W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Jaka będzie zima w tym roku?  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena: Brak ocen
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Ziemia i wolna energia Odsłon: 5046
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Aqua




Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 1450
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:29, 22 Gru '08   Temat postu: Jaka będzie zima w tym roku? Odpowiedz z cytatem

Ostatnio zimy były raczej łagodne.

Stawiam, że jak w tym roku przypiździ to ludzie o globalnym ociepleniu nie będą chcieli nawet słuchać. Wink


Uwaga! Będzie 70 stopni mrozu

Uderzenie zimy w Polsce?


I - dla tych co jeszcze nie znają - najlepsza moim zdaniem polska internetowa prognoza pogody Wink
_________________
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko mało prawdopodobne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Aqua




Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 1450
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:16, 02 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nadchodzi mróz. W przyszłym tygodniu nocami będzie nawet minus 20 stopni. A potem ocieplenie i plucha - czytamy w "Polsce".

Luty na plusie i raczej suchy. W marcu zaskoczy nas powrót zimy. W kwietniu zawita wiosna, a w maju i czerwcu pogoda ma być wręcz lipcowa. Ale najgorsze, że ta zima będzie kolejną bez śniegu na nizinach. Dla dzieci planujących ferie na nartach i sankach jedynym wyjściem jest wyjazd w góry.

Polska dostała się właśnie pod wpływ układów niżowych znad Rosji i Oceanu Arktycznego. Co to oznacza? Masy chłodnego powietrza obniżające słupek rtęci w termometrach. Już najbliższy weekend zapowiada się naprawdę zimny. Około zera będzie jedynie w okolicach Szczecina, a im dalej na wschód, tym szczelniej trzeba zapinać kurtki. W Suwałkach będzie minus 4 stopnie.

Ale to dopiero początek, bo przyszły tydzień przyniesie naprawdę przejmujące ochłodzenie. - Cała pierwsza dekada stycznia będzie naprawdę mroźna - zapowiada synoptyk Arleta Unton. "Naprawdę mroźna" oznacza minus 15 stopni w nocy na wschodzie. A miejscami nawet minus 20. Kto jeszcze nie przygotował auta do zimy, ma na to ostatnią szansę. Zimowy płyn w chłodnicy i sprawny akumulator uchronią przed niemiłymi niespodziankami. - Tegoroczny styczeń będzie o 3-4 stopnie zimniejszy niż średnia dla tego miesiąca z ostatnich 30 lat - mówi Arleta Unton


Z WP.PL
_________________
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko mało prawdopodobne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
forrest_




Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 552
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:53, 02 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Globalne ocieplenie ???, powiedziałbym raczej mała epoka lodowcowa Smile

Cytat:
Sea Ice Ends Year at Same Level as 1979

Rapid growth spurt leaves amount of ice at levels seen 29 years ago.

Thanks to a rapid rebound in recent months, global sea ice levels now equal those seen 29 years ago, when the year 1979 also drew to a close.

Ice levels had been tracking lower throughout much of 2008, but rapidly recovered in the last quarter. In fact, the rate of increase from September onward is the fastest rate of change on record, either upwards or downwards.

The data is being reported by the University of Illinois's Arctic Climate Research Center, and is derived from satellite observations of the Northern and Southern hemisphere polar regions.

Each year, millions of square kilometers of sea ice melt and refreeze. However, the mean ice anomaly -- defined as the seasonally-adjusted difference between the current value and the average from 1979-2000, varies much more slowly. That anomaly now stands at just under zero, a value identical to one recorded at the end of 1979, the year satellite record-keeping began.

Sea ice is floating and, unlike the massive ice sheets anchored to bedrock in Greenland and Antarctica, doesn't affect ocean levels. However, due to its transient nature, sea ice responds much faster to changes in temperature or precipitation and is therefore a useful barometer of changing conditions.

Earlier this year, predictions were rife that the North Pole could melt entirely in 2008. Instead, the Arctic ice saw a substantial recovery. Bill Chapman, a researcher with the UIUC's Arctic Center, tells DailyTech this was due in part to colder temperatures in the region. Chapman says wind patterns have also been weaker this year. Strong winds can slow ice formation as well as forcing ice into warmer waters where it will melt.

Why were predictions so wrong? Researchers had expected the newer sea ice, which is thinner, to be less resilient and melt easier. Instead, the thinner ice had less snow cover to insulate it from the bitterly cold air, and therefore grew much faster than expected, according to the National Snow and Ice Data Center.

In May, concerns over disappearing sea ice led the U.S. to officially list the polar bear a threatened species, over objections from experts who claimed the animal's numbers were increasing.

źródło: http://www.dailytech.com/Sea+Ice+Ends+Ye.....e13834.htm
_________________
13:13 13.09.1979 Caulbearer Smile
Unos nacen con estrella y otros nacen estrellados
******* Ad astra per aspera ******
.............! Semper paratus !.............
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AQuatro




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:55, 03 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Każdej zimy jest mróz.
Moim zdaniem ta zima będzie ciepła.
Na pewno nie padną rekordowe mrozy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:39, 04 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zima będzie normalna, bądź lekko chłodna. Wszytkie stacje jeszcze w grudniu mówiły, że śniegu nie będzie i będzie deszcz, a tym czasem zapowiadają nawet -20 C. Od sierpnia mówię, że będzie zima w tym roku, bo aktywność Słońca jest najmiejsza od wielu wielu lat.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tomkiewicz




Dołączył: 11 Gru 2007
Posty: 989
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:53, 04 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja inaczej analizowałem. Stwierdziłem, że jeśli bieżący okres jesienno - zimowy będzie tak wyżowy i suchy jak ostatnie lata i wiosny (z trudem je przypominały - noce zimne, ostre, wredne powietrze, cyrkulacja pn. - zach., bardzo wysokie ciśnienie, zimne masy powietrza nie przypominające letnich, o ile był deszcz - to ohydnie zimny i krótkotrwały) , to przewagę zdobędą wyże skandynawskie lub zajebiście zimny wyż rosyjski lub jeszcze gorszy - syberyjski. Chyba się nie pomyliłem, choć zdziwko wzbudziły opady śniegu przy ciśnieniu 1030 hPa.
Mam nosa do pogody. Codziennie jeżdże na rowerze, przez okrągły rok. Wyczuwam zmiany pogody, rodzaj pogody, "zapach" cyrkulacji. Przy tym dodam, że nie znoszę temperatur poniżej 20 stopni C. Jestem wyjątkowo ciepłolubny. Idealnie czuję się przy wilgotnych, wręcz tropikalnych upałach oraz tych wskutek letniego wyżu rosyjskiego - czyli gorącego i suchego. Teraz polski klimat jest jednym z najgorszych - nigdy nie wiadomo, co będzie na następny dzień. Wahania ciśnień to istna huśtawka, wszystkie rodzaje opadów, brak jakiejkolwiek stabilizacji. Jako rocznik 73 pamiętam jednak silnie skontrastowane pory roku. Zima była jak Królowa Śniegu, wiosna jak świeży podmuch życia, lato gorące (opady w nocy, noce parne - można się było na trawie połozyć), a jesień - z charakterystycznym dla niej wszechobecnym syfem, atmosferą rozkładu i gnicia i wahaniem ciśnienia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Upierz




Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 68
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:32, 05 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam tylko nadzieję, że wkońcu lato będzie ciepłe i będzie można nad wode jechać.

A zima niech szybko przeleci i niech nie piździ jak stoje na przystanku.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
kredki




Dołączył: 06 Gru 2007
Posty: 232
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:31, 02 Mar '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to się Aqua pomyliłeś o cały rok Wink

Cytat:
Stawiam, że jak w tym roku przypiździ to ludzie o globalnym ociepleniu nie będą chcieli nawet słuchać.


Jednak co do tego mam spore wątpliwości. Już widać, że gdy tylko mróz zszedł, znów zaczyna się "debata".
_________________
Kochaj Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aqua




Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 1450
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:08, 03 Mar '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To tak jak z tym kawałem o zimie u indian.

Wódz pyta się szamana jaka będzie zima. Szaman nawiązał kontakt z duchami i wyszło mu, że sroga będzie. No to uzbierało całe plemię zapas chrustu, ale zima łagodna była. Popsioczyli na szamana, ale jakoś mu się upiekło. W następnym roku wódz znowu idzie się zapytać szamana jaka będzie zima. "Ale tym razem zapytaj się lepiej tych duchów, bo w poprzednim roku Ci się nie udało." No to szaman znowu, podwójna dawka ziółek i kontaktuje się z duchami. "Tym razem napewno sroga zima będzie." No to dozbierali jeszcze chrustu i czekają na mrozy. Mrozy nie przyszły. Wszyscy wkurwieni na szamana, bo zamiast przy ognisku z fajką pokoju po lesie ganiali za patykami. Przychodzi trzeci rok i wódz znowu do szamana przychodzi. "Jak w tym roku nie trafisz z zimą to robię plebiscyt na nowego szamana, bo Ciebie już duchy najwyraźniej nie lubią." "Przyjdź za tydzień wodzu, będę wiedział napewno." Szaman lekko spanikowany, ale spakował torbę wędrowną i ruszył po mądrość. Dotarł do miasta bladych twarzy i skierował się do instytutu meteorologii i pyta się jaka będzie zima. "Oj sroga zima będzie sroga, bo indianie już dwa lata chrust zbierają."

Mr. Green
_________________
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko mało prawdopodobne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
J a s n y




Dołączył: 20 Sie 2019
Posty: 1057
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:59, 31 Gru '22   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aqua napisał:
Stawiam, że jak w tym roku przypiździ to ludzie o globalnym ociepleniu nie będą chcieli nawet słuchać.
Przypuszczam że nie sądzę - i czekaj tatka latka... Rolling Eyes

Jeśli ktoś nadal uważa że lokalne ocieplenie klimatu to ściema -to niech posłucha tego:

Jak zima stulecia w sylwestra sparaliżowała Polskę


Cytat:
31 grudnia 1978 roku w noc sylwestrową rozpoczęła się zima stulecia. Opady śniegu były tak intensywne, że na kilka tygodni sparaliżowały cały kraj.



....i co, chcielibyście wracać do tego? ..no ja rozumiem że jest w tym jakiś magiczny urok, kiedy wszystko jest dokumentnie zasypane śniegiem ,i piździ - no ale czy ja wiem .. Confused czy warto aż tak się spinać w tym kierunku dla kilku fajnych fotek? Rolling Eyes


Zewsząd słyszę ciągłe pierdolamento jakie to złe i jak to trzeba z tym walczyć.. Prawda jest taka, że (o ile jest w tym jakieś ziarno prawdy i ocieplenie [globalne] jest choć w małym stopniu zasługą człowieka, a raczej NIE JEST viewtopic.php?p=438410#438410 ) — to byłoby to kurde największe dobrodziejstwo jakie człowiek dał tej planecie thumleft sunny thumright

...a teraz co, mamy się depopulować i ograniczać .....aby zimy były zimniejsze ?? Laughing Shocked Laughing Brick wall monkey Speak to the hand
_________________
" Nie wiem o jakim elektronicznym funcie piszesz, bo takowy nie istnieje " ~@goral_
# demokracja to komunizm w powijakach #
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kierownik




Dołączył: 09 Sty 2021
Posty: 235
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:40, 01 Sty '23   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Post do którego sie odnosisz był pisany ponad 12 lat temu Smile a user Aqua ostatni swój post dodał w 2015 r. a sam temat dotyczy zimy w 2008 roku Laughing ale jajca , Interere mnie to tyle co zeszłoroczny śnieg, czyli w hooooj Smile
_________________
Wiekopomna sygnatura
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
J a s n y




Dołączył: 20 Sie 2019
Posty: 1057
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:47, 01 Sty '23   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

-a jednak odpisałeś, skupiając się przy tym na licznych szczegółach tym samym rozwijając temat o nowe wąntki Cool Idea Dancing
_________________
" Nie wiem o jakim elektronicznym funcie piszesz, bo takowy nie istnieje " ~@goral_
# demokracja to komunizm w powijakach #
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8566
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:42, 02 Sty '23   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A wczoraj w Gdańsku 16 stopni, susza będzie. Tak czy siak będą suszą "eksperci" tłumaczyć wzrost cen żywności .
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
p4lm




Dołączył: 12 Sie 2008
Posty: 1858
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:28, 02 Sty '23   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Za nami rekordowo ciepły Sylwester, ale i Nowy Rok 2023 rozpoczynamy z przytupem. Tak ciepło w styczniu w Polsce jeszcze nie było. Padł absolutny rekord temperatury dla tego miesiąca. Wbrew sceptykom mamy nie tylko nowe rekordy dobowe temperatur dla 31 grudnia i 1 stycznia, ale również ten najważniejszy rekord, czyli najwyższą temperaturę notowaną w styczniu na obszarze kraju. Na stacji IMGW w miejscowości Głuchołazy na Opolszczyźnie zanotowano 18,7 st. C. Co ciekawe nowy rekord padł w nocy.


Żyję już trochę na tej planecie i nigdy nie widziałem w Polsce takich temperatur w styczniu więc trochę to dziwny zbieg okoliczności że akurat kacapom nie pasuje takie błoto, więc ukry dostały prezent od pogody (haarp?), ale mróz przyjdzie tak czy inaczej bo wydaje mi sie że nie da się tego tak długo utrzymać i wtedy może być pogoda dla czołgów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Ziemia i wolna energia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Jaka będzie zima w tym roku?
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile