W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Remake  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
7 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wojny i terroryzm Odsłon: 1469
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Imran Zachajew




Dołączył: 06 Paź 2008
Posty: 104
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:32, 06 Paź '08   Temat postu: Remake Odpowiedz z cytatem

Remake

We wrześniu 1999 na osiedlach w Moskwie i Wołgodońsku wyleciały w powietrze bloki z mieszkańcami. Zginęło ok. 300 osób. Winę zwalono na czeczeńskich terrorystów, choć "oszołomy" szepczą do dziś że była to robota FSB mająca dać pretekst do zaatakowania Czeczenii. Niektórzy z tych oszołomów - jak np. Aleksander Litwinienko - już nie żyją, trudno im będzie bronić tej karkołomnej tezy. Oczywiście całą sytuacje obserwowały uważnie służby w USA. W jednym z tajnych pomieszczeń, późną nocą po wypiciu hektolitrów kawy mogł odbyć się taki dialog:

- Masz coś Jack?
- Szefie, chciałem przyść z tym już rano, ale musiałem dokładnie sprawdzić...
- Wal.
- We wrześniu 1999 na osiedlach w Moskwie i Wołgodońsku wyleciały w powietrze bloki z mieszkańcami...
- Tak, słyszałem...
- Mówi się że to czeczeńcy, w rewanżu za wojnę...
- He he, mieli przecież rozejm, to by tylko zaogniło sprawę.
- Właśnie tak pomyślałem szefie... Sprawdziłem tu i tam... Miał byc jeszcze jeden zamach. W Riazaniu. Ale ktoś zauważył terrorystów i wezwano milicję. Znaleźli materiały wybuchowe... W tym samym czasie przechwycono rozmowę telefoniczną w której ktoś ostrzegał, aby uważać na patrole milicyjne. Po sprawdzeniu numeru okazało się, że dzwoniono z moskiewskiej FSB.
- No i?
- Hem... Widzi pan, na szkoleniach uczono nas myśleć kreatywnie. Kojarzyć odległe fakty.
- Do rzeczy Jack, wiem co było na szkoleniach, sam obcinałem budżety!
- Tak jest. No więc przypuśćmy, że była to rzeczywiście robota FSB.
- To oczywiste, chociaż nie ma teraz dowodów. Ale jak będą potrzebne to się znajdą.
- Nie o to chodzi, szefie... Chodzi o tę kreatywność...
- Że niby co? To miało być kreatywne? Pomysł stary jak świat, jedna z wielu prowokacji dla uzyskania casus belli... Ordynarna sztuczka.
- Nie w tym rzecz... Widzi pan, kreatywność jest przeceniana. Weźmy jako przykład naszych filmowców. Za scenariusze słabo się płaci, niewiele dobrego towaru jest na rynku. Mało rzeczy nowych. Dominują oklepane schematy. Ale w tym ich siła! Spece z Hollywood zamiast topić kasę w niepewnych przedsięwzięciach biorą rzeczy stare i sprawdzone, dają do tego gwiazdy, tony efektów specjalnych, dobry marketing i biznes się kręci. I to jak!
- Do czego zmierzasz?
- A gdyby tak...
- He he , chyba oszalałeś Jack, chcesz wywalić w powietrze apartamentowiec na Mannhatanie? Nasi dostaliby piany...
- Nie. Chce zrobić coś lepszego. Coś, o czym będzie się mówiło przez następne sto lat. Co będzie punktem zwrotnym w historii... Chcę to zrobic naprawdę po amerykańsku, z rozmachem, tak żeby waliło po oczach! A dodatkowo nikt się nie połapie że to remake. Bo remake przyćmi oryginał, odeśle go w niepamięć!
- Czyli co, streszczaj się!
- WTC. Arabscy terroryści. Samoloty - kamikadze.
- O kurwa...
- Mamy dobre tradycje. Był już zamach na WTC, było parę innych. Oklahoma city, zrobione co prawda przez naszą własną ekstremę, ale co tam, zamach to zamach. Ludzie już wiedzą, że takie zuchwałe akcje się robi. No więc my pokażemy im akcję jeszcze lepszą, prosto z kina.
- I co, myślisz, że to kupią?
- Tak. Kupią wszystko. Znajdziemy im wroga i rozkręcimy nasze biznesy. Same korzyści. Ta garstka niezależnie myślących która będzie się czepiać szczegółów zostanie spacyfikowana w mediach, będą budzić śmiech.
- Nie wiem, jest trzecia rano. To szaleństwo. Ale podobno w szaleństwie jest metoda... Muszę zapytać wyżej. Prezydent jest świeży...
- I o to chodzi, Putin też był świeży, od razu zyskał w oczach wyborców, stał się obrońcą, człowiekiem czynu! A nasi mocodawcy żądają czynów!
- Dobra, prześpię się z tym.
I jak powiedział, tak zrobił.

Oczywiście wszelkie podobieństwo osób miejsc a przede wszystkim faktów jest tworem fikcji literackiej i jako takie jest czysto przypadkowe : )

Napisałem to mini-opowiadanko, bo zawsze wydawało mi się, że coś jest na rzeczy. Co sądzicie o tej zbieżności?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
p4lm




Dołączył: 12 Sie 2008
Posty: 1861
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:40, 06 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobre Laughing
Ten dowódca to typowy Frunk Drubin z Nagiej Broni.

Moze zaczniesz ksiazki pisac?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rivera




Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 801
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:22, 06 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fajny dialog - az prosi sie zeby cos podobnego mialo miejsce w jakims popularnym filmie sensacyjnym Smile

Ale jestem naiwny nie? Laughing
_________________
THE THREE FORCES
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Imran Zachajew




Dołączył: 06 Paź 2008
Posty: 104
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:08, 07 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za miłe słowa Smile
Jednak bardziej interesuje mnie to podobieństwo. Dlaczego nikt tego jeszcze nie nagłośnił? Te dwa przesympatyczne reżimy zachowują się przecież jak chłopcy w piaskownicy; ostatni przykład - amerykanie wpłynęli na Morze Czarne - ruscy zaraz wysłali swoją flotę do Wenezueli. Same, kurna, rimejki...
_________________
"Prawda jest kwestią formy" - Oskar Wilde
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jabba




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 1186
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:38, 07 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmmm a na Dubrowce i w Biesłanie to też robota FSB
_________________
http://republika.pl/blog_fa_550912/991430/sz/zwoliludu.gif
________________________________
A na drzewach zamiast liści wisieć będą komuniści
i LEWACY

Raz sierpem raz młotem w czerwoną hołotę
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dromek




Dołączył: 02 Wrz 2007
Posty: 487
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:06, 07 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zaraz pojawią się dyżurni idioci i udowodnią, że bloki w Moskwie i Wołgodońsku, to robota Amerykanów.
Diabeł jest przecież tylko jeden... w przeciwnym razie główki im eksplodują..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:26, 07 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

świetne... większość zamachów to robota służb specjalnych już od czasów starożytnych (podpalmy rzym i zwalmy na niewiernych)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Rivera




Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 801
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:35, 07 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dromek - jesli chodzi o zamachy, to nie ma podzialu na panstwa. Sluzby specjalne dzialaja wspolnie, FSB-CIA-MI5-ISI-Mossad itd. Inaczej po kazdym zamachu jedna sluzba automatycznie musialaby aktywowac swoich ludzi by dowiedziec sie czy to przypadkiem nie bylarobota ISI - a tak maja gotowca w formie Al-Qaidy, czeczenow czy tzw samotnych swirusow ktorzy sas podstawieni (vide Oklahoma bombing). Zreszta slkuzby szkola sie nawajem, rotacja agentow tez jest duza. Poczytaj o tym. Masz racje, diabel w tym wypadku jest jeden - to sa wszystkie sluzby
_________________
THE THREE FORCES
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wojny i terroryzm Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Remake
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile