W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Certyfikaty energetyczne budynków.  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
2 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 1234
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Arazjel




Dołączył: 01 Cze 2008
Posty: 24
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:13, 16 Sie '08   Temat postu: Certyfikaty energetyczne budynków. Odpowiedz z cytatem

Jak w temacie - certyfikaty energetyczne budynków - czyli kłamstwa na temat globalnego ocieplenia i robienie z ludzi idiotów ciąg dalszy:

http://www.hotmoney.pl/artykul/3674/1/cz.....-domu.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nobody




Dołączył: 25 Wrz 2007
Posty: 524
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:49, 19 Sie '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jedną kwestią jest mit globalnego ocieplenia, a drugą certyfikat energetyczny - urządzenia, czy budynku. Jeden temat to ściema, drugi... cóż, jestem jak najbardziej za. Skoro cokolwiek, tylko dzięki odpowiednim zabiegom, projektowym, czy architektonicznym, może zużywać mniej energii... to ja pytam - dlaczgo nie?
Zapytam, jak woda Ci kapie w krwnie też jej nie zakręcisz? Rozumiem, że jak nie widzisz ciepła uciekającego z Twojego budynku to problem nie istnieje, co?

Cool
_________________
amicus Plato, sed magis amica veritas
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Easy_Rider




Dołączył: 18 Sty 2007
Posty: 1884
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:59, 19 Sie '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zbieżność między ocieplaniem budynków a globalnym ociepleniem jest tylko werbalna. Niemniej, nie dajmy sobie wciskać kitu, że słabo izolowane budynki przyczyniają się do globalnego ocieplenia, bo to tylko jest interes mieszkańców budynku, ile będą płacić za ogrzewanie. To tak, jakby wierzyć w prawdziwość humorystycznego powiedzenia o góralach: dlaczego w górach powietrze jest czyste - bo górale nie otwierają okien!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nobody




Dołączył: 25 Wrz 2007
Posty: 524
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:28, 20 Sie '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
bo to tylko jest interes mieszkańców budynku, ile będą płacić za ogrzewanie

i to właśnie miałem na myśli jak również to, że mniej zużywając paliw kopalnych na dłużej ich nam wystarczy Twisted Evil
_________________
amicus Plato, sed magis amica veritas
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Arazjel




Dołączył: 01 Cze 2008
Posty: 24
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:12, 20 Sie '08   Temat postu: http://prawda2.info/viewtopic.php?t=3522&highlight= Odpowiedz z cytatem

I takie jest też moje zdanie w tym temacie - jeśli ktoś oszczędza wodę, ciepło czy cokolwiek innego to powinien to robić dla siebie i rozumieć że to w jego interesie leży żeby oszczędzał. A tutaj będziesz miał narzucone to wszystko odgórnie w ramach ustaleń Wspólnoty Europejskiej, która jak tam było napisane będzie musiała stworzyć nowe etaty dla ludzi którzy będą się tymi certyfikatami zajmowali i nie oszukujmy się że będzie to wszystko robione z głową, to tylko kolejny przykład na rozdmuchiwanie biurokracji, nikomu nie potrzebnej zresztą. Myślę że jakaś długofalowa kampania (ale nie kłamliwa i mówiąca o globalnym ociepleniu i obarczeniu Ciebie winą za zmiany) promująca oszczędzanie dóbr naturalnych prowadzona w tv i innych mediach odniosłaby lepszy skutek. A tak odbiegając nieco od właściwego tematu to w moim mieście przydział wody na osobę wynosił jakiś czas temu 5m sześciennych na osobę, teraz został zmniejszony do 3,5 - oczywiście mam liczniki i za każdy litr zużytej wody płacę wg. taryfikatora, chodzi mi jednak o to że już w którymś filmie z tego forum było powiedziane o coraz bardziej zmniejszanych limitach dla normalnych ludzi - kojarzę że miało to być coś ok 1 metra na miesiąc. Więc ta chwila zbliża się nieubłaganie jak widzę... "Kamień posiadający osobowość prawną, będzie miał większe prawa niż człowiek" Mad - to cytat z któregoś z filmów dostępnych na forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Certyfikaty energetyczne budynków.
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile