rodzaju broni wpisanego do Krajowego Katalogu Broni (Por. niżej). Ograniczenia te nie dotyczą broni myśliwskiej z lufą niegwintowaną oraz broni starej.
(Ustawa o ujednoliceniu przepisów... z 1975 r., art. 10)
Kolekcje broni starej o wartości artystycznej lub historycznej
Zgodnie z definicją ustawy o ujednoliceniu przepisów dotyczących kontroli broni z 1975 r. za broń starą uznaje się broń wyprodukowaną przed 1890 r. oraz broń ładowaną od przodu. W kategorii broni starej nie obowiązuje podział na broń bojową i zwykłą strzelecką.
Osoby posiadające do 8 sztuk broni starej zobowiązane są do powiadomienia o tym lokalnego urzędu bezpieczeństwa publicznego, a w braku takowego w danej miejscowości, na posterunku karabinierów. Zgłoszenie składa się w postaci druku urzędowego w dwóch egzemplarzach. Zgłoszenie zawiera:
- dane osobowe zgłaszającego;
- dane opisujące broń;
- określenie epoki, z której broń pochodzi;
- pochodzenie broni;
- opis miejsca przechowywania broni;
Urząd przyjmujący zgłoszenie dokonuje na nim adnotacji, że broni wymienionej w zgłoszeniu nie dolicza się do innej broni ewentualnie posiadanej przez osobę zgłaszającą. Ten egzemplarz zgłoszenia otrzymuje zgłaszający. Drugi egzemplarz zgłoszenia zachowywany w archiwum urzędu, który jednocześnie informuje o rodzaju zgłoszonej broni odpowiednie władze ochrony dóbr kultury.
Na posiadanie kolekcji broni starej powyżej 8 sztuk potrzebne jest pozwolenie. Jeżeli osoba zgłaszająca kolekcję nie udokumentuje w sposób dostateczny historycznego lub artystycznego charakteru posiadanej broni, opinię w tej kwestii wydaje, na wniosek kwestora, odpowiedni organ zajmujący się ochroną dóbr kultury.
Warunkiem wydania pozwolenia jest zapewnienie bezpieczeństwa kolekcji (odpowiednie pomieszczenie i systemy antywłamaniowe). Warunki te określa się w tekście pozwolenia. Wszystkie zmiany w stanie kolekcji (również jeżeli chodzi o miejsce i warunki przechowywania) należy zgłaszać do urzędu, który wydał pozwolenie.
Pozwolenie na kolekcję starej broni jest bezterminowe, ale może zostać cofnięte w trybie art. 11 ustawy o bezpieczeństwie publicznym z 1931 r., który stanowi, że pozwolenia, zezwolenia i licencje wydawane przez policję cofa się osobom, które przestały spełniać, w części lub w całości, warunki konieczne do ich uzyskania. Prefekt ma prawo odmówić wydania pozwolenia na kolekcję broni starej, jeżeli uzna, że kolekcjoner może wykorzystać zbiory w niewłaściwy sposób.
Kwestor może odmówić wydania pozwolenia na kolekcję broni starej tym samym kategoriom osób, którym nie wydaje się pozwolenia na broń, a więc osobom skazanym na karę pozbawienia wolności za przestępstwa popełnione przy użyciu przemocy.

Noszenie broni
Pozwolenie na broń, aczkolwiek nazywa się pozwoleniem na noszenie broni (licenza di porto d'armi) nie jest jednoznaczne z prawem do jej noszenia czyli chodzenia z bronią. Generalnie obowiązuje przepis o zakazie wynoszenia broni poza miejsce jej przechowywania bez uzasadnionej przyczyny (Ustawa o bezpieczeństwie publicznym z 1931 r., art. 40). Oznacza to, że broń można nosić przy sobie jedynie na terenie budynków posiadłości i nieruchomości, których adres podany jest w pozwoleniu jako miejsce przechowywania broni (Regulamin wykonawczy do ustawy o bezpieczeństwie publicznym - R.D 6 maggio 1940, n. 635). Przewożenie broni na terenie kraju wymaga powiadomienia odpowiedniego urzędu bezpieczeństwa publicznego, który wystawia specjalny list przewozowy. Broń sportową można przenosić jedynie na trasie z miejsca jej przechowywania na teren strzelnicy, na postawie odrębnego pozwolenia ważnego przez rok.
Zakaz wynoszenia broni poza miejsce jej przechowywania dotyczy również okutych lub inaczej uzbrojonych lasek i pałek, kastetów, sztyletów itp.
Nie wolno nosić broni w trakcie zgromadzeń publicznych, niezależnie od posiadanego pozwolenia (Ustawa o ujednoliceniu przepisów... z 1975. r. art. 4). Obowiązuje zakaz defilowania z bronią, związany z zakazem stowarzyszeń paramilitarnych. Zakaz ten nie dotyczy oczywiście wojska oraz innych państwowych formacji zbrojnych, z tym, że podczas parad i innych uroczystości z udziałem formacji uzbrojonych, broń nie może być nabita.
Osoby upoważnione do noszenia broni (chodzenia z bronią)
Na podstawie ustawy dotyczącej zmiany przepisów o posiadaniu broni, amunicji i materiałów wybuchowych i podobnych z 2 lutego 1990 r. oraz dekretu ministra spraw wewnętrznych z 24 marca 1994 r., nr 371, prawo do posiadania i noszenia broni mają osoby, które ze względu na rodzaj wykonywanej pracy są szczególnie narażone na niebezpieczeństwo. Osoby takie mają prawo do noszenia przy sobie broni w celu ochrony osobistej. Prawo to przysługuje następującym kategoriom osób:
a) pracownikom wymiaru sprawiedliwości zatrudnionym w prokuraturach, wydziałach cywilnych i karnych, w wydziałach bezpieczeństwa, kierowcom pojazdów specjalnych, pracownikom administracji wymiaru sprawiedliwości oraz służb penitencjarnych i odpowiedzialnym za transport pieniędzy;
b) lekarzom sądowym, biegłym w dziedzinie psychologii, spraw socjalnych, pedagogiki, psychiatrii i kryminologii, nauczycielom i wychowawcom oraz pracownikom socjalnym zatrudnionym w zakładach karnych;
c) cywilnym pracownikom ministerstwa spraw wewnętrznych zatrudnionych w departamencie bezpieczeństwa publicznego i w podlegających mu urzędach lokalnych;
d) osobom, które współpracują z departamentem bezpieczeństwa publicznego przy wykonywaniu niebezpiecznych zadań;
e) członkom sił zbrojnych, w tym należącym do korpusu kapitanatu portowego, zatrudnionym w gabinecie ministra obrony, komendanta okręgu wojskowego, okręgu marynarki wojennej, lub okręgu wojsk lotniczych;
d) cywilnym pracownikom resortu obrony zakwalifikowanym jako "zdolny do pełnienia służby służby wartowniczej i porządkowej";
e) pracownikom policji municypalnej, którzy posługują się bronią na służbie.
Prawo to przysługuje także emerytowanym pracownikom wymienionych wyżej kategorii zawodowych i służb, w razie stwierdzenia utrzymującego się zagrożenia bezpieczeństwa osobistego.
Osoby uprawnione zobowiązane są do uzyskania pozwolenia na broń na zasadach powszechnych, są jedynie zwolnione z opłat obowiązujących w tym zakresie.

Krajowy Katalog Broni
Na mocy ustawy o ujednoliceniu przepisów dotyczących kontroli broni, amunicji i materiałów wybuchowych z 1975 r. utworzony został Krajowy Katalog Broni, prowadzony przez departament bezpieczeństwa publicznego w ministerstwie spraw wewnętrznych. Katalog obejmuje wszystkie rodzaje broni zakwalifikowanej w ustawach jako zwykła broń strzelecka. W ramach katalogu utworzono specjalny podkatalog obejmujący strzelby myśliwskie z lufami niegwintowanymi oraz kopie broni starej ładowanej od przodu. Krajowy Katalog Broni zaczął obowiązywać w 1977 r.; rejestrowanie broni w podkatalogu strzelb myśliwskich rozpoczęło się w 1982 r.
Każdy model broni otrzymuje własny numer w katalogu i jest szczegółowo opisany pod względem parametrów technicznych i danych o produkcji.
Obowiązek zgłaszania spoczywa na producentach i importerach broni. Od daty wejścia w życie katalogu (a następnie podkatalogu), zabronione jest wprowadzanie do obrotu, kupowanie, sprzedawanie, odstępowanie itp. broni bez numeru katalogowego. Producenci krajowi oraz importerzy mają obowiązek oznaczenia broni numerem katalogowym umieszczonym na częściach metalowych w sposób uniemożliwiający usunięcie. Numer katalogowy wybijany jest na każdej sztuce broni, jest także wpisywany do pozwolenia na broń.
Cechowanie broni
Każda sztuka przenośnej broni palnej musi posiadać próbę Banku Probierczego Gardone Val Trompia w Brescii, instytucji powołanej dekretem królewskim z 3 lutego 1910 r. Broń importowana podlega obowiązkowi cechowania, jeżeli nie posiada próby zarejestrowanej w Banku lub zatwierdzonej na podstawie umów międzynarodowych.
Wzory prób (godło Republiki) odpowiednie do poszczególnych rodzajów broni ustala ministerstwo przemysłu i handlu. Sztance są wykonywane i przechowywane w Mennicy w Rzymie.
Przepisom o cechowaniu nie podlega broń bojowa znajdująca się na wyposażeniu armii i produkowana na zlecenie armii, z wyjątkiem broni przerobionej i przystosowanej do używania jako broń myśliwska lub do innych celów.
(Ustawa z 23 lutego 1960 r, nr. 186 o zmianach niektórych przepisów królewskiego dekretu ustawodawczego z 30 grudnia 1923 r. o obowiązku cechowania przenośnej broni palnej.)
Sankcje karne
Sankcje karne za naruszanie przepisów dotyczących produkcji, handlu, posiadania i noszenia broni były w ciągu ostatnich trzydziestu konsekwentnie zaostrzane.
Stosuje się łącznie karę pozbawienia wolności i grzywny.
Kto bez zezwolenia produkuje, sprzedaje lub odstępuje innym, albo gromadzi broń bojową, jej części, amunicję, materiały wybuchowe lub inne niebezpieczne substancje chemiczne oraz urządzenia służące do zabijania podlega karze pozbawienia wolności od trzech do dwunastu lat oraz karze grzywny od 800 000 do 4 000 000 lirów.

Kto nielegalnie przechowuje broń (jej części, amunicję, materiały wybuchowe i inne niebezpieczne substancje chemiczne itp.)
podlega karze pozbawienia wolności od jednego roku do ośmu lat oraz karze grzywny od 400 000 do 3 000 000 lirów.

Każdy kto narusza przepisy o obowiązku zgłaszania broni (jej części, amunicji, materiałów wybuchowych i innych niebezpiecznych substancji chemicznych, itp) podlega karze pozbawienia wolności od jednego roku do ośmiu lat oraz karze grzywny od 400 000 do 3 000 000 lirów.

Nielegalne noszenie broni (jej części, amunicji, materiałów wybuchowych i innych niebezpiecznych substancji chemicznych, itp) w miejscu publicznym lub dostępnym publicznie, podlega karze pozbawienia wolności od dwóch do dziesięciu lat oraz karze grzywny od 400 000 do 4 000 000 lirów.

Jeżeli przestępstwo zostało dokonane przez dwie osoby lub więcej, działające w porozumieniu wymiar kary może ulec zwiększeniu.

Powyższe kary mogą być zmniejszone, ale nie więcej niż o jedną trzecią, jeżeli z powodu ilości i jakości użytej broni czyn zostanie zakwalifikowany jako mało szkodliwy.
W każdym razie kara nie może być niższa niż sześć miesięcy pozbawienia wolności.

W wypadku przestępstw popełnionych przy użyciu zwykłej broni strzeleckiej, wymienione wyżej kary mogą być zmniejszone,
nie więcej jednak niż o dwie trzecie; w każdym razie minimalna kara nie może być mniejsza niż trzy miesiące aresztu.
Źródła:
R.D 18 giugno 1931, n. 773 Approvazione del testo unico delle leggi di pubblica sicurezza.
R.D. 6 maggio 1940, n.635 Approvazione del regolamento per l'esecuzione del testo unico 18 giugnio1931, n. 773 delle leggi di publica sicurezza.
L. 18 aprile 1975, n. 110 Norme integrative della disciplina vigente per il controllo delle armi, delle munizioni e degli esplosivi.
D. M. 14 settembre 1994 Requisiti psicofisici minimi per il rilascio ed il rinnovo dell'autorizzazione al porto di fucile per uso di caccia e al porto d"armi per difesa personale.
D.M. 14 aprile 1982. Regolamento per la disciplina delle armi antiche, artistiche o rare di importanza storica.
L. 21 febbraio 1990, n. 36 Nuove norme sulla detenzione delle armi, delle munizioni, degli esplosivi e dei congegni assimilati.
D.M. 24 marzo 1994, n. 371 Regolamento di attuazione dell'art. 7, commi 2 e 3 della legge 21 febbraio 1990, n. 36.
D.M. 16 agosto 1977 Modalita per l'iscrizione nel catalogo nazionale delle armi comuni da sparo e per rifiuto di iscrizione.
D.M. 16 settembre 1977 Modalita per la pubblicazione e gli aggiornamenti del catalogo nazionale delle armi comuni da sparo.
D. M. 1 marzo 1982 Data di inizio delle operazioni di catalogazione dei fucili di caccia ad anima liscia e delle riproduzioni di armi antiche ad avancarica.
L. 2 ottobre 1967, n. 895 Disposizioni per il controllo delle armi.
L. 14 ottobre 1974, n. 497 Nuove norme contro la criminalita.
Biuro Studiów i Ekspertyz, 1997 r.
_________________
JerzyS
"Prawdziwa wiedza to znajomość przyczyn."
Arystoteles
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jerzy Ulicki-Rek




Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 9351
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:00, 20 Paź '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nielegalna proca Smile

Customs media release
$5500 penalty for illegal slingshots - Friday, 10th August 2007
penalty for illegal slingshotsCustoms has warned importers to make themselves aware of Customs regulations before ordering goods from overseas.

The warning follows a $5500 penalty handed down in Perth Magistrates Court on Monday 6 August 2007 for the importation of 1000 disassembled slingshots.

The slingshots were discovered by Customs officers at the Fremantle Container Examination Facility when they examined a sea cargo container when it arrived from China in December 2005.

The contents of the container were declared as toys.

Mr Robin Bin Lu appeared in court charged with importing prohibited imports under the Customs Act. He was fined $3000 and ordered to pay costs of $2500.




Customs Director Investigations Western Australia, Roland Dixon, said that many weapons that could legally be purchased overseas could not be imported into Australia without a permit.

"It is important that importers familiarise themselves with Customs regulations. Failing to check what items are prohibited will not protect you from prosecution," Mr Dixon said.

Slingshots with a wrist or forearm brace are considered prohibited imports under the Customs (Prohibited Imports) Regulations 1956 unless prior permission has been obtained.

Media inquiries:
For further details contact Customs Media (02) 6275 6793

Media note:
Images of the slingshots can be found in the Image Gallery.

http://www.customs.gov.au/site/content9234.asp


Jerzy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
JerzyS




Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 4008
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:03, 18 Lut '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak z tej info można dowiedzieć sie ile to broni maja legalnie Ukraińcy!


"w samym Kijowie ludność posiada około 400 tys. jednostek broni palnej, a w całej Ukrainie – około 2 mln."

Niestety ile mają nielegalnie tego nie wiemy

=================================================
21 stycznia, 17:49
Ukraina: stowarzyszenie posiadaczy broni ostrzega władze przed strzelaniną

Głos Rosji
Ukraińskie stowarzyszenie posiadaczy broni wysłało otwarty list do kierownictwa MSW republiki – podaje agencja UNIAN.

Ukraińskie stowarzyszenie posiadaczy broni wysłało otwarty list do kierownictwa MSW republiki – podaje agencja UNIAN.
Organizacja wezwała do „wykluczenia użycia broni palnej przeciwko obywatelom Ukrainy”.

Powodem do napisania listu był rozkaz szefa MSW, pozwalający milicji obok środków specjalnych użycia broni palnej.

Stowarzyszenie przypomniało, że w samym Kijowie ludność posiada około 400 tys. jednostek broni palnej, a w całej Ukrainie – około 2 mln.

„To tylko legalnie, natomiast o nielegalnych liczbach mówić dość trudno… Z tym należy się liczyć” – oznajmił szef stowarzyszenia Georgij Uczajkin.
_________________
JerzyS
"Prawdziwa wiedza to znajomość przyczyn."
Arystoteles
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
trudny




Dołączył: 10 Lut 2014
Posty: 12
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:16, 18 Lut '14   Temat postu: Re: Prawo każdej samotnej kobiety do samoobrony Odpowiedz z cytatem

JerzyS napisał:

Jeśli nie jesteś zboczeńcem, lub gwałcicielem, to musisz poprzeć dostęp kobiet i gejów do broni palnej!

Bo tylko jeśli jesteś zboczeńcem i potencjalnym gwałcicielem , to jest to naturalne , że będziesz przeciw!

Co?!?!?! Shocked
przecież to geje są potencjalnymi gwałcicielami takich "zacofanych heteryków" jak ja
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mirkas




Dołączył: 29 Sty 2014
Posty: 831
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:55, 18 Lut '14   Temat postu: Re: Prawo każdej samotnej kobiety do samoobrony Odpowiedz z cytatem

trudny napisał:
JerzyS napisał:

Jeśli nie jesteś zboczeńcem, lub gwałcicielem, to musisz poprzeć dostęp kobiet i gejów do broni palnej!

Bo tylko jeśli jesteś zboczeńcem i potencjalnym gwałcicielem , to jest to naturalne , że będziesz przeciw!

Co?!?!?! Shocked
przecież to geje są potencjalnymi gwałcicielami takich "zacofanych heteryków" jak ja

No właśnie... Jeśli chodzi o kobiety mogę zrozumieć - płeć słabsza fizycznie, bardziej narażona... itd... itp...
Ale dlaczego gejów? Czemu akurat tylko gejów, a nie wszystkich od razu idąc tym tokiem rozumowania? Dlaczego wyróżniłeś homoseksualistów tylko?
Co ma orientacja seksualna, do prawa dostępu do broni palnej? Nie czaję twojego toku rozumowania.
A transwestytów już nie? Rozumiem, że o lesbijkach nie wspomniałeś, bo chcesz tego prawa dla wszystkich kobiet, czyli one już się w tym zawierają?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
viki




Dołączył: 27 Sty 2014
Posty: 753
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:18, 18 Lut '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Why Good People Should Be Armed

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JerzyS




Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 4008
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:15, 24 Lut '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rosjanie zalegalizują samoobronę?
2014-02-24 (poniedziałek)

Wiele wskazuje na to, że już wkrótce Rosjanie będą mogli chronić swoje życie i mienie korzystając z broni palnej.
Oddolnej inicjatywie „Mój dom – moja twierdza” udało się zebrać 100 tysięcy podpisów pod odpowiednim projektem ustawy.

Z inicjatywą „Mój dom – moja twierdza” wystąpił ruch obywatelski „Prawo do posiadania broni”. Rosjanom błyskawicznie udało się zebrać ponad 100 tysięcy podpisów.
Pomysłodawcy są zdania, że każde działanie obywateli, które ma na celu ochronę życia lub majątku przy użyciu broni palnej jest całkowicie uzasadnione.
Zezwolenie pozwoli raz na zawsze uniknąć sytuacji, w której właściciel w samoobronie lub w obronie najbliższych jest oskarżony o umyślne spowodowanie obrażeń bądź śmierci napastnika.
Teraz projekt oceni rosyjska Duma.

Propozycja zakłada m. in. rozszerzenie definicji „mieszkania” . Rosjanie chcą, by przez to rozumiano także miejsce tymczasowego pobytu: hotel, pensjonat, dom wczasowy.

Wielu deputowanych Dumy popiera projekt ustawy. Są wśród nich m.in. członek Komisji ds. Bezpieczeństwa,
Dmitrij Gałoczkin. Gałoczkin od lat przekonuje, że taka ustawa w rzeczywistości rosyjskiej jest wręcz niezbędna.
Wspiera go w tym zastępca szefa frakcji „Jedna Rosja” Aleksiej Żurawiow.

http://www.pch24.pl
_________________
JerzyS
"Prawdziwa wiedza to znajomość przyczyn."
Arystoteles
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
trudny




Dołączył: 10 Lut 2014
Posty: 12
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:46, 24 Lut '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JerzyS napisał:
Oddolnej inicjatywie „Mój dom – moja twierdza” udało się zebrać 100 tysięcy podpisów pod odpowiednim projektem ustawy.

100 tysiów to pikuś. U nas nawet milion gówno władze obchodzi Evil or Very Mad

JerzyS napisał:

Propozycja zakłada m. in. rozszerzenie definicji „mieszkania” . Rosjanie chcą, by przez to rozumiano także miejsce tymczasowego pobytu: hotel, pensjonat, dom wczasowy.

Dla mnie to chore. Konsekwentnie za "mieszkanie" można uznać autobus lub pociąg w którym się drzemkę uskutecznia Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JerzyS




Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 4008
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:46, 26 Lut '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ruch Obywatelski Miłośników Broni
Lider WO „Swoboda” Ołeh Tiahnybok wzywa frakcje parlamentarne do opracowania prawa, które pozwoliłoby obywatelom Ukrainy na swobodne posiadanie broni palnej.

„Uważam, iż nadszedł odpowiedni czas i proponuję przedstawicielom wszystkich frakcji wzięcie udziału w przygotowaniu projektu prawa, gwarantującego obywatelom Ukrainy swobodny dostęp i możliwość posiadania broni palnej” – powiedział Tiahnybok.

„Myślę, że wydarzenia ostatnich dni zademonstrowały, że jeśli takie prawo wcześniej by u nas obowiązywało, to nie doszło by do tego typu bachanalii (sic!) ze strony przedstawicieli władzy” – dodał polityk.

Co ciekawe, wczoraj, rady miasta i obwodu w Ługańsku na wschodzie Ukrainy wezwały Werchowną Radę do niezwłocznego przyjęcia regulacji, które pozbawiłyby broni palnej radykalnych aktywistów i grupy obywateli, do których trafiła ona z pominięciem prawa.

Więcej tu:
- http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczen.....oni-palnej
- http://bearingarms.com/ukrainians-demand.....e-in-kiev/

Na Ukrainie prawo do posiadania broni palnej , a w Polsce nawet kamizelki kuloodpornej nie mozna legalnie kupić!
_________________
JerzyS
"Prawdziwa wiedza to znajomość przyczyn."
Arystoteles
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JerzyS




Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 4008
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:46, 26 Lut '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ruch Obywatelski Miłośników Broni
Lider WO „Swoboda” Ołeh Tiahnybok wzywa frakcje parlamentarne do opracowania prawa, które pozwoliłoby obywatelom Ukrainy na swobodne posiadanie broni palnej.

„Uważam, iż nadszedł odpowiedni czas i proponuję przedstawicielom wszystkich frakcji wzięcie udziału w przygotowaniu projektu prawa, gwarantującego obywatelom Ukrainy swobodny dostęp i możliwość posiadania broni palnej” – powiedział Tiahnybok.

„Myślę, że wydarzenia ostatnich dni zademonstrowały, że jeśli takie prawo wcześniej by u nas obowiązywało, to nie doszło by do tego typu bachanalii (sic!) ze strony przedstawicieli władzy” – dodał polityk.

Co ciekawe, wczoraj, rady miasta i obwodu w Ługańsku na wschodzie Ukrainy wezwały Werchowną Radę do niezwłocznego przyjęcia regulacji, które pozbawiłyby broni palnej radykalnych aktywistów i grupy obywateli, do których trafiła ona z pominięciem prawa.

Więcej tu:
- http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczen.....oni-palnej
- http://bearingarms.com/ukrainians-demand.....e-in-kiev/

Na Ukrainie prawo do posiadania broni palnej , a w Polsce nawet kamizelki kuloodpornej nie mozna legalnie kupić!
_________________
JerzyS
"Prawdziwa wiedza to znajomość przyczyn."
Arystoteles
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Prawo każdej samotnej kobiety do samoobrony
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile