W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
ASPARTAM w polskich produktach lol!  
Podobne tematy
Film Rakotwórcza Słodycz - Aspartam 49
Aspartam w lekach i suplementach9bez ocen
Aspartam - legalna trucizna2
Aspartam - największa trucizna XXI wieku8
Aspartam1bez ocen
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
1 głos
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Śmietnik Odsłon: 9520
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Wyspa




Dołączył: 28 Lis 2007
Posty: 1242
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:33, 01 Lip '08   Temat postu: ASPARTAM w polskich produktach lol! Odpowiedz z cytatem

Mojemu koledze daje filmy z roznymi spiskowymi sprawami i tam było o aspartami (ja oglondalem kiedys z 2h film tylko o tym na planet) i ja przychodze do niego a ten mi pokazuje 2 butelki a w składzie ASPARTAM! Jedna butelka to LIFT! a druga jakis wisniony napój nie wiem jaki i ja przychodze do domu i patrze na soki ktore pije do kilku miesiecy a w skladzie ASPATRAM!!!!!!!! juz wiecej tego gówna nie tkne... na dodatek jakos wzrok mi dziwnie zaczął sie psuć? tak odczułem to przez ostatnie kilka misiecy... mam nadzieje ze all wroci do normlny ale qrde jestem wqrzony! trują nas! przecierz to nie legalne! Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tomkiewicz




Dołączył: 11 Gru 2007
Posty: 989
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:00, 01 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trują Cię również węglowodanami, witaminkami, chlebem, owocami, soczkami. Ogólnie, tzw. "Zdrowym" Żywieniem. Aspartam to jeden ze sprawców - i na pewno nie główny. Wszystkie choroby zależą od zdolności osłony immunologicznej. Wszystko uzależnione jest od tego , czy przekroczysz dawkę węglowodanów 0,8 gr na kg należnej masy ciała. Aspartam to sprawa drugorzędna, choć jest to ewidentna trucizna.
Cieszą się środowiska farmaceutyczne, gdy ludzie boją się drugorzędnych wrogów, a nie widzą najważniejszej przyczyny. BA ! Uznają ją za przyczynek do zdrowia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
etznab




Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 372
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:55, 13 Lut '09   Temat postu: aspartam Odpowiedz z cytatem

zobaczcie jak manipulują opinią publiczną, i to nasi parlamentarzyści: nie jest szkodliwy...

http://orka2.sejm.gov.pl/IZ6.nsf/main/2F6D3BB9

i jak nas okłamują:

http://www.eufic.org/article/pl/artid/aspartame/

tutaj co powoduje...

http://hotnews.pl/artnauka-113.html

a tu co piszą inni:

http://www.mafiapress.pl/d_1686_Nutrasweet_lub_Aspartam.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Aqua




Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 1450
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:27, 13 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tomkiewicz napisał:
[...]Aspartam to sprawa drugorzędna, choć jest to ewidentna trucizna.


Sugerujesz, że chleb (pomijając kwestię, że to co teraz kupujemy to są w zasadzie gipsowe odlewy barwione karmelem - załóżmy, że mówimy o takim, który spożywali nasi pradziadkowie. Taki który robiono na zakwasie i robiło się go raz na tydzień, bo trzymał świeżość. Moi pradziadkowie żyli 90 lat jedząc tą "truciznę" tak przy okazji) jest większą trucizną niż aspartam???? Tomkiewicz, czy ty aby nie przeginasz? Na każdym kroku gdzie pojawia się jakiś wątek związany z przyswajaniem jakiegokolwiek pokarmu od razu wyskakujesz z tekstami o peelingu jelit i szkodliwym pieczywie, a robisz to z uporem Lary atakującej KRK.
Załóż jeden wątek - wytłumacz wszystkim jak według Ciebie powinno wyglądać zdrowe odżywianie, a wszyscy będą zadowolenie. Może nawet ja z niej skorzystam. To co teraz robisz natomiast jest bardzo podobne do reklam w radiu i TV - na każdym kroku i zawsze z zaskoczenia, a ja na takie działania jestem ewidentnie wyczulony i mnie to po prostu wkurwia.

Nothing personal. Mówię co myślę. Wink


Wyspa - czyżby te soki to Costa? Wink

Ogólnie, jeżeli nie chcesz się truć aspartamem to musisz czytać skład wszystkiego co kupujesz, bo nie znasz dnia, ani godziny Wink
_________________
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko mało prawdopodobne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyspa




Dołączył: 28 Lis 2007
Posty: 1242
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:27, 13 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja juz pije praktycznie tylko wode z kranu przepuszczoną przez taki filtr jakby (mam nadzieje ze nie jest chlorowana czy z dodatkiem fluoru ale nigdy nie mozna byc tego pewnym) no i czasem pije soki ale zawsze juz sprawdzam skład i jak jest aspartam to nie biore ; p
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gerwazjana




Dołączył: 04 Lis 2008
Posty: 611
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:37, 13 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To akurat nic nowego Wyspa.. a gumy Wrigley's Spearmint zujesz? heh tak sie sklada, ze mam tutaj pod nosem jedna 'Extra' sie nazywa.. jest Sugar-Free, za to oczywiscie Aparstame-full hehe Wink co ciekawe- korporacja ta odpowiedzialna jest tez za oznakowanie pierwszego towaru za pomoca kodow kreskowych

Cytat:
26 czerwca 1974 – pierwszy, oznaczony kodem kreskowym, towar przechodzi przez kasę w domu towarowym Marsh w Troy, w stanie Ohio. Towarem tym była guma do żucia "Wrigley's"
http://pl.wikipedia.org/wiki/Kod_kreskowy

ten obrazek ktos tu na forum juz wklejal..

ja to traktuje bardziej metaforycznie, ale jednak cos w tym jest- w koncu Aspartam to 'diabel' dla naszego zdrowia Wink


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
XTC88




Dołączył: 14 Lut 2007
Posty: 1823
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:49, 13 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie kupujcie Pasty Colgate Total,

która zawiera fluorek sodu (NaF) który używa się jako trutki na gryzonie i owady, jako środka antyseptycznego oraz w przemyśle ceramicznym. Jest na liście " Codex Alimentarius " . Exclamation
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyspa




Dołączył: 28 Lis 2007
Posty: 1242
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:18, 13 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gerwazjana: gum żadnych nie jem...

XTC88: ja myje colodent i pisze w składzie:

zawiera:

monofluorofosforan sodu
fluorek sodu-1450 ppm F

domyslam sie ze musze zmienic paste ale jak tak to na jaką? Sad


przydałby się jakiś osobny temat o pastach do zębów i spisac jaki mają skład... Rolling Eyes
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aqua




Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 1450
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:32, 13 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wyspa napisał:

przydałby się jakiś osobny temat o pastach do zębów i spisac jaki mają skład... Rolling Eyes


Nie tylko o pastach, ale sie przyda:
viewtopic.php?t=5772
_________________
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko mało prawdopodobne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
shinobi




Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 449
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:13, 13 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jedyną pastą jaką znam bez fluoru jest Sensodyne Classic

http://www.ceneo.pl/Pielegnacja_zebow;017SENSODYNE_P0-15531.htm
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
prostynick




Dołączył: 01 Lut 2009
Posty: 343
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:04, 13 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wyczytałem na róznych forach, że dobrą pastą bez fluoru jest Lavera. Ale jest też wiele past dla dzieci i chyba większość nie posiada fluoru. Tylko trzeba patrzyć na tą Laverę bo tej firmy jest kilka rodzajów past i są też z fluorem, conajmniej 2 rodzaje z tej firmy nie mają fluoru i jeszcze mają pastę dla dzieci też bez fluoru.

Na ceneo wpisałem bez fluoru i jakieś 3 znalazło http://www.ceneo.pl/categories.aspx?sear.....e=99999999

A tu opis nici do zębów:

Cytat:
ACTIVE Nić Pęczniejąca Miętowa + Fluor 50m

Nić dentystyczna posiadająca właściwości pęczniejące po zetknięciu ze śliną. Rozprężona nić wypełnia przestrzeń międzyzębową lepiej przylegając do powierzchni zębów , przez co skutecznie usuwa płytkę nazębną.

Nić dodatkowo pokryta jest teflonem dzięki czemu z łatwością wsuwa się w przestrzenie miedzyzębowe co ułatwia jej używanie.

Zawartość fluoru dodatkowo chroni zęby.

Doskonała dla osób mających problemy z dziąsłami.

Opakowanie: 50m


Teflon i fluor masakra. Nie wiedziałem, że nawet w niciach jest fluor :O

Odnośnie fluoru to właśnie się natknąłem na ciekawy artykuł http://www.macierz.org.pl/fluor,501,,list.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
hoo




Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 328
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:45, 03 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy pracują może nad ustawą w Europie o zakazie stosowania Aspartamu w produktach spożywczych, czy już to zrobili? Bo to dziwne, nadal w wielu produktach znajduje się Aspartam, słynny napój Zbyszko, który ma etykietę: BEZ KONSERWANTÓW, a w składnikach: ASPARTAM, zarówno napój LIFT jak i np. oranżady z tesco (2l za 85 groszy), podobno nie stosuje się już słodzików zawierających aspartam, czy dalej stosuje?
_________________
Prawda jest jak tlen, otrzymasz zbyt wiele i się rozchorujesz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
astrit




Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 940
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:06, 03 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

są pasty różne bez fluoru i można o nich poczytać we wątkach o pastach
viewtopic.php?t=5898&start=0
polecam te ayurwedyjskie, są dobre i smaczne a można je kupić albo w sklepach zielarskich lub na allegro. firma "himalaya" też robi suplementy które można dodatkowo zażywać jako profilaktykę w oczyszczania organizmu. i najlepiej z wszelkich kuracji ziołowych korzystać już teraz bo nie wiadomo co za pół roku będzie z tymi przepisami co do mieszanek ziołowych. możliwe że będą nie osiagalne w sklepach i trzeba będzie biegać po knieii żeby coś samemu uzbierać i uwarzyć. Wink
_________________
nie konwersuje z babochłopami.

*miarą twojej wiedzy jest zasięg twojej intuicji* astrit
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aya Sophia




Dołączył: 23 Gru 2008
Posty: 1227
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:38, 03 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Michał ja Cię proszę zluzuj troche wrotki i patrz co łykasz z każdym razem! Jak mogłeś nie wiedzieć o Lifcie skoro to wyrób tych sukinsynów z CocaColi ? A ten wiśniowy to pewnie podobne gówno co Zbyszko 3 cytryny etc, albo Biedronkowa "Tęczka Cola" - ani mi się ważcie tego tykać !
_________________
"W pozornie beznadziejnej walce, rozwiązanie tych problemów jest proste. Jedyną broń jaką mają przeciwko nam jest ukrywanie przed nami wiedzy. Musicie dużo czytać, by
poznać prawdę i dostrzec korzenie zła"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
M8




Dołączył: 08 Cze 2008
Posty: 612
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:27, 03 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ostatnio piłem cole z władców much Razz miała w składzie kwas fosforowy i karmel amoniakalno-siarczynowy - tak pisało ^^
_________________
Zapraszam na forum o ezoteryce i okultyźmie: http://transgresja.em8.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Patu




Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 110
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:24, 14 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kwas ortofosforowy jest w Coca-coli i jej pochodnych.

Cytat:
Kwas fosforowy [nazwa systematyczna IUPAC: kwas ortofosforowy(V), zwycz. kwas fosforowy(V), kwas fosforowy lub kwas ortofosforowy (dawna nazwa systematyczna)] ...

Cytat:
Kwas ortofosforowy(V) stosowany głównie do wyrobu nawozów sztucznych (np. superfosfatu podwójnego). W przemyśle spożywczym jest stosowany jako dodatek do napojów gazowanych (np. Coca-Coli) jako regulator kwasowości (symbol E 338). Stosowany jest też do wytwarzania fosforanowych(V) powłok ochronnych na metalach, do wytwarzania wielu środków farmaceutycznych, oczyszczania soków w cukrownictwie, jako płyn do lutowania, w stomatologii, do wyrobu kitów porcelanowych, w lecznictwie i laboratoriach analitycznych. Jest także składnikiem fosolu - odrdzewiacza do stali.

pogrubienia moje.


Cytat:
Niebezpieczeństwa:



http://pl.wikipedia.org/wiki/Kwas_fosforowy

Edit:

Słyszałem historię o wypadku samochodu Coca-coli przewożącym koncentrat. Rozlana substancja żarła asfalt.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Aqua




Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 1450
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:01, 14 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

UWAGA, Kwas Solny
Czyli wszyscy umrzemy!!

Cytat:
Jest jednym z najsilniejszych (w sensie dużego ujemnego pKa) popularnych kwasów nieorganicznych - znacznie silniejszym od kwasu siarkowego czy azotowego, nie ma on jednak własności utleniających i dlatego jego działanie żrące wydaje się pozornie słabsze od kwasów tlenowych. Mocniejsze od niego są tylko kwas chlorowy(VII), kwas bromowodorowy i kwas jodowodorowy, oraz superkwasy. Działaniu stężonego kwasu solnego ulegają m.in. tkaniny, papier oraz skóra.


I najważniejsze:

Cytat:
Rozcieńczony kwas solny znajduje się w żołądku człowieka i ssaków


http://pl.wikipedia.org/wiki/Kwas_solny

Kwas solny dostaje się do organizmu człowieka dzięki HAARP. Jedyną formą obrony przed szkodliwym promieniowaniem jest noszenie tych oto ultra nowoczesnych czapek:



Za jedyne 99 PLN za sztukę. Zamówienia na priva

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
_________________
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko mało prawdopodobne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
kredki




Dołączył: 06 Gru 2007
Posty: 232
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:01, 14 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W chipsach też jest Razz

Ostatnio znalazłem (no właściwie to nie ja, ale siedziałem obok Wink) w Crunchips Chakalaka. Oczywiście wiadomo, że chipsy to i tak sam syf, jedna trucizna więcej nic nie zmieni, no ale ten aspartam to jest już chyba wszędzie.
_________________
Kochaj Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pumcia




Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 233
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:29, 14 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aspartam sprzedawany w Stanach Zjednoczonych jako Nutra Sweet Sponful, neotame czy Canderel, jest obecny w ponad 5000 produktach produktów żywnościowych, i zasługuje na szczególną uwagę. Znajdziemy go w min. w napojach gazowanych, dżemach, płatkach śniadaniowych, witaminach, lekarstwach, środkach dietetycznych oraz żywności dietetycznych i w gumach. Jako słodzik nie zawiera kalorii, a więc jest nisko kaloryczny. Można było by się wydawać, że jest atrakcyjny dla ludzi dbających o utrzymanie prawidłowej wagi, a lubiących słodki smak. Po odkryciu aspartamu w U.S.A, początkowo jako leku na wrzody żołądka, FFA przez osiem lat odmawiała jego rejestracji uwzględniając niebezpieczeństwo związane ze spożyciem go przez ludzi. Jednakże, po latach lobbingu producentów aspartamu, ostatecznie został on w 1980 roku oficjalnie usankcjonowany jako środek żywnościowy, pomimo obaw wyrażanych przez naukowców.

Aspartam zawiera sześć związków chemicznych, wliczając metanol, truciznę, która zamienia się w aldehyd mrówkowy, znany środek rakotwórczy, DKP (dwuketopiperazynę), która w doświadczeniach na zwierzętach powodowała guzy mózgu, oraz fenyloalaninę, która powoduje liczne neurologiczne problemy. Utrzymuje się, że aspartam pomaga kontrolować wagę, czemu zaprzecza epidemia otyłości w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i praktycznie na całym świecie.

Co więcej, reakcje wśród konsumujących aspartam na dużą skalę, np w diecie sodowej, świadczą o tym, że mogą tworzyć się sprzyjające warunki do sklerozy, depresjii, cukrzycy, ziarnicy złośliwej, artretyzmu, choroby Alzheimera, ataków paniki, padaczki, choroby Parkinsona i niedoczynności tarczycy. Specjalista ds cukrzycy, dr H.J. Robberts z Palm Beach Institute of Medical Research, stworzył pojęcie "Choroby aspartamowej" na określenie wielu patologicznych schorzeń u swoich pacjentów. Prawie dwie trzecie jego pacjentów zanotowało poprawę stanu zdrowia po wyłączeniu aspartamu do diety.


Jednakże większą trucizną niż aspartam jest glutaminian sodu, który masowo jest dodawany do szybkiego jedzenia. MSG (glutaminian sodu) jest polepszaczem smaku, który sam w sobie jest bezsmakowy. Wynaleziony został w roku 1907 przez japońskiego chemika. W swojej oryginalnej formie była to pochodna soli z glutaminienm, naturalnym aminokwasem, spotykanym w każdej roślinie i gatunku zwierząt. Ostatecznie, zamieniony w MSG, znajduje się niemal w każdym produkcie zaliczanym do wysoko przetworzonej żywności - począwszy od zup, poprzez puszkowane sosy, przyprawy, mrożonki, cipsy oraz żywność serwowaną na całym świecie w fast foodach (na etykietach jest często ukrywany pod nazwą "hydrolizowane białko roślinne").

Powód dla którego tak masowo wykorzystuje się MSG, odkryty został przez Johna E. Erba, asystenta na Uniwersytecie Waterloo w Ontario, który udowodnił, że myszy i szczury używane do eksperymentów z otyłością zwierząt muszą mieć wstrzyknięty MSG zaraz po urodzeniu, aby zapaść na otyłość. W naturalnych warunkach otyłość wśród gryzoni nie występuje. Dzieje się to jedynie, kiedy wstrzyknięty MSG potraja ilość instuliny produkowaną przez trzustkę. Gdy stają się otyłe, nazywane są "Szczurami MSG".

Bez względu na wyniki badań MSG dodawany jest do żywności z uwagi na jego uzależniający charakter. Już w roku 1978 naukowcy udowodnili te właściwości. Ponieważ lobby producentów żywności otwarcie przyznawało, że celem stosowania MSG jest zwiększenie spożycia produktów żywnościowych, jasnym jest, że dodatek ten jest jedną z głównych przyczyn epidemii otyłości. Ogromna ilość ludzi cierpi z powodu skutków ubocznych MSG, bólów głowy, palpitacji serca, wymiotów, nudności, zdrętwień kończyn, bólów mięśnia sercowego, napień twarzy i ogólnego osłabienia. Niektóre z tych powikłań znane są jako "syndrom chińskiej restauracji:.
Jon E.Erb podsumował swoje odkrycie w książce "The slow poisoning of America" opisując w niej szkodliwe działanie dodatków do żywności. Chociaż szkodliwość MSG jest szeroko znana od wielu lat, FDA nie określiła nawet limitów tego dodatku w produktach żywnościowych.

I te dwie substancje to nie jest fikcja lub teoria spiskowa. Są to bardzo poważne trucizny, które wchłaniamy poprzez spożywanie produktów takich jak coca cola light czy np. jakieś tam cipsy lub jedzenie fast foodowe.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
PanDante




Dołączył: 25 Sie 2009
Posty: 285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:49, 28 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co z zwyczajnym polskim Kubisiem? Mówię tu o marchwiowo-jabłkowo-pomarańczowym soku ze składem: soki i przeciery z jabłek, marchwi Mazurskiej, pomarańczy, witaminy C, aromat.
I jak tutaj wykryć czy nie dodają jakiegoś syfu?

Btw. jest tutaj gdzieś informacja jak rozpoznać co dodają? Bo niby mówi się dużo o aspartamie, ale jeszcze w tym ogromie informacje nie przeczytałem pod jakimi nazwami ukrywa się aspartam.

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
hoo




Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 328
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:25, 28 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PanDante napisał:

Bo niby mówi się dużo o aspartamie, ale jeszcze w tym ogromie informacje nie przeczytałem pod jakimi nazwami ukrywa się aspartam.

Pozdrawiam.


Pisze jasno na produkcie: "Składniki:ASPARTAM". Zresztą to jak każda trucizna, nie jest szkodliwa w małych ilościach, więc jeśli rzadko pijesz to nic się nie dzieje.
_________________
Prawda jest jak tlen, otrzymasz zbyt wiele i się rozchorujesz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
shinobi




Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 449
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:02, 28 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aspartam i jego pochodne lub Glutaminian sodu sa prawie we wszystkim, mozecie zaczac juz wymieniac produkty w ktorych nie ma tych związków, chyba bedzie łatwiej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bou




Dołączył: 13 Sty 2009
Posty: 182
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:34, 28 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

shinobi napisał:
Jedyną pastą jaką znam bez fluoru jest Sensodyne Classic

http://www.ceneo.pl/Pielegnacja_zebow;017SENSODYNE_P0-15531.htm


ja kilka razy w roku wyjezdzam do azji i kupuje sobie albo proszek albo taka paste ziolowa
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mandarck




Dołączył: 07 Lis 2007
Posty: 539
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:00, 28 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Większośc bezcukrowych gum do żucia orbit, winterfresh, wirglley i jakie tam jeszcze znacie zawierają aspartam. Więc odświeżacie swój oddech kosztem trwałych ubytków na zdrowiu Shocked Shocked

A z napojów to najlepsza jest WODA i HERBATA ewentualnie YERBA MATE. Z tym nie umrzesz ;- ).

Tak btw. zastanawiający jest fakt iż niektóre napoje gazowane(oranżady itp) są tańsze niż butelka wody o tej samej pojemności ; )
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Śmietnik Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


ASPARTAM w polskich produktach lol!
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile