W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Kim był Mariusz Walter, założyciel TVNu  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
3 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 5696
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Cortez




Dołączył: 15 Sty 2008
Posty: 189
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:31, 15 Sie '08   Temat postu: Kim był Mariusz Walter, założyciel TVNu. Odpowiedz z cytatem

Witam.
Lubię sobie czasem polatać po wikipedii i czytać biografie, historie, znanych osób, zwłaszcza przedsiębiorców i tak ostatnio trafiłem na notke o Mariuszu Walterze, założycielu naszej ukochanej, jedynej obiektywnej telewizji - TVN.

Tak czytam, czytam i nagle źrenice mi się rozszerzyły ze zdumienia gdy przeczytałem to:
Cytat:
W 1983 r. Jerzy Urban, w poufnym liście do gen. Czesława Kiszczaka zaproponował utworzenie w MSW specjalnego pionu propagandowego, którego celem miałoby być m.in. "programowanie i realizacja czarnej propagandy" oraz "prowadzenie przemyślanej, zręcznej i stałej kampanii na rzecz zmiany obrazu SB, MO i ZOMO w społeczeństwie i inicjowanie akcji tych służb dla ocieplenia ich wizerunku". do którego polecał Mariusza Waltera, gdyż to "najzdolniejszy w ogóle redaktor telewizyjny w Polsce", który "przedstawia tow. Mieczysławowi Rakowskiemu i mnie sporo interesujących koncepcji ogólnopolitycznych i propagandowych". Ostatecznie ten specjalny pion propagandowy nie został powołany".

link

I taki człowiek robi teraz obiektywną telewizje w Polsce...
_________________
"Sekretarz generalny ONZ, Kofi Annan mówi, że nie widzi żadnych powodów dla, których należałoby zaatakować Irak. A ja widzę ich aż pięć: Shell, Exxon, Mobil, Texaco i BP." - Jay Leno
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Easy_Rider




Dołączył: 18 Sty 2007
Posty: 1884
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:51, 15 Sie '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kurwy i agenci w każdym systemie będą mieć dobrze.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
deczart




Dołączył: 30 Lis 2007
Posty: 103
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:52, 15 Sie '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cortez, poczytaj tu.
viewtopic.php?t=2108
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Cortez




Dołączył: 15 Sty 2008
Posty: 189
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:18, 15 Sie '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to ładnie, dzięki deczart. Ktoś z naszego forum musiał to wrzucić na wikipedie, bo dobrze pamiętam, że kilka miesięcy temu tego jeszcze nie było.

Można by znaleźć co charakterystyczne (a zwłaszcza wiarygodne dla modów wiki) dokumenty nt. teakich własnie osób i powrzucać na wp.
_________________
"Sekretarz generalny ONZ, Kofi Annan mówi, że nie widzi żadnych powodów dla, których należałoby zaatakować Irak. A ja widzę ich aż pięć: Shell, Exxon, Mobil, Texaco i BP." - Jay Leno
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kondrix




Dołączył: 14 Cze 2008
Posty: 205
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:30, 15 Sie '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cyt.: "Ostatecznie ten specjalny pion propagandowy nie został powołany"
Na tvn pojawia sie ostatnio program, który nazywa się chyba"agent" . W programie wystepują agenci polscy z czasow PRL. Jeden z nich w programie powiedzial cos takiego "... Kiszczak nie byl taki zly, przecież ostatecznie oddał władze."
W programie pojawia sie wiecej podobnych sformułowań.
Agenci UB, SB są generalnie malowani jako obroncy polski, choc mający trudną prace.

Wg mnie to byli oprawcy, mordercy.
Plan odkolorowania PRL wg sugestii urbana być może jednak jest wcielany w życie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Cortez




Dołączył: 15 Sty 2008
Posty: 189
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:28, 16 Sie '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Urban przecież był u Wojewódzkiego i w kabarecie Majewskiego się za niego przebierali. Zawsze był przedstawiany jako taki "spoko gość".
_________________
"Sekretarz generalny ONZ, Kofi Annan mówi, że nie widzi żadnych powodów dla, których należałoby zaatakować Irak. A ja widzę ich aż pięć: Shell, Exxon, Mobil, Texaco i BP." - Jay Leno
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Kim był Mariusz Walter, założyciel TVNu
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile