W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Kraje prostestanckie vs kraje katolickie i muzulmanskie  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
1 głos
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Religie, wiara, okultyzm Odsłon: 6275
Strona:  «   1, 2 Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
KiaOra




Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:55, 24 Lip '08   Temat postu: Kraje prostestanckie vs kraje katolickie i muzulmanskie Odpowiedz z cytatem

Przepraszam Cię Rivera, że pomyliłem Cię z niejakim Orionem autorem strony www.zbawienie .com, ale pisałeś niemal w tym samym stylu co on. Zmierził mnie jednak [b]wypisywaniem mi głupot na temat Sabatu, a kiedy skonfrontowałem jego wypociny w tej kwesti z prostym świadectwem Biblii, to okazało się, że tak naprawdę to, nie ma on nic do powiedzenia w tej kwestii, poza powtarzaniem mantry o Kolosan 2;14-16, że i tak ten tekst mówi, to w co on wierzy, a nie w to co mówi wyraźnie Pismo Swięte. Przedstawiam tu moją dyskusję z nim w tym temacie, po której po prostu zrejterował.

[b]Wiesz nie przypuszczałem, że będziesz mi cytował katolicko - protestancką wykładnię Biblii. Myślałem, że znasz Pismo, a cytujesz mi dokładnie tosamo, co zacytował mi dwa tygodnie pewien Swiadek Jehowy, który dokładnie w ten sam sposób przekonywał mnie do tego samego, do czego teraz Ty mnie przekonujesz! Nie przypuszczałem, że nawet świadkowie obecnie wierzą w to samo co i katolicy, i protestanci też. A udają jednocześnie przeciwników papiestwa! Jest chyba jednak jakieś ziarno prawdy w tym stwierdzeniu, że dzieją się na tej ziemi rzeczy, o którym się nawet filozofom nie śniło.


Podobnie nie obowiązuje, jak i nie obowiązuje obrzezanie. Całe Prawo dotyczyło Izraelitów.

Mylisz zupełnie zakon ceremonialny, tj Mojżeszowy, spisany przez Mojżesza i złożony obok Arki Przymierza 5Mojż. 31;26, z zakonem moralnym, czyli Prawem Bożym zapisanym osobiście przez samego Boga Jego własnym palcem na kamiennych tablicach (2Mojż31;18) i złożonych w Arce Przymierza! Tak samo jak mylisz znak przymierza cielesnej przynależności do ludu Bożego, jaki obowiązywał w czasach Starego Testamentu, a którym było właśnie obrzezanie, z niezmiennym Prawem Bożym zapisanym palcem samego Boga!!! Pokaż mi gdzie na tablicach 10 przykazań jest choćby jedno słowo o obrzezaniu??? Prawo, które obowiązywało Izraelitów i wówczas wszystkich bez wyjątku, którzy przynależeli wtedy lub chcieli przynależeć do ludu Bożego, to oprócz Prawa 10 słów złożonych w Arce, było właśnie prawo Mojżeszowe spisane przez Mojżesza i złożone obok niej i to właśnie prawo przestało obowiązywać z chwilą śmierci Chrystusa na krzyżu, bo wskazywało ono na Niego jako mesjasza, który ma nadejść i na święta i ceremonie związane właśnie z Jego osobą i Jego służbą, i wyzwoleniem ludu Bożego z niewoli grzechu. Były one cieniem rzeczy przyszłych, rzeczywistością zaś stał się Chrystus, gdy swoją śmiercią i zmartwychwstaniem sprawił, że definitywnie straciło to właśnie prawo (dodane z powodu grzechu człowieka) jakąkolwiek ważność, gdyż z chwilą śmierci Zbawiciela zostało ono przybite do krzyża, a nie niezmienne Prawo Boże jak chcą to widzieć dziś katolicy, protestanci i dziś świadkowie Jehowy też! Wyjaśnia do dokladnie ten słynny tekst z Kolosan 2;14-16, który jakoby jest niepodważalnym dowodem, że Sabat z 4 przykazania Bożego już nie obowiązuje! Jest to kompletny nonsens i zupełne pmylenie pojęć przez niedostrzeganie lub celowe odrzucanie tego, że tekst ten tyczy właśnie SABATOW ceremonialnych, które nie miały ABSOLUTNIE nic wspólnego z wciąż obowiązującym wszystkich chrześcijan, czy im się to podoba czy nie Sabatem Pana Boga Wszechmogącego z 4 przykazania zapisanego przez samego Boga własnym palcem na tablicach przekazanych Mojżeszowi! Dowód proszę uprzejmie!!! 3 Mojż. 23;27-32, werset szczególnie 32: ,,Jest to sabat, dzień całkowitego odpoczynku. Ukórzcie się więc. Dziewiątego dnia tego miesiącawieczorem od wieczora do wieczora obchodzić będziecie wasz sabat'' Był to sabat ceremonialny poprzedzający święto Yom Kipur, zaczynał się którego dnia? Dziewiątego! Którego dnia każdego tygodnia zaś był SABAT Pana Boga Wszechmogącego? SIODMEGO! Bóg też wyraźnie to rozróżnia i podaje pięć wersetów dalej! Werset 37 i 38 tego samego 23 rozdziału! ,,To są SWIETA Pana, które obwołacie jako święte zgromadzenia, aby składać Panu ogniowe ofiary: całopalne, z pokarmów, rzeźne i z płynów, każdą w swój dzień. NIEZALEZNIE OD SABATOW PANA, niezależnie od waszych darów i niezależnie od wszystkich waszych ślubów, i niezależnie od waszych wszystkich dobrowolnych ofiar, jakie będziecie składać Panu''
Jak więc widać z powyższych słów pada tu rozróżnienie pomiędzy sabtami świąt ceremonialnych i nowiów księzyca, które przypdały w różne dni tygodnia, od niezmiennego i nienaruszalnego cotygodniowego SABATU PANA BOGA WSZECHMOGACEGO, który przypdał w każdy siódmy dzień tygodnia! Twierdzenie więc, że Bibli nie rozróżnia tych sabatów jak i świąt, które wskazywały na mającego nadejść mesjasza, Jego służbę, śmierć i zmartwychwstanie jest albo nieznajomością Biblii vulgo świadomym kłamstwem! Można wprawdzie uprawiać to drugie, ale niech każdy robi to na własną odpowiedzialność, a nie wmawia innym, że Biblia tego nie mówi!


Rodzaju 17:10 Przymierze, które będziecie zachowywali między Mną a wami, czyli twoim przyszłym potomstwem, polega na tym: wszyscy wasi mężczyźni mają być obrzezani; 11 będziecie obrzezywali ciało napletka na znak przymierza waszego ze Mną. 12 Z pokolenia w pokolenie każde wasze dziecko płci męskiej, gdy będzie miało osiem dni, ma być obrzezane - sługa urodzony w waszym domu lub nabyty za pieniądze - każdy obcy, który nie jest potomkiem twoim - 13 ma być obrzezany; obrzezany ma być sługa urodzony w domu twoim lub nabyty za pieniądze. Przymierze moje, przymierze obrzezania, będzie przymierzem na zawsze. 14 Nieobrzezany, czyli mężczyzna, któremu nie obrzezano ciała jego napletka, taki człowiek niechaj będzie usunięty ze społeczności twojej; zerwał on bowiem przymierze ze Mnąť.


Wszystkie swięta Izrael obchodził miały być obchodzone na wieki, zawsze.


Nigdzie czegoś takiego w Biblii odnośnie tych świąt, że miały być obchodzone na zawsze nie ma. Miały być obchodzone do czasu nadejścia mesjasza, a po jego śmierci straciły swą ważność, bo znalazły w Nim właśnie swoje wypełnienie, gdyż wskazywały właśnie na Niego! Przykładem tego rodzaju używania określeń wiecznie, na zawsze może być przykład Sodomy, o którym to wiecznym ogniu, który miał płonąć wiecznie pisze apostoł Juda w swoim liście w wersecie 7, że przykład kary Sodomy i Gomory stanowi właśnie przykład ognia wiecznego, za to co te miasta wyprwiały u siebie. Konsekwencje tego ognia były dla tych miast WIECZNE, a nie że ogień miał tam płonąć wiecznie! Widzisz tu różnicę? Bo ja tak i to ogromną!


Wyjscia 31:12 Potem tak rzekł Pan do Mojżesza: 13 ŤPowiedz Izraelitom: Przestrzegajcie pilnie moich szabatów, gdyż to jest znak między Mną a wami dla wszystkich waszych pokoleń, by po tym można było poznać, że Ja jestem Pan, który was uświęcam.


Ten werset wyjasnia nam sabat. Jest to znak i rozpoznanie, że Bóg uwięca Izraelitów. Znak pomiędzy Bogiem a Izraelitami.

Jeżeli jestes Izraelitą, najprawdopodobniej sabat cię obowiązuje, ale jeżeli jestes chrzecijaninem - nie, ponieważ nie masz przymierza z Bogiem ale masz Nowe Przymierze z Synem Bożym. A to przymierze nie mówiło nic o sabacie, swiętach irzaelskich czy passover lub obrzezaniu.


Jesteś tu w całkowitym błędzie drogi bracie!!! Jeżeli bowiem nazywasz siebie chrześcijaninem, automatycznie musisz być również IZRAELITA!!! Jeżeli nim nie jesteś, to jesteś KLAMCA! I do takich właśnie kłamców odnosi się właśnie werset z Obj.2;9, a który brzmi: ,,Znam ucisk twój i ubóstwo, lecz tyś bogaty, i wiem, że bluźnią tobie ci, którzy podają się za ZYDOW, a nimi nie są, ale synagogą szatana''.
I bynajmniej ten tekst nie odnosi się do obecnego państwa Izrael, żydów czy syjonistów jak chcesz to widzieć, bo to Twoja prywatna interpretacja, ale nie biblijna! Ten tekst mówio chrześcijanach, którzy podają się za żydów według ducha, a nimi wcale nie są!

Jak to jest możliwe, aby nadal być Izraelitą będąc chrześcijaninem? Chcesz być nauczycielem w Izraelu drogi bracie, a tego nie wiesz? Doprawdy mnie zaskakujesz!

,,Ale nie jest tak, jakoby miało zawieść Słowo Boże. Albowiem nie wszyscy, którzy pochodzą z Izraela są Izraelem! I nie wszyscy są dziećmi, dlatego, że są potomstwem Abrahamowym, lecz jest tak: Od Izaaka zwać się będzie potomstwo Twoje. To znaczy, że nie dzieci cielesne są dziećmi Bożymi, lecz dzieci obietnicy liczą się za potomstwo''. Rzym 9;6-8
Galacjan 4; 22-31, Rzymian 2;27-29.

Tak więc jak widzisz wedle Słowa Bożego musisz być żydem (izraelitą) wedle obietnicy jeśli chcesz mienić się chrześcijaninem, a wobec tego nadal i do Ciebie tyczy się ten tekst, który wspomniałeś:

Wyjscia 31:12 Potem tak rzekł Pan do Mojżesza: 13 ŤPowiedz Izraelitom: Przestrzegajcie pilnie moich szabatów, gdyż to jest znak między Mną a wami dla wszystkich waszych pokoleń, by po tym można było poznać, że Ja jestem Pan, który was uświęcam.

Jeżeli jest inaczej, to jesteś tylko kimś, kto podaje się za żyda według obietnicy, a tak naprawdę nim nie jest! Czy przymierze Boga z Jego ludem nic nie mówiło o Sabacie Bożym? Rzeczywiście? To przeczytaj sobie 5 Mojż.4;13! Tam pisze, że cały zakon Boży napisany przez Boga Jego Palcem, a więc i Sabat jest Jego PRZYMIERZEM z Jego ludem na wieki!

Co do zakonu BOZEGO, to czy zakon Boży, a tym samym Sabat Boży przez wiarę unieważniamy? Paweł pisze coś zupełnie przeciwnego, że przez wiarę jeszcze bardziej go utwierdzamy Rzym 3;31. Gdyby nie zakon Boży pisze Paweł, ani on sam, ani nikt inny nie wiedział by zwyczajnie co to jest w ogóle grzech Rzym 7;7 Tak więc cały zakon Boży jest SWIETY i przykazanie jest SWIETE I DOBRE Rzym 7;12!

Pan Jezus powiedział poza tym, że SABAT został dany CZLOWIEKOWI , i że to On sam też jest i Panem Sabatu Marek 2;27-28 Jak więc sam widzisz Sabat nie został dany tylko ZYDOM jako narodowi według ciała, ale KAZDEMU CZLOWIEKOWI !!! Jak widzisz Bógnigdzie w tej kwestii nie przeczy sobie samemu! Tylko przeczą temu jedynie jacyś niedouczeni ludzie lub zwyczajni oszuści, do których mniemam, że Ty się nie zaliczasz drogi bracie! Widzisz list do Hebrajczyków 13;8 mówi, że ,,Chrystus wczoraj i dziś, ten sam i na wieki! Jeżeli słowa te są prawdą, a Biblia mówi, że są, to kwestia SABATU Bożego wedle Jego własnych słów jest niepodważalna i niezmienna! Tak jak był on obowiązujący dawniej, tak jest i dziś!Bóg się nie zmienia i nie zmienia słowa ust swoich, nawet wtedy gdyby przysiągł na własną szkodę! Kto w takim razie kłamie? Pewni ludzie, którzy przedkładają nauki ludzkie i tradycje nad niezmienne Słowo Boże!


Część II

Co do sprawy obrzezania:

,,Bo obrzezanie jest pożyteczne; jeśli przestrzegasz zakonu; jeśli jednak jesteś przestępcą zakonu, obrzezanie twoje stało się nieobrzezaniem.
Jeśli więc ten, który nie ma obrzezania zachowuje przykazania zakonu, czyż jego nieobrzezanie nie będzie poczytane za obrzezanie?
Przeto ten, który cieleśnie jest nieobrzezany, a wypełnia zakon, będzie sądził ciebie,który mimo litery zakonu i obrzezania jesteś przestępcą zakonu. Albowiem nie ten jest Zydem, który jest nim na zewnątrz, i nie to jest obrzezanie, które jest widoczne na ciele, ale ten jest ZYDEM, który jest nim WEWNETRZNIE, i to jest obrzezanie, które jest obrzezaniem serca, w DUCHU, a nie według litery; taki ma chwałę nie u ludzi, lecz u Boga''.
Rzymian 2;25-29

Jak więc widzisz musisz być zarówno obrzezany w sercu i musisz być IZRAELITA wewnętrznie według obietnicy, żeby móc w ogóle nazywać siebie chrześcijaninem, tym samym jak najbardziej obowiązuje Cię zachowywanie Sabatu jako znaku uświęcenia, znaku pomiędzy Tobą a Bogiem w Twoich osobistych z Nim relacjach, a w końcu znakiem Twojej przynależności do prawdziwego, a nie urojonego ludu Bożego!!! Ezechiel 20;12 i 20.
Apostoł Jakub 2;12 pisze, że będziemy sądzeni przez zakon Wolności, mówiąc o Prawie Bożym. Pisze o n też, że kto zachowa cały zakon Boży, a uchybi tylko w jednym, winien będzie złamania wszystkich przykazań bez wyjątku, czyli zerwania przymierza z Bogiem. !!! 2;10-11.
ApostołJan w swoim 1 liście, wersety 3-4 pisze:
,,A z tego wiemy, że go znamy, jeśli przykazania jego zachowujemy. Kto mówi: Znam go, a przykazań jego nie zachowuje, kłamcą jest i prawdy w nim nie ma''.

Zachowujemy wszystkie Jego przykazania, a nie tylko ich 90%. Jakim to ciężarem jest Sabat, dzień, który Bóg dał każdemu człowiekowi, a nie tylko żydowi według urodzenia, jak to plotą bzdury katolicy, a za nimi protestanci wszelkich odmian. Bóg w 4 przykazaniu nadał konkretną nazwę temu dniowi i wyraźnie oznajmił, że jest to dzień przeznaczony dla człowieka na społeczność z Nim. A ludzie i to ci, którzy mienią siebie rzekomo biblijnie wierzącymi chrześcijanami wybrali sobie zamiast Sabatu Pana, dzień słońca ku czci Baala! I twierdzą przy tym bezczelnie, że robią to ku czci zmartwychwstania Chrystusa! Problem tylko w tym, że wpadają tu we własną pułapkę, której nawet nie dostrzegają, a mianowicie, że co jest ważniejsze śmierć Chrystusa w Piątek, która oznaczała zdjęcie z człowieka brzemienia grzechu i zapłatę za grzech przez śmierć, czy zmartwychwstanie, które po prostu było zwycięstwem nad śmiercią przez Zbawiciela, nad którym śmierć panować zwyczajnie nie mogła! W takim razie tym, którzy upierają się nad rzekomą świętością niedzieli i nieważnością Sabatu, może zastanowiliby się co w takim razie zrobić z piątkiem? Jak widać najlepiej, żeby uniknąć takich niedorzeczności jest zachowanie wierności Bogu we wszystkim, tj. w każde Jego słowo, a On oznajmia, że Chrystus sam dał przez swoją śmierć najlepszy przykład na obowiązującą wciąż ważność Sabatu dla wszystkich chrześcijan czyli Izraelitów według obietnicy, że Pan Jezus po wykonaniu swego dzieła na ziemi odpoczął w grobie w Sabat zgodnie zarówno z proroctwami jak i z przykazaniem Bożym dotyczącym świętości Sabatu, a w pierwszy dzień tygodnia powstał z martwych do dalszej pracy jako nasz arcykapłan, który zasiadł po prawicy majestatu w niebieskiej świątyni, gdzie wstawia się za nami

Część III

Kolosan 2:16 Niechaj więc nikt o was nie wydaje sądu co do jedzenia i picia bądź w sprawie święta czy nowiu, czy szabatu!

Nie zgadzamy się w tej kwestii i Słowo Boże zakazuje nam osądzać kogokolwiek w sprawie Sabatu czy jakiegokolwiek innego swięta.
Zgadzam się, aby mieć odmienną opinię w sprawie sabatu.


Nadal nie rozumiesz, że ten tekst nie odnosi się WCALE do Sabatujako przykazania, nakazującemu każdemu wierzącemu zachowywać siódmy dzień tygodnia, jako dzień Pański, o którym Bóg napisał własnym palcem, że jest to Jego dzień, który każdy wierzący bez wyjątku ma uszanować i żeby o tym dniu ZAWSZE pamiętał! Dlatego czwarte przykazanie zaczyna się słowami PAMIETAJ O DNIU SZABATU!!!

Odnosi się ten tekst powyżej z Kolosan 2;16 do sabtów ceremonialnych czyli poprzedzających takie święta jak comiesięczne nowie księżyca, święta Yom Kipur, Paschę, święto Namiotów i inne i Słowo Boże wyraźnie to rozróżnia, tak jak już to uprzednio Ci cytowałem:

Księga Wyjścia 23; 32- 34, a wersety 37-38 wyjaśniają dokładnie, że są to Sabaty niezależne od Sabatów Pana, czyli cotygodniowego dnia odpocznienia, które obowiązywało wtedy i obowiązuje do dziś, każdego bez wyjątku kto wierzy, bo Sabat Pana wypływa z Jego osobistego przykazania zapisanego przez Niego osobiście własnym palcem, a nie przez Mojżesza na papirusie! Przeczytaj dokładnie cały kontekst z tego 2 rozdziału listu do Kolosan i 14 rozdział listu do Rzymian, który własnie do tego tematu z Kolosan się odnosi. Oba paralelnie doskonale się uzupełniają i aż nadto jasno wyjaśniają, że chodzi tu o zachowywanie bądź nie przez ówczesnych chrześcijan dalej żydowskich świąt, w tym ceremonialnych sabatów oraz pokarmów związanych z tymi świętami, to wszystko. Paweł pisze, że kto zachowuje te święta dla Pna je zachowuje, a kto nie, nie musi ich zachowywać. Dlatego niech też nikt nie będzie z tego powodu sądzony! Natomiast co do zachowywania cotygodniowego święta Sabatu Pana nikt z tym nie miał wtedy problemu, bo ten nakaz wypływał bezpośrednio z Przykazania Bożego i dlatego też nikt tego nie negował! Pisanie więc niedorzeczności, że w tekście z Kolosan 2;16 chodzi o Sbat Pana będący cotygodniowym dniem odpocznienia dla wierzących w Chrystusa, by w tym dniu wyznaczonym przez samego Boga, mogli oni mieć z Nim społeczność jest świadomym zakłamywaniem prawdy Bożej lub nieświadomym, o ile wcześniej się tego nie wiedziało. W pierwszym przypadku, gdy ktoś nadal upiera się wbrew faktom przy tym, że 4 przykazanie Boże już nas nie obowiązuje, sam wydaje na siebie wyrok i sam siebie tym już osądził!

Zgadzam się, że możemy mieć różne zdanie co do kwestii zachowywania dziś przez chrześcijan tychże biblijnych świąt i ceremonialnych sabatów je poprzedzających, sam mamkilku przyjaciół chrześcijan, którzy te święta zachowują ściśle! Nie mam nic przeciwko temu. Jednak sprawa Sabatu Pana jako przykazania jest dla mnie BEZDYSKUSYJNA!!!, bo odnośnie tej kwestii Bóg nadal mówi, że w tej mierze Jego Sabat nadal nas obowiązuje, bo jest Jego przykazaniem, które zapisał własnym palcem dla naszego dobra, więc to nie podlega jakiejkolwiekdyskusji ze strony żadnego uczciwego człowieka!

Słowo Boże w Hebr. 13;8 mówi, że Chrystus wczoraj, dziś i na wieki ten SAM!!! Jeżeli jest to Prawda,a Bibli mówi, że Słowo Boże jest Prawdą w każdej kwestii, to Chrystus, który jest Panem Sabatu, czyli to Sabat jest jego świętym dniem, a nie jakiś tam inny,czy też żaden dzień nie ma już znaczenia jakchcą tego inni, nakazał zachowywanie tego dnia i ustanowił go świętym.Był takim za czasów Starego Przymierza i jest takim i dziś, nie może być inaczej, bo Chrsystus nie byłby w tym wypadku już taki sam, a przecież Biblia mówi wyraźnie, że z ust Jego wyszła Prawda SłOWO NIEZMIENNE! Jeżeli Biblia mówi, że Jego słowo, Przykazania, które jest jednocześnie Jego przymierzem z ludźmi i zwierciadłem Jego sprawiedliwości jest niezmienne, to kim w takim razie są ci, którzy twierdzą inaczej? Posługując się przy tym Jego słowem? Biblia nazywa takich ludzi kłamcami! Czxy ich osądza tym samym ? Absolutnie NIE! Oni sami wydali tym sposobem wyrok potepienia na samych siebie, więc czemuż czują się urażeni?
........................................................................................

Jesteś tu w całkowitym błędzie drogi bracie!!! Jeżeli bowiem nazywasz siebie chrześcijaninem, automatycznie musisz być również IZRAELITA!!! Jeżeli nim nie jesteś, to jesteś KLAMCA!


Tutaj chyba nieco przesadziłes oraz... osądziłes mnie! Czy ktokolwiek upoważnił cię do wydawania sądu o mnie? I to nie po raz pierwszy!


Poczytajsobie listy apostolskie, to wtedy się zdziwisz w niektórych miejscach jakich słów używali uczniowie Pańscy odnośnie akich spraw, które i ja potuszyłem. I co ? Czy tym kogokolwiek osądzali? Absolutnie nie!Więc nie imputuj mi z łaski swojej czegoś co nie ma nic wspólnego z rzeczywistością!


I do takich właśnie kłamców odnosi się właśnie werset z Obj.2;9, a który brzmi: ,,Znam ucisk twój i ubóstwo, lecz tyś bogaty, i wiem, że bluźnią tobie ci, którzy podają się za ZYDOW, a nimi nie są, ale synagogą szatana''.

I bynajmniej ten tekst nie odnosi się do obecnego państwa Izrael, żydów czy syjonistów jak chcesz to widzieć, bo to Twoja prywatna interpretacja, ale nie biblijna! Ten tekst mówio chrześcijanach, którzy podają się za żydów według ducha, a nimi wcale nie są!


Gdzie ty widzisz chrzescijan podających się za Żydów i tym samym służących Lucyferowi?

Widzę ich w Biblii, bo Słowo Boże wyraźnie o takowych w cudzysłowiu chrześcijanach mówi, trzeba tylko uważnie je studiować, a nie czytać tylko to co mi pasuje, a reszta jak nie pasuje to już dziękuję!
Przeczytaj sobie Kolosan2; 8 , 2Tym.4;3-4, Gal.3;1-9, DzAp. 20;29-30, Gal.1;6-8 i 4;17, 1 Jana, 3 Jana9-10, Mateusz 7;15, i najbardziej dosadny chyba tekst 2 Koryntian 11; 12-15! I wiele, wiele innych! Wszyscy oni podawali się za ZYDOW według obietnicy, czyli za Izrael duchowy, którym są CHRZESCIJANIE! A jak ich nazywa pismo? Najdosadniej właśnie w 2 Kor.11;12-15 sługami SZATANAprzybierającymi postać sług światłości!!! Prawda, że ładnie!



Ja natomiast widzę fałszywych Żydów, którzy służą Lucyferowi a Izraelitami nie są. Tak więc oni kwalifikują się do wypełnienia tego wersetu, ponieważ termin - synagoga szatana oznacza grupę ludzi, która na wzór starozytnych, odstępczych Izraelitów wielbi Lucyfera, uzywając do tego Talmud czy Kabałłę.


Widzisz, sam tu napisałeś, że to TY tak widzisz? Problem tylko w tym, że Biblia tak tego nie widzi!!! To wyłącznie Twoja prywatna interpretacja czy też przypuszczenie i jeśli jesteś uczciwy, za takowego chcesz z tego co się orientuję uchodzić, to jeśli naprawdę tak jest, to w swoich tekstach ze swojej strony odnośnie tych spraw, napisz, a właściwie dopisz uczciwie, że jest to TWOJE osobiste widzenie sprawy, a nie biblijne! Bo pisząc, że takmówi tu Pan, po prostu rozmijasz się niestety z prawdą, co przykro mi jest stwierdzić, ale inaczej, wybacz, po prostu nie mogę! Mam nadzieję, że naniesiesz tę poprawkę, jeśli chcesz nadal uchodzić za wiarygodnego. Słowo Boże interpretuje się samo, a nie, że każdy może uprawiać na nim własną cepologię jak nie przymierzając na własnym podwórku. [/b]

Widzę, że zupełnie inaczej rozumiemy Słowo Boże, postanowiłem nie wdawać się z tobą w dalszą dyskusję. Pozostawmy to na tym etapie.

Dyskusja w dochodzeniu do prawdy nie jest niczym złym, no chyba, że ktoś jej się boi, więc faktycznie nie będzie jej dalej kontynuował, bo to może popsuć mu jego plany, koncepcje, czy cokolwiek innego co sobie zamierzył w tej właśnie sprawie dla własnej chwały, rozgłosu lub czegokolwiek innego, co chce przez to osiągnąć. Dla mnie najważniejsza jest natomiast prawda, a nie łapanie kogoś ciekawie dosyć zrobioną stronką internetową, zawierającą 80% materiału w stylu ,,Sensacje XX wieku''.

Na nastepne posty nie dostaniesz odpowiedzi ode mnie. Zresztą, i tak mnie juz osądziłes, więc nie widzę potrzeby jakiekolwiek dalszej dyskusji.

Bez odbioru...

Nie przytakuję Ci, nie potrafisz niczego wybronić w kwestii Sabatu na podstawie Pisma Swiętego, to i nie dziwię Ci się, że jedyna droga jaka pozostała to ucieczka.Myślisz, że uciekasz przede mną???

Pozdrawiam Cię serdecznie wbrew temu co o mnie mniemasz.



P.S.

XTC to nie sakramenty i przynależność do jakiegokolwiek kościoła zbawiają człowieka, ale tylko Jezus Chrystus i Jego krew! Jeśli jesteś Chrystusowy już jesteś ZBAWIONY i nie masz się czym zamartwiać. NWO nie odłączy Cię od miłości Chrystusa. Są na to za ciency!!! Jeśli zaśnie jesteś, to wtedy faktycznie - masz problem i to duży!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
KiaOra




Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:33, 24 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do Rivery

Jutro zadzwonię do mojego przyjaciela, który jeśli jest jeszcze w Polsce (miał na kilka tygodni wyjechać teraz do Kirgistanu, na zaproszenie miejscowych adwentystów, na głoszenie ewangelii), to jak go znam i odświeżę mu ten pomysł z zaproszeniem Waltera Veighta do Polski, to na bank wiem, że poruszy wszystkie sznurki gdzie trzeba... w Niemczech (Walter Veight jest częstym gościem w tym właśnie kraju na zaproszenie lokalnych zborów) i na jesień lub na początek zimy będziemy mieli Waltera ponownie w Polsce na wykładach. Tych, którzy ewentualnie będą chcieli się zjawić na jego wykłady, kosztować to będzie co najwyżej nocleg i miskę na własny koszt, tak samo zresztą jak każdego z nas. Rivera możesz być pewien, że jeśli już potwierdzi się wiadomość o przyjeździe Veighta do Polski, to Ty będziesz wiedział o tym pierwszy. Pozdrawiam serdecznie!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mooniek




Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1979
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:42, 25 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Kimże ty jesteś, że osądzasz cudzego sługę? Czy stoi, czy pada, do pana swego należy: ostoi się jednak, bo Pan ma moc podtrzymać go.
Jeden robi różnicę między dniem a dniem, drugi zaś każdy dzień ocenia jednakowo; niechaj każdy pozostanie przy swoim zdaniu.

Kto przestrzega dnia, dla Pana przestrzega; kto je, dla Pana je, dziękuje bowiem Bogu; a kto nie je, dla Pana nie je, i dziękuje Bogu. Rzym. 14. v. 4-6

Skoro, jak piszesz: "nie przynależność do jakiegokolwiek kościoła zbawia człowieka, ale tylko Jezus Chrystus i Jego krew.", to w jakim celu usilnie zalecasz jedynie słuszne własne poglądy na sprawę sabatu, podpierając się na dodatek wykładnią przedstawiciela Kościoła Adwentystów?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
KiaOra




Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:38, 25 Lip '08   Temat postu: Kraje prostestanckie vs kraje katolickie i muzulmanskie Odpowiedz z cytatem

Mooniek- jeśli łaska, to gdybyś nie miał problemów z czytaniem ze zrozumieniem to byś nie wypisywał podobnych nonsensów jak ten:

Cytat:
Skoro, jak piszesz: "nie przynależność do jakiegokolwiek kościoła zbawia człowieka, ale tylko Jezus Chrystus i Jego krew.", to w jakim celu usilnie zalecasz jedynie słuszne własne poglądy na sprawę sabatu, podpierając się na dodatek wykładnią przedstawiciela Kościoła Adwentystów?


Nie podpieram się żadnymi wykładniami przedstawiciela Kościoła Adwentystów, ani jakiegokolwiek innego kościoła! Trzeba mieć trochę samodzielnego pomyślunku, żeby dojść do tego prostego stwierdzenia, jakie BARDZO JASNO przedstawia Słowo Boże odnośnie ważności Sabatu Bożego! Zastanawia mnie tylko jedno, jak można tego nie dostrzegać i dalej pleść głupoty, że:

Jeden robi różnicę między dniem a dniem, drugi zaś każdy dzień ocenia jednakowo; niechaj każdy pozostanie przy swoim zdaniu.
Kto przestrzega dnia, dla Pana przestrzega; kto je, dla Pana je, dziękuje bowiem Bogu; a kto nie je, dla Pana nie je, i dziękuje Bogu. Rzym. 14. v. 4-6
, który to tekst w kontekście Kolosan 2;14-16 dokładnie odnosi się do SABATOW I SWIAT CEREMONIALNYCH od których SABAT PANA był niezależny co stoi równie JASNO napisane w 3Mojż. 23;37-38 , no chyba, że ktoś jest analfabetą i nie rozumie tego co czyta lub katolickim protestantem, albo też świadkiem Jehowy, co właściwie na jedno wychodzi!
A tak apropo, byłoby fajnie wy za przeproszeniem protestanci i świadkowie, żebyście choć w połowie mieli takie zrozumienie Biblii jak adwentyści! No cóż pomarzyć zawsze możecie :lol: Tyle waszego!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mooniek




Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1979
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:18, 25 Lip '08   Temat postu: Re: Kraje prostestanckie vs kraje katolickie i muzulmanskie Odpowiedz z cytatem

"KiaOra"
Słyniesz z ciętego języka, lecz chyba nie przystoi byś Ty, który - jak mniemam - starasz się podążać za Chrystusem, nie zważał na słowa i dawał do zrozumienia swym adwersarzom, że masz ich w głębokim poważaniu. Racz przytemperować swój sposób argumentacji, by przypadkiem pycha Cię nie zaślepiła. Zachowując się zuchwale i wyniośle, zapominasz o rozwadze i szacunku dla rozmówcy.

Swego czasu miałem styczność z Adwentystami i poznałem ich wykładnię Pisma oraz ich starozakonne ciągoty. Ty masz podobne, stąd moje przypuszczenie, że dobrze się czujesz w ich gronie.
Wracając do sabatu i cytowanej 3 Księgi Mojżesza: Wykładnia jaką tu prezentujesz nijak nie przystaje do nauki Chrystusa, który nauczał o sabacie duchowym a nie dosłownym. Nie chodzi tu o cotygodniowe leniuchowanie, by przypodobać sie ludziom, lecz o ustawiczny "odpoczynek" duchowy przed obliczem Boga aż po kres naszego doczesnego życia. Tak w dużym skrócie rozumiem problem sabatu.

Nie probuj mnie szufladkować, bo ja nie przystaję do żadnej szuflady.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
KiaOra




Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:21, 25 Lip '08   Temat postu: Kraje prostestanckie vs kraje katolickie i muzulmanskie Odpowiedz z cytatem

Mooniek napisał:

Cytat:
Swego czasu miałem styczność z Adwentystami i poznałem ich wykładnię Pisma oraz ich starozakonne ciągoty. Ty masz podobne, stąd moje przypuszczenie, że dobrze się czujesz w ich gronie.


Piszesz, że adwentyści mają starozakonne ciągoty. No cóż, to tylko można ich za to chwalić w przeciwieństwie do super postępowych postępowców jak współcześni protestanci ergo świadkowie Jehowy, którzy też już o ironio mają katolicką wykładnię Biblii wymyśloną w XVI wieku przez hiszpańskiego jezuitę Francisco Ribera na użytek protestantów. Problem był w tym, ze wtedy protestanci tego nie kupili, bo wiedzieli z jakiego źródełka te nauki pochodzą, dziś daliby się za nie pokroić tępą żyletką. Societas de Jesu to jednak genialny zakon, myśli i planuje długofalowo. To co nie wyszło wtedy, dziś stało się ciałem! Czyż nie wspaniale zostało pomyślane? Sam powiedz mooniek. http://www.dekalog.pl/eliasz/goscie/dunkel/antychry.htm

Wracając do starozakonnych ciągot, to tylko należy się z tego powodu cieszyć i poczytywać to sobie za największy zaszczyt, a nie za ujmę! Sam Pan Jezus miał STAROZAKONNE ciągoty, o czym aż nadto jasno mówi Jego własna wypowiedź:

,,Jeśli mnie miłujecie, PRZYKAZAN MOICH PRZESTRZEGAC BEDZIECIE Jan 14;15 w Jana 15;10 powtarza dokładnie to samo!!! Jeśli ktokolwiek chce trwać w miłości Jego musi przestrzegać JEGO PRZYKAZAN! Dokładnie tych STAROZAKONNYCH! Jak widzisz mooniek nie ma tu absolutnie żadnej sprzeczności!
Przestrzeganie przykazań typu nie zabijaj (oryginał nie morduj), nie kradnij nie sprawia Ci problemu, a z cotygodniowego Dnia Pańskiego jakim jest Sabat Pana robisz problem. Wiesz dlaczego? Dlatego, że gdybyś zabijał lub kradł, ergo czynił obie te rzeczy naraz, to wiesz dobrze, że momentalnie weszłaby wtedy władza świecka, która stoi na straży tychże przykazań i to z mieczem w ręku. I to tego miecza najbardziej boją się ci, którzy tak w większości deklarują, że nie należy tego czynić. Gdyby tylko odjęto ten miecz, to chciałbym Cię wtedy widzieć. Na straży Sabatu zaś nie stoi... NIKT z wyjątkiem Boga, który apeluje do sumienia każdego człowieka, by rozważył dobrze swoją z Nim społeczność, z tym przykazaniem włącznie, które jest częścią przymierza Boga z ludźmi i to wszystkimi, a nie tylko z żydami z czasów Mojżesza! Pan Jezus powiedział, że Sabat został uczyniony dla CZLOWIEKA Marek 2;26-27, a nie dla żyda w sensie narodowościowym! I, że to On sam Jezus Chrystus jest Panem tego Dnia! Jaką to ujmą powiedz mi mooniek jest zatrzymać się w tym dniu danym każdemu bez wyjątku wierzącemu, od wszelkich zajęć i poświęcić go na społeczność z Panem? Tym bardziej, że Hebr.13;8 mówi, że Jezus wczoraj ( czasy Starego Testamentu), dziś (czasy NT) i na wieki ten sam! Jeśli jest to Prawda, a wiemy, że jest, to SABAT Pana wciąż obowiązuje tak samo jak ponad 2 tysiące lat temu, bo Bóg się nie zmienił, bo w nim nie ma żadnej odmiany i nawet gdyby przysiągł na własną szkodę, nie zmieni słowa ust swoich. To chyba też znasz mooniek? Więc tym większym jest dla mnie zaszczytem należeć do DUCHOWEGO IZRAELA, być DZIECKIEM OBIETNICY,a nie dzieckiem według ciała, bo pierwszeństwo mają dzieci obietnicy. Dzieci obietnicy zaś dziedziczą wszystko, co Pan im dał i nie jest to dla nich żadnym problemem, jak jest dla Ciebie, który odrzucasz to co zapowiedziała obietnica Pana! Ale to już tylko Twój, a nie mój problem!


Cytat:
Wracając do sabatu i cytowanej 3 Księgi Mojżesza: Wykładnia jaką tu prezentujesz nijak nie przystaje do nauki Chrystusa, który nauczał o sabacie duchowym a nie dosłownym. Nie chodzi tu o cotygodniowe leniuchowanie, by przypodobać sie ludziom, lecz o ustawiczny "odpoczynek" duchowy przed obliczem Boga aż po kres naszego doczesnego życia. Tak w dużym skrócie rozumiem problem sabatu.


A, gdzie to pisze powiedz mi z łaski swojej mooniek, że ta wykładnia nie pasuje do nauki Chrystusa? Gdzie to pisze w Biblii??? Pan Jezus jedyną rzeczą jaką zrobił odnośnie Sabatu, to było to uwolnienie i oczyszczenie go z ludzkich tradycji i nakazów, jakim obłożyli Sabat przywódcy religijni Izraela! Nic ponadto! Wypisujesz takie bzdury, że po prostu ręce i nogi mi opadają, jak te o cotygodniowym leniuchowaniu by przypodobać się ludziom. Proszę miej litość i nie rozśmieszaj mnie w ten sposób. Powiedz mi, komu z ludzi w obecnych czasach, można się przypodobać zachowując Boże przykazanie dotyczące SABATU PANA??? No komu, argumenty z łaski swojej! Jedyne co można na siebie ściągnąć to obelgi, oburzenie, wyrzucenie z pracy, bo jak to mówi wielu pracodawców powtarzając być może niezamierzenie, Ciebie mooniek oczywiście z tego wyłączam, bo Ty dobrze znasz te słowa, słowa faraona Setiego III skierowane do Mojżesza, który przyszedł do niego z nakazem od Pana, by wypuścił Jego lud na pustynie na trzy dni, by odprawili tam święto ku Jego czci. I co wtedy na te słowa Pana wypowiedziane przez Mojżesza powiedział faraon:

Niech praca tych ludzi będzie cięższa i niech nią będą zajęci, A NIE BEDA ZAJMOWALI SIE BREDNIAMI Exodus 5;9

Nie przypuszczałem mooniek, że posłużysz się w ataku na Boże przykazanie haniebnymi słowami faraona? Dla mnie jest to aż nadto jasny dowód z jakim to chrześcijaninem mam do czynienia, o co oskarżasz mnie. Przy tobie mooniek, a szczególnie po echu tych słów faraona skierowanych do Mojżesza, które wyraziłeś zupełnie świadomie więcej dowodów mi nie potrzeba z kim mam do czynienia.
Swoiści to chrześcijanie, co im Chrystus z ust nie schodzi, ale o poszanowaniu Jego Prawa słyszeć nie chcą i na ich wspomnienie wściekłością wybuchają niczym sam diabeł. Zdumiewające? Raczej nie, zważywszy to, jak nisko upadło to dzisiejsze oficjalne chrześcijaństwo, sygnowane przez tzw. oficjalne kościelne organizacje.
Poniżej przedstawiam trochę linków o tym jak co niektóre z nich bardzo, ale to bardzo nisko upadły,a mimo to Bóg nadal nie schodzi im z ust.

http://www.piotrandryszczak.pl/index.html
http://www.reformation.org/holocaus.html
http://www.reformation.org/archive.html
http://www.reformation.org/inquisit.html

Tu trochę o historii zakonu Jezuitów
http://www.reformation.org/jesuits.html
http://www.reformation.org/secret.html

A tu biblijna profetyka
http://www.dekalog.pl/eliasz/goscie/dunkel/antychr2.htm
http://www.dekalog.pl/eliasz/goscie/dunkel/antychry.htm
http://www.dekalog.pl/eliasz/goscie/inni/ex_ksiadz.htm
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mooniek




Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1979
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:00, 25 Lip '08   Temat postu: Re: Kraje prostestanckie vs kraje katolickie i muzulmanskie Odpowiedz z cytatem

KiaOra napisał:



Niech praca tych ludzi będzie cięższa i niech nią będą zajęci, A NIE BEDA ZAJMOWALI SIE BREDNIAMI Exodus 5;9

Nie przypuszczałem mooniek, że posłużysz się w ataku na Boże przykazanie haniebnymi słowami faraona? Dla mnie jest to aż nadto jasny dowód z jakim to chrześcijaninem mam do czynienia, o co oskarżasz mnie. Przy tobie mooniek, a szczególnie po echu tych słów faraona skierowanych do Mojżesza, które wyraziłeś zupełnie świadomie więcej dowodów mi nie potrzeba z kim mam do czynienia.


Ani mi w głowie atakowanie Bożych przykazań, tym bardziej przy użyciu starotestamentowych słów faraona. W odpowiedzi na moje dwa zdania o sabacie duchowym, nie musiałeś sporządzać pełno stronicowego elaboratu ze stosownymi odnośnikami. Wystarczyło by kilka zwięzłych zdań na temat.
Nie staraj się, proszę, zmuszać mnie do przerabiania tego, co w temacie wiary poznałem z łaski Bożej kilkadziesiąt lat temu, ponieważ moja wiara jest ugruntowana i stokroć ważniejsze jest dla mnie życie wedle Bożych przykazań, niż przysłuchiwanie się nowym-starym prądom myślowym egzegezy Biblijnej.
Z kim masz do czynienia, podobno raczyłeś zgadnąć i to jest wyłącznie Twój problem. Mnie on zupełnie nie interesuje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mooniek




Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1979
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:21, 25 Lip '08   Temat postu: Re: Kraje prostestanckie vs kraje katolickie i muzulmanskie Odpowiedz z cytatem

KiaOra napisał:


,,Jeśli mnie miłujecie, PRZYKAZAN MOICH PRZESTRZEGAC BEDZIECIE Jan 14;15 w Jana 15;10 powtarza dokładnie to samo!!! Jeśli ktokolwiek chce trwać w miłości Jego musi przestrzegać JEGO PRZYKAZAN!

Dokładnie tych STAROZAKONNYCH!


To ostatnie zdanie jest szczególne, ponieważ jest Twoją nadinterpretacją. Zatem możliwie zwięźle udowodnij na podstawie pism NT, o jakie to starotestamentowe przykazania chodzi?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wysłannik




Dołączył: 29 Gru 2007
Posty: 297
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:16, 25 Lip '08   Temat postu: Sabat Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem nie ma się co kłócić Smile
Czy to, aż tak ważne jest czy sabat jest obchodzony w sobote , czy w niedziele, czy w inny dzień tygodnia? (Sobota w sumie też można powiedzieć, że jest dniem pogańskiego boga Saturna- Saturday)
Wydaje mi się, że przyjęcie pierwszego dnia tygodnia jest symboliczne i umowne, a co za tym idzie i siódmego i nie jest sztywno określone. (czyli katolicy też obchodzą sabat tylko w niedziele)

Ważniejsze chyba jest by był to dzień obchodzony regularnie i co najistotniejsze wewnętrznie przeżywany i poświęcony Bogu i służący rozwinięciu miłości pełniejszej i coraz dojrzalszej do naszego Stwórcy. (Tak jak np. przykazanie nie kradnij ma na celu pogłębienie miłości do bliźnich. )_
Przykazanie wskazują jedynie na zewnętrzne postępowanie, które ma być wypełnione i dopełnione przez poznanie osobiste Boga, Miłości.
Nie należy ich zmieniać tylko wypełnić jak powiedział Nauczyciel.

Moralność chrześcijańska jest naszym celem, moralność wewnętrznego, osobistego zrozumienia boskich praw i pokochania ich oraz wcielania w życie, a nie sztywne stosowanie się do liter prawa. (ale nie odrzucenia prawa)
_________________
Miłość niszczy strach i rozwija intelekt. A strach niszczy miłość i inteligencje. Więc co wybierzesz?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
KiaOra




Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:51, 26 Lip '08   Temat postu: Kraje prostestanckie vs kraje katolickie i muzulmanskie Odpowiedz z cytatem

Mooniek napisał:

Cytat:
To ostatnie zdanie jest szczególne, ponieważ jest Twoją nadinterpretacją. Zatem możliwie zwięźle udowodnij na podstawie pism NT, o jakie to starotestamentowe przykazania chodzi?


Mooniek mówisz i masz. Tym razem w miarę zwięźle, żebyś mi nie marudził, iż się rozpisuję, dlatego będzie po jednym przykładzie o tzw. STAROTESTAMENTOWYCH przykazaniach tak ja TY je nazywasz w Nowym Testamencie, choć jest tam cała masa dosłownego ich cytowania, których to cytatów Ty, który jak sam o sobie mówisz studiujesz Biblię rzekomo od kilkudziesięciu lat i w ogóle ich nie widzisz! Jak to możliwe? Czyżbyś należał do tego szeroko autostradowego ,,szacownego'' grona, na którym sprawdzają słowa Psalmu 115;5-8, tym razem w odniesieniu do człowieka tak studiującego Boże Słowo.
,,Mają oczy, a nie widzą, mają uszy, a nie słyszą, niech będą im podobni twórcy ich, Wszyscy, którzy im ufają''
Wracajmy jednak do meritum tematu.

Przykład pierwszy: Przykazanie 4 ,,Pamiętaj o dniu Sabatu, aby go święcić!''

„A był to dzień Przygotowania i nastawał sabat. A szły też za nim niewiasty, które razem z Jezusem przybyły z Galilei i widziały grób oraz jak składano ciało Jego; powróciwszy zaś przygotowały wonności i maści. Przez sabat zaś odpoczywały według przykazania. Sprawozdanie to ponad wszelką wątpliwość ustala czas sabatu. Jest to dzień, który rozpoczyna się wieczorem w piątek (dzień ukrzyżowania) i poprzedza niedzielę, która była w owym czasie dniem zmartwychwstania

„Módlcie się tylko, aby ucieczka wasza nie wypadła zimą albo w sabat” Mat.24;20 Ten wiersz jest dowodem świętości sabatu w erze chrześcijańskiej. Sam Jezus powiedział te słowa, gdy mówił o przyszłej inwazji wojsk rzymskich, mających zburzyć Jerozolimę, co miało się spełnić dopiero po upływie ponad trzydziestu lat po wniebowstąpieniu Pana. Historia potwierdza dokładnie wypełnienie się przepowiedni w 70 roku naszej ery. Jest to oczywisty dowód, że śmierć Jezusa Chrystusa na krzyżu Golgoty nie miała w żadnym wypadku znieść świętości i błogosławieństwa odpoczynku sobotniego nadanego przy stworzeniu świata i potwierdzonego niezmiennym dekalogiem.

„Ponadto rzekł im: „Sabat jest ustanowiony dla człowieka, a nie człowiek dla sabatu. Tak więc Syn Człowieczy jest Panem również i sabatu”. Marek2;26-27

„Ustanowiony dla człowieka”. Człowiek bowiem został stworzony przed sabatem, nie zaś po sabacie. Sabat został uczyniony dla dobra człowieka — dla jego szczęścia, radości i regeneracji sił umysłu i ciała.

„Syn Człowieczy jest Panem sabatu”. Jest to jedyny dzień spośród siedmiu, który Jezus nazywa swoim. Jest to prawdziwy dzień Pański według Pisma Świętego. Jezus sam jest twórcą, obrońcą i interpretatorem tego dnia.

7. „I przyszedł do Nazaretu, gdzie się wychował, i wszedł według zwyczaju swego w dzień sabatu do synagogi, i powstał, aby czytać”

„Według zwyczaju swego”. Zwyczaj zostaje utarty przez regularne powtarzanie. Biblia wymienia dwa zwyczaje Jezusa: modlitwę i święcenie sabatu. „W dzień sabatu udał się według zwyczaju swego do synagogi”.

To tylko kilka cytatów z Nowego Testamentu mówiących o tym, że SABAT z 4 przykazania STAROZAKONNEGO dekalogu odnosi się i nadal pozostaje AKTUALNY i OBOWIAZUJACY po dzień dzisiejszy dla wszystkich chrześcijan mieniących się naśladowcami Jezusa Chrystusa jako JEDYNY dzień odpocznienia dla ludu Bożego ustanowiony przez samego Boga i dlatego nie podlegający, żadnej zmianie na jakiś inny dzień lub dni!

Przykład drugi:Przykazanie 5 ,,Czcij ojca swego i matkę swoją"

,,Przykazania Boże zaniedbujecie, a ludzkiej nauki się trzymacie. I mówił im: Chytrze uchylacie przykazanie Boże, aby naukę swoją zachować. Albowiem Mojżesz rzekł: Czcij ojca swego i matkę swoją; oraz: Kto złorzeczy ojcu lub matce, niech śmierć poniesie. Marek 7;8-10

Jak z tego widać Nowy Testament też wspomina co i rusz aktualność i niezmienność piątego STAROZAKONNEGO przykazania nakazującego cześć i szacunek dla rodziców! No chyba, że wedle obecnej teologii protestantów i świadków, to przykazanie też jako STAROZAKONNE, tak jak to było już wtedy i u ówczesnych Chrystusowi żydów nieaktualne, bo starozakonne czyli niemodne, o czym wspominają dalsze wersety tego samego 7ego rozdziału!!!

Przykład kolejne:Przykazanie 8- Nie kradnij, przykazanie 6- Nie zabijaj, przykazanie 7- Nie cudzołóż, przykazanie 9 - Nie mów fałszywego świadectwa.

Gdy wybierał się w drogę, przybiegł pewien człowiek i upadłszy przed Nim na kolana, pytał Go: "Nauczycielu dobry, co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne?" Jezus mu rzekł: "Czemu nazywasz Mnie dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko sam Bóg. Znasz przykazania: Nie zabijaj, nie cudzołóż, nie kradnij, nie zeznawaj fałszywie, nie oszukuj, czcij swego ojca i matkę". On Mu rzekł: "Nauczycielu, wszystkiego tego przestrzegałem od mojej młodości". Wtedy Jezus spojrzał z miłością na niego i rzekł mu: "Jednego ci brakuje. Idź, sprzedaj wszystko, co masz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie. Potem przyjdź i chodź za Mną!"

Przestępca zakonu STAROZAKONNEGO

Ktokolwiek bowiem zachowa cały zakon, a uchybi w jednym, stanie się winnym wszystkiego. Bo Ten, który powiedział: Nie cudzołóż, powiedział też: Nie zabijaj; jeżeli więc nie cudzołożysz, ale zabijasz, jesteś przestępcą zakonu.” JAK. 2,10-11

Sądzeni będziemy przez ZAKON WOLNOSCI ( Tak mooniek, dokładnie przez ten zakon STAROZAKONNY!!!, jak mówi o tym Nowy Testament!!!

Tak mówcie i tak czyńcie, jako ci, którzy mają być sądzeni przez ZAKON WOLNOSCI. Jakub 2; 12

Czy Prawo Boże, a więc prawo STAROZAKONNE przez wiarę unieważniamy? Nowy Testament wypowiada się bardzo jasno w tym względzie, że ABSOLUTNIE NIE!!!

,,Czy więc ZAKON unieważniamy przez wiarę? Wręcz PRZECIWNIE, ZAKON UTWIERDZAMY'' Rzym.3;31

Gdyby nie STAROZAKONNE Prawo Boże nikt z nas nie wiedziałby nawet co to takiego grzech! Tak mówi o tym Nowy Testament!

Cóż więc powiemy? Ze zakon to grzech? PRZENIGDY! Przecież nie poznałbym grzechu, gdyby nie ZAKON, wszak i o pożądliwości nie wiedziałbym, gdyby ZAKON nie mówił: ''Nie pożądaj" ( Przykazanie 10- dopisek mój)

Zakon, ten jak najbardziej STAROZAKONNY nadal pozostaje według Nowego Testamentu: SWIETY, SPRAWIEDLIWY I DOBRY!

Tak więc zakon jest SWIETY i PRZYKAZANIE JEST SWIETE I SPRAWIEDLIWE, I DOBRE! Rzym7;12

Kim są Ci według Pism Nowego Testamentu, którzy nauczają inaczej:

Ale choćbyśmy nawet my albo anioł z nieba zwiastował wam ewangelię odmienną od tej, którą myśmy wam zwiastowali, niech będzie przeklęty!" (Gal.1:Cool

Ano tacy ludzie są PRZEKLECI, choć powołują się na Boga i Jego Pismo, a tak naprawdę odwodzą od prawdy. Zeby nie być gołosłownym inny cytat do tego się odnoszący.

A Duch wyraźnie mówi, że w późniejszych czasach ODSTAPIA NIEKTORZY OD WIARY i PRZYSTANA DO DUCHOW ZWODNICZYCH I BEDA SLUCHAC NAUK SZATANSKICH. 1Tym.4;1

Oszuści przybierający postać sług sprawiedliwości

Tacy bowiem są fałszywymi apostołami, pracownikami zdradliwymi, którzy tylko przybierają postać apostołów Chrystusowych. I nic dziwnego; wszak i szatan przybiera postać anioła światłości. Nic więc nadzwyczajnego, jeśli i słudzy jego przybierają postać sług sprawiedliwości; lecz kres ich taki, jakie są ich uczynki.” 2 KOR. 11,13-15. Inny Jezus jest Jezusem fałszywym, wymyślonym przez Szatana, fałszywym Jezusem, który może nawet podszyć się pod anioła światłości.

KLAMCY

A z tego wiemy, że go znamy, jeśli przykazania jego zachowujemy. Kto mówi: Znam go, a PRZYKAZAN jego nie zachowuje, KLAMCA JEST I PRAWDY W NIM NIE MA.

Jak więc widzisz mooniek ja swoją, zadaną mi przez Ciebie lekcję odrobiłem, a Ty?
Pan Jezus powiedział o takich ja Ty i Tobie podobnych, że CHYTRZE uchylacie Boże Przykazanie. Paweł pisze, że przez wiarę nie da się unieważnić ANI JEDNEGO PRZYKAZANIA, Z TYM O SABACIE WLACZNIE, że ten ten STAROZAKONNY zakon jest DOBRY, SWIETY I SPRAWIEDLIWY. Jakub nazywa ten ZAKON ZAKONEM WOLNOSCI, Pan Jezus mówi, że JEGO PRZYKAZANIA, NIE SA UCIAZLIWE, no ale dzisiejsi protestanci i świadkowie twierdzą coś zupełnie przeciwnego! Apostoł Jan jasno stwierdza, że ci WSZYSCY, którzy twierdzą, że znają Chrystusa, a nie przestrzegają jego STAROZAKONNYCH przykazań to zwykli KLAMCY I OSZUSCI! Paweł pisze nawet, że są PRZEKLECI, że są ZWODZICIELAMI przybierającymi postacie sług SPRAWIEDLIWOSCI, a w rzeczywistości są sługami Szatana! Bardzo, naprawdę niesamowicie mocne słowa, nazywające tego rodzaju ludzi bez upiększania i po imieniu. Jak znam życie w dzisiejszych czasach Chrystus, Jakub, Jan i Paweł w dobie obecnej POLIT POPRAWNOSCI za takie słowa spotkaliby się z największym potępieniem wcale nie u pogan czy niewierzących, ale u tych co siebie zowią chrześcijanami, a w rzeczywistości wcale nimi nie są!

Mooniek napisał jeszcze pod moim adresem jeszcze takie słowa:

Cytat:
"KiaOra"
Słyniesz z ciętego języka, lecz chyba nie przystoi byś Ty, który - jak mniemam - starasz się podążać za Chrystusem, nie zważał na słowa i dawał do zrozumienia swym adwersarzom, że masz ich w głębokim poważaniu. Racz przytemperować swój sposób argumentacji, by przypadkiem pycha Cię nie zaślepiła. Zachowując się zuchwale i wyniośle, zapominasz o rozwadze i szacunku dla rozmówcy.


Nie będę się tu już rozpisywał, ale odeśle Cię tylko przyjacielu do tych tekstów.

Niewychowany DAWID przyszły król Izraela, a tak brzydkiego używał języka

1 Samuela 17;45-47


Jan Chrzciciel, kolejny, któremu brakowałoby i dziś wedle moońka dobrych manier. Nazywać przywódców organizacji kościelnej PLEMIENIEM ZMIJOWYM? A fe jak nieładnie!

Mat.3; 710


Pan Jezus, też wedle dzisiejszych standardów tzw. ,,protestantów'' protestujących przeciwko Prawdzie Słowa Bożego, a broniących papieskich wykładni Biblii jak swoich własnych, też podpadłby dziś im i to BARDZO! Jak bowiem wedle moońka można zwracać się w tak nieuprzejmy sposób do przywódców religijnych swego kraju?
Cały 23 rozdział Mateusza!


Oraz cytowani przeze mnie wcześniej Paweł, Jakub i Jan nazywający oszustów PRZEKLETYMI, ZWODZICIELAMI I KLAMCAMI. Co za język, co za obyczaje! Prawda mooniek?

A tu specjalnie dla Ciebie podaję trzy linki cobyś się podszkolił trochę bardziej odnośnie kwestii SABATU PANA, a nie plótł bzdury na ten temat, jak to czynisz teraz.

sabat pod obstrzałem
http://www.eliasz.dekalog.pl/goscie/palla/trud_sab.htm
Czy łaska wyklucza prawo?
http://www.eliasz.dekalog.pl/goscie/palla/laska.htm
Wieczne Przymierze
http://www.eliasz.dekalog.pl/goscie/palla/st_i_nt.htm

Mówisz mooniek, że studiujesz Biblię od kilkudziesięciu lat i cała para jak widzę idzie w gwizdek! Smutne i przygnębiające. Wiesz co, zamiast łaski chłopców z Brooklynu i ich STRAZNICY, może więcej zacząłbyś studiować naprawdę Biblię, to by Ci to wtedy nawet i na zdrowie wyszło! Organizacja z Brooklynu to nie Bóg. Pamiętaj o tym! Bo inaczej wyjdzie z tego zawsze to co pisze tutaj o tym ten chłopak:
http://www.piotrandryszczak.pl/index.html

Wysłannik napisał:

Cytat:
Czy to, aż tak ważne jest czy sabat jest obchodzony w sobote , czy w niedziele, czy w inny dzień tygodnia?


Wiesz wysłanniku? Jest to ważne! Bo tak zadecydował o tym Bóg i wszyscy z wyjątkiem kłamców i oszustów powiedzą zawsze nad tą decyzją WSZECHMOCNEGO tylko jedno słowo AMEN!
Zauważ jeszcze jedną osobliwą rzecz. W Izraelu tylko SABAT miał swoją wyjątkową, szczególną nazwę. Wszystkie pozostałe dni określane były jako, pierwszy, drugi, trzeci itd. Tak jak przystało na POSPOLITE dni! Poza tym, gdy czytasz pierwszy rozdział księgi Rodzaju, to pierwszemu dniowi stworzenia odpowiada czwarty dzień, drugiemu piąty, trzeciemu szósty, ale SABATOWI Pana siódmemu dniowi nie odpowiada żaden dzień, gdyż SABAT spina wszystkie pozostałe dni tygodnia stworzenia jako swoista klamra nadając temu dziełu Jahwe pełnię. Jest tym samym SABAT szczególnym dniem! Siódmym. Jest KORONA, która wieńczy stwórcze dzieło Boga! Pałacem jaki Bóg dał człowiekowi z.... CZASU, aby w tym szczególnym dniu oddawał mu cześć każdego siódmego dnia tygodnia. Tym samym Sabat kieruje wzrok człowieka na Boga jako Stwórcę i Pana wszystkiego, któremu należy się nasza cześć! Dlatego nie jest to rzeczą nieistotną, w jakim dniu winniśmy oddawać Bogu cześć jako Stwórcy i Panu wszystkiego, w duchu w i w prawdzie, bo właśnie SABAT wypływa też z ducha prawdy! Musisz go albo przyjąć wiarą, albo odrzucić, tak samo jak przykazanie 1 i 2! Wybór oczywiście jest Twój, jak każdego zresztą człowieka, tylko niech nikt nie opowiada bzdur, bo na to w Biblii nigdzie nie znajdzie ani jednego zdania, że SABAT chrześcijan już nie obowiązuje!

Inną też kwestią jest to, że samo papiestwo w głos śmieje się protestantom, że zachowują niedzielę jako dzień swoich nabożeństw i dzień odpoczynku oddają oni cześć PAPIESTWU, a nie Bogu. Mam tych cytatów katolickich teologów i dostojników bez liku! Tak więc nie osłabiaj mnie drogi moońku, że SABAT PANA już nie obowiązuje, bo o ironio podpadasz pod własne powiedzenie, które zamieściłeś na tym foru, a które brzmi:

Zatem parafrazując, mało wiedzy oddala od prawdy, dużo wiedzy do prawdy przybliża.

Tak więc na koniec przyjacielska rada. Odrób lekcje, poszerz swoje horyzonty, a potem możesz wrócić i gadać, co Ci ślina na język przyniesie! Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
przebudzony




Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 968
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:15, 26 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rivera napisał:
[

http://z13.invisionfree.com/THE_UNHIVED_MIND/index.php?showtopic=26007&st=0. Tu masz dowod


To nie jest żaden dowód.
To nie jest wiarygodne źródło.

Rivera napisał:
[
Nie wspominam juz o innych elitarnych katolickich klubach jak Knights of The Columbus, Order of The Garter czy Pilgrim Society, te dwa ostatnie zrzeszajace smietanke swiatopwej arystokracji rowniez.


Są też kluby górników kucharzy, wciągaczy tabaki, sympatyków psów. I co w tym dziwnego że jakaś grupa ludzi mająca coś ze sobą wspólnego organizuje się w grupę ?


Rivera napisał:
[
Ludzie zacznijcie szukac, internet jest otwarty.

Faktycznie jest otwarty ale nie można wierzyć we wszystko co w nim jest. Każdy może wrzucić w sieć co chce. Każdą bzdurę.

Rivera napisał:
[
Prawdziwe kompendium wiedzy.

http://www.vaticanassassins.org/order_book.htm Najlepiej zamowic jej wersje elektroniczna na cd z amerykanskiego e-bay'a poprzez paypal za jedyne 40 dolcow.

Taaaa jaassne. Już zamawiam. Laughing
Właśnie w taki sposób omamia się naiwnych, potem wydaje książki i robi filmy. Właśnie o to tu chodzi żebyś kupowała książki. Chodzi o kasę.

Ja też sobie mogę napisać książkę z aferą szpiegowsko-spiskową że szczęki opadną.
Weź mnie nie rozśmieszaj na przyszłość.
Dla odmiany użyj zdrowego rozsądku.
_________________
Nie sprzeczaj się z Bimim. Nie krytykuj tego tego co mówi Bimi. Zawsze zgadzaj się z tym co mówi Bimi. Kochaj gejów tak jak Bimi. Nie krytykuj gejów. Inaczej dostaniesz 1 post na dzień. To się nazywa wolność słowa w rozumieniu Bimiego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wysłannik




Dołączył: 29 Gru 2007
Posty: 297
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:51, 26 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zacytuje treść prawa Bożego dotyczące IV przykazania:
(oczywistością jest dla mnie przestrzeganie tego przykazania, tak jak i pozostałych z dekalogu, co obszernie KiaOra opisał i z czym się zgadzam)
Cytat:
"Sześć dni będziesz pracować i wykonywać wszystkie twe zajęcia. Dzień zaś siódmy jest szabatem ku czci Pana, Boga twego. Nie możesz przeto w dniu tym wykonywać żadnej pracy ani ty sam, ani syn twój, ani twoja córka, ani twój niewolnik, ani twoja niewolnica, ani twoje bydło, ani cudzoziemiec, który mieszka pośród twych bram. W sześciu dniach bowiem uczynił Pan niebo, ziemię, morze oraz wszystko, co jest w nich, w siódmym zaś dniu odpoczął. Dlatego pobłogosławił Pan dzień szabatu i uznał go za święty." Wj 20:9-11 (BT)

Nurtuje mnie inne pytanie. Sabat ustanowiony został na cześć Pana.
W pewnym momencie historii ludzie powiedzieli sobie , że dany dzień będzie dniem pierwszym tygodnia (albo może, że zaczną od jutra i ten będzie pierwszym dniem tygodnia), z tego wynika siódmy dzień tygodnia sobota-sabat.
Chodzi mi o to, że jest to symbol przypominający Moc Boską i stworzenie świata. Pochwała Boga ciągle obecnego.
Wydaje mi się, że sam start odliczania tych sekwencji siedmiu dni nie jest tak ważny i jest umowny. Ważniejsza jest ich wymowa i przestrzeganie jej nie tylko zewnętrznie, ale przede wszystkim w duchu.
Bogata tradycja żydowska ustaliła, że siódmym dniem jest sobota. Sam Chrystus przestrzegał tego dnia.

Ale gdy przyjelibyśmy, że tym dniem jest niedziela, to czy nie zmieniła by się wymowa 4 przykazania i jego znaczenia moralnego?
Według mnie- nie. Jednak musiał by być to dzień poświęcony rzeczywiście Bogu, a nie bogowi Słońca, czy dzień obchodzony na pamiątka zmartwychwstania Chrystusa.

Kościół katolicki obecnie tak nie uczynił, odrzucił ewidentnie czwarte przykazanie, ponieważ głosi oficjalnie, że świętowany jest pierwszy dzień tygodnia, a nie siódmy. (co jest kolosalną różnicą). (myślę, że można to spokojnie dopisać do tematu dogmatów nie zgodnych z pismem świętym) Gdyby uznał niedziele za siódmy dzień tygodnia poświęcony Bogu to bym się nie czepiał. (choć nie widzę sensu zmieniania dnia, który święcił Chrystus swą własną osobą)

Cytat:

Noc Paschalna oraz cała Niedziela Wielkanocna to największe święto chrześcijańskie, pierwszy dzień tygodnia, uroczyście obchodzony w każdą niedzielę przez cały rok.
http://www.diecezja.sosnowiec.pl/index.p.....Itemid=113


Cytat:
Czy Kościół Rzymski kiedykolwiek potwierdził zmianę święcenia soboty?

Odpowiedź: Tak.

Uwaga: Katechizm ułożony z polecenia Soboru Trydenckiego, opublikowany w Watykanie decyzją papieża Piusa V, podaje jednoznacznie: „Spodobało się Kościołowi Bożemu święcenie dnia sobotniego przenieść na niedzielę”. Zmieniając przykazania, Kościół udowodnił przypisanie sobie mocy prawodawczej; o której tak wypowiedział się teolog S. Keenan: „Pytanie: 'Czy można udowodnić, że Kościół posiada władzę ustanawiania świąt' Odpowiedź: 'Gdyby nie miał tej władzy, nie mógłby ustanowić niedzieli, pierwszego dnia tygodnia na miejscu święcenia soboty, siódmego dnia tygodnia, a więc dokonać zmiany nie posiadającej oparcia w Piśmie Świętym'” A Doctrinal Cathechism, s. 174.
http://www.nadzieja.pl/pytania/pytania11.html
(wiele informacji dotyczących historii zmiany sabatu na niedziele)

_________________
Miłość niszczy strach i rozwija intelekt. A strach niszczy miłość i inteligencje. Więc co wybierzesz?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
KiaOra




Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:25, 26 Lip '08   Temat postu: Kraje prostestanckie vs kraje katolickie i muzulmanskie Odpowiedz z cytatem

Moonwalk w temacie Artykuł: Spisek World Trade Center napisał:

Cytat:
Tyle setak lat staran, tyle pieniedzy, morderstw, spiskow i wszytsko na nic


Bynajmniej mój przyjacielu wcale tak nie jest jak piszesz. Dlaczego? Dlatego, że ten, który jest głową tego spisku przygotowuje go od tysięcy lat. To tobie wydaje się to nierealne, bo jesteś ograniczony czasem, on nie! Spisek, który powstał na wschodzie jest zupełnie niepojęty dla współczesnych ludzi zachodniej cywilizacji, gdzie jeśli już się coś planuje to góra z wyprzedzeniem na tydzień, ale nie na lata naprzód, czy na setki lat naprzód. Najlepiej ujął to pewien angielski dziennikarz H.A. Gwynne, w swojej książce wydanej w roku 1921 zatytułowanej: PRZYCZYNA WRZENIA SWIATOWEGO

W duchu czasu szukać należy przyczyn obojętności, z jaką czytelnik Zachodu a szczególniej Anglik śledzi te objawy. Wierzyć się nie chce, by istnieli ludzie, patrzący obojętnie i na spisek trwający nie lata, ale całe stulecia.
Trzeba tylko dobrze sobie uświadomić, że cały plan tego spisku powstał na Wschodzie, gdzie liczy się czas spokojnie, NA WIEKI, nie na dni. Dziecko z trudnością mierzy czas tygodnia, przeciętny Anglik najwyżej liczy na tydzień naprzód, lecz Anglik zamieszkały na Wschodzie zupełnie inaczej pojmuje bieg czasu i długa przerwa między przepowiednią a oczekiwanym wynikiem nie będzie dla niego przeszkodą w pojęciu rzeczy. Przeto niech ludzie NIEDOWIERZAJACY pamiętają, że okresy czasu są rzeczą względną i że dla niektórych tysiąc lat może tyle znaczyć, co jeden dzień.


Cytat:
TY ICH PRZEJRZALES I ZDEKONSPIROWALES ujawniajac wszytskim publicznie ich tozsamosc


Dlaczego zarzucasz tymi głupawymi słowami Riverze, że się myli i tym samym jest śmieszny. Jeśli Ty Moonwalk jesteś taki genialny, a Rivera i jego argumenty takie śmieszne, to byłoby dobrze, gdybyś przedstawił jakieś swoje i to KONKRETNE argumenty w tym temacie! Jednak poza pieprzeniem dyrdymałów, jak te powyżej wzniosłe płody Twojego intelektu, to wychodzi, że sam też jesteś pusty jak dziurawy dzban, zupełnie zresztą tak samo jak Twoje argumenty użyte przeciw argumentom Rivery. Więc jak Ci przyjdzie w przyszłości pomysł wstawiania podobnego rodzaju debilnych uwag, to zachowaj je dla samego siebie!!!
Wracając jednak do meritum sprawy to PRZEJRZALO I DEKONSPIRUJE tożsamość tych, którzy rzeczywiście stoją za tym wszystkim, co dzieje się obecnie na świecie i działo się wcześniej, wielu, wielu innych ludzi! Trzeba tylko UMIEC to dostrzec, o co Ciebie akurat Moonwalk i paru innych raczej nie podejrzewam, byście posiadali takowe zdolności.
Czytam sobie obecnie książkę wydaną przez Amber pt. Swięte Przymierze - Tajny wywiad Watykanu, autorstwa Erica Frattiniego
Frattini pisze w tej książce dokładnie o tym samym, o czym w swoich postach wspomina Rivera, czyli o POTEDZE ZAKONU JEZUITOW, ICH PIERWSZOPLANOWEJ ROLI OD POWSTANIA ZAKONU W 1540r aż do dziś oraz morderczej wręcz skuteczności tegoż zakonu, we wszystkich akcjach wywiadowczo-militarnych. Rivera, odsyłając tych, którzy chcą wiedzieć więcej do książki Alberto Rivery - Vatican Assassins , też kieruje tylko zainteresowanych faktami, do tejże książki, zawierającej o wiele więcej niż książka Frattiniego, ale to dobrze, że ukazała się pierwsza tego rodzaju rzecz mówiąca o innej twarzy, teg mało znanej szerszemu ogółowi ludzi Sociedad de Jesu!
To, że tacy jak Ty Moonwalk czy kolejny mądroń Przebudzony nie wierzy tym źródłom, to wasz problem. Oczywiście dla was źródłem najbardziej wiarygodnym, które by o tym poinformowało, to gdyby to napisał na przykład hmm... GAZETA WYBORCZA albo noooo. TVN. No to wtedy to co innego, tak ? Laughing
Książkę można nabyć pod tym adresem: http://www.odk.pl/swiete-przymierze-tajny-wywiad-kosciola-katolickiego,2612.html

A tu macie link z adresem nagrania niejakiego Karla Stehlinaszefa tzw. Bractwa św. Piusa X. Szczególnie interesujące są po jego wykładzie odpowiedzi na pytania słuchaczy, w których mówi jak to dzięki wytrwałej akcji tegoż bractwa swego czasu w Stanach Zjednoczonych przyprowadzili z powrotem na łono papiestwa 100 tysięcy protestantów wraz z ich pastorami!!! A tera robią rekolekcje dla PROTESTANCKICH pastorów w Estonii i pastorzy Ci są zachwyceni ich wykładnią Biblii i już zadeklarowali powrót na łono KRK. Jak widać akcja Swiętego Przymierza przynosi konkretne efekty, kropla drąży już nie tylko skałę, ale wywraca całe góry! Nie wypisuj więc idiotyzmów Moonwalk i Ty Przebudzony, że to o czym pisze Rivera to bzdury, bo jesteście w tym momencie i żałośni i śmieszni!
http://www.piusx.org.pl/pobieranie/downl.....ilosci.mp3

Poza tym co do waszej niewiary Moonwalk i Ty Przebudzony. Pewien nieznany autor z IV wieku naszej ery znakomicie wręcz scharakteryzował takie jednostki jak Wy:

"Im bezczelniejsze kłamstwo, tym i prawdopodobieństwo większe, że weń ludzie uwierzą, bo każdy pomyśli: na takie aż nie ważyliby się oszukanie. Im częściej powtarzane będzie, tym bardziej stanie się wiarygodnym i wrychle sam ojciec jego za prawdę je przyjmie, a naonczas prawda to już niewzruszona, łgarz i ołgani jedną wiarę wyznają"

Przebudzony napisał o teksatch Rivery:

Cytat:
To nie jest żaden dowód.
To nie jest wiarygodne źródło


Oczywiście przebudzony, że to nie jest wiarygodne źródło, które podał Rivera. Rzecz jasna o wiele wiarygodniejszym źródłem byłaby Gazeta Wyborcza lub TVN czy TVN 24, które by to podały. Tak jak wiarygodne są te oba źródła w sprawie nomen omen hmm... tzw. holokaustu.

Cytat:
Są też kluby górników kucharzy, wciągaczy tabaki, sympatyków psów. I co w tym dziwnego że jakaś grupa ludzi mająca coś ze sobą wspólnego organizuje się w grupę ?


Diametralnie jest to zasadnicza i ogromna różnica mój przyjacielu! Jeśli tego nie widzisz jaka jest różnica pomiędzy Knights of The Columbus, Order of The Garter czy Pilgrim Society, a wspomnianymi przez ciebie klubami górników, kucharzy, itp., to wysil mózgu kiepełęi dostrzeż to wreszcie, a wtedy przestaniesz wypisywać idiotyzmy jak te powyżej!!!

Cytat:
Faktycznie jest otwarty ale nie można wierzyć we wszystko co w nim jest. Każdy może wrzucić w sieć co chce. Każdą bzdurę.


Oczywiście Przebudzony, że każdy, jak najbardziej! Jak Rivera odsyła Cię do książki cepie zawierające fakty, to nazywasz to bzdurami, ale jak Ty cytujesz nam debilizmy z Wyborczej to są to ,,niezaprzeczalne'' fakty, jak te z tego starego dowcipu: Agencja TASS podaje ,,wiadomości''

Cytat:
Taaaa jaassne. Już zamawiam.
Właśnie w taki sposób omamia się naiwnych, potem wydaje książki i robi filmy. Właśnie o to tu chodzi żebyś kupowała książki. Chodzi o kasę.


Oczywiście jedynymi wydawnictwami, które robią wszystko charytatywnie i podają w swoich wydawnictwach PRAWDE, SAMA PRAWDE I TYLKO PRAWDE, szczególnie książki Jana Tomasza Grossa, to są to produkcje AGORY Jadasia Michnika!

Dlatego na przyszłość Przebudzony jak już weźmiesz się za krytykę czegokolwiek, to tak dla odmiany zacznij w końcu używać mózgu! To naprawdę nie boli, a wyjdzie Ci tylko na zdrowie!
































































































































































































Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mooniek




Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1979
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:51, 27 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uporczywe obstawanie przy obchodzenia sabatu nie jest pomysłem nowym, znano już te zapędy u tzw. "nowych Żydów" w okresie oświecenia, o czym świadczą liczne dysputy z różnowiercami. Cały problem zamyka się w tym, że pierwsi żydowscy chrześcijanie pozostając w obrębie zwyczajów starozakonnych spotykali się na modlitwy i głoszenie ewangelii starym zwyczajem podczas sabatu. Jezus za życia również musiał spełniać nakazy prawdziwego Izraelity w obrębie wiary. Wszystko to jako cienie rzeczy przyszłych z czasem ustały, zaś chrześcijanom z pogan zalecono jedynie konieczność wstrzymywania się od ofiar składanym bałwanom, od spożywania krwi, padliny oraz od nierządu. Nic ponad to. Gdy chodzi zaś o próbę zastosowania święcenia siódmego dnia stworzenia w miejsce sabatu, to przypomnę, że patriarchowie (Adam, Noe, Józef, Abraham) nie obchodzili takiego dnia.
Wielu już próbowało mnie zaszufladkować z mizernym skutkiem, lecz doszukując się moich związków ze Świadkami, Kia-Ora przebił wszystkich przenikliwością. Laughing Gratulacje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rivera




Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 801
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:21, 27 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przebudzony - po pierwsze to nie wiem skad wziales pomysl na takiego nicka, chyba uzywasz go z autoironii.

A ironizowanie na temat zrodel i ksiazek ktroych dokladnie nie sprawdziles albo nie przeczytales jest po prostu oznaka ignorancji. Nawet nie wiesz ile osob jest na tropie Jezuitow, ile powstalo na ten temat ksiazek, filmow. Sprawdz takich ludzi jak Eric Phelps, Walter Veith, Jordan Maxwell, William Cooper, Sherman Skolnick, Fritz Springmeier Alberto Rivera, Thomas Richards... Wielu z nich stracilo zycie bo dotkneli tematu Jezuitow. Problem polega na tym ze jest to najbardziej pomijany temat w historii mediow. Jesli ktos odwazy sie chocby troche skrytykowac Watykan, rusza na niego cala wsciekla fala medialna.

Studiuje ten temat od dwoch lat doglebnie i powiem Ci w ten psosob - dla mnie nie ma zadnego cienia watpliwosci w tym temacie. Jest to tak oczywiste jak fakt ze woda jest mokra. Kazdy kto ma choc troche zdrowego rozsadku i kto przestudiuje ten temat choc w poliowie tak doglebnie, bedzie myslec podobnie. Ty natomiast nawet nie przeczytales zapewne jednego porzadnego artykulu na ten temat, wiec jakim prawem ironizujesz na temat ksiazki ktora zawiera grubo ponad 1500 stron historycznych faktow i jakim prawem ironizujesz na temat takich organizacji jak Knights Of Malta?

Jestes tak samo slepy jak moherowa armia Rydzyka ktora wiezy w zydowski spisek. Osoby ktore nawet nie przypuszczaja ze Watykan i Jezuici to panowie tego swiata, nie powinny sie wogole wypowiadac na temat kto "rządzi". Uznanie roli Societas de Jesu jest podstawa tak jak tabliczka mnozenia i na tej wiedzy mozna pozniej bazowac w dalszym studiowaniu tematu.

Tak wiec nie jestes w tym temacie dla mnie partnerem do rozmowy, wracaj do tej swojej Gazety Wyborczej

PS. KiaOra "Vatican Assassins' napisal Eric Jon Phelps a nie Alberto Rivera.
_________________
THE THREE FORCES
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wysłannik




Dołączył: 29 Gru 2007
Posty: 297
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:26, 27 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mooniek napisał:
Uporczywe obstawanie przy obchodzenia sabatu nie jest pomysłem nowym, znano już te zapędy u tzw. "nowych Żydów" w okresie oświecenia, o czym świadczą liczne dysputy z różnowiercami.

Jezus Chrystus nauczał o czymś więcej niż narodzie wybranym (zniósł podziały na Żydów i nie-Żydów, bogatych i biednych, kobiety i mężczyzn, najważniejsze stało się synostwo Boże), uczył o rodzinie niebieskiej, wybranej, w której Bóg jest naszym Ojcem, a my jesteśmy braćmi i siostrami, nowo narodzonymi synami i córkami Boga w duchu. (a właściwie to dziećmi Boga, bo podziały na płcie (dla Boga) przestają obowiązywać podobnie jak podziały na rasy, czy narody, najważniejsze staje się osobista, wewnętrzna wiara Bogu) To jest według mnie najważniejsze i najbardziej optymistyczne przesłanie Smile

mooniek napisał:
Cały problem zamyka się w tym, że pierwsi żydowscy chrześcijanie pozostając w obrębie zwyczajów starozakonnych spotykali się na modlitwy i głoszenie ewangelii starym zwyczajem podczas sabatu. Jezus za życia również musiał spełniać nakazy prawdziwego Izraelity w obrębie wiary. Wszystko to jako cienie rzeczy przyszłych z czasem ustały, zaś chrześcijanom z pogan zalecono jedynie konieczność wstrzymywania się od ofiar składanym bałwanom, od spożywania krwi, padliny oraz od nierządu. Nic ponad to.

Czyli zabijać i kraść na przykład można? Smile

Ja jestem za przestrzeganiem sabatu, gdyż jest to jedno z przykazań moralnych przekazanych przez samego Boga, nie jest to ceremonialny i tradycyjny nakaz.
Dekalog jest przykazaniami moralnymi, które są zawsze aktualne i mają swój głęboki sens.
Dopełnieniem dekalogu jest przykazanie miłości, w którym się wszystkie prawa 10 przykazań jednoczą i uzyskują głębsze znaczenie i większą mądrość, a jego treść brzmi:

Cytat:
34 Gdy faryzeusze dowiedzieli się, że zamknął usta saduceuszom, zebrali się razem, 35 a jeden z nich, uczony w Prawie, zapytał Go, wystawiając Go na próbę: 36 «Nauczycielu, które przykazanie w Prawie jest największe? »8 37 On mu odpowiedział: Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem. 38 To jest największe i pierwsze przykazanie. 39 Drugie podobne jest do niego: Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego. 40 Na tych dwóch przykazaniach opiera się całe Prawo i Prorocy». Mt. 22,34

_________________
Miłość niszczy strach i rozwija intelekt. A strach niszczy miłość i inteligencje. Więc co wybierzesz?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
KiaOra




Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:54, 27 Lip '08   Temat postu: Kraje prostestanckie vs kraje katolickie i muzulmanskie Odpowiedz z cytatem

Oj mooniek, mooniek. Napisałem Ci przecież, żebyś najpierw się dokształcił, i wtedy dopiero wrócił, żeby ewentualnie dalej pleść co Ci slina na język przyniesie. A Ty jak zwykle zaczynasz od przysłowiowej dupy strony, czyli znów pierwej pleciesz co Ci ślina na język przyniesie, a o dokształceniu się przynajmniej w tym temacie ani myślisz!
Napisałeś:

Cytat:
Uporczywe obstawanie przy obchodzenia sabatu nie jest pomysłem nowym, znano już te zapędy u tzw. "nowych Żydów" w okresie oświecenia, o czym świadczą liczne dysputy z różnowiercami. Cały problem zamyka się w tym, że pierwsi żydowscy chrześcijanie pozostając w obrębie zwyczajów starozakonnych spotykali się na modlitwy i głoszenie ewangelii starym zwyczajem podczas sabatu.


Powiem Ci mooniek, że nawet dużo wcześniejszym niż okres oświecenia!!! Chrześcijanie od I wieku naszej ery pozostając w obrębie Bożych zwyczajów starozakonnych spotykali się na modlitwy i głoszenie ewangelii starym zwyczajem podczas sabatu, jak również... WE WSZYSTKICH NAWET POZNIEJSZYCH WIEKACH AZ DO DNIADZISIEJSZEGO! Jeśli już tego nie wiedziałeś! Na przestrzeni WSZYSTKICH WIEKOW historii od czasów apostolskich począwszy Bóg zawsze miał swój lud, który dochowywał Mu wierności WE WSZYSTKIM tj. w SCISLYM ZACHOWYWANIU I PRZESTRZEGANIU JEGO CALEGO PRAWA, WLACZNIE Z PRZYKAZANIEM O SABACIE! Zgodnie zresztą z proroctwem z Objawienia 14;12

Tu się okaże WYTRWANIE świętych, którzy PRZESTRZEGAJA PRZYKAZAN BOZYCH I WIARY JEZUSA

Sabatu przestrzegali wszyscy pierwsi chrześcijanie w czasach apostolskich o czym Biblia wyraźnie mówi w całym Nowym Testamencie. Sabatu jak dnia Pańskiego przestrzegali irlandzcy Celtowie zanim przywędrował tam katolicyzm i przy pomocy ognia i miecza zmienił biblijne zwyczaje. Sabatu przestrzegano również w Brytanii i Szkocji, zanim i tam dotarł katolicyzm wspierany mieczem. Sabat zachowywała większość Waldensów, Lollardzi, Anabaptyści i wielu innych chrześcijan we wszystkich praktycznie zakątkach świata, gdziekolwiek dotarło BIBLIJNE chrześcijaństwo.

Jeden z historyków chreścijaństwa Sokrates Scholastyk tak o tym pisał:

„Mimo że wszystkie kościoły na całym świecie mają nabożeństwo co tydzień w sabat to chrześcijanie w Aleksandrii i Rzymie... zaprzestali tego”

Zaś Atanazy, też jeden z tzw. ojców wczesnego kościoła dodaje:

„W dzień sabatu spotykamy się razem nie dlatego żebyśmy byli pod wpływem judaizmu ...aby w sabat wielbić Jezusa, który jest Panem sabatu”

A tu masz mooniek przedstawioną historię jak Biblijnie wierzący chrześcijanie dochowywali Bogu wierności zachowując również przykazanie dotyczące Sabatu.

http://www.kchds.pl/hist-s-n.htm


Cytat:
Jezus za życia również musiał spełniać nakazy prawdziwego Izraelity w obrębie wiary.


Jezus był Panem Sabatu, czyli tym który nadał Prawo dotyczące Sabatu, więc nie plec bzdur i tu, że musiał z tego powodu spełniać nakazy dotyczące prawdziwego Izraelity, gdyż, gdybyś czytał uważnie, to byś doczytał własne słowa Pana Jezusa, że Sabat został dany: CZLOWIEKOWI!!!, a nie tylko żydowi czy żydom!

Cytat:
Wszystko to jako cienie rzeczy przyszłych z czasem ustały, zaś chrześcijanom z pogan zalecono jedynie konieczność wstrzymywania się od ofiar składanym bałwanom, od spożywania krwi, padliny oraz od nierządu. Nic ponad to.


Mooniek po raz kolejy zamiast posługiwać się mózgiem, to dajesz dowód, że NIE POTRAFISZ NAWET CZYTAC ZE ZROZUMIENIEM W NAJMNIEJSZYM NAWET STOPNIU!
Gdybyś bowiem to potrafił, to wiedziałbyś, że rozdźwięk pomiędzy chrześcijanami z żydów i pogan nastąpił na skutek nieporozumienia w sprawie OBRZEZANIA CIALA, a nie czy należy przestrzegać PRAWA BOZEGO!!! Czytaj Ty mój inteligentny inaczej przyjacielu uważnie ten 15 rozdział Dziejów Apostolskich. Jedynym przykazaniem z zakonu moralnego poruszonym w czasie soboru w Jerozolimie w tymże rozdziale przykazaniem, było przykazanie dotyczące CUDZOLOSTWA i żadne więcej! Dlaczego to właśnie przykazanie? Dlatego, że nierząd w ówczesnym cesarstwie rzymskim był niemal na porządku dziennym i dlatego trzeba było przypomnieć chrześciajnom z pogan, że Bóg na to nie pozwala. Co do sabatu jako przykazania Bożego nikt nie miał żadnych wątpliwości co do tego, dlatego, że nawet poganie wiedzieli, że to nie podlega żadnej dyskusji! Gdzie mój Ty drogi moońku masz w dekalogu moralnym przykazanie dotyczące obrzezania czy pokarmów, o którym mówi tenże 15 rozdział DzAp czy ten słynny tekst Kolosan 2;14-16, którego po raz kolejny dajesz dowód, że nie pojmujesz w ząb, a mi nie chcę się już tłumaczyć po raz kolejny komuś, kto nie tylko jest odporny na wiedzę, jak Ty mooniek, ale jesteś w dodatku leniem, któremu nie chce się przestudiować tego co już Ci podałem, żebyś się dokształcił!


Cytat:
Gdy chodzi zaś o próbę zastosowania święcenia siódmego dnia stworzenia w miejsce sabatu, to przypomnę, że patriarchowie (Adam, Noe, Józef, Abraham) nie obchodzili takiego dnia.


Czy Adam nie obchodził (zachowywał) Sabatu zgodnie z przykazaniem Bożym?

Zobaczmy co Biblia mówi na ten temat:

Tak zostały ukończone niebo i ziemia oraz cały ich zastęp. I ukończył Bóg w siódmym dniu dzieło swoje, które uczynił, i odpoczął dnia siódmego, od wszelkiego dzieła, które uczynił, i [b]ODPOCZAL DNIA SIODMEGO od wszelkiego dzieła, które uczynił. I POBLOGOSLAWIL BOG DZIEN SIODMY, I POSWIECIL GO, BO W NIM ODPOCZAL, od wszelkiego dziela swego, którego Bóg dokonał w stworzeniu. 1Mojż.2;1-3[/b]

Jak widzimy Pan Bóg zaraz po sześciu dniach stwarzania, odpocząłdnia siódmego i w tym dniu odpoczął dając przykład stworzonemu przez siebie, KOMU? ADAMOWI!, którego stworzył w dniu szóstym? Czym się tak zmęczył Adam stworzony pod koniec dnia szóstego, że musiał odpocząć siódmego dnia? NICZYM! Ale odpoczął DOKLADNIE TEGO DNIA, bo taki przykład dał mu sam Bóg!!! Gdzie tu masz więc mooniek, że Adam nie zachowywał dnia Sabatu, siódmego dnia tygodnia jako dnia świętego??? Laughing

Czy Noe nie zachowywał Sabatu?

Ale Noe znalazł łaskę w oczach Pana 1Mojż.6;8 i 1Mojż.9;13-17

Jak myślisz mooniek, kto może jedynie znaleźć łaskę w oczach Bożych? Biblia mówi, że tylko ten, kto przestrzega Bożych przykazań we wszystkim, które to przykazania są też PRZYMIERZEM BOGA Z LUDZMI! (Patrz co zostało nazwane przez samego Boga PRZYMIERZEM -5Mojż.4;13, pisze w tym wersecie, że przymierzem jest... 10 PRZYKAZAN Z SABATEM WLACZNIE!!!

Czy Józef nie przestrzegał Sabatu?

Józef był ZYDEM MUSIAł WIEC BEZWZGLEDNIE PRZESTRZEGAC SABATU JAK I WSZYSTKICH INNYCH PRZYKAZAN! Popatrz na jego historię z żoną Potyfara, co o tym krótko, acz treściwie mówi Biblia? 1Mojż.9;9, mówi, że Józef powiedział, że jak miałby popełnić tak wielką niegodziwość i ZGRZESZYC PRZECIWKO BOGU?

Na podstawie czego chrześcijanin i w ogóle człowiek może dowiedzieć się, że zgrzeszył? Wyłącznie na podstawie PRAWA BOZEGO? Nawet wobec Adama i Ewy Bóg nie mógłby powiedzieć, że zgrzeszyli, po zjedzeniu owocu z drzewa zakazanego, gdyby już wtedy nie istniał ten sam zakon moralny, jaki przypomniany został ludzkości na Horebie!!!

Czy Abraham nie przestrzegał SABATU? Co Biblia mówi na ten temat?

,,Dlatego, że Abraham był posłuszny głosowi mojemu i STRZEGL TEGO, CO MU POLECILEM, PRZYKAZAN MOICH I PRAW MOICH'' 1Mojż.26;5

Jak widać z powyższych słów Abraham przestrzegał bezwzględnie wszystkich Bożych Przykazań i Praw! Sabatu również inaczej być nie mogło!

Kim są w takim razie Ci, którzy nauczają przeciwnie? Biblia daje na to najlepszą odpwoedź:

Tacy bowiem są fałszywymi apostołami, pracownikami zdradliwymi, którzy tylko przybierają postać apostołów Chrystusowych. I nic dziwnego; wszak i szatan przybiera postać anioła światłości. Nic więc nadzwyczajnego, jeśli i słudzy jego przybierają postać sług sprawiedliwości; lecz kres ich taki, jakie są ich uczynki.” 2 KOR. 11,13-15

Mooniek po raz kolejny udowodniłeś, że nie jesteś dla mnie żadnym partnerem do dyskusjiw tej kwestii. Co i rusz wyłazi z ciebie w tym temacie tylko ignorancja i nieuctwo! Na koniec dedykuję Ci ten werset, pasuje do ciebie i tobie podobnych, którzy CHYTRZE próbujecie uchylać PRAWO BOZE jak ulał!

Chcąc być nauczycielami zakonu, nie rozumieją ani tego, co mówią, ani co za pewne twierdzą. 1Tym.1;7
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
przebudzony




Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 968
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:44, 27 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rivera napisał:

Przebudzony - po pierwsze to nie wiem skad wziales pomysl na takiego nicka, chyba uzywasz go z autoironii.


Twój problem jak ci się nie podoba.

Rivera napisał:


ironizowanie na temat zrodel i ksiazek


Ile ci płacą za reklamę książeczek za jedyne 40 dolców na forum ?


Rivera napisał:


nie wiesz ile osob jest na tropie Jezuitow


Taaa A ilu jest na tropie wielkiej stopy czy potwora z loch nes. Tropić można wszystko. Trzeba to jeszcze umieć udowodnić.

Rivera napisał:


ile powstalo na ten temat ksiazek, filmow


A ile powstało książek i filmów o wampirach, wilkołakach, czy pokemonach ?
W końcu interes musi się kręcić. Nie ważne co się pisze, ważne żeby ludzie to kupili.
Za rok czy dwa wymyślą jeszcze coś nowego, znowu coś napiszą i zrobią film.
A ty się będziesz naiwna podniecać.


Podaj mi bibliografie tej twojej wspaniałej książki. Z czego autor korzystał i z jakich dokumentów, czy książka ma przypisy ?

Rivera napisał:


Studiuje ten temat od dwoch lat doglebnie i powiem Ci w ten psosob - dla mnie nie ma zadnego cienia watpliwosci w tym temacie


A na jakiej uczelni studiujesz ?
Może i nie ma dla ciebie wątpliwości ale ogrom ludzi je ma.

Rivera napisał:


Jestes tak samo slepy jak moherowa armia Rydzyka ktora wiezy w zydowski spisek.


No tak. A ty wierzysz w Jezuicki spisek i wszystko jest ok.. Laughing

Kiara napisał:


Oczywiście jedynymi wydawnictwami, które robią wszystko charytatywnie i podają w swoich wydawnictwach PRAWDE, SAMA PRAWDE I TYLKO PRAWDE, szczególnie książki Jana Tomasza Grossa, to są to produkcje AGORY Jadasia Michnika!


Cały twój post jest manipulacją.
Gdzie napisałem że macie ufać Wyborczej i Michnikowi albo Grossowi ?
Pytam się ?
Nie znajdziesz takiej mojej wypowiedzi. Więc nie kłam więcej. Chcesz mówić o prawdzie a kłamiesz nawet na mój temat.

To nad czym się tak dogłębnie upieracie z Riverą to tylko domysły nie udowodnione. Można napisać i milion stron. I setki kiepskiej literatury. I co z tego skoro jej poziom sprawia że nie może być traktowana przez świat naukowy poważnie.

Poczytaj najpierw nieco poważnej literatury a nie spiskowe rewelacje nastawione na komercyjny zarobek na naiwnych.

Tyko byście zgarniały winę na NWO, Jezuitów i diabli jeszcze wiedzą kogo a robić to nie ma komu.
_________________
Nie sprzeczaj się z Bimim. Nie krytykuj tego tego co mówi Bimi. Zawsze zgadzaj się z tym co mówi Bimi. Kochaj gejów tak jak Bimi. Nie krytykuj gejów. Inaczej dostaniesz 1 post na dzień. To się nazywa wolność słowa w rozumieniu Bimiego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mooniek




Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1979
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:31, 27 Lip '08   Temat postu: Re: Kraje prostestanckie vs kraje katolickie i muzulmanskie Odpowiedz z cytatem

KiaOra napisał:

Mooniek po raz kolejny udowodniłeś, że nie jesteś dla mnie żadnym partnerem do dyskusji


Z pełną wzajemnością, "nauczycielu". Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
KiaOra




Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:02, 27 Lip '08   Temat postu: Kraje prostestanckie vs kraje katolickie i muzulmanskie Odpowiedz z cytatem

Przebudzony napisał:

Cytat:
Ile ci płacą za reklamę książeczek za jedyne 40 dolców na forum ?


A ile Przebudzony Tobie płaci Michnik lub któryś z jego przydupasów, żebyś karmił tu nas tym ich badziewiem? Chyba musi być to dużo, wręcz znacznie więcej, żeby chciało Ci się trollować na tym forum.

Cytat:
Taaa A ilu jest na tropie wielkiej stopy czy potwora z loch nes. Tropić można wszystko. Trzeba to jeszcze umieć udowodnić.


Tak Przebudzony, a nawet sobie nie zdajesz sprawy ilu syjonistów i ich filosemickich pomagierów jest na tropie tzw. ANTYSEMITOW! Dosłownie zdębiałbyś ze zdumienia ilu ich jest.

Cytat:
A ile powstało książek i filmów o wampirach, wilkołakach, czy pokemonach ?
W końcu interes musi się kręcić. Nie ważne co się pisze, ważne żeby ludzie to kupili.
Za rok czy dwa wymyślą jeszcze coś nowego, znowu coś napiszą i zrobią film.
A ty się będziesz naiwna podniecać.


Przebudzony, a wiesz ile powstało badziewia o bajce pod tytułem holokaust??? Dosłownie miliony śmieciowatej literatury o równie wyssanych z palca ,,faktach'' na ten temat, jak podobne tej bajce i tym faktom, opowieści z krainy 1001 nocy, znane pod nazwą ewolucji czy Sindbadzie żeglarzu!!! Twoi pobratymcy nacyjni już wymyślili kolejny odcinek tej bajki, że wszystkiemu winni są Polacy, dlatego muszą teraz za to ogołocić z wszelkiej kasy kraj nad Wisłą i wszystkich jego mieszkańców. Już też kręcą w Hollywood lub też skończyli kolejny rzewny film, o tym jak to dzielni żydowscy partyzanci walczyli z krwiożerczymi polakami. Wielki Geszeft pod nazwą holokaust musi się przecież dalej kręcić!!!
A Ty się Przebudzony tym tak podniecasz, jakby ta bajka miała cokolwiek wspólnego z rzeczywistością!

Cytat:
Podaj mi bibliografie tej twojej wspaniałej książki. Z czego autor korzystał i z jakich dokumentów, czy książka ma przypisy ?


Przebudzony podaj mi i w ogóle nam wszystkim choć, słownie JEDEN dowód, o który np. pan Jerzy Ulicki prosi cię, od nie wiem już jakiego czasu farmazonie, na to, że tzw. holokaust miał miejsce? Doczekamy się kiedyś tego od Ciebie?

Cytat:
A na jakiej uczelni studiujesz ?
Może i nie ma dla ciebie wątpliwości ale ogrom ludzi je ma.


A Ty przebudzony na jakiej uczelni studiowałeś lub studiujesz? Może na jakiejś w Izraelu?
A wiesz Ty Przebudzony, ilu już ludzi nie kupuje tej bajki, którą Ty nam i Jan Tomasz Gross i wielu wam podobnych farmazonów, mimo to nadal próbuje niemal na siłę nam wcisnąć butem do wierzenia??? A wiesz ilu jeszcze innych zaczyna odnośnie niej mieć wątpliwości? No tak, ale zamiast uczciwej polemiki i faktów, o które ktoś was zaczyna w tym akurat temacie prosić, to Wy zamiast tego oferujecie mu to jakie paragrafy na kogoś takiego macie i ile lat wywczasów za takie pytania oferujecie każdemu, kto osmieli się o to was pytać! Tak wyglądają zarówno wasze fakty i poważne odpowiedzi na niewygodne dla was dociekania!

Cytat:
No tak. A ty wierzysz w Jezuicki spisek i wszystko jest ok


A Ty Przebudzony wierzysz w religię i przedsiębiorstwo holokaust, tj. w Wielką Hucpę jak o tej bajce napisał Norman Finkelstein? I co?



Cytat:
Cały twój post jest manipulacją.
Gdzie napisałem że macie ufać Wyborczej i Michnikowi albo Grossowi ?
Pytam się ?


W każdym Twoim poście przebudzony aż nadto wyraźnie czuć tę Twoją gadzinówę!!! I trzeba być po prostu ślepym i inteligentnym inaczej, żeby tego nie zauważyć!!!

Cytat:
Nie znajdziesz takiej mojej wypowiedzi. Więc nie kłam więcej. Chcesz mówić o prawdzie a kłamiesz nawet na mój temat.


Wystarczy zajrzeć do wszystkich Twoich postów, naprawdę więcej nie trzeba! Jeśli zaś chodzi o kłamstwo, to edukacja w Wyborczej i to co z ciebie wyłazi po kursach w niej, jest najlepszym dowodem na to, kto tu jest łgarzem. Więc mnie ty Przebudzony nie dobijaj śmiechem!

Cytat:
To nad czym się tak dogłębnie upieracie z Riverą to tylko domysły nie udowodnione. Można napisać i milion stron. I setki kiepskiej literatury. I co z tego skoro jej poziom sprawia że nie może być traktowana przez świat naukowy poważnie.


Oczywiście Przebudzony. Najbardziej udowodnione fakty można znaleźć przecież tylko w Gazecie Wyborczej, TVNie, no i rzecz jasna w New Yor Timsie, czyli takim amerykańskim Jerusalem Post! Odnośnie drugiej kwestii Przebudzony, to tu też masz stu procentową rację!!! Miliony stron napisane o religii holokaustu, tyleż samo prawie filmów o tym i wszystko to sam chłam! I czy można coś takiego traktować poważnie? No oczywiście, że jak najbardziej, spróbowałby tylko ktoś nie traktować tego poważnie!!! Rzecz jasna różnych Przebudzonych i im podobnych też należy traktować ze wszech miar poważnie, bo to takie AWTORYTETY jak sam Jan Tomasz Gross, Adam Michnik i oczywista ,,profesor'' Bartoszewski, który zapomniał wprawdzie skończyć jakichkolwiek studiów, ale co to ma w końcu do rzeczy? Prawda? Przecież wszystko co Ci panowie piszą to prawda wręcz objawiona, a jakie przypisy do tego dają co piszą! Toż to po prostu cymes!

Cytat:
Poczytaj najpierw nieco poważnej literatury a nie spiskowe rewelacje nastawione na komercyjny zarobek na naiwnych.


Rivera musisz oczywiście czytać tylko tą poważną literaturę, która wydawana jest przez Agorę i jej równie poważne firmy siostrzane, które nie uprawiają tej obrzydliwej komercji, tylko działalność charytatywną rzecz jasna, inaczej Ty, ja i wszyscy inni będziemy ciągle oskarżani przez takie autorytety w tej dziedzinie jak Przebudzony i co my wtedy naiwni poczniemy?

Cytat:
Tyko byście zgarniały winę na NWO, Jezuitów i diabli jeszcze wiedzą kogo a robić to nie ma komu.


Nie martw się Przebudzony o to, że nie ma komu robić. Już wkrótce zagnacie nas wszystkich do obozów i to zmartwienie Ci odpadnie, że goim nie chcą pracować na taki autorytet jak Ty, czy Twój pupil, zatroskany o dobro Polski Jadaś Michnik. Pewnie w nagrodę zrobią Cię może i nawet samym komendantem jednego z takich przybytków rozkoszy dla gojów.

Mooniek napisał:

Cytat:
Z pełną wzajemnością, "nauczycielu".


Daruj mooniek sobie takie entelegentne odpowiedzi. Napisałem Ci już, ale powtórzę to jeszcze raz specjalnie dla Ciebie nieuku, że jak będziesz mi miał do powiedzenia na temat, który poruszyłem na podstawie Biblii i tylko Biblii, to chętnie Cię wysłucham. Na chwilę obecną jednak tego się nie doczekałem i raczej się nie doczekam, więc takie mądre komentarze jak powyższy zachowaj dla siebie!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rivera




Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 801
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:25, 31 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przebudzony : chciales bibliografie "Vatican Assassins" Phelpsa. Podam ci bibliografie pierwszej edycji, ktora miala 730 stron. Bibliografia ostatniej (1800 stron) jest tak duza ze nie wkleje na forum.

edit: i tak cala sie nie zmiescila, ale to pokazuje ogrom literatury na temat. A to tylko pierwsza edycja. Najpierw przeczytaj ksiazke Phelpsa, pozniej ewentualnie mozesz kpic z tematu. Nie na odwrot, ignorancie. I w sumie cala bibliografia zajmuje jakies 25 stron pdf-u.

Cytat:
Sources
Beginning of Book
The Jesuits Catechism, According to St. Ignatius Loyola, A. H., (London: John Lawrence, 1685) pp. 43-47.
Halley’s Bible Handbook, Henry H. Halley, (Grand Rapids, Michigan: Zondervan Publishing House, 1965;
originally published in 1927) pp. 731, 780-781, 732.
3. A Woman Rides the Beast, Dave Hunt, (Eugene, Oregon: Harvest House Publishers, 1994) pp. 153, 85,
125, 85; citing The Papacy and the Civil Power, R. W. Thompson, (New York: 1876) pp. 368, 244, 248;
citing History of the Popes of Rome, Cormenin, p. 243.
5. The Black Pope, M. F. Cusack, (London: Marshall, Russell & Co., 1896) pp. 228, 204.
The Crisis: Or, the Enemies of America Unmasked, J. Wayne Laurens, (Philadelphia, Pennsylvania: G. D.
Miller, 1855) p. 301.
The Jesuit Conspiracy: The Secret Plan of the Order, Abbate [Abate] Leone, (London: Chapman and
Hall, 1848) pp. 60, 80, 81.
History of the Jesuits: Their Origin, Progress, Doctrines, and Designs, G. B. Nicolini of Rome, (London:
Henry G. Bohn, 1854) pp. 45, 92, 93, 34.
The Counter-Reformation in Europe, Arthur R. Pennington, (London: Elliot Stock, 1899) pp. 57, 58.
The History of the Jesuits, Jim Arrabito, (Angwen, California: LLT Productions, 1988; quoting from The
Fiery Jesuits; originally published in 1667) Home Video, 97 minutes.
The Jesuit Conspiracy: The Secret Plan of the Order, p. 134.
The Great Controversy, Ellen G. White, (Deland, Florida: Laymen For Religious Liberty, 1990; originally
published in 1888) pp. 234-236.
The Jesuits: Their History and Crimes, Multiple Contributors, (London: Protestant Truth Society, 1918) p. 5.
Protestantism and Catholicity, Jaime Balmes, (Baltimore, Maryland: John Murphy & Co., 1851) pp. 268, 269.
Romanism Analyzed, John McDonald, (Edinburgh: Scottish Reformation Society, 1894) p. 47.
Papism in the XIX. Century, in the United States, Robert J. Breckinridge, Baltimore: David Owen & Son,
1841) p. 206.
The Jesuit Conspiracy: The Secret Plan of the Order, p. 134.
The Jesuits: Their Foundation and History, B. N., (London: Burns & Oates, 1879) Vol. II, p. 88.
Popery. An Enemy to Civil and Religious Liberty; and Dangerous to Our Republic, William C.
Brownlee, (New York: John S. Taylor, 1836) pp. 204, 205.
A Glimpse of the Great Secret Society, Multiple Contributors, (London: William Macintosh, 1872) pp.
lxxi-lxxiv; citing Introduction to the Secret Instructions of the Jesuits, Charles Sauvestre, (Paris, 1863).
The Mystery of Iniquity; Or, Romanism Not Christianity, Jesse S. Gilbert, (Newark, New Jersey: Ward
and Tichenor Publishers, 1872) pp. 228, 243, 244.
Romanism: A Menace to the Nation, Jeremiah J. Crowley, (Aurora, Missouri: The Menace Publishing Co.,
1912) p. 573.
The Great Silence Conspiracy; A Fully Documented Exposure of Romanmasonry (Catholic Action) and
Fascism, Andrew Sinclair, (London: No Publisher, 1965) p.19.
The Footprints of the Jesuits, R. W. Thompson, (New York: Hunt and Eaton, 1894) pp. 4, 5, 28, 29.
The Pope—Chief of White Slavers, High Priest of Intrigue, Jeremiah J. Crowley, (Aurora, Missouri: The
Menace Publishing Co., 1913) pp. 119,118.
The Jesuits: What Are They? Who Are They? What Have They Done? What Are They Doing?, F. A. C.
Lillingston, (London: Robert Banks & Son, 1900?) pp. 31-32.
Popery, Puseyism, and Jesuitism, Luigi Desanctis, (London: D. Catt, 1905; translated by Maria Betts from
the original Italian edition published as Roma Papale in 1865) pp. 128, 129, 134, 140, 141, 139.
The “Federal” Reserve Conspiracy & Rockefellers, Emanuel Josephson, (New York: Chedney Press,
1968) p. 72.
The British Quarterly Review, “Paparchy and Nationality”, G. R. Badenoch, January 1, 1875, pp. 4, 5.
The British Quarterly Review, “Paparchy and Nationality”, pp. 15, 21, 22.

The Time of Jacob’s Trouble: An Answer to the Question of a Little Jewish Girl: “What Makes Folks
Hate Us So?” Louis S. Bauman, (Long Beach, California: Louis S. Bauman, 1939) p. 96.
Jesuit Plots Against Britain from Queen Elizabeth to King George V. Compiled from Old State Papers
and Recently Recovered Vatican Documents, 300 to 400 Years Old and Great War Disclosures, Albert
Close, (London: The Protestant Truth Society, 1936) p. 1.
The Vatican Moscow Washington Alliance, Avro Manhattan, (Chino, California: Chick Publications,
1986) pp. 353, 354.
The Bureau and the Mole, David A. Vise, (New York: Atlantic Monthly Press, 2002).
A Woman Rides the Beast, Dave Hunt, (Eugene, Oregon: Harvest House Publishers, 1994) p. 87.
The Cardinal Spellman Story, Robert I. Gannon, S.J., (New York: Doubleday & Company, Inc., 1962) p. 174.
The Papal Conspiracy Exposed, Edward Beecher, (New York: M. W. Dodd, 1855) pp. 137, 246, 382.
Four Horsemen: Alberto Part Five, Jack Chick, (Chino, California: Chick Publications, 1985; quoting
Vatican Imperialism in the Twentieth Century, Avro Manhattan, p. 76) p. 25.
Romanism As a World Power, Luther S. Kauffman, (Philadelphia: American Publishing Co., 1922) p.30.
Ibid, p. 30.
Ibid, pp. 27,28.
Fifty Years In the Church of Rome, Charles Chiniquy, (Grand Rapids, Michigan: Baker Book House,
1968; originally published in 1886) p. 487.
42. The Black Pope, p. 106.
History of the Jesuits, G. B. Nicolini, (London: Henry G. Bohn, 1854) p. 269.
The Suppressed Truth About the Assassination of Abraham Lincoln, Burke McCarty, (Merrimac,
Massachusetts: Destiny Publishers, 1973; originally published in 1924) p. 57.
A Concordat Between the United States and the Vatican, Alberto Rivera, (Upland, California: AIC
International Christian Ministries, 1982) Cassette tape.
The History of Romanism, John Dowling, (New York: Edward Walker, 1845) p. 281. The Papal
Conspiracy Exposed, p. 78.
48. The Godfathers: Alberto, Part Three, Alberto Rivera and Jack Chick, (Chino, California: Chick Publications,
1982); The British Quarterly Review, “Paparchy and Nationality”, G. R. Badenoch, (January 1, 1875).
The Engineer Corps of Hell; Or Rome’s Sappers and Miners, Compiled and translated by Edwin A.
Sherman, (San Francisco, California: Private subscription, 1883), p. 40.
The Jesuits Catechism, According to St. Ignatius Loyola, p. 4.
Romanism: A Menace to the Nation, p. 140.
An Inquiry Into the Assassination of Abraham Lincoln, Emmett McLoughlin, (New York: Lyle Stuart,
1963) p. 4.
Protest of the Pope in Parliament, Ian Paisley, private Cassette tape from the author’s library.
A Glimpse of the Great Secret Society, citing the Report on the Constitutions of the Jesuits, M. Louis
Rene De Caraduc De La Chalotais, Procureur-General of King Louis XV to Parliament, 1762, pp.95, 96.
The Power and Secret of the Jesuits, Rene Fulop-Miller, (Garden City, New York: Garden City Publishing
Co., 1930) p. 392.
Behind the Dictators, Leo H. Lehmann, (New York: Agora Publishing Co., 1942) p. 29.
John Cardinal O’Connor, Nat Hentoff, (New York: Charles Scribner’s Sons, 1988) p.79.
Plausible Denial, Mark Lane, (New York: Thunder’s Mouth Press, 1991) p. 9.
The Dollar and the Vatican, Avro Manhattan, (Springfield, Missouri: Ozark Books, 1988) p. 159.
JFK, Director’s Cut, Oliver Stone; Director, (Warner Bros., Inc., 1991) Home Video, 189 minutes, Vol. I of II.
The New Inquisition, Alberto Rivera, (Upland, California: AIC International Christian Ministries, 1985),
Cassette Series, Vol. I of III.
National Examiner, “JFK Jr.,” Tom Kuncl, (Palm Coast, Florida: August 31, 1999) pp. 1.
49. Earth’s Final Warning: “A New World Order Is Coming,” Unknown Seventh Day Adventist Author, (Rice,
Washington: Cornerstone Publishing, 2001) p. 2.
“Protest of the Pope in Parliament,” Ian Paisley, 1999, given privately to the author.

www.reformation.org, “Pax Americana Equals Pax Romana !!,” Noel Kilkenny, May 4, 2000.
The Papal Conspiracy Exposed, (quoting J. H. Merle D’Aubigne’s History of the Great Reformation) p. 369.
Will: The Autobiography of G. Gordon Liddy, G. Gordon Liddy, (New York: St. Martin’s Press, 1980) pp.
23, 36.
Caveat: Realism, Reagan, and Foreign Policy, Alexander M. Haig, Jr., (New York: Macmillan Publishing
Company, 1984), p. 40.
Errors of the Roman Catholic Church and its Insidious Influence in the United States and Other
Countries, 15 Contributors, (Cincinnati, Ohio: J. H. Chambers & Co., 1894) p. 33.
Block I
Fifty Years In the Church of Rome, Charles Chiniquy, (Grand Rapids, Michigan: Baker Book House,
1968; originally published in 1886) pp. 78, 79, 481; quoting “Saint” Thomas Aquinas, Summa Theologica,
Vol. IV, pp. 90, 91 [Summa Theologica, “Saint” Thomas Aquinas, II-II, Q. 11, A. 3, 4].
Chapter 1
Secret Instructions of the Jesuits, W. C. Brownlee, (New York: American and Foreign Christian Union,
1857) p. 141.
History of the Jesuits: Their Origin, Progress, Doctrines, and Designs, G. B. Nicolini of Rome, (London:
Henry G. Bohn, 1854) pp. iii, v.
The Engineer Corps of Hell; Or Rome’s Sappers and Miners, Compiled and translated by Edwin A.
Sherman, (San Francisco, California: Private subscription, 1883) p. 19.
The Jesuits: Their Complete History, Theodor Griesinger, (London: W.H. Allen & Co, 1903; originally
published in 1873) p. 240.
The Babington Plot, J. E. C. Shepherd, (Toronto, Canada: Wittenburg Publications, 1987) pp. 9, 11;
quoting W. C. Brownlee’s Secret Instructions of the Jesuits, p. 14.
The Engineer Corps of Hell; Or Rome’s Sappers and Miners, p. 39.
The Black Pope, M. F. Cusack, (London: Marshall, Russell & Co., 1896) pp. 13, 201.
Ibid, p. 80.
History of the Jesuits: Their Origin, Progress, Doctrines, and Designs, pp. 35, 36.
Ibid, pp. 29, 33.
Romanism: A Menace to the Nation, Jeremiah J. Crowley, (Aurora, Missouri: The Menace Publishing Co.,
1912) p. 196.
The Engineer Corps of Hell; Or Rome’s Sappers and Miners, p. 33.
Rulers of Evil, Frederick Tupper Saussy, (New York: Harper Collins Publishers, Inc., 2001) p. 6, 86, 93.
The Black Pope, p. 474.
Ibid, pp. 92-93.
The History of Romanism, John Dowling, (New York: Edward Walker, 1845) p. 605.
The Engineer Corps of Hell; Or Rome’s Sappers and Miners, pp. 118-124.
Errors of the Roman Catholic Church and its Insidious Influence in the United States and Other
Countries, 15 Contributors, (Cincinnati, Ohio: J. H. Chambers & Co., 1894) p. 469.
The Suppressed Truth About the Assassination of Abraham Lincoln, Burke McCarty (Merrimac,
Massachusetts: Destiny Publishers, 1973; originally published in 1924) p. 16.
The Master’s Carpet; Or Masonry and Baal-Worship Identical, Edmond Ronayne, (South Pasadena,
California: Emissary Publications, 1988; originally published in 1879) pp. 107,108.
Double-Cross: Alberto Part Two, Jack Chick, (Chino, California: Chick Publications, 1981) pp. 13, 14.
The Engineer Corps of Hell; Or Rome’s Sappers and Miners, p. 16.
Secret Instructions of the Jesuits, W. C. Brownlee, (New York: American and Foreign Christian Union, 1857).
Papism in the XIX. Century, in the United States, Robert J. Breckinridge, (Baltimore: David Owen & Son,
1841) pp. 310, 311.
The Engineer Corps of Hell; Or Rome’s Sappers and Miners, p. 15.
History of the Jesuits: Their Origin, Progress, Doctrines, and Designs, p. 67.
The History of Romanism, pp. 478, 479, 488.

Ibid, 492, 493.
Ibid, p. 536.
Occult Theocrasy, Lady Queenborough, (South Pasadena, California: Emissary Publications, 1980;
originally published in 1933) p. 311.
History of the Jesuits, Andrew Steinmetz, (Philadelphia, Pennsylvania: Lea and Blanchard, 1848) Vol. I,
pp. 146, 147, 145, 146.
The Black Pope, pp. 118, 119.
Ibid, p. 120.
History of the Jesuits, Steinmetz, Vol. I, p. 145.
The Count of Monte Cristo, Alexandre Dumas, (New York: Random House, Inc., 1996; originally
published in 1845) p. 566.
36. The Crisis: Or, the Enemies of America Unmasked, J. Wayne Laurens, (Philadelphia, Pennsylvania:
G.D. Miller, 1855) pp. 25-27.
The Black Pope, p. 43.
History of the Jesuits, Steinmetz, Vol. I, p. 292.
The Black Pope, p. 73.
Chapter 2
The Engineer Corps of Hell; Or Rome’s Sappers and Miners, Compiled and translated by Edwin A.
Sherman, (San Francisco, California: Private subscription, 1883) p. 19.
Fifty Years in the Church of Rome, Charles Chiniquy, (Grand Rapids, Michigan: Baker Book House,
1968; originally published in 1886) p. 484.
The Engineer Corps of Hell; Or Rome’s Sappers and Miners, p. 92.
Fifty Years in the Church of Rome, p. 489.
The Footprints of the Jesuits, R. W. Thompson, (New York: Hunt & Eaton, 1894) p. 113.
Chapter 3
Fifty Years in the Church of Rome, Charles Chiniquy, (Grand Rapids, Michigan: Baker Book House,
1968; originally published in 1886) pp. 481, 482.
The Jesuits in History, Hector Macpherson, (Springfield, Missouri: Ozark Book Publishers, 1997;
originally published in Edinburgh, 1914) pp. 43, 44.
Fifty Years in the Church of Rome, p. 495.
Double-Cross: Alberto Part Two, Jack Chick, (Chino, California: Chick Publications, 1981) p. 7.
The Rise of the Dutch Republic, John Lothrop Motley, (New York: Harper & Brothers Publishers, 1879)
Vol. I, pp. 261, 262.
Days of Our Years, Pierre van Paassen, (New York: Hillman-Curl, Inc., 1939) p. 389.
The Rise of the Dutch Republic, Vol. II, p. 563.
Ibid, Vol. III, p. 609.
The Engineer Corps of Hell; Or Rome’s Sappers and Miners, Compiled and translated by Edwin A.
Sherman, (San Francisco, California: Private subscription, 1883) pp. 118-124.
Chapter 4
The Complete Works of Shakespeare, edited by Hardin Craig and David Bevington, (Glenview, Illinois:
Scott, Foresman and Company, 1973) p. 950.
The Engineer Corps of Hell; Or Rome’s Sappers and Miners, Compiled and translated by Edwin A.
Sherman, (San Francisco, California: Private subscription, 1883) p. 84.
Popery, Puseyism, and Jesuitism, LuiRoma Papale i
Our Authorized Bible Vindicated, Benjamin G. Wilkinson, (Collingswood, New Jersey: The Bible for
Today, Inc., 1984; originally published in 1930) pp. 62, 63.
Commentaries on the Laws of England, Sir William Blackstone, (Philadelphia, Pennsylvania: J. P.
Lippincott Co., 1886) Book 4, pp. 1505, 1508.

The Jesuits Catechism, According to St. Ignatius Loyola, A.H., (London: John Lawrence, 1685) pp. 2, 42.
Is Alberto for Real?, Sidney Hunter, (Chino, California: Chick Publications, 1988) p. 13; quoting J. A.
Wylie’s History of Protestantism, Vol. II, p. 412.
Memoirs of Elizabeth, Agnes Strickland, (Philadelphia, Pennsylvania: Blanchard and Lea, 1853) p. 439.
The Complete Works of Shakespeare, p. 954.
Jesuit Plots Against Britain from Queen Elizabeth to King George V. Compiled from Old State Papers
and Recently Recovered Vatican Documents, 300 to 400 Years Old and Great War Disclosures, Albert
Close, (London: The Protestant Truth Society, 1936) p. 131.
The Complete Works of Shakespeare, p. 515.
The Babington Plot, J. E. C. Shepherd, (Toronto, Canada: Wittenburg Publications, 1987) p. 20.
History of the Jesuits, Andrew Steinmetz, (Philadelphia, Pennsylvania: Lea and Blanchard, 1848) Vol. II, p. 182.
The Renaissance Man of England, Dorothy and Carlton Ogburn, (New York: Coward-McCann Inc.,
1955) p. 22.
This Star of England, Dorothy and Carlton Ogburn, (New York: Coward-McCann Inc., 1952) p. 307.
“Shakespeare” Identified, J. Thomas Looney, (New York: Duell, Sloan and Pearce, 1920) p. 171.
History of the Jesuits: Their Origin, Progress, Doctrines, and Designs, G. B. Nicolini of Rome, (London:
Henry G. Bohn, 1854) p. 169.
Chapter 5
The Jesuits, David Mitchell, (New York: Franklin Watts, 1981) p. 115.
A Popular History of Priestcraft, William Howitt, (London: Effingham Wilson, Royal Exchange, 1833)
pp. 160, 161.
Fifty Years in the Church of Rome, Charles Chiniquy, (Grand Rapids, Michigan: Baker Book House,
1968; originally published in 1886) p. 483.
The Babington Plot, J. E. C. Shepherd, (Toronto, Canada: Wittenburg Publications, 1987) p. 16.
The Jesuits: Their Complete History, Theodor Griesinger, (London: W. H. Allen & Co, 1903; originally
published in 1873) p. 528.
Ibid, p. 537.
Chapter 6
Institutes of the Christian Religion, John Calvin, (Grand Rapids, Michigan: Eerdmans Publishing Co.,
1979; originally published in 1536) Vol. I, p. 69.
The Engineer Corps of Hell; Or Rome’s Sappers and Miners, Compiled and translated by Edwin A.
Sherman, (San Francisco, California: Private subscription, 1883) p. 84.
Ibid, p. 86.
The Babington Plot, J. E. C. Shepherd, (Toronto, Canada: Wittenburg Publications, 1987) p. 12.
Fifty Years in the Church of Rome, Charles Chiniquy, (Grand Rapids, Michigan: Baker Book House,
1968; originally published in 1886) p. 487.
A Popular History of Priestcraft, William Howitt, (London: Effingham Wilson, Royal Exchange, 1833) p. 162.
Washington In the Lap of Rome, Justin D. Fulton, (Boston: W. Kellaway, 1888) p. 207.
Chapter 7
The Jesuits: Their Complete History, Theodor Griesinger, (London: W. H. Allen & Co., 1903; originally
published in 1873) pp. 240, 241.
The Power and Secret of the Jesuits, Rene Fulop-Miller, (Garden City, New York: Garden City Publishing
Co., 1930) p. 356.
The Jesuit Enigma, E. Boyd Barrett, (New York: Boni and Liveright, 1927) pp. 20-21.
History of the Thirty Years’ War, Frederick Schiller, translated by A. J. W. Morrison, (New York: The
Useful Knowledge Publishing Co., 1882) p. 9.
History of the Jesuits: Their Origin, Progress, Doctrines, and Designs, G. B. Nicolini of Rome, (London:
Henry G. Bohn, 1854) pp. 278, 279.
The Jesuits: Their Complete History, pp. 256, 257.

Ridpath’s Universal History, John Clark Ridpath, (New York: Merrill & Baker, 1901) Vol. XIII, p. 318.
The Power and Secret of the Jesuits, p. 355.
The Jesuits: Their Complete History, p. 260.
Ibid, p. 260.
Ridpath’s Universal History, p. 339.
The Jesuits, David Mitchell, (New York: Franklin Watts, 1981) p. 120.
Ridpath’s Universal History, p. 343.
Pause I
Ridpath’s Universal History, John Clark Ridpath, (New York: Merrill & Baker, 1901) Vol. XIII, p. 239.
History of the Jesuits: Their Origin, Progress, Doctrines, and Designs, G. B. Nicolini of Rome, (London:
Henry G. Bohn, 1854) pp. 59-62.
The Roman Catholic Hierarchy: The Deadliest Menace to American Liberties and Christian Civilization,
Thomas E. Watson, (Thomson, Georgia: The Jefferson Publishing Co., 1915) pp. 7, 15, 16, 254.
Chapter 8
The Pope—Chief of White Slavers, High Priest of Intrigue, Jeremiah J. Crowley, (Aurora, Missouri: The
Menace Publishing Co., 1913) pp. 117, 118, 268.
The Suppressed Truth About the Assassination of Abraham Lincoln, Burke McCarty, (Merrimac,
Massachusetts: Destiny Publishers, 1973; originally published in 1924) p. 12.
A Short History of the Inquisition, Multiple contributors, (New York: The Truth Seeker Co., 1907) p. 319.
The Power and Secret of the Jesuits, Rene Fulop-Miller, (Garden City, New York: Garden City Publishing
Co., 1930) p. 234.
Ibid, p. 233.
A Short History of the Inquisition, pp. 321, 322.
Vietnam: Why Did We Go?, Avro Manhattan, (Chino, California: Chick Publications, 1984) p. 153.
Chapter 9
Lex Rex: The Law and the Prince, Samuel Rutherford, (Harrisonburg, Virginia: Sprinkle Publications,
1982; originally published in 1644) p. 36.
The Jesuits in History, Hector Macpherson, (Springfield, Missouri: Ozark Book Publishers, 1997;
originally published in Edinburgh, 1914) p. 98.
The Jesuits, Ian R. K. Paisley, (Belfast: Puritan Printing Co., LTD., 1968) p. 1.
Foxe’s Book of Martyrs, Marie Gentert King, (Old Tappan, New Jersey: Fleming H. Revell Co., 1968) p. 333.
Ibid, p. 334.
Ibid, pp. 336, 337.
The Life of Oliver Cromwell, J. T. Headley, (New York: Baker and Scribner, 1848) pp. 265, 273, 274.
The Jesuits in History, pp. 80, 81.
9.
Private letter from “Brilliant Brother Bridgenorth” to Eric Jon Phelps, April 12, 2002, quoting a portion
of The Great Starvation (1845-1852), An Irish Holocaust, Seamus P. Metrus & Richard J. Rajner, (Stony
Point, New York: American Ireland Education Foundation, 1995), p. xviii.
A Glimpse of the Great Secret Society, Multiple Contributors, (London: William Macintosh, 1872) p. 160.
The Life of Oliver Cromwell, pp. 278, 279.
Chapter 10
The Disciplines of Life, V. Raymond Edman, (Eugene, Oregon: Harvest House Publishers, 1982) p. 55.
The Life of Oliver Cromwell, J. T. Headley, (New York: Baker and Scribner, 1848) pp. 61, 62.
The Encyclopedia Britannica, New Werner Edition, New American Supplement, Ninth Edition, Day Otis
Kellogg, (New York: The Werner Co., 1903) Vol. VI, p. 599.
The Life of Oliver Cromwell, p. 421.
Ibid, pp. 422, 423.
The Encyclopedia Britannica, Vol. VI, p. 604.

The Death of Oliver Cromwell, H. F. McMains, (Lexington, Kentucky: The University Press of Kentucky,
2000) p. 117.
The Life of Oliver Cromwell, pp. 393-397.
A Popular History of Priestcraft, William Howitt, (London: Effingham Wilson, Royal Exchange, 1833)
pp. 166, 175.
Memoirs of Elizabeth, Agnes Strickland, (Philadelphia, Pennsylvania: Blanchard and Lea, 1853) p. 429.
The Encyclopedia Britannica, Vol. VI, p. 598.
The Life of Oliver Cromwell, p. 410.
E. M. Bounds on Prayer, E. M. Bounds, (New Kensington, Pennsylvania: Whitaker House, 1997;
originally published in 1900) p. 19.
The Life of Oliver Cromwell, p. 384.
The Encyclopedia Britannica, Vol. VI, pp. 602, 603.
Chapter 11
Fifty Years in the Church of Rome, Charles Chiniquy, (Grand Rapids, Michigan: Baker Book House,
1968; originally published in 1886) p. 480.
The Black Pope, M. F. Cusack, (London: Marshall, Russell & Co., 1896) p. 403.
The Two Babylons, Alexander Hislop, (Neptune, New Jersey: Loizeaux Brothers, 1959; originally
published in 1858) p. 149; quoting MacGavin’s Protestant, p. 841, Vol. 2.
The Huguenots, Samuel Smiles, (New York: Harper & Brothers Publishers, 1868) p. 153.
The Huguenots, pp. 148, 149, 152.
Fifty Years in the Church of Rome, p. 489.
Ridpath’s Universal History, John Clark Ridpath, (New York: Merrill & Baker, 1901) Vol. XIV, p. 454.
The Huguenots, p. 170.
Chapter 12
Secret Instructions of the Jesuits, W. C. Brownlee, (New York: American and Foreign Christian Union,
1857) p. 101.
The Jesuits in History, Hector Macpherson, (Springfield, Missouri: Ozark Book Publishers, 1997;
originally published in Edinburgh, 1914) pp. 38, 39.
The Engineer Corps of Hell; Or Rome’s Sappers and Miners, Compiled and translated by Edwin A.
Sherman, (San Francisco, California: Private subscription, 1883) p. 37.
History of the Jesuits: Their Origin, Progress, Doctrines, and Designs, G. B. Nicolini of Rome, (London:
Henry G. Bohn, 1854) p. 303.
Fourteen Years a Jesuit, Count von Hoensbroech, translated by Alice Zimmern, (New York: Cassell and
Company, LTD., 1911) Vol. I, p. 51.
The Footprints of the Jesuits, R. W. Thompson, (New York: Hunt & Eaton, 1894) p. 174.
Ibid, p. 175.
Ibid, pp. 174, 175.
The Dollar and the Vatican, Avro Manhattan, (Springfield, Missouri: Ozark Book Publishers, 1988) p. 26.
The Footprints of the Jesuits, pp. 175, 176.
Ibid, p. 176.
The Jesuit Enigma, E. Boyd Barrett, (New York: Boni and Liveright, 1927) p. 211.
Ibid, p. 210.
14. The Footprints of the Jesuits, pp. 185, 186.
Wealth For All, R. E. McMaster, Jr., (Whitefish, Montana: A. N., Inc., 1982) p. 65.
The Footprints of the Jesuits, p. 181.
“The Control of the Nation of Islam through Black Freemasonry,” Private letter to Eric Jon Phelps,
March 20, 2001.
Chapter 13
The Jesuits, David Mitchell, (New York: Franklin Watts, 1981) p. 205.

The Life of Horace Greeley, James Parton, (New York: Mason Brothers, 1855) p. 68.
The Master’s Carpet; Or Masonry and Baal-Worship Identical, Edmond Ronayne, (South Pasadena,
California: Emissary Publications, 1988; originally published in 1879) pp. 142, 143.
Secret Societies and Subversive Movements, Nesta Webster, (South Pasadena, California: Emissary
Publications, 1980; originally published in 1924) p. 139.
Occult Theocrasy, Lady Queenborough, (South Pasadena, California: Emissary Publications, 1980;
originally published in 1933) p. 313; quoting Secret Societies of All Ages and Countries, Vol. II, p. 296.
Alberto: Alberto Part One, Jack Chick, (Chino, California: Chick Publications, 1979) pp. 27, 28.
Masonic Quiz Book “Ask Me Another, Brother,” William O. Peterson, (Chicago, Illinois: The Charles T.
Powner Co., 1951) pp. 194, 195.
Secret Societies and Subversive Movements, pp. 126, 127.
The Master’s Carpet or Masonry and Baal-Worship Identical, p. 147.
Chapter 14
The Jesuits: Their Complete History, Theodor Griesinger, (London: W. H. Allen & Co., 1903; originally
published in 1873) p. 654.
The Black Pope, M. F. Cusack, (London: Marshall, Russell & Co., 1896) p. 76.
The Jesuit Enigma, E. Boyd Barrett, (New York: Boni and Liveright, 1927) p. 209.
Ridpath’s Universal History, John Clark Ridpath, (New York: Merrill & Baker, 1901) Vol. XIV, p. 575.
The Footprints of the Jesuits, R. W. Thompson, (New York: Hunt & Eaton, 1894) p. 228.
The Jesuits: Their Complete History, p. 583.
The Footprints of the Jesuits, pp. 217, 218.
Ibid, p. 219.
The Encyclopedia Britannica, New Werner Edition, New American Supplement, Ninth Edition, Day Otis
Kellogg, (New York: The Werner Co., 1903) Vol. XXII, p. 341.
The Jesuits: Their Complete History, p. 592.
Ibid, pp. 594-596.
The Encyclopedia Britannica, Vol. XV, p. 343.
The Footprints of the Jesuits, p. 224.
Ibid, p. 222.
Ibid, p. 227.
An Inquiry Into the Assassination of Abraham Lincoln, Emmett McLoughlin, (New York: Lyle Stuart,
Inc., 1963) pp. 84, 85.
The History of Romanism, John Dowling, (New York: Edward Walker, 1845) p. 604.
The Black Pope, p. 363.
The Footprints of the Jesuits, pp. 227, 228.
The Jesuits: Their Complete History, pp. 644, 645.
The Footprints of the Jesuits, p. 228.
The Engineer Corps of Hell; Or Rome’s Sappers and Miners, Compiled and translated by Edwin A.
Sherman, (San Francisco, California: Private subscription, 1883) pp. 81, 82.
Murder in the Vatican, Avro Manhattan, (Springfield, Missouri: Ozark Book Publishers, 1985) pp. 155, 157.
Ibid, pp. 153, 129, 130.
In God’s Name, David A. Yallop, (New York: Bantam Books, 1984) pp. 176, 177.
Behind the Dictators, Leo H. Lehmann, (New York: Agora Publishing Co., 1942) pp. 44, 49, 55.
Pause II
The Power and Secret of the Jesuits, Rene Fulop-Miller, (Garden City, New York: Garden City Publishing
Co., 1930) p. vi.
History of the Jesuits: Their Origin, Progress, Doctrines, and Designs, G. B. Nicolini of Rome, (London:
Henry G. Bohn, 1854) p. 453.
Behind the Dictators, Leo H. Lehmann, (New York: Agora Publishing Co., 1942) p. 38.

Popery. An Enemy to Civil and Religious Liberty; and Dangerous to Our Republic, W. C. Brownlee,
(New York: John S. Taylor, Publisher, 1836) pp. 101, 102.
Ibid, p. 159.
Block II
Fifty Years In the Church of Rome, Charles Chiniquy, (Grand Rapids, Michigan: Baker Book House,
1968; originally published in 1886) pp. 79, 80; in quoting the Pope’s Fourth Lateran Council, 1215.
Chapter 15
Popery, Puseyism and Jesuitism, Luigi Desanctis, (London: D. Catt, 1905; translated by Maria Betts from
the original Italian edition published as Roma Papale in 1865) p. 136;
Encyclopedia of Freemasonry, Albert G. Mackey, (Philadelphia, Pennsylvania: McClure Publishing Co.,
1917) p. 329.
The Footprints of the Jesuits, R. W. Thompson, (New York: Hunt & Eaton, 1894) p. 240.
Chapter 16
The Black Pope, M. F. Cusack, (London: Marshall, Russell & Co., 1896) p. 37.
Behind the Dictators, Leo H. Lehmann, (New York: Agora Publishing Co., 1942) p. 25.
Alberto: Alberto Part One, Jack Chick, (Chino, California: Chick Publications, 1979) p. 28.
Secret Societies and Subversive Movements, Nesta Webster, (South Pasadena, California: Emissary
Publications, 1980; originally published in 1924) p. 139.
Occult Theocrasy, Lady Queenborough, (South Pasadena, California: Emissary Publications, 1980;
originally published in 1933) p. 313.
Chapter 17
The Jesuits in North America, Francis Parkman, (Boston, Massachusetts: Little, Brown and Co., 1902) pp.
550, 552, 553.
John Cardinal O’Connor, Nat Hentoff, (New York: Charles Scribner’s Sons, 1988) p. 16.
Our Authorized Bible Vindicated, Benjamin G. Wilkinson, (Collingswood’ New Jersey: The Bible for
Today, 1984; originally published in 1930) pp. 4, 70, 71.
The Chaplins and Clergy of the Revolution, J. T. Headley, (New York: Charles Scribner, 1864) pp. 283, 284.
Fifty Years in the Church of Rome, Charles Chiniquy, (Grand Rapids, Michigan: Baker Book House,
1968; originally published in 1886) p. 483; The Papal Conspiracy Exposed, Edward Beecher, (New York:
M. W. Dodd, 1855) p. 26.
The Fearful Master, G. Edward Griffin, (Boston, Massachusetts: Western Islands, 1964) p. ii.
Bancroft’s History of the United States, George Bancroft, (Boston, Massachusetts: Little, Brown & Co.,
1852) Vol. V., pp. 119-122.
The Jesuits, David Mitchell, (New York: Franklin Watts, 1981) p. 186.
Days of Our Years, Pierre van Paassen, (New York: Hillman-Curl, Inc., 1939) p. 24.
Westminster Confession of Faith, the Larger and Shorter Catechisms, authored by the Church of Scotland,
(Ross-shire, Scotland: Free Presbyterian Publications, 1983; originally published in 1658) pp. 24-27.
Ibid, p. 29.
Ibid, pp. 29-31.
Ibid, p. 109.
The History of the Reformation of Religion Within the Realm of Scotland, John Knox, (Carlisle, Pennsylvania:
Banner of Truth Trust; originally written in 1559-1571 by Knox; reprinted by C. J. Guthrie, 1898) p. 167.
A Cloud of Witnesses, John H. Thomson, (Harrisonburg, Virginia: Sprinkle Publications, 1989; originally
published in 1741) p. 128.
The Chaplins and Clergy of the Revolution, p. 321.
The Life of George Washington, J. T. Headley, (New York: Charles Scribner, 1856) pp. 307-308.
The Character, Claims and Practical Workings of Freemasonry, Charles G. Finney, (Boring, Oregon:
CPA Book Publisher, no date; originally published in 1869) p. 222.
Ridpath’s Universal History, John Clark Ridpath, (New York: Merrill & Baker, 1901) Vol. XIV, p. 577.

The Life of George Washington, p. 432.
Romanism: A Menace to the Nation, Jeremiah J. Crowley, (Aurora, Missouri: The Menace Publishing Co.,
1912) p. 140.
The True Republican, Jonathan French, (Philadelphia, Pennsylvania: J.B. Smith & Co., 1857) p. 30.
Thirty Years’ View; From 1820 to 1850, Thomas Benton, (New York: D. Appleton and Co., 1854) Vol. I,
pp. 624, 625.
Chapter 18
Secret Instructions of the Jesuits, W. C. Brownlee, (New York: American and Foreign Christian Union,
1857) p. 143.
The Jesuits in History, Hector Macpherson, (Springfield, Missouri: Ozark Book Publishers, 1997;
originally published in Edinburgh, 1914) pp. 126, 127.
History of the Jesuits, Andrew Steinmetz, (Philadelphia, Pennsylvania: Lea and Blanchard, 1848) Vol. II, p. 471.
The Crisis: Or, the Enemies of America Unmasked, J. Wayne Laurens, (Philadelphia, Pennsylvania: G. D.
Miller, 1855) p. 289.
The “Federal” Reserve Conspiracy and Rockefellers, Emanuel M. Josephson, (New York: Chedney Press,
1968) pp. 4, 5.
Babylon Mystery Religion, Ralph Woodrow, (Riverside, California: Ralph Woodrow Evangelistic Assoc.,
Inc., 1966) pp. 109, 110.
Popery, Puseyism and Jesuitism, Luigi Desanctis, (London: D. Catt, 1905; translated by Maria Betts from
the original Italian edition published as Roma Papale in 1865) pp. 50, 51.
The Encyclopedia Britannica, New Werner Edition, New American Supplement, Ninth Edition, Day Otis
Kellogg, (New York: The Werner Co., 1903) Vol. XXII, p. 45.
War and Peace, Leo Tolstoy, (New York: Simon & Schuster, 1942; originally published in 1865) pp. 1185-86.
Life and Campaigns of Lt. General T. J. (Stonewall) Jackson, R. L. Dabney, (Harrisonburg, Virginia:
Sprinkle Publications, 1983; originally published in 1865) pp. 82, 83.
Fifty Years in the Church of Rome, Charles Chiniquy, (Grand Rapids, Michigan: Baker Book House,
1968; originally published in 1886) pp. 487, 488; quoting Memorial of the Captivity of Napoleon at St.
Helena, General Montholon, Vol. II, pp. 62, 174.
The Murder of Napoleon, Ben Weider and David Hapgood, (New York: Berkley Books, 1983) p. 10.
Chapter 19
The Engineer Corps of Hell; Or Rome’s Sappers and Miners, Compiled and translated by Edwin A.
Sherman, (San Francisco, California: Private subscription, 1883) p. 37.
The Footprints of the Jesuits, R. W. Thompson, (New York: Hunt & Eaton, 1894) p. 259.
The Black Pope, M. F. Cusack, (London: Marshall, Russell & Co., 1896) pp. 260, 261.
The Jesuits, Ian R. K. Paisley, (Belfast: Puritan Printing Co., LTD., 1968) pp. 9, 10.
The Babington Plot, J. E. C. Shepherd, (Toronto, Canada: Wittenburg Publications, 1987) p. 18; quoting a
letter dated May 5, 1816.
Secret Instructions of the Jesuits, W. C. Brownlee, (New York: American and Foreign Christian Union,
1857) p. 47.
Pause III
The Engineer Corps of Hell; Or Rome’s Sappers and Miners, Compiled and translated by Edwin A.
Sherman, (San Francisco, California: Private subscription, 1883) p. 33.
The Black Pope, M. F. Cusack, (London: Marshall, Russell & Co., 1896) p. 404.
Ridpath’s Universal History, John Clark Ridpath, (New York: Merrill & Baker, 1901) Vol. XIV, p. 575.
Chapter 20
The Jesuit Enigma, E. Boyd Barrett, (New York: Boni and Liveright, 1927) p. 253.
The Crisis: Or, the Enemies of America Unmasked, J. Wayne Laurens, (Philadelphia, Pennsylvania: G. D.
Miller, 1855) pp. 265-267.
The Footprints of the Jesuits, R. W. Thompson, (New York: Hunt & Eaton, 1894) p. 251.
The Suppressed Truth About the Assassination of Abraham Lincoln, Burke McCarty, (Merrimac,

Massachusetts: Destiny Publishers, 1973; originally published in 1924) p. 7.
Diplomacy, Henry Kissinger, (New York: Simon and Schuster, 1994) p. 79.
Foreign Conspiracy Against the Liberties of the United States, Samuel Morse, (Boston, Massachusetts:
Crocker & Brewster, 1835) Vol. I, p. 35.
Ibid, p. 34.
Chapter 21
The Great Controversy, Ellen G. White, (Deland, Florida: Laymen for Religious Liberty, 1990; originally
published in 1888) pp. 234, 235.
The Suppressed Truth About the Assassination of Abraham Lincoln, Burke McCarty, (Merrimac,
Massachusetts: Destiny Publishers, 1973; originally published in 1924) pp. 9, 10.
The Jesuits in History, Hector Macpherson, (Springfield, Missouri: Ozark Book Publishers, 1997;
originally published in Edinburgh, 1914) Appendix 1.
Chapter 22
The Saturday Evening Post, “The Pope’s Commandos,” Ernesto O. Hauser, (January 17, 1959) p. 51.
The Jesuits, M. J. Michelet and M. E. Quinet; edited by C. Edwards Lester, (New York: Gates & Stedman,
1845) pp. 75, 76.
The Footprints of the Jesuits, R. W. Thompson, (New York: Hunt & Eaton, 1894) pp. 245, 246.
A Popular History of Priestcraft, William Howitt, (London: Effingham Wilson, Royal Exchange, 1833) p. 175.
Popery in its Social Aspect, Being a Complete Exposure of the Immorality and Intolerance of
Romanism, R. P. Blakeney, (Toronto, Canada: The Gospel Witness, 1854) p. 1.
Murder in the Vatican, Avro Manhattan, (Springfield, Missouri: Ozark Book Publishers, 1985) p. 97.
Days of Our Years, Pierre van Paassen, (New York: Hillman-Curl, Inc., 1939) pp. 398, 366.
The Grand Design Exposed, John Daniel, (Middleton, Idaho: CHJ Publishing, 1999) p. 302.
Chapter 23
The Engineer Corps of Hell; Or Rome’s Sappers and Miners, Compiled and translated by Edwin A.
Sherman, (San Francisco, California: Private subscription, 1883) pp. 13, 14, 17, 18; quoting The Company
of Jesus by Charles Sauvestre published in 1850.
The Wandering Jew, Eugene Sue, (New York: Random House, Inc., no date; originally published in 1844)
Vol. I, pp. 313, 314.
The Jesuits, David Mitchell, (New York: Franklin Watts, 1981) p. 218.
The Complete Works of Shakespeare, edited by Hardin Craig and David Bevington, (Glenview, Illinois:
Scott, Foresman and Company, 1973) p. 781.
Chapter 24
History of the Jesuits: Their Origin, Progress, Doctrines, and Designs, G. B. Nicolini of Rome, (London:
Henry G. Bohn, 1854) pp. 95, 473.
The Jesuit Enigma, E. Boyd Barrett, (New York: Boni and Liveright, 1927) p. 251.
History of the Jesuits: Their Origin, Progress, Doctrines, and Designs, p. 74.
The Master’s Carpet; Or Masonry and Baal-Worship Identical, Edmond Ronayne, (South Pasadena,
California: Emissary Publications, 1988: originally published in 1879) pp. 69, 211, 212.
The Vatican Against Europe, Edmond Paris, (London: The Wickliffe Press, 1964; reprinted in 1993 by
Ozark Book Publishers, Springfield, Missouri, (417) 883-0438) p. 123.
The Vatican Billions, Avro Manhattan, (Chino, California: Chick Publications, 1983) pp. 256, 231.
Isis Unveiled, Helena Petrovna Blavatsky, (Los Angeles, California: The Theosophy Company, 1968;
originally published in 1877) p. 390.
Light on Free Masonry, David Bernard, (Dayton, Ohio: Vonneida & Sowers, 1858; originally published in
1829) p. 195.
Ibid, pp. 196, 197.
Ibid, p. 206.
Ibid, p. 343.

The Jesuits, Ian R. K. Paisley, (Belfast: Puritan Printing Co. LTD., no date) p. 5.
The Crisis: Or, the Enemies of America Unmasked, J. Wayne Laurens, (Philadelphia, Pennsylvania: G. D.
Miller, 1855) p. 26.
Popery, Puseyism and Jesuitism, Luigi Desanctis, (London: D. Catt, 1905; translated by Maria Betts from
the original Italian edition published as Roma Papale in 1865.) pp. 125-127.
Popery in its Social Aspect, Being a Complete Exposure of the Immorality and Intolerance of
Romanism, R. P. Blakeney, (Toronto, Canada: The Gospel Witness, 1854) pp. 5, 6.
Popery, Puseyism and Jesuitism, p. 139.
Chapter 25
The Great Red Dragon: Master-key to Popery, Anthony Gavin, (Boston, Massachusetts: Samuel Jones,
1854) p. 384.
The Complete Works of Shakespeare, edited by Hardin Craig and David Bevington, (Glenview, Illinois:
Scott, Foresman and Company, 1973) p. 952.
The New Jesuits, George Riemer, (Boston, Massachusetts: Little, Brown & Co., 1971) p. xiv.
Foreign Conspiracy Against the Liberties of the United States, Samuel Morse, (Boston, Massachusetts:
Crocker & Brewster, 1835) Vol. I, p. iv.
Ibid, p. 55.
The Crisis: Or, the Enemies of America Unmasked, J. Wayne Laurens, (Philadelphia, Pennsylvania: G. D.
Miller, 1855) pp. 265-267.
Ibid, pp. 268-270.
Fifty Years in the Church of Rome, Charles Chiniquy, (Grand Rapids, Michigan: Baker Book House,
1968; originally published in 1886) p. 499.
The Crisis: Or, the Enemies of America Unmasked, p. 48.
Fifty Years in the Church of Rome, pp. 475, 476.
Ibid, p. 476.
Chapter 26
The Jesuits in History, Hector Macpherson, (Springfield, Missouri: Ozark Book Publishers, 1997;
originally published in Edinburgh, 1914) p. 32.
American Bastile [Bastille]: A History of the Illegal Arrests and Imprisonment of American Citizens
During the Late Civil War, John A. Marshall, (Philadelphia, Pennsylvania: Evans, Stoddart & Co., 1870)
p. xiii.
Fifty Years in the Church of Rome, Charles Chiniquy, (Grand Rapids, Michigan: Baker Book House,
1968; originally published in 1886) p. 498.
Mr. Buchanan’s Administration on the Eve of the Rebellion, James Buchanan, (Freeport, New York:
Books for Libraries Press, 1970; originally published in 1865) pp. iv, 10, 11.
Washington In the Lap of Rome, Justin D. Fulton, (Boston: W. Kellaway, 1888) p. 52.
A Youth’s History of the Great Civil War in the United States from 1861 to 1865, R. G. Horton, (New
York: Van Evrie, Horton & Co., 1867) pp. iii, iv.
Ibid, pp. 125, 126.
Foreign Conspiracy Against the Liberties of the United States, Samuel Morse, (Boston, Massachusetts:
Crocker & Brewster, 1835) Vol. I, p. 26.
9. The Crisis: Or, the Enemies of America Unmasked, J. Wayne Laurens, (Philadelphia, Pennsylvania:
G. D. Miller, 1855) pp. 46, 47.
Occult Theocrasy, Lady Queenborough, (South Pasadena, California: Emissary Publications, 1980;
originally published in 1933) pp. 220, 221.
The Crisis: Or, the Enemies of America Unmasked, pp. 268, 269.
Life and Campaigns of Lt. General T. J. (Stonewall) Jackson, R. L. Dabney, (Harrisonburg, Virginia:
Sprinkle Publications, 1983; originally published in 1865) pp. 178, 179, 193, 389, 392.
Ibid, p. 161.

Fifty Years in the Church of Rome, p. 496.
Life and Letters of Robert Edward Lee, Soldier and Man, J. William Jones, (Harrisonburg, Virginia:
Sprinkle Publications, 1986; originally published in 1906) p. 275.
Fifty Years in the Church of Rome, p. 501.
Halley’s Bible Handbook, Henry H. Halley, (Grand Rapids, Michigan: Zondervan Publishing. Co., 1963;
originally published in 1927) p. 74.
A Youth’s History of the Great Civil War in the United States from 1861 to 1865, pp. 47, 48.
A Defense of Virginia and the South, Robert R. Dabney, (Harrisonburg, Virginia: Sprinkle Publications,
1977; originally published in 1867) pp. 352, 353.
A Youth’s History of the Great Civil War in the United States from 1861 to 1865, p. 33.
Gone With the Wind, Margaret Mitchell, (New York: The Macmillan Co., 1974; originally published in
1936) p. 514.
A Constitutional View of the Late War Between the States, Alexander H. Stephens, (Philadelphia,
Pennsylvania: National Publishing Co., 1870) Vol. I, dedication.
Life and Campaigns of Lt. General T. J. (Stonewall) Jackson, p. 159.
Errors of the Roman Catholic Church and its Insidious Influence in the United States and Other
Countries, 15 Contributors, (Cincinnati, Ohio: J.H. Chambers & Co., 1894) p. 62.
Chapter 27
The Holy War, John Bunyan, (Springdale, Pennsylvania: Whitaker House, 1985; originally published in
1684) pp. 38, 64.
The True Republican, Jonathan French, (Philadelphia, Pennsylvania: J. B. Smith & Co., 1857) pp. 24, 27.
Errors of the Roman Catholic Church and its Insidious Influence in the United States and Other
Countries, 15 Contributors, (Cincinnati, Ohio: J. H. Chambers & Co., 1894) p. liv.
The Screwtape Letters and Screwtape Proposes a Toast, C. S. Lewis, (New York: The Macmillan Co.,
1971; originally published in 1961) pp. 165, 169.
Black’s Law Dictionary, Fifth Edition, Henry Campbell Black, (St. Paul, Minnesota: West Publishing Co.,
1979) p. 1500.
Political Discussions, James G. Blaine, (Norwich, Connecticut: Henry Bill Publishing Co., 1887) pp. 63, 64.
Colgate v. Harvey, 296 US 427, 428 (1935).
A Constitutional View of the Late War Between the States, Alexander H. Stephens, (Philadelphia,
Pennsylvania: National Publishing Co., 1870) Vol. II, p. 650.
Slaughter-House Cases, 83 US 36, 80 (1873).
Ibid, p. 95.
Maxwell v. Dow, 176 US 597, 607, 610, 611 (1899).
Twining v. New Jersey, 211 US 97, 105, 106 (1908).
The Two Babylons, Alexander Hislop, (Neptune, New Jersey: Loizeaux Brothers, 1959; originally
published in 1858) pp. 50, 52.
Chapter 28
Fourteen Years a Jesuit, Count von Hoensbroech, translated by Alice Zimmern, (New York: Cassell and
Company, LTD., 1911) Vol. I, p. 240.
Fifty Years in the Church of Rome, Charles Chiniquy, (Grand Rapids, Michigan: Baker Book House,
1968; originally published in 1886) pp. 493, 501, 506.
Ibid, pp. 504-507.
Ibid, p. 507.
The Suppressed Truth About the Assassination of Abraham Lincoln, Burke McCarty, (Merrimac,
Massachusetts: Destiny Publishers, 1973; originally published in 1924) p. 6.
Fifty Years in the Church of Rome, pp. 512-514.
The Suppressed Truth About the Assassination of Abraham Lincoln, p. 195.
Fifty Years in the Church of Rome, pp. 518-521.

The Assassination of Lincoln; A History of the Great Conspiracy, T. M. Harris, Brigadier-General U.S.V.
and Major-General by Brevet, (Boston: American Citizen Company, 1892; republished by Heritage Books,
Inc., Bowie, Maryland, 1989) p. 281.
The Suppressed Truth About the Assassination of Abraham Lincoln, p. 183.
Ibid, p. 98.
Ibid, p. 5.
An Inquiry Into the Assassination of Abraham Lincoln, Emmett McLoughlin, (New York: Lyle Stuart,
Inc., 1963) pp. 156, 157.
Fifty Years in the Church of Rome, p. 472.
Chapter 29
The Papacy of Modern Times, Multiple Contributors, (Glasgow: The Scottish Protestant Alliance, 1886) p. 144.
The Papal System, William Cathcart, (Philadelphia: The Griffith & Rowland Press, 1872) p. 412.
Errors of the Roman Catholic Church and its Insidious Influence in the United States and Other
Countries, 15 Contributors, (Cincinnati, Ohio: J. H. Chambers & Co., 1894) pp. 344-345.
Jesuits and Jesuitism, M. J. Michelet and M. E. Quinet, translated by G. H. Smith, (London: Whittaker and
Co., 1844) p. 9.
History of the Jesuits: Their Origin, Progress, Doctrines, and Designs, G. B. Nicolini of Rome, (London:
Henry G. Bohn, 1854) pp. 474, 475.
The Secret History of the Jesuits, Edmond Paris, (Chino, California: Chick Publications, 1975) p. 80.
Ibid, pp. 80, 81.
The Encyclopedia Britannica, New Werner Edition, New American Supplement, Ninth Edition, Day Otis
Kellogg, (New York: The Werner Co., 1903) Vol. XIII, p. 649.
Romanism and the Republic, Isaac J. Lansing, (Boston, Massachusetts: Arnold Publishing Assoc., 1890)
pp. 116-118; cited from Romanism the Danger Ahead by A. P. Grover.
The Jesuits: Their Complete History, Theodor Griesinger, (London: W. H. Allen & Co., 1903; originally
published in 1872) pp. 737-739.
Chapter 30
The Vatican Against Europe, Edmond Paris, (London: The Wickliffe Press, 1964; reprinted in 1993 by
Ozark Book Publishers, Springfield, Missouri, (417) 883-0438) p. 249; quoting The Jesuit Conspiracy:
The Secret Plan of the Order, Abbate [Abate] Leone, (London: Chapman and Hall, 1848) p.94.
Ibid, p. 237.
The Jesuits: Their Complete History, Theodor Griesinger, (London: W. H. Allen & Co., 1903; originally
published in 1873) p. 813.
Ibid, p. 817.
The Power and Secret of the Jesuits, Rene Fulop-Miller, (Garden City, New York: Garden City Publishing
Co., 1930) p. 389.
The Jesuits: Their Complete History, pp. 805, 806.
Ridpath’s Universal History, John Clark Ridpath, (New York: Merrill & Baker, 1901) Vol. XVI, p. 559.
The Protocols of the Learned Elders of Zion, translated by Victor E. Marsden, (Los Angeles, California:
Christian Nationalist Crusade, date unknown; originally published in 1905) p. 55.
The Jesuits in History, Hector Macpherson, (Springfield, Missouri: Ozark Book Publishers, 1997;
originally published in Edinburgh, 1914) pp. 128-130.
The Suppressed Truth About the Assassination of Abraham Lincoln, Burke McCarty, (Merrimac,
Massachusetts: Destiny Publishers, 1973; originally published in 1924) p. 11.
Chapter 31
Geese in Their Hoods, Charles Haddon Spurgeon, (Publisher unknown, 1873)
The Black Pope, M. F. Cusack, (London: Marshall, Russell & Co., 1896) p. 277.
Ibid, p. 16.
History of the Jesuits: Their Origin, Progress, Doctrines, and Designs, G. B. Nicolini of Rome, (London:
Henry G. Bohn, 1854) pp. 465-468.

The Black Pope, p. 285.
6. The Crisis: Or, the Enemies of America Unmasked, J. Wayne Laurens, (Philadelphia, Pennsylvania:
G. D. Miller, 1855) pp. 68, 69.
Occult Theocrasy, Lady Queenborough, (South Pasadena, California: Emissary Publications, 1980;
originally published in 1933) p. 318.
The Black Pope, pp. 286, 287.
Modern Secret Societies, Charles A. Blanchard, (Chicago, Illinois: National Christian Association, 1906) p. 21.
The Jesuit Enigma, E. Boyd Barrett, (New York: Boni and Liveright, 1927) p. 40.
The Secret History of the Jesuits, Edmond Paris, (Chino, California: Chick Publications, 1975) p. 74.
The Jesuits in History, Hector Macpherson, (Springfield, Missouri: Ozark Book Publishers, 1997;
originally published in Edinburgh, 1914) pp. 148, 149.
The Jesuits, David Mitchell, (New York: Franklin Watts, 1981) p. 223.
Romanism and the Republic, Isaac J. Lansing, (Boston, Massachusetts: Arnold Publishing Assoc., 1890) pp. 58-60.
Fifty Years in the Church of Rome, Charles Chiniquy, (Grand Rapids, Michigan: Baker Book House,
1968; originally published in 1886) p. 517.
The Dollar and the Vatican, Avro Manhattan, (Springfield, Missouri: Ozark Book Publishers, 1988) pp. 44, 45.
A Vision Betrayed: The Jesuits In Japan and China, Andrew C. Ross, (Maryknoll, New York: Orbis Books,
1994) p. 107.
Errors of the Roman Catholic Church and Its Insidious Influence in the United States and Other
Countries, 15 Contributors, (Cincinnati, Ohio: J. H. Chambers & Co., 1894) p. x.
Romanism: A Menace to the Nation, Jeremiah J. Crowley, (Aurora, Missouri: The Menace Publishing Co.,
1912) pp. 194, 195.
Ibid, p. 207.
Chapter 32
The Brothers Karamazov, Fyodor Dostoyevsky, (New York: Random House, 1950; originally published in
1880) p. 309.
History of the Jesuits: Their Origin, Progress, Doctrines, and Designs, G. B. Nicolini of Rome, (London:
Henry G. Bohn, 1854) pp. 45, 46.
Romanism Analyzed, John McDonald, (Edinburgh: Scottish Reformation Society, 1894) pp. 348-349.
The Jesuits, David Mitchell, (New York: Franklin Watts, 1981) p. 254.
Ibid, p. 11.
The Footprints of the Jesuits, R. W. Thompson, (New York: Hunt & Eaton, 1894) p. 246.
Conflict of the Ages, Arno Gaebelein, (Vienna, Virginia: The Exhorters, 1988; originally published in
1933) p. 85.
Days of Our Years, Pierre van Paassen, (New York: Hillman-Curl, Inc., 1939) p. 25.
Behind the Dictators, Leo H. Lehmann, (New York: Agora Publishing Co., 1942) p. 15.
The Godfathers: Alberto Part Three, Jack Chick, (Chino, California: Chick Publications, 1982) p. 10.
Wall Street and the Bolshevik Revolution, Anthony C. Sutton, (Morley, Western Australia: Veritas
Publishing Co., 1974) p. 11.
Conflict of the Ages, pp. 96, 97.
Unholy Trinity, Mark Aarons and John Loftus, (New York: St. Martin’s Press, 1991) p. 208.
Conflict of the Ages, pp. 91, 93.
Wall Street and the Bolshevik Revolution, pp. 127-134.
EIR Special Report: Project Democracy, Assorted Authors, “Sovereign Military Order of Malta
(SMOM),” (Washington, D.C.: Executive Intelligence Review, 1987) p. 324.
Descent Into Darkness, James J. Zatko, (Notre Dame, Indiana: University of Notre Dame Press, 1965) p. 111.
Ibid, p. 112.
The Secret History of the Jesuits, Edmond Paris, (Chino, California: Chick Publications, 1975) p. 124.
Conflict of the Ages, pp. 103-106.

The Jesuits: Their Complete History, Theodor Griesinger, (London: W. H. Allen & Co., 1903; originally
published in 1873) p. 238.
The Vatican Against Europe, Edmond Paris, (London: The Wickliffe Press, 1964; reprinted in 1993 by
Ozark Book Publishers, Springfield, Missouri, (417) 883-0438) p. 253
Ibid, p. 253.
“C”, Anthony Cave Brown, (New York: Macmillan Publishing Co., 1987) pp. 622, 623.
The Last Hero: Wild Bill Donovan, Anthony Cave Brown (New York: Times Books, 1982) picture of
Donovan inside the Vatican between pages 428 and 429.
Treason in the Blood, Anthony Cave Brown, (New York: Houghton Mifflin Co., 1994) pp. 555-557.
Chapter 33
The Complete Works of Shakespeare, edited by Hardin Craig and David Bevington, (Glenview, Illinois:
Scott, Foresman and Company, 1973) p. 510.
Errors of the Roman Catholic Church and its Insidious Influence in the United States and Other
Countries, 15 Contributors, (Cincinnati, Ohio: J. H. Chambers & Co., 1894) p. x.
Washington In the Lap of Rome, Justin D. Fulton, (Boston: W. Kellaway, 1888) pp. 36, 45, 37, 48.
Fifty Years in the Church of Rome, Charles Chiniquy, (Grand Rapids, Michigan: Baker Book House,
1968; originally published in 1886) pp. 476, 477.
The Chief: The Life of William Randolph Hearst, David Nasaw, (New York: Houghton Mifflin Company,
2000) pp. 387, 388.
The Suppressed Truth About the Assassination of Abraham Lincoln, Burke McCarty, (Merrimac,
Massachusetts: Destiny Publishers, 1973; originally published in 1924) p. 166.
Black’s Law Dictionary, Fifth Edition, Henry Campbell Black, (St. Paul, Minnesota: West Publishing Co.,
1979) p. 1194.
Vatican, U.S.A., Nino Lo Bello, (New York: Trident Press, 1972) p. 28.
Romanism: A Menace to the Nation, Jeremiah J. Crowley, (Aurora, Missouri: The Menace Publishing Co.,
1912) p. 189.
JFK, Director’s Cut, Oliver Stone; Director, (Warner Bros., Inc., 1991) Home Video, 189 minutes, Vol. I of II.
General Sherman’s Son: The Life of Thomas Ewing Sherman, S.J., Joseph T. Durkin, S. J., (New York:
Farrar, Straus and Cudahy, 1959) p. 186.
Ibid, pp. 143, 145, 148.
Ibid, p. 205.
The Luciano Project; The Secret Wartime Collaboration of the Mafia and the U.S. Navy, Rodney
Campbell, (New York: McGraw Book Co., 1977) pp. vii, viii.
Contract on America: The Mafia Murder of President John F. Kennedy, David E. Scheim, (New York:
Shapolsky Publishers, Inc., 1988) p. 190.
Romanism: A Menace to the Nation, pp. 154-157.
The Suppressed Truth About the Assassination of Abraham Lincoln, pp. 238, 239.
Romanism as a World Power, Luther S. Kauffman (Philadelphia, Pennsylvania: The American Publishing
Co., 1922) pp. 27, 28.
Ibid, p. 30.
Ibid, p. 31.
Romanism: A Menace to the Nation, p. 159.
Ibid, p. 168.
Romanism and the Republic, Isaac J. Lansing, (Boston, Massachusetts: Arnold Publishing Assoc., 1890) p. 138.
Errors of the Roman Catholic Church, pp. xiv, xxii.
Romanism: A Menace to the Nation, p. 166.
Ibid, p. 180.
The Boss: J. Edgar Hoover and the Great American Inquisition, Nathan G. Theoharis and John Stuart
Cox, (New York: Bantam Books, 1990) p. 46.
Romanism: A Menace to the Nation, p. 136.

The Brothers Karamazov, Fyodor Dostoyevsky, (New York: Random House, 1950; originally published in
1880) p. 309.
Washington In the Lap of Rome, p. 63.
Romanism: A Menace to the Nation, p. 186.
Ibid, p. 186.
Chapter 34
History of the Jesuits, Andrew Steinmetz, (Philadelphia, Pennsylvania: Lea and Blanchard, 1848) Vol. I, p. 141.
Ibid, Vol. I, p. 107.
A Popular History of Priestcraft, William Howitt, (London: Effingham Wilson, Royal Exchange, 1833)
pp. 154, 157.
The Wandering Jew, Eugene Sue, (New York: Random House, Inc., no date; originally published in 1844)
Vol. I, pp. 119, 120; quoting Libri, Member of the Institute, Letters on the Clergy.
Romanism: A Menace to the Nation, Jeremiah J. Crowley, (Aurora, Missouri: The Menace Publishing Co.,
1912) p. 195.
The Vatican Empire, Nino Lo Bello, (New York: Trident Press, 1968) p. 78.
The Boss: J. Edgar Hoover and the Great American Inquisition, Nathan G. Theoharis and John Stuart
Cox, (New York: Bantam Books, 1990) p. 234.
J. Edgar Hoover: The Man and the Secrets, Curt Gentry, (New York: W.W. Norton & Co., 1991) p. 111.
The Boss: J. Edgar Hoover and the Great American Inquisition, p. 46.
J. Edgar Hoover: The Man and the Secrets, p. 213.
Ibid, pp. 209, 210.
Ibid, p. 347.
The Boss: J. Edgar Hoover and the Great American Inquisition, p. 336.
J. Edgar Hoover: The Man and the Secrets, p. 327.
Ibid, pp. 329, 330.
Secret Instructions of the Jesuits, W. C. Brownlee, (New York: American and Foreign Christian Union,
1857) following page 143, “Morality of the Jesuits.”
History of the Jesuits: Their Origin, Progress, Doctrines, and Designs, G. B
The Footprints of the Jesuits, R
Ibid, pp. 60, 61.
History of the Jesuits, Andrew Steinmetz, (Philadelphia, Pennsylvania: Lea and Blanchard, 1848) Vol. I,
pp. 146, 147.
Secrets of the Titanic, (Nat
The Titanic Conspiracy: Cover-ups and Mysteries of the World’s Most Famous Sea Disaster, R
Morgan: American Financier, Jean Strouse, (New York: Random House, 1999) p. 644.
The Footprints of the Jesuits, pp. 72, 73.
Chapter 36
The History of Romanism, John Dowling, (New York: Edward Walker, 1845) p. 473.
History of the Jesuits: Their Origin, Progress, Doctrines, and Designs, G. B
The Black Pope, M. F. Cusack, (London: Marshall, Russell & Co., 1896) p. 34.
Rule By Secrecy, Jim Marrs, (New York: Harper Collins Publishers, 2001) p. 131.
The Story of the Seer of Patmos, Stephen N. Haskell, (Washington, D.C.: Review and Herald Publishing
Assoc., 1907) pp. 307, 308.

The Vatican Against Europe, Edmond Paris, (London: The Wickliffe Press, 1964; reprinted in 1993 by
Ozark Book Publishers, Springfield, Missouri, (417) 883-0438) pp. 120, 293.
The Fort Knox Gold Scandal, Peter David Beter, (Fort Worth, Texas: Audio Books, Inc., 1975) Cassette
recording.
The Vatican Billions, Avro Manhattan, (Chino, California: Chick Publications, 1983) p. 154.
Papal Revenues in the Middle Ages, William E. Lunt, (New York: Ocagon Books, Inc., 1965) pp. 71, 73.
The Coming Prince, Sir Robert Anderson, (Grand Rapids, Michigan: Kregel Publications, 1972; originally
published in about 1890) p. 214.
JFK, Director’s Cut, Oliver Stone; Director, (Warner Bros., Inc., 1991) Home Video, 189 minutes, Vol. I of II.
F.D.R.: My Exploited Father-In-Law, Curtis B. Dall, (Torrance, California: Institute for Historical
Review, 1983; originally published in 1968) pp. 119, 120.
The Federal Reserve Bank, H. S. Kenan, (Los Angeles, California: The Noontide Press, 1968; originally
published in 1966) pp. 140-173.
Pause IV
American Bastile [Bastille] : A History of the Illegal Arrests and Imprisonment of American Citizens
During the Late Civil War, John A. Marshall, (Philadelphia, Pennsylvania: Evans, Stoddart & Co., 1870) pp.
xxxi, xxxii.
History of the Jesuits: Their Origin, Progress, Doctrines, and Designs, G. B. Nicolini of Rome, (London:
Henry G. Bohn, 1854) p. 2.
Popery. An Enemy to Civil and Religious Liberty; and Dangerous to Our Republic, William C.
Brownlee, (New York: John S. Taylor, Publisher, 1836) pp. 29, 30.
The Devil’s Advocate, Taylor Hackford, Director, (Warner Brothers, Inc., 1997) Home Video, 144 minutes.
Chapter 37
The Jesuits: Their Complete History, Theodor Griesinger, (London: W. H. Allen & Co., 1903; originally
published in 1873) pp. 804, 805.
The Pope the Kings and the People; A History of the Movement to Make the Pope Governor of the World by a
Universal Reconstruction of Society…, William Arthur, (London: Hodder and Stoughton, 1903) pp. 691, 692, 25.
Romanism: A Menace to the Nation, Jeremiah J. Crowley, (Aurora, Missouri: The Menace Publishing Co.,
1912) p. 144.
The Russian Imperial Conspiracy of 1892-1914, Robert L. Owen, (New York: Albert and Charles Boni,
1927) p. 15.
The Jesuits, David Mitchell, (New York: Franklin Watts, 1981) p. 243.
The Kaiser’s Memoirs, Wilhelm II, (New York: Harper & Brothers Publishers, 1922) p. 211.
Behind the Dictators, Leo H. Lehm
Father Coughlin: The Tumultuous Life of the Priest of the Little Flower, Shel
Behind the Dictators, p. 26.
The Secret History of the Jesuits, Edm
The Vatican Against Europe, Edmond Paris, (London: The Wickliffe Press, 1964; reprinted in 1993 by
Ozark Book Publishers, Springfield, Missouri, (417) 883-0438) p. 48.
Behind the Dictators, pp. 36, 38, 39, 40, 3.
The Black International – No. 3: The Pope Helps Hitler to World Power, Joseph M
The Russian Imperial Conspiracy of 1892-1914, p. 135.
The Kaiser’s Memoirs, pp. 257, 258.
The Dollar and the Vatican, Avro M
The Vatican Against Europe, pp. 204, 205, 211.
The Invisible Government, Dan Smoot, (Boston, Massachusetts: Western Islands, 1962) pp. xi, 100.

Ibid, pp. 140, 141.
A U.S. Police Action: Operation Vampire Killer, Multiple contributors, (Phoenix, Arizona: The American
Citizens & Laumen Assoc., 1992) pp. 18, 19.
The Jesuits: Their Complete History, pp. 150-151.
Three Who Made a Revolution, B
The Vatican Empire, Nino Lo Bello, (New York: Trident Press, 1968) pp. 67, 68.
The Secret History of the Jesuits, p. 126.
The Vatican Against Europe, p. 69.
Days of Our Years, Pierre van Paassen, (New York: Hillman-Curl, Inc., 1939) p. 465.
The Fitzgeralds and the Kennedys, Doris Kearns Goodwin, (New York: St. Martin’s Press, 1987) pp. 497, 498.
Father Coughlin: The Tumultuous Life of the Priest of the Little Flower, p. 82.
Father Coughlin: The Tumultuous Life of the Priest of the Little Flower, p. 98.
The American Pope, John Cooney, (New York: Times Books, 1984) pp. 124, 125.
National Suicide: Military Aid to the Soviet Union, Antony Sutton, (Melbourne, Australia: Australian
League of Rights, 1973) pp. 124, 125, 128.
Trading with the Enemy, Charles Higham, (New York: Dell Publishing Co., 1983) p. 42.
Ibid, p. 204.
The Federal Reserve Bank, H. S. Kenan, (Los Angeles; California: The Noontide Press, 1968; originally
published in 1966) p. 158.
The Vatican Against Europe, p. 95.
38. Days of Our Years, p. 465.
Alberto: Alberto Part One, Jack Chick, (Chino, California: Chick Publications, 1979) p. 12.
National Catholic Reporter, “Who Are the Knights of Malta?”, Martin Lee, (Kansas City, Missouri,
October 14, 1983) p. 1.
The Godfathers: Alberto Part Three, Jack Chick, (Chino, California: Chick Publications, 1982) p. 21.
The Prophet: Alberto Part Six, Jack Chick, (Chino, California: Chick Publications, 1988) pp. 28, 29.
Days of Our Years, pp. 462-470.
Joseph P. Kennedy: A Life and Times, David E. Koskoff, (Englewood Cliffs, New Jersey: Prentice-Hall,
Inc. 1974) p. 135.
The Devil’s Masterpiece: The Mystery of Iniquity, Albert Garner, (Lakeland, Florida: Blessed Hope
Foundation, 1954) pp. 70, 71.
The Vatican Against Europe, pp. 252, 256.
Ibid, p. 253.
Ibid, pp. 249, 250.
Ibid, p. 127.
Ibid, p. 253.
Ibid, p. 200.
Ibid, p. 163.
Ibid, p. 226.
The Jesuits: A Story of Power, Alain Woodrow, (London: Geoffrey Chapman, 1995) p. 217.
The Jesuits, Malachi Martin, (New York: Simon and Schuster, 1987) p. 350.
F.D.R.: My Exploited Father-In-Law, Curtis B. Dall, (Torrance, California: Institute for Historical
Review, 1983; originally published in 1968) p. 155.
Ibid, p. 153.
The Unseen Hand, A. Ralph Epperson, (Tucson, Arizona: Publius Press, 1994; first printed in 1985) p. 301.
Ibid, pp. 289, 290.
Cancer Holocaust: Why Are Doctors Not Allowed to Cure Cancer?, Carol Morrison-Kelly and William
Kelly, (Hanover, Virginia: Elliott Germain of American Organization for Cultural Peace, 1996) p. 45.

The Suppressed Truth About the Assassination of Abraham Lincoln, Burke McCarty, (Merrimac,
Massachusetts: Destiny Publishers, 1973; originally published in 1924) p. 12.
60. The Unseen Hand, pp. 282, 283.
The Vatican Against Europe, pp. 118, 119.
Luther’s Works, “Martin Luther”, (Philadelphia, Pennsylvania: Fortress Press, 1971) pp. 268-293.
The Counter-Reformation In Europe, Arthur R. Pennington, (London: Elliot Stock, 1899) p, 217.
The Footprints of the Jesuits, R. W. Thompson, (New York: Hunt & Eaton, 1894) p. 59.
Source withheld.
Chapter 38
Secret Instructions of the Jesuits, W. C. Brownlee, (New York: American and Foreign Christian Union,
1857) pp. 81, 83.
The Story of Aluminum Poisoning, Mu
The Vatican Billions, Avro Manhattan, (Chino, California: Chick Publications, 1983) p. 184.
The Black Book of Communism; Crimes, Terror, Repression, Courtois, Werth, Panne’, Pacykowski,
Bartosek, Margolin, (Cambridge, Massachusetts: Harvard University Press, 1999) p. 4.
The Rockefeller File, Gary Allen, (Seal Beach, California: ’76 Press, 1976) pp. 104, 107, 116, 117, 108.
Harmonic 33, Bruce L. Cathie, (Wellington, New Zealand: Reed Publishers, 1968) pp. 77, 78.
The Unseen Hand, A. Ralph Epperson, (Tucson, Arizona: Publius Press, 1994; originally printed in 1985)
pp. 330, 331.
The Gulag Archipelago, Alexander Solzhenitsyn, (New York: Harper and Row, 1974) pp. 101, 102, 35.

_________________
THE THREE FORCES
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Religie, wiara, okultyzm Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Kraje prostestanckie vs kraje katolickie i muzulmanskie
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile