W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
W sprawie formalnej - udostępnianie  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
2 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Odsłon: 1808
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
orwell




Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 31
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:19, 13 Lip '08   Temat postu: W sprawie formalnej - udostępnianie. Odpowiedz z cytatem

Witam,

Ja w sprawie formalnej.
Dużo jest ciekawych filmów, które warto obejrzeć i które Szanowni forumnowicze zamierzacie udostępnić w przyszłości (mam nadzieję).

Czy nie można ich umieszczać nie koniecznie na torrrentach (seed-y nie zawsze są czynne) ale np. na http://www.veoh.com/ w max rozdzielczości i wielkości pliku (mieszczą się gigabajty i najlepiej w avi) a nie na youtube gdzie trzeba dzielić pliki na wiele części i jakość jest marna?

Nie musi to być veoh, może ktoś znajdzie inny serwer na którym da się wrzucać DVD czy TVrip-y tak aby sobie można było "walnąć" na 50" plazmę czy co tam kto uważa.


Pozdrawiam
Orwell
_________________
"Fight club"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:38, 13 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja jestem za serwisami typu rapidshare.
Nie są to serwisy p2p (ostatnio nagonka na p2p w UK). Cena za konto premium wcale nie jest duża 6.99 euro, a są to bardzo szybkie serwery, ja pobieram z pełną szybkością jaką daje mój ISP. średni film o wadze 800mb mam u siebie po 30-35 minutach.
I nie chodzi mi o reklamę, ale o wygodę.
Rapidshare nie udostępnia wyszukiwarki, więc raczej bezpiecznie:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
orwell




Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 31
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:29, 13 Lip '08   Temat postu: Płatne i drogie Odpowiedz z cytatem

I tu bym się nie zgodził . 32 zł. za miesiąc, 32 zł. za miesiąc przedłużenia i jeszcze "Pliki, które udostępnisz pozostają tak długo na serwerze jak długo posiadasz konto". To i drogo i krótko. Na Veoh można to wszystko mieć za darmo i w zasadzie w nieograniczonym czasie. Cennik: http://rapidsklep.com/

Są podobno jeszcze dwa serwisy takie jak Veoh ale jeszcze ich nie przetestowałem.

Pozdrawiam
Orwell
_________________
"Fight club"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
fifi




Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 242
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:10, 13 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na allegro możesz kupić konto premium na miesiąc za 20zł Smile Jeżeli nie masz zamiaru przedłużać konta, to uploadując jako free-user pliki pozostają na serwerze przez 3 miesiące od ostaniego ściągnięcia. RS.com jest dobre, piraci z całego świata nie mogą się mylić Wink
_________________
Można być pewnym tylko tego, że niczego nie można być pewnym
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Filjan




Dołączył: 29 Maj 2008
Posty: 198
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:17, 13 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dołączam się apelu orwella. Najlepiej umieszczać na http://www.veoh.com/lub google, nie trzeba dzielić plików i każdy może ściągnąć i obejrzeć. Bo ja i paru moich znajomych musieliśmy zrezygnować z filmów umieszczonych na rapidshare, gdyż jesteśmy w sieci lokalnej i często czas oczekiwania na ściągnięte to kilkadziesiąt godzin.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
fifi




Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 242
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:21, 13 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Filjan napisał:
często czas oczekiwania na ściągnięte to kilkadziesiąt godzin.

Ostatnio znieśli te limity, sprawdź sam. Co prawda nadal można pobierać tylko jeden plik równocześnie, ale po jego pobraniu od razu można pobrać następny Smile
_________________
Można być pewnym tylko tego, że niczego nie można być pewnym
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
orwell




Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 31
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:24, 14 Lip '08   Temat postu: http://www.filedropper.com/ Odpowiedz z cytatem

Pan Gnosis zaproponował kiedyś jeszcze http://www.filedropper.com/ w wątku http://www.prawda2.info/viewtopic.php?t=2400. 5GB też warte uwagi.

Pozdrawiam
Orwell
_________________
"Fight club"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:24, 15 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Veoh.com
Może i ma inne zalety, ale wadą w porównaniu do rapidshare jest to, ze pliki nie da się pobrać, na Rapidshare masz w 90% wersie Dvix, a poza tym, cześć plików na veoh jest dostępna w danym kraju, na rapidshare takiego ograniczenia nie ma.
7 euro - to owszem, dla ucznia dużo! Każda usługa płatna dla ucznia lub niepracującego będzie "za droga". Dla mnie osobiście te 7 euro to wartość dwóch piw:)
Zresztą kiedyś pobierałem z rapidshare za darmo, ale trwało to kilka minut. Po zapłaceniu 7 euro ściągam 4 pliki naraz. Jak wyżej napisałem film o średniej wadze 800mb mam po ok 30-35 minutach.
Inna możliwością wymiany darmowej może być DC++
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maras




Dołączył: 27 Lut 2008
Posty: 155
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:11, 15 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podziele się z wami moim sposobem
Jak nie czekać kilku godzin na rapidshare

1. Mamy zmienne ip - resetujemy połączenie i możemy dalej ściągać

2. Nie mamy zmiennego ip. Jednak istnieje sposób na ominięcie limitu (działa w 95% przypadków)

Najpierw tworzymy sobie plik .bat z odpowiednimi komendami. W tym celu:

-otwieramy notatnik
-wklejamy te oto polecenia:
Cytat:

ipconfig /flushdns
ipconfig /release
ipconfig /renew
exit

-wybieramy "Plik" => "zapisz jako..."
-w pasku wyboru "zapisz jako typ" (rozszerzenia) wybieramy "wszystkie pliki"
-rozszerzenie ".bat" dodajemy ręcznie na koniec nazwy, czyli nazywamy plik np. rapid.bat
-zapisujemy
Jeśli wszystko zrobiliśmy dobrze, ikonką pliku powinno być okno z zębatką

Jak tego użyć?

Ściągaliśmy właśnie coś z rapidshare i teraz każą nam czekać

-zamykamy wszystkie okna ze stroną rapidshare
-w innym oknie przeglądarki na górnym pasku wybieramy "Narzędzia" => "Opcje internetowe..."
-wywalamy pliki cookie (jest przycisk)
-uruchamiamy nasz plik rapid.bat
-już możemy ściągać następny plik bez czekania

Gdy chcemy ściągać następne pliki powtarzamy operacje. Mam nadzieje że sie przyda. I popieram, aby wrzucać wszystko na rapida, bo ma dobry transfer.

P.S. Te polecenia można też wpisywać bezpośrednio z lini komend, ale po co się srać za każdym razem, lepiej sobie zrobić "bata" i mieć z głowy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
amros




Dołączył: 03 Sty 2008
Posty: 144
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:17, 15 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety te zabawy ze stosem tcp/ip niewiele pomogą.

Ale wracając do kwestii formalnej.
Ja mimo wszystko proponuje minimum i maximum dwa sposoby:
1. Jak już część osób chce to serwery usługowe plików typu rapidshare itp
2. Torrent

Generalnie nie narzekajmy, zawsze ktoś seeduje, jak nie - to trzeba poczekać.
Nie zdarzyło mi się abym nie mógł zleechować pliku.

Btw youtube/itp odpadają. Np. ja tworzę zawsze filmy dvd. Tym samym nie stworze tego z 320x240 a nawet z jeszcze mniejszych. Nie mówiąc o kwestiach "kolorów" flasha niezgodnych z PAL (konwersja must be) czy też o frame/s

To tyle.
W każdym razie ja mogę wrzucać i tak i tak.

Musi być wybór! Nie zmuszajcie aby ludzie wykupywali jakieś posr* abonamenty.

Amros
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Cortez




Dołączył: 15 Sty 2008
Posty: 189
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:15, 15 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ewentualnie jeżeli będziemy zorganizowani to można się raz w roku zrzucić na najtańszy serwer dedykowany -> http://www.ovh.pl/prywatne/produkty/kimsufi08.xml (250GB miejsca i nieograniczony transfer) to jest dopiero maszynka Smile
_________________
"Sekretarz generalny ONZ, Kofi Annan mówi, że nie widzi żadnych powodów dla, których należałoby zaatakować Irak. A ja widzę ich aż pięć: Shell, Exxon, Mobil, Texaco i BP." - Jay Leno
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
orwell




Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 31
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:46, 15 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,

1. Na veoh można ściągać pliki, trzeba sobie tylko zainstalować VeohTV i wcale nie wolniej niż przy darmowym Rapidshare a można ściągać kilka na raz. Tak, trzeba się zarejestrować ale od czego jest np. yopmail.com.

2. Na takich serwisach jak Veoh czy Google video można najpierw zobaczyć co się ściąga i zadecydować czy nas to interesuje.

3. Na Torrenty niestety przy starszych plikach można czekać i czekać ale dobrze, że są.

4. Dobrą alternatywą jest też P2M ale dla większości może być zbyt skomplikowana.

5. Dedykowany server - tak, ale ktoś może się przyczepić o prawa autorskie trzeba by tylko dla zarejestrowanych.

6. Rapid zniósł ograniczenia czasowe przy pobieraniu. Jednak linki do większości starszych filmów są już nie czynne.

Pozdrawiam
Orwell
_________________
"Fight club"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
orwell




Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 31
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:07, 24 Wrz '08   Temat postu: Rapidshare Odpowiedz z cytatem

Witam,

OK, macie rację. Wrzucam na rapidshare. Przyznaję na rapidzie jest wszystko lub prawie. Konto można kupić za 19.99 z Vat.
Aby nie być gołosłownym viewtopic.php?t=3051

Pozdrawiam
Orwell
_________________
"Fight club"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


W sprawie formalnej - udostępnianie
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile