W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Atmosfera na forum - trolling   
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
2 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 1608
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Obelgi Agresja Ironizowanie Ośmieszanie
nie przeszkadzają mi
42%
 42%  [ 8 ]
przeszkadzają mi
57%
 57%  [ 11 ]
Wszystkich Głosów : 19

Autor Wiadomość
kondrix




Dołączył: 14 Cze 2008
Posty: 205
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:39, 02 Lip '08   Temat postu: Atmosfera na forum - trolling Odpowiedz z cytatem

nie znalalzem bardziej pasującego dzialu niz "ogólne" wiec pisze tutaj

Jestem nowy na forum i mam w spojrzenie kogoś z boku
Zauważyłem, że obelgi i agresja, ironizowanie, ośmieszanie są na tym forum czymś naturalnym
Takie zachowanie zdecydowanie nie sprzyja swobodnemu wyrarzaniu opini i dochodzeniu do prawdy poprzez prezentowanie argumentów

nie będe się póki co wypowiadał, co z tym zrobić, byćmoże innym to nie przeszkadza
czekam na opinie forumowiczów
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Tańcząca




Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 2461
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:41, 02 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podaj konkretne przykłady co Ci przeszkadza? I nie generalizuj!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AQuatro




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:42, 02 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przypuszczam, że wszystkiemu winne są skrajne różniące się opinie forumowiczów na poszczególne tematy...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kondrix




Dołączył: 14 Cze 2008
Posty: 205
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:45, 02 Lip '08   Temat postu: przykłady Odpowiedz z cytatem

obelki: "debilątko"

agresja: "nie generalizuj!" (wykrzyknik)

ironizowanie: "a na filmikach to na sznurku ciągną?" Odp; "początkowo tak ,pózniej przerobili lrv na sprężyne nakręcaną kluczykiem"

ośmieszanie : "Ja bym to natychmiast na twoim miejscu zgłosił do zarządu PKP - może zamontowaliby przekładnie do lokomotyw, otwierając tym samym nowy rozdział w dziedzinie światowego kolejnictwa Laughing Smile"

celowo nie podaje nicków bo zjawisko jest wg mnie wszechobecne i nie ma powodu piętnowanie jednostek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
jabba




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 1186
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:27, 02 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No wiesz jak ktoś pisze brednie to nie ma co się dziwić, że się z niego śmieją.
Pogadaj z Bimim, zostań modem to już nikt ci nie podskoczy Laughing Laughing Laughing
_________________
http://republika.pl/blog_fa_550912/991430/sz/zwoliludu.gif
________________________________
A na drzewach zamiast liści wisieć będą komuniści
i LEWACY

Raz sierpem raz młotem w czerwoną hołotę
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Veritatis




Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 1065
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:31, 02 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tematy poruszane na tym forum są bardzo kontrowersyjne i często wywołują w nas złość - no bo jak tu się nie wk...ać, kiedy słyszymy o tym, że media codziennie nas dymają, ukrywa się przed nami alternatywne źródła energii, czy też chce się nas oznakować jak bydło. Mało tego, prezentujemy tu odmienne poglądy. Anarchiści, monarchiści, komuniści, demokraci, wierzący w reptilian, iluminatów, antysyjoniści i czytelnicy GW (np. Tiesto). Co się dziwić, że czasem komuś puszczają nerwy? Chyba po to jest forum - żeby swobodnie dyskutować.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Easy_Rider




Dołączył: 18 Sty 2007
Posty: 1884
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:01, 02 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@kondrix - witaj. Epitet "debilątko" oraz ta wypowiedź o lokomotywach pochodzi od niejakiego Diadiuszki, którego już nie ma od ub. roku. Z tymi lokomotywami to akurat nie miał ewidentnie racji, bo nie wiedział, że w lokomotywie silnik trakcyjny elektryczny tworzy z osią napędową jednostopniową przekładnię mechaniczną, co pokazałem mu na zdjęciu (temat "LRV - gdzie silniki?"). Ale nieważne były fakty - u niego ważne było, aby komuś dokopać. Takich użytkowników już nie ma, wyjątek stanowi jeszcze Moonwalk, starający się kontynuować rolę Diadiuszki (o ile nie jest jego innym wcieleniem), ale na szczęście ma adekwatny limit.

Natomiast co do emocjonalnego charakteru postów - uważam, że w pewnych granicach jest to dopuszczalne, o ile nie narusza zasad forum, bo w przeciwnym razie forum byłoby nudne nie do zniesienia. Sprawy, które są tutaj omawiane, już same z siebie mogą być powodem silnego wzburzenia. Uważam więc za rzecz do przyjęcia agresję, ośmieszanie czy nawet obelgi - ale wobec polityków, będących kłamcami lub zbrodniarzami, czy też wobec popierających ich naukowców lub dziennikarzy i tego nie można nazwać trollingiem. Ale nie może być oczywiście zgody na wyrażanie takich postaw wobec innych użytkowników forum. Ta różnica jest chyba łatwa do odczytania. Tak więc - nie zrażaj się, bo to nie jest miejsce dyskusji salonowych, zresztą - inne fora też mają podobny charakter.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:09, 02 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiepskiej baletnicy przeszkadza rąbek u spódnicy.
Jak na razie jestem jedynym który zagłosował na nie - niezłe z was cioty Wink Laughing

A tak na serio: to tylko słowa - możesz próbować być grzeczny i miły dla wszystkich, ale inni nie odpłacą ci się tym samym. Po co dobrowolnie pozbawiać się oręża, którym ci źli tak biegle władają? Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Scorpio




Dołączył: 06 Mar 2007
Posty: 1250
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:55, 02 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
niezłe z was cioty Wink

no i temat zamknięty Laughing

z mojej strony jeśli ktoś czuje się dotkniety moim stylem wypowiedzi wybaczcie
taki już jestem i raczej się nie zmienie
głatka gatka rodem z wersalu do dyskusji nic nie wniesie
a osmieszanie innych, cóz niektórzy piszą tak wierutne bzdury bez pojęcia że ośmieszaja sie sami
nikt nie jest świety więc swietosci wymagać nie powinien
a jak ktos przesadzi mamy egzorcyste
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
muzyczka




Dołączył: 26 Cze 2008
Posty: 24
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:03, 02 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chyba jest to robienie z g...a problemu.
tematy poruszane sa trudne i niec dziwnego ze wymagają silniejszych środków ekspresji niż "ojej"

nie zaczynajmy się plątac w jakieś poprawności - dość juz jej w innych mediach
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Easy_Rider




Dołączył: 18 Sty 2007
Posty: 1884
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:26, 02 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na tak prosto sformułowaną ankietę nie jestem w stanie odpowiedzieć, gdyż:

1. Nie mam nic przeciwko stosowaniu obelg, agresji, ironizowania i ośmieszania w stosunku do osób publicznych, których działanie uzasadnia emocjonalny charakter wypowiedzi (np. nie wzbudził we mnie sprzeciwu filmik z piosenką pt. "Jak ja was kurwy nienawidzę").

2. W stosunku do użytkowników forum, sprzeciwiałbym się obelgom i agresji, ale co do ironizowania i ośmieszania - tutaj nie byłbym taki pewny, bo m.in. na tym polega cała finezja dyskusji, a chyba nie chcemy tego, aby dyskusje były takie jak w telewizji TRWAM.

Niestety, życie nie składa się wyłącznie z sytuacji dwupostaciowych i nie zawsze można odpowiedzieć TAK lub NIE.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tańcząca




Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 2461
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:42, 02 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I przeklnąć też czasem trzeba , żeby do tych zakutych łbów dotarło. Takie jest życie ...każde zjawisko jest potrzebne czy ironia czy ośmieszanie czy czasem agresja widocznie tego w danym momencie wymaga dyskusja. Wszystkie te procesy ukazują czyjąś szczeline w dyskusji. Dobrze by było gdyby te zjawiska spełniały jakąś funkcje coś uzkazywały, dawały do myślenia, czasem prowokowły do uśmiechu czasem do zawarcia kompromisu jakiegoś konsensusu.Wszystkie one odwołują sie do emocji użytkowników czyli dyskusja robi sie autentyczna ,a nie poltyczno -porawna flagmatycznie-wirtualana paplanina.

np. mój wykrzyknik miał za zadanie zwrócenie Twojej uwagi ,że ja nie wiem co Tobie konretnie nie odpowiada , gdyż dla mnie i dla kogoś innego owy wykrzyknik nie jest agresją
może gdyby były 3 wykrzykniki pomyślałabym tak , a dla Ciebie już jest jeden wykrzyknik agresją. Dlatego zwróciłam się do Twojej osoby i dopytałam o konkrety ,gdyż gegenralizowanie jest częstą przypadłością dyskusji z której nic nie wynika budującego.

Przy zastosowaniu agresji rodzi się pewne niebezpieczeństwo -uzytkownicy stosują czasem ciosy poniżej pasa , ale zawsze te możesz kondrix skorygować i zwrócicić czyjąś uwagę , że ten ów cios zastosował , a Tobie to nie odpowiada.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:51, 02 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czasami zdarza się kilku wyjątkowo chamskich dyskutantów, ale od czego jest przycisk Ignoruj? ogólnie atmosfera jest wyjątkowo spokojna Smile

bardziej denerwujące jest zaśmiecanie forum 40 postami dziennie na ten sam temat lub na tematy nieistotne... jak ktoś tu spędza więcej czasu, to potrafi przewidzieć odpowiedź patrząc na sam nick...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Atmosfera na forum - trolling
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile