W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Jeden wielki błąd  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
4 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 1024
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Glopez




Dołączył: 13 Lip 2008
Posty: 367
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:26, 15 Lip '08   Temat postu: Jeden wielki błąd Odpowiedz z cytatem

Zauważyłem (świeży jestem, więc mogę się mylić) że ludzie tu na forum robią zasadniczy błąd. Nie mam zamiaru podawać konkretnych przykładów - chodzi mi jedynie o zaistniały fakt.

Jak obejrzałem Zeitgest to odrazu szlag mnie trafił, bo przekłamuje się tam to co nazywamy rzeczywistością. Kłamie się w filmie, który notabene powinien uświadamiać, pokazywać prawdę. Sytuację wyjaśniło kilka zdań pod koniec filmu - chodzi o to żeby prowokować do szukania prawdy (pewnie dlatego wątek religijny, teksty typu "Bóg potrzebuje twoich pieniędzy" itd).

Problemem nie jest jednak sam film, a to, że wielu ludzi zaczyna kłamać w pokazany w filmie sposób. I wtedy trudno odcedzić prawdziwe newsy, posty od tych fałszywych. Tak robi wiele osób na tym forum i moja szczera prośba, zarówno do Userów jak i Adminów - piętnujcie i pokazujcie to.
_________________
"Nie jest miarą zdrowia być dobrze przystosowanym do głęboko chorego społeczeństwa"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
iaro




Dołączył: 01 Sty 2008
Posty: 1147
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:31, 15 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No cóż...1 część Zeitgeista jest ewidentnie zmanipulowana,ale moje zdanie wynika tylko i wyłącznie z mojego światopoglądu.Dalej (2 i 3 część) jest bez zarzutu.
Może podaj jakiś przykład kłamania Tu na forum.
_________________
Systemu nie można niszczyć, trzeba go reformować.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Glopez




Dołączył: 13 Lip 2008
Posty: 367
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:37, 15 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W zasadzie to do napisania tego posta sprowokował mnie pan Jurek, bardzo szanowany na tym forum.

viewtopic.php?t=3195

Jeśli znajde jakieś inne przykłady pieprzenia to wyedytuje tego posta i podzielę się z Tobą i innymi. W tym momencie jednak nie mogę poszperwć na forum.
_________________
"Nie jest miarą zdrowia być dobrze przystosowanym do głęboko chorego społeczeństwa"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
q8ic




Dołączył: 21 Gru 2007
Posty: 487
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:54, 15 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Robią zasadniczy błąd i jest to fakt" mówi mi tyle:
Twierdzisz, że jakaś zbiorowość tutaj (wszyscy ?) się mylą, twierdzisz dobitnie (niemal dogamtycznie) - tyle.
Ubierz w słowa kto sie myli i w czym konkretnie bo na razie temat jest bez sensu.
Wątpliwości kieruj raczej do Jerzego - najlepiej na PW.
Temat o Zeitgeist też jest - tam sie wykazuj.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AQuatro




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:08, 16 Lip '08   Temat postu: Re: Jeden wielki błąd Odpowiedz z cytatem

Co do filmu Zeigeist, to ten fragment na temat religii zaczerpnęli oczywiście z sieci,
te filmy w całości powstają zazwyczaj z sieci.
Chodzi o komika Georga Carlina, wykorzystano dwie pierwsze minuty jego najlepszego występu:
http://www.youtube.com/watch?v=MeSSwKffj9o
Polecam każdemu wysłuchanie tych dwóch pierwszych minut, bo są faktycznie super! Smile
Zawsze zastanawiało mnie, gdzie w Polsce znalazła by się publiczność, która tak lała by z tego występu... pewnie nigdzie...

Co do innych rewelacji, to były dla mnie lekko zaskakujące, typu astronomia, przesilenia, itp.
Istnieje teraz moda na tego typu filmiki,
Łatwo poskładać filmik, łatwo zdobyć zdjęcia w sieci. i materiały !
Te filmy charakteryzują się ogromną mnogością wątków, na różne tematy. Przez to żadnego tematu nie roztrząsają dogłębnie.
Często może być tak, że między 10 prawd, zostaną wplątane 2 kłamstwa.
Osoby oglądające to, zdając sobie sprawę z tego jak dużej wagi są to prawdy, przyjmują również te kłamstwa za prawdę.
W ostateczności wychodzi na to, że ośmieszają się powielając te kłamstwa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Glopez




Dołączył: 13 Lip 2008
Posty: 367
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:50, 16 Lip '08   Temat postu: Re: Jeden wielki błąd Odpowiedz z cytatem

AQuatro napisał:
Często może być tak, że między 10 prawd, zostaną wplątane 2 kłamstwa.
Osoby oglądające to, zdając sobie sprawę z tego jak dużej wagi są to prawdy, przyjmują również te kłamstwa za prawdę.
W ostateczności wychodzi na to, że ośmieszają się powielając te kłamstwa.


Dokładnie o tym mówię. Jeśli pośród 10 prawd jest 2 kłamstwa, to robi się z prostego człowieka wielbłąda. Dodatkowo, akceptowana możliwość wplecienia kłamstwa między prawdy daje sposobność do obalenia wszelkich ataków na daną pozycję - bo przecież kłamstwa są po to żeby zmusić do szperania, znalezienia własnej opinii. Sceptykowi pozwoli też obalić wszelkie spiskowe teorie. Czasami się z tym zgadzam, czasem nie - nie mogę znaleźć opinii na ten temat chociaż próbuję.

W samym filmie jest wiele rzeczy, z którymi się nie zgadzam i kilka które uważam za kłapstwo. To moje subiektywne zdanie i nie będe przytaczał przykładów - to nie ten wątek, to niepotrzebne.

Na forum też zauważyłem kilka przykładów manipulacji ale być może to również tylko moje subiektywne odczucie - więc żeby nikogo nie obrażać przykładów również nie podam.

Chodzi mi o sam fakt, że z jednej strony szukamy faktycznie prawdy, ale nie potrafimy przyznać, że podobnymi metodami jak reszta społeczeństwa jesteśmy atakowani "od środka". To trochę niewygodne, ale czy napewno nieprawdopodobne?
_________________
"Nie jest miarą zdrowia być dobrze przystosowanym do głęboko chorego społeczeństwa"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Goska




Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 3487
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:11, 16 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolego, sam nie wiesz, czego chcesz !
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
q8ic




Dołączył: 21 Gru 2007
Posty: 487
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:12, 17 Lip '08   Temat postu: Re: Jeden wielki błąd Odpowiedz z cytatem

AQuatro napisał:
Co do filmu Zeigeist, to ten fragment na temat religii zaczerpnęli
Osoby oglądające to, zdając sobie sprawę z tego jak dużej wagi są to prawdy, przyjmują również te kłamstwa za prawdę.
Generalizujesz i wpadasz w podobną pułapkę jak twórcy tych filmów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
SQRW




Dołączył: 24 Sie 2005
Posty: 235
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:44, 18 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Na forum też zauważyłem kilka przykładów manipulacji ale być może to również tylko moje subiektywne odczucie - więc żeby nikogo nie obrażać przykładów również nie podam.


Rząd manipuluje , tvn manipuluje , wszędzie manipulacje , teraz nawet na prawdzie.Te słowo ostatnio bardzo często jest używane.Ciekaw jestem tylko czy ci , którzy używają go znają jego znaczenie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lara




Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 1108
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:40, 18 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja używam tego słowa i wiem co oznacza. Ale jeśli chodzi o Twoją wypowiedż mam watpliwości czy rozumiesz jego znaczenie. To że rząd i media manipulują, nie ma wątpliwości. Muszą przecież nas przekonać, więc celują w nasz słaby punkt. Nie było mnie w Polsce jak wybierano Kaczyńskiego na prezydenta. Ale gdy wróciłam w lot zrozumiałam wszystko. Ja bym na niego nie głosowała. Ale wtedy był popyt na populistyczne rządy i on to wykorzystał. Czysta manipulacja. Dopóki Polacy bedą siedzieli w tej swojej skorupie, mam na myśli zaściankowość, uprzedzenia, żle pojęta duma narodowa, zarozumialstwo, obrażalstwo, obwinianie wszystkich i wszystko za wszelkie zło tylko nie siebie, głupia zacofana religijność i do tego jeszcze miłość do duchów przeszłości jak wojny, zabory, rozbiory, cienie PRL, agenci SB, Bolki itp, wtedy niestety zawsze będą nami manipulowali. Zostaniemy w tyle, nie będą nas nigdzie szanować i co nam z tego przyjdzie? Nic. Prezydent popada w skrajność, z jednej strony nie chce Traktatu Lizbońskiego, bo to się kłóci z interesami Polski/ niby taki patriota/, a z drugiej strony na kolanach błaga Amerykanów o tarczę. Rozdwojenie jażni. Niedawno w TV przebąkiwano o planach budowy elektrowni nuklearnej, jakie to wielkie dobrodziejstwo i nie ma żadnego zagrożenia, bo jest nowoczesna technologia. A teraz kiedy we Francji już drugi raz w ciągu dwóch tygodni nastąpił wyciek radoaktywny, o tym dzienniki telewizyjne nie mówiły. To jest też manipulacja.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
M8




Dołączył: 08 Cze 2008
Posty: 612
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 06:08, 19 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszyscy bez wyjątku manipulujecie Smile Na mniejszą lub większą skale Smile
Definicja prawdy:
Cytat:
Prawda – cecha wypowiadanych zdań, określająca ich zgodność z rzeczywistością. Problem zdefiniowania tego pojęcia trapił filozofów od starożytności. Klasyczna definicja prawdy pochodzi od Arystotelesa i jest to zgodność sądów z rzeczywistym stanem rzeczy, którego ten sąd dotyczy.

No i teraz jest pewien problem, bo jeżeli nie wiemy jaki jest rzeczywisty stan rzeczy, to każdy ma swoją prawdę zgodną z swoimi poglądami. I tutaj zaczyna się manipulacja, bo człowiek który uważa swoje poglądy za prawdę próbuje przekonać do nich innych ludzi Razz A zazwyczaj robi to dlatego że szuka potwierdzenia poglądów w świecie rzeczywistym, a dobrym potwierdzeniem poglądów jest to że ktoś ma podobne.
_________________
Zapraszam na forum o ezoteryce i okultyźmie: http://transgresja.em8.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
otelodreiP




Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 611
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:24, 19 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lara napisał:
To że rząd i media manipulują, nie ma wątpliwości. Muszą przecież nas przekonać, więc celują w nasz słaby punkt. Nie było mnie w Polsce jak wybierano Kaczyńskiego na prezydenta. Ale gdy wróciłam w lot zrozumiałam wszystko. Ja bym na niego nie głosowała. Ale wtedy był popyt na populistyczne rządy i on to wykorzystał. Czysta manipulacja.



HAHA prosze nie oslabiaj mnie swoja glupota ... prosze
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lara




Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 1108
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:30, 19 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie muszę i tak jesteś słaby.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Nieznajomy




Dołączył: 31 Gru 2007
Posty: 219
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:39, 17 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prawda jest jak dziura w dupie każdy ma własną.
_________________
Ludzie-tracą zdrowie by zdobyć pieniądze, potem tracą pieniądze by odzyskać zdrowie. Żyją jakby nigdy nie mieli umrzeć, a umierają, jakby nigdy nie żyli.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hunahpu




Dołączył: 06 Gru 2008
Posty: 193
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:04, 17 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak. Ale nie wypowiadanie swojego zdania to coś zupełnie innego niż wymyślanie jakichś nieprawdziwych rzeczy i podawanie ich jako fakty historyczne. A to właśnie robią autorzy Zeitgeista przez prawie całą 1 część.
_________________
Jam jest Hunahpu!

Jak można twierdzić, że "BÓG" nie istnieje i twierdzić, że samemu się jest?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Damian.87




Dołączył: 12 Paź 2008
Posty: 213
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:39, 17 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W biblii nie wiele mniej mamy treści które można uznać za nieprawdziwe...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
forrest_




Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 552
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:40, 17 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czy nikt z was nie spojrzał na religię, wiarę, poglądy a zwłaszcza KOŚCIÓŁ jak na jedną ogromną KORPORACJĘ.

Moim zdaniem kościół (obojętnie jaki) jest ogromną korporacją.

Ich produktem jest SPOKÓJ TWEJ DUSZY za który PŁACISZ FIZYCZNYMI PIENIĘDZMI.
Która korporacja ma prawie w każdym mieście swego pracownika ???

Odp. Żadna

Płacisz za: chrzest, 1 komunię (dar ołtarza), ślub, śmierć, kolędę, na tacę (zajebiście pogański zwyczaj)

Otrzymujesz w zamian BUG ZAPŁAĆ i rozgrzeszenie TWOICH GRZECHÓW (średniowiecze)

To są ich produkty za które bulisz, bulisz ale kiedy się zastanowisz to faktycznie nie wiesz za co.

Za BUG ZAPŁAĆ
_________________
13:13 13.09.1979 Caulbearer Smile
Unos nacen con estrella y otros nacen estrellados
******* Ad astra per aspera ******
.............! Semper paratus !.............
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hunahpu




Dołączył: 06 Gru 2008
Posty: 193
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:19, 17 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najpierw :

Cytat:
Moim zdaniem kościół (obojętnie jaki) jest ogromną korporacją.


A potem opisujesz działania Kościoła Katolickiego. Tak więc nie każdy, lol.

Aha, Bóg, a nie Bug.
_________________
Jam jest Hunahpu!

Jak można twierdzić, że "BÓG" nie istnieje i twierdzić, że samemu się jest?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sikorski




Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 1898
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:16, 17 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hunahpu napisał:
Tak. Ale nie wypowiadanie swojego zdania to coś zupełnie innego niż wymyślanie jakichś nieprawdziwych rzeczy i podawanie ich jako fakty historyczne. A to właśnie robią autorzy Zeitgeista przez prawie całą 1 część.


A podawanie na ambonie przez księdza że Jezus zmartwychwstał jako faktu? To już nie zmyślone? To nie jest zaczerpnięte na podstawie jakiejś książki nie wiadomo przez kogo pisanej? Co do manipulacji to jest wszędzie, zeitgeist manipuluje, kościół, TV, filmy o 911 to są czyste manipulacje, nie wiemy jaka jest prawda. Gdybyśmy podchodzili do wszystkiego z dystansem byłoby lepiej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:53, 18 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie istnieje nic takiego jak niemanipulacja. Niemanipulowane osobniki to osobniki aspołeczne. Kiedy się uśmiechniesz do kogoś i on odwzajemni uśmiech nazywamy to wpływem. Wpływ niczym się nie różni od manipulacji - jest to to samo i każdy z nas manipuluje.
Między tymi dwoma słowami jest taka sama różnica jak mniędzy używkami, a narkotykiami. To pierwsze kojarzy się pozytywnie (wpływ), a to drugie negatywnie (manpulacja). Ot cała tajemnica.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:05, 18 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W pierwszej części Zeitgeista jest tyle samo "kłamstw" co w trzeciej części nt. pieniądza - wynikają z niekompetencji i łatwowierności podających dane "fakty", a nie z umyślnej manipulacji.

Jedyne co wami manipuluje to wasza podswiadomość niedopuszczająca do głosu oczywistego faktu że Chrystus to postać mityczna, podobnie jak szereg herosów starotestamentowych tożsamych z mitami greckimi (Samson = grecki Nizos, Jakub walczący z Bogiem - Herakles walczący z Zeusem, Nefilim - Tytani, wojna między upadłymi a niebianami, blogosławienstwo Jakuba = dwanascie prac heraklesa (ten sam schemat), Józef i żona Pontifara, ofiara z córki Jessego)

z NT: jakub i jan dwaj "bene ragasz", Synowie Gniewu, mitologiczna para bliźniąt (kastor i polluks); zmartwychwstanie na trzeci dzień - starożytny standard
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
sonic3




Dołączył: 20 Paź 2008
Posty: 682
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:22, 19 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ehh.. nagonka na pierwszą część Zeitgeista nigdy się nie skończy niemniej da się to oczuć i na tym forum. Widać, że najbardziej uderza on wierzących praktykujących, szczególnie part.1
Przytoczę sobie jeden cytat jaki mi się ostatnio na tym forum spodobał, a pasuje do nagonki na Z.
davidoski napisał:

O argumentację nie jest dzisiaj łatwo i nigdy nie było. Problem polega na tym, że do przedstawienia argumentacji wymagany jest proces myślowy. Natomiast do wyrażenia poglądu proces myślowy potrzebny nie jest.

amen Smile
_________________
http://zakazaneowoce.pl/imgs/banery/baner-zakazaneowoce-350x20.jpg
Zdolność do dziwienia się jest początkiem do mądrości
Prawa jednego człowieka kończą się tam, gdzie zaczynają się prawa drugiej osoby.
W jedności siła nie w budowanych murach!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
forrest_




Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 552
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:00, 19 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zapomniałem dodać, która korporacja ma swój własny prywatny BANK !!!

Odp. Żadna

Po co wam to wszystko, jesteście tacy słabi by reasumując swe działania potrzebujecie niewidzialnych istot (które istnieją tylko i wyłącznie poprzez wierzenia starszych które niewinnie i nieświadomie zostały zatopione w waszych rzeczywistościach ???).

Który z was przeczytał biblie od deski do deski

Gdzie jest Bóg gdy giną 100, 1000, 1 000 000 niewinnych ludzi na tej planecie

Obejrzyj to:
Devil's Advocate – satan

_________________
13:13 13.09.1979 Caulbearer Smile
Unos nacen con estrella y otros nacen estrellados
******* Ad astra per aspera ******
.............! Semper paratus !.............
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hunahpu




Dołączył: 06 Gru 2008
Posty: 193
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:58, 20 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale głupi argument Very Happy Śmierć nie jest zła, cierpienie nie istnieje. Głupiutcy ludzie ubzdurali sobie bunt przeciwko rzekomej "niesprawiedliwości" i zwalają to na Boga.

Jest wszędzie.
_________________
Jam jest Hunahpu!

Jak można twierdzić, że "BÓG" nie istnieje i twierdzić, że samemu się jest?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Jeden wielki błąd
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile