W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Co jeść po wprowadzeniu Codex?   
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
7 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 1134
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
AndyPSV




Dołączył: 30 Maj 2008
Posty: 341
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:13, 14 Mar '09   Temat postu: Co jeść po wprowadzeniu Codex? Odpowiedz z cytatem

w 2010 roku. Jakie produkty beda 'bezpieczne'?
Procz oczywiscie zaopatrzenia sie w kilkuletni zapas witamin.
_________________
pl,Technologia.Niewolnictwa-opis.pdf
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
astrit




Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 940
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:29, 14 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Andy przejdź na odżywianie światłem/ praną, na pewno znajdziesz w necie jak to sie robi Razz a ile moszna zaoszczędzić na tym Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ghostface




Dołączył: 11 Paź 2007
Posty: 273
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:44, 14 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gdzie baranie codex mowi o zakazie w sprzedazy witamin?? Dwa,to codex jest nieobowiazkowa norma zywnosci odnoszaca sie inaczej dla kazdego kraju poniewaz kazdy kraj inaczej klasyfikuje witaminy.Nim zaczniesz srac w gacie zapoznaj sie dokladnie z tematem a nie po paru filmikach z YT bedziesz pedzil z siatami po witaminy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mandarck




Dołączył: 07 Lis 2007
Posty: 539
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:20, 14 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W sumie to całkiem niezła zagrywka ze strony farmaceutów : ).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Stanley




Dołączył: 04 Sty 2008
Posty: 292
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:32, 14 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mandarck napisał:
W sumie to całkiem niezła zagrywka ze strony farmaceutów : ).


To macie - tak dla uzupełnienia - trochę wcześniejszą jeszcze lepszą, o której mało kto ma jakiekolwiek pojęcie. Jeszcze świeżutka z wczorajszej emisji na TVP Info:
http://chomikuj.pl/ShowVideo.aspx?id=77886926
http://chomikuj.pl/ShowVideo.aspx?id=77864797
http://chomikuj.pl/ShowVideo.aspx?id=77852119

Przez nieuwagę tylko tyle udało mi się przechwycić, ale i tyle wystarczy, by załapać o co chodzi.

Pozdrawiam Obudzonych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pepe




Dołączył: 21 Sty 2009
Posty: 239
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:16, 14 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ghostface napisał:
gdzie baranie codex mowi o zakazie w sprzedazy witamin?? Dwa,to codex jest nieobowiązkowa norma zywnosci odnoszaca sie inaczej dla kazdego kraju poniewaz kazdy kraj inaczej klasyfikuje witaminy.Nim zaczniesz srac w gacie zapoznaj sie dokladnie z tematem a nie po paru filmikach z YT będziesz pedzil z siatami po witaminy

Kto ci dał prawo do obrażania innych? robisz to ze złości dlatego, że ktoś wie więcej niż ty wiesz, czy dlatego, ze ktoś ma inne zdanie niż ty?
Nie chce Ci się dotrzeć do źródeł, czy nie potrafisz? a może nie masz czasu bo musisz korzystając z anonimowości popisać się swoją arogancją? masz tutaj linki ... i czytaj ze zrozumieniem:
ROZPORZĄDZENIE W SPRAWIE OŚWIADCZEŃ ŻYWIENIOWYCH I ZDROWOTNYCH DOTYCZĄCYCH ŻYWNOŚCI
NUTRITION AND HEALTH CLAIMS REGULATION (NHCR) http://www.stopcodex.pl/wp-content/uploa.....l_beta.pdf
DYREKTYWA DOTYCZĄCA SUPLEMENTÓW ŻYWNOŚCIOWYCH MAKSYMALNE DOZWOLONE DAWKI (MDD)
Food Supplements Directive (FSD) http://www.stopcodex.pl/wp-content/uploa....._beta1.pdf
Dyrektywa dotycząca tradycyjnych ziołowych produktów leczniczych (zmieniająca Dyrektywę 2004/24/EC)
http://www.stopcodex.pl/wp-content/uploa....._beta1.pdf
DYREKTYWA DOTYCZĄCA SUPLEMENTÓW ŻYWNOŚCIOWYCH: INFORMACJE OGÓLNE FOOD SUPPLEMENTS DIRECTIVE (FSD) http://www.stopcodex.pl/wp-content/uploa....._beta1.pdf
Na przyszłość, jeżeli czegoś nie wiesz na dany temat nie zabieraj głosu, zapewne znajdziesz inne tematy także na tym forum, gdzie będziesz mógł dać upust swojej agresji, a najlepiej "ulżyj sobie" na komentarzach w onecie ...
nie pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rep




Dołączył: 20 Paź 2008
Posty: 613
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:41, 14 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam taki fajny mlynek firmy Schnitzer.
Nim miele zboze i mam wlasne pelnowartosciowe, swieze i bez dodatkow pieczywo na kwasie.
Podejrzewam ze bedzie mozna jeszcze gdzies kupowac warzywa przed napromieniowaniem.
Mysle ze przydadza sie kontakty u rolnikow tak by ominac system.
_________________
Referendum to inicjowanie dobrych oraz wetowanie wrogich nam ustaw. To sprawdzilo sie w Szwajacarii.
Skonczmy z partiokracja.
Demokracjabezposrednia.org

*Nie odpowiadam na posty lekcewazace i niskiego poziomu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
FreeG




Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 387
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:00, 14 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ghostface napisał:
gdzie baranie codex mowi o zakazie w sprzedazy witamin?? Dwa,to codex jest nieobowiazkowa norma zywnosci odnoszaca sie inaczej dla kazdego kraju poniewaz kazdy kraj inaczej klasyfikuje witaminy.Nim zaczniesz srac w gacie zapoznaj sie dokladnie z tematem a nie po paru filmikach z YT bedziesz pedzil z siatami po witaminy

Po1. Zacznij szanować innych i spróbuj budować wypowiedzi, jak dojrzały człowiek, a nie tępy dres.
Po2. Na czym TY się opierasz? Na wikipedii?
Po3. Porównam to do kodów E.
Oficjalnie lista E to...
Cytat:
spis chemicznych dodatków do żywności, które zostały uznane przez wyspecjalizowane instytucje Unii Europejskiej za bezpieczne i dozwolone do użycia.

Zostały tak rzetelnie przebadane, że raz na jakiś czas pewien kod E otrzymuje etykietę "zakazany", ponieważ wykryto zbyt dużą szkodliwość, a ogromna liczba substancji rakotwórczych wciąż jest na liście.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
astrit




Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 940
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:04, 14 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to ze leki powolnie doprowadzają do następnych schorzeń to juz wiedziałam dość dawno obserwując lekomanów z własnego otoczenia, zazwyczaj po roku brania jakichś specyfików ( mówie tu rzecz jasna o stosowaniu się do zaleceń lekarskich i ścisłej kontroli medycznej regulowanej receptą) znacznie dochodziło do pogorszenia stanu zdrowia i psychiki po dłuższej serii brania, a żeby znowu ten stan uległ poprawie dołączana była następna porcja "cudownych" medykamentów które miały rzekomo wzmocnić działanie poprzednich.
odnośnie codexu jeśli wejdzie on faktycznie w życie w naszym kraju to pociągnie to nieodwracalne skutki , poniewaz wszystko co trafi na stół nie będzie już miało żadnych wartosci odżywczych i wspomagających regeneracje organizmu.
w tej chwili to co zatrute lekami ma jeszcze siłę walczyć przy pomocy naturalnych preparatów, w ramach tego co gotuje się w najbliższej przyszłości obawiam się że będzie to przyspieszona i skuteczna eksterminacja.
mówiąc o odżywianiu się światłem wcale nie żartowałam choć pewnie mogło to tak wyglądać. z własnego doswiadczenia wiem że jest mozliwe zaspokoić energetycznie organizm ale jak długo to może trwać to zależy tylko od indywidualnych właściwosci praktykującego.
sama wizja zjadania czegoś co będzie ochrzczone promieniami http://www.eionet.europa.eu/gemet/concept?langcode=pl&cp=3370
jeśli chcą tak bardzo wysterylizować wszystko to za parę lat organizm człowieka nie będzie w stanie się obronić przed byle katarem a co dopiero mówić o innych infekcjach czy zakażeniach czy to bakteryjnych czy wirusowych???
zakaz spożywania witamin jak najbardziej pasuje juz do teraźniejszej praktyki lekarskiej ...już teraz nie przepisują żadnych witamin nawet tych syntetycznych chyba że na wyraźne życzenie pacjenta, a w aptece bez recepty nie można nawet zwykłej witaminy A dostać!!!
dodatkowo jeśli wejdzie w życie zakaz upraw i hodowli przydomowych to już będzie przegięciem wszystkiego, chciałabym zobaczyć tych wszystkich działkowiczów i mieszkających z własnym ogródkiem czy kawałkiem terenu na którym sadzą pieczołowicie swoje nowalijki dla siebie i muszą je co rok poddawać konkretnym pryskaniom, i innym super zabiegom z codexu alimentiarus!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pepe




Dołączył: 21 Sty 2009
Posty: 239
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:08, 14 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rep napisał:
Mam taki fajny mlynek firmy Schnitzer.
Nim miele zboze i mam wlasne pelnowartosciowe, swieze i bez dodatkow pieczywo na kwasie.
Podejrzewam ze bedzie mozna jeszcze gdzies kupowac warzywa przed napromieniowaniem.
Mysle ze przydadza sie kontakty u rolnikow tak by ominac system.


Tutaj jest szansa, o to powinniśmy się upominać i pomóc przeforsować:

Lokalna żywność - Lokalne alternatywy dla globalnych korporacji rolnych

Tutaj całość: http://www.ziemia.org/lokalna-zywnosc.php
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ghostface




Dołączył: 11 Paź 2007
Posty: 273
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:13, 14 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zostalem zarzucony linkami w ktorych nie wynika ze zakaz sprzedazy witamin zostanie wprowadzony.Niech ktos poda konkretnie padajace slowa na ten temat i ich zrodlo.Skoro ja nic nie wiem na ten temat to pewnie wy wiecie,oswieccie mnie prosze.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pepe




Dołączył: 21 Sty 2009
Posty: 239
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:37, 14 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ghostface napisał:
Niech ktos poda konkretnie padajace slowa na ten temat i ich zrodlo.Skoro ja nic nie wiem na ten temat to pewnie wy wiecie,oswieccie mnie prosze.


Widzisz ghostface i tu jest problem, bo nigdzie nie znajdziesz tego zapisanego wprost. Jest to ukryte w dziesiątkach dyrektyw i tysiącach stron dokumentów, do tego zapisane terminami naukowymi, zwykły śmiertelnik nigdy się nie zorientuje, a dowie się jedynie o skutkach, gdy dane przepisy zaczną obowiązywać! Wtedy będzie już za późno.
Zbyt nisko cenisz tych którzy opracowują te przepisy, oni długo się do tego przygotowywali. Czy chcesz czekać aż wejdzie to w życie a wtedy powiesz ... o cholera a jednak to zrobili? Jest grupa naukowców i prawników, która dostrzegła podstęp i zbliżający się problem. Ludzie gdy to słyszą komentują, że to jest tak absurdalne aby było możliwe ... a jednak jest! Gdy byłem dzieckiem można było siać mak w ogródku, a my zrywaliśmy makówki i jedliśmy ... gdyby mi ktoś wtedy powiedział, że to kiedyś będzie niemożliwe to też bym nie uwierzył.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ghostface




Dołączył: 11 Paź 2007
Posty: 273
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:54, 14 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie twierdze ze codex jest ok,nie o tym tutaj mowimy i nie o to mi chodzi.Chodzi mi wlasnie o to czy aby nie czytamy tych "ukrytych" tresci i rozumiemy je na wyrost.I moze wlasnie dlatego nie mozna jednoznacznie powiedziec "2010-stop dla witamin",a jesli tego nie mozna stwierdzic nie mozemy powiedziec ze tak sie stanie.

Z makiem to trochu tak ze ludzie ludzia zgotowali ten los,nie elity z gory tylko ci z dolu.Gdyby nie ich chec omamienia sie,dzis cieszyl bys sie smakiem zebranego z ogrodka maku.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Janiekowalsk




Dołączył: 05 Mar 2009
Posty: 1459
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:19, 27 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tu masz zarzuty wobec codexu które stawia Dr. Rath


There are a growing number of House and Senate bills that have the potential to take away your health freedoms.

Some of the most important of these bills are outlined below.

The Dr. Rath Health Foundation OPPOSES the following bills:
H.R. 3156 (the Dietary Supplement Access and Awareness Act) would severely and negatively impact DSHEA by giving the FDA the authority to ban large numbers of dietary supplements or dietary ingredients from the market if they fail unreasonable and arbitrary risk/benefit assessments.
S. 729/H.R. 1507 (the Safe Food Act of 2005) would create a new federal food safety agency and undermine DSHEA by reclassifying supplements and regulating them as drugs.
H.R. 2485 (the DSHEA Full Implementation and Enforcement Act of 2005) would give the FDA an extra $205 million between now and 2010 to regulate dietary supplements on the dubious grounds that it has not adequately used its authority to enforce DSHEA due to a lack of resources.
H.R. 2510 (the Dietary Supplement Regulatory Implementation Act of 2005), similar to H.R. 2485, would appropriate an extra $205 million to the FDA to regulate dietary supplements.
S. 2686 (the Communications, Consumer’s Choice and Broadband Deployment Act) would allow telephone and cable companies to restrict freedom of access to the Internet and, consequently, to websites providing lifesaving and health-promoting information about dietary supplements and other natural therapies.

The Dr. Rath Health Foundation SUPPORTS the following bills currently pending in Congress:
H.R. 2352 (the Consumers’ Access to Health Information Act) would codify into law the right for natural product retailers and manufacturers to legally discuss the many benefits of natural health products.
H.R. 2486 (the Dietary Supplement Tax Fairness Act of 2005) would allow the costs of purchasing dietary supplements to be treated as medical expenses under federal law.
H.R. 4282 (the Health Freedom Protection Act) would prevent the FDA from censoring Americans’ right to truthful information about the health-enhancing benefits of foods and dietary ingredients.
H.R. 1545 (the Dietary Supplement and Healthy Meal Replacement Tax Parity Act of 2005) would allow people to claim a medical expense deduction for meal-replacement and dietary-supplement products that qualify, or will in the future, for FDA-approved health claims...

---------------------------------------------------------------------
Ps...Rozumiem doskonale o co pytasz, ja również lubię konkretne potwierdzone wiadomości ...Ale pomijając wszystko , zobacz co stało się z rolnictwem czy gdzieś było napisane zabierzemy wam zdrową żywność ? nie, nie było a jednak tak się stało ...jestem ojcem i zadaję sobie często takie pytania jak np. dlaczego w szkołach podaje się dzieciom za darmo mleko - przemysłowe UHT wyjałowione w tem. 140 stopni bez wartości zamiast np jabłka ? naprawdę nie trzeba szukać daleko wystarczy zobaczyć w jakim kierunku idziemy i na co już się godzimy ...Dla mnie Codex nie jest odkryciem które musze udowadniać aby być mu przeciwny dla mnie wystarczy odpowiedź na pytanie kto go stworzył (Fritz Termeer) i samo to powoduje we mnie sprzeciw kiedy dodam do tego pytanie kto dziś za tym stoi i komu przyniesie to zyski to nie jest ważne kiedy to wprowadzą nie jest ważne jak to zrobią ale ważne jest żeby tego nie było ...więc ja nie uważam że sprawę codexu rozumiemy "na wyrost " Bardzo wielu ludzi czeka na datę 31 Grudnia 2009 mam wrażenie że jeśli tego dnia oficjalnie nie ogłoszą przyjęcia codexu wielu uzna że nie było sprawy ,dla mnie codex działa od lat ....
Pozdrawiam Smile

"Jeśli nie będziecie używać oczu waszych po to, aby widzieć, to będziecie używać ich, aby płakać."
Jean Paul
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Co jeść po wprowadzeniu Codex?
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile