W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Komunikatory a prywatność  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
7 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 2373
Strona:  «   1, 2 Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ckmmln




Dołączył: 01 Sty 2008
Posty: 115
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:50, 22 Sie '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sezamus napisał:
do wszystkiego sie mozna wlamac. dla abw to zaden problem podejrzec ci gg tlena e mail chocbys mial 512bitowe haslo. kwestia czasu... szkoda zatem marnowac czas na modyfikowanie klientow gg. klienta mozna napisac samemu walnac 512bitowe szyfrowanie na wiadomosci tylko po co? informatyka to tak beznadziejna rzecz ze ZAWSZE mozna cos obejsc do czegos sie wlamac i cos zawiesic. "komputer jest glupi liczy tylko od 0 do 1"


tysie chyba za duzo filmow naoglądales Smile jak masz 512 bitowe szyfrowanie to za CHINY ci nie podejrza wiadomosci , chocby byla to i FBI Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ckmmln




Dołączył: 01 Sty 2008
Posty: 115
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:51, 22 Sie '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sezamus napisał:
do wszystkiego sie mozna wlamac. dla abw to zaden problem podejrzec ci gg tlena e mail chocbys mial 512bitowe haslo. kwestia czasu... szkoda zatem marnowac czas na modyfikowanie klientow gg. klienta mozna napisac samemu walnac 512bitowe szyfrowanie na wiadomosci tylko po co? informatyka to tak beznadziejna rzecz ze ZAWSZE mozna cos obejsc do czegos sie wlamac i cos zawiesic. "komputer jest glupi liczy tylko od 0 do 1"


tysie chyba za duzo filmow naoglądales Smile jak masz 512 bitowe szyfrowanie to za CHINY ci nie podejrza wiadomosci , chocby byla to i FBI Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nomorenazi




Dołączył: 03 Lip 2008
Posty: 386
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:26, 09 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://lockpicking.pl/news.php?readmore=20

Cytat:
Komunikator cenzuruje polityczny link


Informacja o zaskakującej "politycznej" blokadzie w komunikatorze Gadu-Gadu dotarła do Dziennika Internautów dzięki jednemu ze swoich czytelników. W e-mailu napisał, że użytkownicy wstawiający do opisu stanu w sieci GG odnośnik do strony idz-do-urny.pl, a także próbujący w trakcie rozmowy wysłać link do tej strony otrzymują czasową blokadę wysyłania wiadomości.

Redakcja DI sprawdziła najpierw przy pomocy narzędzia LinkScanner, czy pod wskazanym odnośnikiem nie kryje się jakaś brzydka niespodzianka. Strona okazała się "czysta". Następnie sprawdzono reakcję sieci GG na wspomniany link w trakcie rozmowy prowadzonej pomiędzy dwoma redaktorami Dziennika Internautów. Gdy jeden rozmówca wysłał wspomniany odnośnik do drugiego, możliwość wysyłania wiadomości została dla niego zablokowana. Był widoczny, mógł także otrzymywać wiadomości od innych, ale te wysyłane przez niego nie dochodziły do adresatów.

Gdy konto po ok. 40 minutach zostało odblokowane, powtórzono test w odwrotnym kierunku (rozmówca wcześniej nie zablokowany wysłał link). Efekt był taki sam.

Potwierdzono również doniesienie, że po wstawieniu "cenzurowanego" odnośnika do opisu w GG, nie jest on widoczny dla innych użytkowników i następuje blokada wysyłania wiadomości.

Firma Gadu-Gadu wcześniej deklarowała neutralność polityczną, ale obecną blokadę można uznać za przejaw politycznej cenzury. Możliwe, że jest to profilaktyczna reakcja Gadu-Gadu na wszechobecne w tej sieci spamerskie łańcuszki i próby rozsyłania linków do zainfekowanych stron. Z pewnością jednak nie powinno dochodzić do tego, aby dostawca komunikatora uniemożliwiał użytkownikom, którzy - co istotne - mają siebie na liście kontaktów, przesyłanie odnośników do jakichkolwiek bezpiecznych stron, w tym także wyrażających ich poglądy.

Rzecznik GG Jarosław Rybus skontaktował się z DI błyskawicznie. Podkreślił, że GG w ogóle nie angażuje się w sprawy polityczne, a wspomniany link najprawdopodobniej został zablokowany przez mechanizm antyspamowy. Co jednak ciekawe, wspomniana sytuacja z blokadą wywoływaną przez wspomniany link została wczoraj zgłoszona do działu technicznego Gadu-Gadu przez czytelnika, który poinformował redakcję o całej sprawie. Jak napisał we wczorajszej korespondencji do DI:
"Po zapytaniu do działu technicznego firmy GG SA, które wysłałem dnia 17.10.2007, nie dostałem żadnej odpowiedzi.
Pomimo mojej prośby, nie zostały wskazane mi punkty regulaminu, które naruszyłem, ustawiając wyżej wymieniony opis i nie wskazano mi punktu, który złamałem, wysyłając tegoż linka do mojego znajomego.
Nie poinformowano mnie też, dlaczego moja korespondencja jest inwigilowana i cenzurowana."

Ban jednak został zdjęty w przeciągu kilku minut od interwencji.
Jak widać, interwencja czytelnika, pomimo odblokowania jego konta, nie spowodowała usunięcia wspomnianego odnośnika z bazy chroniącej użytkowników GG przed spamem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JerzyS




Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 4008
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:51, 09 Lut '09   Temat postu: Forum Żydów Polskicj Fronda Odpowiedz z cytatem

nomorenazi napisał:
http://lockpicking.pl/news.php?readmore=20

Cytat:
Komunikator cenzuruje polityczny link


Informacja o zaskakującej "politycznej" blokadzie w komunikatorze Gadu-Gadu dotarła do Dziennika Internautów dzięki jednemu ze swoich czytelników. W e-mailu napisał, że użytkownicy wstawiający do opisu stanu w sieci GG odnośnik do strony idz-do-urny.pl, a także próbujący w trakcie rozmowy wysłać link do tej strony otrzymują czasową blokadę wysyłania wiadomości.

Redakcja DI sprawdziła najpierw przy pomocy narzędzia LinkScanner, czy pod wskazanym odnośnikiem nie kryje się jakaś brzydka niespodzianka. Strona okazała się "czysta". Następnie sprawdzono reakcję sieci GG na wspomniany link w trakcie rozmowy prowadzonej pomiędzy dwoma redaktorami Dziennika Internautów. Gdy jeden rozmówca wysłał wspomniany odnośnik do drugiego, możliwość wysyłania wiadomości została dla niego zablokowana. Był widoczny, mógł także otrzymywać wiadomości od innych, ale te wysyłane przez niego nie dochodziły do adresatów.

Gdy konto po ok. 40 minutach zostało odblokowane, powtórzono test w odwrotnym kierunku (rozmówca wcześniej nie zablokowany wysłał link). Efekt był taki sam.

Potwierdzono również doniesienie, że po wstawieniu "cenzurowanego" odnośnika do opisu w GG, nie jest on widoczny dla innych użytkowników i następuje blokada wysyłania wiadomości.

Firma Gadu-Gadu wcześniej deklarowała neutralność polityczną, ale obecną blokadę można uznać za przejaw politycznej cenzury. Możliwe, że jest to profilaktyczna reakcja Gadu-Gadu na wszechobecne w tej sieci spamerskie łańcuszki i próby rozsyłania linków do zainfekowanych stron. Z pewnością jednak nie powinno dochodzić do tego, aby dostawca komunikatora uniemożliwiał użytkownikom, którzy - co istotne - mają siebie na liście kontaktów, przesyłanie odnośników do jakichkolwiek bezpiecznych stron, w tym także wyrażających ich poglądy.

Rzecznik GG Jarosław Rybus skontaktował się z DI błyskawicznie. Podkreślił, że GG w ogóle nie angażuje się w sprawy polityczne, a wspomniany link najprawdopodobniej został zablokowany przez mechanizm antyspamowy. Co jednak ciekawe, wspomniana sytuacja z blokadą wywoływaną przez wspomniany link została wczoraj zgłoszona do działu technicznego Gadu-Gadu przez czytelnika, który poinformował redakcję o całej sprawie. Jak napisał we wczorajszej korespondencji do DI:
"Po zapytaniu do działu technicznego firmy GG SA, które wysłałem dnia 17.10.2007, nie dostałem żadnej odpowiedzi.
Pomimo mojej prośby, nie zostały wskazane mi punkty regulaminu, które naruszyłem, ustawiając wyżej wymieniony opis i nie wskazano mi punktu, który złamałem, wysyłając tegoż linka do mojego znajomego.
Nie poinformowano mnie też, dlaczego moja korespondencja jest inwigilowana i cenzurowana."

Ban jednak został zdjęty w przeciągu kilku minut od interwencji.
Jak widać, interwencja czytelnika, pomimo odblokowania jego konta, nie spowodowała usunięcia wspomnianego odnośnika z bazy chroniącej użytkowników GG przed spamem.


Rzymskie katoliki i Zydy!

Forum FRONDA stosuje podobne metody

Jeśli nie może kogoś zbanować bo brak ku temu argumentów to stosują metodę
Ślesz wiadomości
Jeśli jesteś zalogowany to ich widzisz, ale nikt nie odpisuje

Jeśli wejdziesz jako gość lub inny juzer to tych wiadomości nie ma!

Perfidia katolicka w najsubtelniejszym wydaniu!

Na starym forum Żydowskim FZP miałem taki numer.
Mając umiejętność czytania myśli i przewidywania przyszłości pana moderatora na wiele kroków naprzód ,
zacząłem,
jak nigdy dotąd zapisywać zrzut ekranu.

Moderator likwidował moje posty i wypisywał mi w odpowiedzi , że jestem wulgarny , ,i naruszam regulamin.

W końcu dal mi bana!

Wysłałem zrzuty do administratora .

Ten (Starzec) okazał sie bardzo porządnym człowiekiem i ban cofnął , ale moderator ekwilibrysta nadal dokazywał.
W końcu dostałem bana od artystki feministki neofitki, (kakafonia) która sie konwertowała na judaizm!

Wstyd!

Żeby dostać bana od Żyda Rzeczywistego, to rozumiem,
ale od żydowskiej lichej podroby, imitacji Żyda, ..... od żydówki urojonej ?

Pisałem do niej ,
ale ,
albo czytać nie umiała,albo miała problem z miłością i z brakiem matki,
która powinna zadbać o jej edukacje .

Jednym z problemów, który był powodem mojego bana na forum Żydów Polskich,
to poruszenie sprawy jakie maja być noże.

To, że do mlecznych inny , a do mięsa inny, to wie każdy, kto chce zamordować sąsiada. Wiadomo!

Nie wolno zarżnąć sąsiada nożem mlecznym.
Ale...
Noże kute, czy szlifowane?.....

-to jest to czego nawet nie wiedza osoby z otoczenia Naszego Głównego Rabina!

Ja wiem!
-jak zapłacą to im powiem:)

Nic za darmo!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
shinobi




Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 450
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:31, 10 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ckmmln napisał:

tysie chyba za duzo filmow naoglądales Smile jak masz 512 bitowe szyfrowanie to za CHINY ci nie podejrza wiadomosci , chocby byla to i FBI Smile


nie zapominajcie, że oni dysponują kompami o pare generacji do przodu niz sa dostepne publicznie, zlamanie szyfru na naszych kompach trwaloby moze bardzo dlugo, ale na ich to kwestia sekund.
i do tego trzeba pamietac ze publicznie dostepne są tylko takie techniki szyfrowania, które oni mogą łatwo złamac.
Przypomne tez projekt echelon, który kiedys byl tylko teorią spiskową, a jak sie okazuje istnieje naprawde i ma sie dobrze Smile

http://pl.wikipedia.org/wiki/Echelon
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Prrivan




Dołączył: 03 Lis 2008
Posty: 1832
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:52, 13 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://bezpieczenstwo.onet.pl/1565381,item,0,artykuly.html

Cytat:

Teorie spiskowe. Wielki Brat patrzy: Echelon
Opublikowano: 2009-07-08 16:35:00

O obejmującym cały świat systemie przechwytującym przesyłane cyfrowo informacje słyszała większość internautów. Zwykle traktowany jako teoria spiskowa lub urban legend, Echelon istnieje w rzeczywistości.

Autor: Marcin Kosedowski

Echelon znany jest jako największy system szpiegowski na świecie. Kontrolowana przez NSA sieć urządzeń pozwala na odczytywanie znacznej ilości danych przekazywanych przez systemy telekomunikacyjne takie jak internet czy sieć GSM. Z przechwyconych informacji wywiad wyłuskuje zwroty związane z terroryzmem i światowym bezpieczeństwem. O tym wiadomo. Ale co jeszcze mogą ukrywać twórcy Echelonu?

Podsłuch Ziemi i okolic

Dokładne informacje na temat systemu, a w szczególności baz nasłuchowych, nie są jawne. Przypuszcza się, że stacje mogą istnieć również w Polsce (prawdopodobne lokalizacje to dawne Biura Szyfrów w Lesie Kabackim pod Warszawą i na wschodzie kraju) i Czechach - wg niektórych elementy tarczy antyrakietowej mogłyby zostać dołączone do systemu. Poza informacjami przepływającymi przez systemy naziemne monitorowane są również satelity komercyjne i rozpoznawcze.

Poprzednik NSA, AFSA (Agencjia Bezpieczeństwa Sił Zbrojnych), zajmował się głównie przechwytywaniem korespondencji i wywiadowi przeciwko ZSRR (trwała wtedy zimna wojna). Wraz z rozwojem technologii telekomunikacyjnych, a zwłaszcza sieci komputerowych zmienił się rodzaj analizowanych informacji.

Nie ufaj nikomu

Zwykłe podsłuchy zakładane są w celu przechwycenia danych związanych z konkretną osobą. Echelon od początku działa inaczej - skupia się na zagarnięciu wszystkich możliwych danych i późniejszym ich filtrowaniu (np. w przypadku e-maili) lub archiwizacji (rozmowy telefoniczne). System istnieje w obecnej formie od początku lat siedemdziesiątych, a o jego skali świadczy to, że początkowo był rozleglejszy niż internet. Przez długi czas kontrolowane były wszystkie informacje przechodzące przez największe węzły sieciowe w USA. Obecnie system skupia się na transmisjach międzynarodowych. Przypuszcza się, że kontrolowanych może być nawet 90% z nich.

Technika podsłuchu jest różna. Poczynając od nasłuchu stacji radiowych i sygnałów emitowanych przez satelity, poprzez zakładanie podsłuchów na podmorskich kablach aż na koniach trojańskich w centralach telefonicznych kończąc. Warto dodać, że nawet sprzęt używany w ramach współpracy wywiadu USA z innymi krajami (UKUSA) dostarczany jest wyłącznie przez NSA, co może oznaczać, że zawiera dodatkowe funkcje utajnione nawet przed współpracownikami.

Analiza danych

Ilość danych przechwyconych przy pomocy Echelonu jest olbrzymia. Po uzyskaniu informacji są one dzielone na rozmowy telefoniczne, e-maile, faksy itd. i w zależności od grupy, do której trafiły, dalej przetwarzane. Rozmowy telefoniczne składuje się przez kilka miesięcy i odsłuchuje "ręcznie" jeśli prowadzone są śledztwa w sprawie osób które biorą w nich udział. Faksy odczytywane są programami typu OCR i przetwarzane na tekst. Dane zapisane cyfrowo (takie jak e-maile i SMS-y) można od razu poddać analizie.

Polega ona głównie na wyszukiwaniu słów kluczowych takich jak "zamach", "bomba" czy "szyfr". Jeśli system uzna wiadomość za wartą uwagi zostaje ona przekazana do analizy technikom. Warto dodać, że Echelon jest w stanie przetłumaczyć teksty na angielski i samodzielnie generować raporty. William Studerman, były dyrektor NSA, stwierdził w 2000 roku, że analiza miliona wiadomości zajmuje systemowi pół godziny. Tylko 1000 z nich trafia w ręce analityków - reszta jest odrzucana przez filtry. Należy przypuszczać, że statystyki te poprawiły się wraz z rozwojem techniki przez ostatnie 10 lat. W szczególności może to dotyczyć automatycznej analizy rozmów telefonicznych i tekstów zapisanych jako obrazy.

Ukryj się przed Echelonem

Jak chronić się przed totalną kontrolą? Rozsądnym wydaje się szyfrowanie e-maili, jednak nie jest to tak łatwe jak wydaje się na pierwszy rzut oka. NSA ma czynny wpływ na wprowadzane w USA standardy kryptograficzne. Stosowany jeszcze kilkanaście lat temu DES był podatny na złamanie przy pomocy kryptoanalizy różnicowej, której istnienie znane było jedynie agencji. Dopiero po 20 latach od przyjęcia DES-a za standard została ona opracowana przez osobę z zewnątrz.

Używany obecnie AES, uznawany powszechnie za bezpieczny, również może posiadać podobne luki. Bruce Schneier, światowej sławy kryptoanalityk, zaleca użycie podobnie działających, równie bezpiecznych, ale całkowicie otwartych szyfrów takich jak Twofish.

Równie ważne jak wybór szyfru jest zastosowanie odpowiedniego programu. Jakiś czas temu wyszło na jaw, że aplikacja Lotus Notes wysyła klucz sesji zakodowany kluczem publicznym odbiorcy i jednocześnie NSA. Oznacza to, że NSA posiadała praktycznie swobodny dostęp do "zaszyfrowanych" danych. Nie jest wykluczone, że inni producenci oprogramowania mogą współpracować z agencją. Również tutaj rozwiązaniem mogą być programy open source.

Nie należy lekceważyć urządzeń, przy pomocy których przesyłamy informacje. Przez 30 lat NSA prowadziła akcję SHAMROCK polegającą na montowaniu backdoorów w centralach telefonicznych i routerach znajdujących się w kluczowych węzłach Internetu. Niestety, zwykły użytkownik nie ma możliwości sprawdzenia z czego dokładnie składa się jego komputer, a tym bardziej routery dostawców Internetu.

Mimo wszystko, o ile NSA nie ukrywa skutecznej metody łamania szyfrów asymetrycznych, ich stosowanie jest w pełni uzasadnione. Nie zaszkodzi również wsparcie steganografii czyli sztuki ukrywania informacji.

Organizacja zbierająca informacje o milionach osób, posiadająca dostęp do ich e-maili i wyposażona w systemy automatycznie rozpoznające treść może budzić strach. Jeśli dodać do tego możliwość szybkiego przeszukiwania olbrzymich baz danych i tłumaczenia tekstów sprawa wygląda jeszcze gorzej.

Niestety, poza NSA istnieje jeszcze jedna firma, która może mieć tak duże możliwości w szpiegowaniu użytkowników. Google.


Oswajanie trwa.
To tak jak w tym naukowym przykładzie:Wrzuć żabę do wrzątku a natychmiast wyskoczy.
Wrzuć ją do chłodnej wody i powoli podgrzewaj a ugotuje się.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
theonly




Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 173
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:20, 13 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak istnieje możliwość podsłuchiwania wiadomości
Cytat:
jak masz 512 bitowe szyfrowanie to za CHINY ci nie podejrza wiadomosci

Nie był bym tego taki pewny , jest mnóstwo innch sposobów niż podsłuchiwanie sieci. To ,że sobie z nich nie zdajesz sprawy nie znaczy ze nie istnieją.

A co do protokołu GG zastanawiałeś się jak to możliwe ,że niektóre opisy są/były cenzurowane. Chociażby stopcenzurze jakiś czas temu jeśli ktoś ustawił opis z odnośnikiem do tej stronki adres nie był widoczny dla innch userów GG. (duża afera była firma GG zwaliła wszystko na filtr antyspamowy jestem ciekaw dlaczego nie blokował innchy adresów ) Z tego wynika że jednak mają możliwości spr. opisów wszystkich userów dlaczego by tu nie sprawdzać wiadomości. Spróbuj wysłać do kogoś wiadomość z linkiem do jakiejś strony a jeśli nadawca nie jest na twojej liście otrzymasz takie coś:
Cytat:
UWAGA: W trosce o bezpieczeństwo, w wiadomości od Nieznajomych podejrzane treści zastąpiono ciągiem "[xxxxx]". Jeśli chcesz otrzymywać od Nieznajomego kompletne wiadomości - dodaj go do swoich kontaktów.

Treść wiadomości:
[xxxxx]

Jestem ciekaw czy to jest zaimplementowane w komunikatorze czy może wiadomości są filtrowane przez serwery ...
Nie tylko adresy stron sa filtrowane inne ciągi znaków też.

Polecam przeczytac jeszcze to
http://di.com.pl/news/17857,1.html
http://stopcenzurze.wikidot.com/cenzuragg/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
theonly




Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 173
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:06, 13 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SPRAWDZIŁEM! WIADOMOŚCI SĄ FILTROWANE PRZEZ SERWERY GG!
Jeśli są filtrowane to znaczy ,że ktoś po środku je odczytuje i sprawdza pod kątem występowania wyrazów. Może je czytać ,a jestem przekonany że także edytować. Skąd moja teoria? Wystarczy do próby użyć jakiegoś komunikatora innego niż GG na przykład pidgin czy ekg których źródła są ogólnie dostępne i nie ma w nich kodu odpowiadającego za cenzurę.
TO WSZYSTKO DZIEJE SIĘ PO STRONIE SERWERA! SERWER GG MODYFIKUJE TREŚĆ WYSŁANEJ WIADOMOŚCI.
To by było na tyle
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sikorski




Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 1898
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:09, 13 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gg zatrudnia armię supertajnych agentów od brudnej roboty, którzy wychwytują z tysięcy słów na min. tylko te które mogą zagrozić budowie NWO Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
theonly




Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 173
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:29, 13 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wystarczy oprogramowanie nie wierzysz sprawdź ... Zatudnisz kilku programistów i sprawa załatwiona. Mnie denerwuje modyfikowanie treści i otrzymywanie tego :
Cytat:

UWAGA: W trosce o bezpieczeństwo, w wiadomości od Nieznajomych podejrzane treści zastąpiono ciągiem "[xxxxx]". Jeśli chcesz otrzymywać od Nieznajomego kompletne wiadomości - dodaj go do swoich kontaktów.

Treść wiadomości:
[xxxxx]

Sikorski Jeszcze jedno pytanie masz 12-15 lat ? Pytam bo tak się czasem zachowujesz . Sprawdź potem krytykuj
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sikorski




Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 1898
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:50, 13 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

taaa już sram w gacie proponuję zorganizować konferencję na gg gdzie bedziemy non stop pisać słowa typu NWO terroryzm czy co tam chcecie, jeśli w ciągu tygodnia wszyscy nadal będą żyć to wsadźcie se te paranoiczne gadki w dupę.... Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
theonly




Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 173
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:25, 13 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
bedziemy non stop pisać słowa typu NWO terroryzm

Czytałeś w ogóle to co napisałem ? Mówię ,że zamiast linku na gg dostajesz wiadomość jak wyżej a co za tym idzie wiadomości muszą być edytowane w locie ! I O TEN FAKT GŁÓWNIE MI CHODZI!

Napisz do siebie z jakiegoś numeru którego nie masz na liście kontaktów chociażby to :

viewtopic.php?t=3437&start=25

(chodzi o sam adres a nie ewentualną treść). I weź czytaj ze zrozumieniem albo w ogóle czytaj przed odpowiedzeniem na posta. Serwer sprawdza je pod kątem występowania wyrazów np spamerzy często używają tinyurl czy podobnych serwisów żeby wysłać stronkę. Jeśli występuje tinyurl to są zastępowane tą treścią o której wcześniej mówiłem albo nie dostarczane wcale. Spróbuj wysłać sobie np takie coś

http://tinyurl.com/unicycles

Numer z którego wysyłasz nie może być na twojej liście kontaktów
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
theonly




Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 173
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:25, 14 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sikorski coś się nie odzywasz mógłbyś chociaż rację przyznać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20417
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:45, 14 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pewnie tobie sikorski to nie przeszkadza bo w najlepszym przypadku używasz gg do bajerowania małolat, ale niektórzy mogą sobie nie życzyć żeby byle GG Network S.A. rejestrował ich prywatne rozmowy i mógł sobie przeglądać np. to z kim i o czym gadałes 3 lata temu o tej samej porze.

niestety prawie wszystkie komunikatory mają tę wadę, że transmisja, nawet jeśli jest szyfrowana to tylko do serwera, nigdy point-to-point.

są jednak jakieś jabbery, itp.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
iaro




Dołączył: 01 Sty 2008
Posty: 1147
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:40, 14 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
pewnie tobie sikorski to nie przeszkadza bo w najlepszym przypadku używasz gg do bajerowania małolat, ale niektórzy mogą sobie nie życzyć żeby byle GG Network S.A. rejestrował ich prywatne rozmowy i mógł sobie przeglądać np. to z kim i o czym gadałes 3 lata temu o tej samej porze.

niestety prawie wszystkie komunikatory mają tę wadę, że transmisja, nawet jeśli jest szyfrowana to tylko do serwera, nigdy point-to-point.

są jednak jakieś jabbery, itp.

Tu się zgodzę. Też nie bardzo sobie bym tego życzył, chociaż w sumie dla nich jestem tylko numerkiem a nie imieniem i nazwiskiem. Chociaż korzystając np. z archiwum rozmów można nakreślić "portret" czyjejś osobowości.
Co do jabberów- one też lecą przez serwery, jednak przez dużo mniejsze serwery należące do małych przedsiębiorstw (jabbim albo jabster to raczej znacznie mniej popularni przekaziciele informacji od gg) więc jakby co, to szansa na wypłynięcie twoich wiadomości do innych jest sporo mniejsza.
_________________
Systemu nie można niszczyć, trzeba go reformować.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sickboy




Dołączył: 05 Maj 2008
Posty: 100
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:56, 16 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

TOR jest fajny, ale masakrycznie wolny.
Protokol GG wysyla dane plain textem, wiec idzie wszystkie rozmowy i obrazki przejmowac jak sie chce - przez WLAN albo LAN (wireshark np)
JABBER niby jest szyfrowany, mozna ustawic nawet klucze szyfrujace po obu stronach (PGP albo inne), ale nie jestem pewien czy nie jest do zlamania.
Podobno SKYPE jeszcze sie trzyma z racji strumieniowego wysylania, zakodowanych danych. Ale, znajac ludzi, ktos nad tym pewnie pracuje (we Wloszech na pewno zdjecli szyfrowanie przekazu).

Poza tym to juz malo jest rzeczy w necie, ktore nie sa kontrolowane.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Komunikatory a prywatność
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile