W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Srebrny glob nie lśni jak powinien.  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena: Brak ocen
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Sprawy techniczne Odsłon: 1652
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Pafka




Dołączył: 18 Lut 2007
Posty: 383
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:34, 11 Mar '07   Temat postu: Srebrny glob nie lśni jak powinien. Odpowiedz z cytatem

Mam pewną sugestię dotyczącą działu lądowanie na księżycu. Od niedawna obserwuje wątki z tym związane i szczerze mówiąc panuje w tym temacie spory bałagan.
Byłoby świetnie gdyby administrator spróbował nadać temu działowi nową jakość.

Po pierwsze - Wątki są zbyt ogólne jak na ogrom materiału z którym mamy do czynienia. Wszystkie sprawy wrzucane są do jednej beczki, następnie giną one w ferworze dyskusji i pozostawiają za sobą wiele niedomówień.

Po drugie - Wyjaśnianie sprawy nie polega na wzajemnym przekrzykiwaniu się forumowiczów, ale na przedstawianiu rzeczowych argumentów, a następnie ich obalaniu lub potwierdzaniu. Trzymając się tej zasady zyskamy na przejrzystości, a tym samym na wiarygodności.

Jak poprawić dział? Confused

1) Na sam początek proponuje zacząć dzielić te dwa tasiemce na poszczególne wątki. Postów nie trzeba koniecznie wycinać, wystarczy przekopiować to co zostało powiedziane w danej materii do nowego wątku.

2) Nowe wątki powinny dotyczyć możliwie jak najbardziej konkretnej sprawy, przykładowo "Problem pasów Van Allena - rzeczywistość czy fikcja"

3) Użytkownicy wpisujący nowe posty powinni przede wszystkim przytaczać materiały i zwracać uwagę na konkretne szczegóły, a nie zaczynać od przedstawienia swojego subiektywnego poglądu na sprawę, typu "amerykanie nie byli na srebrnym globie, koniec, kropka".

4) Proponuję wszystkim forumowiczom przyjąć jak najbardziej obiektywną postawę. Czytający ten dział powinni sami wyciągać wnioski.

5) Należy również ograniczyć niepotrzebne gadulstwo. O wiele większą wartość ma jeden porządny post wpisany raz na tydzień niż dwadzieścia mało znaczących.

Jeśli będziemy się trzymać tych kilku postulatów, ludzie z pewnością to zauważą i chętnie dołączą do tego forum.
Odrobina niemieckiego porządku jeszcze nikomu nie zaszkodziła. Very Happy

Z poważaniem, Pafka.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:06, 11 Mar '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pomysł jest bardzo dobry, ale porządkowanie tego śmietnika to ciężka praca.

Gdyby forum uporządkować, na powno byłoby wartościowym kompedium wiedzy na ten temat. Ale kto to zrobi i jak można to zrobić? Myślę, że to nie takie proste. Ludzie się nie będa dostosowywać do formy którą im narzucasz. Chyba, że zaczniesz ich wycinać, a to jeszcze gorzej.

Trzeba uważać bo większośc postów w tych dwóch wątkach nie ma sensu istnienia bez odniesienia do dyskusji, w której powstały.
Kopiowanie postów nie bardzo jest możliwe - istniejące posty można tylko przenosić do nowych wątków, usuwając je z miejsca pierwotnego.

Jednymy rozsądnym wyjściem jest założenie kilku wątków "podklejonych", w których jakaś obiektywa osoba zbierałaby wycinki tego, co jest w pozostałych...
Zgłaszasz się na ochotnika do takiej wycinanki? Smile
Jesli tak - po prostu zalóż tematy które uważasz za stosowne i wklejaj w nie co ciekawsze wypowiedzi - ja je popodklejam, a później możemy je zablokowac dla innych, żeby tam nie śmiecili.

Myślę, że byłaby to bardzo pożyteczna sprawa, choć zapewne po jakims czasie wiele osób zacznie Ci zarzucać brak obiektywizmu. Smile
W każdym razie jesli chcesz zebrać cały ten smietnik w kilku krótszych postach masz moje błogosławieństwo.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
XTC88




Dołączył: 14 Lut 2007
Posty: 1823
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:09, 11 Mar '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi ty masz downa?> Ja odkrywam 8 tajemnice swiata a ty ją banujesz? ocb/?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:47, 11 Mar '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

8 tajemnice swiata? jasne Smile chyba w swoich snach

xtc, ty nawet posta nie potrafisz normalnie napisac, nie mowiac o zedytowaniu i poprawieniu jakiegos bledu, albo wklejeniu obrazka, nie daj boże..

nic nie banuje tylko sprzatam smieci po tobie. jakbym zamiast je usuwac, przenosil wszystkie na forum p.t. "śmietnik xtc", wtedy sam bys zobaczył, ze w gruncie rzeczy wyrządzam ci przysługę. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
XTC88




Dołączył: 14 Lut 2007
Posty: 1823
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:53, 11 Mar '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi, a po co mi wklejać obrazek? jak to nie pisze porpawnie posta? zła czcionka? wiesz, szkoda, ze nie ma różowej, bo koffam ten kolor, a tak na poważnie to jestem informatykiem, wiec daj se na luz .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:05, 11 Mar '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja nie każe ci wklejac obrazków, ale jak np. piszesz o godle watykanu to wypadałoby choć dac linka do obrazka.

a jak jesteś informatykiem to powinieneś wiedzieć, że różowy też jest
jest każdy kolor jaki sobie zamarzysz Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
XTC88




Dołączył: 14 Lut 2007
Posty: 1823
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:14, 11 Mar '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi @(-)- dla ciebie. Ty zawsze masz rację. Mam nadzieje, że między nami nie będzie już problemów. (Uszanuj moje postulaty, one są bezcenne na tym forum( chyba wiesz dlaczego?), a owiane są 100% prawdą).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Easy_Rider




Dołączył: 18 Sty 2007
Posty: 1884
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:09, 11 Mar '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pafka w zasadzie ma rację, ale to co postuluje, mogłoby jedynie załatwić forum, w którym posty są w układzie hierarchicznym, a nie sekwencyjnym, jak to ma miejsce obecnie - tylko że tego typu fora jakoś wyszły z mody, a szkoda, bo to jest to samo, gdyby np. w bibliotece książki ułożyć nie działami tematycznymi, ale jak leci - według daty zakupu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pafka




Dołączył: 18 Lut 2007
Posty: 383
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:40, 11 Mar '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rzuciłem nieco okiem na tematy o księżycu pod kątem ewentualnego ich porządkowania, i niestety dochodzę do wniosku, że istotnie, wątki przeplatają się tam niczym warkocz Begerowej. Niestety masz rację, że taka sklejka nie wyglądałaby zbyt ciekawie. Moją wizję księżycowego działu należy włożyć między bajki (przynajmniej pierwszy punkt). Spróbuję jeszcze coś pomyśleć, lecz boję się, że efekty mogą wyjść niewspółmierne do włożonej pracy. Dodatkowo mam obawy w związku z ewentualną nagonką, o której wspomniałeś. Nie chcę, żeby nazwano mnie forumowym cieciem!Confused Zatem na razie doradzam proste dbanie o porządek. Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:55, 12 Mar '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OK. W każdym razie dzięki za pomysł - na pewno godny przemyślenia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Sprawy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Srebrny glob nie lśni jak powinien.
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile