W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Jak to jest z tą niemecką konstytucją?  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
2 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 1782
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:03, 29 Cze '08   Temat postu: Jak to jest z tą niemecką konstytucją? Odpowiedz z cytatem

Niemcy to chyba jedyny kraj w Europie, który nie posiada konstytucji jako takiej. Ich konstytucja to Ustawa (podkreślam USTAWA!) Zasadnicza z 1949 roku. Jednakże posiadają organy takie jak: Urząd Ochrony Konstytucji i Trybunał Konstytucyjny. To w końcu jak to jest? Jest to ustawa, czy konstytucja i jak to sie ma do praw obywatelskich? Bo w końcu wychodzi na to, że można to odbierać jak się komu żywnie podoba...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
aro_klb




Dołączył: 10 Lut 2007
Posty: 1484
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:15, 29 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

konstytucja to inaczej ustawa zasadnicza.Wiec nie wiem gdzie masz niejasność Smile
http://www.sciaga.pl/tekst/46619-47-konstytucja_jako_ustawa_zasadnicza
_________________
Jestem pisowskim aparatczykiem z małym penisikiem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:38, 29 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Konstytucja to nie inaczej ustawa zasadnicza, tylko konstytucja to ustawa zasadnicza, a to różnica. Konstytucja w innych krajach po za Niemcami jest uchwala jak ustawa, ale ustawą nie jest, a tutaj jest. Z ustawą możecie robić co chcecie. Po za tym konstytucja zawsze jest najważniejszym aktem prawnym państwa, a tutaj jest ustawą o szczególnej wartości.
Z jednej ustawy np o prawie pracowników można sie odwołać do prawa cywilnego i tak się można odwoływać, ale zawsze najważniejszy dokumentem jest Konstytucja RP, z którą wszystko się musi zgadzać. A tutaj konstytucja jest szczególną ustawą co oznacza, że można ją zmieniać kiedy się chce (?)(zmieniać nie uchwalać). W Polsce nawet zmiana w konstytucji musi być przeprowadzą drogą referendum jeśli dotyczy ważnych jej rozdziałów, a tam nie(?).

Pytam, bo autor pewnej książki zwrócił na to uwagę, a że to są dyskusje ogólne to chciałem to przedyskutować. Prawnikiem nie jestem i chciałbym aby rozwiano moje wątpliwości. Nie wiem... może się czepiam;).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Manix




Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 292
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:52, 29 Cze '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@JA Masz racje jest tak jak mowisz. Wynika to z tego wzgledu ze niemcy byly w tym czasie pod okupacja i podzielone na strefy okupacyjne pod USA, Francje i GB. i mala byc to ustawa przejsciowa niestety trwa to do dzisaj ostatnia nowelizacja byla 2006 roku.
I ta ustawa (Grundgesetz für die Bundesrepublik Deutschland) nazywana przez wielu blednie konstytucja czyli (Verfassung Bundesrepublik Deutschland) po zjednoczeniu obowiazuje tagze dla bylego DDR
http://de.wikipedia.org/wiki/Grundgesetz_f%C3%BCr_die_Bundesrepublik_Deutschland

Tylko po co panstwa EU potrzebuja konstytucje? Jak przeciez chca przeforsowac za wszelka cene konstytucje dla calego EU mimo oporow obywateli.

Dlatego pewnie nic nie robia w tym kierunku bo przeciez palany zadu swiatowego nie istnieja od wczoraj.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Jak to jest z tą niemecką konstytucją?
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile