W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Zagadka piramidy Cheopsa  
Podobne tematy
Tajemnice Piramid - film (2010)8
Projekt Wielkiej Piramidy - Samuel Laboy (2011)17
Zagadka piramid. Beton geopolimerowy33
Fakty na temat Sfinksa22
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
5 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 26585
Strona:  «   1, 2, 3   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
SzewczykDratewka




Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 224
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:10, 29 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

... a pro po jeszcze piramid i wolnomularzy to przypominam historię niejakiego Alaistera Crowleya i tego co nasmarował pod piramidami nazwanego potem Liber Al vel Legis i tego co się w tej księdze znajdowało.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
aro_klb




Dołączył: 10 Lut 2007
Posty: 1484
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:37, 08 Lut '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze wracając do promieniowania Gamma. Na Wolnych Mediach znalazłem artykuł który w jakiś sposób dotyka tę materię
Cytat:

autorzy piszą o tajemniczych wyładowaniach promieniowania Gamma, napływających do nas falowo i skierowanych ku Ziemi. Ponieważ jednak zaobserwowali też że strumienie tego promieniowania płyną także z kierunki Ziemi , nie są do końca pewni skąd tak naprawdę to promieniowanie pochodzi.

Problem w tym, że według naukowców NASA, tego typu i tak silne promieniowanie powstaje z reguły w pobliżu ogromnych czarnych dziur! Jest to promieniowanie w niewidzialnym zakresie, 1000 razy silniejsze od tego, które powoduje powstawanie zórz polarnych (słoneczne).
Najbardziej prawdopodobna teza mówi, iż te silne fale promieniowania Gamma pochodzą z centrum galaktyki. Odkryto je dopiero w 1994 roku (sic!),

źródło: http://wolnemedia.net/?p=19902
Interesujące jest to promieniowanie Gamma..
_________________
Jestem pisowskim aparatczykiem z małym penisikiem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
aro_klb




Dołączył: 10 Lut 2007
Posty: 1484
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:55, 11 Lut '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziś tak myślałem ,co może być takiego jeszcze w tej sile elektromagnetycznej.Zauważcie ,że wszystkie nasze zmysły przetwarzają bodźce do nas dochodzące na impulsy elektryczne.Wrażenia słuchowe- impulsy elektryczne a właściwie nerwowe
Cytat:
przekazywanie informacji od receptora przez układ nerwowy do efektora, czyli zmiana potencjału elektrycznego wzdłuż neuronu.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Impuls_nerwowy
To samo jest w przypadku narządu wzroku, dotyku. Wszystko to są impulsy nerwowe działające dzięki zmianie potencjale elektrycznym.Ów magiczne G widoczne na symbolach masońskich ma może takie znaczenie. Ciekawe ,że Tesla opracował bezprzewodowe przesyłanie energii elektrycznej jednakże przerwał swój projekt.
tutaj ciekawy filmik http://www.dailymotion.pl/swf/xc5aa7 i związek z elektrycznością.
Bardzo interesujący film o piorunach:
http://www.maxior.pl/film/137509/National_Geographic_HD_Czysta_nauka_Pioruny
W Misji jest motyw z piramidą:
Cytat:
Nagle ujrzałem otwór w suficie pomieszczenia i na jego końcu gwiazdę.
Zdałem sobie sprawę, że te postacie wymieniały 'widzialne' myśli z
gwiazd. Od ich przysadek mózgowych unosiły się nici czegoś, co
wyglądało na srebrny dym z papierosa, który przechodzi przez otwór w suficie i dociera do gwiazdy znajdującej się daleko w przestrzeni.

Wiem ,że brzmi to idiotycznie ale może coś w tym jest - kultem Solarnym bądź gwiezdnym, tak jak i piramida jest dla mnie zagadką.O co tutaj chodzi. hmmmm
_________________
Jestem pisowskim aparatczykiem z małym penisikiem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
SzewczykDratewka




Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 224
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:15, 12 Lut '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aro_klb napisał:
Dziś tak myślałem ,co może być takiego jeszcze w tej sile elektromagnetycznej.Zauważcie ,że wszystkie nasze zmysły przetwarzają bodźce do nas dochodzące na impulsy elektryczne.Wrażenia słuchowe- impulsy elektryczne a właściwie nerwowe
Cytat:
przekazywanie informacji od receptora przez układ nerwowy do efektora, czyli zmiana potencjału elektrycznego wzdłuż neuronu.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Impuls_nerwowy
To samo jest w przypadku narządu wzroku, dotyku. Wszystko to są impulsy nerwowe działające dzięki zmianie potencjale elektrycznym.Ów magiczne G widoczne na symbolach masońskich ma może takie znaczenie. Ciekawe ,że Tesla opracował bezprzewodowe przesyłanie energii elektrycznej jednakże przerwał swój projekt.
tutaj ciekawy filmik http://www.dailymotion.pl/swf/xc5aa7 i związek z elektrycznością.
Bardzo interesujący film o piorunach:
http://www.maxior.pl/film/137509/National_Geographic_HD_Czysta_nauka_Pioruny
W Misji jest motyw z piramidą:
Cytat:
Nagle ujrzałem otwór w suficie pomieszczenia i na jego końcu gwiazdę.
Zdałem sobie sprawę, że te postacie wymieniały 'widzialne' myśli z
gwiazd. Od ich przysadek mózgowych unosiły się nici czegoś, co
wyglądało na srebrny dym z papierosa, który przechodzi przez otwór w suficie i dociera do gwiazdy znajdującej się daleko w przestrzeni.

Wiem ,że brzmi to idiotycznie ale może coś w tym jest - kultem Solarnym bądź gwiezdnym, tak jak i piramida jest dla mnie zagadką.O co tutaj chodzi. hmmmm


Rewelacyjny jest film o tym DJu Wink

Generalnie naszym Matrixem jest nasz układ nerwowy, zamyka nasze poznanie w granicach "przepustowości" naszych zmysłów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
p4lm




Dołączył: 12 Sie 2008
Posty: 1849
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:27, 12 Gru '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie bardziej zastanawiające jest jak ją zbudowali. I o ile można pójść na łatwiznę i uwierzyć "wiedzy powszechnej" to wystarczy jej początkowa analiza, która burzy tą całą pseudonaukową teorię. Przyczyn jej budowy wydaje mi się należy zacząć szukać w przyczynach dezinformacji. Do niedawna znane były tylko zdjęcia samych piramid, a na necie są strzępki zdjęć ukazujące zdjęcia z drugiej strony - piramidy a za nimi miasto. To tylko pokazuje jak wielka cenzura działa w Egipcie, banując taki banał jak zdjęcia!!.

Do rzeczy. Wikipedia podaje:

Cytat:
W egiptologii przyjmuje się, że czas budowy wynosił ok. 20 lat.

potem trochę tekstu o historii i
Cytat:
Kamienne bloki z wapienia, pochodzącego ze starożytnego kamieniołomu Tura, ważące ok. 2,5 tony (największe ok. 15 ton), zostały ustawione z wielką precyzją. Cała budowla składa się z ok. 2,3 miliona kamiennych bloków, ma masę ponad 6 milionów ton


2 300 000 kamiennych bloków (od 2,5 do 15 ton) / 20 lat = 115 000 bloków na rok
czyli 315 bloków w dzień!
czyli 13 bloków na godzinę!!

ale to nie koniec...
załóżmy że w dzisiejszych czasach dalibyśmy radę wykuć ze skały 2,5 tonową kostkę, wrzucić na statek, przetransportować ze statku na plac budowy, równiutko ułożyć i załóżmy że 1 blok robimy w 4 minuty, ale gdzie jeszcze wykończeniówka (licówka) i obliczenia, dzięki którym powstały korytarze?
Gdzie jeszcze wykończenie Korytarza Wstępującego , Zstępującego , Komory Królowej, Komory Królewskiej?
Mieli dobry sprzęt ci Egipcjanie, pewnie dzisiejsi inżynierowie w Dubaju chętnie by taką wiedzę przyjęli.


Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8551
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:17, 13 Gru '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No tak , ładnie wszystko policzyłeś i co wyszło ? A i jeszcze trzeba było wspomnieć , że od rzeki te bloki kamienne , toczono na jakiś drewnianych balach . Tyle że to pustynia jest , więc skąd by znaleźli setki tysięcy drzew ( bo przecież drewno pod takim ciężarem szybko by się zużywało ) . To się powie IM , że tam te tysiące lat wstecz rosła bujna puszcza , z reszta to nie jest istotne drewno było i już Wink

Precyzja ( przycięcie kamienia ) z jaką ułożono te bloki ( gdzie między nie kartki nie wciśniesz ) , ich rozmiar i waga , sugeruje nam że użyto technologi która dopiero dziś jest dostępna , choć z tą precyzją to nawet nie jestem pewien czy dziś .
I co ? Zatkało ( zawodowych ) naukowców , bo pensje trza brać , a z prawdy rodziny nie wykarmisz .

A odpowiedź na te technologiczne cuda sprzed tysięcy lat jest prosta , tylko nie możemy zamykać się w swoim małym szowinistycznym światopoglądzie , że to MY , tu i teraz jesteśmy szczytem cywilizacji w historii Ziemi .
Ta Ziemia nadaje się do zamieszkania przez wysoko rozwinięte świadome cywilizacje od przynajmniej 2 miliardów lat . Zważywszy że wystarczy około 1 miliona lat Smile , by - prawie - wszelki ślad po danej cywilizacji zaginął - nawet zniszczone tereny w wyniku wybuchów jądrowych nadają się do zamieszkania ( poziom radiacji jest niezauważalny Smile ), choć ziemia jałowa jest , to możemy sobie policzyć ile cywilizacji zamieszkiwało tę Ziemie .

Gnostycki Uroboros pokazuję nieprzerwaną pętlę życia i śmierci . Po danej cywilizacji , czasem przekazywane są legendy , które trudno zinterpretować ludziom ( przez rządzących ) inaczej niż działanie Boga . A mam na myśli zniszczenie Sodomy i Gomory , dwóch miast które zostały zniszczone w wyniku eksplozji nuklearnej . I nie mówimy o grzechu , ale w sumie wojna to grzech Wink . Dwa miasta które stały po przeciwnej stronie konfliktu i zostały zniszczone w wyniku działań broni atomowej . Coś wam to przypomina ? Hiroszima , Nagasaki , czy te chuje nawiązywały do "tradycji" - zniszczenia ( biblijnego ) dwóch miast , tą samą bronią . Czy kiedy nasza cywilizacja upadnie , historia Hiroszimy i Nagasaki nie stanie się - z czasem - nową historią Sodomy i Gomory , gdyż było to ważne wydarzenie w ludzkiej historii .



Nie jesteśmy wyjątkowi . Wręcz przeciwnie , glisty spulchniające ziemię swoim ryciem są bardziej inspirujące niż nasze poczynania na Ziemi . Nic tylko wszystko rozjebać , by zamknąć krąg i rozpocząć wszystko do nowa Wink
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
oko




Dołączył: 25 Lis 2016
Posty: 1722
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:00, 13 Gru '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ordel napisał:
Nic tylko wszystko rozjebać , by zamknąć krąg i rozpocząć wszystko do nowa Wink


a to wszystko po to, by:

Ordel napisał:
wszystko rozjebać , by zamknąć krąg i rozpocząć wszystko do nowa Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zxcvbnm2004




Dołączył: 27 Sie 2016
Posty: 41
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:42, 13 Gru '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
No tak , ładnie wszystko policzyłeś i co wyszło ? A i jeszcze trzeba było wspomnieć , że od rzeki te bloki kamienne , toczono na jakiś drewnianych balach . Tyle że to pustynia jest , więc skąd by znaleźli setki tysięcy drzew ( bo przecież drewno pod takim ciężarem szybko by się zużywało ) . To się powie IM , że tam te tysiące lat wstecz rosła bujna puszcza , z reszta to nie jest istotne drewno było i już Wink


Są teorie, że zbudowano system irygacyjny po którym woda przenosiła bloki. To jest pustynia więc tego nigdy nie potwierdzisz.

Cytat:
Precyzja ( przycięcie kamienia ) z jaką ułożono te bloki ( gdzie między nie kartki nie wciśniesz ) , ich rozmiar i waga , sugeruje nam że użyto technologi która dopiero dziś jest dostępna , choć z tą precyzją to nawet nie jestem pewien czy dziś .
I co ? Zatkało ( zawodowych ) naukowców , bo pensje trza brać , a z prawdy rodziny nie wykarmisz .


Nie wiem kto ci takich bzdur naopowiadał.


Woda, młotek i szorowanie... budowa trwała kilka pokoleń, i władca rzadko dostępował możliwość zobaczenia ukończonej piramidy. Dlatego większość leży w Dolinie Królów i Królowych.

Cytat:
A odpowiedź na te technologiczne cuda sprzed tysięcy lat jest prosta , tylko nie możemy zamykać się w swoim małym szowinistycznym światopoglądzie , że to MY , tu i teraz jesteśmy szczytem cywilizacji w historii Ziemi .
Ta Ziemia nadaje się do zamieszkania przez wysoko rozwinięte świadome cywilizacje od przynajmniej 2 miliardów lat . Zważywszy że wystarczy około 1 miliona lat Smile , by - prawie - wszelki ślad po danej cywilizacji zaginął - nawet zniszczone tereny w wyniku wybuchów jądrowych nadają się do zamieszkania ( poziom radiacji jest niezauważalny Smile ), choć ziemia jałowa jest , to możemy sobie policzyć ile cywilizacji zamieszkiwało tę Ziemie .


History Channel a.k.a. "jak nie możemy czegoś wytłumaczyć, to wprowadźmy kosmitów".

2 mld lat temu łaziły dinozaury. Jakież to osiągnięcia miały?

Cytat:
Gnostycki Uroboros pokazuję nieprzerwaną pętlę życia i śmierci . Po danej cywilizacji , czasem przekazywane są legendy , które trudno zinterpretować ludziom ( przez rządzących ) inaczej niż działanie Boga . A mam na myśli zniszczenie Sodomy i Gomory , dwóch miast które zostały zniszczone w wyniku eksplozji nuklearnej . I nie mówimy o grzechu , ale w sumie wojna to grzech Wink . Dwa miasta które stały po przeciwnej stronie konfliktu i zostały zniszczone w wyniku działań broni atomowej . Coś wam to przypomina ? Hiroszima , Nagasaki , czy te chuje nawiązywały do "tradycji" - zniszczenia ( biblijnego ) dwóch miast , tą samą bronią . Czy kiedy nasza cywilizacja upadnie , historia Hiroszimy i Nagasaki nie stanie się - z czasem - nową historią Sodomy i Gomory , gdyż było to ważne wydarzenie w ludzkiej historii .


Ja pierdole.
Weź pierwszy lepszy podręcznik z historii i coś poczytaj, bo twoje pierdoły nic nie wyjaśniają. Broń atomowa? Wojny o ropę może jeszcze?

Cytat:
Nie jesteśmy wyjątkowi . Wręcz przeciwnie , glisty spulchniające ziemię swoim ryciem są bardziej inspirujące niż nasze poczynania na Ziemi . Nic tylko wszystko rozjebać , by zamknąć krąg i rozpocząć wszystko do nowa Wink


Ty napewno nie jesteś wyjątkowy. Powiedziałbym raczej, że wyjątkowy w swojej głupocie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
good why




Dołączył: 09 Lut 2015
Posty: 537
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:02, 13 Gru '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ta strona to SYF, i huj mnie obchodzi jak będziesz zaklinał rzeczywistość, zwykły SYF Rolling Eyes z pedałem na czele Rolling Eyes
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8551
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:45, 14 Gru '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zxcvbnm2004 napisał:


Są teorie, że zbudowano system irygacyjny po którym woda przenosiła bloki. To jest pustynia więc tego nigdy nie potwierdzisz.


Ależ oczywiście że potwierdzisz . Jeśli był tam kanał irygacyjny i nawet został później zasypany to i tak potwierdzą to zdjęcia satelitarne .


Cytat:
Woda, młotek i szorowanie...

Ale ty dzieciak jesteś . Widać , że nigdy - nawet - żarówki w aucie nie zmieniłeś Laughing
A zauważyłeś różnice między kamieniami z filmu a blokami z piramid , to napierdalaj młotkiem takie bloki cieciu budowlany Laughing A później jebnij się w łeb , szoruj krew , a wodą się obmyjesz .


Cytat:
budowa trwała kilka pokoleń
a ty wiesz chociaż ile to jest pokolenie ? I skoro trwała - budowa - 20 lat , to jaka to jest część "pokolenia" ( już ci podpowiedziałem ) .



Cytat:
History Channel a.k.a. "jak nie możemy czegoś wytłumaczyć, to wprowadźmy kosmitów".
Czy ja coś mówię o kosmitach , durniu . Pycha przyćmiewa ci myślenie , a może świat w siedem dni zrobili Laughing



Cytat:
2 mld lat temu łaziły dinozaury.
A teraz łażą krowy i pumy . Skapujesz konkluzje ?

Cytat:
Ja pierdole.
nie pierdol bo rodzinę powiększysz , a nikt tu nie chce by głupota się rozmnażała .

Cytat:
Weź pierwszy lepszy podręcznik z historii i coś poczytaj, bo twoje pierdoły nic nie wyjaśniają. Broń atomowa?

Pierwszy lepszy jest dla takich paszczurów jak ty , ja nie "pierdole" byle czego .


Cytat:
Ty napewno nie jesteś wyjątkowy. Powiedziałbym raczej, że wyjątkowy w swojej głupocie.

W twoich "ustach" Smile to komplement . Za to ty nie jesteś wyjątkowy w swojej głupocie .


Czasem możesz się odezwać , jak wyjdziesz poza świat "podręczników" ( książek ) które ci kazali przeczytać . Jak masz wybór , to okazuje się że na Świat można spojrzeć inaczej niż jak ci sugerują . Może kiedyś się tego dowiesz .
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zxcvbnm2004




Dołączył: 27 Sie 2016
Posty: 41
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:09, 14 Gru '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ordel, ja na prawdę mam lepsze rzeczy do roboty niż gadanie z idiotą.

Cytat:
Ależ oczywiście że potwierdzisz . Jeśli był tam kanał irygacyjny i nawet został później zasypany to i tak potwierdzą to zdjęcia satelitarne .


Nie potwierdzisz, bo wydmy się przesuwają. Tam nie ma gleby, na której zostałby ślad po czymkolwiek sprzed 2000 tys. lat.

Cytat:
A zauważyłeś różnice między kamieniami z filmu a blokami z piramid , to napierdalaj młotkiem takie bloki cieciu budowlany Laughing A później jebnij się w łeb , szoruj krew , a wodą się obmyjes


Budowano z granitu, tutaj facet łupie granit. Nie ma w tym nic wykraczającego poza możliwości z epoki brązu. Tak, wyobraź sobie, że posiadano narzędzia z brązu pozwalające na obróbkę kamienia. Gdyby nie wynaleźli brązu, to musieli by łupać jakimiś twardszymi kamieniami o kamienie, ale powstawałby problem obróbki tych narzędzi.

Cytat:
a ty wiesz chociaż ile to jest pokolenie ? I skoro trwała - budowa - 20 lat , to jaka to jest część "pokolenia" ( już ci podpowiedziałem ) .


Nie trwała 20 lat. Przyjmuje się ok. 100 lat na budowę. Faraon ją zapoczątkowywał, ale często nigdy nie widział końca. Proces budowy piramidy widział np. Dżoser, król egipski z 3.dynastii. Budowa trwała od kilkunastu do kilkudziesięciu lat, lecz trudno to ustalić ze względu na problem z oszacowaniem trwania rządów Dżosera. Niemniej jednak był świadkiem ukończenia swojego grobowca. Jak się przyjrzysz tej budowli i porównasz ją z bardziej zaawansowaną technicznie piramidą Cheopsa, to widać że budowa tej drugiej musiała zabrać co najmniej 100 lat - jeśli nie dłużej.

I to są fakty. To są badania, a nie jakieś twoje fantasmagorie o zaawansowaniu technologicznym Egipcjan.

Cytat:
Czy ja coś mówię o kosmitach , durniu . Pycha przyćmiewa ci myślenie , a może świat w siedem dni zrobili Laughing


Wprowadzasz wątki patafianie, które niczego nie wyjaśniają, nie mają żadnych dowodów, ale przytaczasz je by zbudować jakąś większą teorię dot. rodzaju ludzkiego.
Ja mogę powiedzieć na ten przykład, że Majowie pozostawili swoje budowale,bo zostali porwani przez kosmitów, albo że zbudowali gwiezdne wrota i razem z McGyverem podróżują po kosmosie...

Cytat:
A teraz łażą krowy i pumy . Skapujesz konkluzje ?


Nie, nie kapuje. Dinozaury wyginęły, ale nie całe życie a tym bardziej struktury geologiczne nie zostały zniszczone. Gdyby tak było kopanie w ziemi nie miało by sensu, a dzielenie jej warstw na epoki geologiczne nie miałoby największego sensu.

Gdyby, patafianie, istniała zaawansowana technologicznie cywilizacja za czasów Flinstonów, to w glebie pozostałyby jakieś związki chemiczne sztucznego pochodzenia. Dzisiaj jesteśmy w stanie wskazać związki w glebie, które się w niej znalazły poprzez nasza ingerencję. Gdyby istniała cywilizacja która coś wytwarza, to np. znaleźlibyśmy pozostalości jej działalności na Antarktydzie w odwiertach rdzeniowych.

Cytat:
Czasem możesz się odezwać , jak wyjdziesz poza świat "podręczników" ( książek ) które ci kazali przeczytać . Jak masz wybór , to okazuje się że na Świat można spojrzeć inaczej niż jak ci sugerują . Może kiedyś się tego dowiesz .


Słońce wstaje wraz z bogiem Ra, a zachodzi bo przegrywa walkę z Sethem... obalam obecną naukę, widzę świat "inaczej jak mi każą" ale nie zmienia to faktu, że byłbym imbecylem jak ty gdybym opierał się tylko na odrzucaniu nauki, bo 'pewno coś ukrywają". TO TO KURWA UDOWODNIJ.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
p4lm




Dołączył: 12 Sie 2008
Posty: 1849
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:58, 17 Gru '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chciałem jeszcze dodać że moje obliczenia nie wliczały nocy więc biorąc pod uwagę, że pracowali chociażby 12h dziennie to daje 26 bloków na godzinę. Jest to dosyć dużo. Nawet przy bardzo ale to bardzo dobrze rozwiniętej cywilizacji jaką jesteśmy my teraz, i pominięcie spraw logistycznych z tymi blokami to samo ustawienie 26 na godzinę czyli 1 w 2 minuty jest dosyć nierealnym wynikiem.
Tak na chłopski rozum daje to do myślenia i zamyka wszystkie inne drogi.
Pomyśl tylko, jak ułożyć codziennie bez przestojów 26 bloków na godzinę przez 20lat? Razz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zxcvbnm2004




Dołączył: 27 Sie 2016
Posty: 41
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:00, 18 Gru '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

p4lm napisał:
Chciałem jeszcze dodać że moje obliczenia nie wliczały nocy więc biorąc pod uwagę, że pracowali chociażby 12h dziennie to daje 26 bloków na godzinę. Jest to dosyć dużo. Nawet przy bardzo ale to bardzo dobrze rozwiniętej cywilizacji jaką jesteśmy my teraz, i pominięcie spraw logistycznych z tymi blokami to samo ustawienie 26 na godzinę czyli 1 w 2 minuty jest dosyć nierealnym wynikiem.
Tak na chłopski rozum daje to do myślenia i zamyka wszystkie inne drogi.
Pomyśl tylko, jak ułożyć codziennie bez przestojów 26 bloków na godzinę przez 20lat? Razz


Mogę zadać ci pytanie skąd wiesz ilu kamieniarzy i ich pomocników zapierdalało przy obróbce? Może w Nubii część była obraniana na miejscu (np. większe głazy, które trudniej byłoby przewieźć) a część na miejscu, hmm? Ponadto ktoś kamienie zamawiał, więc musiał policzyć ile surowca będzie potrzebował, ilu ludzi nad nim będzie pracowało - i najważniejsze - jak je poukładać w kompletną całość.

Jednak do tego nie potrzeba "kosmicznej technologii", a organizacji. W Egipcie byli niewolnicy, którzy prawdopodobnie praw pracowniczych nie mieli. Kamieniarzy ściągano z całego Królestwa, bo jakby kuźwa nie patrzeć to jest to największe osiągnięcie Egipcjan na polu architektonicznym. Należy także pamiętać, że Egipcjanie nie wstali ot tak pewnego dnia i stwierdzili, że jebną sobie piramidę, bo pierwsze konstrukcje jakie stawiali to mastaby.

Prawdopodbnie posiadając PISMO - niesamowity wynalazek - poprzedni architekci zapisywali swoje doświadczenia, co pozwalało późniejszym budować bardziej ambitne projekty. I zanim jebneli sobie Wielką Piramidę, pizgnęli sobie wcześniej piramidę Dżesera, by ocenic circa wyzwania technologiczne stojące przed nimi. I tak przechodząc od prostych mastab, poprzez piramidy schodkowe doszli do piramid znanych z pocztówek.

Ale jak jakiś cymbał nie zna historii Egiptu i myśli sobie, że jakakolwiek cywilizacja ot tak bierze się za największe przedsięwzięcia bez SETEK lat doświadczeń w budowaniu czegokolwiek, to potem rodzą się tacy p4lmy czy Ordele, którzy uważają, że Egipcjanie musieli być bardziej zaawansowani niż sądzimy...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Python666m




Dołączył: 29 Paź 2011
Posty: 243
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:13, 18 Gru '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

te piramidy pierwotnie to były schrony, potem dopiero po tysiacleciach egipcjanie zrobili z tego grobowce , poszukajcie, bo mi się nie chce
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zxcvbnm2004




Dołączył: 27 Sie 2016
Posty: 41
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:20, 18 Gru '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Python666m napisał:
te piramidy pierwotnie to były schrony, potem dopiero po tysiacleciach egipcjanie zrobili z tego grobowce , poszukajcie, bo mi się nie chce


Ja pierdole...
Tak więc domniemany schron miał na szczycie iglice (piramidion) która była pomalowana albo wapieniem, albo wykończona złotem odbijając blask światła, i stając się tym samym punktem orientacyjnym dla handlarzy...
Nie wspomnę, że taki kształt "schronu" nie jest zbyt bezpieczny dla osób znajdujących się wewnątrz, i z którego to JEST JEDNO WYJŚCIE.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azizami




Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 1070
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:34, 18 Gru '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JASNY CELESTYN napisał:
Polecam wzbogacić wiedzę o zawartość Prokektu Cheops
(pierwsze czanelingi)

Stare dobre czasy Projektu Cheops, czanelingów, Lucyny Łobos, misji ratowania świata, powstrzymania misji ratowania świata, dobrego druha ENKIEGO itd.

Kurwa, łezka w oku Crying or Very sad



PS.
JASNY CELESTYN napisał:
ps mam nadzieje ze nie ma wsród was szpiegów, i innych szumowin które są tu po to aby później nas wysmiewać.

Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Agre




Dołączył: 01 Paź 2014
Posty: 765

PostWysłany: 17:57, 18 Gru '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zaciekawiliście mnie, poleci mi ktoś jakiś dokument nt temat piramid i metod ich budowania?
bo bym sie wypowiedział ale ...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
oko




Dołączył: 25 Lis 2016
Posty: 1722
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:06, 18 Gru '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A dlaczego by ich nie rozebrać ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Python666m




Dołączył: 29 Paź 2011
Posty: 243
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:35, 18 Gru '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zxcvbnm2004 napisał:
Python666m napisał:
te piramidy pierwotnie to były schrony, potem dopiero po tysiacleciach egipcjanie zrobili z tego grobowce , poszukajcie, bo mi się nie chce


Ja pierdole...
Tak więc domniemany schron miał na szczycie iglice (piramidion) która była pomalowana albo wapieniem, albo wykończona złotem odbijając blask światła, i stając się tym samym punktem orientacyjnym dla handlarzy...
Nie wspomnę, że taki kształt "schronu" nie jest zbyt bezpieczny dla osób znajdujących się wewnątrz, i z którego to JEST JEDNO WYJŚCIE.

nie wiesz nic jak i dlaczego se zbudowali te piramidy, nie masz pojęcia jakie zagrożenie na nich czyhało, piramida w geometrii to doskonały stabilny obiekt nadaje się idealnie na schron, pod ziemia jest też zresztą masa tuneli i coś podejrzanie egipskie władze nie pozwalają tam robić żadnych wykopalisk.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
p4lm




Dołączył: 12 Sie 2008
Posty: 1849
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:41, 19 Gru '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zxcvbnm2004 napisał:

Mogę zadać ci pytanie skąd wiesz ilu kamieniarzy i ich pomocników zapierdalało przy obróbce?

Nie wiem, ale choćby ich było milion to i tak za mało, ale widzę że masz potężną wiedzę

Cytat:
Może w Nubii część była obraniana na miejscu (np. większe głazy, które trudniej byłoby przewieźć) a część na miejscu, hmm? Ponadto ktoś kamienie zamawiał, więc musiał policzyć ile surowca będzie potrzebował, ilu ludzi nad nim będzie pracowało - i najważniejsze - jak je poukładać w kompletną całość.

większą od archeologów i dziękujemy Ci że się nią dzielisz. Zapewne te teorie będą dopisane do encyklopedii.

Cytat:
Jednak do tego nie potrzeba "kosmicznej technologii", a organizacji.

Też trafne, zatem po co nam technologia? wyprodukujmy Samsunga S8 organizacją.

Cytat:
W Egipcie byli niewolnicy, którzy prawdopodobnie praw pracowniczych nie mieli.

Aha i pewnie nie mogli patrzeć na słońce, a jak padał deszcz to klaskali uszami.

Cytat:
Prawdopodbnie posiadając PISMO - niesamowity wynalazek - poprzedni architekci zapisywali swoje doświadczenia, co pozwalało późniejszym budować bardziej ambitne projekty

O widzisz, wychodzi na to że rozwiązała nam się zagadka. Egipcjanie zajebali Piotrusiowi zaczarowany ołówek i narysowali piramidy.

Nie chciałbym Cię obrażać, żeby nie zniżać się do Twojego poziomu więc najzwyczajniej poproszę, abyś nie wypowiadał się jeżeli nie masz zamiaru wnieść czegoś do dyskusji, bo zachowujesz się jak szuja. Wykorzystaj posty na szerzenie swojej potężnej wiedzy w miejscach gdzie nie będziesz musiał wyzywać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zxcvbnm2004




Dołączył: 27 Sie 2016
Posty: 41
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:39, 19 Gru '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nie wiem, ale choćby ich było milion to i tak za mało, ale widzę że masz potężną wiedzę


Coś ci wytłumacze, bo widzę, że nie rozumiesz.

Przedsięwzięcie takie jak piramida Cheopsa wymagało przygotowań. Trzeba było zgromadzić nie tylko materiały budowlane, zasoby pieniężne, ale także wyżywić armię ludzi zapierdalających przy budowie. I tak jak w przypowieści biblijnej masz przygotowania do 7 lat głodu, tak tutaj faraon musiał przygotować żarcie na wypadek suszy.

Cytat:
większą od archeologów i dziękujemy Ci że się nią dzielisz. Zapewne te teorie będą dopisane do encyklopedii.


To, że obrobione głazy były transportowane z Nubii nie jest wiedzą tajemną.

Cytat:
Też trafne, zatem po co nam technologia? wyprodukujmy Samsunga S8 organizacją.


Zatem uważasz, że nie trzeba zorganizować grup rozwojowych, zadaniowych imarketingowych by wymyślić, wyprodukować i wypromować produkt bez organizacji... bardzo sensownie.

Cytat:
Aha i pewnie nie mogli patrzeć na słońce, a jak padał deszcz to klaskali uszami.


Jeśli masz siłe robotniczą, której nie musisz płacić a jedynie minimalnie utrzymać, to mogą zapierdalać nawet 20h / dobę przy pochodniach. Podobnie czynił Speer, który mimo bombardowań zakładów produkcyjnych zdołał podnieść wydajność 200%. Wystarczyło zagonić ludzi z obozów koncentracyjnych do robót, i nie liczyć się z ich niedolą.

Zakładając, że głazy wtaczano po rampie, to co cię interesowało ile niewolników zasłabnie? Mieli wtoczyć kilkadziesiąt bloków dziennie, a jak mieli problem to biczowano ich by problemu nie było.

Cytat:
O widzisz, wychodzi na to że rozwiązała nam się zagadka. Egipcjanie zajebali Piotrusiowi zaczarowany ołówek i narysowali piramidy.


Nie. Ot wystarczyło budować mastaby przez kilkaset lat, potem spróbować sił z pirmaidami schodkowymi by przejść do bardziej złożonych problemów architektonicznych. Jest to bardziej logiczne niż technologia z kosmosu, czy wyssane z rzopy zaawansowanie technologiczne.

Jeśli znali się na astronomii - a znali się, bo znali daty zaćmienia słonecznego - to znali także matematykę. Skoro znali matematykę, to prawdopodobnie umieli rozwiązywać proste problemy (dodawanie, odejmowanie itd.) potrzebne do chociażby pobierania podatków. Skoro umieli rachować, to potrafili przejść do bardziej złożonych problemów jak geometria potrzebna chociażby do wyliczania potrzebnych materiałów i ogólnych szacunkowych kosztów.

To się bardziej zazębia niż wyssane z dupy twierdzenia znikąd o "nieznanej technologii", bo wszystko następuje ewolucyjnie.

Cytat:
nie wiesz nic jak i dlaczego se zbudowali te piramidy, nie masz pojęcia jakie zagrożenie na nich czyhało, piramida w geometrii to doskonały stabilny obiekt nadaje się idealnie na schron, pod ziemia jest też zresztą masa tuneli i coś podejrzanie egipskie władze nie pozwalają tam robić żadnych wykopalisk


Nie nadawały się na schron. Nie ma masy tuneli. Najpierw coś udowodnij, np. przed czym się mieli chronić. Potem udowodnij "masę tuneli" (tylko nie wentylacyjnych gdzie człowiek się nie przeczołga) itd.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Krzyzak




Dołączył: 01 Sie 2011
Posty: 487
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:58, 20 Gru '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Jeśli masz siłe robotniczą, której nie musisz płacić a jedynie minimalnie utrzymać, to mogą zapierdalać nawet 20h / dobę przy pochodniach. Podobnie czynił Speer, który mimo bombardowań zakładów produkcyjnych zdołał podnieść wydajność 200%. Wystarczyło zagonić ludzi z obozów koncentracyjnych do robót, i nie liczyć się z ich niedolą.

ale badania szkieletów osób tam znalezionych określają osoby zatrudnione przy piramidach były doskonale odżywione i zadbane
to nie byli skazani na powolną śmierć z wycieńczenia niewolnicy na wzór niemieckich obozów koncentracyjnych
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
de93ial




Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 2986
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:25, 20 Gru '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

p4lm napisał:

większą od archeologów i dziękujemy Ci że się nią dzielisz. Zapewne te teorie będą dopisane do encyklopedii.


W tym przypadku to mowa raczej o egiptologach. I jeśli oficjalna wersja mówi, że piramida została zbudowana przy pomocy dłuta i kamienia, a argument za tym jest taki, że "została zbudowana za pomocą dłuta i kamienia, skąd wiadomo? Bo istnieje, a wtedy dostępne były tylko dłuta i kamienie" to chyba każdy zauważy, że jest coś mocno nie tak z tym argumentem.

Jest bardzo dużo pytań na temat tej konstrukcji, które stawiają współcześni inżynierowie, nie archeolodzy i widać wyraźnie, że obie wersje nijak do siebie nie przystają. Plus warto posłuchać geologów opowiadających na temat ziemi wokół piramidy. I znowu słabo to pasuje do wersji egiptologów.
_________________
http://www.triviumeducation.com/
Punkt startowy dla wszystkich.
http://trivium.wybudzeni.com/trivium/
Wersja PL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zxcvbnm2004




Dołączył: 27 Sie 2016
Posty: 41
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:41, 20 Gru '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krzyzak napisał:
Cytat:
Jeśli masz siłe robotniczą, której nie musisz płacić a jedynie minimalnie utrzymać, to mogą zapierdalać nawet 20h / dobę przy pochodniach. Podobnie czynił Speer, który mimo bombardowań zakładów produkcyjnych zdołał podnieść wydajność 200%. Wystarczyło zagonić ludzi z obozów koncentracyjnych do robót, i nie liczyć się z ich niedolą.

ale badania szkieletów osób tam znalezionych określają osoby zatrudnione przy piramidach były doskonale odżywione i zadbane
to nie byli skazani na powolną śmierć z wycieńczenia niewolnicy na wzór niemieckich obozów koncentracyjnych


Nie do konca prawda...
Nie wiemy jak stosowano się do niewolników - a ci na pewno zapierdalali przy budowie równo. Ponadto nie mieli prawa pochówku jak ludzie wolni, więc jak taki zdechł to co tam chciało porwać jego szczątki - porwało. Inni - tymczasowi robotnicy - którzy pracowali zmianowo (organizacja!) mieli gorsze warunki od robotników "na pełen etat", i ich szczątki potwierdzają, że nie każdy tam miał zapewnione dobre warunki bytowe.

Cytat:
Jest bardzo dużo pytań na temat tej konstrukcji, które stawiają współcześni inżynierowie, nie archeolodzy i widać wyraźnie, że obie wersje nijak do siebie nie przystają. Plus warto posłuchać geologów opowiadających na temat ziemi wokół piramidy. I znowu słabo to pasuje do wersji egiptologów.


Dla ciebie.
Wiadomo, że znali brąz i nic co wykracza poza tą podstawową wiedzę metalurgiczną oraz ich ówczesne matematyczne osiągnięcia nie zostało znalezione. Jeśli masz brąz to jesteś wstanie tworzyć różnorakie narzędzia, a z racji tego, że materiał ten jest "za miękki" do wielu prac (np. łupanie granitu) dłuta często się psuły. I znajdujemy tysiące dłut, które się stępiły, złamały itd. itp. Jak przyjrzysz się ich "narzędziom medycznym" (do balsamowania), to w nich także nie znajdziesz niczego zdumiewającego. Metalowy patyczek do "nawinięcia mózgu" i wyciągnięcia go przez przegrodę nosową, nie należy do "super efektywnych metod" usuwania mózgu z ciała.

Żeby lepiej ci to zobrazować.
Żeby stworzyć narzędzie z brązu wystarczy proste palenisko rozgrzane do 500 stopni Celsjusza. Nie znajdujemy w Egipcie stali w tamtym okresie, bo mimo iż znano węgiel i żelazo nie byli wstanie rozgrzać pieców do ponad 1500 stopni Celsjusza. Zatem o jakich "tajemnych narzędziach" może być mowa, skoro mówimy o kulturze, które nie wynalazła dymarek, i była nieco dalej od kultur kamienia łupanego? Nie ma mowy by byli wstanie posługiwać się czymś bardziej zaawansowanym niż dłuto, młotek i może parę innych narzędzi z brązu, które nie dotrwały do naszych czasów. Tyle tylko, że Egipcjalnie lubili się chwalić i pierdolneli by jakiś fresk w grobowcu z ich "najbardziej zaawansowanym technologicznie narzędziem" czcząc tym samym faraona, wynalazce i w ogóle całą ich cywilizacje... a tego nie ma.

Wiemy za to, że pracowali zmianowo, podzieleni na dywizje pracowników "pełnoetatowych" i "sezonowych". Prawdopodobnie sezonowi wracali do pracy na polu gdy zbliżała się pora wylewu Nilu. Po zbiorach wracali do pracy przy piramidzie. Możliwe, że faraon wypłacał ekwiwalent "pełnoetatowym" za to, że nie wrócili na pole w czasie siania i zbiorów - co ma sens. Wiemy, że do pracy zaciągnięto niewolników, którym nic sie nie należało i trudno oczekiwać by ich szkielety były znajdowane, bo ci ludzie w każdej kulturze dobrze odżywieni nie byli. Stąd byli niewolnikami.

Nie widzę miejsca na nic "zaawansowanego" w kulturze, która nie wynalazła stali.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
oko




Dołączył: 25 Lis 2016
Posty: 1722
Post zebrał 0.200 mBTC

PostWysłany: 14:16, 20 Gru '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zxcvbnm2004 napisał:

Wiemy, że do pracy zaciągnięto niewolników, którym nic sie nie należało i trudno oczekiwać by ich szkielety były znajdowane, bo ci ludzie w każdej kulturze dobrze odżywieni nie byli. Stąd byli niewolnikami.

Nie widzę miejsca na nic "zaawansowanego" w kulturze, która nie wynalazła stali.


Gdyby komuś potrzebna była definicja niewolnika, to już jest.
.
.
.
Gimbaza tu pisze ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3   » 
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Zagadka piramidy Cheopsa
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile