W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Image Metrics - narzędzie do mistyfikacji?  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
4 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Odsłon: 1566
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy Image Metrics będzie narzędziem do mistyfikacji wszelakiego rodzaju?
Całkiem możliwe
100%
 100%  [ 9 ]
nie... od razu poznałem że to obróbka graficzna
0%
 0%  [ 0 ]
Wszystkich Głosów : 9

Autor Wiadomość
Rivera




Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 801
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:48, 22 Sie '08   Temat postu: Image Metrics - narzędzie do mistyfikacji? Odpowiedz z cytatem

Spojrzcie na to...



Gdyby nie obróbka komputerowa pod koniec oraz tytuł filmu i komentarze do niego, nigdy bym sie nie zorientował ze twarz tej kobiety jest w 100% stworzona przez grafików komputerowych.

Moje pytanie jest takie - czy ta technika może być narzędziem do robienia mistyfikacji roznego rodzaju, począwszy od spreparowanych filmów z Bin Ladenem, poprzez umiejscawianie ludzi tam gdzie ich nie było kończąc na eliminowaniu np przeciwników politycznych?

Strona twórców tej technologii:

http://www.image-metrics.com/
_________________
THE THREE FORCES
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
M8




Dołączył: 08 Cze 2008
Posty: 612
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:02, 22 Sie '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Świetna sprawa, ciekawe ile kosztuje licencja Smile
Jak tanio to kupiłbym, to cudowne narzędzie dodało by sporo realizmu w moich grach Smile
_________________
Zapraszam na forum o ezoteryce i okultyźmie: http://transgresja.em8.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
jabba




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 1186
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:39, 22 Sie '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze jej trochę brakuje, ale naprawdę już nie dużo. Jej mimika jest zbyt wyrazista, i dosyć często usta układają się w nie fizjologiczny sposób. Jest po prostu nienaturalna, ale myślę że już prawie prawie.

Poza tym ma coś nie tak z oczami.
_________________
http://republika.pl/blog_fa_550912/991430/sz/zwoliludu.gif
________________________________
A na drzewach zamiast liści wisieć będą komuniści
i LEWACY

Raz sierpem raz młotem w czerwoną hołotę
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tomkiewicz




Dołączył: 11 Gru 2007
Posty: 989
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:57, 22 Sie '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Straszą tych, co kochają kino - jak ja, że niedługo na ekranie zobaczymy nowe filmy z Marilyn Monroe, Cary Grantem, Brucem Lee czy Humphreyem Bogartem.
A w tle cyfryzacja kin.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
przebudzony




Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 968
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:23, 22 Sie '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A potem będą filmy z terrorystami a my nie będziemy mieli pewności czy są prawdziwe czy zrobili je oni.
_________________
Nie sprzeczaj się z Bimim. Nie krytykuj tego tego co mówi Bimi. Zawsze zgadzaj się z tym co mówi Bimi. Kochaj gejów tak jak Bimi. Nie krytykuj gejów. Inaczej dostaniesz 1 post na dzień. To się nazywa wolność słowa w rozumieniu Bimiego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
XTC88




Dołączył: 14 Lut 2007
Posty: 1823
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:34, 22 Sie '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odrazu widać, że to mistyfikacja po ruchach spojówek Very Happy Są nierównomierne do ruchu ust.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kacper




Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 808
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:39, 22 Sie '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

prędzej się ludzie powybijają.

@Tomkiewicz

masz ciągle do wyboru nie oglądać nowych filmów.

Jabba napisał:
Jej mimika jest zbyt wyrazista, i dosyć często usta układają się w nie fizjologiczny sposób


dokładnie, to samo mi przyszło na myśl. I ma takie puste oczka. Może się wydawać śmieszne, ale naprawdę sprawiają wrażenie pustych, bez wyrazu. Przynajmniej zwracają moją uwagę. Wyglądają tak jakby kłamala.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tomkiewicz




Dołączył: 11 Gru 2007
Posty: 989
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:52, 22 Sie '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kacper, większość ludzi mijanych na ulicach ma albo pusty wzrok albo psi.
Ale jak lśnią przez to wyjątki !
Nienaturalne są u kobiety z filmu - wydaje mi się - ruchy powiek. Zbyt płynne.

ps: Jasne, że mam wybór. Tendencja zastępowania aktorów ich replikami cyfrowymi może jednak mieć charakter inwazyjnego trendu i tego się obawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kacper




Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 808
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:14, 22 Sie '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Być może właśnie tak będzie. Jak pójdą w ruch 3 repliki to pociągnie się już cały sznurek gwiazd.

Ja widzę ludzi zmartwionych, ucieszonych, zamyślonych itd czym nie cechuje się ta laska. Jak na moje oko Wink Najbardziej puste oczy mają urzędnicy, którzy jak w transie wypowiadają te poematy urzędowe. Ale to jeszcze mało do tej całej Emily.

Jak zobaczyłem to pierwszy raz skojarzyło mi się to z baaardzo prymitywnym programem o nazwie snikers, który imituje (przynajmniej taki był zamiar) rozmówcę internetowego. Można z nim pogadać na stronie oficjalnej www.snikers.pl W połączeniu z tą animacją pewnie efekt realizmu zwiększyłby się diametralnie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rivera




Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 801
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:52, 22 Sie '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skoro prywatna firma doszla niedawno do takiej technologii, to kiedy taka technologia byla dostepna dla wojska lub sluzb specjalnych i czy mogla zostac wykorzystana?

W kazdym badz razie teraz wyrazenie "telewizja kłamie" moze zyskac na jeszcze bardziej dobitnym znaczeniu Laughing
_________________
THE THREE FORCES
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tomkiewicz




Dołączył: 11 Gru 2007
Posty: 989
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:14, 22 Sie '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A po co wyrafinowana technologia cyfrowa ?
Człek widzi, że budynek jest wyburzony w sposób kontrolowany i nadal wie, że prawdą jest, co mu polityk symbolizujący wszechwiedzącego ojca powiedział.
Albo zdjęcie, które miało przedstawiać Bin-Ladena, a było jakąś farsą, bo ukazywało człowieka zupełnie do niego niepodobnego. I potrzeba czegoś więcej ?


Ale to prawda. Teraz będzie można mamić wszystkich - tych dociekliwych i myślących również.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rivera




Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 801
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:21, 22 Sie '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No tak, ale w przypadku zarowno Saddama jak i Osamy widzielismy roznych anatomicznie osobnikow. Tu chodzi o to ze dzieki podobnej technologii mozna dokladnie skopiowac dana osobe, w stopniu nie dajacym odroznic rzeczywistosci od falszu. Udoskonalajac troche technologie Image Metrics nie bedziemy juz w stanie rozpoznac smaczkow pod tytulem "puste oczy" czy synchroniczne i zbyt plynne ruchy powiek.
_________________
THE THREE FORCES
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AQuatro




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:35, 22 Sie '08   Temat postu: Re: Image Metrics - narzędzie do mistyfikacji? Odpowiedz z cytatem

Rivera napisał:

Gdyby nie obróbka komputerowa pod koniec oraz tytuł filmu i komentarze do niego, nigdy bym sie nie zorientował ze twarz tej kobiety jest w 100% stworzona przez grafików komputerowych.

Jeszcze 20 lat temu bym się zastanowił, co to za kobieta.
Ale biorąc pod uwagę to, ile tapety zużywają dzisiejsze prezenterki i aktorki, za cholerę bym się nie skapnął.
Wiedząc o tym fakcie, w kilku momentach można zauważyć cały ruch głową, jak żyrafa.
Ale ogólnie dobra robota.

Cytat:
Moje pytanie jest takie - czy ta technika może być narzędziem do robienia mistyfikacji roznego rodzaju, począwszy od spreparowanych filmów z Bin Ladenem, poprzez umiejscawianie ludzi tam gdzie ich nie było

Czyli na księżycu. Smile
Cóż, teoretycznie to bardzo prawdopodobne.
Faktycznie tego typu zabawki, zmienią trochę świat, i zapewne pomogą w manipulowaniu ludźmi.

Np. znany zespół Bonyem, jeździ po różnych koncertach. Ale tak naprawdę jest to trzy zespoły. W każdym z zespołów jest po jednej faktycznej osobie, a reszta jest dobrana.
Tylko na większe koncerty typu Opole itp, spotykają się w pierwotnym składzie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Image Metrics - narzędzie do mistyfikacji?
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile