W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Elon Musk zaśmieca orbitę   
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena: Brak ocen
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Technologia i Kosmos Odsłon: 917
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Azizami




Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 1070
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:03, 23 Sty '22   Temat postu: Elon Musk zaśmieca orbitę Odpowiedz z cytatem

"Elon Musk zaśmieca orbitę". Astronomom puszczają już nerwy

Kosmiczny internet o nazwie Starlink od Elona Muska bardzo mocno drażni astronomów. Zaczynają im puszczać nerwy, ponieważ za kilka lat ich obserwacje otchłani Wszechświata mogą być bardzo utrudnione, a nawet niemożliwe.



Międzynarodowa Unia Astronomiczna, która zrzesza niemal 14 tysięcy członków, jakiś czas temu zaapelowała do firmy SpaceX o debatę na temat problemu w obserwacjach nieba prowadzonych przez najróżniejszy sprzęt astronomiczny. Sprawa jest poważna, ponieważ mikrosatelity kosmicznego internetu mogą zaburzać nawet 30 procent wszystkich prowadzonych obserwacji.

Astronomowie mówią bez ogródek, że "Elon Musk zaśmieca orbitę". Przeraża ich fakt, że do końca obecnej dekady w najbliższej nam przestrzeni kosmicznej ma znaleźć się 40 tysięcy takich urządzeń. Naukowcy wystosowali kolejny list do firmy Muska, w którym piszą, że jego konstelacja kosmicznego Internetu jest już na tyle jasna, że utrudnia obserwacje nieba, a przecież urządzeń będzie przybywało.




Czytaj więcej na: https://geekweek.interia.pl/astronomia/n.....Id,5779823
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Aniołek




Dołączył: 03 Mar 2019
Posty: 1089
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:10, 23 Sty '22   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co to kurwa jest ten starlink i do czego to w ogóle ? Rolling Eyes

Cytat:
mikrosatelity kosmicznego internetu
Niech idzie z tym w pizduu
_________________
błogosławieni wkurwieni , albowiem oni spokoju doznawać będą
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
emisariusz




Dołączył: 06 Paź 2020
Posty: 784
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:17, 23 Sty '22   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

....jeszcze to gówno komuś na głowę spadnie, i dopiero będzie dramat. Rolling Eyes
_________________
Ten wpis powstał bez wsparcia środków unijnych.
" trwają prace nad stworzeniem elektronicznej gotówki " ~@goral_
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
RuskaOnuca




Dołączył: 07 Lip 2020
Posty: 202
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:05, 24 Sty '22   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

One świecą własnym światłem czy odbitym?


edit, dobra, już wiem:
Cytat:
Każda z nich zaopatrzona jest w panel słoneczny, dzięki któremu jest w stanie pozyskiwać odnawialną energię. Właśnie za sprawą tych paneli można je obserwować z Ziemi – ich powierzchnia odbija światło słoneczne, przez co wygląda to, jakby świeciły.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
areks




Dołączył: 09 Gru 2014
Posty: 63
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:19, 24 Sty '22   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

RuskaOnuca napisał:
One świecą własnym światłem czy odbitym?


edit, dobra, już wiem:
Cytat:
Każda z nich zaopatrzona jest w panel słoneczny, dzięki któremu jest w stanie pozyskiwać odnawialną energię. Właśnie za sprawą tych paneli można je obserwować z Ziemi – ich powierzchnia odbija światło słoneczne, przez co wygląda to, jakby świeciły.

Skoro kilkumetrowe panele odbijaja promienie to jakim cudem widac to zal wyraznie z paruset kilometrow?
A Skoro odbijaja swiatlo bedac w ruchy to odbijane swiatlo rowniez powinno byc w ruchu, a jednak z ziemii widac caly czas swiecacy Objekt, ktory Sie porusza...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
RuskaOnuca




Dołączył: 07 Lip 2020
Posty: 202
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:21, 25 Sty '22   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jakim cudem widać księżyc odbijający w naszą stronę światło? No, tym samym, tylko cud jest większy, bo księżyc jest dalej Smile

Zapytałem, bo przez chwilę mi się uroiło, że te satelity świecą własnym światłem - ale w sumie po co miałyby to robić. Można snuć teorię, że by zamknąć oczy astronomom - ale to dosyć odjechany pomysł.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Technologia i Kosmos Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Elon Musk zaśmieca orbitę
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile