W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Czy historia Chrystusa, to plagiat?   
Podobne tematy
Żydowscy historycy: Jezusa nigdy nie było!1bez ocen
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
3 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 4678
Strona: 1, 2, 3, 4   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Goska




Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 3486
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:42, 07 Lip '08   Temat postu: Czy historia Chrystusa, to plagiat? Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Jezus z Nazaretu nie był pierwszym człowiekiem, który w trzy dni po śmierci zmartwychwstał? Tak według badaczy z Izraela wynika z tekstu kamiennej tablicy, która ma pochodzić I wieku przed Chrystusem. Interpretacja "Objawienia Gabriela" usiłuje podważyć fundamenty, na jakich oparto chrześcijaństwo.
...


Caly artrykul :

http://www.dziennik.pl/swiat/article2032.....giat_.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Easy_Rider




Dołączył: 18 Sty 2007
Posty: 1884
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:15, 07 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyżby początek projektu Bluebeam?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Baccalus




Dołączył: 13 Lut 2007
Posty: 414
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:28, 07 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Po niekompletnym tłumaczeniu, pozostałe "białe plamy" zatartego pisma w iście obrazoburczy sposób uzupełnił profesor Knohl. Swoje wnioski opublikował w kwietniowym wydaniu "The Journal of Religion". Sprawę nagłośnił dziennik "International Herald Tribune".

A "Dziennik" to powtarza. Ludzie, wy jeszcze czytacie te polskojęzyczne szmatławce? Dlaczego nie dajesz cytatów z "Naszego Dziennika"?
Jeśli jakiś projekt Bluebeam istnieje, to to jest jego realizacja.
Cytat:
Wedle interpretacji profesora Israela Knohla z Uniwersytetu w Jerozolimie

To są niepotwierdzone przez wielu specjalistów przesłanki. Jak afery. Służą do punktowego ataku na autorytet, po czym cichną. Faktycznie okazuje się, że były kłamstwem, ale o tym szeroko się nie podaje, albo podaje małym druczkiem przeprosiny nakazane sądowo. Ale zgorszenie i utrata autorytetu pozostaje.
Był taki projekt bojkotowania mediów o zagranicznym kapitale. Weźcie w nim udział.
_________________
Admin ograniczył mi liczbę postów do 4, bo krytykowałem policjanta kopiącego człowieka podczas Marszu Niepodległości. Teraz 1/dobę(nie powiedział dlaczego).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wysłannik




Dołączył: 29 Gru 2007
Posty: 297
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:02, 07 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem to kolejna talmudyczna prowokacja, mająca na celu zniszczenie Chrześcijaństwa.

Z tego co wiem, istniał wcześniej przed Chrystusem (około 100 lat) pewien Jezus, (prawdopodobnie syn nieślubny pewnej kobiety), który przewodził chyba próbom powstania i został ukamienowany.
Jego życie często było mieszane z życiem Jezusa Chrystusa przez wielu historyków i Żydów talmudycznych.
Cytat:
Inni badacze nie wierzą jednak, że odkrycie może zmienić historię. "Niektórzy chrześcijanie będą zaszokowani, bo to wyzwanie dla unikatowości historii Jezusa z Nazaretu. Ale inni tylko się ucieszą, bo to utwierdza korzenie ich religii w judaizmie" - ocenia Daniel Boyarin, profesor tradycji talmudycznej na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley.

I zinterpretowania odkrycia oraz wstawienie brakujących fragmentów podjął sie profesor Israela Knohl z Uniwersytetu w Jerozolimie.

I znowu żadnych argumentów na fałszywość nauk Chrystusa, tylko atakowanie osoby przez rzekome historyczne domysły.
Nawet jeżeli okazało by się te teksty w takiej interpretacji prawdziwe(w co wątpię), to nie odnosi się to do innowacyjności nauk Chrystusa (ich moralnych doniosłości, pierwszy raz zaprezentowanej całej ludzkości), o których już owi naukowcy napewno nie wspomną.
Tylko w ten sam stary sposób próbują ośmieszyć Chrześcijaństwo. Zaprzeczyć tylko historyczności, a przez to odrzucić całe Chrześcijaństwo, to ich dewiza. (bez zapoznania się np z Ewangelią w NT). Takie reakcje ma to wywołać.
Czy uważacie, że ludzie którzy uwierzyli Chrystusowi byli tak głupi, że nie wiedzieli co wówczas na świecie się dzieje? Czy przez swoją bezmyślność dawali się zabijać i pokonali religie imperium rzymskiego? Czy ich wiara i czyny, przekonujące nawet mędrców, filozofów, cezarów rzymskich były urojeniami? Przed Chrześcijaństwem uklękło imperium rzymskie, które miedzy innymi zniszczyło państwo Izreal, który odszedł od Boga.
_________________
Miłość niszczy strach i rozwija intelekt. A strach niszczy miłość i inteligencje. Więc co wybierzesz?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Baccalus




Dołączył: 13 Lut 2007
Posty: 414
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:20, 07 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy uważacie, że ludzie którzy uwierzyli Chrystusowi byli tak głupi, że nie wiedzieli co wówczas na świecie się dzieje?
Jego uczniowie z pewnością wiedzieli.
Czy przez swoją bezmyślność dawali się zabijać i pokonali religie imperium rzymskiego, które rozbiło Państwo Żydowskie?
Tego już, wedłóg mojej wiedzy nie dokonali uczniowie jezusa, a wyznawcy Rzymskiego Świętego Kościóła, stworzonego przez żydków do zbierania "wszystkich narodów".
Czy ich wiara i czyny, przekonujące nawet mędrców,filozofów, cezarów rzymskich były urojeniami?
Mędrcy, popierający naukę Jezusa, zostali w większości zgładzeni. Filozofofie w większości ich nie popierali. Cesarzy przekonała wizja stworzenia nowej religii przystępnej dla wszystkich - Świętego Kościoła, dla której wdrożenia w życie zabijali tysiące pogan, dążących do niezależnośći. Znamy Konstantyna, zwanego Wielkim. A czy znamy Ariusa, który został zabity wraz z całą rodziną? Za to, że miał inny pogląd na sprawę trójcy i relacji Jezus-Bóg? Nie. Za to, że nie chciał przyłączyć się do koalicji cesarza.
To, co myślicie o bojkocie obcych mediów w Polsce?
_________________
Admin ograniczył mi liczbę postów do 4, bo krytykowałem policjanta kopiącego człowieka podczas Marszu Niepodległości. Teraz 1/dobę(nie powiedział dlaczego).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wysłannik




Dołączył: 29 Gru 2007
Posty: 297
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:14, 07 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nieporozumień w historii powstało bardzo wiele.
Chodziło mi o konkretne zaprezentowanie mocy mądrości chrześcijańskiej, która odmieniła oblicza nawet polityki uprawianej przez cesarzy (zamieszanych w starożytne misteria), którzy widzieli w chrześcijaństwie siłę której nie pokonają, którą muszą zaakceptować, a nie o poszczególne odstępstwa od wiary jakich jest i było wiele.

Wielka Prawda żyła w poglądach, wśród uczniów Chrystusa zwłaszcza w pierwszych 3 wiekach (i nadal żyje !). Najciekawsze jest to, że prawdziwego Chrześcijaństwa nie udało się nikomu stłamsić, nawet KK i talmudystom, ateistom itp. Tak jednak miało się stać, że Chrześcijaństwo prawdziwe nie mogło dojść do władzy.
Panowanie Chrześcijaństwa zacznie się jednak już niedługo, wraz z ponownym przyjściem Chrystusa, o czym oficjalnie wiadomo od dawna.
_________________
Miłość niszczy strach i rozwija intelekt. A strach niszczy miłość i inteligencje. Więc co wybierzesz?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:16, 07 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak... miliardy gwiazd, miliony planet, a miłościwy Bóg postanawia "objawić się" gatunkowi homo-sapiens przybierając postać jednej z dwunożnych małp, daje się ukrzyżować na krzyżu "za grzechy ludzkości" i zmartwychwstaje... czemu nie wpadł na to w starożytnym egipcie czy Sumerze? aaa wpadł, tyle że wyznawców Marduka i Ozyrysa nie ma już wśród nas... Indianom też się objawił jako Quatzelcoatl... Grekom jako Adonis - dziwnym trafem wszyscy zmartwychwstawali po 3-4 dniach od swojej śmierci...

chrześcijaństwo to plagiat ale z misteriów ozyrejskich utowrzone na bazie wierzeń esseńskich (synowie światłości i synowie ciemności, mówi to cos komuś?)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
wysłannik




Dołączył: 29 Gru 2007
Posty: 297
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:34, 07 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wcześniejsze religie były przygotowaniem na nadejście Chrystusa.
Widzieli to duchowo i opisywali to w mitach co pózniej zaszło na planie fizycznym. Oczywiście byli to ludzie mądrzy i wtajemniczeni.
Gdyby przyszedł Chrystus do zwierzo-ludzi (bez żadnej moralności) mordujących się nawzajem i uprawiającym tylko seks po najedzeniu to obawiam się, że nie został by zrozumiany.
Przecież nawet dzisiaj tyle osób tego nie rozumie.

PS. Voltar mogę się założyć, że nosisz bryle albo szkła kontaktowe?
_________________
Miłość niszczy strach i rozwija intelekt. A strach niszczy miłość i inteligencje. Więc co wybierzesz?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wysłannik




Dołączył: 29 Gru 2007
Posty: 297
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:27, 07 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Troche o talmudystach w słowach Chrystusa:

Cytat:
Dzieje Apostolskie 3: (13) Bóg naszych ojców, Bóg Abrahama, Izaaka i Jakuba, wsławił Sługę swego, Jezusa, wy jednak wydaliście Go i zaparliście się Go przed Piłatem, gdy postanowił Go uwolnić. (14) Zaparliście się Świętego i Sprawiedliwego, a wyprosiliście ułaskawienie dla zabójcy. (15) Zabiliście Dawcę życia, ale Bóg wskrzesił Go z martwych, czego my jesteśmy świadkami.

Cytat:
1 List Jana (19) (22) Któż zaś jest kłamcą, jeśli nie ten, kto zaprzecza, że Jezus jest Mesjaszem? Ten właśnie jest Antychrystem, który nie uznaje Ojca i Syna.

Cytat:
Mat 23: (29) Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Bo budujecie groby prorokom i zdobicie grobowce sprawiedliwych, (30) i mówicie: Gdybyśmy żyli za czasów naszych przodków, nie bylibyśmy ich wspólnikami w zabójstwie proroków. (31) Przez to sami przyznajecie, że jesteście potomkami tych, którzy mordowali proroków. (32) Dopełnijcie i wy miary waszych przodków! (33) Węże, plemię żmijowe, jak wy możecie ujść potępienia w piekle?

Cytat:
Mat 23:(13) Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, bo zamykacie królestwo niebieskie przed ludźmi. Wy sami nie wchodzicie i nie pozwalacie wejść tym, którzy do niego idą.

Należy podkreślić, że nie wszyscy Żydzi z czasów Jezusa byli odpowiedzialni za Jego śmierć.

Jan 8:(42) Rzekł do nich Jezus: Gdyby Bóg był waszym ojcem, to i Mnie byście miłowali. Ja bowiem od Boga wyszedłem i przychodzę. Nie wyszedłem od siebie, lecz On Mnie posłał. (43) Dlaczego nie rozumiecie mowy mojej? Bo nie możecie słuchać mojej nauki. (44) Wy macie diabła za ojca i chcecie spełniać pożądania waszego ojca. Od początku był on zabójcą i w prawdzie nie wytrwał, bo prawdy w nim nie ma. Kiedy mówi kłamstwo, od siebie mówi, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa.

Jezus nazwał faryzeuszy i uczonych w piśmie dziećmi szatana!

(45) A ponieważ Ja mówię prawdę, dlatego Mi nie wierzycie. (46) Kto z was udowodni Mi grzech? Jeżeli prawdę mówię, dlaczego Mi nie wierzycie? (47) Kto jest z Boga, słów Bożych słucha. Wy dlatego nie słuchacie, że z Boga nie jesteście.


Komentarze do tych cytatów ze strony:
http://zbawienie.com/smiercjezusa.htm
_________________
Miłość niszczy strach i rozwija intelekt. A strach niszczy miłość i inteligencje. Więc co wybierzesz?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:33, 07 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

żarty sobie robisz, tyle powiem

czyli Historia Ozyrysa i Isis, Adonisa i Asztarte, Marduka i Isztar to tylko prekognicyjne przeczucie przyjścia Chrystusa i Marii Magdaleny odwiedzającej jego grób... nieźle to sobie Jahwe wymyślił...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Baccalus




Dołączył: 13 Lut 2007
Posty: 414
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:30, 08 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uważam, że Voltar ma rację. Te poprzednie Religie służyły do mamienia ludzi, nie były żadnym objawieniem Boga.
Cytat:
nieźle to sobie Jahwe wymyślił

Cytat:
Najwyższy zatem czas by sprofanować powyżej przytoczone, trzypunktowe �tabu religijno-naukowo-ekonomiczne� społeczeństw na zewnątrz �wolnościowych�, ale �od wewnątrz� bezwzględnie otumanionych i upodlonych przez służbę dla Mamona-Arymana znanego, jako Zestaw Czterech Liter YHWH, zarówno żydom jak i chrześcijanom.

http://polskawalczaca.com/viewtopic.php?t=2248
Najwyraźniej zarówno judaizm, jak i Kościół Rzymski zostały założone by niewolić masy.
@Voltar
na prawdę, możliwe, że to wymyślił YHWH. Tylko nie utożsamiany z Bogiem, o którym pewnie mówi wysłannik.
Strasznie to skomplikowane, a z braku dostępu do źródeł możemy używać tylko i aż logiki własnej. Nie nazywam bliskości z Bogiem chrześcijaństwem. Po prostu Jezus dostrzegał pewne rzeczy i wskazywał kierunek.
Jest masa teorii, o Jezusie, albo o tym, że go nie było. Wydaje mi się, że jasne jest, że wszystkie zamieszczanie ich w mediach służy "pewnym grupom" do osłabiania autorytetu kościołów, przede wszystkim Katolickiego. A co "oni" z tego mieliby? Żeby pozyskać masy trzeba ich do siebie przylepić jakąś propagandą. Ale jeśli oni już do jakiejś są przylepieni, to najpierw trzeba ich odkleić. No i to jest celem wszelkich rewelacji o Jezusie.
Moim zdaniem powinniśmy wspierać Kościół, ale nie tylko w sprzeciwie uE, czy takich. Osobiście natomiast sami myśleć o Bogu.
@Voltar
Jakie ty masz podejście do Boga? Czy masz jakieś przemyślenia? Jeśli tak przedstaw. Chodzi mi o te związane z Buebeam.
_________________
Admin ograniczył mi liczbę postów do 4, bo krytykowałem policjanta kopiącego człowieka podczas Marszu Niepodległości. Teraz 1/dobę(nie powiedział dlaczego).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:47, 08 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

od czasów Konstantyna kościół powszechny był instytucją ściśle zintegrowaną z określonym porządkiem świeckim i społecznym (wcześniej była to sekta o zabarwieniu komunistycznym i apokaliptycznym) , stojącą u boku władcy-cesarza, konserwatywnych wartości i jakby nie patrzeć - wstecznictwa, dlatego "wspieranie kościoła" jest dla mnie czymś równoznacznym ze wspieraniem elit rządzących, zakłamanych mediów i wartości - bo co to za kościół, który walczy zaciekle o życie ludzkich zygot a błogosławi kolejne wojny kolonialne...

a yhwh nie mógł nic "wymyślić", bo 1. myślenie to funkcja mózgu, 2. nikt taki nigdy nie istniał... YhWh - JEWE to nic innego jak śródziemnomorskie patrystyczne bóstwo burzy tożsame z Djaus Pitarem, Jowiszem etc...

Synowie boga burzy od tysiącleci umierali i zmartwychwstawali, prowadzac swe narody wybrane, jak ktoś ma inny światopogląd, to jego sprawa, ale spróbujcie wytłumaczyć Hindusowi że Kriszna i Wisznu to mit...

w ST syn boży znaczy to samo co sluga boży (tytuł Marduka i nie tylko), i takich Sług czyniących cuda było wielu... przynajmniej na kartach Pisma

bluebeam - nic mi to nie mówi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Baccalus




Dołączył: 13 Lut 2007
Posty: 414
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:04, 08 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rozumiem. Wyjaw nam czy utożsamiasz swój interes z jakąkolwiek grupą społeczną. Jeśli tak, wyjaw co to za grupa. Pytam o grupę, bo wydaje mi się, że w dzisiejszych czasach jednostka jest niczym i siłę mają grupy. One mogą dostrzegalnie oddziaływać na świadomości. Oczywiście jednostka też, ale w znikomym stopniu.
_________________
Admin ograniczył mi liczbę postów do 4, bo krytykowałem policjanta kopiącego człowieka podczas Marszu Niepodległości. Teraz 1/dobę(nie powiedział dlaczego).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:16, 08 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

skoro siłę mają grupy a jednostka jest niczym to dlaczego jednostki rządzą tłumami?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
wysłannik




Dołączył: 29 Gru 2007
Posty: 297
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:41, 08 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Twoja krótkowzroczność Voltar jest dla mnie fenomenem Smile .
_________________
Miłość niszczy strach i rozwija intelekt. A strach niszczy miłość i inteligencje. Więc co wybierzesz?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sickboy




Dołączył: 05 Maj 2008
Posty: 100
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:50, 08 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jaki projekt Bluebeam... ?

Nie da sie na taka skale sflaszowac dokumentow... ludzie uzywajce zdrowego rozsadku troche.
Falszowanie hisotrii, jakie mialoby tu miec miejsce, nie ograniczaloby sie do napisania ksiazki jakiejs tam z podsumowaniem i udowodnieniem tezy. De facto, nalezaloby sfalszowac wszystko na przestrzeni 2000 lat. Zbiory prywatnem publiczne bla...bla..bla... wszystko musialoby byc logicznie powiazane... a jest? Nie Smile

Jak ktos napisze w dopowiedzi ze sie w czasie cofali... to padne... XD
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Baccalus




Dołączył: 13 Lut 2007
Posty: 414
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:13, 08 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Voltar
Uważam, że jednostki są wystawiane na wodzów mas tylko po to, by nie ujawniać mózgu. Zatem rządzą grupy, obecnie międzynarodowe. Rządzą masami. jednak siłę mają grupki rządzące masami. o to mi chodzi. Domyślam się, więc, że Ty do jakiejś grupki należysz.
Ponawiam pytanie. Z jaką grupą utożsamiasz swój interes? Pytam, w razie, gdyby słusznym dla mnie było do niej się przyłączenie.
_________________
Admin ograniczył mi liczbę postów do 4, bo krytykowałem policjanta kopiącego człowieka podczas Marszu Niepodległości. Teraz 1/dobę(nie powiedział dlaczego).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AQuatro




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:14, 08 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wysłannik napisał:
Czy uważacie, że ludzie którzy uwierzyli Chrystusowi byli tak głupi, że nie wiedzieli co wówczas na świecie się dzieje?

Całkiem możliwe, dzisiaj też większość ludzi nie jest świadoma, co się dzieje na świecie...

Cytat:
Przed Chrześcijaństwem uklękło imperium rzymskie, które miedzy innymi zniszczyło państwo Izreal, który odszedł od Boga.

Nie uklękło. Imperium Rzymskie stało się chrześcijaństwem.
Zaadoptowało tą religię, i dzięki temu istnieje w pewnej formie do dzisiaj, i czerpie z tego korzyści.


Cytat:
Te poprzednie Religie służyły do mamienia ludzi, nie były żadnym objawieniem Boga.

Wszystkie religie służą do mamienia ludzi.
Najpierw religię wszczepia się siłą, lub podstępem.
Potam wystarczy już tylko czerpać zyski.

Cytat:
Moim zdaniem powinniśmy wspierać Kościół, ale nie tylko w sprzeciwie uE

Czyli rozumiem, że finansowo... Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Baccalus




Dołączył: 13 Lut 2007
Posty: 414
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:30, 08 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie nie o finansowe. Chodzi o użycie toporów wojennych przeciw wspólnemu wrogowi, a nie przeciw sobie wzajemnie. Łączmy się, nie dzielmy. A jeśli coś nas dzieli, to załatwmy to PO poradzeniu sobie z większym problemem.
_________________
Admin ograniczył mi liczbę postów do 4, bo krytykowałem policjanta kopiącego człowieka podczas Marszu Niepodległości. Teraz 1/dobę(nie powiedział dlaczego).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:22, 08 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Baccalus napisał:
@Voltar
Uważam, że jednostki są wystawiane na wodzów mas tylko po to, by nie ujawniać mózgu. Zatem rządzą grupy, obecnie międzynarodowe. Rządzą masami. jednak siłę mają grupki rządzące masami. o to mi chodzi. Domyślam się, więc, że Ty do jakiejś grupki należysz.
Ponawiam pytanie. Z jaką grupą utożsamiasz swój interes? Pytam, w razie, gdyby słusznym dla mnie było do niej się przyłączenie.


można się zgodzić, że takie osoby jak Bush, Sarkozy, Blair, Olechowski, Kwaśniewski wystawiane są przez pewne grupy interesów, nazwijmy je ogolnie Bilderberg (finansjera+syjoniści+kapitał zbrojeniowy i naftowy)

z drugiej strony - Putin, Chavez, Zapatero to dla mnie niezależni gracze walczący z obowiązującym porządkiem anglosasko-kapitalistyczny... Wink

ja? ja jestem samotnym wilkiem i jak do tej pory odmawiam tym co chcą bym sie gdzieś zapisywał... a było kilku chętnych...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
AQuatro




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:45, 08 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Baccalus napisał:
Nie nie o finansowe. Chodzi o użycie toporów wojennych przeciw wspólnemu wrogowi, a nie przeciw sobie wzajemnie.

To kościół ma wrogów ?
Myślałem, że Chrystus nakazywał miłować nieprzyjaciół ?...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:05, 08 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to chyba jakiś inny Chrystus
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
wysłannik




Dołączył: 29 Gru 2007
Posty: 297
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:36, 08 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja uważam opierając się na mojej całej wiedzy i życiu, że historia Chrystusa to nie plagiat jest ona autentyczna i prawdziwa .

Choć są jednostki, wielkie autorytety (takie jak Voltar - strażnik ateizmu i materializmu na tym forum), które stwierdzają z całą stanowczości i niepodważalną pewnością (więcej niż naukową), ze to plagiat.
Że Bóg i Chrystus to tylko wytwory neuronów w ludzkim mózgu. A wszyscy ludzie co umierali za swoje przekonania, wiarę, rodzinę, Chrystusa, Boga to głupcy według takich ludzi. Tacy ludzi nigdy nie myśleli, a jeśli już , to nie tak jak oni wielcy mędrcy, którzy boją sie powiedzieć nawet w co sami wierzą i jakimi zasadami się kierują.
Jaka to jest nauka, jakie dowody? Wspaniali naukowcy gratulacje.
Tylko co chcecie osiągnąć?
(Opowiedzcie o swoim światopoglądzie, chętnie go oczernię i zmieszam z błotem) (tak jak wy to robicie)

Jak już kiedyś ustaliliśmy ateizm to też wiara, bo opiera się na nieudowodnionych aksjomatach. (jeżeli nie, to wiara np. chrześcijańska też jest poglądem i nauką)

To teraz powiem coś więcej. (o ateizmie, bo wy w środkach nie przebieracie, a kulture i poszanowanie godności poglądów innych osób uważacie za głupotę)

(Ateizm) Jest to pogląd beznadziejny.
Wszystko co osiągnięcie w życiu-> stracicie.
Śmierć. Śmierć.
Śmierć.
Śmierć. Śmierć.
Śmierć.Śmierć.Śmierć.

I jeszcze raz przypomnę to o czym nie chcecie myśleć ->Śmierć zbierze swoje plony. Rozpłyniecie się w ciemności i niebycie. Wszystkie wasze trudy i wysiłki daremne.

I jeszcze raz przypomnę to o czym nie chcecie myśleć ->Śmierć zbierze swoje plony. Rozpłyniecie się w ciemności i niebycie. Wszystkie wasze trudy i wysiłki są daremne.

Pozwólcie chłopakom z NWO robić co chcą z wami, bo też się się wyszaleć przed pustką wieczną (a są oni inteligentniejsi bardziej pracowici od Was). Założę się (znowu), że jeśli bylibyście na ich miejscu to samo byście robili.
Bo dlaczego nie? Moralność to przecież nie duchowość to ograniczenie w mózgu i karby nałożone przez społeczeństwo i rządzących. Dlaczego nie mordować ? Skoro prawo silniejszego rządzi? Będziecie tak żyć w przyszłych pokoleniach, jak wasi dziadkowie w Was. Ile razy choćby wspomnieliście swojego dziadka, czy pradziadka , co ci robili w życiu? (a o wcześniejszych pokoleniach myśleliście, znaliście je ?)Pomyśleliście o nich choćby raz
w ciągu minionego roku? Tak Wy będziecie żyli w pamięci i historii. O ile przetrwa ludzkość lub wasze klany. Pustka.

Śmierć.
_________________
Miłość niszczy strach i rozwija intelekt. A strach niszczy miłość i inteligencje. Więc co wybierzesz?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wysłannik




Dołączył: 29 Gru 2007
Posty: 297
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:53, 08 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Taka jest mądrość ateizmu.
_________________
Miłość niszczy strach i rozwija intelekt. A strach niszczy miłość i inteligencje. Więc co wybierzesz?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AQuatro




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:09, 09 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wysłannik napisał:
A wszyscy ludzie co umierali za swoje przekonania, wiarę, rodzinę, Chrystusa, Boga to głupcy według takich ludzi.

Niekoniecznie głupcy, to ludzie nieświadomi, którzy umarli w przekonaniu, że to w co wierzą jest prawdą.

Cytat:
Tacy ludzi nigdy nie myśleli, a jeśli już , to nie tak jak oni wielcy mędrcy, którzy boją sie powiedzieć nawet w co sami wierzą i jakimi zasadami się kierują.

Myśleli, tylko mało wszechstronnie, częśto brali za wzór to co mówi autorytet. Bardzo często nie mieli ku temu powodów. Oszukiwano ich na wszelkie sposoby. Np. biblii celowo nie tłumaczono na języki narodowe, aby była dla nich niedostępna.
Kierować się trzeba takimi zasadami, aby nie szkodzić sobie i innym.

Cytat:
Jaka to jest nauka, jakie dowody?

No właśnie, żadna. To są prywatne przemyślenia takich ludzi. Te prywatne przemyślenia się pokrywają. Ateizmu się nie uczy. Do ateizmu zazwyczaj dochodzi się, poprzez własne przemyślenia, zazwyczaj wieloletnie.
Jakie dowody?. Nie ma żadnych dowodów. Skoro nie ma dowodów - to po co wymyślać ?!

Cytat:
Opowiedzcie o swoim światopoglądzie

Mój jest taki.
Nie ma boga, aniołów, duszy, duchów.
Człowiek po śmierci gnije w ziemi, niektórzy mają szczęście być zmumifikowani lub zabalsamowani. Bajka kończy się z tym życiem podobnie jak kończy się dla źdźbła trawy które uschło lub zostało zjedzone. Smutne, to... ale wg mnie prawdziwe...

Cytat:
Jak już kiedyś ustaliliśmy ateizm to też wiara, bo opiera się na nieudowodnionych aksjomatach. (jeżeli nie, to wiara np. chrześcijańska też jest poglądem i nauką)

Tak ateizm jest oparty na wierze. Ale to nie jest wiara w bogów.
Ani jedno ani drugie nie jest nauką.

Cytat:
Jest to pogląd beznadziejny.

Cóż masz rację. Nie ma żadnej nadziei na cokolwiek po śmierci...

Cytat:
Wszystko co osiągnięcie w życiu-> stracicie.

No fakt, wiem..
Trudno się mówi...

Cytat:
Śmierć. Śmierć.Śmierć.

No tak.
Ale czy tylko dlatego, że chcę żyć bez końca mam wymyślać jakiegoś boga lub krasnoluda ?
Niektórzy ludzie nie potrafią się oszukiwać...

Cytat:
[b]Śmierć zbierze swoje plony. Rozpłyniecie się w ciemności i niebycie. Wszystkie wasze trudy i wysiłki daremne.

Ateiści nie poczyniają, żadnych trudów ani wysiłków by żyć wiecznie.
Poza tym pozostaje jeszcze następne pokolenie, każdy wkłada w to część siebie, można innych czegoś nauczyć, coś przekazać.
Myślisz, że nie chciał bym aby bóg istniał i zapewnił mi wieczne życie ? Pewnie, że tak.
Tylko zdrowy rozsądek nie pozwala mi wierzyć, bo wiem, że się oszukuję i wciskam sobie kit.

Cytat:
I jeszcze raz przypomnę to o czym nie chcecie myśleć ->Śmierć zbierze swoje plony. Rozpłyniecie się w ciemności i niebycie. Wszystkie wasze trudy i wysiłki są [u]daremne.

Nie w niebycie, Rozłożymy się w ziemi. To zasadnicza różnica. I jak już wspomniałem, nie będę podejmował wysiłków aby było inaczej.
Być może pozwolę się spalić. Wtedy moi krewni będą mogli mnie sobie postawić na kominku i spokojnie wypić flaszkę nie szwędając się po cmentarzach..., ale to tylko taka opcja...Smile

Cytat:
Bo dlaczego nie? Moralność to przecież nie duchowość to ograniczenie w mózgu i karby nałożone przez społeczeństwo i rządzących.

No tak, wspominałem już, że w trudnych czasach (lata po rabacji chłopskiej 1846), niektóre rodziny chłopskie z rodzin chrześcijańskich zjadły swoje dzieci. Moralność to coś innego...

Cytat:
Dlaczego nie mordować ? Skoro prawo silniejszego rządzi?

Dlatego, że zostanie się zamkniętym do więzienia lub zamordowanym przez bliskich tej osoby. Mordując ryzykujesz swoje życie, i piękno cieszenia się wolnością.
Jak powiedział Chrystus, nie należy robić tego, czego nie chce się aby nam robiono Wink Większość ateistów wyznaje to uniwersalne prawo.

Cytat:
Tak Wy będziecie żyli w pamięci i historii. O ile przetrwa ludzkość lub wasze klany.

Ale cóż to za różnica, skoro nas nie będzie ?...
Nie będziemy świadomi niczego.

Cytat:
Śmierć.

Ano, śmierć.
Cóż poradzić...
Na zakończeniu warto przytoczyć słowa biblijnego proroka Koheleta,
który wyraźnie mówi w księdze 9, ża wszystko kończy się na śmierci, i próżno się łudzić na jakieś cuda... Wink
"Wszyscy żyjący mogą jeszcze mieć nadzieję -
bo lepszy jest żywy pies niż lew nieżywy -
ponieważ żyjący wiedzą, że umrą,
a zmarli niczego zgoła nie wiedzą,
zapłaty też więcej już żadnej nie mają,
bo pamięć o nich idzie w zapomnienie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona: 1, 2, 3, 4   » 
Strona 1 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Czy historia Chrystusa, to plagiat?
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile