W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Spirala w dół już się chyba zaczyna kręcić  
Podobne tematy
Upadek papierowego pieniądza wg. Geralda Celente39
Nadchodzący kryzys systemu bankowego i hiperinflacja dolara 127
Ucieknij inflacji, zabezpiecz się - złoto i srebro266
Pokaz wszystkie podobne tematy (26)
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
66 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Gospodarka i pieniądze Odsłon: 137319
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 93, 94, 95   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
otelodreiP




Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 611
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:59, 22 Sie '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Manix napisał:
Cytat:

Po za tym to jest forex tu wszystko moze sie zdarzyc bo dzien sie jeszce nie skonczyl.

No wlasnie wszystko sie moze zdazyc Wink
A tak nawiasem to jakich nazedzi uzywasz do analizy?
Czy uzywasz standartowego panelu forex?


metatradera tylko do analizy
standartowy panel forex ? - nigdy o czyms takim nie slyszalem a jestem juz sporo wbranzy.


nawiasem mowiac to zamknalem pozycje za 110 pipsow i kupilem jeszcze taniej niz planowalem bo 14787 Very Happy teraz uderzymy w moj cel 4950 ale to bedzie prawdopodobnie w poniedziaelk co sie odwlecze nie uciecze. hehe
To jest forex tutaj nic sie da przewidziec na 100% bo byle debil by mogl tto zarobic kase.
wazne ze znasz kierunek w danym dniu..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goldbug




Dołączył: 27 Lis 2007
Posty: 1202
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:47, 22 Sie '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piszesz i korzystasz z EA automatów na mecie. Czy wszystko manualnie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
moonwalk




Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 466
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:27, 23 Sie '08   Temat postu: Re: http://prawda2.info/viewtopic.php?p=48197#48197 Odpowiedz z cytatem

JackBlood napisał:
waha123 napisał:
Na sztabkach zawsze jesteś w plecy. Jak już chcesz się bawić w to, kupuj pierścionki jako złom. Pierścionek ze złota nie wzbudza podejrzeń przy sprzedaży, sztabka już tak. Zauważ, że będziesz potrzebował pieniędzy głównie na jedzenie a to będzie opanowane przez płeć piękną


To zupełnie nie tak Smile W czasie kryzysu, kiedy przestaje mieć wartość papier i trzeba z majątkiem uciekać w coś pewniejszego to na wartości zyska złoto, srebro i wszystkie artykuły zaspokajające podstawowe potrzeby człowieka. Zaraz znajdzie się masa specjalistów którzy z 3 pierścionków będą robić 4. Tego typu złoto nie będzie aż tak powszechnie przyjmowane jako zapłata, a jeżeli już to po znacznie niższej cenie niż sztabki z certyfikatem mennicy.

kazdy szanowany szabrownik wie, ze sztabka z tombak... ee przepraszam, sztabka
z certyfikatem od szwagr.... eeee mennicy znaczy to idelny wzorzec pewnego, wartosciowego kruszcu Laughing

albo zloto jako kruszec, wtedy moze byc w dowolnej formie,
albo jakies smieszne certyfikaty, ktorymi mozna sobie dupe podetrzec w czasie wojny




JackBlood napisał:
otelodreiP
Pytanko do Ciebie: Jaka Twoim zdaniem jest wartość derywatyw (opcji, kontraktów futures i swapów) które nagle zamiast przynosić właścicielom miliardowe zyski przynoszą miliardowe straty?


co za belkot Shocked
dokladnie taki sam sens ma zdanie
wartość derywatyw (opcji, kontraktów futures i swapów) które nagle zamiast przynosić właścicielom miliardowe straty przynoszą miliardowe ZYSKI?





To ja mam pytanie do jacka:
Czy aktualnie na Forexie mamy hosse, besse Very Happy

pytanie nr dwa, bo nie odpowiedziales
viewtopic.php?t=4&start=50
czy dalej namawiasz wszytskich wokol do zakupu zlota w cenach
>$800 jako swietna inwestycje

Bimi tez jakos nie odpowiedzial, czy kupujac za twoja rada za $860 uplynnil z zyskiem
jak byla szansa, czy dalej czeka na armageddon i szybujace ceny.
Ja podtrzymuje, ze na tysiac w tym rokujuz nie ma szans.






PS. ktos tu podawal linka
do superanaliz superanala jusia Very Happy
To specjalnie dla fanow hotmoney mam dla was "pawel jus hightlight" Laughing Laughing Laughing
http://www.ifutures.pl/album_pic.php?pic_id=51
_________________
"Nigdy nie pozwoliłem szkole stanąć na drodze mojej edukacji".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
JackBlood




Dołączył: 15 Sie 2007
Posty: 1071
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:11, 23 Sie '08   Temat postu: Re: http://prawda2.info/viewtopic.php?p=48197#48197 Odpowiedz z cytatem

moonwalk napisał:
co za belkot Shocked
dokladnie taki sam sens ma zdanie
wartość derywatyw (opcji, kontraktów futures i swapów) które nagle zamiast przynosić właścicielom miliardowe straty przynoszą miliardowe ZYSKI?


Gdybyś wysłuchał pewnie byś wiedział o co chodzi.
"Guns and Butter"
Wednesday, August 13th, 2008
"The Bush World Economic Depression"
http://kpfa.org/archives/index.php?show=13
http://webstertarpley.gnb.130808.patrz.pl

moonwalk napisał:
To ja mam pytanie do jacka:
Czy aktualnie na Forexie mamy hosse, besse Very Happy


Bessa, hossa na forex? Czy tylko ja uważam to za głupie pytanie? Smile

Jeżeli masz na myśli atmosferę wśród graczy to jesteśmy w "strefie mroku". Trudno na podstawie analizy przewidywać co się stanie jeżeli bez przerwy interwencje przeprowadzają banki centralne, PPT i inne instytucje na usługach Waszyngtonu (i Wall Street) starające się jeszcze na trochę odwlec krach.


moonwalk napisał:
pytanie nr dwa, bo nie odpowiedziales
viewtopic.php?t=4&start=50
czy dalej namawiasz wszytskich wokol do zakupu zlota w cenach
>$800 jako swietna inwestycje

Bimi tez jakos nie odpowiedzial, czy kupujac za twoja rada za $860 uplynnil z zyskiem
jak byla szansa, czy dalej czeka na armageddon i szybujace ceny.
Ja podtrzymuje, ze na tysiac w tym rokujuz nie ma szans.


Tak. Nadal "zalecam" ok 5% OSZCZĘDNOŚCI trzymać w złocie lokacyjnym. Jeżeli macie trzeci filar, płacicie do niego co kwartał 300 - 400 zł to równie dobrze możecie zamienić zgromadzone tam środki na złoto i co kwartał dokupywać np. 5g sztabkę.

Nigdy nie pisałem, że złoto to sposób na zarabianie pieniędzy tylko na przechowywanie wypracowanej wartości. W przeciwieństwie do akcji, obligacji, funduszy, walut złoto będzie trzymało swoją wartość. Jestem jednak pewien, że cena 800$/oz nie jest ceną równowagi i stan taki utrzymuje się tylko i wyłącznie za sprawą interwencji wielkich instytucji finansowych.
Chcesz wiedzieć więcej?
GoldRush 21 The GOLD Bull Market
http://www.mininova.org/tor/1048382

Czy będzie krach? Dlaczego miałbyś mi wierzyć? Zrozum jakie są fakty i sam wyciągnij wnioski. www.infowars.patrz.pl


moonwalk napisał:
PS. ktos tu podawal linka
do superanaliz superanala jusia Very Happy
To specjalnie dla fanow hotmoney mam dla was "pawel jus hightlight" Laughing Laughing Laughing
http://www.ifutures.pl/album_pic.php?pic_id=51


Ten koleś podobnie jak otelodreiP jest zapatrzony w wykresy i bardzo mało rozumie z tego co się dzieje i dlaczego. Jest dobry w analizowaniu przebiegu wykresów w normalnych okolicznościach. Okoliczności już dawno nie są normalne i zarozumiały, żałosny biedaczek nie jest w stanie pojąć dlaczego. Smile Jakoś mi go nie szkoda Wink
_________________
"Jeden człowiek nie zmieni świata, ale jeden człowiek może przekazać informację która zmieni świat." David Icke
www.infowars.patrz.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
otelodreiP




Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 611
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:44, 23 Sie '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@goldbug

Tylko manual(czasami zlecenia jak nie mam dostepu do platformy i tylko male wartosci) automaty sa do dupy i kazdy szanowany trader ci to powie Very Happy
Pozatym banki maja lepsze automaty i zawsze detaliste zostawia z reka w nocniku szkoda czasu i atlasu na automat.Najprosciej grac obserwujac pivot points.
To jest wlasnie taka bramka logiczna i tam wlasnie jest decyzje czy sie odbije czy zlamie poziom reszta jest mniej istotna.
Oczywiscie daily pivot jest mniej wazniejszy jak weekly a weekly jak monthly.
Generalnie na forexie panuje podstawowa zasada usredniania.
A wyzsza szkola jazdy to fale eliota ktore pozwalaja mniej wiecej przewidziec kierunek ceny w dluzszym terminie Very Happy

BTW ropa sie bardzo mocno odbila od poziomu 122 co za tym idzie euro ma problemy z przekroczeniem poziomu 149 (nici 1495 w przyszlym tygodniu prawdopodobnie)
jak spadnie ponizej 147 to czas na shorty mocne shorty na wszystkich dolarowych parach Very Happy a co to oznacza dla zlota to chyba ci nie musze tlumaczyc Wink
Pozatym musisz obserwowac "price action" to jest jedyny klucz do sukcesu na daytradingu.


@Jackbood

Widze ze jestes mega znawca wszystkiego na tym forum lacznie z ekonomia.
To ja jako nie ekonomista a czlowiek "zapatrzony w wykresy" i ktory "malo wie co sie dzieje" - jak to ujales - w dodatku bez wyzszego wyksztalcenia na podstawie tegoz wykresu(i nie tylko) powiem ci co sie stanie.

usdpln koncowka 2010 = 3.2
eurusd koncowka 2010 = 1.3
eurpln koncowka 2010 = 4.2

zloto ? oblicz sobie

dane ci podalem powyzej.

Mozesz sobie "oszczedzac" ekhm.. prepraszam tzn "przechowywac wypracowana wartosc" gdzie chcesz mnie to rybka,
podcza gdy ja bede mnozyl swe pieniadze z miesiaca na miesiac raz trzymajac kilka miesiecy dolary,
innym razem euro a jeszce innym jpy itd. w tej twojej "strefie mroku" hehe


BTW ta "interwencja" jak to nazywasz byla do przewidzenia kto ma olej w glowie ten wie i nie musi sobie wszystkie tlumaczyc po fakcie hehe.
Tak powaznie to nie byla zadna interwencja tylko realizacja zyskow przez banki.
Po uderzeniu w gorna linie trendu spadkowego na eurodolarze (to co obserwowales od od 2001 r to byla tylko korekta zdziwiony co ?)
Dolna jest tu przy poziomie 0.4 ale to moze za dwie dekady przy sprzyjajacych wiatrach.

pozatym

gdyby trzymali dalej euro doprowadzajac do wybicia powyzej 1.6 ukrecili by sobie powroz na wlasna szyje
a nikt przy zdrowych zmyslach nie jest samobojca- (no moze tylko mlokosy na scigaczach)
doprowadzili by tym samym dolca do upadku i nie mieliby jak zrealizowac swojego zysku proste jak drut
a tak mamy "fun" na kolejne 10 lat eurodolar jedzie ponizej parytetu hehe i zaden pismak tego nie powstrzyma hehe.
chocby nie wiem jakie mial tytuly. hehe.
Czytasz mainstreamowe media jak FT hehe a one sa tyle warte co te spod szyldu agory.

Smiechu warte Laughing


ps moonwalk z ta hossa to dobre bylo zaczynaja mi sie podobac twoje wpisy. Smile moge tylko powiedziec ze mamy dolarowa hosse na kilka lat Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goldbug




Dołączył: 27 Lis 2007
Posty: 1202
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:56, 23 Sie '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

otelodreiP

Chyba mnie nie zrozumiałeś Very Happy. Ja się nie pytałem ciebie o lekcję tradowania bo sam mam swoje systemy i ich się zamierzam trzymać. Co zaś się tyczy automatów to wcale nie są takie złe, jeżeli chcesz grać np. na arbitrażu przykładowo arbitraż 3 par. Przy kontach z dzwigniami na poziomie 1:500 gra jest warta świeczki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
otelodreiP




Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 611
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:07, 23 Sie '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

goldbug napisał:
otelodreiP

Chyba mnie nie zrozumiałeś Very Happy. Ja się nie pytałem ciebie o lekcję tradowania bo sam mam swoje systemy i ich się zamierzam trzymać. Co zaś się tyczy automatów to wcale nie są takie złe, jeżeli chcesz grać np. na arbitrażu przykładowo arbitraż 3 par. Przy kontach z dzwigniami na poziomie 1:500 gra jest warta świeczki.


masz na mysli hedge tak ?
i jakie mialyby to byc pary niby ?

A lekcja sie przyda aby zachecic nowych ludzi im wiecej tym lepiej.Forex to nie gpw i tu sie miejsce znajdzie dla kazdego kazdego dnia. Smile rowniez to
jedyna szansa panowie i panie odzyskac troche szmalcu od bankierskiej lichwy i zlodziejskiego panstwa. Very Happy

Takze powodzenia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goldbug




Dołączył: 27 Lis 2007
Posty: 1202
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:01, 23 Sie '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobry tekst Petera Schiff, dla tych którzy wierzą w długoletnie odbicie dolara Laughing.
Obecna reakcja dolara może wręcz sygnalizować coś zupełnie odwrotnego.

Cytat:

Investors Chase Phantoms

In football, when a running back intends to cut to the left, he often first fakes right. This move is designed to make the defense commit their resources in the wrong direction. It is my experience that markets often follow a similar path. Just prior to a major move in one direction, markets often make a sharp move in the opposite direction first. With respect to the dollar, gold, oil and other commodities, many on Wall Street have bought into the head fake, and will soon be watching in amazement as the runner sprints to the end zone.

Over the last few months, as the dollar rose more than 10% against a basket of other currencies, and as gold and oil sank to multi-month lows, many investors concluded that a threshold had been crossed, and that the bearish trend for the dollar and the bullish trends for commodities had finally come to an end. But rather than representing a sea change, these counter trend moves more likely signify that the established trends are about to kick it into a whole new gear. My take is that if you thought you had seen a bear market in the dollar and bull market in gold, oil, and other commodities, well, “you ain’t seen nothing yet”.

Corrections are often vicious, designed to shake loose as many investors as possible prior to a major move. The best bull markets carry as little excess baggage as possible. With few speculators on board to sell into every rally, the true believers who remain can receive the full benefit of a fundamental upswing. Violent downward moves also force out those that were too highly leveraged, or those who showed up late to the party with little understanding of the true fundamentals. Those who panicked and jumped out too low often scramble to reestablish positions at higher prices, further fueling the bull market.

This recent correction saw the most dramatic change in sentiment that I have ever witnessed. But the head fake that caused the market to commit was in fact not worthy of a high school benchwarmer. With absolutely no significant developments that could explain either a top in the dollar, or a bottom in commodities, investors placed their faith in price moments alone. Once the numbers started to show some retrograde motion, everyone simply assumed that a real change had taken place, and the momentum buying and selling began. The rapid movement reveals how clueless participants in these trades had become. Even those fund managers that seem to understand the fundamentals were fooled by the sharp price movements and the rhetoric they spawned.

Lacking any real change in fundamentals, such abrupt changes in sentiment following extreme price swings are as bullish a sign as I have ever seen. There is absolutely no basis for a significant dollar rally, or further weakness in gold, oil, or other commodities.

The U.S. is the focal point of the world’s financial turmoil. We convinced creditors around the globe into loaning us trillions of dollars. Now that it’s becoming increasingly apparent we cannot pay the money back, Wall Street has concocted a scenario where our shell shocked creditors respond by loaning us even more. More alarming is that many brain dead investors see this as a likely development.

The fact is that the outlook for the dollar has never been bleaker and the prospects for gold and other commodities have never been brighter. The rationale for a new dollar bull market, or bear markets in commodities, is just as flawed as those used to justify investments in internet stocks and subprime mortgages. Interestingly enough, it’s mostly the same suspects advancing the arguments.

For a more in depth analysis of our financial problems and the inherent dangers they pose for the U.S. economy and U.S. dollar denominated investments, read my new book “Crash Proof: How to Profit from the Coming Economic Collapse.”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
otelodreiP




Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 611
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:01, 23 Sie '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

goldbug napisał:
Dobry tekst Petera Schiff, dla tych którzy wierzą w długoletnie odbicie dolara Laughing.
Obecna reakcja dolara może wręcz sygnalizować coś zupełnie odwrotnego.



Jak rozumiem dr doom jest wyrocznia dla ciebie.
W takim razie skoro to jest korekta wg niego to mam 2 pytania i dotycza one pary eur/usd

1) Przy jakim poziomie zaleca kupno euro swoim klientom ?
2) Jaki bedzie zasieg tej fali wzrostowej 1.8 2.0 a moze wyzej ?

Skoro jestes jego wyznawca napewno nie bedziesz mial problemow ze znalezieniem odpowiedzi na te 2 proste pytania. Wink
Ja sobie je zanotuje skrupulatnie i w momencie gdy sie sprawdza przejde na jego religie i w kwestii rynkow kapitalowych zamilkne na wieki na tym forum.

Odpowiesz goldbug czy znowu kolejne pytania przemilczysz ?
(Rozumiem ze na poprzednie nie znales odpowiedzi.
Spoko nie kazdy wie wszystko o przepraszam nie kazdy oprocz dr zaglady ma sie rozumiec.)


Podczas gdy udasz sie na poszukiwania zaginonych cen ...
ja specjalnie dla ciebie zamieszcze wykres "crude light future" okres to 30 lat.

Obecnie daje 70% szans prawdopodobienstwa dla tego scenariusza
z kazdym tygodniem bedzie ono wzrastac gdy ropa spadnie ponizej 100$
lub bedzie sie zmniejszac jesli ropa wzrosnie powyzej 125$

Czas pokaze jak bedzie.


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JackBlood




Dołączył: 15 Sie 2007
Posty: 1071
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:23, 23 Sie '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

otelodreiP napisał:
pozatym

gdyby trzymali dalej euro doprowadzajac do wybicia powyzej 1.6 ukrecili by sobie powroz na wlasna szyje
a nikt przy zdrowych zmyslach nie jest samobojca- (no moze tylko mlokosy na scigaczach)
doprowadzili by tym samym dolca do upadku i nie mieliby jak zrealizowac swojego zysku proste jak drut



I właśnie w tym miejscu popełniasz błąd. Zakładając, że ci na górze podejmują decyzje w interesie narodów, które oficjalnie reprezentują. Dolar nie jest, aż tak istotny jak powstanie waluty wspólnej dla USA, Kanady i Meksyku i w później połączenia tych państw pod wspólną flagą North American Union (NAU).

Witaj w świecie "polityki realnej" Smile
_________________
"Jeden człowiek nie zmieni świata, ale jeden człowiek może przekazać informację która zmieni świat." David Icke
www.infowars.patrz.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
goldbug




Dołączył: 27 Lis 2007
Posty: 1202
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:01, 23 Sie '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dr Doom jest dla mnie wyrocznią. Zgadza się! Po prostu facet udowodnił, że dokładnie rozumie procesy ekonomiczne mimo tego, że na samym początku za swoje poglądy był absolutnie wyśmiewany. Nie ugiął się i twardo stał przy swoich prognozach ekonomicznych. I wiesz co? Sprawdziły się idealnie. Kup sobie jego książkę “Crash Proof: How to Profit from the Coming Economic Collapse.”! Jest z 2006 roku i obecnie czyta się ją jak udokumentowany przebieg rozwoju obecnego kryzysu! Wszystko jest zgodne z tym co było w niej napisane. Nawet bailouty Fannie Mea i Freddie Mac! A jak nie wierzysz to sobie przesłuchaj całego wykładu z 2006 dla bankierów hipotecznych. Perfekcyjne predykcje!



Co zaś się tyczy braku odpowiedzi to nawet nie wiem jakie było wcześniej pytanie. Jeżeli zaś chodzi tego, które teraz zadałeś to śmiem twierdzić, że ropa poniżej 110$ nie spadnie. Ma bardzo silne wsparcie na tym poziomie wynikłe z poprzednich szczytów i dodatkowo średniej wykładniczej EMA200, która przez rynek traktowana jest jako linia generalnego trendu. Ogólnie jestem nastawiony na UP z obecnego poziomu. Poza tym jakie znaczenie ma to czy spadnie teraz i odbija za 2-3 miesiące. Ty się zaklinasz na 10 letni wzrost dolara.
Ja mówię, że na przestrzeni 3 lat dolar może być praktycznie bezwartościowy. Czas pokaże, kto ma rację. Moim zdaniem PETER SHIFF i słynny inwestor JIM ROGERS! A nie otelodreiP Laughing!

Btw. Śmieszny jest ten Twój wykres z RGRem! Zupełnie nie uwzględniasz czynników podażowo-popytowych. Czysta analiza techniczna i to zupełnie oderwana od fundamentów tym przypadku. Ropa jest pewniakiem jako długoterminowa inwestycja!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
otelodreiP




Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 611
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:05, 23 Sie '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JackBlood napisał:
otelodreiP napisał:
pozatym

gdyby trzymali dalej euro doprowadzajac do wybicia powyzej 1.6 ukrecili by sobie powroz na wlasna szyje
a nikt przy zdrowych zmyslach nie jest samobojca- (no moze tylko mlokosy na scigaczach)
doprowadzili by tym samym dolca do upadku i nie mieliby jak zrealizowac swojego zysku proste jak drut



I właśnie w tym miejscu popełniasz błąd. Zakładając, że ci na górze podejmują decyzje w interesie narodów, które oficjalnie reprezentują. Dolar nie jest, aż tak istotny jak powstanie waluty wspólnej dla USA, Kanady i Meksyku i w później połączenia tych państw pod wspólną flagą North American Union (NAU).

Witaj w świecie "polityki realnej" Smile


Strasznie nie lubie jak ktos wklada mi w usta slowa ktorych nie wypowiedzialem
wrecz mnie to irytuje.Powiedz mi z ktorego zdania tak wywnioskowales ?
O jacku jacku moze jestes oczytany ale o walutach to nie masz bladego pojecia.

Zgoda waluta wspolna bedzie ale jeszcze nie teraz.
Przykladowo (wiem ze lubisz czytac Smile) zapoznaj sie z historia euro (wczesniej ecu) chocby z wiki.

Ile czasu minelo od pomyslu do realizacji ?
ile usd bylo warte ecu w momencie wprowadzenia euro do obiegu ?
Co sie stalo z euro w momencie wprowadzenia do obiegu 2002r ?
Co sie z stanie z Amero w momencie wprowadzenia do obiegu ?
....

Dlaczego mialoby byc inaczej ?


Musi sie jeszcze dopelnic wiele cykli...

Forex to taki wielki zegarek z trylionami kol zembatych, ktore sie musza zazebiac synchronicznie zgodnie z czasem kosmicznym, moznaby to nazwac "boskim planem"
Gdy wybije polnoc na tym zegarku bedziemy mieli problem wszyscy bez wyjatku.
Lepiej jak to bedzie nie za naszego zycia.


goldbug
pytanie brzmialo :

kiedy korekta przeksztalca sie w trend dlugoterminowy ?
dalej nie podales poziomow na eu
ani zasiegu "korekty" ani zasiegu nastepnej fali wzrostowej czekam z niecierpliwowscia

Co do ropy rozumiem ze kupujesz przy poziomie 110$ i czekasz na nowy rekord w 3 lata.
ema 200 na ropie juz nie istnieje moj kolego kwestia 1-2 miesiacy.
Ten smieszny wykres pokazuje ze w przyszlym roku ropa bedzie po 75$.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
moonwalk




Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 466
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:01, 24 Sie '08   Temat postu: Re: http://prawda2.info/viewtopic.php?p=48197#48197 Odpowiedz z cytatem

JackBlood napisał:
moonwalk napisał:
co za belkot Shocked
dokladnie taki sam sens ma zdanie
wartość derywatyw (opcji, kontraktów futures i swapów) które nagle zamiast przynosić właścicielom miliardowe straty przynoszą miliardowe ZYSKI?

Gdybyś wysłuchał pewnie byś wiedział o co chodzi.
"Guns and Butter"

Mozesz strescic
Nie mam ochoty tracic czas na belkot.
Jak ktos mowi ze instrumenty pochodne przynosza "straty", albo o "strefach mroku"
wsrod inwestorow na SYMETRYCZNYCH instrumentach finansowych to bredzi





Cytat:
Tak. Nadal "zalecam" ok 5% OSZCZĘDNOŚCI trzymać w złocie lokacyjnym.
Nigdy nie pisałem, że złoto to sposób na zarabianie pieniędzy tylko na przechowywanie wypracowanej wartości.

Dziwne, nie zauwazylem takich zastrzezen:

wypowiedz z 22 stycznia:
Ja już w zeszłym roku radziłem wszystkim trzymać się od giełdy z daleka i kupić złoto.
z listopada 2007
Kupcie sobie złoto zanim wstawicie ten film na video.google

gdzie tam cos bylo o 5%, zreszta dlaczego w takim razie 5%?
A pozostale 95% w takim razie gdzie?
Skoro zloto to pewniek, to proporcjae powinny byc odwrotne,
no minimum paredziesiat% w zloto a nie smieszne 5%.


Jako, ze jak juz pisalem, wczesniej nigdzie nie wspominales o 5%,
jak i nikomu nie odradzales, jak wpadal na pomysll typu:
Bimi napisał:
to chyba se wezme kredyt i kupie za niego złoto

Cytat:
na początku roku złoto było po około 850 dolarów za uncję. dobrze że posłuchałem jacka i kupiłem trochę kruszca

to twierdze, ze "5% oszczednosci" to wymysliles sobie, jak zloto zaczelo nurkowac Very Happy







Cytat:
http://www.ifutures.pl/album_pic.php?pic_id=51
Ten koleś podobnie jak otelodreiP jest zapatrzony w wykresy i bardzo mało rozumie z tego co się dzieje i dlaczego. Jest dobry w analizowaniu przebiegu wykresów w normalnych okolicznościach.

Jus to clown i nigdy nie byl i nie bedzie dobry w czytaniu wykresow.




Cytat:
słynny inwestor JIM ROGERS!

chodzi o tego kumpla Sorosa?
to co, juz rotszyldy i ich kumple nie sa zli krecac ta szopka
tylko sa "znanymi inwestorami"? Very Happy
_________________
"Nigdy nie pozwoliłem szkole stanąć na drodze mojej edukacji".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
JackBlood




Dołączył: 15 Sie 2007
Posty: 1071
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:31, 24 Sie '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moonwalk. Gdybyś połowę tego czasu który poświęcasz na te natręctwa poświęcił na analizę materiałów może nawet coś by ci się udało wnieść do dyskusji. Na razie klepiesz w klawę i myślisz, że czepianiem się zyskasz autorytet lub komuś go odbierzesz. To też jest jakiś sposób na zaistnienie, czy chwalebny? Rozsądzą inni.

Nie licz na to, że będą ci streszczał wszystkie materiały które tu zamieszczam. Gdybym miał każdemu podstawiać pod nos opracowania to tkwił bym w tym samym miejscu co ty. Doba ma 24h i jeżeli człowiek chce być na bieżąco z tym co się dzieje musi przeczytać, przesłuchać i obejrzeć sporo materiału każdego dnia. Tu nie ma czasu na niańczenie Moonwalków.

Dlaczego ok. 5%? Kiedy zanosi się na kryzys to można więcej. Na pewno nie warto trzymać oszczędności w funduszach kiedy zanosi się na globalną recesję. Ale nie potrzebnie to mówię, bo ty to wiesz lepiej niż ja. Wszystko wiesz lepiej. Smile
Tak na prawdę polecam zawsze SAMEMU ANALIZOWAĆ MATERIAŁY, SAMEMU WYCIĄGAĆ WNIOSKI i SAMEMU PODEJMOWAĆ DECYZJĘ w co i kiedy inwestować. Wówczas czyni się to bez obaw, że ktoś kogoś na coś naciąga.
_________________
"Jeden człowiek nie zmieni świata, ale jeden człowiek może przekazać informację która zmieni świat." David Icke
www.infowars.patrz.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
otelodreiP




Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 611
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:54, 24 Sie '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jesli Schiff przewidzial kryzys hipoteczny to powinien byc teraz najbogatszym czlowiekiem na kuli ziemskiej, jesli nim nie jest to jest frajerem z tytulami i tyle.
(dla niezoorientowych przewiedziec na 100% spadek kursu danej waluty(indexu,towaru) o 10% to jak znac numery na najblizsze losowanie duzego lotka,
a teraz obliczcie sobie ile to jest procent jesli z 70$ byl zjazd na 3$- dotyczy to wlasnie Freddie Mac)

A tu taki maly artykulik ktory znalazlem przypadkowo ze, nie tylko piedoleto ma takie widzimisie (chociaz z drugiej strony je widzi na euro i zlocie hehe).
Autor nie jest dla mnie zadnym autorytetem (nie uznaje zadnych autorytetow gwoli scislosci) zeby nie bylo i tej gazety tez nie respektuje.
Natomiast idea rodzi sie powoli i z kazdym tygodniem bedzie coraz bardziej naglasniania.
I wiedzcie jedno ze pierdoleto byl pierwszy i dalej trzyma shorta na eur/usd z poziomu 15917 gdy byl ustanowiony 22 lipca.

Goldbug
jak to jest ze w innych tematach sie udzielasz a tego jakos unikasz jak ognia ?
Znalazles juz rekomendacje Twojego bozyszcza ?, bo to ze sam nie potrafisz wyznaczyc tych poziomow to juz wiem. Laughing


Cezary Rekawek napisał:
Pogłoski o upadku dolara okazały się przedwczesne
Polemika z: Kłopoty amerykańskiego dolara
Wyobraźmy sobie, że zasypiamy na jesieni 2000 roku, kiedy dolar kosztuje odpowiednio 4,73 złotego i 1,21 euro. Budzimy się osiem lat później, na początku lata 2008, przecieramy oczy ze zdumienia i co widzimy? Waluta amerykańska znacznie się zdewaluowała i można ją kupić za 2,02 złotego i 0,62 euro.


Oznacza to spadek jej wartości o odpowiednio 57 i 49 procent. W jeszcze większe zdumienie wprawi nas przejrzenie informacji na temat cen metali szlachetnych, tradycyjnie dość dobrze skorelowanych z walutą amerykańską. Okaże się, że mniej więcej w tym samym czasie cena złota wzrosła czterokrotnie, srebra pięciokrotnie i platyny jeszcze więcej, bo aż o 461 procent. Upewniwszy się, że żadnej gospodarczej katastrofy w tym okresie Stany Zjednoczone nie doświadczyły, próbujemy zasnąć ponownie, w połowie lipca, na kolejne osiem lat.

Aczkolwiek nawet Michel de Nostredame, znany jako Nostradamus, miałby tutaj sporo problemów z odpowiedzią na pytanie, jak będzie wyglądał rynek finansowy w roku 2016, analitycy starają się uchwycić w swoich prognozach znacznie krótszą perspektywę i mają ten luksus, że mogą je weryfikować w zależności od bieżącej sytuacji. A ta bywa naprawdę zaskakująca. Wydarzenia z przełomu lipca i sierpnia sugerują, że pogłoski o upadku dolara mogą okazać się przedwczesne. Waluta ta zyskała w czasie niespełna pięciu tygodni 13 procent w stosunku do złotego i 10 procent do euro, natomiast ceny złota, srebra i platyny obniżyły się odpowiednio o 22, 37 i 42 procent. Co ciekawe, jest to największy spadek cen tych szlachetnych kruszców w tak krótkim czasie od 1980 roku. Wtedy równie gwałtowny wzrost zmienności zapoczątkował przekłucie balona spekulacyjnego na rynku towarowym i jednocześnie dolar amerykański rozpoczął bardzo silny, kilkuletni trend wzrostowy.

Związek pomiędzy wartością dolara, cenami towarów a poziomem inflacji bywał w przeszłości bardzo silny. Wyższe stopy procentowe oddziaływały na wzrost cen surowców, zwłaszcza metali szlachetnych, oraz przyczyniały się do osłabiania waluty, w której były wyrażone. I odwrotnie, spadek inflacji towarzyszył spadkom cen towarów i wzmocnieniu się dolara. Długoterminowa sensowność tych zależności, szczególnie w przypadku bardzo silnych trendów, jest oczywista i wydaje się trwała mimo upływu czasu.

Wniosków z powyższej historii jest kilka. Po pierwsze, zmiany na rynkach finansowych potrafią być bardzo gwałtowne i zaskakujące. Po drugie, fakt że ostatnio mają miejsce bardzo silne spadki cen metali szlachetnych po uprzednim mocnym przegrzaniu tego rynku, znacznie zwiększył prawdopodobieństwo istotnej zmiany trendu na tym rynku. I wreszcie po trzecie, bieżące umocnienie się dolara, w połączeniu z dość klarowną już zmianą na rynku surowcowym, może być solidnym argumentem za wzmocnieniem się amerykańskiej waluty. A wtedy, po ponownym przebudzeniu się po kilku latach możemy być równie zdziwieni, jak za pierwszym razem.

Cezary Rękawek
Doradca Inwestycyjny Domu Maklerskiego TMS Brokers S.A. Rynkiem kapitałowym zajmuje się od 15 lat.

http://ft.onet.pl/126465,13857,pogloski_.....ntarz.html


ps moonwalk 2:0 dla Ciebie za "znanych inwestorow" Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zderzak




Dołączył: 14 Maj 2008
Posty: 498
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:00, 25 Sie '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

otelodreiP za cholere ropa nie zlezie moim zdaniem ponizej 100 baksów, wydaje mi sie ze nie uwzglednianie przez ciebie polityki to blad, nie zapominaj ze ruskie hameryki nie kochaja jak sie zacznal pozbywac swoich niemalych rezerw to bedzie a cholera wie co bedzie nie wspomne o mozliwosci przykrecenia malego kurka z ropa, wplyw ruskich na stan dolca wcale maly nie jest
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
otelodreiP




Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 611
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:22, 25 Sie '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zderzak napisał:
otelodreiP za cholere ropa nie zlezie moim zdaniem ponizej 100 baksów, wydaje mi sie ze nie uwzglednianie przez ciebie polityki to blad, nie zapominaj ze ruskie hameryki nie kochaja jak sie zacznal pozbywac swoich niemalych rezerw to bedzie a cholera wie co bedzie nie wspomne o mozliwosci przykrecenia malego kurka z ropa, wplyw ruskich na stan dolca wcale maly nie jest



No wlasnie jak przykreca kurek to ktora waluta straci na wartosci bardziej USD (majace ropy w brod) czy euro z "zamarznietej" europy ?
Z ktorego zdania wywnioskowales ze nie uwzgledniam polityki ?
Tego o chinczykach czy moze wyliczanki co pomaga dolarowi ?
Dlaczego uwazasz ze nie zejdzie ponizej 100$/b ?
Argumenty prosze nie lanie wody.
Na razie ropa sie powinna odbic do max 124-125 pozniej ostry zjazd na 90$ tam jest dosc silne wsparcie wiec powinna sie troche czasu "pokonsolidowac" Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goldbug




Dołączył: 27 Lis 2007
Posty: 1202
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:04, 25 Sie '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ortope... coś tam coś tam

Peter Schiff - oto jego firma z obecną wartością aktywów klientów ponad miliard dolarów http://www.europac.net/. Facet zarobił grubą kasę przez ten czas, chociażby jego firma rozwija się jak na pączkach, z co chwila nowymi oddziałami i z dynamicznym przyrostem klientów, którzy wiedzą jak bardzo miał rację. W tym czasie główne Wallstreetowe firmy brokerskie Meryll, Lehman, bearn Sterns, bankrutują i redukują zatrudnienie. To chyba coś znaczy. Jak nie wierzysz jak bardzo miał rację to sobie obejrzyj "znawco" cały wykład to zrozumiesz.

I pewnie uważam, że jest lepiej słuchać najpierw ludzi, którzy wykazali się bardzo dobrym zrozumieniem ekonomii popartym niemalże 100% sprawdzalnością prognoz, i uczyć się myśleć jak oni, niż pierniczyć sobie tak jak ty BZDURNE opowiastki o tym jak to dolar się będzie umacniał przez następne dziesięć lat, zaś ropa spadnie na poziom 75$ Laughing Laughing według twoich śmiesznych RGRów. Zero fundamentów, i śmieszne dorysowywanie wykresików kiedy nawet formacja się nie nakreśliła w 30%, mówię o tym RGR.

Sorry, a z jakąś pognozą, której ode mnie się cały czas domagasz. Dla mnie odpowiedź na Twój wpis nie jest żadnym priorytetm, zaś pytanie nawet specjalnie warte do zapamiętania. Ot i cały sekret tego, że cały czas nie odpowiedziałem. A udzielam się w postach, które znajdują się na liście widocznej w wersji mini forum, i zwyczajnie czasami posty z tego wątku wypadają na pozycje poza nią, przez co przypadkowo zostają przoczone. Ot i koniec tajemnicy, a ty myślisz, że co miałbym się ustrzegać Ciebie Laughing Laughing Laughing ! Give me a break!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
forrest_




Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 552
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:10, 25 Sie '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

goldbug napisał:
ortope... coś tam coś tam


Raczej:

o t e l o d r e i P -> P i e r d o l e t o
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 -> 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1

Very Happy
_________________
13:13 13.09.1979 Caulbearer Smile
Unos nacen con estrella y otros nacen estrellados
******* Ad astra per aspera ******
.............! Semper paratus !.............
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
otelodreiP




Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 611
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:38, 25 Sie '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

goldbug napisał:
ortope... coś tam coś tam

Peter Schiff - oto jego firma z obecną wartością aktywów klientów ponad miliard dolarów http://www.europac.net/. Facet zarobił grubą kasę przez ten czas, chociażby jego firma rozwija się jak na pączkach, z co chwila nowymi oddziałami i z dynamicznym przyrostem klientów, którzy wiedzą jak bardzo miał rację. W tym czasie główne Wallstreetowe firmy brokerskie Meryll, Lehman, bearn Sterns, bankrutują i redukują zatrudnienie. To chyba coś znaczy. Jak nie wierzysz jak bardzo miał rację to sobie obejrzyj "znawco" cały wykład to zrozumiesz.

I pewnie uważam, że jest lepiej słuchać najpierw ludzi, którzy wykazali się bardzo dobrym zrozumieniem ekonomii popartym niemalże 100% sprawdzalnością prognoz, i uczyć się myśleć jak oni, niż pierniczyć sobie tak jak ty BZDURNE opowiastki o tym jak to dolar się będzie umacniał przez następne dziesięć lat, zaś ropa spadnie na poziom 75$ Laughing Laughing według twoich śmiesznych RGRów. Zero fundamentów, i śmieszne dorysowywanie wykresików kiedy nawet formacja się nie nakreśliła w 30%, mówię o tym RGR.

Sorry, a z jakąś pognozą, której ode mnie się cały czas domagasz. Dla mnie odpowiedź na Twój wpis nie jest żadnym priorytetm, zaś pytanie nawet specjalnie warte do zapamiętania. Ot i cały sekret tego, że cały czas nie odpowiedziałem. A udzielam się w postach, które znajdują się na liście widocznej w wersji mini forum, i zwyczajnie czasami posty z tego wątku wypadają na pozycje poza nią, przez co przypadkowo zostają przoczone. Ot i koniec tajemnicy, a ty myślisz, że co miałbym się ustrzegać Ciebie Laughing Laughing Laughing ! Give me a break!




Wyluzuj bo ci zylka peknie zlociutki robaczku Smile
Pozyjemy zobaczymy narazie ropa jest ladnie sciagana przez grawitacje,
A jak wiadomo lawina z czasem nabiera tempa i jest nie do zatrzymania Very Happy
Jutro dane klimatu gospodarczego z IFO z Niemiec jak bede zle to moje predykcje bede coraz to blizej i blizej
Zwlaszcza jak zamkniemy ten miesiac ponizej 110$/b


Moze sie powtorze ale nie prosilem Ciebie o wyznaczenie tych poziomow bo wiem ze cie to przerasta ale prosilem abys przedstawil "perfekcyjna predykcje" Schiffa w tej materii
Bo pozniej znowu napisze ksiazke jak on to "prefekcyjnie przewidzial" gdy eur/usd bedzie juz blisko parytetu Laughing

A tlumacza sie tylko dzieci lub winni Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
moonwalk




Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 466
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:04, 27 Sie '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cos to eurusd sie nie chce odbic, ale jest na poziomach,
ze nalezy sie to odbicie jak psu kielbasa Wink

wyniki z niemiec kiepsciutkie


Cytat:

prosilem abys przedstawil "perfekcyjna predykcje" Schiffa w tej materii

tez bylbym zainteresowny, ew prosze o jakis link gdzie to znajde
tylko nie jakies filmiki bo nie mam czasu na sluchanie roznych guru

chce to miec na pismie Twisted Evil
_________________
"Nigdy nie pozwoliłem szkole stanąć na drodze mojej edukacji".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
goldbug




Dołączył: 27 Lis 2007
Posty: 1202
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 06:38, 27 Sie '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem



Dr Doom - były doradca ekonomiczny kandydata na prezydenta Rona Paula

Na początek sprawdź sobie ten link:

http://www.amazon.com/Crash-Proof-Economic-Collapse-Sonberg/dp/0470043601

i zobacz jak oceniana jest i co piszą w komentarzach czytelnicy jego książki. Wtedy na podstawie ich ocen powinneś zrozumieć jak bardzo miał rację. Ogólnie najlepiej ściągnąć sobie jego książkę jako ebooka. Jest dostępna na sieci - eMule albo torrencie. Jak mówię, nawet rozwój przewidzianego kryzysu, wszystkie przyczyny oraz obecnie proponowane polityczne rozwiązania się sprawdzają w całości. Obecnie czyta się to już jak zapis historyczny z rozwoju kryzysu, a wydana była na początku 2006 roku.

Peter Schiff Was Exactly Right With His Prediction a Year Ago
http://activerain.com/blogsview/252212/Peter-Schiff-Was-Exactly

Wywiad z Peterem Schiffem w magazynie Barrons.
http://jessescrossroadscafe.blogspot.com.....-from.html

Dobra lista jego udukomentowanych predykcji jest na wikipedii, w części Career

http://en.wikipedia.org/wiki/Peter_Schiff
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
otelodreiP




Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 611
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:50, 28 Sie '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolejny artykul z serii jak to mozliwe ze dolar nie upadl Shocked Laughing

Cytat:
Raport o planie ratowania dolara
Wersja oryginalna Report of US currency rescue plan
USA, Europa i Japonia w chwili upadku banku Bear Stearns w marcu brały pod uwagę możliwość skoordynowanej interwencji walutowej w celu podtrzymania dolara – donosi japoński serwis Nikkei online.
AFP
Amerykański Departament Skarbu odmówił skomentowania tego raportu, w którym jest też mowa o tym, że kraje grupy G7 rozważały wydanie nadzwyczajnego oświadczenia w weekend 15-16 marca.

Dziennikarze "Financial Times" nie byli w stanie zweryfikować raportu Nikkei w niezależnych źródłach. Pewien funkcjonariusz rządowy kraju z grupy G7 stwierdził, że doszły do niego słuchy o przygotowaniach do interwencji walutowej w owym czasie, ale nie chciał się wypowiadać o dyskusjach na szczeblu międzynarodowym.

Jak wcześniej podawał "FT", wpływowi urzędnicy z USA i Europy na różnych etapach kryzysu kredytowego obawiali się, że w sytuacji utrzymującej się słabości dolara kryzys w jednej instytucji finansowej może spowodować chaotyczny lot w dół kursu amerykańskiej waluty.

Taki niekontrolowany spadek pogorszyłby już istniejące napięcia na innych rynkach finansowych, skutkiem czego inwestorzy zagraniczni mogliby żądać większej premii za ryzyko kursowe w odniesieniu do wszystkich aktywów w dolarach – to z kolei doprowadziłoby do podniesienia długoterminowych stóp w USA. Zwiększyłoby się również obciążenie dla gospodarek mających płynne kursy, takie jak strefa euro – kursy ich walut wzrosłyby do nie dających się utrzymać poziomów.

Tego rodzaju obawy stały się szczególnie palące w okresie kryzysu banku Bear Stearns. Politycy G7 utrzymywali w tym czasie ciągły kontakt i rozważali potencjalne dalsze skutki dla rynków światowych.

W końcu jednak nie wydano żadnego nadzwyczajnego komunikatu. Kraje G7 odczekały do zaplanowanego na 11 kwietnia szczytu, podczas którego wyraziły niepokój spowodowany "ostrymi fluktuacjami głównych walut i możliwymi konsekwencjami tego zjawiska dla stabilności gospodarczej" oraz dodały: "w dalszym ciągu monitorujemy rynek walutowy i podejmujemy właściwe wspólne działania".

Oświadczenie to stanowiło zwrot w międzynarodowej polityce walutowej. Sekretarz Skarbu USA Hank Paulson pozostał zasadniczo sceptyczny co do interwencji walutowej, ale zaznaczył, że jej nie wyklucza w pewnych okolicznościach.

Przed marcem decydenci europejscy i amerykańscy mieli różne zdania co do polityki walutowej. Ci ze strefy euro bali się skutków spadku dolara wobec euro, natomiast amerykańscy widzieli w tym bodziec dla wzrostu własnej gospodarki.

Natomiast po szczycie 11 kwietnia politycy zarówno z USA, jak i z Europy zapewniali dziennikarzy "FT" o wspólnych staraniach na rzecz mocniejszego dolara. Prezes Fed Ben Bernanke dołączył do Hanka Paulsona i zabierał publicznie głos w kwestiach walutowych.

Politycy uważają, że jeśli amerykańska waluta pozostaje w ogólnie dobrej kondycji, to kryzys w instytucji finansowej raczej nie spowoduje ataku na dolara. Silniejszy dolar pomaga także utrzymać w ryzach ceny ropy i inflację a także umacnia zaufanie do amerykańskich aktywów.

Jeśli nie będzie kolejnego kryzysu w stylu Bear Stearns, to interwencja walutowa pozostaje mało prawdopodobna. Gdyby jednak miało dość do niego a dolar zacząłby ostro spadać, możliwa jest skoordynowana interwencja.

Autor: Krishna Guha

http://ft.onet.pl/11,14061,raport_o_planie_ratowania_dolara,artykul.html


BTW ropa odbila sie od oporu na 120$/b najwiekszy opor jest na 123$-125$ ciagle.
Co ciekawe dobre dane z USA a dolar slabnie wyglada na to ze rynek jest wykupiony na max i mamy obecnie lekka korekte techniczna ( widac to dlatego ze tylko metale zyskuja, euro i aud.jen chf i zloty "korekca sie na plasko" funt nadal slaby i traci do wiekszosci par.) ktora zbliza sie ku koncowi (znakiem konca bedzie wybicie usdjpy powyzej 110.)
WIG20 nadal walczy o 2550 pomaga mu w tym s&p 500 ktory obronil poziom 1260 i dzis zaatakuje 1300 jesli przelamie to mozna powiedziec ze byki wroca na GPW na jakies 2 tyg na razie
Co do zlota to 845$ wydaje sie za silnym oporem czas przetestowac pierwsze wsparcie na 815$.
Nastepny tydzien zapowiada sie emocjonujaco na rynku metali szlachetnych i ropy Very Happy.

p.s. goldbug masa wiesci zero tresci ja tylko chcialem zobaczyc w tym watku poziomy na eurusd gdzie warto kupowac eur wg Schiffa, nadal ich nie widze za to widze tzw "lowijanie" w bawelne z Twojej strony(czytelnicy doskanle wiedza jak to o Tobie swiadczy).Przewidzenie rzeczy oczywistych nie jest dla mnie zadnym wyczynem(gdyby to przeiwdzial za Clintona w w 97r to co innego).Moze tez zaczne juz pisac ksiazke o cudownym wyzdrowienu amerykanskiej gospodarki Very Happy hehe i tak by sie nie sprzedawala bo nie mam za kumpli sachsow i innych rotsszyldow czy rockefelerow. Very Happy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goldbug




Dołączył: 27 Lis 2007
Posty: 1202
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:11, 28 Sie '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i ... tym artykułem po raz kolejny masz poświadczenie, że dolar jest śmieciem którgo trzeba ratować poprzez interwencje na rynkach międzynarodowych kiedy ty zalecasz jego trzymanie przez następne dziesięć lat Laughing Laughing Laughing. I ta publikacja ma niby co poświadczać jego siłę?

Ropa coś też nie spada jak zapowiadałeś. Zatrzymała się na 113, tak jak pisałem o istniejących silnych wsparciach na poziomie 110 wynikłych z EMA 200 i wystrzelił UP. Sezon huraganowy się zbliża więc nawet te trywialne opory o jakich mówisz mogą zostać przebite. Poza tym ... co to wielke sztuka wykreślić kilka kresek i stwierdzić, gdzie jest opór a gdzie wsparcie 123-124$. Byle pierwszy student analizy technicznej, przy odrobinie chęci potrafi zidentyfikować takie linie i określić dominujące formacje i opory w oparciu istotne średnie ruchome. Więc panie "trader", nie rób wielkiego halo z byle gówna.

A co się tyczy Schiffa ... to sorry narazie to on udziela wywiadów dla Barrons nie Ty, więc skuteczność jego predykcji jak widać została zauważona przez najlepszych. Może za czasów Clintona tego nie przewidział, ale w 2002 roku już o początku długotrwałego trendu spadkowego dolara oraz fundamentalnych problemach gospodarki USA mówił






Więc chłopcze słuchaj i ucz się, a nie szczekasz jak kundelek Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
otelodreiP




Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 611
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:19, 28 Sie '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

goldbug napisał:
No i ... tym artykułem po raz kolejny masz poświadczenie, że dolar jest śmieciem którgo trzeba ratować poprzez interwencje na rynkach międzynarodowych kiedy ty zalecasz jego trzymanie przez następne dziesięć lat Laughing Laughing Laughing. I ta publikacja ma niby co poświadczać jego siłę?

Ropa coś też nie spada jak zapowiadałeś. Zatrzymała się na 113, tak jak pisałem o istniejących silnych wsparciach na poziomie 110 wynikłych z EMA 200 i wystrzelił UP. Sezon huraganowy się zbliża więc nawet te trywialne opory o jakich mówisz mogą zostać przebite. Poza tym ... co to wielke sztuka wykreślić kilka kresek i stwierdzić, gdzie jest opór a gdzie wsparcie 123-124$. Byle pierwszy student analizy technicznej, przy odrobinie chęci potrafi zidentyfikować takie linie i określić dominujące formacje i opory w oparciu istotne średnie ruchome. Więc panie "trader", nie rób wielkiego halo z byle gówna.

A co się tyczy Schiffa ... to sorry narazie to on udziela wywiadów dla Barrons nie Ty, więc skuteczność jego predykcji jak widać została zauważona przez najlepszych. Może za czasów Clintona tego nie przewidział, ale w 2002 roku już o początku długotrwałego trendu spadkowego dolara oraz fundamentalnych problemach gospodarki USA mówił


Więc chłopcze słuchaj i ucz się, a nie szczekasz jak kundelek Laughing



Po pierwsze primo nie pisz bzdur - jesli nie potrafisz odroznic opinii od rekomendacji to wroc sie do liceum tam Cie naucza moze(jak beda miec szczescie).
Po drugie primo to naucz sie panie czytac ze zrozumieniem i dowiedz sie waszmosc co oznaczaja slowa scenariusz i prawdopodobienstwo (to juz chyba bylo w podstawowce),
a po trzecie primo od kiedy to prowadzenie wojny wzmacnia walute co ?
Wyjasnie Ci kilka prostych przyczyn spadku wartosci dolara. Nie potrzeba tu zadnego "eksperta" Laughing
2000/ 2001/2002 rok
- neokoni u zloba ponownie(zamilowanie do drukowania)
- przyznanie Chinom olimpiady (rajd ropy)
- rozpoczecie wojny z terrorem (rajd ropy. metali szlachetnych jako dywersyfikacja, wojna tez swoje kosztuje)
- wypuszczenie euro do obiegu (jastrzebia polityka ECB)
- pomijam takie drobne aspekty jak wysokie stopy procentowe np w Australii. Nowej Zelandii i Polsce.

Kto mial olej w glowie to zloto juz kupowal we wrzesniu 2001 r chyba nie musze Ci przypominac dlaczego.
Wiec wyjasnij nam prosze o ekonomisto jak w takich warunkach dolar ma byc mocny ?
Osobiscie znam kilka ludzi ktorzy po 9/11 doskonale wiedzieli w ktora strone zmierza dolar wiec nie pierdol jak potluczony za przeproszene ze tylko Schiff to przewidzial bo stajesz sie smieszny.


Gdzie sa opory/wsparcia na ropie to nawet slepy zauwazy.Pytalem o eurusd wg Schiffa wiec nie zmieniaj tematu.Kolejny Twoj post i nie widze wyznaczenia zasiegu tej "korekty", moze EMA200 Ci w tym pomoze Laughing
Z ciekawosci narysowalem sobie EMA200(exponential moving average -po naszemu srednia wykladnicza o okresie 200) na ropie i co ja widze na okresie dziennym wychodzi 120$ czyli tam gdze dzis bylo silne odbicie w dol. moze goldbugowi chodzilo o okres tygodniowy sprawdzam i hmm co widze nadal cena jest ponizej bo wychodzi 122-124 (ostatnie silne odbicie w dol), no wiec mysle sobie pewnie naszemu robaczkowi chodzilo o wykres miesieczny sprawdzam i co widze 99-100$.wiec nasz ekspert kolejny raz wprowadza swiadomie czytelnikow w blad oj nieladnie.

I nie badz w goracej wodzie kapany gielda to nie koncert zyczen mozesz wysmiewac moj scenariusz jak ropa bedzie bic nowy rekord na razie zamilcz i obserwuj bo jak ten miesiac zakonczymy ponizej 110$ (a dowiemy sie juz jutro czy tak sie stanie) to utworzy sie formacja zwana "objeciem bessy" na wykresie miesiecznym i formacja "zaslona ciemnej chmury" na wykresie kwartlanym* a co to oznacza to Ci nie bede tlumaczyl bo Ty nie zauwazysz podazy na wykresie nawet gdyby sam Nison Ci to objasnial Laughing

Widac ze nie zalapales aluzji o Clintonie ani dlaczego wrzucilem ten artykul ani szydy o ksiazce eh..
A szczekaja to psy to juz wiedza dzieci w przedszkolu.


* dla nie wtajemniczonych sa to formacje odwrocenia trendu czym okres wiekszy tym formacja jest trwalsza i spadek bedzie trwal dluzej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Gospodarka i pieniądze Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 93, 94, 95   » 
Strona 5 z 95

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Spirala w dół już się chyba zaczyna kręcić
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile