W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Szkoła sześciolatków  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
2 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 1139
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kabul14




Dołączył: 26 Sty 2008
Posty: 131
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:20, 15 Lip '08   Temat postu: Szkoła sześciolatków Odpowiedz z cytatem

http://www.rp.pl/artykul/162836.html

Tak sobie to czytam i widze kilka niepokojących rzeczy:
Po pierwsze:"Dziecko ma(...)potrafić zbudować szałas"...czy MEN spodziewa się jakiejś wojny,zagłady miast czy eksodusu,że dziecko musi umieć budować schronienie z niczego(wiem,że może chodzić o zabawe...ale)??
Po drugie:"rozpoznać hymn i flagę UE".Moim zdaniem powinno się zacząć od nauki własnego hymnu,albo chociaż "Kto ty jesteś/Polak mały"...no ale to tylko moje skromne zdanie.
Po trzecie:"że nie powinno się dążyć do zaspokojenia swych pragnień kosztem innych." Tego powinni uczyć w pierwszej kolejności "naszych" posłów...ale znowu to tylko moje skromne zdanie.

Tu druga część:http://www.rp.pl/artykul/162835.html

Po pierwszych pięciu odpowiedziach pani Edyty stwierdzam(może niesłusznie),że oni chcą zrobić z dzieci jakieś posłuszne roboty,które zamiast zabawy bedą się uczyć o pracy i odpowiedzialności(6-olatek!!)!!Maże od razu poślemy je do jakiejś lekkiej roboty np. budowa autostrad...mały robotnik musi mało jeść i jest tani w utrzymaniu!!

A co do szóstej odpowiedzi pani Edyty..."Nie napisaliśmy, iż ma wiedzieć, że jest Polakiem, bo w szkołach jest coraz więcej dzieci emigrantów. Dziecko ma znać swą narodowość"...zdecyduj się kobieto!!!! I co z tego,że są dzieci imigrantów.to my jesteśmy gospodarzami tego kraju nie imigranci!!!!
No i perełka na sam koniec:"A ponieważ Polska jest częścią Europy"...kiedy Polska nie była częścią Europy????"(...)i na każdym samochodzie dziecko zobaczy niebieską naklejkę z gwiazdkami, to ma wiedzieć, co ona oznacza. To ukłon w stronę tego, że jesteśmy częścią Unii."Oczywiście będzie uczone:"JEDYNA SŁUSZNA DROGA:UNIA TO DOBRO!!!!"

Jak ktoś zobaczy jakieś inne ciekawostki w tym tekście to prosze wypisać. Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:05, 15 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Dzieci pożyczają sobie pieniądze na zakupy w szkolnym sklepiku. Powinny rozumieć, że jak pożyczyłem, to muszę oddać.


haha. No to mamy wpojony materializm od najmłodszych lat. Robią "żydów" od małych dzieci. Już nie będzie, a weź sobie nie potrzebne mi są, tylko oddaj, bo zostaniesz wykluczony z grupy. Potem ktoś kto będzie miał długi w bankach będzie kimś niedorozwiniętym.
Najlepsza kontrola społeczeństwa, bo nie trzeba w tym przypadku policji.

Cytat:
Nazywamy to etyką, ale to są prawdy, które każdy uznaje. Chodzi o to, żeby od najmłodszych lat uczyć, co jest dobre, a co złe, że trzeba się powstrzymać od czynienia zła, niszczenia, że trzeba patrzeć, czy zaspokojenie własnych potrzeb nie odbywa się kosztem innych. To żenujące, że młodzi nie ustępują dziś starszym miejsca w autobusie, że rzadko kiedy komuś pomogą, że krzyczą i hałasują, nie bacząc, że to przeszkadza innym. To dlatego się podkreśla, że dziecko ma się nauczyć dostosowywać głos do sytuacji?


OMG. Ja ciągle widzę jak ktoś jest puszczany:|

Cytat:
W ramach edukacji społecznej dziecko ma wiedzieć, jakiej jest narodowości, że mieszka w Polsce i ma rozpoznawać flagę i hymn Unii Europejskiej. Nie napisaliśmy, iż ma wiedzieć, że jest Polakiem, bo w szkołach jest coraz więcej dzieci emigrantów. Dziecko ma znać swą narodowość, wiedzieć, że mieszka w Polsce, znać jej flagę, hymn i godło.A ponieważ Polska jest częścią Europy i na każdym samochodzie dziecko zobaczy niebieską naklejkę z gwiazdkami, to ma wiedzieć, co ona oznacza. To ukłon w stronę tego, że jesteśmy częścią Unii.


Kto mówił, że chcą wynarodowienia i stworzenia wielkiego kraju UE ten miał rację.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Szkoła sześciolatków
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile