W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Profesor Bronisław Geremek nie żyje  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
3 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 3240
Strona:  «   1, 2, 3 Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dr02d2u




Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 426
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:22, 09 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

waha123, to chyba nieprawda. Takiemu staremu prykowi pewnie już nie stawał. Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Easy_Rider




Dołączył: 18 Sty 2007
Posty: 1884
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:47, 09 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ICRF napisał:
Easy_Rider napisał:
mściwość na trupach nie ma nic wspólnego z tradycją europejską, tylko azjatycką.

czy na pewno?
Revolucja Francuska i potem czasy Napoleona,
Wojna domowa w Hiszpani,
zemsta rosjan po najeździe Polaków na Moskwe,
Anglia Cromvella
itd.

troche tego było.

Nie wiem, czy masz na myśli masowe egzekucje, czy bezczeszczenie zwłok ludzkich, bo to jednak nie to samo. Ponadto, nie chodzi o zdarzenia o charakterze incydentalnym (z punktu widzenia historii) lecz o tradycję, której w tej postaci w Europie nie było.
W historii papiestwa jest opisany co najmniej jeden przypadek pastwienia się nad zwłokami jednego z konkurentów do tego stolca (w okresie walk antypapieży), ale to nie jest religia europejska, tylko bliskowschodnia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Easy_Rider




Dołączył: 18 Sty 2007
Posty: 1884
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:09, 09 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dr02d2u napisał:
waha123, to chyba nieprawda. Takiemu staremu prykowi pewnie już nie stawał. Laughing

Może na tyle, żeby mogła mu zrobić laskę. Nawet tam chciał być panem sytuacji. Niestety, nie wziął pod uwagę, że śmierć nie omija również "rasy panów".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mamkalosze




Dołączył: 24 Wrz 2008
Posty: 182
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:15, 09 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nigdy nie byłem żadnym fanem Geremka, ale to co część z Was tutaj uskutecznia to kompletne dno;

trudno też traktować poważnie kogoś kto w swoich wywodach powołuje się na polonica.net, gdzie część informacji to wyssane z palca bzdury (nie ma tam żadnych, nawet sfabrykowanych źródeł) a część to fałszywki wyprodukowane przez SB jeszcze za poprzedniego systemu...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jabba




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 1186
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:45, 09 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie jest mszczeniem się na trupach żądanie aby te trupy nie leżały tam gdzie leżeć nie powinny.
_________________
http://republika.pl/blog_fa_550912/991430/sz/zwoliludu.gif
________________________________
A na drzewach zamiast liści wisieć będą komuniści
i LEWACY

Raz sierpem raz młotem w czerwoną hołotę
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ICRF




Dołączył: 13 Maj 2008
Posty: 125
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:07, 09 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nie wiem, czy masz na myśli masowe egzekucje, czy bezczeszczenie zwłok ludzkich


mam na myśli wykopywanie zwłok bohaterów narodowych i przenoszenie ich w inne "mniej" zasłużone miejsca. (nie wnikam czy beszcześcili (jak w Hiszpanii) czy poprostu wywalali z grobu (Francja) itd.).

W zachodniej Europie zdarzało się wielokrotnie w historii, że zdrajców, ciemiężycieli i bandytów podczas "zawieruch" dziejowych, wykopywano z grobów. Nie ma więc w tym nic niezwykłego i nie ma sie czym oburzać.
_________________
Thread killer
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
franek12




Dołączył: 14 Kwi 2008
Posty: 664
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:15, 10 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem





Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
waha123




Dołączył: 01 Cze 2007
Posty: 1270
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:07, 10 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dr02d2u napisał:
waha123, to chyba nieprawda. Takiemu staremu prykowi pewnie już nie stawał. Laughing


Więcej wiary w ludzi Laughing
Pan Bronisław nie tak rzeczy dokonywał....
_________________
Piłeś...nie jedź!
Nie piłeś...napij się!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
waha123




Dołączył: 01 Cze 2007
Posty: 1270
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:40, 15 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Coś zaczyna śmierdzieć w związku z wypadkiem Pana Bronisława...

Edward Paterek, kierowca fiata ducato, w który uderzył mercedes prof. Bronisława Geremka opowiada "Polsce Głosowi Wielkopolski" o szczegółach wypadku. To ewidentnie wina polityka, a ja mogę nie dostać pieniędzy z OC -opowiada

http://wiadomosci.wp.pl/kat,99874,title,.....prasa.html

Ciekawe, o co tu tak naprawdę chodzi?
_________________
Piłeś...nie jedź!
Nie piłeś...napij się!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Easy_Rider




Dołączył: 18 Sty 2007
Posty: 1884
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:16, 15 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chodzi o to, że rasa panów musi być górą nawet po śmierci. A los poszkodowanego goja zupełnie się nie liczy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
deczart




Dołączył: 30 Lis 2007
Posty: 103
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:26, 15 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgnoją faceta, już ma przesrane. A żydka, wielkiego Polaka, autorytet i patriotę Evil or Very Mad wybielą w białych rękawiczkach. Kolejne pudrowanie syfa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JAR




Dołączył: 22 Paź 2008
Posty: 448
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:35, 30 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://wiadomosci.wp.pl/kat,83914,title,.....prasa.html

Prokuratura zajmująca się wyjaśnieniem przyczyn wypadku prof. Bronisława Geremka utrzymuje, że żaden z jego uczestników niczego nie pamięta. Okazuje się jednak, że jest inaczej. Pasażer fiata ducato Sebastian Sołtysiak z detalami opowiedział dziennikarzom „Polski” o przebiegu zdarzenia z 13 lipca.

Sołtysiak nie stracił wówczas przytomności. Pamięta, jak auto polityka nagle wyjechało na jego pas i uderzyło w samochód. Tak też zeznał podczas przesłuchania przez policjantów tuż po wypadku. Ale podczas przesłuchania prowadzonego przez panią prokurator zmienił zeznania.


Mówiłem jej to samo, co policjantom – relacjonuje Sebastian Sołtysiak. Ale pani prokurator pytała, czy aby na pewno wszystko pamiętam. Powiedziała o grożącej mi odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań. Stwierdziła, że napisze, iż to policjant zasugerował mi treść poprzednich zeznań. Przestraszyłem się. Bałem się, że będę miał kłopoty i zmieniłem zeznania – przyznaje pasażer fiata.

Prokuratura zaprzecza, by wpływała na zeznania świadka. Nie zgłaszał jakichkolwiek zastrzeżeń do przebiegu przesłuchania. Jeśli jednak teraz je ma, może złożyć skargę – mówi Magdalena Mazur-Prus, rzecznik poznańskiej Prokuratury Okręgowej.

Sołtysiak ma jeszcze inne zastrzeżenia do pracy śledczych. Jak mówi, za późno dostaje listy z prokuratury informujące go o możliwości wzięcia udziału w przesłuchaniach innych świadków. O tym, że mogę wziąć udział w przesłuchaniu kierowcy z Niemiec, dowiedziałem się trzy tygodnie po fakcie – zaznacza.

Sołtysiak liczy, że śledztwo niedługo się skończy, a profesor zostanie wskazany jako winny zdarzenia. Dzięki temu 31-latek oraz jego teść, który siedział za kierownicą fiata, mają szansę na wypłatę pieniędzy przez ubezpieczyciela. Przed dwoma tygodniami dziennik "Polska Głos Wielkopolski" pisał, że prokuratura nie chce udostępnić kierowcy fiata ducato numeru polisy ubezpieczeniowej prof. Geremka, w wyniku czego nie może on ubiegać się o pieniądze z OC.

Fiat ducato po wypadku nadaje się tylko do kasacji, a wszystkie przewożone nim rzeczy, w tym meble, zostały zniszczone. Obaj jadący wtedy fiatem mężczyźni chodzą teraz o kulach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
mamkalosze




Dołączył: 24 Wrz 2008
Posty: 182
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:12, 30 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no, to jest akurat skandal; dość przykro mi to wszystko czytać; ludzie odpowiedzialni za kręcenie tym śledztwem dostarczają mocnych argumentów moim odwiecznym adwersarzom w różnych dyskusjach...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3
Strona 3 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Profesor Bronisław Geremek nie żyje
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile