W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
ZUS - czyli jak wyrzucamy pieniądze w 'bagno'  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena: Brak ocen
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Polska i Polacy Odsłon: 6013
Strona:  «   1, 2 Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:19, 18 Paź '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiem jaką składkę płaciła i wiem jakie rozliczenie dostała.

http://www.tvp.info/opinie/wywiady/emerytalne-mydlenie-oczu/2932833

Także polecam. Facet w tym artykule napisał dokładnie to samo o czym ja trąbię w tym wątku oraz od jakiegoś roku na forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:29, 18 Paź '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kurwa, błagam cię.
gdy się ciebie "pytam jaką składkę płaciła" to nie odpowiadaj mi "wiem jaką" - i zamiast liczby link do kolejnego super profesora któremu zapłacili za to żeby usprawiedliwiał okradanie ludzi przy pomocy czarnej dziury zwanej ZUS.
w ten sposób nie będziemy rozmawiać.

najwyraźniej nie wiesz jaką składkę płaciła skoro nie rozumiesz dlaczego dziś dostaje z OFE tyle ile dostaje - gdyż to wszystko można bardzo prosto wyliczyć i nikt tu niczego przed nikim nie ukrywa.
co więcej, liczyłem że jako były student ekonomii zrozumiesz o czym pisałem wyliczając kwoty, ale teraz widzę że liczby nie są twoją najmocniejszą stroną, za to bardzo lubisz czytać prozę. zamiast na ekonomię powinieneś był iść na filologię - zmarnowałeś talent, stary
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:33, 18 Paź '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnie do OFE wpływało ponad 140 zł Wink . Twoje pierwsze pytanie było czy wiem jaką sumę uzbierała. Tak wiem, wiem jaką uzbierała.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:43, 18 Paź '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no to opowiedz nam o tym za co sobie odliczali, oraz jak dużo, żebyśmy też mogli zrozumieć tę niesprawiedliwość.
bo wiesz "wiem, ale nie powiem" - to raczej nie brzmi zbyt poważnie.

raczej trudno utrzymać taką precyzję zarobków żeby przez 10 lat wpłacać co miesiąc do ofe dokładnie ponad 140zł... Wink tak że coś kręcisz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:53, 18 Paź '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiesz rachunek jest bardzo prosty. Twój zarobek brutto ma w sobie ZUS + pracodawca osobno na Twoje konto też płaci na ZUS. Dzielisz przez 3 i masz wpływ do OFE. Nie będę Ci robił sprawozdania z zarobków mojej mamy. Wiem ile ma dostać, a ile faktycznie wpłaciła. Rachunek jest bardzo niekorzystny. Zrozum, że administracja korporacji niczym się nie różni od administracji państwowej. I to i to trzeba utrzymać. O dziwo emerytom taniej by wyszło jakby byli ubezpieczeni całkowicie w ZUSie.

To jest takie pieprzenie z tym lepszym prywatnym jak z NFZetem i prywatnym ubezpieczeniem zdrowotnym. Mówi się, że jest tańsze i obejmuje więcej usług. Zajebiście, bo specjalnie sprawdzałem ceny prywaciarzy i taniej wychodzi, ale dla osób zarabiających spore pieniądze. Po za tym nawet najlepsze nie obejmuje tylu usług co NFZ.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:00, 19 Paź '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

o tak, faktycznie NFZ obejmuje zajebiste usługi, między innymi:
1) kilkugodzinne czekanie w wypełnionej cherlającymi starymi babkami poczekalni, w przychodni rodem z PRLu (to w przypadku jakiejkolwiek potrzeby kontaktu z lekarzem)
2) wielomiesięczne czekanie na jakikolwiek zabieg, że o operacji nie wspomnę (tu często w grę wchodzą lata). oczywiście w czasie tego czekania dalej trzeba płacić płacić składkę na NFZ - w tym przypadku jest to składka za czekanie, bo raczej nie za leczenie.. tak że naprawdę zajebista usługa czekania, rewelacyjny polski wynalazek - inne kraje mogą nam tu tylko pozazdrościć Smile

tak samo ten ZUS, który tak chwalisz: obejmuje zajebiste usługi, a najzajebistsza jest wysokość emerytury - nic tylko się wyprowadzać na egzotyczną wyspę z takim super dochodem. a jakby co to NFZ pokryje oczywiście koszty wszelkiego leczenia na tej wyspie Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:42, 19 Paź '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
o tak, faktycznie NFZ obejmuje zajebiste usługi, między innymi:
1) kilkugodzinne czekanie w wypełnionej cherlającymi starymi babkami poczekalni, w przychodni rodem z PRLu (to w przypadku jakiejkolwiek potrzeby kontaktu z lekarzem)
2) wielomiesięczne czekanie na jakikolwiek zabieg, że o operacji nie wspomnę (tu często w grę wchodzą lata). oczywiście w czasie tego czekania dalej trzeba płacić płacić składkę na NFZ - w tym przypadku jest to składka za czekanie, bo raczej nie za leczenie.. tak że naprawdę zajebista usługa czekania, rewelacyjny polski wynalazek - inne kraje mogą nam tu tylko pozazdrościć


Oj Bimi. NFZ z kolejkami w szpitalach nie ma nic wspólnego. Po za tym w prywatnych szpitalach i przychodniach są identyczne Wink. Zarówno w publicznym jak i prywatnym jeśli nie dasz w łapę to będziesz czekał do usranej śmierci.

Cytat:
tak samo ten ZUS, który tak chwalisz: obejmuje zajebiste usługi, a najzajebistsza jest wysokość emerytury - nic tylko się wyprowadzać na egzotyczną wyspę z takim super dochodem. a jakby co to NFZ pokryje oczywiście koszty wszelkiego leczenia na tej wyspie


Wypraszam sobie. Nigdzie ZUSu nie pochwaliłem. Pokazuję jak jest, a nie jak święte pudło w pokoju przykaże.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mamamia




Dołączył: 30 Sie 2010
Posty: 504
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:23, 20 Paź '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w temacie wypowiada sie od lat niezastąpiony Cynik9 (notabene moj faworyt na Króla Polski king ). jego najnowszy poscik:

Cytat:

Ora et non labora

Módl się i pracuj a garb ci sam wyrośnie, mówi stare przysłowie. Zastanawiamy się kiedy straci ono ostatecznie swoją aktualność...

Troska o garbatych emerytów i rozsypujące się finanse państwa zgodnie popychają rząd do posunięć coraz bardziej panikarskich. Dowiadujemy się właśnie że rządowy projekt nowelizacji ustawy o finansach publicznych przewiduje że od przyszłego roku każdy kto chce przejść na emeryturę (z ZUS lub z OFE) będzie musiał zrezygnować z zatrudnienia. Emeryt który chce sobie trochę dorobić jest więc zagrożeniem dla finansów państwa. Jak się mu przyśni jakaś sprośna fucha w rodzaju stróża nocnego to niech lepiej o niej zapomni. W przeciwnym razie nie dostanie świadczenia na konto bo mu ZUS zawiesi wypłatę.

Z ZUS-em musi więc już być naprawdę źle skoro konieczne jest przymykanie świadczeń osobom które sobie jeszcze trochę chałturzą na etacie. Zmiana wygląda na kolejny akt terroru państwa nad populacją. Nie jest to bowiem nic innego jak tylko brutalny szantaż. Gość w Polsce zmuszany był do odprowadzania haraczu na ZUS przez ileś tam dziesiątek lat. Przez te lata socjalizm prał mu umysł że jest to konieczne bo po osiągnięciu wieku emerytalnego państwo będzie mu na to konto wypłacać tyle a tyle emerytury. Dobre państwo nie da mu zginąć na stare lata i dlatego składki były konieczne teraz. Taka była umowa.

Umowa nie przewidywała żadnego karnego wstrzymania wypłacania emerytury z jakiegokolwiek powodu innego niż koniec żywota na tym ziemskim padole. Czy nie na tym polegać miało owe socjalistyczne "bezpieczeństwo na stare lata"? W szczególności nie było mowy o karaniu aktywności emeryta na tym padole łez tylko dlatego że jest akurat emerytem a do tego jeszcze bardziej fit niż inni. A tu nagle państwo w osobie min. Rostowskiego ucieka się do ordynarnego szantażu – wypłata emerytury tak ale tylko jak nie będziesz dłużej pracował. Inaczej ZUS nie wypłaci.

Mamy tu też świetną ilustrację niebezpieczeństwa na które zwracaliśmy wielokrotnie uwagę wcześniej, przy okazji bojów o OFEs. Nawet jak odkładanie w OFEs jest obowiązkowe, co jest rozwiązaniem złym, to postulowaliśmy aby przynajmniej wypłaty zebranego kapitału były jednorazowe i bezpośrednio na ręce emeryta. Innymi słowy, aby emeryt wydarł w końcu państwu kontrolę nad swoim kapitałem i aby mógł nim dalej sterować sam, z dala od lepkich łapsk państwa. Kupiłby sobie za to jakąś annuity których pełno czy też sam sobie z konta wypłacał tyle ile trzeba. Instytucje finansowe też chętnie by w tym pomogły tym którzy nie czuliby się na siłach robić tego sami. Ale niestety, zagrabiony emerytowi via OFEs kapitał pozostaje w rękach państwa i jest mu jedynie dozowany przez państwowy ZUS. Umożliwia to państwu szantaż taki właśnie jaki wprowadza teraz min. Rostowski. Zrób to czy tamto czego państwo chce a jak nie zrobisz to pożałujesz - ZUS ci nic nie wypłaci.

Środki w OFEs propaganda nazywała jeszcze nie tak dawno “twoimi pieniędzmi”. W praniu okazuje się że państwo nie tylko dozuje ci kroplówką te “twoje” pieniądze ale na dodatek dozuje je pod arbitralnie narzuconymi przez siebie warunkami. Teraz akurat państwo wymaga na przykład abyś przypadkiem nie pracował. A co wymyśli jutro? Może obetnie ci wypłatę o połowę bo Rostowskiemu dalej sypie się budżet? Może każe skakać na jednej nodze weryfikując sprawność fizyczną emerytów? Albo może w ogóle zablokuje wypłaty bo brakuje na finansowanie burdy w Afganistanie?

Tak to jest w tym życiu... dużo częściej niż się spodziewamy rzeczy są po prostu binarne, czarno białe. Albo socjalizm albo wolność, wiele pośrodku nie ma. Albo istnieje prawo własności albo nie istnieje, też nie ma pośrodku wiele. Albo OFEs trzymają twój kapitał, albo jest to tylko trzecia prawda Tischnera a OFEs trzymają jedynie kapitał który państwo tobie zrabowało i używa go teraz do szantażu. Dla twojego dobra, ma się rozumieć...

http://dwagrosze.blogspot.com/2010/10/ora-et-non-labora.html


JA - polecam ci z nim podyskutowac, forumowicze p2 beda na pewno kibicowac, nieprawdaż? Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:00, 20 Paź '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mamamia,
powody dlaczego ZUS ma się źle wymieniłem w pierwszy moim poście w tym temacie. Czytałeś?
Chętnie bym z nim podyskutował, tylko pewnie nie ma tutaj konta.
Z drugiej strony jak już pewnie tutaj zauważyłeś (powinieneś po naszej dyskusji ostatnio) Cynik9 nadużywa słowa "socjalizm". Socjalizm to socjalizm tamto... Wyraźnie nie wiedząc co to słowo oznacza.
Z drugiej strony widać wyraźnie jakie podejście i szacunek do prawa ma obecny rząd PO. Emeryci powinni zaskarżyć rząd, że łamią przepisy, ponieważ prawo nie działa wstecz, a zatem nie mają prawa czegoś takiego zrobić.

Cytat:
Przez te lata socjalizm prał mu umysł że jest to konieczne bo po osiągnięciu wieku emerytalnego państwo będzie mu na to konto wypłacać tyle a tyle emerytury


To zdanie mi się nie podoba. Dlaczego? Ponieważ PRL nie prał mu mózgu, bo po przejściu na emeryturę faktycznie te pieniądze by dostał. A że system się zmienił i nastały czasy okradania ludzi...

Jakbyśmy nie mieli tych problemów jak w mym pierwszym poście i nie istniałoby OFE z pewnością dałoby się zmniejszyć rozrastającą się obecną biurokrację ZUSu. W PRL biurokracja była około 5x mniejsza, zarówno w ZUS jak i ogólna państwowa, więc da się? Da się. I byłoby taniej niż w prywatnej firmie. Jeśli chcesz wiedzieć dlaczego zapraszam ponownie do dyskusji na PW Smile .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WZBG




Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 3598
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:30, 31 Paź '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Będzie zniesienie górnego limitu składek na ZUS. Budżet może zyskać ponad 5 mld zł 30.10.2017 PAP

złoty 2 źródło: ShutterStock

Zniesienie górnego limitu składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe, powyżej którego obecnie nie płaci się składek, przewiduje projekt, który w poniedziałek przyjął rząd. Zmiany miałyby wejść w życie od przyszłego roku.

Projekt nowelizacji ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz niektórych innych ustaw został przygotowany przez resort rodziny, pracy i polityki społecznej.

Projekt - jak informuje Centrum Informacyjne Rządu - przewiduje zniesienie górnego limitu składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe, powyżej którego obecnie nie płaci się składek (tzw. 30-krotność). Składka na ubezpieczenia emerytalne i rentowe będzie odprowadzana od całości przychodu, a więc analogicznie jak w przypadku ubezpieczenia chorobowego i wypadkowego. Zasada ta zostanie również wprowadzona przy składkach płaconych przez płatnika składek za pracowników zatrudnionych w warunkach szczególnych na Fundusz Emerytur Pomostowych.

CIR przypomina, że wysokość emerytury jest ściśle powiązana z wysokością odprowadzanych składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe - im wyższa kwota odprowadzanych składek i im dłuższy okres zatrudnienia, tym wysokość świadczenia jest wyższa - stąd też zniesienie limitu wysokości podstawy wymiaru składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe będzie bezpośrednio wpływać na wysokość otrzymywanej w przyszłości emerytury. "Jest to szczególnie ważne w przypadku osób, które otrzymują w czasie swojej kariery zawodowej zróżnicowane pod względem wysokości zarobki" - przekonuje w komunikacie CIR.

Do propozycji MRPiPS dotarł w ubiegłym tygodniu PAP Biznes. Jak wówczas podawano, resort liczy, że z tytułu zniesienia górnego limitu składek sektor finansów publicznych zyska w 2018 r. 5,4 mld zł. Według wyliczeń zmiany miałyby objąć ok. 350 tys. osób.

W praktyce propozycja resortu oznacza, że osoby, które zarabiają więcej niż 2,5-krotność średniej krajowej, miałyby płacić wyższe składki wyliczane od całego wynagrodzenia.

Według obecnie obowiązujących przepisów składkę emerytalną i rentową płaci się od wynagrodzenia nieprzekraczającego 30-krotności przeciętnej płacy w gospodarce (ok. 10 tys. zł miesięcznie i 120 tys. zł rocznie).
http://forsal.pl/gospodarka/polityka/art.....ld-zl.html
_________________
Dzieje się krzywda dokonywana przez jednych na drugich.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mirkas




Dołączył: 29 Sty 2014
Posty: 831
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:05, 14 Gru '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Urzędnicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wysyłani są na szkolenie do szkoły o. Tadeusza Rydzyka. ZUS opłaca im udział i nocleg w Toruniu, choć ma własne ośrodki szkoleniowe

https://businessinsider.com.pl/wiadomosc.....aign=fb_bi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Polska i Polacy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona:  «   1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


ZUS - czyli jak wyrzucamy pieniądze w 'bagno'
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile