W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Przystanek Woodstock   
Podobne tematy
Wielka Mistyfikacja czyli Przystanek Woodstock17
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
2 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 1768
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
suspenser




Dołączył: 20 Sty 2008
Posty: 669
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:27, 08 Lip '08   Temat postu: Przystanek Woodstock Odpowiedz z cytatem

Czy byliście kiedyś na tej imprezie ?

Byłem tam w zeszłym roku i na Akademii Sztuk Przepięknych Lis dostał kilka trudnych pytań - gładko wybrnął i obiecał być też w tym roku.
Tymczasem widzę, że go nie będzie.

Pojawi się za to sam Balcerowicz.

Jakie wg Was najlepiej zadać mu pytania by inni zobaczyli kim naprawdę jest ?
Opisują go jako genialnego ekonomistę sic!

Będzie też kilka innych indywiduów - oto lista:

1. Prof. Leszek Balcerowicz
2. Kamil Durczok
3. Jan Tomaszewski
4. Tomasz Raczek
5. Jacek Żakowski
6. Maestro Wiesław Ochman
7. Manuela Gretkowska
8. Kesang Takla
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pablo-ya




Dołączył: 16 Lut 2008
Posty: 179
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:30, 08 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zapytaj co to jest Międzynarodowy kapitał spekulacyjny, i co miał na myśli pisząc o nim Andrzej Lepper, oraz co tak na prawdę kryło się za słowami ,, Balcerowicz musi odejść'' ale niech odpowie tak szczerze jak dorosłym ludziom, a nie jak dzieciom w przedszkolu. Niech powie o co Lepperowi chodziło gdy wypowiadał te słowa, i z jakiego powodu wg Leppera miałby odejść. Zresztą looknij tu http://tnij.org/a2kt , i jeszcze tu viewtopic.php?p=35690&highlight=balcerowicz+lepper#35690
_________________
http://fa.most.org.pl/obrazki/bannery/logo.jpg
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Easy_Rider




Dołączył: 18 Sty 2007
Posty: 1884
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:59, 08 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Osobiście jestem za stary, aby się emocjonować samym Woodstockiem, ale interesuje mnie to jako zjawisko społeczne. Kilka lat temu inaczej to oceniałem, teraz uważam, że może to być element manipulacji młodymi ludźmi. To nie jest taki prosty, racjonalny wniosek, tylko raczej odczucie oparte na intuicji. Na razie nikt nikomu jeszcze niczego złego nie zrobił, ale nie wiadomo, w jakim kierunku może pójść sterowanie tą potężną falą młodzieńczego zapału i zarazem naiwności.

Nie wiem, co wśród tych wymienionych ludzi, którzy mają być gośćmi na tegorocznym koncercie, robi ten ekonomiczny zbrodniarz B.? Widać Woodstock się nie tylko komercjalizuje, ale również globalizuje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wysłannik




Dołączył: 29 Gru 2007
Posty: 297
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:07, 08 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I jeszcze zapytaj jak ludzie (społeczeństwo) mają spłacić (procenty z kredytu + sumę pożyczoną), których wartość przekracza ilość wyemitowanych pieniędzy na rynku (fizycznie dostępnych).

Gdzie trafiają świeżo wydrukowane (lub powstałe elektronicznie) przez NBP nowe pieniądze w kwocie równej wzrostowi procentowemu PKB ?
(NBP kontroluje ilość pieniędzy na rynku)

Dlaczego banki tworzą pieniądze z niczego? (W banku pozostawiają około 3% sumy pieniędzy depozytów, pozostałą kwotę pożyczają, i nikomu na koncie się wtedy nie zmniejsza bilans-> to jest cud ekonomiczny.
a gdyby tak wszyscy na raz ruszyli wypłacić wszystko co mają?)

Gdzie są zadłużone wszystkie narody, państwa (tzw. deficyt budżetowy)? (Odp. w bankach)
Czy współczesnym kredytem zaciąganym przez kraje (skarby państwa) nie jest wypuszczanie obligacji? (już nie w bankach)
Kiedyś państwo brało kredyt w NBP (choć te pieniądze ze wzrostu gospodarczego PKB nalezą do narodu, bo zostały przez niego wypracowane). Profesor zapewne odpowie, że zadłużenie w NBP doprowadziło do hiper inflacji. To rzeczywiście prawda. Bo gdy państwo nie może spłacić kredytu to bank nie przejmie państwa, wszystkich ziem, wszystkich budynków, obywateli i musi dać kolejną pożyczkę, którą spłaca sie poprzednią (ale procent znowu sie pojawia)-> i tak w kółko ->hiperinflacja -> ogromny wzrost ilości pieniędzy na rynku. (każdy Polak był milionerem, zarabiał ich kilka, kilkanaście miesięcznie, sam wydawałem tysiące złotych na lody Smile ) Teraz mówi profesor nie mozna doprowadzić do takiej sytuacji, żeby Państwo było zadłużone w Banku Centralnym (NBP).

Jak powstała niezwykle wysoka kwota pieniędzy (w złotówkach) , która została zamieniona na waluty obce i powstały rezerwy walutowe, których nie możemy dotykać ?

No i o reformy jego też można się spytać (pokonanie inflacji). Kiedy to między innymi zagwarantował kurs dolara przez rok na tym samym poziomie, i kiedy to napłynął do Polski kapitał zagraniczny około 3 mld. dolarów i lokowany w banku jako depozyt. Trzeba też wspomnieć, że oprocentowanie lokat wynosiło wtedy około 80 %.

Czy wzrost gospodarczy i zwiększanie wydajności pracy może trwać w nieskończoność?
Przypomnę, że pan profesor mówi, że wzrost wynagrodzenia nie mogą rosnąć szybciej niż wydajność pracy. ( A inflacja może rosnąć szybciej niż wydajność i wzrost płac? )

Jeszcze może ktoś zna więcej przekrętów?
_________________
Miłość niszczy strach i rozwija intelekt. A strach niszczy miłość i inteligencje. Więc co wybierzesz?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
suspenser




Dołączył: 20 Sty 2008
Posty: 669
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:34, 09 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Easy_Rider napisał:
Kilka lat temu inaczej to oceniałem, teraz uważam, że może to być element manipulacji młodymi ludźmi. To nie jest taki prosty, racjonalny wniosek, tylko raczej odczucie oparte na intuicji.


Ja też mam takie przeczucie czytając informacje na stronie www

W zeszłym roku w wypowiedziach z głównej sceny zauważyłem sporo elementów anty PIS i pro PO.

Planuję bacznie obserwować i słuchać co się tam dzieje w tym roku.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
suspenser




Dołączył: 20 Sty 2008
Posty: 669
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:54, 09 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję Ci Wysłannik za propozycje pytań - muszę wybrać 3-4 najistotniejsze i krótkie, bo praktycznie tyle dam radę zadać.

Pewnie jak w zeszłym roku podczas spotkania z Lisem będzie tam kilkaset osób, więc warto skorzystać z okazji i zadać konkretne pytania.

Na razie wybrałem te:

1. Jak ludzie (społeczeństwo) mają spłacić (procenty z kredytu + sumę pożyczoną), których wartość przekracza ilość wyemitowanych pieniędzy na rynku (fizycznie dostępnych) - (system ten ukazuje film Money as Debt) ?

2. Dlaczego banki tworzą pieniądze z niczego? (przypominam, że w banku pozostawiają około 3% sumy pieniędzy depozytów, pozostałą kwotę pożyczają kolejnym bankom, i nikomu na koncie się wtedy nie zmniejsza bilans a inflacja rośnie, bo stworzone tak pieniądze nie mają pokrycia w towarach).

3. Gdzie są zadłużone wszystkie narody[/b], państwa (tzw. deficyt budżetowy) - czyżby w prywatnych bankach ?

4. Jak powstała niezwykle wysoka kwota pieniędzy (w złotówkach) , która została zamieniona na waluty obce i powstały rezerwy walutowe, których nie możemy dotykać ?

Czekam na kolejne propozycje pytań jak również wyboru najistotniejszych.
Może będzie tam nas więcej ?

PS mam nadzieję, że po tym wrócę cały i zdrowy do domu i na forum Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Veritatis




Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 1065
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:40, 09 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A mógłbyś nagrać kamerą odpowiedzi Balcerowicza i wrzucić to na YT? Chciałbym zobaczyć jego minę, gdy to usłyszy. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pablo-ya




Dołączył: 16 Lut 2008
Posty: 179
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:19, 09 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A na koniec dodaj takie tajemnicze: ,, my wiemy panie Balcerowicz, wszystko wiemy, i obserwujemy każdy krok kłamliwej władzy'' a potem takie szydercze a ha ha ha ha ha ha ha basowym tonem. Chopok sie może przestraszy, a może nie hehehe.
_________________
http://fa.most.org.pl/obrazki/bannery/logo.jpg
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
M8




Dołączył: 08 Cze 2008
Posty: 612
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:29, 09 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też będę na woodstocku i będę chyba miał kamerę to mogę nagrać Smile
_________________
Zapraszam na forum o ezoteryce i okultyźmie: http://transgresja.em8.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
XTC88




Dołączył: 14 Lut 2007
Posty: 1823
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:56, 09 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja byłem kiedyś w 2003 roku w Berlinie na love parade.. Wy możecie tylko o czyms takim pomarzyć.. Zapewne byliście tylko nad polskim morzem i w górach.. i to nie wszyscy.. a buuuuu.... wiecie jak jest fajnie w Berlinie.. mam zdjęcie z masońską bramą brandenburską, byłem na nowoczesnym stadionie herty berlin.. a wy możecie sobie robić zdjęcia tylko pod blokiem.. ha ha ha.. ajj... Embarassed Embarassed i na trzepaku.. huhuhu..
( ten z biało -czerwoną flagą to Ja 1:19 ) TO JEDYNA OKAZJA DLA WAS, ABY SIĘ PRZEKONAĆ JAK WYGLĄDAM...

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wysłannik




Dołączył: 29 Gru 2007
Posty: 297
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:12, 09 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A może by tak wydrukować te pytania, i w postaci małych karteczek rozdać jak największej liczbie zainteresowanych osób, co zwiększyło by szanse zadania pytania? Jakieś takie prosto sformułowane nawet dla nie wtajemniczonych zrozumiałe. Smile
_________________
Miłość niszczy strach i rozwija intelekt. A strach niszczy miłość i inteligencje. Więc co wybierzesz?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
suspenser




Dołączył: 20 Sty 2008
Posty: 669
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:29, 10 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wysłannik napisał:
A może by tak wydrukować te pytania, i w postaci małych karteczek rozdać jak największej liczbie zainteresowanych osób, co zwiększyło by szanse zadania pytania? Jakieś takie prosto sformułowane nawet dla nie wtajemniczonych zrozumiałe. Smile


Spokojnie - wiem jak zadziałać, żeby zadać te pytania.

M8 - w takim razie koniecznie przyjdź na to spotkanie i nagraj odpowiedzi - nie mam kamery, więc liczę na Ciebie Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Easy_Rider




Dołączył: 18 Sty 2007
Posty: 1884
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:53, 10 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie chcę się bawić w Balcerowicza, ale postaram się sam odpowiedzieć na wyżej postawione pytania.

suspenser napisał:

1. Jak ludzie (społeczeństwo) mają spłacić (procenty z kredytu + sumę pożyczoną), których wartość przekracza ilość wyemitowanych pieniędzy na rynku (fizycznie dostępnych) ... ?

Mogą, dlatego że rzadko kto spłaca kredyt przynosząc żywą gotówkę do banku. Kredyt zaciągnięty pieniędzmi stworzonymi z niczego jest spłacany również taką samą watutą - z tym, że niekoniecznie kredytobiorca bierze kolejny kredyt na spłatę poprzedniego - pieniądze otrzymywane przez niego od pracodawcy są też kredytem, czyli pieniędzmi z niczego. Tak to błędne koło się kręci, aż inflacja dochodzi do poziomu, że coś z tym trzeba zrobić. Najpierw tworzy się przygotowanie propagandowe - atakuje się społeczeństwo, że ma za duże zarobki, za duże roszczenia płacowe, że za mało pracuje itp. Póżniej wywołuje się wielki kryzys, wojnę, transformację systemową lub wymianę pieniędzy. I dalej można kręcić ten oszukańczy proceder w majestacie prawa.

suspenser napisał:

2. Dlaczego banki tworzą pieniądze z niczego? (przypominam, że w banku pozostawiają około 3% sumy pieniędzy depozytów ...

A Ty byś nie chciał pożyczać pieniędzy, których nie ma? Przecież trudno sobie wymyślić lepszy biznes pod Słońcem, dlatego został on zdominowany przez pewną pasożytniczą nację. Wszyscy właściciele banków powinni zostać aresztowani jako oszuści na wielką skalę. Dobrze mówi znane powiedzenie - "zamiast okradać bank, lepiej założyć bank".

suspenser napisał:

3. Gdzie są zadłużone wszystkie narody[/b], państwa (tzw. deficyt budżetowy) - czyżby w prywatnych bankach ?

Jakżeby inaczej? Bankowość to nie jest to samo, co prowadzenie działalności gospodarczej - to jest element realnej władzy, której państwo oparte na zasadach demokratycznych nie powinno oddawać w prywatne ręce, bo inaczej nie rządzi żaden "lud", lecz lichwiarze. Baki prywatne to powinien być margines typu banki spółdzielcze lub kasy zapomogowo-pożyczkowe.

suspenser napisał:

4. Jak powstała niezwykle wysoka kwota pieniędzy (w złotówkach) , która została zamieniona na waluty obce i powstały rezerwy walutowe, których nie możemy dotykać?

Tutaj odpowiedź jest trudniejsza, ale wyjaśnienie może być proste - może jest to zabezpieczenie kredytów pobranych przez państwo w bankach zagranicznych, stąd też nie wolno tego ruszyć? Ciekawa natomiast byłaby odpowiedź na pytanie, co dzieje się z odsetkami od tej kwoty?

Ale miało być o Woodstosku - dlatego może należałoby część wypowiedzi przenieść do innego tematu?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
suspenser




Dołączył: 20 Sty 2008
Posty: 669
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:34, 11 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Easy_Rider napisał:

suspenser napisał:

1. Jak ludzie (społeczeństwo) mają spłacić (procenty z kredytu + sumę pożyczoną), których wartość przekracza ilość wyemitowanych pieniędzy na rynku (fizycznie dostępnych) ... ?

Mogą, dlatego że rzadko kto spłaca kredyt przynosząc żywą gotówkę do banku. Kredyt zaciągnięty pieniędzmi stworzonymi z niczego jest spłacany również taką samą watutą - z tym, że niekoniecznie kredytobiorca bierze kolejny kredyt na spłatę poprzedniego - pieniądze otrzymywane przez niego od pracodawcy są też kredytem, czyli pieniędzmi z niczego. Tak to błędne koło się kręci, aż inflacja dochodzi do poziomu, że coś z tym trzeba zrobić. Najpierw tworzy się przygotowanie propagandowe - atakuje się społeczeństwo, że ma za duże zarobki, za duże roszczenia płacowe, że za mało pracuje itp. Póżniej wywołuje się wielki kryzys, wojnę, transformację systemową lub wymianę pieniędzy. I dalej można kręcić ten oszukańczy proceder w majestacie prawa.


Czy przypadkiem nie jest tak, że pieniądze otrzymywane od pracodawcy mają pokrycie w pracy wykonanej przez pracownika (są w ten sposób "wyprane" po pobraniu ich z banku) ?

Tym sposobem bankom opłaca się dawać kredyty hipoteczne na niższy procent niż oferują lokaty !!!
Zauważyliście to ???
Np. kredyt hipoteczny w CHF "kosztuje" poniżej 5%, a są już lokaty w PLN dające powyżej 6%.

Czyżby chodziło o to, że biorąc hipoteczny nadajemy pustym pieniądzom wartość pokrywając je "wyprodukowanym" domem ?
Czy wpłacając gotówkę na lokatę dajemy bankowi "pełne" pieniądze pokryte naszą pracą z których system bankowy wytwarza 28 razy więcej pustych zaciąganych jako kredyty i kółko się zamyka ?

Czy w takim razie tanie i łatwe do zdobycia kredyty (patrz karty kredytowe dla wszystkich, kredyty hipoteczne itp.) są desperackimi próbami przyhamowania stale rozpędzającej się maszyny u kresu jej wytrzymałości ?

Easy_Rider napisał:

suspenser napisał:

2. Dlaczego banki tworzą pieniądze z niczego? (przypominam, że w banku pozostawiają około 3% sumy pieniędzy depozytów ...

A Ty byś nie chciał pożyczać pieniędzy, których nie ma? Przecież trudno sobie wymyślić lepszy biznes pod Słońcem, dlatego został on zdominowany przez pewną pasożytniczą nację. Wszyscy właściciele banków powinni zostać aresztowani jako oszuści na wielką skalę. Dobrze mówi znane powiedzenie - "zamiast okradać bank, lepiej założyć bank".

suspenser napisał:

3. Gdzie są zadłużone wszystkie narody[/b], państwa (tzw. deficyt budżetowy) - czyżby w prywatnych bankach ?

Jakżeby inaczej? Bankowość to nie jest to samo, co prowadzenie działalności gospodarczej - to jest element realnej władzy, której państwo oparte na zasadach demokratycznych nie powinno oddawać w prywatne ręce, bo inaczej nie rządzi żaden "lud", lecz lichwiarze. Baki prywatne to powinien być margines typu banki spółdzielcze lub kasy zapomogowo-pożyczkowe.

suspenser napisał:

4. Jak powstała niezwykle wysoka kwota pieniędzy (w złotówkach) , która została zamieniona na waluty obce i powstały rezerwy walutowe, których nie możemy dotykać?

Tutaj odpowiedź jest trudniejsza, ale wyjaśnienie może być proste - może jest to zabezpieczenie kredytów pobranych przez państwo w bankach zagranicznych, stąd też nie wolno tego ruszyć? Ciekawa natomiast byłaby odpowiedź na pytanie, co dzieje się z odsetkami od tej kwoty?



Z odpowiedziami na pytania 2,3,4 zgadzam się z Tobą - choć na pewno lepiej od nas wie to sam B., tylko jestem bardzo ciekawy co odpowie słuchającym - przecież prawdy im nie powie Evil or Very Mad

Co do pytania o odsetki od rezerwy walutowej to pewnie odpowie, że są dodawane do kwoty rezerwy, ale jest to dobre pytanie - dołączam je do 4.

Easy_Rider napisał:

Ale miało być o Woodstosku - dlatego może należałoby część wypowiedzi przenieść do innego tematu?


Jest o Woodstocku i o tym co naprawdę ciekawego będzie się tam działo Wink

W tym roku nie tylko oficjalni organizatorzy przygotowują ciekawe tematy na spotkania Twisted Evil
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
suspenser




Dołączył: 20 Sty 2008
Posty: 669
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:01, 09 Sie '08   Temat postu: Przystanek Woodstock. Odpowiedz z cytatem

Relacja ze spotkania z Balcerowiczem.

Zadałem mu pytanie:

1. Jak ludzie (społeczeństwo) mają spłacić (procenty z kredytu + sumę pożyczoną), których wartość przekracza ilość wyemitowanych pieniędzy na rynku (fizycznie dostępnych) - (system ten ukazuje film Money as Debt) ?

Odpowiedź B.:

Stwierdził Pan, że suma kredytów i procentów jest wyższa niż wartość pieniędzy na rynku.
To nieprawda. (skłamał bez mrugnięcia okiem).

Problemem w Polsce jest to, że tylko 57% osób zdolnych do pracy pracuje .... itp.itd.

Potem przemawiał przez 15 minut zagadując moje pytanie innymi tematami.
Chciałem zadać kolejne, lecz okazało się, że mam wyłączony mikrofon.
Czekałem więc cierpliwie aż B. skończt przemowę licząc na to, że włączą mi go żebym podziękował za odpowiedź czy coś w tym stylu (taka jest zwykle formuła) - niestety nie włączyli mi już mikrofonu, tylko Hołdys podziękował za pytanie i przekazał "głos" kolejnej osobie przy drugim mikrofonie na drugim końcu sali.

Balcerowicz odpowiadając na kolejne pytania (zwykle mało mądre jak np. gdzie Pan wykłada, bo tam chcę studiować ?, lecz niektóre ciekawe jak np. Czy może Pan spojrzeć w lustro po tym jak swoimi działaniami zniszczył Pan PGR-y i wpędził w bezrobocie i nędzę ich byłych pracowników ? ) stwierdził między innymi, że podatki w Polsce wynoszą około 30% Exclamation

To już jest totalne przegięcie z jego strony, bo kto jak kto ale profesor ekonomii wie najlepiej, że mamy podwójne opodatkowanie i w sumie jest to około 80%.

Podsumowując - naocznie i nausznie przekonałem się, że Balcerowicz to bezczelny kłamca i oszust.

Jeśli będę tylko miał możliwość będę zadawał trudne pytania i wytykał kłamstwa jemu i bydlakom z tej ekipy.

Z wypowiedzi B. wywnioskowałem, że na Woodstock przyjechał reklamować Forum Obywatelskiego Rozwoju (często o nim wspominał i zapraszał do uczestnictwa).

Wszedłem na forum tej organizacji " target="_blank">(http://www.for.org.pl/pl/forum/Cool i okazało się, że praktycznie nic się tam nie dzieje - a szkoda, bo planowałem zadać tam sporo trudnych pytań Sad

Mi8 miałeś kamerę i nagrałeś jego wypowiedzi ?[/GVideo]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wysłannik




Dołączył: 29 Gru 2007
Posty: 297
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:04, 09 Sie '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bravo Suspener ! Smile

Cytat:
Zadałem mu pytanie:

1. Jak ludzie (społeczeństwo) mają spłacić (procenty z kredytu + sumę pożyczoną), których wartość przekracza ilość wyemitowanych pieniędzy na rynku (fizycznie dostępnych) - (system ten ukazuje film Money as Debt) ?

Odpowiedź B.:

Stwierdził Pan, że suma kredytów i procentów jest wyższa niż wartość pieniędzy na rynku.
To nieprawda. (skłamał bez mrugnięcia okiem).



Jednak chyba tu nie skłamał, użył swojej pokrętnej logiki i nie odpowiedział na to co wskazywało pytanie. Rzeczywiście nie wszystkie pieniądze są kredytem, część jest zdeponowana i cześć jest w obiegu. Ale odszedł od meritum sprawy jak każdy dobry kłamca (polityk). Część pieniędzy jest kredytem (większa część), co stwarza nieco mniejsze zyski niż od całości pieniędzy wyemitowanych, ale jednak jest to wielka kwota. (dodatkowo kredyt tworzony jest z depozytów, których właściciele nie pobierają, ale to inna kwestia)
Chodziło tu o to, że musi pojawić sie skądś nowa suma pieniędzy równa procentom od udzielonych kredytów (lub procentom od depozytów), która musi skądś sie wziąć, aby nikomu nie zabrać jego własnych oszczędności czy zysków.
Przykład teoretyczny wszyscy mamy kredyt lub depozyt, nie ma wolnych pieniędzy na rynku( każdy ma konto, wszystkie oszczędności na nie wpłaca i płaci kartą), skąd ma sie wziąć suma pieniędzy równa procentom od kredytów lub depozytów?
To byłoby precyzyjniejsze pytanie, a tak chytrze zmienił temat. W końcu ponad dwadzieścia lat to robi co robi i po to został wyszkolony.
Jednak uważam, że jest sprawiedliwość i prędzej czy później każdego dosięgnie. Najpóźniej w chwili śmierci.
_________________
Miłość niszczy strach i rozwija intelekt. A strach niszczy miłość i inteligencje. Więc co wybierzesz?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Przystanek Woodstock
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile