W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
arktyka,pszczoły...co dalej?  
Podobne tematy
Znikają pszczoły51
Wymieranie pszczół 72
Silence of The Bees / Milczenie Pszczół4
Pokaz wszystkie podobne tematy (7)
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
2 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 3003
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ropppson




Dołączył: 30 Cze 2008
Posty: 512
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:57, 30 Cze '08   Temat postu: arktyka,pszczoły...co dalej? Odpowiedz z cytatem

jestem tu swieży, zacznę od takich dwóch spraw:
Po 1: kilka dni temu ukazał się artykuł http://edition.cnn.com/2008/WORLD/weather/06/27/north.pole.melting/index.html

w którym to jest napisane, że pokrywa lodowa arktyki w tym roku może całkowicie stopnieć-> jest na to wiecej niż 50% szans. Ci sami naukowcy , w podobnych artykułach 2-3-4 lata temu twierdzili, że topnienie moze nastąpic za około , mniej więcej 20 lat-polecam na stronce cnn poszukac w archiwum tych wypowiedzi. Co sie dzieje? pseudonaukowcy?sami nie wiedzą i strzelają? takim naukowcem mógłby zostać kazdy logicznie myslacy człowiek z jakimkolwiek autorytetem tudzież "plecami"Wink

Po 2: dzisiaj ukazał sie artykuł na onecie
http://wiadomosci.onet.pl/1779212,16,item.html

w którym jest napisane, że "Pszczoły na całym świecie giną ,masowo z powodu tajemniczego zjawiska nazwanego "destrukcyjnym załamaniem kolonii""...ale małe "ale" jest to artykuł na onecie...w zagranicznych mediach był on rok temu-mniej więcej. I jeszcze małe powiedzenie mądrego człowieka, Einsteina : "Kiedy pszczoła zniknie z powierzchni Ziemi, człowiekowi pozostaną już tylko cztery lata życia. Skoro nie będzie pszczół, nie będzie też zapylania. Zabraknie więc roślin, potem zwierząt, wreszcie przyjdzie kolej na człowieka..."

nie jestem zwolennikiem teorii spiskowych, ale pewne wiadomości,umiarkowanie w odstępach czasowych, przekazywane społeczeństwu dają do myślenia...no biorąc na logikę te dwa tematy które dałem to można chyba łatwo się domyśleć, że coś się dzieje.pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ropppson




Dołączył: 30 Cze 2008
Posty: 512
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:12, 30 Cze '08   Temat postu: cd Odpowiedz z cytatem

tutaj o arktyce z onetu http://wiadomosci.onet.pl/1777860,12,item.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Filjan




Dołączył: 29 Maj 2008
Posty: 198
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:19, 30 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znam jednego pszczelarza. Wcześniej czytałem o pszczołach i się go zapytałem ile uli mu umarło. On ma ponad 150 rojów. Powiedział że wciągu 2 ostatnich lat żaden rój mu nie zginął.
Jego znajomym którzy hodują pszczoły też nie umierają. Jednak mówi że trzeba nad nimi non-stop siedzieć. Więc może te masowe umieranie pszczół jest tylko przez zaniedbania?? A może w ogólne tego nie ma lub było zawsze i nie jest to nienaturalne?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ropppson




Dołączył: 30 Cze 2008
Posty: 512
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:23, 30 Cze '08   Temat postu: mhmm Odpowiedz z cytatem

okej, ale znasz wypowiedzi tylko dwóch osób ...co ze statystyką? i "globalną" skalą tej sytuacji...gdyby nie było nic na rzeczy , nie pisano by chyba o tym,prawda?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Filjan




Dołączył: 29 Maj 2008
Posty: 198
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:27, 30 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nikt nie podał statystyki globalnej. Napisali tylko coś w stylu "masowo pszczoły wymierają". Konkretów brak. Poza tym napisałem co sądzą o tym ludzie których znam i hodujący pszczoły.
Można się z tym nie zgadzać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jabba




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 1186
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:32, 30 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A pszczelarze jakoś nie panikują nie płaczą że im pasieki giną, cena miodu nie rośnie wyżej niż inflacja. W zeszłym roku pozyskano rekordowe ilości miodu.
WNIOSEK:
Media znowu sieją panikę.
Podobnie z biegunem. Pamiętacie "Wodny Świat" Po stopieniu sie lodu na biegunach cała ziemia miała zostać zalana. No to już stopiła się prawie połowa i co?!?! I nic. I pewnie jak stopi się druga połowa będzie to samo. Czyli nic!!!
Ekooszołomy już nie maja pomysłów na sianie paniki to wymyślają takie bzdety.
Że niby Einstein stwierdził że jak wymrą pszczoły to i wymrą ludzie. Prędzej uwierzę w to że ktoś promuje GMO. Bo to paskudztwo nie potrzebuje pszczół. Więc gmo może być ostatnią szansą dla ludzkości. Oni potrafią być genialni.
_________________
http://republika.pl/blog_fa_550912/991430/sz/zwoliludu.gif
________________________________
A na drzewach zamiast liści wisieć będą komuniści
i LEWACY

Raz sierpem raz młotem w czerwoną hołotę
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ropppson




Dołączył: 30 Cze 2008
Posty: 512
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:01, 30 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

koleszko czytaj: arktyka-biegun północny...wiekszoc lodu pływającego. nie piszemy tu o wodnym swiecie i wizji zalania swiata:D moze wziales pod uwage antarktyde o ktorej ja nic nie wspominałem. Ale za to wspominałem o pseudonaukowcach którzy 3 lata temu pisali co innego a teraz co innego...umiejętność czytania i rozumienia jest pozyteczną cechąWink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jabba




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 1186
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:16, 30 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ropppson napisał:
koleszko czytaj: arktyka-biegun północny)


Koleszków to ty se poszukaj wśród swoich znajomych.

Że coś się dzieje to fakt, ale dzieje się tylko w przestrzeni medialnej. Po prostu chłopaki chcą coś znacznie przyspieszyć. Może chodzić o GMO - to z pszczołami, ale jakoś nie mam pomysłu do czego dążą panikując o lodowcach.
_________________
http://republika.pl/blog_fa_550912/991430/sz/zwoliludu.gif
________________________________
A na drzewach zamiast liści wisieć będą komuniści
i LEWACY

Raz sierpem raz młotem w czerwoną hołotę
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:21, 30 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

spokojnie panowie - naprawdę nie lubię zmniejszać limitów.
wydaje mi się, że nam wszystkim przydałaby się większa umiejętność czytania i rozumienia Smile a ponadto więcej luzu - bierzcie przykład z paulinki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
ropppson




Dołączył: 30 Cze 2008
Posty: 512
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:25, 30 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...bo sie czepia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:33, 30 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chyba źle go zrozumiałeś - moim zdaniem nie czepiał się ciebie tylko tych newsów.
chyba sam nie wierzysz, że arktyka stopi się całkowicie tego lata?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
ropppson




Dołączył: 30 Cze 2008
Posty: 512
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:38, 30 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w nic nie wierze do końca, tak jak mi media serwują. bo jak mózg ma się zachowac przyjmując takie dane : "Jak mówi Mark Sereeze, pierwsze badania pokrywy lodowej wskazywał, że roztopi się ona najwcześniej w 2050 r. Kilka lat później, założono, że nastąpi ok. 2030 r. Obecne prognozy zakładają, że może to nastąpić już teraz – stąd naukowcy spekulują, że szanse na Biegun Północny bez lodu wynoszą 50 proc. na 50 proc." ...to w takim kontekście też mogę być naukowcem.
chyba po to ktos jest naukowcem i bada cos w jednej dziedzinie, aby dac mi konkretne dane...a to co przytoczyłem to takie same domysły jak teorie spiskowe

http://wiadomosci.onet.pl/1779296,441,item.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kondrix




Dołączył: 14 Cze 2008
Posty: 205
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:49, 30 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ropppson napisal: "Pszczoły na całym świecie giną ,masowo z powodu tajemniczego zjawiska nazwanego "destrukcyjnym załamaniem kolonii"
Masło maślane. Termin colony colapse disorder zostal specjalnie ukuty po to aby zamydlic ludziom oczy
smierc pszczół nie jest zpowodowana tym syndromem , syndrom i smierc to jedno i to samo tylko inna nazwa.
Ludzie przeczytaja zaszufladkuja i zapomną.

Co do powodów umierania pszczół mialem dwa typy
-chemtrails - bar oslabia system immunologiczny, pszczoly ktore padly mialy podobno wszelkie mozliwe chorobska, w chemtraislach tez sa chyba grzyby
-pestycydy tez globalny zasieg

znajomy pszczelarz powiedzial ze polowa pszczol mu padla, a zrobil wszystko "wg ksiazki"

nie mowi sie tez ze populacja trzmiela w polsce zmniejszyla sie o 90%, zrodlo: wiki
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ropppson




Dołączył: 30 Cze 2008
Posty: 512
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:50, 05 Lip '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Apokalipsa to nie będzie wielki wybuch"
"Ewentualną globalną apokalipsę powinniśmy sobie wyobrazić nie jako wielki wybuch, lecz jakieś mało spektakularne zakłócenie o katastrofalnych globalnych okolicznościach"

http://wiadomosci.onet.pl/1783285,12,item.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kondrix




Dołączył: 14 Cze 2008
Posty: 205
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:38, 05 Lip '08   Temat postu: onet manipulacja Odpowiedz z cytatem

"Jako przykład, Żiżek podaje tajemnicza chorobę, która od dwóch lat dziesiątkuje pszczoły"
Prosze, na onecie juz wiedza ze to choroba. Zaraz wymysla szczepionke, oczywiscie obowiązkową, plus cenzura na temat i problem zamkniety. /irony off
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


arktyka,pszczoły...co dalej?
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile