W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Zeitgeist Addendum (napisy PL)  
Podobne tematy
InterReflections - nowy film by Peter Joseph bez ocen
Zeitgeist movement22
Koniec Kapitalizmu - Peter Joseph (20.06.2015)61
Pokaz wszystkie podobne tematy (22)
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
12 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Odsłon: 51623
Strona:  «   1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:00, 21 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lukup napisał:

Cytat:
E tam, nie słyszałeś o kradzieżach pieniędzy z kart kredytowych/debetowych?
Co chwile się o tym czyta. Noszenie gotówki też aż takim obciążeniem nie jest a już zbawienne (noszenie gotówki) może być w sytuacji kiedy nie masz kasy na parking... Jak znam życie 99% posiadaczy kart płatniczych wszelakiej maści nosi również gotówkę.. czasem mniejszą czasem większą - Obalam więc ten powód jako "dobry".

To widac ze z Polski nie wystawiles nosa za granice. A jak byles w innym kraju gdzie od dawna istnieje np. VISA to nie miales kontaktow z ludzmi aby poznac temat od podszewki. Wielu nie ma nawet gotowki rownowaznej jednej godziny pracy! Za kupienie kawy i ciastka placa kartami!


Nie trafiłeś. Od dobrych nastu lat w Polsce byłem trzy razy ;(
Ale za parking nie zapłacisz kartą (nie wszędzie) a traffic warden tylko czyha z za winkla i a nawet nie zdążysz dojść do bankomatu a potem jeszcze rozmienić na drobne...
Ale raczej chodziło mi o coś innego. Karta jest dla banku nie dla klienta! Dzięki temu bank zabezpieczył się przed odpływem pieniędzy w formie fizycznej -banknotów-, zakupy, owszem, możesz robić ile tylko masz na koncie, ale obrót gotówką został ograniczony do 300 funtów dziennie w UK (można powiększyć limit po odpowiednich podaniach do 800 funtów). Poza tym, bankomaty też nie są idealne i znam przypadek, co prawda z Polski, gdzie gość wypłacał -jak dobrze pamiętam - 300zł i w tym momencie bankomat odmówił wydania gotówki, po zadzwonieniu na infolinie okazało się, że bankomat zablokował środki ale awaria spowodowała nie wypłacenie gotówki. Gość dostał zwrot po 1,5 miesiąca...
Jak by był sam, w obcym mieście w sobotnie popołudnie, przy -20C i nie miał więcej kasy na koncie jak i żadnej gotówki w ręce to by miał nieciekawie...prawda?

Cytat:
To, jest wierzchołek góry lodowej. Powodami odejścia od gotówki w głównej mierze, to fakt, że bank nie potrzebuje wówczas całej gotówki ludzi którzy ja tam mają (pensje itp)
Na świecie ok 90% pieniądza to pieniądz wirtualny, zapis na koncie w bazie danych. Bez kart nierealne! Wszystkie limity typu 300zl wypłaty dziennej z bankomatu nie są dla ciebie by cię chronić przed kradzieżą - ale dla banku byś dziennie nie wypruł całej kasy z konta czym byś zachwiał a może nawet rozwalił dany bank i inne z nim powiązane. Na zakupy dokonywane kartą nie ma limitów! - to jest podstawowy powód wciskania na siłę karty.

To jest przyklad DOBREGO POWODU.
[/quote][/quote]

Z jakiej strony dobry? Chyba nie ze strony klienta, który mając np. 100 000zl nie może ich sobie wziąć...

Cytat:

Cytat:

PRAWDZIWY POWOD - bez kontroli pieniedzy ktore posiadasz nie moga ciebie kontrolowac!
Podskoczysz to zamkna ci konto i gowno kupisz za pomoca plastykowej karty, zdechniesz z glodu! Nie wspominajac ze dzieki karta wiedza co robisz i gdzie jestes co kupujesz, jakie filmy ogladasz, jakie ksiazki czytasz, w jakich godzinach "urzedujesz"....to jest kopalnia informacji.


Dlatego Anglicy kochają gotówkę. Owszem, praktycznie każdy ma konto a nawet więcej niż dwa. Ale zakupy robią za gotówkę... naturalnie nie wszyscy, tak zwana "młodzież" kupuje ciasteczka czy kawę kartą bo im nawet do głowy nie przyjdzie, że w ten sposób dają cenne informacje do banku, a bank te dane później sprzedaje firmie zajmującej się analiza hurtowni danych z czego korzystają supermarkety, public relations etc...

Cytat:
.......są po prostu za darmo

Cytat:

Nie badz naiwny, NIC nie jest za darmo! To darmowe czesto BARDZO drogo kosztuje.


Właśnie... tu wychodzi sposób myślenia do jakiego doprowadzono w Polsce:(
Otóż, w UK bank korzysta z twoich pieniędzy, to ty im dajesz depozyt z którego potem robią 9 pożyczek czyli zarabiają. Jak w UK wprowadza konta płatne, to banki będą mieć o 100 razy większe problemy niż dziś, bo już nikt nie będzie tam trzymać kasy... Anglicy to naród, który 10 razy oglądnie funta zanim go wyda... zwłaszcza na usługi bankowe.
W Polsce nauczono ludzi, że bank musi pobierać opłaty (i wmawiają, że i tak nie jest najdrożej) bo kosztuje utrzymanie bazy danych itp. Nic nie wspominając o tym, że banki z tego tytułu mogą istnieć, że obracają tymi pieniędzmi. Może właśnie dlatego półTuski wypowiadają się, że banki w Polsce są bezpieczne, gdyż ludzie zaniosą im co miesiąc średnio 10zł... takiej darowizny, składki. Najgorsze jest to, ze tak ludzi tym omamiono, ze nie wyobrażają sobie by za to nie płacić... bo: "a co ma być za darmo?"
Dlatego jak napisałem, w UK nie ma żadnych ukrytych opłat, usługi bankowe są darmowe dla osób fizycznych, firmy jak ktoś ma czas i chęci też może mieć darmowe:)) Bo zakładając konto firmowe przez rok, czasem dwa lata jest traktowane jak osoby fizycznej (promocje) po okresie promocyjnym są opłaty (ale też inne usługi) i wówczas szukasz banku innego i tam przenosisz konto - korzystając z promocji!!!Smile)) Jak powiesz managerowi swojego banku dlaczego zamykasz rachunek firmowy, to na 90% twój okres promocyjny zostanie przedłużony o czas promocji w innym banku gdzie chciałeś się przenieść -można za darmo?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:27, 21 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

darkelf napisał:
Rivera - jeśli chodzi o system ekonomiczny, to spróbuję Ci to wyjaśnić.


Po pierwsze nie ma ekonomi! To stek bzdur wyssanych z palca. By zaciemnić fakt, że jesteś niewolnikiem.

Cytat:

Pieniądze są czymś abstrakcyjnym, czymś, co zastępuje niewygodny handel wymienny.


Bzdura! Jak nazwiesz handel pieniędzmi? Czy to nie handel wymienny? A może handlowanie pieniędzmi to "inna ekonomia bez pieniędzy..."?

Cytat:

Prawa ekonomii - np. to, że jak coś jest potrzebne to robi się droższe, dzięki czemu więcej ludzi to produkuje, dzięki czemu popyt jest zaspokajany - są prawami takimi jak prawo grawitacji.


Fizyki do tego nie mieszaj, bo prawa fizyki można udowodnić, jeśli nie empirycznie to matematycznie - ekonomi nie da się udowodnić!
Podałem wcześniej przykład z jedzeniem, a zwłaszcza jego drastycznym wzrostem cen na początku tego roku - wytłumacz to zjawisko "ekonomicznie", co spowodowało taki wzrost cen?

Cytat:

Jeśli pytasz, po co nam jakikolwiek system ekonomiczny, skoro można żyć bez systemu, to zadaj sobie pytanie po co nam jakikolwiek system grawitacyjny - skoro można żyć bez grawitacji.


Raz jeszcze proszę o nie mieszanie fizyki do abstrakcji, bo nie wiem, ale plemiona w dorzeczach amazonki nie używają pieniędzy i ekonomi... może faktycznie tam nie ma grawitacji...

Cytat:

Jeśli wyeliminujesz pieniądze, to pojawi się handel wymienny, który doprowadzi znowu do powstania pieniędzy.


A jeśli wyeliminujesz handel? Czy też będziesz potrzebować pieniędzy?

Cytat:

Jeśli dasz każdemu po rowno tyle ile potrzebuje i pozwolisz mu pracować tyle, ile chce - to próbujesz wprowadzić komunizm, którego wprowadzić się nie da (każda próba to miliony ofiar, a potem socjalizm).


tu trochę dłużej.
Po pierwsze - wyjaśnij co masz na myśli pisząc "komunizm"?
Po drugie - czy system kapitalistyczny nie powoduje milionów ofiar? (Patrz Afryka, Ameryka łacińska, Indochiny, Irak, Afganistan).
Po trzecie, komunizmu nigdy i nigdzie na świecie nie było!
Po czwarte, system pieniężny polega na tym, by ktoś miał inny musi na to zapracować.
Po piąte - każdy system oparty o pieniądz dąży do podporządkowania sobie dóbr innych, wojny były toczone na podłożu finansowym i nadal są właśnie dlatego, ze trzeba podporządkować sobie ludzi lub zasoby naturalne danego terenu, jak masz armię to będziesz bogaty, jak nie masz, to będziesz niewolnikiem - tak działa kapitalizm.

Cytat:

Kapitalizm jest czymś naturalnym - każdy pracuje a za to co wytworzy może kupić inne towary - tak jak chce. Komuznim mówi - pracuj ile chcesz i bierz ile chcesz. Ale okazuje się, że nie wystarczy wtedy rzeczy do wzięcia, więc nagle zamienia na: pracuj ile trzeba, bierz ile zostało dla Ciebie. A potem są więzienia i obozy.


W średniowieczu ludzie uważali, że feudalizm jest naturalny....
Kapitalizm, nie jest naturalny, jest narzucony przez ludzi pochodzących z feudalizmu w obronie przed końcem istniejącego porządku na świecie. Kapitalizm to taka nowa forma feudalizmu, unowocześniona, bardziej skierowana na to by człowiek skupił się na pracowaniu, jest dokładnie tak jak napisałeś wyżej o komunizmie. W kapitalizmie możesz pracować coraz więcej ale będziesz mieć tyle ile my na to pozwolimy! Jak będziesz mieć za dużo wówczas robimy kryzys, i tracisz to co zarobiłeś, ewentualnie odsprzedajesz nam za 1/3 ceny. Dzięki czemu "my" będziemy jeszcze potężniejsi a ty będziesz musiał jeszcze więcej pracować by mieć 1/3 tego co kiedyś. Oznakujemy cię, wyznaczymy porę na spanie, pracę, odpoczynek - jak ci się nie podoba to zostaniesz osadzony w więzieniu lub obozach za terroryzm!

Cytat:

Jak się ma 13 lat to można wierzyć w komunizm albo "trzecią drogę" (czyli komunizm inaczej nazwany). Ale jak się już potrafi samodzielnie myśleć, to trzeba się zastanowić nad skutkami, zanim już zabije się te miliony ofiar w imię "powszechnej szczęśliwości" albo "rewolucji".


Więc polecam się zastanowić albo dorosnąć! I nie wierzyć ślepo w propagandę, bo kapitalizm ma więcej ofiar na koncie niż komunizm (którego nawet nie było - ale jak się domyślam piszesz o rewolucji bolszewickiej i późniejszego systemu jaki to stworzyło - bynajmniej z pieniędzmi...)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lukup




Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 719
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:15, 21 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@ DIABEU242
Twuj tekst byl dlugi i taki.. ze nie bylem go w stanie do konca przeczytac. Takie wypowiedzi powinny raczej sie znajdowac w rozdziale poswieconym religi, tutej bardzie wskazane byly by jakies konkretne fakty a nie objawienia nawiedzonych. Poza tym wydaje mi sie ze zapomniales na koncu tekstu napisac Amen.

Zalozcie sobie w dziale religijnym temat typu "Zeitgeist i przepowiednie nawiedzonych" i badzcie pewni ze nie bede wam przeszkadzal w wyglaszaniu waszych wizji wyssanych z palca.

goral_
System KOMUNISTYCZNY jest UTOPIA, ladnie to wyglada w opowiadaniach ALE NATURA CZLOWIEKA JEST, JAKA JEST! I TEGO SIE NIE ZMIENI!!! Kot jet kotem, pies jest psem, i nawet jak ci sie uda nauczyc psa mauczec a kota szczekac TO I TAK pies pozostanie psem a kot kotem. Czy to az tak trudne do zrozumienia? Radzil bym poczytac troche ksiazek mowiacych o psychice ludzi, o genetyce, o roznorodnosci charakterow ludzkich. W naturze KAZDY CZLOWIEK JEST INNY!!! Nie mowie ze lepszy lub gorszy ALE INNY.
Ze komunizm byl (i jest) zly to nie znaczy ze kapitalizm jest dobry!! Jak na razie to mam wrazenie ze zaczyna sie zaciekle upieranie co jest lepsze:
Jedni mowia - lepiej zeby nas po dupie kopali, a drudzy protestuja i mowia: lepiej zeby nas po mordzie bili bo jak kopia w dupe to i czasami po jajach sie obrywa. A moze tak zebrac sie razem i spuscic pierdol tym co nas bija? I powiedziec KONIEC Z JAKIM KOLWIEK BICIEM NAS!
_________________
Wolność słowa na internecie.

Wolność - albo wszyscy sa wolni, albo nikt nie jest. Inna mozliwosc nie istnieje.
Jesli nie jestes czescia rozwiazania, to jestes czescia problemu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:46, 21 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aleś Ty się uparł z tym komunizmem...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
DIABEU242




Dołączył: 13 Maj 2008
Posty: 28
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:56, 21 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lukup, ja ..., że tak powiem, albo lepiej będzie jak powiem łagodniej niż zamierzałem, leję na religie wszelkiej maści, bo to dla mnie sekty oparte na wierze a nie na wiedzy i proszę cię, nie gadaj mi tu farmazonu, że jestem nawiedzony bo ja ci też mogę pare epitetów napisać o niedouczeniu, bezmyślności io takie tam. Z twoich wypowiedzi może wynikać, że masz niewielką wiedzę, a mądrzysz się jakbyś znał wszelkie odpowiedzi. Nie przeczytałeś mojego postu w całości, bo jak to się mówi: Nie rzucaj pereł przed wieprze, albo: Nie dla psa kiełbasa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
darkelf




Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 43
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:39, 21 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Komuchy zawsze mówią, że tak naprawdę ich pomysły, to nie komunizm, a nawet jak komunizm, to taki lepszy, piękny, wspaniały... zawsze te same kłamstwa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20406
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:03, 21 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ojej, no popatrz.
a dzieci zawsze się przezywają.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
lukup




Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 719
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:48, 22 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DIABEU242
Wjechales mi na ambicje, a wiec zmobilizowalem sie i przeczytalem do konca twoj tekst!
I nie zmienilo to mojego zdania. Moze i ty powinienes jeszcze raz spokojnie przeczytac co wczesniej napisales?

napisales:

Cytat:
leję na religie wszelkiej maści

Z twojego tekstu winika ze jestes fanatykiem religijnym, a wiec rozumiem ze lejesz na religie wszelkiej maści, ktore sa inne od twojej. Laughing ktora mi dziwnie kojazy sie z religia Zydow, oni tak uwielbiaja komunizm jak ty.
Niestety nie wiem jakie slowo uzywaja komunisci na zakonczenie, niemniej jednak jesli jest jakies to moglbys je postawic przed amen lub po amen.
_________________
Wolność słowa na internecie.

Wolność - albo wszyscy sa wolni, albo nikt nie jest. Inna mozliwosc nie istnieje.
Jesli nie jestes czescia rozwiazania, to jestes czescia problemu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 06:11, 22 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lukup

No nie wiem. Ja przeczytałem co napisał DIABEU242
I choć nie ze wszystkim jest to zgodne z moimi poglądami, to jednak o Bogu napisał bardzo ładnie. Bo ja też nie wiem kim jest Bóg ale domyślam się jedynie, że nie jest tym czym próbuje się go nam sprzedać.
Poza tym Bóg a religia to dwa odmienne światy choć religia wykorzystuje postać Boga do swoich celów mniej lub bardziej pozytywnych.
Religia jest stworzona przez człowieka i człowiek nią kieruje, Bóg jest ponad czasowy, ponad przestrzenny.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lukup




Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 719
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:34, 22 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

goral_
Nie mowie ze o Bogu brzydko napisal, ale ze TUTAJ miejsce jest nieodpowiednie na tego typu wypowiedzi!
Z reszta co napisales calkowicie sie zgadzam.
Poza tym zauwaz ze duskusje, ktorych utworzenie zaproponowalem w dziale religi moga byc nawet ciekawe dla wielu ludzi, zwlaszcza mocno wierzacych. Moja propozycja nie byla zlosliwa, choc wielu moglo to tak zinterpretowac.
_________________
Wolność słowa na internecie.

Wolność - albo wszyscy sa wolni, albo nikt nie jest. Inna mozliwosc nie istnieje.
Jesli nie jestes czescia rozwiazania, to jestes czescia problemu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
DIABEU242




Dołączył: 13 Maj 2008
Posty: 28
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:34, 22 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

LUKUP
ANI NIE JESTEM FANATYKIEM RELIGIJNYM, ANI NIE LUBIĘ KOMUNIZMU, A TY WCIAŻ NIE KUMASZ RÓŻNICY (cholera, znowu się caps włączył). Po pierwsze, napisałem tego posta po przeczytaniu waszych poprzednich i odniosłem się do waszych wypowiedzi na temat świata bez pieniędzy, i nie da się tego ująć bez tego co napisałem. Dla ciebie to religijny bełkot a ja nie mam nic wspólnego z żadną religią ani tym bardziej z Żydami i ich poglądami, co do których mam odwrotne pojęcie. Odczep się już człowieku od tego komunizmu, bo jesteś chyba jedyną osobą, która o nim tutaj ciągle gada, że my gadamy. Może przeczytaj czym jest komunizm bez tej otoczki słów bez pokrycia, które głosili żydokomuniści, gdy mamili tłumy aby wprowadzić ten fałszywy system, gdzie człowiek nie mógł posiadać ziemi na własność, nie mógł mieć żadnego sprzętu do masowej produkcji czegokolwiek itd. To kapitalizm, tyle że zdominowany przez władzę. Lud to byli tylko trutnie, mięso armatnie i ofiary do wynaturzonego pastwienia się na nich. Goral_ też nie mówi o systemie bez pieniędzy jako o formie komunizmu, więc na prawdę facet, daj sobie spokój.
Nie zmieniłeś zdania, bo jeszcze raz powtarzam, masz za małą wiedzę na liczne tematy. Aby to załapać, musisz dotrzeć do teorii wszystkiego, a aby tam dotrzeć, musisz wyzbyć się wielu barier w sobie.
Pewien facet napisał książkę, do której napisania sam się miałem zabrać, ale na szczęście on zrobił to pierwszy więc mam luz. Jej tytuł "TWORZENIE RZECZYWISTOŚCI, czyli praktyczny podręcznik obsługi człowieka" Waldemara Witkowskiego. On dotarł do tych samych głębi teorii wszystkiego, co ja i ci, którzy uważani są za nauczycieli świata. Z góry uprzedzam pytanie, że nie pretenduję do takowej roli, jak też i autor książki. Nie pozjadałem wszelkich rozumów i nie pysznię się, jedynie chcę tym wskazać, że na polu internetu masz do czynienia z ludźmi różnego pokroju, których sądzisz według swoich wyobrażeń o sobie samym a w konsekwencji o nim, nie zastanawiając się, że może właśnie masz do czynienia z kimś, kto jednak wie na jakiś temat lepiej od ciebie w danej chwili. My po prostu rozwijamy się wgłąb siebie w zaciszach własnych żyć. I robi tak wielu ludzi, lecz nikt się nie ujawnia z poglądem, że Bóg jest wszystkim, również tobą, więc ty jesteś Bogiem, a wszystko wokół ciebie jest iluzją twego umysłu, odbiciem ciebie, tego co masz w podświadomości. W zasadzie jest to suma wypadkowej wszystkich projekcji Boga, czyli ciebie. czujesz jako jednostka, bo jesteś samoograniczony do siebie, zamiast dążyć do bycia sobą w pełni, i czucia się wszystkim, całym multiwszechświatem, choć nie to jest celem, a jedynie skutkiem. No ale dla ciebie może to brzmieć jak fanatyzm religijny. Ja to ty, ty to ja. Oni to też ja i ty. Jahwe to ty, lucyfer to ty, mrówka czy wirus Ebola to też jesteś ty, panna czy facet z którym/ą się zabawiasz także jest tobą, bo jesteś tylko ty i nikt więcej. Cóż, często bywa się niezrozumianym ...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
lukup




Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 719
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:49, 23 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DIABEU242 to co piszesz nie opiera sie na logice, ale na wierze innymi slowy to jest religia.
Co prawda sa pewne logiczne informacje w tym co napisales ale calosc wyglada calkiem inaczej wedlug mnie.
Owszem wszystko razem jest w pewnym sesie powiazane w swiecie, lub bardziej pasowalo by powiedziec reaguje miedzy soba chodz malo ludzi zdaje sobie z tego sprawe, nie chodzi tu o "wiare" ale o sily elektromagnetyczne i zjawiska z tym zwiazane. Jak by sie uparl to ktos nie majacy pojecia o fizyce mogl by to nazwac dusza. Gdy wezmiesz pod uwage malo znana teorie Swiata Elektrycznego to tam tez masz prad i wszelkie zjawiska z tym zwiazane. Gdy wezmiesz komorki roslinne i zwierzece tez jest elektrycznosc, a wiec i zjawiska z tym zwiazane. Wewnatrz komorek zaobserwowano wyladowania elektryczne ktore biorac pod uwage rozmiary sa proporcionalnie wieksze niz wyladowania atmosferyczne, a wiec znowu zjawiska z tym zwiazane...
Gdybym chcial to moglbym stworzyc nowa religie na tej wiedzy i opierala by sie ona na znanej fizyce i faktach. Niemniej jednak tu nie jest miejsce na ten temat, a jesji bym go otworzyl w dziale religi to musial bym dyskutowac z fanatykami, a oni nie potrafia sluchac i nie potrafia widziec.
_________________
Wolność słowa na internecie.

Wolność - albo wszyscy sa wolni, albo nikt nie jest. Inna mozliwosc nie istnieje.
Jesli nie jestes czescia rozwiazania, to jestes czescia problemu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
DIABEU242




Dołączył: 13 Maj 2008
Posty: 28
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:11, 23 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobrze lukup, że dodałeś iż moja wypowiedź według ciebie wygląda na wiarę, bo zaręczam ci, że piszę o tym co wiem a nie w co wierzę. I jest to jak najbardziej LOGICZNE, pod warunkiem, że ktoś wie, z czego składa się całość tego o czym piszę. Taki drobny przykład: Są tacy, którzy wierzą w Bestię z Apokalipsy Jana wyobrażając sobie, że będzie to jakiś demon czy upostaciowienie Szatana. Są też tacy, jak ja, którzy wiedzą czym jest owa bestia, i nie ma to nic wspólnego z wiarą, a z logiczną wiedzą na temat superkomputera z inteligentnym oprogramowaniem, który ma swoje gniazda w różnych zakądkach globu, a jego gniazdem trzonowym jest podziemny budynek w Brukseli. (...) Gdybym pisał o wierzeniu w coś, to raczej zaznaczyłbym to. Więc proszę a nawet żądam jeszcze raz, NIGDY NIE PODŁĄCZAJ MNIE POD JAKĄKOLWIEK RELIGIĘ! i nie twierdź, że to co mówię pachnie, trąci, czy wręcz jest religią. Chyba trudno jest ci coś wytłumaczyć. Do działu o religiach raczej nie namówisz mnie do dyskusji i proponuję, abyśmy skończyli naszą polemikę tu i teraz, jeśli chcesz aby ludzie wypowiadali się w tym temacie na jego temat. Jeśli będziesz drążył, to i ja będę ci odpisywał, tylko czy warto to ciągnąć?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
JackBlood




Dołączył: 15 Sie 2007
Posty: 1071
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:50, 23 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

GORĄCO polecam zaglądnięcie na poniższą stronę!

http://cromalternativemoney.org/

Zanim zaczniemy wprowadzać utopię na dużą skalę, może zaczniemy od mniejszego modelu.
Tak na prawdę ktoś za nas odwalił całą robotę. Stronkę wystarczy skopiować, przetłumaczyć i wdrożyć w życie. Jeżeli projekt wypali to będziemy mieli alternatywny system pozwalający jakoś przetrwać nawet najgorszą recesję.

Na temat demokratyzacji pieniądza warto wysłuchać poniższą audycję z serii Wizards of Money:
www.wom6.patrz.pl
Transkrypt: http://www.altruists.org/f289
_________________
"Jeden człowiek nie zmieni świata, ale jeden człowiek może przekazać informację która zmieni świat." David Icke
www.infowars.patrz.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:57, 24 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lukup to o czym DIABEU napisał to nie jest religia.
To jest pewna nauka, która na uniwersytetach nazywa się PSYCHOLOGIĄ. Przykładowo Jung miał identyczne wnioski, które diabeł zawarł w tekstach powyżej.

I odczep się wreszcie od tego komunizmu, bo komunizm to zupełnie co innego Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lukup




Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 719
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:05, 24 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@ JA
A dlaczego ja mam sie odczepic od KOMUNIZMU? Co moze bys chcial zeby wszyscy mysleli tak jak ty bys chcial? Tak jak w komunizmie! Zydo-komuna namordowala tyle ludzi ze nawet za 100 000 lat nie powinno sie o tym zapomniec i opowiadac jako przestroge dla przyszlych pokolen.


@ JackBlood
Rzucilem tylko okiem, bez zglebiania sie w tym co jest na stronie co podales i mam wrazenie ze to zwykle nastepne osustwo.
Ostatecznie problem z pieniedzmi to jest tylko i wylacznie problem LICHWY, ale jakos dziwnie nikt o tym nie wspomina! Czyzby byl to przypadek? Czy wszyscy sa AZ TAK SLEPI?
No ale jak Hitler chcial zlikwidowac lichwe to caly swiat na niego sie rzucil solidarnie, nawet "odwieczni wrogowie" kapitalisci z komunistami. A jednoczesnie wszyscy wiemy ze te dwa systemy nie odpowiadaja dla nas i podswiadomie chcielibysmy je zmienic.


Marxsizm i Wielka Finansiera


Komunizm aniolem strozem kapitalizmu

Ludzie mieli dosyc niewolnictwa lichwy i dlatego wotowali na Hitlere



@ DIABEU242
W momencie gdy zaczynasz cytowac Bestię z Apokalipsy Jana, mowic o Szatanie czy besti, ze Bóg jest wszystkim, to dla mnie jest to slownictwo religijne. Dla mnie komputer jest tylko i wylacznie komputerem, a program komputera tylko i wylacznie programem. Jaki ten program jest, dobry czy zly, to juz inna sprawa.
_________________
Wolność słowa na internecie.

Wolność - albo wszyscy sa wolni, albo nikt nie jest. Inna mozliwosc nie istnieje.
Jesli nie jestes czescia rozwiazania, to jestes czescia problemu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
DIABEU242




Dołączył: 13 Maj 2008
Posty: 28
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:05, 24 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lukup, czy ty nie widzisz kontextu w jakim używam pojęć religijnych? Toż to nie jest gadanie religijne, gdy mówi się, włącza wątki, o których jakaś religia wspomina. Ja nie wierzę w Boga, gdybym wierzył, mógłbyś wtedy jakoś to pod religię podciągnąć, choć raczej pod wiarę, a zapamiętaj w końcu, że ja nie wierzę, tylko wiem, że Bóg jest, a wtedy zaczyna się bardziej psychonaukowe podejście do wszystkiego, i to jest ogromna różnica w podejściu do wszystkiego, również do mówienia o religiach, o wibracjach, gdzie bez fizyki, chemii, psychologii, świadomości, (...) nie da się zrozumieć zagadnień istnienia.
Normalnie grochem o ścianę.

O komunizmie nie wspominaj tutaj nie dlatego abyśmy zapomnieli go jako wątek haniebnej historii, lecz w kontexcie tego o czym mówimy, bo gdy zarzucasz nam, ze my opisujemy komunizm, to tak jakbyś stwierdził, że gdy mówimy o Źydach w kontexcie sprawców większości zła na Ziemi, to na pewno jesteśmy antysemitami. Od razu za wczasu stwierdzę, że nie jestem antysemitą, już prędzej Żydzi są antysemitami Twisted Evil choć brzmi to nad wyraz paradoxalnie, ale można tak stwierdzić znając ich poczynania w stosunku innych semickich nacji, oraz do Żydów askenazyjskich, uważanych przez syjonistów za plebs.
Co do Hitlera, to on też był Żydem (jak większość jego świty) i jego (ich) zadaniem nie miało być wyplenienie lichwy, lecz bardzo zawiła akcja z kilkoma dnami, ale jakoś nie chce mi się tego opisywać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
lukup




Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 719
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 06:33, 25 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DIABEU242 napisal:

Cytat:
ja nie wierzę, tylko wiem, że Bóg jest,

Muzulmanie tez uwazaja ze nie wierza tylko wiedza, że Bóg jest...
Zydzi tez uwazaja ze nie wierza tylko wiedza, że Bóg jest...
Chrescijanie tez uwazaja ze nie wierza tylko wiedza, że Bóg jest..
Ale w nauce (z wyjatkiem religi - jesli to oglupianie mozna nazwac nauka) jakos nie mowi sie o bogu. A jak mowisz o wibracjach i masz na mysli nie religie to wspomni o czestotliwosci i amplitudzie, a nie o polu promieniowania naszej Gai.

Cytat:
Jak zauważyliście obecnie wszystko co pochodzi ze "smoły" wyłazi na wierzch, przelewa się, dominuje i rządzi.

To raczej nie jest argument opierajacych sie na zimnej logice.


Cytat:
A takich planet gdzie toczy się egoistyczne życie jak obecnie u nas, jest we wszechświecie niemało i tam, te dusze będą mogły żyć w nowych ciałach, reinkarnować do woli, ale i do czasu, bo każdą planetę spotyka taki los jak naszą teraz, gdy wibracje jej rosną, a co za tym idzie, istoty tam żyjące także muszą wzrastać, albo wypad.

Gdy mowisz o duszach i reinkarnacji to jak to nie nazwac religia?


Cytat:
gdy mówimy o Źydach w kontexcie sprawców większości zła na Ziemi, to na pewno jesteśmy antysemitami.

Gdy ktos jest swiadomy ze wiekszosc zla na Ziemi jest z powodu Zydow to raczej taka osoba nie staje sie zydofilem, a wielokrotnie stanie sie antysemita w takim wypadku bedzie logiczna konsekwencja. Niemniej jednak nie musi to byc slepy antysemityzm, ale swiadomosc "chorej natury Zydow". Jak zreszta kazdy fanatyzm religijny jest praktycznie rownowazny chorobie umyslowej. Ostatecznie religia jest jedyna zarazna choroba umyslowa.
_________________
Wolność słowa na internecie.

Wolność - albo wszyscy sa wolni, albo nikt nie jest. Inna mozliwosc nie istnieje.
Jesli nie jestes czescia rozwiazania, to jestes czescia problemu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
DIABEU242




Dołączył: 13 Maj 2008
Posty: 28
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:51, 27 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lukup, wyobraź sobie, że mówiąc o duszy i o reinkarnacji wcale ale to na maxa wcale nie trzeba mówić o religii, bo te pojęcia, z wcześniejszej wiedzy do późniejszej religijnej wiary zostały wciągnięte. Ty jednak uważasz, że religia była pierwsza przed wiedzą, więc w takim wypadku możesz twierdzić różne rzeczy zgodnie z twoim poziomem postrzegania czegoś tam, do czego się odnosisz. Dlatego polemika z tobą wydaje mi się waleniem grochem o ścianę.

Gdy mówię o wibracjach, to oczywistym jest, że chodzi tutaj o falę o pewnych własnościach osobistych, ale jeśli w kontekście wypowiedzi nie jest istotne jakie one są, to nie trzeba o nich się rozwodzić nie mówiąc o udowadnianiu ci czegokolwiek z zakresu posiadanej wiedzy.

Co do logiki to jest tak, że logika jest jednym z biegunów przenikających się z abstrakcją, gdzie logika pozornie nie ma zastosowania, co oczywiście jest błędnym pojmowaniem sprawy. Gdy pisałem o powszechnej smole, to czy na prawdę musiałem użyć tutaj logicznego myślenia? Wystarczy, że jest ono zdroworozsądkowe, czy jak by to inaczej nazwać. Patrzę i widzę co się dzieje, a widzę "smołę". Czy ty się teraz czepiasz aby przyczepić? Powiedziałem aby skończyć te gadki, a ty dalej dorzucasz oliwy do ognia. Czy mam cię ignorować dla spokoju?

Ten kto nie doświadczył Boga, gdy mówi, że wie iż on jest, to tak na prawdę nie jest na 100% tego pewny, więc wierzy w jego istnienie. Co z tego, że wymienione przez ciebie sekty mówią, ze wiedzą że Bóg istnieje w kontekscie moich wypowiedzi?

Masz w podpisie text który zakłada, że coś takiego jak Cesarstwo Rzymskie nie istniało, gdzie jedni byli wolni, mając do dyspozycji rzesze niewolników. To skrót myślowy, więc zastanów się zanim znowu zaczniesz pisać, czego, błagam, nie rób. Sam zabiegałeś o to bym nie pisał w tym temacie, a nie umiesz sprostać swojej prośbie.
Ale niech to będą retoryczne odpowiedzi na twoje zaczepki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
lukup




Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 719
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:58, 27 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@ DIABEU242
A ja ciagle nie widze problemu pisania w rozdziale poswieconym religi, ostatecznie nie mozna wykluczyc ze pewne niewyjasnione zjawiska istnieja, o czym wspomnialem wczesniej.
Miejsce dyskusji w dziale religi nie musi oznaczac ze sa to same bzdury! Ale ze brak w chwili obecnej wiadomosci aby je wytlumaczyc w sposob logiczny. Zauwaz ze wiele starozytnych religi opisywalo wydarzenia, ktore uwazalo sie za legendy, niemniej jednak dzisiaj zaczyna sie "rozszyfrowywac" te opisy i one maja jak najbardziej naukowe wytlumaczenie! Obejzyj sobie
http://video.google.com/videoplay?docid=4709040975433652394

a zobaczysz ze moja wypowiedz, odnosnie tego co piszesz, wcale nie jest zlosliwa.
_________________
Wolność słowa na internecie.

Wolność - albo wszyscy sa wolni, albo nikt nie jest. Inna mozliwosc nie istnieje.
Jesli nie jestes czescia rozwiazania, to jestes czescia problemu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JackBlood




Dołączył: 15 Sie 2007
Posty: 1071
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:54, 27 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Margrit Kennedy
Pieniądz wolny od inflacji i odsetek
Jak stworzyć środek wymiany służący nam wszystkim i chroniący Ziemię?


http://www.zb.eco.pl/bzb/39/pdf/

Warto choćby zapoznać się z rozdziałem:

1. Cztery zasadnicze nieporozumienia dotyczące funkcji pieniądza
http://zb.eco.pl/bzb/39/pdf/rozdzial1.pdf
- Nieporozumienie nr 1: Jest tylko jeden rodzaj wzrostu
- Nieporozumienie nr 2: Odsetki płacimy tylko wtedy, gdy zaciągamy pożyczkę pieniężną
- Nieporozumienie nr 3: Obecny system monetarny służy wszystkim w tym samym stopniu
- Nieporozumienie nr 4: Inflacja jest integralną częścią każdego systemu monetarnego
_________________
"Jeden człowiek nie zmieni świata, ale jeden człowiek może przekazać informację która zmieni świat." David Icke
www.infowars.patrz.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
lukup




Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 719
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 05:28, 28 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JackBlood
Powiedzial bym ze co do pieniadza autor stwierdza to co ja pisalem: trzeba zniesc lichwe bo inaczej nie mozna uniknac problemow chronicznych.
Aby zmusic pieniadz do cyrkulacji proponowane oplaty. Wydaja mi sie zbyt wielkie, ale to jest szczegol nie istotny i do "negocjacji".
Przeczytalem tylko dwa rozdzialy i sa dosyc interesujace choc mam wrazenie ze autor patrzy na pewne sprawy zbyt optymistycznie. Chodzi mi o mala znajomosc psychiki ludzkiej (tak mi sie wydaje choc moge sie mylic).
Autor pisze:
"W wiekszosci krajow monopol drukowania pieniedzy spoczywa w rekach rzadu centralnego." Z tego co widzialem na internecie to mam wrazenie ze rzeczywistosc jest inna, ze to wlasnie prywatne banki maja na to monopol. Nazwy bankow moga sprawiac wrazenie ze sa narodowe ale w rzeczywistosci sa prywatne.
Niewatpliwie ciekawe jest stwierdzenie ze mimo wszystko pieniadz jest bardzo dobrym pomyslem i jedynie trzba "odseparowac" lichwe i spekulacje aby go uzdrowic.
Wspomnienie o koniecznosci reformy agrarnej jest bardzo sluszne i doslownie nieuniknione.
Autor sprawia wrazenie uczciwej osoby chcacej poprawic obecna sytuacje w sposob korzystny dla wszystkich obywateli. W tym co przeczytalem nie znalazlem NIC co mozna by zakwalifikowac jako ukryty cel, czy ze tak powiem pulapka dla naiwnych.
_________________
Wolność słowa na internecie.

Wolność - albo wszyscy sa wolni, albo nikt nie jest. Inna mozliwosc nie istnieje.
Jesli nie jestes czescia rozwiazania, to jestes czescia problemu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:04, 28 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Większość banków centralnych jest państwowych, tylko nieliczne prywatne. Polski jest państwowy, natomiast powiązania o których mówisz, że wszystkie państwowe i tak są pod władaniem prywaciochów to zupełnie odrębna sprawa Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lukup




Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 719
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:12, 29 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@JA
Nie byl bym tego az tak pewny, ostatecznie banki staraja sie jak mogo oszukiwac ludzi. Amerykanski Federal Bank jest prywatny choc nazwa sugeruje ze jest federalny. PKO SA tez mozna powiedziec Polska Kasa Oszczednosci, ale SA oznacza spolka akcyjna, czyli prywatny!
Z drugiej strony jesli bank centralny jest panstwowy i idzie po pieniadze do prywatnego to na jedna wychodzi. Wtedy bank panstwowy staje sie tylko posrednikiem.
_________________
Wolność słowa na internecie.

Wolność - albo wszyscy sa wolni, albo nikt nie jest. Inna mozliwosc nie istnieje.
Jesli nie jestes czescia rozwiazania, to jestes czescia problemu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:32, 29 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lukup

Nadal nie rozumiesz sedna sprawy.
Piszesz o lichwie itp.
Ale wanie pieniądz jest kredytem! By uprości, pieniądz to obietnica. Jak sobie wyobrażasz pieniądz bez lichwy czy odsetek? Na jakiej podstawie wydrukujesz np. 100 złotych?
Nie możesz się oprzeć o istniejący już system bo ten jest całkowicie zatopiony w długu.
Do korelacji ze złotem też się nie da powrócić, bo większość złota skupiona jest w kilku instytucjach zarządzanych przez kilkanaście może kilkaset osób - co, oni by mieli posiadać władze kto ma dostać a kto nie?
Pieniądz od początku powstania był zły i zawsze rodził i będzie rodzić nieprawidłowości, przekręty, lichwy itp.

A co banku, to wcale nie musi być pośrednikiem, wystarczy by prezes NBP był "w kieszeni" odpowiednich ludzi i już państwo (czyli Ty też) zaciągasz pożyczki:))
Przykładem może być okres rządów AWS-UW czyli obecnego PO i PiS-u. To za czasów kiedy Balcerowicz był Ministrem Finansów nabrano największych pożyczek - czy widać w co poszły? Potem w nagrodę Balcerowicz został Prezesem NBP po handlach między PO i PiS-em. Ja to dokładnie pamiętam. Kiedy został rok do końca kadencji sejmu, na początku którego wypowiedziano chyba najsłynniejsze zdanie w programie wyborczym idącym na żywo (Kaczyński: Teraz Kurwa My! słynne TKM) SLD zgłosiła projekt samorozwiązania parlamentu, w wyniku kłótni o stołki i prezesury w spółkach w których skarb państwa miał większość (np. PKN Orlen) ówczesna UW (obecna PO) zagroziła AWS-owi (cześć PO i PiS obecnie), że poprze ten wniosek jeśli AWS nie zagłosuje za Balcerowiczem na stanowisko Prezesa NBP. Tak "geniusz" Balcerowicz został prezesem NBP - nie przez profesjonalizm a w wyniku zwykłych bazarowych handelków... Skończyło się tym, że po wyborze Balcerowicza na prezesa NBP, wiadomo było, że za rok ani AWS ani UW nie osiągnie 3%... Zrobiono więc dwie platformy, jedna PO a druga PiS (PiS powstał na bazie PC wchodzącego w skład AWS). Tak powstały potężne zadłużenia kraju a jednocześnie potężne uzależnienie kraju od prywatnych zagranicznych banków. Za to między innymi PO i PiS ma zawsze kasę na kampanie wyborcze... Oczywiście do tego dochodzi tak zwane schładzanie gospodarki przez Leszka Balcerowicza na początku tamtej kadencji, gdyż łatwiej jest pożyczać jak się wszystko sypie...
Ale do czego zmierzam, to banki wybierają władze w danym państwie, zwłaszcza w tak słabym jak Polska. Ba! nawet lepiej jest mieć "swój" rząd, bo to rząd zaciąga kredyty i kiruje polityka fiskalną i to rząd będzie za to odpowiedzialny a nie bank... Polska dla bankierów siłowo nie rożni się niczym od Kosowa czy Afganistanu. I zobaczysz, że nadal w TV będzie się promować PiS lub PO... Bez znaczenia kto wygra skoro jedno i drugie to to samo dla nich. Ważne by nikt inny nie wygrał... (Patrz samoobrona!) kto mógłby ten niekończący się dopływ niewolników zatrzymać.
By cokolwiek zmienić Polacy musieli by przestać oglądać TV i wierzyć w sondaże. Oraz wyzbyć się wprasowanego w nich stereotypu, że jak nie lubisz Donalda to głosuj na Kaczora i odwrotnie - bo wówczas zawsze będzie disneyland (Kaczor Donald).
ps.
nie jestem zwolennikiem żadnej partii w Polsce!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12   » 
Strona 10 z 12

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Zeitgeist Addendum (napisy PL)
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile