W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Kazachstan   
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
4 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wojny i terroryzm Odsłon: 1376
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Venom
Dołączył: 19 Lut 2009
Posty: 1870
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:49, 08 Sty '22   Temat postu: Kazachstan Odpowiedz z cytatem


_________________
Uwaga - Wypowiedzi autora posiadają jedynie wydźwięk satyryczny celem obnażenia ludzkich lęków i obsesyjnych zachowań społeczeństwa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
emisariusz
Dołączył: 06 Paź 2020
Posty: 423
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:19, 08 Sty '22   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na ile spontaniczne protesty w Kazachstanie są spontaniczne? Analiza

_________________
(1) Ten wpis powstał bez wsparcia środków unijnych.
(2) Zniszczyć USA (i UE) to jak wynaleźć lek na raka.
(3) Spójrz jaką piękną swastykę mam w awatarze.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel
Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 7802
Post zebrał 0.004 mBTC

PostWysłany: 18:21, 08 Sty '22   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podwyżki cen gazu to był tylko pretekst do wewnętrznej wojny klanów o władzę w Kazachstanie.
Z tego co czytałem na ruskim blogu to protestujący obcięli przynajmniej 3 głowy rządowym funkcjonariuszom, co by znaczyło, że nie ma tam "zwykłych wkurwionych obywateli" bo w takim bestialstwie specjalizują się najemnicy .
W temacie polecę poniższego bloga.

Cytat:
Krótko o Kazachstanie. 01.08.2022


1. Były szef KNB Massimov został zatrzymany w sprawie zdrady stanu. De facto to już ostatecznie legitymizuje dotychczasowe przekonanie, że przyczyną był demontaż klanów kazachskich i ich walka o władzę, w której teraz wygrywa Tokajew. Oprócz Masimowa aresztowano także innych anonimowych urzędników wysokiego szczebla.

2. Rzecznik prasowy Nazarbajewa powiedział, że jeszcze nie wyjechał z Kazachstanu. Stwierdzono również, że Nazarbajew prowadził rozmowy telefoniczne z przywódcami krajów WNP i wzywał wszystkich do „zbierania się wokół Tokajewa”. Wygląda to na przyznanie się do porażki i ustanowienie autokracji w Kazachstanie. Ale tutaj lepiej poczekać na wypowiedzi wideo samego Nazarbayeva - na razie są one robione w jego imieniu.

3. W kraju trwa tłumienie ośrodków powstań zbrojnych i za wcześnie jest mówić o pełnej kontroli sytuacji. Niemniej jednak w wielu miastach już naprawdę wszystko porządkują i zaczęli eliminować konsekwencje. Do tego rozpoczął się pogrzeb ofiar krwawych wydarzeń. Dziś wyszło na jaw, że w tej samej Ałma-Acie zginął obywatel Izraela, a także małe dziecko.

4. W kraju nadal występują przerwy w dostępie do Internetu i komunikacji. Na drogach stopniowo budowany jest system kontroli dostępu, który już przynosi pewne rezultaty. Podczas gdy siły pokojowe przejmują kontrolę nad strategicznymi obiektami, władze gromadzą lojalne oddziały i policję i wysyłają ich w obszary problemowe.

Generalnie można przypuszczać, że wydarzenia po wprowadzeniu oddziałów OUBZ i aresztowaniach urzędników zaangażowanych w organizację protestów i zamieszek wkraczają na drogę prowadzącą do stabilizacji Kazachstanu, którym będzie teraz rządził wyłącznie Tokajew. . bez oglądania się na Elbasy.
https://colonelcassad.livejournal.com/7357246.html

Dzisiaj wieczór :
Cytat:
Kazachstan. 08.01.2022. Wieczór
1. Proces oczyszczania w Kazachstanie wciąż trwa, z nagraniami wideo i raportami o toczących się strzelaninach między wojskiem i policją z uzbrojonymi bojownikami. Rosyjskie MSZ potwierdza informacje o kilkudziesięciu zabitych bojownikach. W Ałma-Acie nadal zbierają zwłoki osób zabitych w dniach 5-6 stycznia (wśród zabitych jest 2 lub 3 dzieci). Wśród ofiar nie ma obywateli rosyjskich. Życie w wielu dzielnicach miasta stopniowo wraca do normy, a najgorsze dla Ałma-Aty najprawdopodobniej już minęło. Oczywiście. wydarzenia te pozostaną w pamięci mieszczan na długie lata. Taki „czarny styczeń”, który zdawał się niczego nie wróżyć.

2. Stopniowo postępuje normalizacja połączeń transportowych, w tym wznowienie pracy lotnisk Kazachstanu. Lotnisko w Ałmaty ma wznowić pracę 10 stycznia. Federacja Rosyjska udziela pomocy obywatelom pragnącym opuścić Kazachstan, którzy mieli trudności z wyjazdem podczas wydarzeń z 5-7 stycznia. Trwają przerwy w Internecie i komunikacji, co powoduje problemy z działaniem bankowości elektronicznej i brak możliwości korzystania z kart plastikowych. Sklepy w Ałmaty, które już zostały otwarte, pracują za gotówkę. Warto też zauważyć, że to chińscy specjaliści pomogli władzom Kazachstanu w zablokowaniu internetu. Chińczycy są teraz wielkimi mistrzami w tej dziedzinie.

3. W kierownictwie Kazachstanu trwają zakulisowe negocjacje i rezygnacje. Najwyraźniej teraz toczy się targowanie ostatecznych warunków honorowej kapitulacji klanu Nazarbayev, co uratuje twarz samego Nazarbayeva i uratuje jego rodzinę przed ściganiem karnym. Przedmiotem negocjacji jest przyszłe miejsce klanu Nazarbayev w systemie władzy i własności Kazachstanu. Oczywiście można zapomnieć o czasach, kiedy Tokajew podlegał Nazarbajewowi. Teraz jest suwerennym władcą. Ale jest całkiem zrozumiałe, że jeśli pójdziemy do całkowitego oczyszczenia klanu Nazarbajewa, zwiększy to ryzyko eskalacji konfliktu w kraju. Dlatego taka mgła wokół głównych sprawców tego, co się stało. Gdy tylko strony zgodzą się na wszystkie warunki, lista głównych sprawców / kozłów ofiarnych zostanie upubliczniona, w tym niektórzy członkowie klanu Nazarbajewa. A może nie. W każdym razie z obiektywnych powodów Tokajewowi będzie znacznie bliżej Moskwy i Pekinu niż Nazarbajewa. I trochę dalej od Ankary, Waszyngtonu i Brukseli, co denerwuje wielu na zachodzie. Sądząc po portalach społecznościowych, najbardziej zdenerwowani są Turcy, którzy już zaczynają zarzucać Erdoganowi, że nie jest zbyt aktywny w kryzysie kazachskim i ostatecznie pozwala Moskwie ograć samego siebie. Ale wierzę, że ze względu na wpływy gospodarcze Turcji w Kazachstanie Erdogan pozostanie w grze, nawet jeśli jego szanse tam się zmniejszą. że nie był zbyt aktywny w kryzysie kazachskim i w rezultacie pozwolił Moskwie ograć samego siebie. Ale wierzę, że ze względu na wpływy gospodarcze Turcji w Kazachstanie Erdogan pozostanie w grze, nawet jeśli jego szanse tam się zmniejszą. że nie był zbyt aktywny w kryzysie kazachskim i w rezultacie pozwolił Moskwie ograć samego siebie. Ale wierzę, że ze względu na wpływy gospodarcze Turcji w Kazachstanie Erdogan pozostanie w grze, nawet jeśli jego szanse tam się zmniejszą.

4. Władze Kazachstanu potwierdzają styczniową decyzję o rezygnacji z podwyżki cen gazu z 60 do 120 tenge, a także zachowują państwową regulację cen gazu. Ponadto do 1 lipca wprowadzane jest moratorium na wszelkie podwyżki taryf za usługi komunalne dla ludności. Biorąc pod uwagę dymisję rządu, związaną ze spiskiem gazowców, który doprowadził do wzrostu cen gazu, w rzeczywistości wszystkie początkowe żądania protestujących przeciwko podwyżce cen zostały spełnione. Plany tych sił, które planowały wykorzystać te uzasadnione protesty obywateli Kazachstanu do własnych, egoistycznych celów, nie powiodły się. Ale jestem pewien, że obywatele Kazachstanu będą zainteresowani poznaniem nazwisk bezpośrednich sprawców zarówno podwyżki cen, jak i tych, którzy planowali wykorzystać protesty w wewnętrznej walce politycznej, która doprowadziła do krwawych wydarzeń w Ałmaty.

5. Kontyngent OUBZ zaangażował się już w rutynowe prace związane z zapewnieniem bezpieczeństwa i w ciągu najbliższych 2-3 dni zakończy pełne wdrożenie. Nie ma starć ani konfliktów, jest to misja czysto bezpieczeństwa. Władze Kazachstanu zapewniają, że gdy tylko sytuacja w kraju się ustabilizuje (według różnych szacunków potrwa to jeszcze 2-3 tygodnie), kontyngent może rozpocząć przygotowania do wycofania (wcześniej 1 miesiąc na operację był nazywa). W zasadzie zadanie OUBZ, aby wykazać zdolność do szybkiego przerzutu wojsk do zaatakowanego państwa zostało już zrealizowane, teraz zadaniem jest pokazanie efektywnej pracy kontyngentu i piękne zakończenie operacji, aby później można ją było odesłać jako przykład efektywnego i aktywnego wykorzystania oddziałów OUBZ, co oczywiście obali mit, że... że CSTO jest strukturą papierową, która nie jest w stanie nic zrobić. Ta operacja z pewnością zaskoczyła i zdenerwowała wielu, ponieważ takiej zwinności wyraźnie nie oczekiwano od OUBZ. Paszynian, jako formalny przywódca polityczny operacji z ramienia OUBZ, wygląda oczywiście śmiesznie, ale całkiem w duchu nowoczesnego postmodernizmu jasne jest, że operacja jest prowadzona z Moskwy.
https://colonelcassad.livejournal.com/7358301.html
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
85r
Dołączył: 22 Sie 2009
Posty: 476
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:04, 13 Sty '22   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kazachstan: Nowe informacje po przywróceniu Internetu [VIDEO]
https://legaartis.pl/blog/2022/01/13/kaz.....etu-video/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site AdminDołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20178
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:56, 14 Sty '22   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

 
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
emisariusz
Dołączył: 06 Paź 2020
Posty: 423
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 06:59, 18 Sty '22   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spojrzenie na Kazachstan okiem doktora Krajskiego. Ciekawe.


_________________
(1) Ten wpis powstał bez wsparcia środków unijnych.
(2) Zniszczyć USA (i UE) to jak wynaleźć lek na raka.
(3) Spójrz jaką piękną swastykę mam w awatarze.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
emisariusz
Dołączył: 06 Paź 2020
Posty: 423
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:13, 19 Sty '22   Temat postu: Odpowiedz z cytatem


_________________
(1) Ten wpis powstał bez wsparcia środków unijnych.
(2) Zniszczyć USA (i UE) to jak wynaleźć lek na raka.
(3) Spójrz jaką piękną swastykę mam w awatarze.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
easy russian
Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 1972
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:38, 19 Sty '22   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ordel napisał:
Podwyżki cen gazu to był tylko pretekst do wewnętrznej wojny klanów o władzę w Kazachstanie.
Z tego co czytałem na ruskim blogu to protestujący obcięli przynajmniej 3 głowy rządowym funkcjonariuszom, co by znaczyło, że nie ma tam "zwykłych wkurwionych obywateli" bo w takim bestialstwie specjalizują się najemnicy .
.............


Dokładnie to samo mówią moje źródła. W Kazachstanie znaleźli przytulisko terroryści ISIS z Syrii
(pośrednio bo trafili tam latem z Afganistanu podczas słynnego odwrotu jankesów).
Powiada się, że właśnie w tym celu (destabilizacji regionów/państewek u podbrzusza Rosji)
w Afganistanie US-mańcy zostawili tyle broni.

Po wyjściu amerykanów z Afganistanu wielu z tych "bojowników" przerzucono właśnie do Kazachstanu w ściśle określonym celu. Oni mieli zostać "odpaleni" w Kazachstanie nieco później wraz z rozpaleniem zamieszek wewnątrz Rosji ale się nie udało. W ostatnich miesiącach dziwnie dużo na terenie Rosji rozpracowano różnych bojówek - nie było tygodnia bez nowych informacji na ten temat. Lont w Kazachstanie został podpalony przed czasem i bez żadnych uprzedzeń ("kwiatowe" rewolucje - scenariusz USA z Afryki) nagle zaczęto strzelać na ulicach. Dodam jeszcze, że trzeba znać realia Kazachstanu a są one mniej więcej takie jak w Kongo gdzieś tam pod koniec poprzedniego wieku gdy wybuchła rzeź plemion Tutsi i Hutu. To wszystko się jeszcze w Kazachstanie wydarzy bo tam nabrzmiewa silny konflikt klanów i plemion (tak - to do dziś jest mentalność pasterskich ludów). Dlatego Rosja zgasiła rozróbę i już się wycofała z Kazachstanu aby nie było na nią to co się niedługo wydarzy.
_________________
"istnieje tylko jedno dobro - WIEDZA, oraz tylko jedno zło- IGNOROWANIE WIEDZY "

- Sokrates
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wojny i terroryzm Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Kazachstan
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile