W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Zimna fuzja   
Podobne tematy
Patenty na wolną energię44
Free Energy36
Perpetum mobile14
Free energy istnieje sprawdż28
Tesla The Race to Zero Point Free Energy - dokument  bez ocen
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
11 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Ziemia i wolna energia Odsłon: 25578
Strona: 1, 2, 3   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:00, 22 Lip '08   Temat postu: Zimna fuzja faktem? Odpowiedz z cytatem

http://minds.pl/content/view/211/53/
Cytat:
Zimna fuzja faktem?

Dla wielu zimna fuzja kojarzy się z naukową fikcją, zjawiskiem o zbyt daleko idących możliwościach aby mogło być prawdziwe. Jej ideą jest przeprowadzenie fuzji jąder atomowych w temperaturze pokojowej, co pozwoliłoby naukowcom stworzyć "niemalże" nieograniczone zródła energii. Ropa naftowa przeszłaby do historii. Dla porównania w sercach gwiazd reakcja taka zachodzi dopiero przy kilkunasu milionach stopni Celsjusza. Przez wiele lat naukowcy z globu świata bezskutecznie próbowali udowodnić, że zimna fuzja jest jednak możliwa. Wielu ekspertów wielokrotnie debatowało nad sensownością finansowania tego typu badań w opozycji do bardziej realistycznych alternatywnych zródeł energii.


Jednakże, w czwartek 22 maja tego roku, wysoce poważany profesor fizyki, Yoshiaki Arata z Uniwersytetu Osaka w Japonii, przeprowadził udaną demonstracje tego zjawiska. Prezentacja odbyła się na oczach 60 świadków, włączając innych fizyków, reporterów z sześciu największych czasopism oraz dwóch stacji telewizyjnych. Jeśli zapewnienia Arata są prawdziwe, 22 maja 2008 stanie się dniem, który wprowadził ludzkość w czasy taniej i czystej energii nowej generacji.

[...]

http://physicsworld.com/blog/2008/05/coldfusion_demonstration_a_suc_1.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
zulugula




Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 865
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:09, 22 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyżby wkońcu? Po tylu latach?

Może zamiast elektrowni atomowych wybudujemy w Polsce elektrownie fuzyjne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kowal




Dołączył: 24 Mar 2008
Posty: 188
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:00, 22 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jaka jest korzyść z reakcji, która zachodzi " w temperaturze pokojowej"?
Ale bzdury na tym portalu. Chciałem kilka zacytować, ale było ich zbyt dużo. Sami zresztą poczytajcie:tunele w czasoprzestrzeni, czwarty, maluteńki wymiar, chobbici i inne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:27, 22 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kowal napisał:
Jaka jest korzyść z reakcji, która zachodzi " w temperaturze pokojowej"?

to miał być głos laika, czy specjalisty?
bo nie wiem jak odpowiadać... Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
forrest_




Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 552
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:40, 22 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm przydałaby się definicja:

Cytat:
Zimna fuzja
Synteza jąder deuteru jest reakcją silnie egzotermiczną, w jednej reakcji syntezy wydziela się ponad 3 MeV (megaelektronowolty) energii. Warto zwrócić uwagę, że to około miliona razy więcej niż przy spalaniu atomu węgla. W wyniku syntezy jąder deuteru powstają cięższe jądra, takie jak 3-He (lekki izotop helu) bądź 3-H (tryt). Reakcje syntezy, wśród nich reakcje syntezy deuteru są odpowiedzialne za wytwarzanie energii we wnętrzu Słońca i są nadzieją na rozwiązanie problemów energetycznych na Ziemi.

Reakcje syntezy zachodzą tylko wtedy, kiedy dwa jądra deuteru zbliżą się tak, aby zetknęły się swoimi powierzchniami. Ponieważ obydwa jądra są naładowane dodatnio zbliżenie wymaga pokonania odpychania kulombowskiego, a do tego potrzeba energii. We wnętrzu Słońca jądra uzyskują energię potrzebną do zainicjowania reakcji dzięki wysokiej temperaturze. Na Ziemi reakcje takie można realizować przyśpieszając jądra deuteru w akceleratorach bądź wytwarzając w tzw. tokamakach, wysokotemperaturową plazmę o parametrach zbliżonych do tych panujących we wnętrzu Słońca.

W 1989 roku pojawiły się sensacyjne doniesienia Fleischmanna i Ponsa o reakcji fuzji jąder deuteru przy elektrolizie ciężkiej wody w temperaturze pokojowej (dlatego nazwa - zimna fuzja). Seria podobnych eksperymentów przeprowadzonych wkrótce po opublikowaniu artykułu Fleischmanna i Ponsa nie potwierdziła wyników. Okazało się, że w temperaturze pokojowej takie reakcje nie zachodzą.

W eksperymencie Fleischmanna i Ponsa nieprawidłowo interpretowano zliczenia licznika Geigera-Muellera. Zliczenia fotonów promieniowania naturalnego Fleischmann i Pons interpretowali jako zliczenia wskazujące na wytwarzanie neutronów w reakcji fuzji. Od eksperymentu Fleischmanna i Ponsa upłynęło 18 lat i mimo to, zimnej fuzji sugerowanej przez niecierpliwych naukowców nie udało się potwierdzić.

Zainteresowanie reakcjami fuzji termojądrowej, w tym i zimnej fuzji budzi ogromne emocje, ze względu na zainteresowanie ludzkości tanim, bezpiecznym i niewyczerpalnym źródłem energii.

źródło: http://ifd.fuw.edu.pl/index.php?option=c.....Itemid=383

A poniżej dokument o wojnie przeciwko zimnej fuzji.

The war against cold fusion
http://video.google.com/videoplay?docid=-5214938694909002743
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zderzak




Dołączył: 14 Maj 2008
Posty: 498
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:38, 24 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

forrest pierwsze wklejasz informacje w czym clou a potem wklejasz durnowaty film, hamerykany na zimna fuzje wywalili dla uczonych nie zwiazanych z wojskiem paredziesiat milionów dolarów i wylazła dupa zbita, ani oni ani nikt z innych uczonych którzy robili eksperyment Fleischmanna i Ponsa nie uzyskało potwierdzenia zimej fuzji. pare lat temu czytałem ze wojskowi a ameryki, rosji, japoni, francji to sie biedza nad tym juz przeszło 30 lat i tyz im nie wychodzi póki co (moze znajde gdzie to czytałem to wkleje)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mijak




Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 505
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:09, 25 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zderzak napisał:
pare lat temu czytałem ze wojskowi a ameryki, rosji, japoni, francji to sie biedza nad tym juz przeszło 30 lat i tyz im nie wychodzi póki co


Skoro próbuja juz taki kawał czasu i się nie poddają, to znaczy, że w końcu może się udać. Oni się chyba na tym lepiej znają... Gdyby to było niemożliwe, toby chyba dawno przestali.
_________________
Nie ma rzeczy niemożliwych. Są tylko nielogiczne i mało prawdopodobne.
GG 7434411
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zderzak




Dołączył: 14 Maj 2008
Posty: 498
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:46, 25 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mijak tylko ze wiesz fizyka czy chemia to nauki które praktycznie stoja (upraszczam) w miejscu od 100 lat i np budowa atomu która podaje wikipedia nie jest jedyną tzn jest w srodowisku naukowców generalnie ale jadra atomowego czy elektronów to jeszcze nikt nie widział popatrz np na tego goscia

http://www.electrino.pl/ (poczytaj POLECAM)

moze to on ma racje kto wie, ja naukowcem nie jestem tak ze zweryfikowac jest mi trudno, czasem go czytam na salonie24 gosc umysł żyleta (blog waldemar.m)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zderzak




Dołączył: 14 Maj 2008
Posty: 498
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:30, 25 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O W MORDE JEŻA Laughing podałem stronke electrino przed chwilą przeczytałem na tamtejszym forum http://www.electrino.pl/Forum/viewtopic.php?t=57

panowie i panie nasi laserami strzelaja ciekawe czy jakies telewizornie albo gazety cos wyniuchają kurna az sie podnieciłem troche Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zderzak




Dołączył: 14 Maj 2008
Posty: 498
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:22, 26 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bimi, aquatro, waha123, scorpio, kowal, voltar, moonwalk i.in. Crying or Very sad ja wiem ze tam materiału do studiowania jest w kurwe i jeszcze troche i generalnie to czacha zaczyna dymic ale jesli załozymy se (tak na chwile) ze gosc ma racje a nasi tez sie do tego dobrali to jak oni wypalili dziure w 4cm stalowej płycie 6km odległosci to przeca te chemiczne hamerykanskie lasery to przy nich średniowiecze a nam te patrioty to juz w ogóle na sranie potrzebne



p.s. napiszcie czy zescie przebrneli przez teorie przynajmniej tak piąte przez dziesiąte co wam nochal gada
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zderzak




Dołączył: 14 Maj 2008
Posty: 498
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:22, 01 Sie '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WOJSKOWA AKADEMIA TECHNICZNA i tyle na razie Laughing Laughing Laughing niuchajcie panowie Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goldbug




Dołączył: 27 Lis 2007
Posty: 1202
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:49, 01 Sie '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zderzak napisał:
mijak tylko ze wiesz fizyka czy chemia to nauki które praktycznie stoja (upraszczam) w miejscu od 100 lat


Jak stoi w miejscu? Nie widzisz, różnicy w postępie technicznym na przestrzeni tego wieku.
Przecież cały rozwój mechaniki kwantowej, nadprzewodnictwa, nadciekłości i cała reszta nad kosmologia itp. był i nadal jest rozwijany w tym wieku.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zderzak




Dołączył: 14 Maj 2008
Posty: 498
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:01, 01 Sie '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mechanika kwantowa goldbug własnie pada na pysk wraz z ich "operatorami", ja sie ciesze ze to odbywa sie u nas Laughing Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goldbug




Dołączył: 27 Lis 2007
Posty: 1202
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:18, 01 Sie '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zderzak napisał:
mechanika kwantowa goldbug własnie pada na pysk wraz z ich "operatorami", ja sie ciesze ze to odbywa sie u nas Laughing Laughing Laughing Laughing


What .... ??? Jak może padać na pysk skoro właśnie korzystasz z komputera i internetu, którego budowa mogła być możliwa wyłącznie dzięki opracowaniu teorii mechaniki kwantowej? Laughing Laughing Laughing Jak tego nie widzisz to masz poważne braki w rozumieniu czym jest fizyka.

W fizyce rozszerza się granice poznania przeprowadzając uogólnienia, co wcale nie kwestionuje dotychczasowych osiągnięć. Przykładowo rozwiązania równań Szczególnej i Ogólnej Teorii Względności dla parametrów, mas, grawitacji czy prędkości z jakimi mamy do czynienia na codzień są takie same jak dla równań Newtona Smile .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zderzak




Dołączył: 14 Maj 2008
Posty: 498
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:27, 01 Sie '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przyznaj sie nie studiowałes tej strony która podałem co?

to przestudiuj sobie TO bo teraz to ty sie zbyt pewnie czujesz

http://www.electrino.pl/Forum/viewtopic.php?t=9
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goldbug




Dołączył: 27 Lis 2007
Posty: 1202
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:43, 01 Sie '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zderzak napisał:
przyznaj sie nie studiowałes tej strony która podałem co?

to przestudiuj sobie TO bo teraz to ty sie zbyt pewnie czujesz

http://www.electrino.pl/Forum/viewtopic.php?t=9


Wow ... no rzeczywiście wątek na forum dowodem jako argument do kwestionowania mechaniki kwantowej i dorobku fizyki. Jakby działający procesor nie był wystarczającym dowodem, że jednak działa. Pisać sobie opowiastki na forach można, ale dopóki nie ma publikacji naukowej poddanej rzeczywistej próbie i konfronatcji ze środowiskiem naukowym dopóty są to czyste spekulacje. Poza tym nadal nie kumasz tego, że obecnie rozwój nauk ścisłych nie opiera się na wywrotowych teoriach burzących całe fundamenty poprzedniej pracy naukowców, ale na uogólnianiu ich dorobku. To nie jest jakaś archeologia, filozofia, czy psychologia gdzie sobie wybiorą "pseudoreprezentatywną" grupę 20 paru ludzi i robią na nich statystkę później serwując jakieś kwiatki, które za moment są obalane przez innych "badaczy" robiących swoje analizy na innej rzekomo "reprezentywnej" grupie.

Sam jesteś zbyt pewny w swojej niewiedzy raczej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zderzak




Dołączył: 14 Maj 2008
Posty: 498
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:55, 01 Sie '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak goldbug mechanika kwantowa urodziła tak cudne twory jak przestrzen hilberta teorie strun a wymiarów to chyba 11 taka ona piekna jest i tak probuje tłumaczyc rzeczywistosc tobie to wystarczy mi nie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Prrivan




Dołączył: 03 Lis 2008
Posty: 1832
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:41, 24 Mar '09   Temat postu: Zimna fuzja faktem? Odpowiedz z cytatem

Nooo kochani,tego sie po onecie nie spodziewalem zeby puscili takie info na czolowke Shocked

http://wiadomosci.onet.pl/1939828,16,item.html

Cytat:

Rzeczpospolita/New Scientist/PAP, JG/10:38
"Zimna fuzja" jest możliwa? "Mamy pierwszy naukowy dowód"

Zimna fuzja jest możliwa? Oto dowód. Fot. Pam Boss, Space and Naval Warfare Systems Center (SPAWAR)

Naukowcy przyznają, że zaobserwowali w laboratoriach coś, co może być dowodem na istnienie "zimnej fuzji".
Zimna fuzja to hipotetycznej metody fuzji jąder atomowych, którą dałoby się przeprowadzić w temperaturze znacznie niższej niż dla znanych obecnie reakcji termojądrowych.

W Salt Lake City trwa właśnie zjazd Amerykańskiego Towarzystwa Chemicznego. Ludzie świata (także z U.S. Navy) nauki przedstawią kilkadziesiąt prac potwierdzających fenomen "zimnej fuzji", choć wolą określać zjawisko mianem o niskoenergetycznych reakcjach jądrowych (LENR).

W roku 1989 Fleischmann i Pons ogłosili, że udało im się dokonać "zimnej fuzji" podczas elektrolizy ciężkiej wody za pomocą palladowych elektrod. Wywołali tym powszechna euforię, a z całego świata zaczęły dochodzić informacje o eksperymentach "potwierdzających" to osiągnięcie. Potem okazało się, że "zimna fuzja" (w takiej formie jak pisali) nie istnieje. Jednak uznawana przez lata za oszustwo, humbug i sztandarowy przykład nierzetelności badaczy "zimna fuzja" znowu elektryzuje naukowców.

Niektórzy kontynuowali badania nad fenomenem. Czyniono to np. w Japonii. Eksperymenty na uniwersytecie w Osace, ale i na Uniwersytecie Kalifornijskim i w Narodowym Laboratorium Oak Ridge wskazywały, że "zimna fuzja" to nie do końca oszustwo. Podobnie uważa U. S. Navy.

Dr Pamela Mosier-Boss z Space and Naval Warfare Systems Center przedstawiła dowody, że podczas reakcji w laboratorium doszło do produkcji wysokoenergetycznych cząstek. To dowód na to, że doszło do "zimnej fuzji". Zespół badaczy odnotował również promieniowanie rentgenowskie, powstawanie trytu (izotopu wodoru) i ciepła. Jej zdaniem to wystarczy, aby uznać, że tego typu reakcje jądrowe to rzeczywistość.

Jednak jeśli dochodzi do fuzji, muszą powstawać neutrony. – Teraz uzyskaliśmy dowód na to, że neutrony rzeczywiście powstają. Według mojej wiedzy to pierwszy naukowy dowód na powstawanie neutronów podczas takiej reakcji. Dlatego nasze odkrycie jest tak istotne - cieszy się dr Mosier-Boss.

Do podobnych wniosków doszedł i dr Tadahiko Mizuno (Uniwersytet Hokkaido). Zaobserwował on, że podczas reakcji powstawało ciepło. Zarejestrował również promieniowanie gamma charakterystyczne dla przemian jądrowych. - Bardzo trudno wyjaśnić powstawanie tej energii przy użyciu konwencjonalnych mechanizmów opisujących reakcje chemiczne – stwierdził dr Mizuno.

Z kolei dr Antonella De Ninno z włoskiej Narodowej Agencji Energii, Technologii i Środowiska twierdzi, że pokazano, iż "»zimna fuzja« jest możliwa i zasługuje na dokładniejsze zbadanie". Dodaje jednak, że naukowcy są ciągle daleko od wprowadzenia tej nowej energii do zastosowań cywilnych.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:10, 29 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy największy laser świata może położyć kres problemom energetycznym?

Naukowcy z kalifornijskiego laboratorium rządowego próbują wykorzystać największy laser na świecie – o wielkości trzech boisk piłkarskich – aby wywołać reakcję nuklearną, która będzie tak intensywna, że stworzy błysk gwiazdy na powierzchni Ziemi.

Pomysł Narodowego Laboratorium Lawrence Livermore na stworzenie słońca na ziemi może brzmieć jakby zaczerpnięto go z filmu typu „Austin Powers”. Ale nie jest to fantazja rodem z Hollywood – ten ambitny eksperyment ma być przeprowadzony naprawdę jeszcze tego lata.

Jeśli laboratorium odniesie sukces, naukowcy mają nadzieję, że będą w stanie rozwiązać kwestię globalnych problemów energetycznych poprzez wykorzystanie energii generowanej przez mini-gwiazdę.

Nie ma wątpliwości, pomysł kalifornijskiego laboratorium budzi jednak sceptycyzm. Fuzja nuklearna, rodzaj reakcji, jaką chcą wywołać kalifornijscy naukowcy, pozostaje niezrealizowanym marzeniem od ponad pół wieku. Fuzja została już nawet nazwana „cudownym źródłem energii”, ale dotychczasowe starania nie dały zbyt wielu pozytywnych rezultatów.


Poniżej znajduje się sposób, w jaki laboratorium Livermore planuje stworzyć swoją gwiazdę.

Krok pierwszy: Wybuduj największy laser na świecie, najlepiej w ponurym budynku biurowym. (Aby to zrobić trzeba jednak porzucić swe wcześniejsze wyobrażenia o tym, jak wygląda laser. Ten jest bowiem w zasadzie gigantyczną fabryką pełną tub i rur.)

Krok drugi: Podziel kolosalny laser na 192 wiązki. Wyceluj je wszystkie w jeden mały punkt.

Krok trzeci: W tym małym celu, zastosuj śladową ilość dwóch izotopów wodoru, które można uzyskać z wody morskiej. Otocz to wszystko atomami w złotej kapsule, która jest mniejsza od naparstka.

Krok czwarty: Odpal laser!

Jeśli wszystko pójdzie dobrze, wynikająca z tego reakcja będzie gorętsza niż środek słońca (ponad 100 milionów stopni Celsjusza) i wytworzy ciśnienie ponad 100 miliardów wyższe niż w atmosferze ziemskiej.

To wszystko. Właśnie narodziła się nowa, maleńka gwiazda…


całość: http://biznes.onet.pl/czy-najwiekszy-las.....news-detal
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Karkołomny




Dołączył: 16 Paź 2009
Posty: 386
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:23, 29 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może mnie, laika, ktoś oświecić - jak zmierzono temperaturę na Słońcu?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Caramba




Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 541
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:24, 29 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tylko żeby po udanym eksperymencie było komu korzystać z jego dobrodziejstw Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:57, 29 Kwi '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Może mnie, laika, ktoś oświecić - jak zmierzono temperaturę na Słońcu?


Dobre pytanie.
Z tego co się orientuję to po kolorze powierzchni. Skład gwiazdy emituje specyficzne długości fal przy danej temperaturze. Kiedyś bym Ci lepiej odpowiedział, ale dużo pozapominałem. Pewnie teraz spytasz, a jak zmierzono skład? W ten sam sposób Razz . Może ktoś inny Ci na to rzetelniej odpowie, bo serio nie pamiętam. O ile skład jestem pewien, że jest mierzony po świetle gwiazdy o tyle temperaturę nie jestem pewien, mimo to wydaje mi się, że w ten sam sposób.

Generalnie przyjmuje się taką skalę na mniej więcej:
10000 C - kolor niebieski
6000 C - żółty
3500 C - czerwony

Temperatura wewnątrz jest czysto teoretyczna.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
beezle




Dołączył: 14 Sty 2010
Posty: 522
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:50, 23 Sty '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zamieszczam jako ciekawostkę - http://kopalniawiedzy.pl/zimna-fuzja-rea.....12351.html
Cytat:
Zimna fuzja – sensacja czy oszustwo?

Niewiele rzeczy wywołuje w nauce takie emocje, jak zimna fuzja. Dałaby ona olbrzymie ilości taniej energii - ale nie ma pewności, czy w ogóle jest wykonalna. Większość doniesień o udanej zimnej fuzji okazała się oszustwem lub pomyłką. Dlatego trudno się dziwić sceptycyzmowi, wobec oświadczeń dwóch włoskich naukowców, którzy deklarują posiadanie działającego reaktora.

Energia atomowa, z jakiej korzystamy, pochodzi z rozpadu jąder ciężkich pierwiastków, jest w miarę prosta, ale "brudna": niebezpieczna i pozostawiająca radioaktywne odpady. Fuzja jądrowa (inaczej synteza jądrowa lub reakcja termojądrowa) to proces polegający na łączeniu jąder atomowych lekkich pierwiastków w cięższe (na przykład wodoru w hel), w którym to procesie uwalniana jest zbędna energia. Niestety, żeby zmusić jądra atomów do zbicia się razem potrzeba olbrzymich energii - na przykład wysokiej temperatury, rzędu milionów stopni Celsjusza. Proces ten jest w naturze powszechny, zachodzi bowiem w gwiazdach (w istocie pierwiastki cięższe od wodoru powstały z niego właśnie w procesie fuzji). Ludzkość potrafi taki proces osiągnąć jedynie w bombie termojądrowej. Każdy proces, pozwalający wywołać syntezę jąder atomowych w niższych temperaturach spełnia definicję zimnej fuzji.

Zimne przyjęcie zimnej fuzji...

Kilkakrotnie różne zespoły badawcze ogłaszały osiągnięcie syntezy jądrowej w temperaturze pokojowej, jednak nigdy nie udawało się tych sukcesów powtórzyć innym laboratoriom, ani wystarczająco dobrze udokumentować. Autorów badań często oskarżano o oszustwo lub co najmniej niekompetencję, w rezultacie wielu naukowców wątpi, czy zimna fuzja jest w ogóle możliwa i wykonalna.

W takiej atmosferze ogłoszenie przez dwóch włoskich naukowców (pracowników University of Bologna) na konferencji prasowej, że udało im się nie tylko dokonać próbnej fuzji, ale potrafią ją zastosować praktycznie, spotkało się z wątpliwościami, odrzuceniem i zignorowaniem ze strony społeczności naukowej. Wiarygodności sprawie nie dodaje to, że Andrea Rossi i Sergio Focardi nie ujawniają, na jakiej zasadzie działa ich reaktor, czy też fakt, że jeden z nich miał w przeszłości kłopoty z prawem.

Nikiel + wodór = miedź + energia + wątpliwości

Reaktor Rossiego i Focardiego ma przetwarzać nikiel i wodór w miedź, czemu towarzyszy uwalnianie się energii cieplnej, którą można wykorzystać. Działający reaktor zaprezentowali oni w zeszły piątek na prywatnej konferencji prasowej dla zaproszonych pięćdziesięciu osób. Do ";zastartowania" reaktora ma wystarczyć gram wodoru oraz prąd elektryczny, którego pobór po wejściu aparatury w cykl produkcyjny spada z 1000 W do zaledwie 400 W, produkując ciepło w ilości wystarczającej do zamiany 292 gram wody w parę wodną o temperaturze 101 stopni Celsjusza. Z tego wynika, że reaktor produkuje 31 razy energii więcej, niż zużywa. Podczas reakcji powstaje promieniowanie, jest ono jednak pochłaniane przez ołowiane osłony, nie powstają też żaden radioaktywne odpady, co sprawia, że reaktor jest w pełni ekologiczny i bezpieczny.

Brzmi sensacyjnie, ale niestety, brak szczegółów "co jest w środku i jak to działa". Co gorsza, nie wiedzą tego nawet sami konstruktorzy, z tego też powodu praca na ten temat została gremialnie odrzucona przez renomowane pisma naukowe. Ukazała się ostatecznie w internetowym Journal of Nuclear Physics, który założyli i finansują... Rossi i Focardi. Z tego samego powodu odrzucono również ich wniosek patentowy.

Ale nie sam brak wyjaśniającej teorii budzi wątpliwości. Pytania naukowców zajmujących się tematem dotyczą również braku opisu działania reaktora. Jakich detektorów używano przy potwierdzaniu działania? Jakie są proporcje izotopów miedzi wytwarzanych przez reaktor? Czy wyniki zostały powtórzone przez jakikolwiek inny zespół? - pyta na forum projektu Steven E. Jones.

Alleluja i... na rynek

Sceptycyzm i lekceważenie, czy wręcz podejrzenia i oszustwo nie peszą wynalazców, którzy mówią, że czas przekonywania się skończył, a dowodem będzie wprowadzenie działającego reaktora do sprzedaży. Oświadczają oni, że próbny reaktor przez rok zasilał fabrykę (nie podano, jaką), w ciągu kilku miesięcy pojawią się pierwsze komercyjnie dostępne reaktory (na razie, ze względów bezpieczeństwa, z zyskiem energetycznym 1 do 8 i szacowanym kosztem produkcji prądu elektrycznego poniżej 1 centa za kilowatogodzinę). W tej chwili budują testową elektrownię o mocy jednego megawata (złożoną ze 125 modułów), a do końca 2011 roku ich reaktory pojawią się na rynku. Zainteresowanie projektem wyraziła ateńska firma Defkalion Energy, która w ciągu dwóch miesięcy ma się zdecydować, czy wchodzi w interes, czy nie.

Giuseppe Levi fizyk jądrowy z INFN (Italian National Institute of Nuclear Physics), który pomagał zorganizować pokaz, potwierdził, że reaktor produkował 12 kW mocy, a źródło energii było według jego wiedzy pochodzenia niechemicznego. Zapowiedział on powstanie i publikowanie własnego raportu na temat kwestionowanego wynalazku. Sprawa pozostaje więc w zawieszeniu; choć przeważa sceptycyzm, do myślenia daje pewność siebie włoskich wynalazców.

Autor: Artur Jurgawka

Trochę dziwne, że zrobili coś i nie wiedzą jak to działa. To w jaki sposób chcą wykonać kolejne egzemplarze? W zasadzie w moich oczach to dyskwalifikuje cały temat.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
tomeq




Dołączył: 12 Lip 2009
Posty: 211
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:33, 23 Sty '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

beezle napisał:

Trochę dziwne, że zrobili coś i nie wiedzą jak to działa. To w jaki sposób chcą wykonać kolejne egzemplarze? W zasadzie w moich oczach to dyskwalifikuje cały temat.


Nie ma w tym nic dziwnego. Kiedyś pracowałem w pewnym zakładzie w którym było takie motto.

Teoria jest wtedy kiedy wszystko wiemy a nic nie chce działać.
Praktyka jest wtedy kiedy wszystko działa a nikt nie wie dlaczego.
W tym zakładzie łączy się teorię z praktyką.
NIC NIE DZIAŁA I NIKT NIE WIE DLACZEGO!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
beezle




Dołączył: 14 Sty 2010
Posty: 522
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:12, 23 Sty '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiesz, ja się nie mogę z tym do końca zgodzić. To jest nauka ścisła. Takie tłumaczenie podchodzi pod rozwiązanie zadania i tłumaczenie, że się nie wie jak się je zrobiło. Każdy zarzuci wówczas, że zerżnąłeś, oszukiwałeś itd.

Innymi słowy, naukowcy na pewno muszą znać warunki koniecznie, aby to działało w kolejnych wersjach. Może w artykule popełniono błąd w tłumaczeniu, lub ktoś zastosował skrót myślowy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Ziemia i wolna energia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona: 1, 2, 3   » 
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Zimna fuzja
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile